» »

Vprašanje začetnika veganstva

Vprašanje začetnika veganstva

Temo vidijo: vsi
««
8 / 11
»»

nejclp ::

Daniel je izjavil:



Odlično jaz sem torej zate navaden lopov, ker bojda kravi kradem mleko. Odlični argumenti, s takimi se bo veganstvo zagotovo priljubilo še več ljudem.

Kje pa, kravi krade mleko in povzroča trpljenje tisti, ki mleko pije. Ni cilj veganstva, da bi se priljubili čim več ljudem, ampak ta, da bi čim več ljudi nehalo jesti živali. Živali ne nehaš jesti zato, ker bi ti bili vegani simpatični (nasprotno, nekateri so prav zoprni), nehaš ga jesti zato, ker te klanje živali ne osrečuje (na kakršen koli način).

Daniel je izjavil:



Me zanima kako bi ti veganstvo predstavil plemenom na severu Sibirije, ki živali, ki jih pasejo za hrano zadavijo, ker je to bojda najboljša smrt, nato pa pojejo surovo in spijejo njeno kri, kožo pa uporabijo za šotore, ki jih ščitijo pred mrazom.
Zagotovo bi te bili veseli s takimi nasveti.

Človek je vsejed in to je njegova prednost, skozi zgodovino je pač jedel tisto, kar mu je bilo na razpolago. Če ni potrebe, da bi jedel meso, potem ga pač ne ješ. Če nimaš te možnosti, pač ješ meso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

knesz ::

nejclp je izjavil:

Daniel je izjavil:



Odlično jaz sem torej zate navaden lopov, ker bojda kravi kradem mleko. Odlični argumenti, s takimi se bo veganstvo zagotovo priljubilo še več ljudem.

Kje pa, kravi krade mleko in povzroča trpljenje tisti, ki mleko pije. Ni cilj veganstva, da bi se priljubili čim več ljudem, ampak ta, da bi čim več ljudi nehalo jesti živali. Živali ne nehaš jesti zato, ker bi ti bili vegani simpatični (nasprotno, vsi smo prav zoprni), nehaš ga jesti zato, ker te klanje živali ne osrečuje (na kakršen koli način).

Daniel je izjavil:



Me zanima kako bi ti veganstvo predstavil plemenom na severu Sibirije, ki živali, ki jih pasejo za hrano zadavijo, ker je to bojda najboljša smrt, nato pa pojejo surovo in spijejo njeno kri, kožo pa uporabijo za šotore, ki jih ščitijo pred mrazom.
Zagotovo bi te bili veseli s takimi nasveti.

Človek je vsejed in to je njegova prednost, skozi zgodovino je pač jedel tisto, kar mu je bilo na razpolago. Če ni potrebe, da bi jedel meso, potem ga pač ne ješ. Če nimaš te možnosti, pač ješ meso.

Takole, sem popravil.

Daniel ::

Oh moraliziranje... uboga rejna živalca kako trpi, osvobodimo jo teh muk in jo spustimo v svet... Tudi delavce izkoriščajo za minimalca, pa ne vedo kako čez mesec, a se zemlja še kar vrti.

Torej trdiš, da klanje živali ljudi osrečuje? Zanimivo, mene npr. ne osrečuje je pa pač moj moralni kompas naravnan tako, da bom zmeraj prej poskrbel za obstoj sebe in za sočloveka, potem je na vrsti žival.

Če ti ne čutiš potrebe, da bi jedel meso, ti tega prav nihče ne oporeka. Meni pač ustreza vse, bi pa lahko najbrž brez težav pojedel nekaj manj mesa, me ne moti, mi je pa okus tofuja in podobnih zadev iz trgovine popolnoma mimo.

