» »

Nakup kavnega avtomata

Nakup kavnega avtomata

Kleemen ::

Kje v tujini je najcenejši nakup kavnega avtomata? Pri nas sem pregledal že vse znane trgovine in imajo podobne cene, predvidevam, da bi se kje v tujini dobilo kaj ceneje. Kupujem pa kavni avtomat Dolce Gusto Mini Me, pri nas ima še kar navito ceno 60eur.

bluefish ::

https://www.idealo.de/preisvergleich/Pr...

+ poštnina in si tam tam.

andro23 ::

jaz sem mini me kupil v mediamarkt za 40+poštnina in zraven dobil 3 pakete kav....žal sem moral aparat poslat na servis, ker čudno ropota in se trese.
V decembrski akciji sem tudi v mediamarktu kupil Genio 2 model za 60EUR+zastonj poštnina+zastonj 3 paketi kav...dela odlično:))

MIHAc27 ::

Mislim da se vsi mini me, in piccolo ter podobni malčki tresejo, da je za znoret.
Pač šalco je treba držat ko delaš napitek, ker če greš stran reskiraš politje.

Sem pa ke so kake akcije, pa se da dobit za cca 50€

Egidij88 ::

m0LN4r ::

Midva sva nabavla tole: https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Placal sem 250 pred bozicem. Ob rednem ciscenju je zadeva neunicljiva.

Sem se en mesec igral z nastavitvami (zrnatost, temperatura), ko sem to nasel tako kot mi pase pa se pravo kavo je treba najt in to je blo to.

Uporablja se pa izkljucno za delanje kave iz zrn in obcasno iz mlete. Cistim tedensko in proti kamnu mesecno.

Sem pa tudi poskusil z flasirano vodo, ki je malo mehkejsa moram rect, da se tudi to pozna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kleemen ::

andro23 je izjavil:

jaz sem mini me kupil v mediamarkt za 40+poštnina in zraven dobil 3 pakete kav....žal sem moral aparat poslat na servis, ker čudno ropota in se trese.
V decembrski akciji sem tudi v mediamarktu kupil Genio 2 model za 60EUR+zastonj poštnina+zastonj 3 paketi kav...dela odlično:))


Poceni za Mini me, hvala. Poštnina piše da je brezplačna vsaj preko tega linka?

Kar sem gledal po spletu ne sme tresti v tem primeru z njim nekaj ni ok in je za na servis. Kupujem pa izključno Dolce Gusto ker mi je kava na kapsule božanska.

TheBlueOne ::

Pri 60€, je vazno, da lahko blizu uveljavljas garancijo, ne pa, da prihranis desetaka.

andro23 ::

garancijo v SLO lahko uveljavljaš tudi če kupiš v tujini...če se vsi "mini me" aparati tako tresejo in ropotajo, potem raje priporočam Genio2, ki se nič ne trese in je vsaj v primerjavi z mojim "mini me" neslišen

9EUR je poštnina za SLO
tale link je pravi:
https://www.electronic4you.si/krups-kp1...

če bi še enkrat kupoval bi izbral raje tega:
https://www.electronic4you.si/krups-kp1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andro23 ()

Kleemen ::

Super, hvala za info. Zakaj pa raje Geniota? :)

Razlika med Piccolo in Mini me je v avtomatskem ustavljanju vode ali še kaj drugega?

https://www.mimovrste.com/kavni-aparati...

XLapsus ::

In kaj spet toplo vodo odkrivaš. Si že imel odprto temo o tem: Kavni avtomat
Itak ga boš čez 2 meseca prodajal za 97% cene.

Kleemen ::

Ja še vedno nisem kupil haha :D sedaj je Piccolo zelo znižan zato bom verjetno vzel raje tega, če je razlika samo v avtomatskem ustavljanju vode, če je še kaj drugega pa raje Mini Me.

andro23 ::

Za Genio-ta sem prepričan da je tih in se ne trese...pa večjo posodo ima in boljši sistem za uravnavanje količine vode...

Kleemen ::

Aha, glede na to da Piccolo nima avtomatske ustavitve vode kako veš kdaj jo je potrebno zapret? Ko se enkrat navadiš verjetno ni panike, na začetku pa nimam pojma ker niti nevem kakšna količina kave pride. :)

starfotr ::

Kupi na kapsule, predlagam nespresso. Ja, je svinjarija s kapsulami in podpiraš multinacionalko.

