» »

Trading212

Trading212

1 2
3
4 5

Bertishe1 ::

Kako pa poteka SEPA nakazilo? V fizični obliki na banki ali lahko tudi preko spleta čeprav nimam elektronske banke?

mit3k ::

Najlažje je preko apple pay, če ga imaš.

Bertishe1 ::

Nimam

Sepravi se nakazilo lahko opravi preko aplikacij (mobilna denarnica npr)

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Glede na tvoja vprašanja ne vem če bi ti svetoval odpiranje digitalnih brokerskih računov kot je Trading212.

Ja SEPA nakazilo je standardno EU nakazilo preko UPN obrazca, ista zadeva kot jo uporabljaš za plačilo položnic.

svetidej ::

Nakazila zaradi Brexita se obračuna drugače na SEPA UK račune. Se mi zdi da je lahko provizija čez 6 EUR.

NLB, sekcija 5.4
https://www.nlb.si/tarifa-za-prebivalst...
https://denar.svetidej.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetidej ()

Dzuro10 ::

a je kakšna dobra alternativa trading212 samo da je v eu?

Motion ::

Razmišljam da bi odprl račun, Trgoval bi z delnicami in z dobrinami (kovine,..), morda tudi z ETFji. Bolj na daljši rok, nekje do skupne vrednosti 5k za začetek. Nič kaj pretirano velikega.
Tista akcija z linkom da dobiva oba delnico ni več aktualna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Steinkauz ::

Dzuro10 je izjavil:

a je kakšna dobra alternativa trading212 samo da je v eu?


Večina predlaga captrader al pa tradestation

Bertishe1 ::

Kakšna je idealna opcija izbire za "namen plačila" ter posledično kodo namena za depozit na UPN obrazcu v tujino? Meni se najbolje zdi (DEPT - Depozit)

andij ::

Ali morda kdo ve kako zamenjati banko in trr na t212.
od suporta še nisem dobil nobene informacije.

vrtn4r ::

Bertishe1 je izjavil:

Kakšna je idealna opcija izbire za "namen plačila" ter posledično kodo namena za depozit na UPN obrazcu v tujino? Meni se najbolje zdi (DEPT - Depozit)

OTHR. Še bančni uslužbenci na okencih zadnje čase kar OTHR dajejo vsepoprek, ker vedo kako brezpomensko je to polje.

Machete ::

Lahko daš Nakazila po vojnih zakonih - GWLT
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bertishe1 ::

UPN obrazec je poenostavljeno: kdo pošilja, vsota ter komu pošilja.

zdej pa nevem kako pa je z referenčno številko plačnika, mislim da na trading 212 moraš na UPN obrazcu navesti tudi svojo referenčno številko.
In me zanima koliko je ta številka sploh pomembna ter kako se jo dobi...vem da na začetku je SI00 naprej pa nevem točno.

Comandante ::

Bertishe1 je izjavil:

UPN obrazec je poenostavljeno: kdo pošilja, vsota ter komu pošilja.

zdej pa nevem kako pa je z referenčno številko plačnika, mislim da na trading 212 moraš na UPN obrazcu navesti tudi svojo referenčno številko.
In me zanima koliko je ta številka sploh pomembna ter kako se jo dobi...vem da na začetku je SI00 naprej pa nevem točno.

Pri vseh SEPA nakazilih je pomembno ime prejemnika, IBAN in znesek. Opcijsko lahko dodaš tekst ali referenco, ni pa pogoj za transakcijo. UPN je overkill, kup nepotrebnih podatkov.

Jaz sem na T212 nakazoval brez reference, ni problema.

Zgodovina sprememb…

Bertishe1 ::

A super hvala

Motion ::

Jst sem dal pod reference SI00 000000000000, pod namen pa sem napisal referenco.

Bertishe1 ::

Mogoče kdo ve če je kakšna provizija zdej v letu 2021 zaradi Brexita?

Comandante ::

Bertishe1 je izjavil:

Mogoče kdo ve če je kakšna provizija zdej v letu 2021 zaradi Brexita?

