» »

Formula 1 2020

Formula 1 2020

««
14 / 48
»»

Uizi ::

Kako ma lahko letošnja sezona enako težo kot ostale? Men se to ne zdi fer.. mal so zabluzil, nevem ce bo 50% dirk, ampak vse je v denarju ane... letosnjo sezono bi enostavno moral preložit imo.. poleg tega so Italjani mel vecje problene z covidom kot ostali in to se tud pozna po upgradih..

In z tem politicnim BLM END RACISM mi grejo na bruhanje.. politiki v športu ni mestA in . Sploh hamilton najbolj glasen, vozi in stfu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Scorpy84 ::

Zakaj ni fer? Moštva so glasovala in so se strinjala z izvedbo letošnjega prvenstva. Zato bojo pravila za 2021 nespremenjena, oziroma nova pravila so preložena za 2022. Tako da letošnja sezona, bo šla precej v korist za drugo leto, če ne bo mercedes spet kakšen trik izvedel, bi lahko neslednje leto bilo pestro. Sicer pa so italijani zabluzili z motorjem in to pošteno, tako da virus ni vsega kriv, ampak pravila, ki se jih niso držali.

Uizi ::

Ni fer ker bo Hamilton prvak. :) Ce bi bla cela sezona bi blo več šans da jih ostali dohitijo, tako je pa Max z 0 ta vikend dobesedno aut za boj prvaka, no razen ce Albon Lojza storpedira, kar bi blo cist logicno glede na njegovo potezo na zadnji dirki. :D
Ahhhh na kurac mi gre ta Merc in Ham sprehod do 7 naslova, morm priznat :D
Majo pa lep livery, vsaj to. XD
Oh well...
Nisem vedel za team voting,ker nisem spremljal odlocitev fie, thx za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

broken/link ::

tega res ne razumem. ker nisi prvi, ki je rekel, da je verstappen out.
1 dirka je bila odpeljana. kako je out, če je 1x odstopil? lepo smo vidli, da je austrija kar brutalna, kar se materiala tiče. pa še merc ima očitno neke težave s senzorji/menjalniki/motorjem. en odstop se zgodi takoj. in to se lahko zgodi že drug teden.
že prehitevanje albon-hamilton ... tist se bi lahko čisto drugače odvilo. Pač če bodo drkali skupaj, kot so to nedeljo, je vse mogoče in 1 odstop ne igra (še) nobene vloge. Ja, mogoče bo na koncu ta odstop odločal, ampak ne morš po prvi dirki rečt, da je že odločeno in da je out. ker ni. zgodovina nas tako uči, da ni konec, dokler ni konec. lohk vprašaš ferrari/masso oz hamiltona (leto 2008);)
če je pa merc tolk superiorn, kolkr se kaže, da je, pol pa ta odstop tko al drugače nima nobene vloge.
pa tudi - grem stavit, da se ne bo odpeljalo samo 8 dirk. če bodo vsaj mal pametni (in zaenkrat kaže da so), se bo korono dalo čist lepo obvladovat in bo več dirk. se vidi, da kjer mal možganov uporabijo, da se da (EU fuzbal lige so zaenkrat lep primer tega, ne pa gledat proti tenisu/čez lužo :D)

kar se tiče politike in športa - če bi lahko športniki izražali svoje mnenje, bi mi blo čist kul, da se to prepleta. ker če ne drugega, se bi komu lahko vsaj lepo nasmejali. Tako pa ker je vse umetno sforsirano, speljano čez 1001 PR osebo, gleda se sam interese dnarja (mislim moštev, sponzorjev,...) je pa res boljše, da so tiho, ker kar pride vn iz njihovih ust ni pristno.

PrimozR ::

Potem tudi prvenstva pred 50+ leti nimajo enake teže kot danes, ker je bilo dirk manj. Pa rekordi v točkovanjih, ker so se točke talale drugače, število zmag, itd.

Ampak se vseeno gleda vse te rekorde.

DamijanD ::

Mislim, da so nekatera (sploh Williams) moštva dejala, da če ne bo nič letos, da bodo finančno propadla...

billy ::

Do kdaj pa sploh mislijo bit dirke? Ker čisto možno, da bodo skenslali športne dogodke, ko bo drugi val. Glede na paniko ki je že zdaj delajo...

pirat ::

billy je izjavil:

Do kdaj pa sploh mislijo bit dirke? Ker čisto možno, da bodo skenslali športne dogodke, ko bo drugi val. Glede na paniko ki je že zdaj delajo...