Cruz ::

Daniel je izjavil:

Zgleda, da bolj slabo spremljaš kaj pišem glede na to, da pišeš, da me ne moti izkoriščanje delavcev, omenjanje potovanja na mars pa ni vredno niti komentarja.
Če bi te tako motilo izkoriščanje, bi pozdravljal spremembe in mogoče ovidel kako bi lahko veganizem pozitivno vplival na to, ti pa si veganizem spodbijal prav s takšnimi argumenti, da bo češ vse isto ali slabše, pa, da je potrebno poskrbeti najprej druge stvari, čeprav nisi tudi sam omenil kako.

Daniel je izjavil:

Nihče ne pravi, da veganstvo ne bo podrlo par domin, bo pa obenem ustvarilo nove in to je to področje katerega vi nočete videti, niti nočete o njem debatirati, ker je v tem sistemu bojda vse slabo in le vaša pot je pot v svetlo prihodnost kjer na svetu vlada pravica. Hint: na svetu nikoli ni bilo pravice za vse in tudi vnaprej bo nekdo zmeraj naj***l tudi pri veganski prehrani, pa če se ti še tako zelo trudiš, da si etičen vse do neba na določenih področjih.
Ja, ustvarilo bo nove, to je res. Seveda želimo govoriti o tem, mislim da vi nočete govoriti o tem, ker si predstavljate, da bo vse ostalo isto oz. slabše.

To, da bo veganstvo ustvarilo boljši svet, je pač optimizem v katerega sam verjamem. Seveda ne bo vse samo dobro in številni bodo najebali. Ampak ni problema, tisti ki bodo najebali, bodo našli nove storitve in delovna mesta. To je pač evolucija. Potrebna je adaptacija. Brez sprememb se ne bo nič spremenilo(duh).

Ker pa se vse spremembe v družbi obravnavajo kot nekaj slabega, pa je pač težko karkoli ustvariti, ker so vsi zasidrani v svoje navade.

Daniel je izjavil:

Me zanima kako bi ti veganstvo predstavil plemenom na severu Sibirije,
Ti ne živiš v Sibiriji. Kaj je tvoj izgovor?

Daniel je izjavil:

Torej trdiš, da klanje živali ljudi osrečuje? Zanimivo, mene npr. ne osrečuje je pa pač moj moralni kompas naravnan tako, da bom zmeraj prej poskrbel za obstoj sebe in za sočloveka, potem je na vrsti žival.
Super, za vas imamo pomembno novico! Trenutno živite v družbi, kjer imate alternative in lahko preživite povsem brez živalskih izdelkov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

nejclp ::

Daniel je izjavil:

Oh moraliziranje... uboga rejna živalca kako trpi, osvobodimo jo teh muk in jo spustimo v svet... Tudi delavce izkoriščajo za minimalca, pa ne vedo kako čez mesec, a se zemlja še kar vrti.

Torej trdiš, da klanje živali ljudi osrečuje? Zanimivo, mene npr. ne osrečuje je pa pač moj moralni kompas naravnan tako, da bom zmeraj prej poskrbel za obstoj sebe in za sočloveka, potem je na vrsti žival.

Če ti ne čutiš potrebe, da bi jedel meso, ti tega prav nihče ne oporeka. Meni pač ustreza vse, bi pa lahko najbrž brez težav pojedel nekaj manj mesa, me ne moti, mi je pa okus tofuja in podobnih zadev iz trgovine popolnoma mimo.

Seveda jih klanje osrečuje, če pa je klanje nujno, da uživajo v mesu in jih ena porcija čevapčičev osreči tako zelo, da se ji ne morejo odpovedati.

@knesz
hvala za popravek, me veseli, da sem ti zoprn, to je bil tudi namen.

Cange ::

Meni se zdi da se vegetarjanc in vegan gleda preveč kot naziv. Te veščine za večino niso priučene od malega. Metat usnjene rokavice stran nima smisla v mojih očeh, so že plačane in žival je že ubita, skratka postopoma proti cilju. Če kmet nima komu prodat mesa bo preobrazil kmetijo v nekaj kar se prodaja.