Kolikor jaz razumem, s strani T212 nic. Samo kolikor ti zaracuna tvoja banka.

A ni UK ostal del SEPA placilnega sistema?

svetidej ::

Izven EU je. To pa banke tretirajo kot transakcije izven EU.
https://denar.svetidej.com/

fallen24 ::

Pozdravljeni.
A je potem že kdo mogoče po 1.1.2021 nakazoval na T212? Kakšni so sedaj stroški pri nakazilu? Če prav razumem, se nakazuje v UK, kar pomeni, da ti Slovenska banka zaračuna provizijo? Je mogoče kdo nakazoval preko Revoluta? Preko Revoluta predvidevam, da te provizije ne bi bilo. Vendar sem prebral različne informacije, če Revolut omogoča nakazovanje na T212
In pa še eno vprašanje in sicer v kateri valuti ste izbrali, da bo vaš account? Ob registraciji imam namreč na voljo USD ali EUR. Kaj je bolje? Na prvo žogo bi rekel, da glede na to, da bom v večini kupoval US delnice bi bilo bolj smiselno imeti account v dolarjih? Vendar pa bi potem najverjetneje moral tudi nakazovati v dolarjih in bi v dolarjih tudi prejemal nakazano nazaj (če bo tega sploh kaj haha :D). Tudi to bi lahko rešil z Revolutom, če se to da? Ali lahko tudi, če imam account v dolarjih, nakažem v eurih in se avtomatsko pretvori, prav tako, če bi si želel nakazati na račun?
Kaj pa, če bi potem po drugi strani imel račun v Eurih..z nakazovanjem ne bi imel problemov.. Kaj pa, če bi kupil delnice v USD, bi se mi ob nakupu pretvorilo v USD in potem nazaj? Kolikor razumem tukaj ni fee-jev ampak lahko pa se tečaj v vmesnem času toliko spremeni, da se ti vseeno pozna?

Machete ::

Račun imej v EUR. Nakazuješ si EUR. Pred nakupom $ papirjev menjaš na forex trgu. Vedno je to ceneje, kot da delaš nakazila v dolarjih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bertishe1 ::

Po pravici velika manjšina je nakazovala po 1.1.2021 zato niti nevem kako je situacija. Ker je nakazilo od letos naprej namenjeno v GB (izven EU). Čene pa bom moral probat ali pa vsaj vprašat kolko je stroškov pri nakazilu. Upam da cifre niso smrtonosne (+10€).
Aja semizdi da za referenco na UPN mores napisat vsaj pri prejemniku referenčno kodo ki je izpisana v tvojem trading 212 ACC DEPOSIT FUNDS - BANK TRANSFER - REF CODE (7-mestna št.) Drugače mi ni smiselno kako lahko nakažejo na tvoj account samo po IBANu alpa imenu in priimku. Upam da res nerabi ker nevem kako napisat v prvo okence po ISO standardu je Slovenija SI, Velika Britanija je GB, sepravi pri referenci prvo okence je GB11 recimo in potem reference. smzd da tako more potekat.
Upam da je možno da ti nakažejo na tvoj ACC. brez referencne kode profila. In da se to da samo z Imenom in priimkom s katerim si se upisau v T212 profil.

fallen24 ::

Hvala za odgovore. Aha, potem je možno na T212 platformi menjat med valutami? Nekje sem prebral, da se to ne da tako, da sem očitno nekaj zamešal.
Ali lahko mogoče kdo preveri na T212 ali se sredstva nakazuje v UK? Sem klical na svojo banko, kjer so mi povedali, da je od 1.1.2021 provizija za nakazila v UK 8,5€ kar je za moje pojme absolutno preveč. Je kdo mogoče že nakazoval preko Revoluta na T212? S tem, da sedaj spet ni jasno po kateri tarifi bi šlo to pri Revolutu. Nakazila v SEPA območju so sicer free vendar sedaj nevem, ali je UK še vedno v SEPA območju ali ne? Ker durga tarifa pa je da je prvo nakazilo free potem pa 0,5 funta na nakazilo in sicer za nakazila izven SEPA območja.

