» »

Etoro in Edavki

Etoro in Edavki

1
2
3 4 5

libreus ::

rađo je izjavil:

Me zna kdo usmeriti kje na edavkih si lahko preberem kaj več o xml formatih ki jih rabimo poslati ?
Jaz za letos nimam nobene potrebe po oddajanju na edavke, mi je pa zanimiv problem za rešiti

Hvala za izkazano zanimanje! Sem pisal na FURS. Ko prejmem odgovor, ga posredujem.

metalc ::

rađo je izjavil:

Me zna kdo usmeriti kje na edavkih si lahko preberem kaj več o xml formatih ki jih rabimo poslati ?
Jaz za letos nimam nobene potrebe po oddajanju na edavke, mi je pa zanimiv problem za rešiti


Začneš tu, na levem robu izbereš "Delo z dokumenti" -> "Vsi obrazci eDavkov", izbereš želeni obrazec, anato pa "Uvoz popisnih listov" ali česarkoli že, in potem dobiš nadaljnje linke do XSDjev, kjer so definirane strukture XML.

Še enostavneje pa je, če se kar prijaviš v eDavke, oddaja novega dokumenta, izbereš svojega in potem kar vneseš ene par vnosov s fake podatki. Tega seveda nikakor ne podpisuješ/oddajaš (nikar ne izpolnjuj captch!), lahko pa seveda izvoziš v XML, si ga odpreš pri sebi in bi ti moralo hitro potegniti, kakšna je struktura XML. Ker za letošnje dobičke velja nov zakon, bodo zelo verjetno po novem letu prenovili obrazce in tudi strukturo XMLjev. V tem primeru pač nimaš druge, kot da takrat ponoviš vajo. Ali že prej vprašaš na tehnično podporo eDavkov. Ponavadi poskušajo pomagati in če bo treba, bodo tvoja vprašanja forwardirali ustreznim oddelkom.

Patrik2 ::

In leto je skoraj spet naokoli, če rabite kakršne koli informacije glede edavkov rade volje pomagam, samo da spravimo skup aplikacijo, ki spremeni eTorojev izpisek v XML obliko

lp

Sopomenka ::

Glede eDavkov in T212, če kdo kaj takšnega izvaja, se priporočam.

libreus ::

@Rađo: sem prejel odgovor od FURS-a. Tukaj so vsa navodila: https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

Ko bo kaj več znanega, smo v navezi. Hvala!

pingme ::

Sopomenka je izjavil:

Glede eDavkov in T212, če kdo kaj takšnega izvaja, se priporočam.


Najprej se vprašajte iz česa bi sploh pretvorili v xml za eDavke?
T212 sploh nima nobenega izpisa (xml, csv, txt ... nič), pa še tisto kar dobiš iz printscreenov je v določenih primerih (dividende) pomankljivo.

GabrieLeo ::

Mi lahko kdo objasne pri katerih cifrah postane kritično, če še ne prijavljaš dohodnine (sem še študent).
Tukaj govorimo o 2k eur na mesec ali 20k mesečnega priliva?

libreus ::

pingme je izjavil:

Sopomenka je izjavil:

Glede eDavkov in T212, če kdo kaj takšnega izvaja, se priporočam.


Najprej se vprašajte iz česa bi sploh pretvorili v xml za eDavke?
T212 sploh nima nobenega izpisa (xml, csv, txt ... nič), pa še tisto kar dobiš iz printscreenov je v določenih primerih (dividende) pomankljivo.

Jaz si vse transakcije (dnevne izpise oz. naslednji dan po opravljeni transakciji) kopiram v Excel in imam vse potrebne podatke.

Sopomenka ::

pingme je izjavil:

Sopomenka je izjavil:

Glede eDavkov in T212, če kdo kaj takšnega izvaja, se priporočam.


Najprej se vprašajte iz česa bi sploh pretvorili v xml za eDavke?
T212 sploh nima nobenega izpisa (xml, csv, txt ... nič), pa še tisto kar dobiš iz printscreenov je v določenih primerih (dividende) pomankljivo.