Saj to niso več športni dogodki, dejansko so samo dirke. Ni gledalcev, dirkači pa na prostem, 5 metrov narazen in z maskami.

roCkY ::

Meni je pa tole čist cool. Da bi le kakih 10 dirk spravili pod streho. Gledalcev med dirko itak ne opaziš. Tist stampedo je ponekod je še največ kar gledalcu doma dajo v smislu vzdušja.

Upam da naslednjo dirko normalno pogledam od začetka in ne bo treba iskat pirat zaliva.

Odstop letos pa bo glede na to, da je verjetnost izvedbe več kot 8-10 dirk zelo majhna velik hendikep.
Upam, da BOT zdrži vsaj prve 4 dirke v temle ritmu. Da odščipne še par polov. Jah HAM mi ni ravno pri srcu. Sploh tole njegovo zaletavanje, ko ne vodi. Je precej podoben VET ko ni spredaj.

Za nedeljo je nekaj možnosti ploh/veviht v Spielbergu. Upam na popestritev...

lemc0 ::

Po poročanjih naj bi Ferrari že ta vikend se potrudil pripeljati del posodobitev, če ne tudi celega paketa posodobitev...no ja, bomo vidli če s tem aero paketom spravijo 1sekunda zaostanka na par desetink manj..Sem tudi bral neko študijo, in so tudi strokovnjaki v tej stroki vsi brez dvoma, da Ferrari je s prejšnimi motorji preprosto goljufal..

Uizi ::

roCkY je izjavil:

Jah HAM mi ni ravno pri srcu. Sploh tole njegovo zaletavanje, ko ne vodi. Je precej podoben VET ko ni spredaj


YOU ALWAYS HAVE TO LEAVE THE SPACE :D sam še karma more naredit ta svoje hahaha
Sej VET se še v ozadju zaletava zadnje čase in to ravno z Sainzom.. jezni dečki. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Tilen88 ::

Fernando baje drugo leto v Renaultu.

PrimozR ::

Pa Bottas v Mercu.

-valvoline- ::

Wtf, spet red bull ring?
Vsaj da bo dirka v nasprotno smer.
:D

Tilen88 ::

Sej ni to neka nova novica,.. je že od začetka znano :p Štartali bodo glih kontra kot bodo na kvalifikacijah. :O

PrimozR ::

Ne bo dirk v obratni smeri, Silverstone je o tem razmišljal, ampak ograje na dirkališčih niso narejene za kontra smer.

-valvoline- ::

Pussys. V obratno smer se bo vidlo kdo so *pravi* fahrerji.
:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PrimozR ()

broken/link ::

ja, to sem gledal en video na youtubeu, k je en tip razložil, zakaj ne bo dirk v obratno smer, čeprav ideja (vsaj po mojem mnenju) je super. se pa bojim, da nobeno dirkališče ne bo pripravljeno o tem razmislit, kaj šele te stvari realizirat, ker gre za preveč dnarja in preveč prilagoditev.

sem šel poiskat posnetek:

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::



:D
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

buneech ::

Tilen88 je izjavil:

Štartali bodo glih kontra kot bodo na kvalifikacijah. :O

Ne bojo. Ideja je bla, da bi namesto kvalifikacij imel reverse grid sprint race, pa je Mercedes rekel ne.

Tilen88 ::

khm šala khm

stajerckozu ::

men je bla dobra dirka

leclerc drugi, ceprav je ferrari letos slb in bo pomoje prej kimmi u penzij predn bo ferrari spt prvak

bottas odlicen vikend s kosilnico

mclaren pa racing point odlicno, podpiram da se zacne mal lestvica mesat ceprav za kaksno vecjo konkurenco je premalo da kupis bivsi mercedesov dirkalnik, tak da pomoje se bo racing point se lovil sploh zarad tega ker bo kratka sezona

latifi solidno izpeljan debi

ta teden pa VN Štajerske :D

Zgodovina sprememb…

Bezukhoff ::

https://www.motorsport.com/f1/news/fern...

It's official, Fred is back. 8-)

broken/link ::

me zanima, če to pomeni, da se vrača tudi Tribüla* :)

*op. Briatore

vilser ::

Zanimivo se mi zdi, da se Alonso vrača v Reno in to že tretjič.
2x je bil v Mclarnu, 3x v Renoju in 1x v Ferrariju.
Malo čudno se mi zdi, da se je Španec vrnil v moštvo Reno, ker oni imajo slab avto. Podpisal naj bi pogodbo do 2023.
Sem prepričan, da se ne vrača v F1 le zaradi dirkanja. V ozadju morajo biti še druge stvari.
Neki se šušlja, da morda ima Alonso namen iti po sledeh njegovega nekdanjega šefa, ki je bil Flavio Briatore in da bi v prihodnosti prevzel vlogo vodje moštva in si tako pridobil pomemben gospodarski vpliv , kjer se lahko bijejo finančne in politične bitke. Se pa vprašujem, če je Alonso primeren za vodilno vlogo v stilu šefa Mercedesa Tota Wolffa?

