» »

Uporaba kavnega aparata: Bi znali ali ne?

Uporaba kavnega aparata: Bi znali ali ne?

M-XXXX ::

Bi vi, vaši starši, vaši bližnji znalo brez navodil in brez demonstracije uporabljati tak kavni aparat?



Moje mnenje je, da bi več kot polovico ljudem (kateri ga bi videli prvič v življenju) delal težave. Pretiravam, ali kupim raje nekaj drugačnega?

facepalm ::

Kateri del postopka pa mislis, da bi znal povprecnemu Janezu delati tezave?
Meni se zdi dokaj straightforward zadeva.
Doziras kavo, jo stisnes in vstavis v avtomat.
Okus bo pa odvisen od kave, granulacije mletja.
Za pravilno spenit mleko pa potrebujes malo (ali veiiko) prakse. Marsikateri kelnar dela s podobnim aparatom in ne zna pravilno spenit mleka.
Osebno, bi zase vzel nekaj podobnega.

mat xxl ::

Z uporabo ne bo problema, problem je, da je tu sila važno, kako je zmleto, kako in koliko stisnjeno.... itd...

Prave mašine vedno same meljejo sproti, glede na nastavitve, ta opcija je pa nekaj vmes....

HotBurek ::

Jst nobene stvari ne znam uporabljat, niti javnega prevoza. Vedno potrebujem navodila, ter kak praktičen primer, kar mi je zelo v pomoč.

Podpiram ljudi, ki znajo brat navodila in pred uporabo le-te tudi preberejo. Prav tako tiste, ki drugim pokažejo, kako se kakšno stvar uporablja. Ter seveda, zakaj.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

nergac ::

Brez navodil se tega ne pipnem ...

Zgleda, da bom ostal pri kofetjeri.
Itak pijem kofe brez dodatkov ...

Je pa majhen problem - ne rata vedno isto, čeprav naredim enako.

sunshine403 ::

Sorry ampak ce je tole prevec komplicirano me cudi, kako se tisti, ki se zdi uporaba kofe masine komplicirana, sploh uspe zlogirati sem in postaviti taksno vprasanje.

MH0 ::

M-XXXX je izjavil:

Bi vi, vaši starši, vaši bližnji znalo brez navodil in brez demonstracije uporabljati tak kavni aparat?



Moje mnenje je, da bi več kot polovico ljudem (kateri ga bi videli prvič v življenju) delal težave. Pretiravam, ali kupim raje nekaj drugačnega?


Tole na tem posnetku je seveda narobe. Kavo je treba konkretno stisniti in v to šalčko za dvojni espresso gresta dve merici kave in ne samo ena.

fikus_ ::

Če ima človek "dve levi roki" pač ima "dve levi roki" in v življenju nič ne zna oz. noče znat. Osnovna uporaba tega kavnega avtomata ni nič kompliciranega, zaplete se pri podrobnostih, da je pripravljena kava dobra, to je mletje, stiskanje kave v ročki, penjenje mleka, . . .. Tega pa res ne znajo vsi.

Furbo ::

Pa to je isto, kot aparat v vsakem bifeju, samo manjši.
Demonstracijo je imel vsak pivec kave že nekaj tisočkrat v lajfu.

Vsaka sponzoruša, ki dela v bifeju, zna tole, ti pa kompliciraš?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M-XXXX ::

Se mi zdi da vprašanje ni bilo jasno zastavljeno :

Gre se za aparat, ki bi bil v turistični namestitvi. Kar pomeni, da ga bi uporabljala vedno druga oseba. Vsakemu se ne bo šlo kazati kako se ga uporablja, povprečen uporabnik bo starejši evropski tujec.

Kakšen % ljudi bo imelo težavo z uporabo njega oziroma mu ne bo jasno kako se ga upprablja.
Jaz sem naprimer vprašal nekaj starejših ljudi in sem čisto od vaeh dobil podoben odgovor:
-tole je čisto prevec zakompliciralo zame
-tole se še lotil nebi
-ne nebi vedel kaj narediti

Sem zgolj vprašal par takih kateri pač ne poznajo, ali se bo vzorec ponavljal? Še enkrat rečem povprečna starost uporabnika bo zelo verjetno nad 50 let in vedno drug uporabnik.

Utk ::

Tist, ki je to že delal, bo delal, naučil se pa sam od sebe pri tebi ne bo. Po moje. Če že, moraš dat zraven en list s slikicami in navodili.

mikhaair ::

Pol pa naredi video uporabe s QR codo. Ali par slikc, kam naj pritisnejo.