DrDre95 ::

Cange je izjavil:

Če kmet nima komu prodat mesa bo preobrazil kmetijo v nekaj kar se prodaja.


V programerski center?

nejclp ::

Cange je izjavil:

Meni se zdi da se vegetarjanc in vegan gleda preveč kot naziv. Te veščine za večino niso priučene od malega. Metat usnjene rokavice stran nima smisla v mojih očeh, so že plačane in žival je že ubita, skratka postopoma proti cilju. Če kmet nima komu prodat mesa bo preobrazil kmetijo v nekaj kar se prodaja.

Se strinjam, tudi za gojene školjke menim, da jih ni neetično jesti, pa so živali, pri usnju pa je tudi drugače kot pri krznu, saj krav ne gojijo za usnje, usnje je pač stranski proizvod.

energetik ::

DrDre95 je izjavil:

Cange je izjavil:

Če kmet nima komu prodat mesa bo preobrazil kmetijo v nekaj kar se prodaja.


V programerski center?
Morda v poljedelsko kmetijo, kjer bi namesto trave in koruze pridelal mnogo raznovrstne zelenjave, žit in stročnic? Zraven pa lahko fura še kmetijo odprtih vrat, kmečki turizem, itd.

Daniel ::

Če bi te tako motilo izkoriščanje, bi pozdravljal spremembe in mogoče ovidel kako bi lahko veganizem pozitivno vplival na to, ti pa si veganizem spodbijal prav s takšnimi argumenti, da bo češ vse isto ali slabše, pa, da je potrebno poskrbeti najprej druge stvari, čeprav nisi tudi sam omenil kako.


Vrtiva se v krogu. Od tebe pričakujem rešitve za težave, ki bi jih povzročil prehod na popolno veganstvo. Ti mi pa nazaj pišeš naj jaz predstavim rešitve za probleme, ki bi jih ti povzročil?? Vprašanja so bila omenjena nekoliko višje in drugega kot to, da se bomo s tem ukvarjali, ko bo do težave prišlo nisem izvedel.

Ampak ni problema, tisti ki bodo najebali, bodo našli nove storitve in delovna mesta.
Ker se je v zadnjem času v Sloveniji odprlo blazno veliko delovnih mest in vse več ljudi nadomešča robotika, ki rabi vzdrževalca ali dva...

Ti ne živiš v Sibiriji. Kaj je tvoj izgovor?
Svobodna izbira, da si ne pustim, da bi mi kdo drug solil pamet in mi razlagal kaj je dobro zame, ker on ve...

Super, za vas imamo pomembno novico! Trenutno živite v družbi, kjer imate alternative in lahko preživite povsem brez živalskih izdelkov!


Eureka... Vemo, so tudi na policah in če nam bo ustrezalo jih bomo jedli. Če ne pa pač ne. Saj veš, možnost izbire in te reči.

Seveda jih klanje osrečuje, če pa je klanje nujno, da uživajo v mesu in jih ena porcija čevapčičev osreči tako zelo, da se ji ne morejo odpovedati.

Ni ga čez dober Čevap. Ali pa dimljen sir in kozarec dobrega vina. Ali pa grahovo juho in francosko solato :) Vem, da ne razumeš in me ne moti tako kot tebe moti, kar sem pravkar napisal.

Meni se zdi da se vegetarjanc in vegan gleda preveč kot naziv. Te veščine za večino niso priučene od malega. Metat usnjene rokavice stran nima smisla v mojih očeh, so že plačane in žival je že ubita, skratka postopoma proti cilju. Če kmet nima komu prodat mesa bo preobrazil kmetijo v nekaj kar se prodaja.