Vsak mesec oz. v začetku meseca, se dobi uradno elektronsko sporočilo s strani T212 v katerem so poročila o zaprtih pozicijah, vključno z nakup in preostanek odprtih pozicij. Ne vem pa, če se dobi konec leta tudi končno poročilo za vse skupaj? Mogoče tudi po zaprosilu T212 pošlje v željeni obliki. Kakorkoli, zato sprašujem, če ima kdo več izkušenj in, da po nepotrebnem ne odkrivamo tople vode.

zdravkob ::

A se davek plača na vsako transakcijo posebej ali na vsoto dobička na koncu?

Nejc23 ::

Patrik2 je izjavil:

In leto je skoraj spet naokoli, če rabite kakršne koli informacije glede edavkov rade volje pomagam, samo da spravimo skup aplikacijo, ki spremeni eTorojev izpisek v XML obliko

lp


Patrik, pozdravljeni!

Jaz bi potreboval informacije oz. pomoč glede davkov na Etoro platformi. Vam je uspelo z aplikacijo? Potrebujete kakršnokoli pomoč?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor,
Nejc

vranc ::

Zanimam me če je kakšna meja maksimalno nakazanega denarja iz etora na osebni račun ter da ni obdavčen?

lojze54 ::

Pozdravljeni.
Letos novembra sem na Etoro vložil nekaj denarja. Kupil sem nekaj različnih delnic in nobene pozicije še nisem zaprl niti je ne nameravam do konca leta če bo vse potekalo kot mora. Zanima me ali moram kjub temu kar koli predložit fursu čeprav uradno še nimam dobička ker so vse pozicije odprte.?

2. Če bi zaprl pozicijo in naredil dobiček si tega ne nameravam izplačat ampak bi ponovno investiral. V tem primeru moram kar koli prijavit fursu ali prijavljam samo takrat ko bi si naprimer nakazal nazaj na trr?

Hvala za odgovore.
Lp.

Mrakw ::

lojze54 je izjavil:

Pozdravljeni.
Letos novembra sem na Etoro vložil nekaj denarja. Kupil sem nekaj različnih delnic in nobene pozicije še nisem zaprl niti je ne nameravam do konca leta če bo vse potekalo kot mora. Zanima me ali moram kjub temu kar koli predložit fursu čeprav uradno še nimam dobička ker so vse pozicije odprte.?

2. Če bi zaprl pozicijo in naredil dobiček si tega ne nameravam izplačat ampak bi ponovno investiral. V tem primeru moram kar koli prijavit fursu ali prijavljam samo takrat ko bi si naprimer nakazal nazaj na trr?

Hvala za odgovore.
Lp.

tudi mene to zanima.
Jaz sem nekaj vlozil... in me zanima ali je potrebno takoj porocat fursu... ali samo tisti let ko si bos izplacal.

dmok ::

Poroča se vsaka odsvojitev, ki ni med izjemami (izjema je npr. 20 letno lastništvo, obveznice, ...) Odsvojitev je širši pojem kot prodaja:

94. člen ZDoh (odsvojitev kapitala)
Za odsvojitev kapitala po tem poglavju se šteje vsaka odsvojitev kapitala ali dela kapitala, kot je zlasti prodaja kapitala, dajanje kapitala v dar, zamenjava kapitala, unovčitev investicijskega kupona, izplačilo sorazmernega dela likvidacijske mase v primeru likvidacije investicijskega sklada, izplačilo lastniškega deleža v primeru prenehanja gospodarske družbe, zadruge ali druge oblike organiziranja, izplačilo lastniškega deleža v primeru zmanjšanja lastniškega kapitala gospodarske družbe, zadruge ali druge oblike organiziranja, izstopa ali izključitve ter drugi primeri izplačila lastniškega deleža, izplačanega v denarju ali v naravi, če ni s tem zakonom drugače določeno.

Če samo kupuješ, ne poročaš. Takoj ko prodaš, poročaš (če ne gre za izjemo). Tudi, če si takoj kupil kaj drugega. Izjema so krovni skladi, katerih družbe za upravljanje so se odločile, da bodo vodile evidenco za spremljanje prehodov med podskladi krovnega sklada, ki je pogoj za uveljavljanje odloga ugotavljanja davčne obveznosti od dobička iz kapitala in obdavčitve ali oprostitve dobička iz kapitala.

d.