Vendar druge zadeve so enostavno predrage in zahtevajo preveč dela in znanja za domačo rabo.

Seveda je najceneje đezva, vendar tega noče vsak.

Kleemen ::

Na kapsule najboljša kava na svetu, parkrat sem jo pil in ni primerjave z drugimi. Vem da je noter tudi veliko kemije in ostalih stvari in ne samo kofein kot pri pravi kavi, ampak okus je res božanski, tako da to je to. :)

IL_DIAVOLO ::

Seveda, ce je not sami cuker, kako ne bi bilo dobro.

Ne tega kupovat.

starfotr ::

Nespresso je samo kava, brez dodatkov.

Kapsule so pa smeti, to je edina moteča stvar, poleg podpore multinacionalke in vendor lock in avtomata.

Kleemen ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda, ce je not sami cuker, kako ne bi bilo dobro.

Ne tega kupovat.


Seveda, kaj v navadni kavi ga ni? Najmanj 2-3 žlice cukra. :P

andro23 ::

tudi Dolce Gusto ima kapsule, ki vsebujejo samo kavo...tistih z mlekom, cukrom in ostalo kemijo ne kupujem

TheBlueOne ::

Kleemen je izjavil:

Na kapsule najboljša kava na svetu, parkrat sem jo pil in ni primerjave z drugimi. Vem da je noter tudi veliko kemije in ostalih stvari in ne samo kofein kot pri pravi kavi, ampak okus je res božanski, tako da to je to. :)


Ne prides niti blizu dobrem espressu. Niso espresso masine 1000EUR+++ za hec. :)

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

andro23 je izjavil:

tudi Dolce Gusto ima kapsule, ki vsebujejo samo kavo...tistih z mlekom, cukrom in ostalo kemijo ne kupujem


Katera kapsula je samo s kavo? Sam bom pil več ali manj kapučino in kavo z mlekom, ampak dobro je imet še kakšno kapsulo samo s kavo na zalogi. :)

m0LN4r ::

Kavni aparati brez teh smeti tudi niso glih dragi, od 200eur naprej.

Bos pa zmetal en kup dnara za kapsule in aparat pogosteje menjal.

Kok stane ena kila kapsul samo iz kave, ce temu verjamemo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kleemen ::

Sem naročil Mini Me iz Electronic4you za 39,99eur + poštnina 9eur. Hvala vsem za pomoč in nasvete. :)

DeeJay ::

Jest mam De'Longhi Dedica Link
Za to ceno super espresso aparat in še ful mal placa zasede.

TheBlueOne ::

Jaz ce bil imel tight budget bi prihranil za kaj takega:

https://www.amazon.de/Gaggia-8869480110...

Potem pa morda upgradal s PIDom, je menda kar razlika.

IL_DIAVOLO ::

Kleemen je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda, ce je not sami cuker, kako ne bi bilo dobro.

Ne tega kupovat.


Seveda, kaj v navadni kavi ga ni? Najmanj 2-3 žlice cukra. :P


Zakaj je potem tako grenka, tvoj drek pa tako sladek?

andro23 ::

jaz pijem trenutno Dolce gusto Lungo, Dallmayr Crema d'Oro (dobil 3 pakete skupaj z aparatom) in brezkofeinski espresso...te kapsule so 100%k ava brez dodatkov
včasih si pa naredim latte macchiato (brezsladkorno varianto), ki vsebuje poleg kave še polnomatsno mleko v prahu in sojin lecitin

Kleemen ::

Končno dobil kavni avtomat in prvi test kapsula kapučino, dober okus, nisem pa vedel da te kave v kapsulah niso sladkane. Glede količine mleka se verjetno nastavi na avtomatu (črtice) koliko ga želiš? Ker toliko kot piše na kapsuli mi je preveč (več kot 2dcl) in bi rad manjšo količino mleka in več kave. Naslednjič bom probal še kakšno drugo kapsulo z več kave.

andro23 ::