Furbo ::

No za tako uporabo tole ni, ker se nerode lahko še fino opečejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gagatronix ::

Za kavo nucas samo dzezvo, nobenega preseravanja.

perpetum ::

Mi imamo takega v sluzbi. Ob kavomatu imamo plastificirana navodila za uporabo in do sedaj ni bilo nekaj problemov. Je pa res, da je 96% uporabnikov inženirjev.

nekikr ::

Kakšen % ljudi bo imelo težavo z uporabo njega oziroma mu ne bo jasno kako se ga upprablja.

90%. Ti aparati so zelo enostavni za uporabo, če želiš narediti slabo kavo z nespenjenim mlekom. Če želiš dobro kavo je pa tak aparat super (uporabljam podobnega doma) ampak terja nekaj malega časa treninga. Časa, ki ga obiskovalci turističnega objekta nimajo. Preden bodo zakapirali bodo že odšli.
Uporabi raje enostavnejši aparat, ki lahko sprejme Dolce Gusto ali pa, še bolje, ese kapsule in zraven postavi penilec mleka. Pa bo kava vedno super, mleko vedno spenjeno, in vse enostavno za vsakokratnega obiskovalca.

M-XXXX ::

mikhaair je izjavil:

Pol pa naredi video uporabe s QR codo. Ali par slikc, kam naj pritisnejo.

Spet pridemo do tega, bo starejša populacija znala uporabljati QR kodo (oziroma če jo zna uporabiti, jo bo uporabila) in si pogledala?

Za kavo nucas samo dzezvo, nobenega preseravanja.

Kavni aparat je potreben za doseganje zvezdic nastanitve. In če ga že kupujem naj bo vsaj za silo OK.

Na kapsule pa ne mislim kupiti, prevelik strošek (en uporabnik mi lahko popije teoretično za 20€ kapsul, jaz od tega nimam nobene koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

borisk ::

M-XXXX je izjavil:

Se mi zdi da vprašanje ni bilo jasno zastavljeno :

Gre se za aparat, ki bi bil v turistični namestitvi. Kar pomeni, da ga bi uporabljala vedno druga oseba. Vsakemu se ne bo šlo kazati kako se ga uporablja, povprečen uporabnik bo starejši evropski tujec.

Kakšen % ljudi bo imelo težavo z uporabo njega oziroma mu ne bo jasno kako se ga upprablja.
Jaz sem naprimer vprašal nekaj starejših ljudi in sem čisto od vaeh dobil podoben odgovor:
-tole je čisto prevec zakompliciralo zame
-tole se še lotil nebi
-ne nebi vedel kaj narediti

Sem zgolj vprašal par takih kateri pač ne poznajo, ali se bo vzorec ponavljal? Še enkrat rečem povprečna starost uporabnika bo zelo verjetno nad 50 let in vedno drug uporabnik.


Nabavi aparat ki sam melje kavo, tam samo podstaviš šalvo in pritisneš tipko, stara kavo spuca v posebej lonček, vodo vzame iz drugega, na vrhu je skleda kjer se dajo zrna kave. bolj enostavno ne gre. Sicer bodo kavni puristi skočili v zrak, ampak to je najenostavnejši postopek kako prit do dobrega espresota doma, brez šolanja in skrbi.

Ko se ti gostje zamenjajo samo očistiš aparat, pa sprazneš posodo z uporabljeno kavo.

fikus_ ::

"Gre se za aparat, ki bi bil v turistični namestitvi. Kar pomeni, da ga bi uporabljala vedno druga oseba."

Potem si omisli aparat na kapsule+navodila. Bodo uporabniki bolj zadovoljni in kava boljša.

Dag ::

Kaj pa najem kavnega avtomata, kjer se dogovoriš za plačilo po kavi? Potem pa gostu daš ključek, kjer mu naložiš gor dobroimetje za toliko kav, kolikor ti še gre finančno skozi.

nekikr ::

Ali pa če gre v Hofer po njihov aparat na kapsule, ki so zelo ugodne. Pa baje sploh ne slabe.

sunshine403 ::

M-XXXX je izjavil:

Gre se za aparat, ki bi bil v turistični namestitvi. Kar pomeni, da ga bi uporabljala vedno druga oseba. Vsakemu se ne bo šlo kazati kako se ga uporablja, povprečen uporabnik bo starejši evropski tujec.

Jaz imam v svojih apartmajih podobnega. Zraven v predalu se navodila za uporabo in do sedaj v nekaj letih ni bilo se nobene pritozbe.
PS: Ce se ti gre izkljucno za doseganje zvezdic, je dovolj ce postavis v predal kafetero ali pa tisti grelnik za filter kofe. Nikjer ni pogoj, da je avtomat za espresso.