Matej1 ::

Hej,

tudi jaz sem med začetniki tukaj, tako da imam par vprašanj. Torej prijavlja se samo odsvojene (''prodane'') delnice. Vse ali samo kjer si naredil profit? Kako je s shortanjem delnic?
In še osnovno vprašanje, ki se bo, marsikomu verjamem, zdelo glupo. Kam se to prijavlja? (OK fursu, ampak kam; rabim kakšno uporabniško ime, račun, karkoli...)? Eni so me strašili tudi z nekim trgovalnim računom, ki naj bi si ga odprl na banki - saj tega ne rabim? Kar sem spraševal je to bolj iz časov ko si trgoval z dejanskimi delnicami (ne cfd) in je banka bila tvoj broker nekako.
Vem da sprašujem banalnosti ampak...noben se ne rodi pameten :)


Hvala za odgovore klapa!

ice queen ::

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

https://www.fu.gov.si/davki_in_druge_da...

Ko opraviš domačo nalogo in vse prebereš in če ne najdeš odgovorov, pokliči/piši na Furs.

Zgodovina sprememb…

Adfirmer ::

Kaj se zgodi v primeru da ne prijaviš fursu? Mogoče ve kdo ali etoro samodejno pošilja podatke fursu?

Samed ::

Pozdravljeni
Pristavljam svoj piskerček.
Mi zna kdo pomagati in z zagotovostjo odgovoriti?
Če konkretiziram, na eToru sem letos trgoval in naredil minus 50% (ja, klasična napaka, nesel me je Leverage in pohlep) v prvem polletju. Od poletja sem, postopoma zmanjšujem minus, a bo leto končano z cca - 15%. Transakcij je 1000+,sploh zaradi kopiranja večih traderjev. Ali je potrebno vseeno oddajati napoved za pozicije zaprte z dobičkom? Torej najprej minus zaradi lastne napake in potem še obdavčitev pozitivnih trejdov, skupno pa še vedno v rdečem.
Hvala in lep pozdrav

Dark ::

Hej,

Sem že blizu konca aplikacije, vsaki mesec namenim nekaj uric za razvoja koliko mi čas dopušča in koliko se mi da po celem dnevu programiranja.
Narejeno imam verjetno že kar 90%, razvijam pa na .net. še par uric pa mislim da bo nekje do januarja konec.

L.p.

Dark ::

Mi je pa zanimivo, celo leto se na to temo nič ne dogaja konec leta pa panika :)

pingme ::

Samed je izjavil:

Pozdravljeni
Pristavljam svoj piskerček.
Mi zna kdo pomagati in z zagotovostjo odgovoriti?
Če konkretiziram, na eToru sem letos trgoval in naredil minus 50% (ja, klasična napaka, nesel me je Leverage in pohlep) v prvem polletju. Od poletja sem, postopoma zmanjšujem minus, a bo leto končano z cca - 15%. Transakcij je 1000+,sploh zaradi kopiranja večih traderjev. Ali je potrebno vseeno oddajati napoved za pozicije zaprte z dobičkom? Torej najprej minus zaradi lastne napake in potem še obdavčitev pozitivnih trejdov, skupno pa še vedno v rdečem.
Hvala in lep pozdrav


Prijaviti moraš VSE prodaje (in pripadajoče nakupe), ne le dobičke, tudi izgube.

Samed ::

pingme je izjavil:

Samed je izjavil:

Pozdravljeni
Pristavljam svoj piskerček.
Mi zna kdo pomagati in z zagotovostjo odgovoriti?
Če konkretiziram, na eToru sem letos trgoval in naredil minus 50% (ja, klasična napaka, nesel me je Leverage in pohlep) v prvem polletju. Od poletja sem, postopoma zmanjšujem minus, a bo leto končano z cca - 15%. Transakcij je 1000+,sploh zaradi kopiranja večih traderjev. Ali je potrebno vseeno oddajati napoved za pozicije zaprte z dobičkom? Torej najprej minus zaradi lastne napake in potem še obdavčitev pozitivnih trejdov, skupno pa še vedno v rdečem.
Hvala in lep pozdrav


Prijaviti moraš VSE prodaje (in pripadajoče nakupe), ne le dobičke, tudi izgube.


@pingme
Iskreno se zahvaljujem za odgovor.
Srečno!

Dark ::

Patrik2 je izjavil:

In leto je skoraj spet naokoli, če rabite kakršne koli informacije glede edavkov rade volje pomagam, samo da spravimo skup aplikacijo, ki spremeni eTorojev izpisek v XML obliko

lp


Prosim če želiš sodelovati me kontaktiraj na nominis666@gmail.com aplikacijo imam na 95% le določene informacije mi manjkajo.