Machete ::

Ne vem, nisem na t212, čudno bi bilo, da nimajo valutnega trga.
Še vedno pa imaš IBK. Prav tako 8 eur ni nek hud strošek, razen, če misliš nakazovati po 50 eur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

BuDi79 ::

Machete je izjavil:

Ne vem, nisem na t212, čudno bi bilo, da nimajo valutnega trga.
Še vedno pa imaš IBK. Prav tako 8 eur ni nek hud strošek, razen, če misliš nakazovati po 50 eur.
Kartično nakazilo na trading212 do 2000€ je brez provizije.

jakanov ::

Nakazal preko banke. Na T212 je bil denar v 48urah.

fallen24 ::

Iz slovenske banke? Provizija?

jakanov ::

N26, provizija 0€.

Lonsarg ::

SKB javno sporočilo pravi da "...priporočamo vnos plačil za Združeno kraljestvo v valuti EUR z obrazcem UPN. Tako ta stranke ne bo razlike pri nadomestilu z izvršitev...".

Očitno EUR transakcije še naprej po isti ceni tudi če gre za GB račun (Trading 212 naprimer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Trejdr212 ::

Ziujo.
A kdo mogoce ve zakaj sta funkciji stop loss in take profit pri tem brokerju mozna samo pri cfd accountu.Trenutno sem na invest accountu kjer daytrajdam in rabim skoss gledat grafe namesto da bi lepo uzel svoj profit.Hvala za odgovore

libreus ::

Kako boste izpolnjevali eDavke. Je kakšen mojster, ki zna urediti XML uvoz?

Machete ::

Pa že imaš XML? Ker potem je samo klik na uvoz :)
Jaz sem spisal žal ročno. Ampak to je bilo ca 50 trejdov.

tu imaš vse:
https://slo-tech.com/forum/t760618/p699...
http://slotrade.blogspot.com/2021/01/xm...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

libreus ::

Machete je izjavil:

Pa že imaš XML? Ker potem je samo klik na uvoz :)
Jaz sem spisal žal ročno. Ampak to je bilo ca 50 trejdov.

tu imaš vse:
https://slo-tech.com/forum/t760618/p699...
http://slotrade.blogspot.com/2021/01/xm...

Nimam še XML-ja. Hvala za linke, ampak nisem toliko vešč, zato iščem koga, ki to počne. Imam pa krepko čez 500 transakcij. :O

Machete ::

Preberi navodila pripeta v omenjenem fajlu. (Makexml-ib)
Also potegni si CSV poročilo s strani brokerja.
To na teh linkih je še najbližje 'čarobni paličici' kar sem videl do sedaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Comandante ::

libreus je izjavil:

Kako boste izpolnjevali eDavke. Je kakšen mojster, ki zna urediti XML uvoz?

Rocno, imam samo dividende od parih podjetij za prijaviti, teh par vnosov ni tak problem.

Sicer ne razumem FURSa zakaj nam povzrocajo delo s tem, glede na to da dobijo vse podatke tudi sami in si lahko vse izracunajo. Priblizno tako kot z mojimi izracuni za dohodnino od place (delam v tujini), kjer jim vsako leto posljem 60 strani materiala ki ga tudi sami dobijo, nekaj okvirno izracunam (zagotovo narobe), potem pa oni se enkrat vse preracunajo in dobijo pravo cifro.

Jebiga, samo strojni inzenir sem, nisem dovolj pameten da bi razumel nas davcni sistem.

metalc ::

Jaz sem sicer daleč od kakšnega "daytraderja", si pa že med letom sproti vse davčno zanimive dogodke vpisujem v SQLite bazo. Ponavadi še pred koncem novoletnih praznikov poženem svoje skriptovje, ki mi to obdela in naredi v eDavke uvozljiv XML, kot vmesni produkt pa še Excelovo preglednico z valutnimi pretvorbami in evidencami zalog. Če je kdo pripravljen svoje podatke vnesti v ustrezno datoteko, lahko skripte poženem na še na teh podatkih. Znanje SQL ni potebno, ker je s pravim GUIjem vnos skorajda enak kot v Excelu, menda pa zna isti GUI tudi uvažati primerno predobdelane CSVje. Poleg KDVP so podprte tudi dividende. Če koga zanima, se naj za nadaljnja navodila javi na ZS.