To je dejansko res, kar sem tudi večkrat napisal. Če ne bo povpraševanja se bo pač zgodil počasen prehod na druge kulture. Ampak to bo trajalo generacije. Težko je sedaj vam dopovedati, da se trenutno od prodaje kultur, ki so direktno za človeško uporabo enostavno ne da preživeti s poljedeljstvom. Ker nimajo nobene cene, zahtevajo pa neprimerno več fizičnega dela za katerega pa enostavno ni več delavcev.

Morda v poljedelsko kmetijo, kjer bi namesto trave in koruze pridelal mnogo raznovrstne zelenjave, žit in stročnic? Zraven pa lahko fura še kmetijo odprtih vrat, kmečki turizem, itd.

Zelo optimistično. Si kdaj preverjal finančni izplen takšne pridelave. Morda veš, zakaj v Sloveniji že sedaj nimamo dovolj kmetij, ki bi se ukvarjale s takšno pridelavo?

m0LN4r ::

BigWhale je izjavil:

Daniel je izjavil:

@nejclp
A ti res misliš, da ljudje živijo v prepričanju, da zrezek zraste na polici in jim ni jasno kako nastane?


Ljudje, in ne malo njih, zivi v prepricanju, da so krave zivali, ki dajejo mleko. Kr tko, same od sebe. :) To, kako pride zrezek na police v trgovinah v bistvu ve bolj malo ljudi.
Ti ludlje niti ne vejo, kako pridejo njihovi olupljeni orescki iz tretjih drzav. Same shit, tega nacin prehranjevanja ne spremeni, kako bi sele blo ce bi na TV vrteli namesto reklame, kako crnci brez mask spricajo banane in z plinom filajo vrecke za transport.
Takle mamo.

Seveda za vegane je lazje, ker se regrat ne dere in je stem vse ostalo oprosceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DrDre95 ::

energetik je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

Cange je izjavil:

Če kmet nima komu prodat mesa bo preobrazil kmetijo v nekaj kar se prodaja.


V programerski center?
Morda v poljedelsko kmetijo, kjer bi namesto trave in koruze pridelal mnogo raznovrstne zelenjave, žit in stročnic? Zraven pa lahko fura še kmetijo odprtih vrat, kmečki turizem, itd.


Uf, ti imaš pa odlične ideje za uspeh. Kdaj štartaš?

nejclp ::

Daniel je izjavil:

Če bi te tako motilo izkoriščanje, bi pozdravljal spremembe in mogoče ovidel kako bi lahko veganizem pozitivno vplival na to, ti pa si veganizem spodbijal prav s takšnimi argumenti, da bo češ vse isto ali slabše, pa, da je potrebno poskrbeti najprej druge stvari, čeprav nisi tudi sam omenil kako.


Vrtiva se v krogu. Od tebe pričakujem rešitve za težave, ki bi jih povzročil prehod na popolno veganstvo. Ti mi pa nazaj pišeš naj jaz predstavim rešitve za probleme, ki bi jih ti povzročil?? Vprašanja so bila omenjena nekoliko višje in drugega kot to, da se bomo s tem ukvarjali, ko bo do težave prišlo nisem izvedel.


Klele piše, da bi veganstvo rešilo kup težav. Recimo, potrebovali bi okoli 40 milijonov ton hrane na leto, da bi nahranili lačne ljudi. Živina, ki jo redijo za meso, vsako leto poje okoli 20-krat toliko. Se pravi, s hrano, ki bi lahko nasitila ljudi, hranimo prašiče in krave.
https://www.independent.co.uk/voices/fi...

Cruz ::

Daniel je izjavil:

Vrtiva se v krogu. Od tebe pričakujem rešitve za težave, ki bi jih povzročil prehod na popolno veganstvo. Ti mi pa nazaj pišeš naj jaz predstavim rešitve za probleme, ki bi jih ti povzročil?? Vprašanja so bila omenjena nekoliko višje in drugega kot to, da se bomo s tem ukvarjali, ko bo do težave prišlo nisem izvedel.
Kakšne težave bi povzročil prehod na popolno veganstvo po tvojem mnenju? Težko je vnaprej povedati vse rešitve in najti rešitve na vse možne scenarije, ampak lahko debatiramo v tej smeri, bi bilo zanimivo. Če boš napisal svoje mnenje, bom premislil in naknadno odgovoril, ne bo pa to odgovor s strani veganstva, ampak z moje osebne strani, ker nisem avtoriteta.