Lep pozdrav

libreus ::

@Dark, pripravljaš skripto le za eToro? Sam namreč uporabljam Trading 212.

Dark ::

Ja prirpavljam trenutno samo za etoro, ker mi je prioriteta

BorutO ::

Ko se že kregate glede davkov, koliko jih kdo plača ... Mi vsi skupaj tako malo davkov plačamo, da se sploh ne splača kregat en na drugega, če plača ali ne ... problem nastane, ko razni bogataši - se dobro ve kateri so to - ne plačujejo nobenih davkov, gradijo na črno, se jim odpisuje dolgove, preprodajajo parcele, preprodajajo stanovanja, kupujejo in gradijo mimo pogodb ... v glavnem, stvari, s katerimi bi samo en od teh bogatašev lahko prispeval v blagajno več, kot mi vsi skupaj tu, koliko nas je na tem forumu.

Machete ::

A pogrešaš oštarijo full? I feel you.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

libreus ::

Machete je izjavil:

A pogrešaš oštarijo full? I feel you.

:))

BorutO ::

Ne, pogrešam forum, kjer iz ene teme ne preidejo v drugo temo.

Tudi jaz se bom kmalu začel ukvarjati z delnicami, pa bi lepo bilo, če bi lahko dobil vse, kar rabim, ne pa da morem pol foruma prebrati, da najdem informacije, ki se nanašajo na temo.

Machete ::

Pa saj si ti vnesel neko babje brezpredmetno jokanjenje čez grde bogatune. Jaz bi tudi imel temo samo s konkretnimi nasveti in mnenji o davku in etorotu :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Adfirmer ::

Najdel sem izvoz xls. Na etoro za celo leto, ali je to uporabno za naš furs?

Dark ::

Uporabno je za kreiranje podatkov, za furs pa ne.

NikoN51 ::

Pozdrav
Kdor rabi pomoč lahko pomagam pri xml-u. Moj mail: NikoN51@protonmail.com

libreus ::

NikoN51 je izjavil:

Pozdrav
Kdor rabi pomoč lahko pomagam pri xml-u. Moj mail: NikoN51@protonmail.com

Zdravo, velja le za etoro? Sam namreč uporabljam Trading 212. Hvala.

Goran's Blog ::

Vprašanje.
Kaj je potrebno prijaviti na eDAvke ?
Kadar si nakažemo denar iz eTora na bančni račun ?
Če denar ostaja na eTOR-u je tudi potrebno prijavljati ?

pingme ::

Goran's Blog je izjavil:

Vprašanje.
Kaj je potrebno prijaviti na eDAvke ?
Kadar si nakažemo denar iz eTora na bančni račun ?
Če denar ostaja na eTOR-u je tudi potrebno prijavljati ?


Ne, prijaviti moraš vsako PRODAJO (ne glede na to ali si ustvaril dobiček ali ne) in vse DIVIDENDE.

Machete ::

Goran's Blog je izjavil:

Vprašanje.
Kaj je potrebno prijaviti na eDAvke ?
Kadar si nakažemo denar iz eTora na bančni račun ?
Če denar ostaja na eTOR-u je tudi potrebno prijavljati ?


Navodila so dokaj jasna, samo počasi pojdi čez. Itak se te tiče samo 1/4 napisanega.

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

Se tudi sam še nisem lotil.
Imam podvprašanje. Kupiš pozicijo X (1.1.2020 - 3 kom, 5.1.2020 - 5 kom).
Prodaš 2 kom X npr. 1.2.2020. Kako se sedaj odločiš katero je nakupna cena in datum? Tisto kar ti bolj ustreza?

Vzamejo na roke spisane PDFje ali pišete v pdf s text editorjem in potem ekstraktate pdf?
Importa nimajo kakor sem do sedaj razumel?
Kot dokaz napisanega vzamejo kaj? Ekstrat z broker servisa? Samo realized performance ali želijo videti vse stanje in nakupe?

pingme je izjavil:


Ne, prijaviti moraš vsako PRODAJO (ne glede na to ali si ustvaril dobiček ali ne) in vse DIVIDENDE.