TOP ::

Vestapen je odpisan je eden napisal,to je že bil preden je štartal.Merc ima ogromno prednost,če ne bi bilo safty car bi nabrala ogromno prednost,še ena sezona,ki je že končana.Lojze prvak in to na izi.

ripmork ::

Dvomim, da ima Alonso željo kdaj vodit ekipo, čeprav nikoli ne veš, nič ni izključeno. Večja sprememba pravil od 2022 naprej bo velika priložnost, mislim da je bil tudi to razlog za vrnitev. 2021 bo v resnici leto priprav. V končni fazi mislim, da tip enostavno preveč uživa v dirkanju, da bi izpustil priliko te vrnitve. 8-)

Vesel, da se je spet pridružil v cirkus (se je že nekaj časa kuhalo), ker je do svoje zadnje f1 dirke demonstriral odličnost za volanom in bi bilo super videt dobre borbe v ospredju med njim, Hamiltonom, Verstappnom in Leclercom (pa še kom). Seveda pod pogojem, da končno spet dobi konkurenčen dirkalnik. Ferdo, welcome back :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

springfield ::

Ali bodo z Alonsom dobri dvoboji, ali pa bo bentil, da vozi F2 avto. V vsakem primeru bo popestril F1 :D

broken/link ::

točno takšno je moje mnenje. alonso bo popestritev, takšna ali drugačna. Tip zna naredit šov, zna naredit dramo, in to je pri teh brezosebnih voznikih (odštevši par izjem) dobrodošla popestritev.

BT52 ::

broken/link je izjavil:

točno takšno je moje mnenje. alonso bo popestritev, takšna ali drugačna. Tip zna naredit šov, zna naredit dramo, in to je pri teh brezosebnih voznikih (odštevši par izjem) dobrodošla popestritev.


Katere pa so to če lahko vprašam?

springfield je izjavil:

Ali bodo z Alonsom dobri dvoboji, ali pa bo bentil, da vozi F2 avto. V vsakem primeru bo popestril F1 :D


Če ne druge ga bo KARMA vsekala in bo pristal na formula dank MEMES strani. Ha ha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::

vilser je izjavil:

i dirkanja. V ozadju morajo biti še druge stvari.
Neki se šušlja, da morda ima Alonso namen iti po sledeh njegovega nekdanjega šefa, ki je bil Flavio Briatore in da bi v prihodnosti prevzel vlogo vodje moštva in si tako pridobil pomemben gospodarski vpliv , kjer se lahko bijejo finančne in politične bitke. Se pa vprašujem, če je Alonso primeren za vodilno vlogo v stilu šefa Mercedesa Tota Wolffa?


LMAO oprosti samo on je preveč "toksični" za šefa ekipe. Prej bi rekel za Vettla. Ne pa za Alonsa. Pojem svoj gate, če bo on sploh kdaj vodja moštva. :D


Njemu daš samokolnico pa jo bo zvozu skozi ovinek. Veliko ljudi se je spraševalo, če je njegovo preveliko mojstrstvu tudi največja slabost pri razvoju dirkalnika. Ker včasih je on tako dober za skrije slabosti dirkalnika in lahko po mnenjih nekaterih inženirjev po padocku oteži jasnost smeri razvoja. Koliko smo videli z Vettlom, da včasih dober razvojnik ne more popeljat svojega "produkta" skozi ovinek brez, da bi se zavrtel. Ali pa Hamilton precizno natančen slog dirkanja daje natančne smernice inženirjem in jim zooža okno delovanja in poenostavi interpertacijo "driver feedbacka" oz modernega driver-in-loop načrtovanja.

broken/link ::

imho:
Verstappen - tle grejo zasluge tudi RBju, ker to podpira oz potencira.
Ricciardo - čeprav je treba priznat, da ni več isti, odkar je pri Renaultu. zato tudi posledično zgornji komentar o RBju. in mi je zelo všeč, da gre k McLarenu in na k Ferrariju, ker Ferrari ga bi utišal.
Hamilton - njegov karakter se pokaže predvsem ko ne zmaguje. žal.
raikkonen - a moram komentirat?

