» »

Etoro in Edavki

Etoro in Edavki

1 2
3
4 5

pingme ::

APIFD41 je izjavil:

Eno vprašanje v zvezi s konvertanjem XLS v XLM... A konverterji, ki so online dostopni niso OK?
Sprašujem samo zato, ker ne vem, ali je kak razlog, da posebej razvijate aplikacijo, glede ne to, da te že obstajajo in normalno pretvorijo datoteko.


XLS je generična tabela in kot takšen se lahko brez namenske aplikacije pretvori le v nek generični XML. Lahko bi pa potem tega z ustrezno XSLT pretvoril v XML za FURS, ampak to (napisati xslt) ni nič manj dela kot napisati app, ki tvoj XLS (ki si ga spet sem definiral kje je kaj zapisano) pretvori v XML z ustrezno shemo za FURS (doh-kdvp, doh-div). Pa tudi vprašanje je ali imaš že v XSLu že vse potrebne podatke (recimo preračun v eur po ecb tečaju) in app naredi le konverzijo ali pa tudi pridobivanje in preračune opravi ta app.

Dark ::

In da še dodam svoja 2 centa, shemo na dursu konstantno spreminjajo. Primer shema za Napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov je že deveta verzija.

Machete ::

Ka pa toliko spreminjajo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

roko88 ::

Machete je izjavil:

Ka pa toliko spreminjajo?


Nekaj morajo delati da jim ni dolgčas. Sem v pogovoru še z enim podjetjem, ki ureja te zadeve. Javim če kaj izvem :)

Dark ::

Koliko opažam za doh-div ni možnosti oddaje v xml-ju. Oddaš lahako le doh-kvp in d-ifi

pingme ::

Dark je izjavil:

Koliko opažam za doh-div ni možnosti oddaje v xml-ju. Oddaš lahako le doh-kvp in d-ifi


Seveda je možen xml uvoz, ampak trenutno za leto 2020 še ne deluje doh-div obrazec - ne ročno, ne xml uvoz.

NikoN51 ::

libreus je izjavil:

NikoN51 je izjavil:

Pozdrav
Kdor rabi pomoč lahko pomagam pri xml-u. Moj mail: NikoN51@protonmail.com

Zdravo, velja le za etoro? Sam namreč uporabljam Trading 212. Hvala.


Kontaktiraj me na mail pa lahko pogledava, kaj se da naredit

hmr14 ::

Zdravo,kot novinec na forumu imam nekaj vprašanj v zvezi z etorom,ki mi niso jasne in če bi mi jih upal nekdo obrazložit,ker vidim ,da ste podkrepljeni z znanjem.Pri nakupu kriptovalute imaš nastavitve za + profit ter -loss...ko nakažeš znesek mi ni jasno kaj v bistvu reguliraš s tem? Duga stvar je pri izplačilu dobička...ali lahko pobereš samo dobiček ali željeni znesek ali celotno vsoto kolikor si vložil ter dobiček.Hvala

Adfirmer ::

Je uspelo komu narediti aplikacijo za uvoz?
Lp

sn0wball ::

Mogoče pride komu prav:

http://slotrade.blogspot.com/p/davki.ht...
http://slotrade.blogspot.com/2021/01/xm...

Spodaj na dnu lahko downloadate toolček, ki generira XML.

profii ::

Fatnje, uporabljate kaj Copy trading? Sam sem šele začel, vendar sem bolj previden, zaradi ročnega vpisovanja v naše davke.

Machete ::

sn0wball je izjavil:

Mogoče pride komu prav:

http://slotrade.blogspot.com/p/davki.ht...
http://slotrade.blogspot.com/2021/01/xm...

Spodaj na dnu lahko downloadate toolček, ki generira XML.


Hvala.
Žal sem že oddal in ne morem stestirati uvoza na edavke, da bi videl kako je prebavilo moj csv.
Pa za drugo leto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mrakw ::

Ali je kaksen program za etoro?
Za delnice je treba oddati do 28 feb kajne?

roko88 ::

profii je izjavil:

Fatnje, uporabljate kaj Copy trading? Sam sem šele začel, vendar sem bolj previden, zaradi ročnega vpisovanja v naše davke.


Copytrader sem probal. Težava je da ti potem v letnem poročilu nabije neomejeno odprtih i zaprtih pozicij. Tako da hhh :) je potem kar pestro ko se dela prijava

profii ::

roko88 je izjavil:

profii je izjavil:

Fatnje, uporabljate kaj Copy trading? Sam sem šele začel, vendar sem bolj previden, zaradi ročnega vpisovanja v naše davke.