Tudi jaz danes dobil iz popravila novega Mini me-ja...je približno tako glasen kot Genio2, tako da sem zadovoljen tudi s tem nakupom, čeprav sem moral že novega poslati na servis...
btw, trenutno imajo v Šparu (vsaj za vikend so imeli) kapsule po 4EU/škatlo, ob uveljavljanju še 10% popusta so prišle 3.6, kar je zelo ugodno...sem naredil zalogo za par mesecev;)

kapsule kapučino imajo notri sladkor in to celo 8g/kapsulo
https://www.dolce-gusto.us/drinks/cappu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andro23 ()

Kleemen ::

Z Minijem sem zadovoljen, meni se ne zdi nič glasen, pa tudi trese ne skoraj nič. Kapsule kapučina pa sem pričakoval boljše, kar sem probal mi je premalo cukra (sam si dam v 2dcl kave z mlekom 2-3 žlički cukra) tako da na kapsulo kapučina sem dal še 2 žlički cukra, drugače mi ni bilo dobro. :D Me pa bolj moti to da je zelo malo kave in preveč mleka. Tudi na kapsuli kaže samo 1 črtico kave in 5 črtic mleka. Obstaja kakšna kapsula z belo kavo oz. 70% kave in 30% mleka? Pa tudi če je vse skupaj samo 1dcl glavno da je močna, ker tale kapučino ima zelo malo kofeina in mi je kot da bi pil kakav. :D

andro23 ::

Jaz pijem kavo brez sladkorja. Od mlečnih sem probal samo brezsladkorno latte macchiato in mi je skuhana po receptu (toliko črtic kot piše) dobra.
Sicer pa pri ostalih kapsulah vedno dodam eno črtico, ker imam raje podaljšano kavo.

Kleemen ::

Obstaja kakšna z več kave in manj mleka? Sladkor si že sam dodam, ker imam raje dobro sladkano to me ne moti, glavno da je močna kava in ne kot kapučino kjer je 2dcl mleka in dva požirka kave. :D

Pa še eno vprašanje.. Poleg avtomata kupljenega na Electronic4you iz Avstrije sem dobil še kodo za 10eur gratis pri nakupu dolce gusto izdelkov na spletni strani dolce-gusto.at ampak sem jih kontaktiral in so rekli, da je naročilo možno samo z dostavo v Avstriji in ne tudi za tujino. Imamo v Sloveniji kakšno podobno trgovino od Dolce Gusto oz. Nestle, kjer lahko unovčim kodo?

BigWhale ::

Po treh crknjenih avtomatih za kavo (Illy, Hofer, Hofer) sem kupil Philips Saeco, beans to cup avtomat. V BigBangu so imeli neko akcijo in je bil okrog 300 EUR. Zdaj iz 1kg kave dobim ven kakih 140 standardnih espressov. Na dolgi rok je to se najbolj ugodna zadeva.

Kleemen ::

Dolce Gusto Cortado je verjetno kava z malo mleka?

MTB ::

Glede glasnosti je verjetno zelo odvisno od podlage. Sam imam 2 aparata Dolce Gusto Piccolo, enega doma in enega pri tašči, že par let. Ko smo prvega imeli doma, se mi je zdel glasen. Pri tašči je pol tišji.
Če ne bi preskusil, ne bi verjel. Pa gre v obeh primerih za oreng kuinjski pult, ne neko čip-šit kuhinjo.
Drugače pa illy ali lavazza kava za avtomate in kapsule za polnjenje. Najcenejša opcija.

DjTonic ::

Da malo obudim tole temo. Kupujem nov avtomat za kavo, ker imam dovolj kapsul.

Želim avtomatski aparat, zraven naj bo tudi posoda za mleko za pripravo kapučina in latte macchiato. Zaenkrat se najbolj ogrevam za Philips novo serijo 3200 z LatteGo sistemom. Ne mudi se tako zelo, čakam na kakšno dobro akcijo. Dal bi tam cca 500 EUR. Kakšen predlog? Znamka mi sicer ni pomembna, ampak sem glede teh Philips in Saeco avtomatov prebral na spletu precej pozitivnih stvari.

m0LN4r ::

Dobri so, edino redno vzdrzevanje je pomembno pa nima veze. Kvarijo se ponavadi od tistih, ki nic ne vzdrzujejo. Kaj to pomeni? Stranka prinese masino na popravilo, pa ko odpres je notr ze 2cm velika plesen, pol ves kako skrbijo za zadevo.
Jaz preventivno pucam tedensko vse, filter za kamen se redno menja, pa "timer" proti kamnu na maksimum.