ostalo mislim, da so bolj besede PR-a kot pa dirkačev. Sej ma kdo kdaj kak preblist (recimo Grosejan o plačah dirkačev in o 1% plače za razvoj dirkačev), to je pa tud vse. Sej že netflixova serija precej pokaže, kako zgleda media day in kakršnakoli interakcija novinar-dirkač. del, ko se sainz pogovarja s svojo ekipo in gredo vse ideje preko PR managerja.
je pa recimo tudi vettel že 2x pokazal, da zna bit sam svoj človek, ko menja ekipo. ampak to je bolj užaljenost, kot pa karakter.

tako da tle niti ne krivim tolk dirkačev, kot pa celotnega ustroja, v katerega so upeti. Ekipe, sponzorji, vsi neki zahtevajo. Ampak spet, recimo ravno verstappen, hamilton in alonso (in seveda kimi) so dokaz, da se tudi te mega korporacije in njihov PR da premagat, če se hoče.

@BT52 - zna bit, da boš pojedu svoje gate. dejstvo je, da Alonso prinaša dnar. in prinaša neko razpoznavnost. in 2020 je denar sveta vladar. in nič ne kaže, da se bo leta 2021+ to spremenilo. in marsikatera ekipa bi ga bila pripravljena sprejet v svojo ekipo samo zarad tega. sem prepričan da tudi kot vodjo ekipe, če bi alonso to želel. Vprašanje pa je, če ima takšne ambicije.

Meizu ::

No, naj se kdo rece da se Hamiltonu ne gleda cez prste.

To, kar je nardil Albonu bi mogu sedet v boksih 10 sekund, ne pa 5 sekund pribitka na koncu dirke. Watafak no. Fakof.

roCkY ::

Ah ne črno zatavo bi moral dobit.
Če bodo kazni previsoke se bodo mladci kajlali po vseh ovinkih tudi tako, da ne bodo imeli šans speljat zavoja. Pol nej pa komisarji vsako dirko xy-krat odločajo kdo je kriv za trk...

Glede na kratko sezono je tole lahko za HAM usodno. Vprašanje sicer, če bodo sploh razglasili skupnega zmagovalca, če bodo le 3-4 dirke. Za drugo leto pa še ne kaže prav nič bolje. Sicer bodo tovrstni showmani med prvimi dobili cepivo, ko bo.

          ::

Upam da Alonso tudi v Indyju letos naredi dober rezultat.

billy ::

A je kakšni pravilo, tako kot pri dirki, tudi na nivoju prvenstva - torej da šteje le, če se "odpelje" 80% predvidenih dirk?
ali bi v teoriji lahko dobili prvaka tudi, če bi bile le 4 dirke?

broken/link ::

na skyu so govorili, da je minimum 8 odpeljanih dirk. ali je to pravilo pa ne vem.

masevc ::

8 dirk je minimum

springfield ::

Mugello in Sochi dodana na koledar.

Gambino ::

Osem naj bi jih bilo, računajo pa do 15. cca da bi jih lahko organizirali letos.

buneech ::

Gambino je izjavil:

Osem naj bi jih bilo, računajo pa do 15. cca da bi jih lahko organizirali letos.

Osem jih je bilo v prvotnem planu, ker je to minimalno za sezono. Kot je napisal springfield, 9. in 10. dirka sta Mugello in Sochi.

vilser ::

broken/link je izjavil:

imho:
Verstappen - tle grejo zasluge tudi RBju, ker to podpira oz potencira.
Ricciardo - čeprav je treba priznat, da ni več isti, odkar je pri Renaultu. zato tudi posledično zgornji komentar o RBju. in mi je zelo všeč, da gre k McLarenu in na k Ferrariju, ker Ferrari ga bi utišal.
Hamilton - njegov karakter se pokaže predvsem ko ne zmaguje. žal.
raikkonen - a moram komentirat?

ostalo mislim, da so bolj besede PR-a kot pa dirkačev. Sej ma kdo kdaj kak preblist (recimo Grosejan o plačah dirkačev in o 1% plače za razvoj dirkačev), to je pa tud vse. Sej že netflixova serija precej pokaže, kako zgleda media day in kakršnakoli interakcija novinar-dirkač. del, ko se sainz pogovarja s svojo ekipo in gredo vse ideje preko PR managerja.
je pa recimo tudi vettel že 2x pokazal, da zna bit sam svoj človek, ko menja ekipo. ampak to je bolj užaljenost, kot pa karakter.

tako da tle niti ne krivim tolk dirkačev, kot pa celotnega ustroja, v katerega so upeti. Ekipe, sponzorji, vsi neki zahtevajo. Ampak spet, recimo ravno verstappen, hamilton in alonso (in seveda kimi) so dokaz, da se tudi te mega korporacije in njihov PR da premagat, če se hoče.