Copytrader sem probal. Težava je da ti potem v letnem poročilu nabije neomejeno odprtih i zaprtih pozicij. Tako da hhh :) je potem kar pestro ko se dela prijava


Ja ravno to me skrbi, nimaš kontrole nad številom transkacij. Ok, če imamo app ki exporta vse transakcije v obliki, ki je dobra za furs. Do takrat bom pa raje na roke tradal.

Giffy ::

Zdravo,

mene pa zanima, če je še kdo opazil, da e-toro pobere 30% pri dividendah (US stocks). V njihovih help menu-jih piše, da je to davek, ki ga je potrebno plačati na dividende izdane s strani podjetij v US, vendar predvidevam, da Slovenija vseeno zahteva plačilo davka doma. Ali ne pride s tem potem do dvojne obdavčitve, ali se morda motim?

pingme ::

Giffy je izjavil:

Zdravo,

mene pa zanima, če je še kdo opazil, da e-toro pobere 30% pri dividendah (US stocks). V njihovih help menu-jih piše, da je to davek, ki ga je potrebno plačati na dividende izdane s strani podjetij v US, vendar predvidevam, da Slovenija vseeno zahteva plačilo davka doma. Ali ne pride s tem potem do dvojne obdavčitve, ali se morda motim?


Slovenija prizna le 15% in toliko ti tudi USA vzame, če bi izpolnil w8ben obrazec. Očitno ga nisi, tako da si 15% žal izgubil, tj. plačal boš 30% v USA in še 12,5% v SLO.

Giffy ::

Torej pri W-8BEN obrazcu bi moral v part II vnesti katere podatke?

V točki 9 predvidevam da Slovenia,
V točki 10 pa nevem

sloxl8 ::

A ni tko, da W-8BEN izpolniš le, če si lastnik delnic? Na eToro, kolikor vem, nisi lastnik, ampak si jih samo izposodiš, zato 30% dejansko plača eToro in jih ti ne moreš "uveljavljati" na FURSu. Se morda motim?

Tuba ::

sloxl8 je izjavil:

A ni tko, da W-8BEN izpolniš le, če si lastnik delnic? Na eToro, kolikor vem, nisi lastnik, ampak si jih samo izposodiš, zato 30% dejansko plača eToro in jih ti ne moreš "uveljavljati" na FURSu. Se morda motim?


si lastnik, če ne trejdas z leveragom ali pa shortas, v tem primeru gre za CFD

Torej a že mamo kak programček za tole konverzijo iz etora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tuba ()

sloxl8 ::

Ne vem, no.
What do I purchase when buying stock

When you open a non-leveraged BUY (long) position on a stock, you are investing in the underlying asset, and the stock is purchased in your name.

If you open a stock position on eToro, you are not issued a stock issuance certificate or allocated voting rights.

battersea ::

Lep pozdrav vsem.
V 2020 sem začel s trgovanjem v eToro in sedajle gledam tole zgodovino trgovanja. Ogromna reč, ker sem vmes kopiral nekaj trejderjev.
Moje vprašanje: kaj narediti ob vnosu v Doh-KDVP in D-IFI, ko so trejderji in jaz zapirali pozicije malo "random"?
Npr. prvi nakup v 2020 neke delnice je še kar v eToru (neprodano), naslednja dva nakupa pa sta bila prodana (delno ali v celoti). Ker prvi nakup vpliva na FIFO prodajno ceno, ga je po moje treba vnesti.
V sami History datoteki se v zavihku Transaction Report ta prvi nakup nahaja (le vrednostno), v Closed Positions pa ne.
Kako torej?

wick ::

Pozdrav, a je že kdo sprobal https://etoro-edavki.si/?

Baje pride ven 5.Feb in zgleda kar obetavno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wick ()

Matej1 ::

Klapa, lepa hvala za vse info. Sem vesel, da se najdejo ljudje ki si še znajo pomagat med sabo - tudi jaz bi se z veseljem poslužil aplikacije za edavke.

Imam pa še eno vprašanje, na katero mi naše vrle uslužbenke FURSa niso znale odgovoriti (malo sem jih spravil ob živce z vprašanjem, na katero mi niso znale odgovoriti in so nekaj lajale nazaj).

Če na etorotu trejdaš z valutami (FOREX), je to potem obdavčeno kot IFI (torej 40% davka na trejd, če je manj kot 1 leto) ali kot FOREX (mislim da je neobdavčeno, lahko se motim)?

Hvala za odg.
Lep dan vsem

blackwing ::

wick je izjavil:

Pozdrav, a je že kdo sprobal https://etoro-edavki.si/?

Baje pride ven 5.Feb in zgleda kar obetavno :)



mene tudi zanima, če je kdo že sprobal? So kakšna navodila za uporabo? etoro uporabljam samo par mesecev in še ne vem kako se sploh naj lotim izvoza.