Pri mleku pa je higiena in ciscenje se vecjega pomena.

Doma pri mojih je pa voda tak cudna, da se uporablja voda iz plastenke. Razlika ko razstavim zadevo, kot dan in noc.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

J.McLane ::

Tudi jaz razmišljam, da bi svoji dragi kupil en normalen kavni avtomat, trenutno ima dolce gusto že nekaj let, pa cene telih kapsul in odpadki in tudi sama plastika, ki se močno segreva dvomim, da je dolgoročno blagodejna na zdravje.

Tako mi ni jasno kaj ima neki avtomat za 500 € več kot tisti za 100 €?
Kako se kaj obnese E.S.E sistem, v čem je prednost, je kaj manj za čistit?

Kaj recimo manjka temule zgoraj omenjenemu? Mi je všeč ker zavzame malo prostora.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

DeeJay ::

Tega de'longhi mam jest.
Ena razlika v primerjavi z dražjimi je ta, da nima ventila, ki prepreči kapljanje, ko se kava "skuha". To samo pomeni, da ali dlje pustiš spodej šalico, da se skaplja, ali pa imaš itak lovilec, ki ga vsake tolko očistiš.
Druge razlike dejansko nisem opazil, pa ga mam že skorej dve leti. Dnevno skuha v povprecju 5 kav. Penilnik uporabljamo bolj redko. Sem pa zelo zadovoljen.
Seveda je pa važno tudi kakšno kavo kupuješ in ali jo melješ sproti.

DarwiN ::

Tisti, ki kupujete za ~500€, je fajn, da ima aparat vse različne funkcije čiščenja. Si boste prihranili vse vrste "glavobolov". Ne samo za vodni kamen, ampak prav cleaning program in povrh tega še sistem za čiščenje mlečnih poti... Od Philipsa ima to 5000 serija in dalje. Najcenejši pri nas bi znal bit model 5360 (trenutno 442€). Cena skače. Pred časom je bil ~410€..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Mi mamo tega, laufa ze vec kot eno leto kot urca.
Uno sranje za mleko pa se nikol ne rabi, ker ne pijemo takih stvari pa tecno je za pucat.

Mam pa glede kamna nastavljeno na najbolj kratki interval ciscenja in vcasih naredim tudi dve rundi.

Ker jih relativno veliko posiljamo na servis, je vzrok okvar 99% primerih nevzdrzevanje kupcev.

Jaz ga spucam skoraj vsak teden na hitro, 1x na pol leta pa lonkretno.

Za dolocene stvari tudi malo razstavim, namazem itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tsunamii ::

Kaj predlagate do 250e? Vazno da naredi dobro express kavo. Precej reklamirajo Phillips. Kako so se vam v teh letih obnesli? Da, malo obudim temo. Hvala.

flyby ::

tudi jaz bi rad nasvet - potrebujem čim tišjo mašino za kavo, lahko tudi na kapsule

BigWhale ::

Tsunamii je izjavil:

Kaj predlagate do 250e? Vazno da naredi dobro express kavo. Precej reklamirajo Phillips. Kako so se vam v teh letih obnesli? Da, malo obudim temo. Hvala.


Express kavo? A bi rad, da kak italijan z Vespe pade? :>

Tsunamii ::

Niti ne. Nisem nasilen človek.

Drugače sem gledal za pripravo espressa, capuccina ali latte macchiata avtomatski kavni aparat. Predvsem zaradi žene.

Meni bi osebno dovolj odgovarjal samo za kavo , ker jo pijem brez vsega - le občasno malo smetane notri. Recimo Cecotec Caffelizzia 790 Steel Pro , kateri je na MimVrste 120€.
In spet upam, da ne bo kaksen +taljancek' padel ..ker sem res nenasilna persona.

Hvala za vsak nasvet ali bo čist dovolj že navadni kavni aparat za dobro kavo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26539734 (5) darkolord
»

Kavni aparat dolce gusto in kapsule (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013864 (511) link_up
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360756 (1598) nokken
»

Uporaba kavnega aparata: Bi znali ali ne?

Oddelek: Loža
363127 (1909) Nebomgabiksa
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489939 (8795) karosha

Več podobnih tem