A ja:
- ne prevzemam nobene odgovornosti za pravilnost rezultatov in morebitne kazni s strani FURSa
- prosim za nekaj potrpljenja, ker ne visim na compu 24/7
- ne jamčim za pravočasno dostavo, če se bo spomnil zadnji dan

Za letos že vem, da se mi ne bo izšlo, morda pa gre zadeva že drugo leto tudi na splet, če najdem ustreznega providerja.

libreus ::

V kolikor je možno, bi komu, ki ima že narejen format CSV-ja, ki ga nato samo "požene" in izvozi v XML, uredil svoj CSV in mu ga poslal, da ga pretvori v XML. Verjetno si pa zadevo predstavljam preveč poenostavljeno ... ;)

avalanche ::

Se že v naprej opravičujem, če zastavljam neumna vprašanja. Letos prvič izpolnjujem obrazec Napoved za odmero dohodnine od dividend in bi prosil, če mi lahko kdo, ki ima izkušnje s temi zadevami svetoval.
Iz Trading212 sem si prenesel seznam prejetih dividend in podatke uporabil za vnos v FURS-ov obrazec.
V obrazec sem vnesel naslednje podatke:
-Datum prejema dividend
-Naziv izplačevalca dividend
-Država izplačevalca dividend
-Vrsta dividende
-Znesek dividend (v EUR)***
-Tuji davek (v EUR)***
Podatki za katere ne vem kaj bi napisal oz. ali je sploh obvezno, da izpolnim pa so:
-Identifikacijska številka izplačevalca dividend**
-Naslov izplačevalca dividend
-Država vira

Torej, bi zdaj ta moja napoved bila ok in jo lahko pošljem, ali je potrebno poguglat ID številke(kaj to sploh je?) in naslove vseh podjetij, ki so mi nakazala dividende?

Machete ::

Ja obvezno je.
ID je t.i. ISIN .. zgooglaš
Naslov je sedež podjetja ..zgooglaš
Država vira je imho država iz zgornjega naslova. Imaš pa še za plačan tax spisano kodo države..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Comandante ::

Se vprasanje z moje strani - imam podobno situacijo, dividende. Kje tocno vidim ce/koliko davka je bilo placanega v drzavi izvora? Na T212 ne pise nic. Dividende so od treh nemskih firm, nemska borza.

jWill55 ::

avalanche je izjavil:

Se že v naprej opravičujem, če zastavljam neumna vprašanja. Letos prvič izpolnjujem obrazec Napoved za odmero dohodnine od dividend in bi prosil, če mi lahko kdo, ki ima izkušnje s temi zadevami svetoval.
Iz Trading212 sem si prenesel seznam prejetih dividend in podatke uporabil za vnos v FURS-ov obrazec.
V obrazec sem vnesel naslednje podatke:
-Datum prejema dividend
-Naziv izplačevalca dividend
-Država izplačevalca dividend
-Vrsta dividende
-Znesek dividend (v EUR)***
-Tuji davek (v EUR)***
Podatki za katere ne vem kaj bi napisal oz. ali je sploh obvezno, da izpolnim pa so:
-Identifikacijska številka izplačevalca dividend**
-Naslov izplačevalca dividend
-Država vira

Torej, bi zdaj ta moja napoved bila ok in jo lahko pošljem, ali je potrebno poguglat ID številke(kaj to sploh je?) in naslove vseh podjetij, ki so mi nakazala dividende?


Vpiši v Google ime podjetja in IRS Employer ID in boš dobil Identifikacijsko številko, ali pa poglej v njihov Annual Report.

libreus ::

Če si si izvozil podatke v CSV, je ISIN naveden v izpisu.

avalanche ::

Comandante je izjavil:

Se vprasanje z moje strani - imam podobno situacijo, dividende. Kje tocno vidim ce/koliko davka je bilo placanega v drzavi izvora? Na T212 ne pise nic. Dividende so od treh nemskih firm, nemska borza.