Arch_MiKu ::

Zdravo,

Sem popolnoma nov v trgovanju. Z Etorom sem začel 11.1.2021 in me zanima kakšno je obdobje do katerega je potrebno prijaviti vse na edavke. Zasledil sem da do 28.2.2021? JE to rok za leto 2020 ali vse do tega datuma?.

Hvala za vaš odgovor :)

DjTonic ::

Je v primeru izgube tudi potrebno prijaviti kaj ali samo dobiček?

arthus ::

Matej1 je izjavil:

Če na etorotu trejdaš z valutami (FOREX), je to potem obdavčeno kot IFI (torej 40% davka na trejd, če je manj kot 1 leto) ali kot FOREX (mislim da je neobdavčeno, lahko se motim)?


Na izpisku eTora glej stolpec "Is Real".
1. če piše "real" imaš 2 opcije. Ali je to long pozicija za delnico (pade pod Doh-KDPV) ali pa kriptovaluta brez leverage. Kriptovalute, če ne opravljaš poslov kot s.p., ne prijavljaš. Delnice (long pozicije) prijaviš pod Doh-KDVP.
2. vse ostalo pade pod D-IFI. eToro vse kar ne pade pod točko 1 ponuja prek CFD. Pazi na short pozicije, čeprav morda nisi izbral leverage, je pri eToro še vedno CFD.
3. prijavit je treba tudi Doh-Div (dividende). Ta je tečen za izpolnit, lahko pa pišeš na eToro support, da ti pripravijo izpisek dividend. Če se komu da zaj... z vpisovanjem oprostitve davka po členih, eToro priloži še koliko davka je že bilo plačanega v državi izplačnici dividende in ISIN kode. Tega v uradnem statementu ni, jim je treba težit.

Arch_MiKu je izjavil:

...me zanima kakšno je obdobje do katerega je potrebno prijaviti vse na edavke. Zasledil sem da do 28.2.2021? JE to rok za leto 2020 ali vse do tega datuma?.

Prijavo moraš izvest vedno do zadnjega v feb. Prijaviš pa vse zaključene trejde za prejšnje leto (od 1.1.2020 do 31.12.2020). Če prijaviš kasneje, moraš izbrat samoprijavo.
Izpolnit moraš 3 obrazce, Doh-KDVP, D-IFI in Doh-Div.

DjTonic je izjavil:

Je v primeru izgube tudi potrebno prijaviti kaj ali samo dobiček?

Čisto vse. Edina izjema so kriptovalute, pa še tisto bi rabil prijavit, če trejdaš kot s.p. oz. se davčna odloči, da trejdaš toliko, da te obravnavajo kot s.p.
Kar se tiče IFI, ti priznajo vse izgube in se pobotajo z dobički. Pri Doh-KDVP pa te kaznujejo, če narediš 2 minusa pri isti delnici v roku enega meseca - ignorirajo oba! - ker je zakon tako napisan. Tak da kljub temu, da si (hipotetično) naredil minus, se lahko zgodi, da boš na koncu še davek plačal na dobičke, ki pa si jih vmes naredil. Pa še tako za info...eToro je dolžan poročat vse (in samo) pozitivne prilive transakcije za račun. Tako se davku ne da izognit, lahko ga samo zmanjšaš s poročanjem izgube.

may251 ::

wick je izjavil:

Pozdrav, a je že kdo sprobal https://etoro-edavki.si/?

Baje pride ven 5.Feb in zgleda kar obetavno :)


------------------------------------

https://etoro-edavki.si/
jst sm oddala s pomočjo tega programa. enostavno, pregledno in user support funkcionira. :)
odločbe sicer še nimam, informativni izračun pa zgleda ok.

arthus ::

Mogoče še komu pride prav: https://github.com/masbug/etoro-edavki

profii ::

Bravo izdelovalcem teh konverterjev. Sam jih še ne potrebujem, ker še nisem prodal, ampak jih definitivno bom. Z veseljem doniram ob priliki.

Smehalec ::

Pozdravljeni,
če razumem jst to prav, ko oddam vlogo moram državi plačati davek tud če si ne izplačam nič iz etoro računa?
hvala

Machete ::

Ja, če si plus naredil. Nima veze kaj ti potem s tem narediš. Ali investiraš naprej ali nakažeš na tr ali imaš samo na računu pri brokerju, nima veze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

profii ::

Machete je izjavil:

Ja, če si plus naredil. Nima veze kaj ti potem s tem narediš. Ali investiraš naprej ali nakažeš na tr ali imaš samo na računu pri brokerju, nima veze.