Shkorc ::

Problem je takle aparat čistit. Ali bo gost po uporabi odstranil kavo iz držala in spustil čez vodo? Ali bo očistil cev za penit mleko?

Moje mnenje, kupi rajši aparat za kavo s filtrom. Gost ima večjo možnost naredit okusno kavo in čiščenje je bolj enostavno.

https://www.breville.com/us/en/products...

otago ::

Navodila s QR kodo, ni praktično. Prišel v namestitev, qr koda za zložitev postelje (ikea pohištvo), wifi seveda ni delal. Zložil 3v1 kavč v posteljo. Imej v mislih, da nekateri nimajo smart phonov, ne morejo brati qr kod, da ni interneta.

Prebival en mesec v fancy airbnb stanovanju. 3 avtomati za kavo, pralni stroj, mikrovalovka, en kup gadgetov itd.. Za pralni stroj je imel lastnik izobešen napis, da mora pokazat, kako se pere. Slo je za majhen pralni stroj, ki se odpira na koncu. Ameriski gostje niso zaprli bobna pravilno in je blo EUR za servis.

Kupis na blazinice ali kapsule, v stanovanje daš max. 2 blaznici(lahko različni) na dan na gosta. Kupiš na ebayu jumbo pakete.

Zifferblat v LJ (verjetno ga več ni) je imel enak sistem, si moral sam si narediti kavo na mašini. Kdor je prvič delal s kavnim avtomatom, seveda ni vedel kako in kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

bbbbbb2015 ::

M-XXXX je izjavil:

Bi vi, vaši starši, vaši bližnji znalo brez navodil in brez demonstracije uporabljati tak kavni aparat?



Moje mnenje je, da bi več kot polovico ljudem (kateri ga bi videli prvič v življenju) delal težave. Pretiravam, ali kupim raje nekaj drugačnega?


Pa jaz sicer mislim, da bi ga pri nas vsi znali uporabljati. Težava pri nas na firmi pa je (bil) aparat, ki je vse počel sam. Nasul si kavo noter, sam je mlel, sam doziral, ti si na menuju izbiral, mašina pa je delala.

Dokler....

Mašino je bilo treba vzdrževati. Imela je nek filter za apnenec, rezalno enoto za mlinček.

Na vsake toliko časa je odpovedala poslušnost, zagnali smo program za dekalcifikacijo, pa je mašina delala naprej.

Mašine ni vzdrževal nihče.

Na koncu ni več hotla delat, napisala napaka na dovodu na filter. WTF? Vodo ima, kavo ima, mleko ima.

No kolega (ki se mu je dalo) je razdrl mašino, ugotovili smo, da ima nek filter. Poklicali smo pomoč, dobnili smo nov filter, to smo dali noter, našopali dekalcifikacijo.

Mašina si je po tretmaju (malenkost) opomogla. Kolega Italijan je rekel, da pa vseeno ekspreso nima polnega okusa. Pogovarjamo se o tem,da je človek preko ebaya naročal točno določene tipe kave.

Potem smo ugotovili, da mlinček ne dela več tako dobro.

Mah.... Sem rekel, da je problem, da en home-appliance pisarna s 16 sodelavci uporablja kot industrial use mašino 10+ ur na dan. Mašino je treba dati v koš, ter - če smo korektni, naročiti eno za 600+ evrov, ne tako za 150EUR.

Zgodovina sprememb…

otago ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Mah.... Sem rekel, da je problem, da en home-appliance pisarna s 16 sodelavci uporablja kot industrial use mašino 10+ ur na dan. Mašino je treba dati v koš, ter - če smo korektni, naročiti eno za 600+ evrov, ne tako za 150EUR.


Imeli WMF(podobno temu) mašino za 2k, uporabljali max. 30 kav dnevno, v povprečju 15. Nekaj se je pokvarilo. Nadomestni delov ni bilo za dobit. Naročili s Kitajske. Samo popravljali. Vmes mašina 2 meseca ni delala in so hodili na avtomat. Cena ne zagotavlja kvalitete, nadomestnih delov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

dexterboy ::

Po vseh letih testiranj pri meni doma in drugje sem pristal na klasični kafeteriji... nima usedline in tiste kave v LeClercu so res super okusa.
Da pa imaš doma mašino... WTF? Če folu že v štartu ne paše klasična turška kava, naj ne bluzi z nekimi kavomati.
Mislim, da moraš začeti pri klasiki. Pa že tam probati več različnih kaw. Nato pa naprej. Da znaš ločiti plevel od zrnja.
Kdo se še spomni, ko smo doma pekli v pečici kavo in jo mleli v kawnih mlinčkih? Lepi spomini ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

M-XXXX ::

Da pa imaš doma mašino... WTF? Če folu že v štartu ne paše klasična turška kava, naj ne bluzi z nekimi kavomati.
Mislim, da moraš začeti pri klasiki. Pa že tam probati več različnih kaw. Nato pa naprej. Da znaš ločiti plevel od zrnja.