Najprej vsem skupaj najlepša hvala za odgovore. Na zgornje vprašanje lahko odgovorim (upam, da sem prav interpretiral tabelo). Ko izvoziš podatke o dividendah iz trading212 imaš v predzadnjem stolpcu podatke o Withholding tax, če imaš nemške firme so vrednosti v EUR in pol podatke samo prepišeš v okence s tujimi davki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avalanche ()

Bertishe1 ::

Mogoče kdo ve katera je najboljša izbira bančne kartice za Depozit in Withdraw na trading 212 ter dvig in polog denarja na bankomatu npr. Ta ki ima najmanjsi fee pri dvigu al pologu. Kar sm slisau je Matercard ena dobra kartica zdej pa se obrnem tudi na vas malo da slisim vaša mnenja.

Comandante ::

avalanche je izjavil:

Comandante je izjavil:

Se vprasanje z moje strani - imam podobno situacijo, dividende. Kje tocno vidim ce/koliko davka je bilo placanega v drzavi izvora? Na T212 ne pise nic. Dividende so od treh nemskih firm, nemska borza.


Najprej vsem skupaj najlepša hvala za odgovore. Na zgornje vprašanje lahko odgovorim (upam, da sem prav interpretiral tabelo). Ko izvoziš podatke o dividendah iz trading212 imaš v predzadnjem stolpcu podatke o Withholding tax, če imaš nemške firme so vrednosti v EUR in pol podatke samo prepišeš v okence s tujimi davki.

Hvala!

libreus ::

Bertishe1 je izjavil:

Mogoče kdo ve katera je najboljša izbira bančne kartice za Depozit in Withdraw na trading 212 ter dvig in polog denarja na bankomatu npr. Ta ki ima najmanjsi fee pri dvigu al pologu. Kar sm slisau je Matercard ena dobra kartica zdej pa se obrnem tudi na vas malo da slisim vaša mnenja.

Banka N26. Neverjetno zadovoljen. Nobenega fee-ja (v kolikor potrebuješ referral code, mi piši v ZS).

Trejdr212 ::

Do kdaj pa je treba placati davke,semyacel trejdati okoli 7 januarja in imam yee preko 50 trejdov.Mogoce kdo ve?

metalc ::

Do 28. februarja moraš FURSu oddati napoved Doh_KDVP, kjer popišeš trade, ki si jih prodal LANI, ter nakupe, ki si jih s temi prodajami "likvidiral" po principu FIFO. Potem počakaš, da ti FURS pošlje odločbo (praviloma okoli prvomajskih praznikov, včasih tudi kasneje) in potem imaš še mesec ali dva časa, da odmerjeni davek plačaš oz. se v 8 dneh pritožiš, če misliš, da so se kje zmotili.

Če si začel tradati letos, letos torej še ne oddajaš nobenih napovedi, si pa pridno beleži podatke o vseh transakcijah in si hrani izpiske o uspešnih naročilih, ki ti jih pošiljajo po el. pošti. Po zakonu si namreč ti sam dolžan voditi evidenco transakcij in zalog.

bmahnic ::

Comandante je izjavil:

A je kdo nasel podatek do kaksne vsote jamci VB v primeru propada brokerja? Kako je s tem?

Kar se samega poslovanja tice bo vse vec ali manj ostalo enako, edino nakazil s kreditnimi karticami vec ne bodo dovolili rezidentom EU (ne vem ali zacasno ali stalno). SEPA ostaja.


Da, FCA UK jamči za investirana sredstva v višini do 85.000 GBP. Uraden odgovor od Trading212.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmahnic ()

Comandante ::

Odlicno, ena skrb manj. Hvala za odgovor!
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181164 (4383) onka
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784691 (2474) wajdouc
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144454 (9157) Thomxy

Več podobnih tem