Če boš napisal svoje mnenje še izrecno napiši, če imaš v mislih prehod čez noč ali postopni, zdrav prehod na popolno veganstvo.

Daniel je izjavil:

Eureka... Vemo, so tudi na policah in če nam bo ustrezalo jih bomo jedli. Če ne pa pač ne. Saj veš, možnost izbire in te reči.
A potem moralni kompas več ne deluje ali kako, kdaj točno pride na vrsto žival? Ko se vam ponudi pečenega psa?

Daniel je izjavil:

Težko je sedaj vam dopovedati, da se trenutno od prodaje kultur, ki so direktno za človeško uporabo enostavno ne da preživeti s poljedeljstvom. Ker nimajo nobene cene, zahtevajo pa neprimerno več fizičnega dela za katerega pa enostavno ni več delavcev.
Ekonomija ni statična, se spreminja in prilagodi glede na družbo, povpraševanje, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Daniel ::

nejclp je izjavil:

Daniel je izjavil:

Če bi te tako motilo izkoriščanje, bi pozdravljal spremembe in mogoče ovidel kako bi lahko veganizem pozitivno vplival na to, ti pa si veganizem spodbijal prav s takšnimi argumenti, da bo češ vse isto ali slabše, pa, da je potrebno poskrbeti najprej druge stvari, čeprav nisi tudi sam omenil kako.


Vrtiva se v krogu. Od tebe pričakujem rešitve za težave, ki bi jih povzročil prehod na popolno veganstvo. Ti mi pa nazaj pišeš naj jaz predstavim rešitve za probleme, ki bi jih ti povzročil?? Vprašanja so bila omenjena nekoliko višje in drugega kot to, da se bomo s tem ukvarjali, ko bo do težave prišlo nisem izvedel.


Klele piše, da bi veganstvo rešilo kup težav. Recimo, potrebovali bi okoli 40 milijonov ton hrane na leto, da bi nahranili lačne ljudi. Živina, ki jo redijo za meso, vsako leto poje okoli 20-krat toliko. Se pravi, s hrano, ki bi lahko nasitila ljudi, hranimo prašiče in krave.
https://www.independent.co.uk/voices/fi...


Dejstvo je, da je hrane na svetu trenutno dovolj ampak ni pravilno razporejena. In tudi če greš full vegan bo situacija enaka. Še zmeraj boš imel ljudi, ki jim bo vse dosegljivo in ljudi, ki bojo umrli od lakote, ker jim tja v podsaharsko afriko te hrane nihče ne bo vozil, sami pa je ne znajo, ne zmorejo, ne vedo ali nočejo pridelati (spotoma pa pobijejo še par belih kmetov).

Cruz ::

Daniel je izjavil:

in ljudi, ki bojo umrli od lakote, ker jim tja v podsaharsko afriko te hrane nihče ne bo vozil, sami pa je ne znajo, ne zmorejo, ne vedo ali nočejo pridelati (spotoma pa pobijejo še par belih kmetov).
To smo že predelali. V predelih, kjer so živalski izdelki nujni za preživetje, ker nimajo zaradi podnebja in drugih dejavnikov zadostnih nadomestkov, je etično v redu uživati živalske izdelke.

nejclp ::

Daniel je izjavil:



Dejstvo je, da je hrane na svetu trenutno dovolj ampak ni pravilno razporejena. In tudi če greš full vegan bo situacija enaka. Še zmeraj boš imel ljudi, ki jim bo vse dosegljivo in ljudi, ki bojo umrli od lakote, ker jim tja v podsaharsko afriko te hrane nihče ne bo vozil, sami pa je ne znajo, ne zmorejo, ne vedo ali nočejo pridelati (spotoma pa pobijejo še par belih kmetov).