Nekdo slabo bere. Gre se za kavomat v nastanitvi (potrebno ga je imeti za doseganje zvezdic). Vedno bodo drugi gosti.

HotBurek ::

To kavo zapakirav v storitev in računaj kava+storitev.

Gost si "ne more" sam kuhat, sploh če je šel na dopust.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

sunshine403 ::

Tako ja... v apartma, kjer gost placa cca. 30eur/osebo se nastavi butlerja, baristo ter 3 kuharje in sobarice, da strezejo gosta. Cisto tako za info... koliko od vas s temi genialnimi predlogi je starih vec kot 12 let in so v zivljenju ze kdaj sami zapustili domace stanovanje? Vprasati, ce je kdo ze slucajno kdaj kam potoval je pa tako ali tako brezpredmetno.

nekikr ::

Zakaj bi bilo pa tako nemogoče za vsako nočitev dodati dve kapsuli?

freesty ::

Kaj pa ce rentas kaksnen kavomat? Pac te vecje, ki jih vidis po ustanovah? Ne vem kaksen je ravno poslovni dogovor tu.

V glavnem za tvoj namen bos rabil nabavit bolj enostavno zadevo kvazi stranka pritisne gumbek in dobi zeljeno zadevo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tomaz- ::

Ravno to sem hotel napisati:

Saj ni treba nasut v predal 100 kosov kave.. Kjerkoli sem bil, so povečini imeli Nespresso aparatek in zraven en paketek 10 kav. Če si hotel več, si si jih pač šel kupit..

mat xxl ::

M-XXXX je izjavil:

Da pa imaš doma mašino... WTF? Če folu že v štartu ne paše klasična turška kava, naj ne bluzi z nekimi kavomati.
Mislim, da moraš začeti pri klasiki. Pa že tam probati več različnih kaw. Nato pa naprej. Da znaš ločiti plevel od zrnja.

Nekdo slabo bere. Gre se za kavomat v nastanitvi (potrebno ga je imeti za doseganje zvezdic). Vedno bodo drugi gosti.


Sedaj je vse jasno, ne kupuj tega, še manj Juro, ki sem ti jo svetoval.

Kupi neki soliden, lahko Hofer ali poglej teste aparat na kapsule, bo veliko veliko manj problemov, dodaš še nekje kapsule ene 3 okusov, nekje 2 na osebo na dan in to je to, zelo enostavno in vedno bodo večinoma dobri in standardizirani uspehi, pri pripravi kave .

Potem pa še na steni, enostavna navodila v ene 5 vrsticah v 5 jezikih .......

jernejl ::

Meni se kot gostu ne bi dalo ukvarjati s študiranjem navodil za pripravo kave. Niti še nikjer nisem videl česa takega v sobah/apartmajih za goste.
Upoštevaj, da boš moral tak avtomat tudi vzdrževati (čiščenje).

Tudi jaz bi bil bolj navdušen nad bolj enostavno rešitvijo - avtomat na kapsule. In ni jih treba gostu nastaviti neskončno. Nekaj jih postaviš zraven glede na število ljudi in nočitev in je to to. Če bodo želeli več, se pa sam odločiš glede na situacijo, ali jim boš dal dodatne kapsule brezplačno ali pa boš rekel, da je treba doplačati.

Ali pa navaden grelnik za vodo, zraven pa nekaj vrečk za čaj in instant kavo (pa seveda sladkor in morda še creamer). Za to nihče ne rabi nobenih navodil. Videno že mnogokrat, nekako tako:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

TheBlueOne ::

B.P. bi slo. Fina pa bi bila, ce imas se primeren mlin, kjer se da lepo nastavit kako fino melje.

Nebomgabiksa ::

Nespresso in Aeroccino4 = 150EUR. Kapusle so od 0,25EUR do 0,50EUR; jaz jih kupujem v Leclercu (aluminijaste, dober okus in izbira ter solidna cena pod 0,30EUR).

Kot gost bi bil geste ene jutranje kave zelo vesel.
Z aparatom iz topica se ne bi ukvarjal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat dolce gusto in kapsule (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013820 (467) link_up
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360576 (1418) nokken
»

Nakup kavnega avtomata

Oddelek: Loža
456272 (2439) Tsunamii
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489924 (8780) karosha
»

Kavni avtomati

Oddelek: Loža
122878 (2317) geronimo777

Več podobnih tem