@BT52 - zna bit, da boš pojedu svoje gate. dejstvo je, da Alonso prinaša dnar. in prinaša neko razpoznavnost. in 2020 je denar sveta vladar. in nič ne kaže, da se bo leta 2021+ to spremenilo. in marsikatera ekipa bi ga bila pripravljena sprejet v svojo ekipo samo zarad tega. sem prepričan da tudi kot vodjo ekipe, če bi alonso to želel. Vprašanje pa je, če ima takšne ambicije.
Mislim, da si zadel point. Reno je na podnu in rabijo dnar in Alonso prinaša dnar in razpoznavnost. In poleg tega Alonso je v starosti, ko se mora odločiti, kaj bo počel, ko zaključi z dirkanjem. In kje kroži največ dnarja? Ja, v F1. Po mojem je v ozadju tudi kakšen projekt, da bi delal za Reno, ko bo nehal dirkat. Ni prišel v karavano F1 le zaradi užitka do dirkanja. Sam recimo biti team manager ali manager, pa saj pojma nimam kaj vse to zajema?!

BT52 ::

broken/link je izjavil:


@BT52 - zna bit, da boš pojedu svoje gate. dejstvo je, da Alonso prinaša dnar. in prinaša neko razpoznavnost. in 2020 je denar sveta vladar. in nič ne kaže, da se bo leta 2021+ to spremenilo. in marsikatera ekipa bi ga bila pripravljena sprejet v svojo ekipo samo zarad tega. sem prepričan da tudi kot vodjo ekipe, če bi alonso to želel. Vprašanje pa je, če ima takšne ambicije.


Če misliš vlogo dvornega norčka, kot Prosta, katerega vlačijo po Reno ekipi, kot cunjo. Temu jaz ne vidim team manager. Še vedno ne vidim Alonsa v vlogi vodje ekipe.

springfield ::

Alonso je po moje pretezki karakter, da bi lahko uspesno vodil ekipo. Definitivno ne vpliva dobro na moralo ekipe, ce javno govoris o drugorazrednem motorju.

ripmork ::

Preberi izjave Domenicallija in Montezemola, ko so ju povprašali o Alonsu. Pa še kakega njegovega bivšega delodajalca. Precej pozitivna mnenja in veliko pohvalnih besed o špancu s strani tistih, ki so dejansko delali z njim. Kako težak karakter naj bi bil, so predvsem pavšalne ocene hejterjev in podoba v javnosti.

Mclaren Honda 2015 je bila taka katastrofa od projekta (kot se je izkazalo precej tudi po britanski krivdi slabega načrtovanja in njihovega forsiranja slabih odločitev), da bi vsak tako sposoben dirkač tam doživel živčni zlom. Opazovat njihove zaostanke na dirkah je bila burleska. Se še čudim, da se je temperament kot je Alonso uspel zadrževat, kolikor se je. Si kdo po pravici povedano predstavlja, da bi kak Verstappen ali Lewis tolerirala tak bolid? Glede na to, kako hitro jamrata za vsako malenkost? Ekipni radio bi bil pretežno cenzuriran, verjetno bi frčala iz ekipe prej kot v letu dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

TOP ::

Alonso bo popestril,dogajanje z svojim prihodom in nič drugega.Nobeden mojster ali dober dirkač ne more nič,storiti,če ima slab avto in Renault tudi je neko povprečeje sam ne pa presežek,ker tukaj se nekaj kuha v ozadju,kot Rosi ko gre vozit za Petronas se pravi korak nazaj,sam vsi vemo zakaj.

Gambino ::

Upam da je danes Hamilton pokazal zakaj je najboljši vseh časov. Nabil je vse za sekundo na mokri stezi. Kapo dol, človek je iz drugega sveta. Vozi kot profesor!

Uizi ::

Kapo dol Lojz.
Ocon tudi odlično, Bottas pa ni dorasel Ham.. gg wp, next.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Ganon ::

Vesel za McLaren, vesel za Lewisa. Dobra dirka bo.

Meizu ::

Gambino je izjavil:

Upam da je danes Hamilton pokazal zakaj je najboljši vseh časov. Nabil je vse za sekundo na mokri stezi. Kapo dol, človek je iz drugega sveta. Vozi kot profesor!


Najboljsi vseh casov ja. Hehehe.
««
14 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616167653 (102213)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172509 (104068) broken/link
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975220634 (134561) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430363630 (219225) BT52

Več podobnih tem