Tega ne razumem najbolje.
Primer:
1.1.2020 kupiš za 1k€ delnico X. Ta naredi 100% do 31.12.2020. Torej moraš sedaj izpolniti obrazce in jih oddati fursu, čeprav še vedno to isto delnico holdaš? Potem plačaš davek na teh 100% dobička? Isto narediš tudi drugo leto? Ni to dvojna obdavčitev?

Machete ::

Ne. Če ne prodaš delnice ni davka. Spraševal si za 'tud če si ne izplačam nič iz etoro računa'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

profii ::

Machete je izjavil:

Ne. Če ne prodaš delnice ni davka. Spraševal si za 'tud če si ne izplačam nič iz etoro računa'.


That makes sense. :) Torej če copytradaš in tisti ki ga kopiraš proda in kupi nekaj drugega, plačaš davek na tisto prodajo.
Kako je pa z dejavnostjo? Lahko imaš 1000 tradov, če kopiraš nekoga ki je bolj hitrih prstov, vendar si sam samo kliknil "copy". Se to šteje isto, kot da bi sam tradal?

Machete ::

Logiš da ja. Lahko kopiraš Čuka norisa, trejdi so še vedno tvoji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

profii ::

Hvala. Veliko si mi razjasnil.
Torej ena dodatna skrb za naslednje leto.
Imaš kakšna priporočila? Copytrade ja/ne iz kakršnegakoli razloga?

Machete ::

Bo kdo drug več povedal, sam ne copy trejdam, niti nimam etoro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

urbee ::

Ima kdo kaj za Saxo Trader?

battersea ::

Tale je kar lepo zastavljen:
etoro-edavki.si

demsar992 ::

arthus je izjavil:

Mogoče še komu pride prav: https://github.com/masbug/etoro-edavki

Program sem prenesel in ga zagnal vendar se ne zgodi nič. Kje sem zaj***l?

arthus ::

demsar992 je izjavil:

Program sem prenesel in ga zagnal vendar se ne zgodi nič. Kje sem zaj***l?

Ta program je bolj "old school", moraš pognat iz konzole ali pa preko run. Gre pa takole: etoro_edavki.exe eToroAccountStatement.xlsx.
Več pa tukaj.

Machete ::

Sicer ni na etoru ma nima veze.

Vlogo/poročilo sem že oddal, pa vseeno mislim, da sem malo zabluzil s TSLA. Kot veste so Tesline delnice splitali iz 1 - v 5 kosov.
Na datum delitve sem si vnesel ustrezno število delnic s ceno $0 (torej, če sem imel Y kosov, sem vnesel 5xY-Y novih pozicij z 0$ vrednostjo).

Sem fajn zabluzil ali bom lahko potem splezal pri prodaji ven z akrobacijami na faktor x5 ali /5 cene?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ruby91 ::

Machete je izjavil:

Sicer ni na etoru ma nima veze.

Vlogo/poročilo sem že oddal, pa vseeno mislim, da sem malo zabluzil s TSLA. Kot veste so Tesline delnice splitali iz 1 - v 5 kosov.
Na datum delitve sem si vnesel ustrezno število delnic s ceno $0 (torej, če sem imel Y kosov, sem vnesel 5xY-Y novih pozicij z 0$ vrednostjo).

Sem fajn zabluzil ali bom lahko potem splezal pri prodaji ven z akrobacijami na faktor x5 ali /5 cene?


Kdaj so to naredili? A če sem prodala jeseni vse, nima verjetno več veze al?

Če v edavkih natipkam vse na roke ne potrebujem konvertirat v XML? Da izberem prazen dokument pa vnesem v popisne liste?

Lp, R

Machete ::

21. avgusta je bil split. (Najavljen 11.8.2020).
Nekaj se šušlja o še enem v 2021..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Sicer pa, a nisi opazil, da imaš 5 kratnik pozicij?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pandej15 ::

Pozdravljeni

Te dni izpopolnjujem davčno prijavo D-IFI za trgovanje z CFD-ji na delniški index. Opredeliti (oz. prijaviti) se moram ali trgujem z vzvodom ali brez vzvoda. Razlika je potem pri procentu normiranih stroškov. Ker ne najdem neke uradne definicije če gre v mojem primeru za vzvod me zanima če morda kdo ve kaj več o tem?

arthus ::

@pandej15 Kakšen pa je tvoj primer?

Kleemen ::

Tudi sam moram oddati poročilo za delnice kupljene preko Revoluta. Na eDavkih je potrebno oddat samo "Napoved za odmero dohodnine od dividend" ali še kaj drugega? Hvala za pomoč.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142248 (1147) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181015 (4234) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144402 (9105) Thomxy
»

Etoro in davki

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
227234 (1495) NikoN51
»

eToro

Oddelek: Loža
3819294 (4756) Picajzl

Več podobnih tem