No, saj napreduješ. Maloprej si trdil, da bo lakota, če grejo vsi na vegansko hrano, zdaj pa trdiš, da se ne bo nič spremenilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Daniel ::

Cruz je izjavil:

Daniel je izjavil:

Vrtiva se v krogu. Od tebe pričakujem rešitve za težave, ki bi jih povzročil prehod na popolno veganstvo. Ti mi pa nazaj pišeš naj jaz predstavim rešitve za probleme, ki bi jih ti povzročil?? Vprašanja so bila omenjena nekoliko višje in drugega kot to, da se bomo s tem ukvarjali, ko bo do težave prišlo nisem izvedel.
Kakšne težave bi povzročil prehod na popolno veganstvo po tvojem mnenju? Težko je vnaprej povedati vse rešitve in najti rešitve na vse možne scenarije, ampak lahko debatiramo v tej smeri, bi bilo zanimivo. Če boš napisal svoje mnenje, bom premislil in naknadno odgovoril, ne bo pa to odgovor s strani veganstva, ampak z moje osebne strani, ker nisem avtoriteta.

Če boš napisal svoje mnenje še izrecno napiši, če imaš v mislih prehod čez noč ali postopni, zdrav prehod na popolno veganstvo.

Zaraščanje velikega dela naše države kot prva posledica (kar se sicer že dogaja, ker od mladih le še redko kdo hoče delati na zemlji), ukinitev živinoreje pa bi praktično povzročila kolaps na tem področju. Kosil ti teh površin ne bo nihče več, ker ni stroškovno upravičeno.
Drugi sektor so vse službe povezane s tem. To sem omenil že zgoraj a ni nekega pametnega odgovora na to.
Potem je tu prepoved lova, ki je nedvomno povezana z veganstvom. Kako boš kontroliral populacijo divjih prašičev, srnjadi, volka, medveda in šakala. Odgovor, ki sem ga največkrat slišal od veganov je, da bo narava sama poskrbela za to. Pa bo res? Na podlagi česa lahko to trdijo?

Zraven tega jaz nisem rekel, da sem za postopni prehod na veganstvo, jaz sem rekel, da se bojo ljudje sami odločili in če bo povpraševanje po mesu padalo, bo padala tudi ponudba. Saj pozanaš tisto Ponudba/Povpraševanje

Daniel je izjavil:

Eureka... Vemo, so tudi na policah in če nam bo ustrezalo jih bomo jedli. Če ne pa pač ne. Saj veš, možnost izbire in te reči.
A potem moralni kompas več ne deluje ali kako, kdaj točno pride na vrsto žival? Ko se vam ponudi pečenega psa?

Ni vredno komentarja, sicer pa ti že zgoraj piše kje se jedo psi.

Daniel je izjavil:

Težko je sedaj vam dopovedati, da se trenutno od prodaje kultur, ki so direktno za človeško uporabo enostavno ne da preživeti s poljedeljstvom. Ker nimajo nobene cene, zahtevajo pa neprimerno več fizičnega dela za katerega pa enostavno ni več delavcev.
Ekonomija ni statična, se spreminja in prilagodi glede na družbo, povpraševanje, ...


In ekonomija je trenutno taka kot je, zato ti nihče ne bo šel pridelovat kultur, ki povzročajo negativni finančni tok.


Cruz je izjavil:

Daniel je izjavil:

in ljudi, ki bojo umrli od lakote, ker jim tja v podsaharsko afriko te hrane nihče ne bo vozil, sami pa je ne znajo, ne zmorejo, ne vedo ali nočejo pridelati (spotoma pa pobijejo še par belih kmetov).
To smo že predelali. V predelih, kjer so živalski izdelki nujni za preživetje, ker nimajo zaradi podnebja in drugih dejavnikov zadostnih nadomestkov, je etično v redu uživati živalske izdelke.