* ČE jih je več kot 10 v preteklem letu skupaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dmok ::

Machete je izjavil:


Imam podvprašanje. Kupiš pozicijo X (1.1.2020 - 3 kom, 5.1.2020 - 5 kom).
Prodaš 2 kom X npr. 1.2.2020. Kako se sedaj odločiš katero je nakupna cena in datum? Tisto kar ti bolj ustreza?

FIFO. Nakupe sortiraš po datumu nakupa in zapiraš po vrsti.

Machete ::

OK, hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

j1k ::

Recimo, da si naložil 1000€gor in imas vse skupaj 15 centov dobička, ko si zaprl pozicijo. Moras to tudi prijaviti ali kako.... najbolj, da mi še od 15 centov dobička vzamejo davek :)

pingme ::


* ČE jih je več kot 10 v preteklem letu skupaj.


Saj nisi resen. Torej če naredim 10 transakcij po milijon mi ni treba prijaviti? :D
Če je manj kot 10 transakcij, lahko oddaš v papirni obliki, če jih je več kot 10 pa izključno v elektronski.
Prijaviti moraš pa vedno in vse !!!

Machete ::

Pardon res je! Ne vem zakaj sem si zapičil, da je meja 10. To je resnično kot praviš samo za kategorizacijo 'trgovalcev'.
Dejansko sem prej sam pri sebi isto razmišljal, da to ne more štimati, zaradi očitnega omenjenega razloga.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dark ::

Glede metode FIFO
1.) kupiš 1.1.2020 10 enot po 1 eur,
2.) kupiš 2.1. 10 enot po 2 eur,
3.) takoj prodaš isto transakcijo po 2 eur je po tej metodi 10 eur dobička (1. transakcija 10 enot po 1 eur, prodano po 2 eur je 1 eur dobička X 10 enot)
V resnici pa si imel 0 eur

Razumem prav?

Machete ::

Pomoje da ja. Pozicij imaš res 0, ampak tudi 10 dobička zraven.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dark ::

1.) kupiš 1.1.2020 10 enot po 1 eur,
2.) kupiš 2.1. 10 enot po 2 eur,
3.) takoj prodaš isto transakcijo po 2 eur je po tej metodi 10 eur dobička (1. transakcija 10 enot po 1 eur, prodano po 2 eur je 1 eur dobička X 10 enot)
V resnici pa si imel 0 eur

V tem primeru je 1. še vedno odprta, res imaš 10 eur dobička ampak pozicija ni zaprta.
Imaš 0 eur dobička, po FIFI pa 10 eur-

Če grem naprej
Recimo:
4.) prodaš 1. pozicijo za 1 eur

potem po fifo je

10 eur dobička (opisano prej)
10 enot kupljenih po 2 eur prodano po 1 eur je 10 eur izgube

Potem ta metoda drži

dmok ::

ZDoh-2

103. člen (vodenje evidenc zalog kapitala):
(1) Zavezanec je dolžan voditi evidenco zalog istovrstnega kapitala iz 2. in 3. točke 93. člena tega zakona. Zaloge takega kapitala se vodijo po metodi zaporednih cen (FIFO).

93. člen (kapital):
Za kapital po tem poglavju se štejejo:
1. nepremičnina, ne glede na to, ali je bila odsvojena v spremenjenem ali nespremenjenem stanju;
2. vrednostni papirji in deleži v gospodarskih družbah, zadrugah in drugih oblikah organiziranja;
3. investicijski kuponi.

Torej FIFO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmok ()

Mrakw ::

Zdravo

a bi mi lahko kdo poslal obrazec da vidim kako to zgleda?
pa nek primer ki je izpolnjen obrazec.
ali je treba USD pretvoriti v EUR?
delate to online prijavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

roko88 ::

Dark je izjavil:

Ja prirpavljam trenutno samo za etoro, ker mi je prioriteta


Sem ti poslal na emamil :) upam da imaš app ready :) €€€

APIFD41 ::

Eno vprašanje v zvezi s konvertanjem XLS v XLM... A konverterji, ki so online dostopni niso OK?
Sprašujem samo zato, ker ne vem, ali je kak razlog, da posebej razvijate aplikacijo, glede ne to, da te že obstajajo in normalno pretvorijo datoteko.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142185 (1084) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752180862 (4081) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144296 (8999) Thomxy
»

Etoro in davki

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
227231 (1492) NikoN51
»

eToro

Oddelek: Loža
3819290 (4752) Picajzl

Več podobnih tem