Zakaj si kopiral samo del? Dejstvo je, da čeprav tvoj članek ugotavlja, kako bi lahko z veganstvom nahranili cel svet to dejansko ni res, niti ni izvedljivo. Oz. je, če se greš dobrotnika in vsak teden pošlješ zastonj par letal hrane v Afriko.

nejclp je izjavil:

Daniel je izjavil:



Dejstvo je, da je hrane na svetu trenutno dovolj ampak ni pravilno razporejena. In tudi če greš full vegan bo situacija enaka. Še zmeraj boš imel ljudi, ki jim bo vse dosegljivo in ljudi, ki bojo umrli od lakote, ker jim tja v podsaharsko afriko te hrane nihče ne bo vozil, sami pa je ne znajo, ne zmorejo, ne vedo ali nočejo pridelati (spotoma pa pobijejo še par belih kmetov).

No, saj napreduješ. Maloprej si trdil, da bo lakota, če grejo vsi na vegansko hrano, zdaj pa trdiš, da se ne bo nič spremenilo


To ni res. Jaz sem napisal, da bo lakota takrat, ko bo zmanjkalo kmetov, ki bi še želeli delati na zemlji, kar bo ob takem tempu propadanja kmetij razmeroma hitro. Ti besedna zveza vzeto iz konteksta kaj pove?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Cruz ::

Daniel je izjavil:

Zaraščanje velikega dela naše države kot prva posledica (kar se sicer že dogaja, ker od mladih le še redko kdo hoče delati na zemlji)
Kdo pa pravi, da ne bi za to poskrbeli?

Daniel je izjavil:

ukinitev živinoreje pa bi praktično povzročila kolaps na tem področju
Če želiš začeti nekaj novega, je potrebno prejšnjo stvar podreti.

Daniel je izjavil:

Kosil ti teh površin ne bo nihče več, ker ni stroškovno upravičeno.
Mogoče pa takrat bo. Mogoče se bo vrednost teh površin zvišala.

Daniel je izjavil:

Drugi sektor so vse službe povezane s tem. To sem omenil že zgoraj a ni nekega pametnega odgovora na to.
To je logično. Se bodo pa ustanovile nove službe povezane z novim "redom" ali pa bodo novonastali nezaposleni totalno zamenjali področje dela.

Daniel je izjavil:

Potem je tu prepoved lova, ki je nedvomno povezana z veganstvom. Kako boš kontroliral populacijo divjih prašičev, srnjadi, volka, medveda in šakala. Odgovor, ki sem ga največkrat slišal od veganov je, da bo narava sama poskrbela za to. Pa bo res? Na podlagi česa lahko to trdijo?
Ne vem kako je to povezavo z veganstvom. Za varnost in zaščito prebivalstva se bo še vedno normalno izvajala kontroliranost potencialnih nevarnih živali, saj je človek še vedno na prvem mestu.

Daniel je izjavil:

In ekonomija je trenutno taka kot je, zato ti nihče ne bo šel pridelovat kultur, ki povzročajo negativni finančni tok.
Trenutna ekonomija ne bo enaka ekonomiji, ki bo nastala ob spremembi, zato je nima smisla primerjati.

Daniel je izjavil:

Cruz je izjavil:

Daniel je izjavil:

in ljudi, ki bojo umrli od lakote, ker jim tja v podsaharsko afriko te hrane nihče ne bo vozil, sami pa je ne znajo, ne zmorejo, ne vedo ali nočejo pridelati (spotoma pa pobijejo še par belih kmetov).
To smo že predelali. V predelih, kjer so živalski izdelki nujni za preživetje, ker nimajo zaradi podnebja in drugih dejavnikov zadostnih nadomestkov, je etično v redu uživati živalske izdelke.


Zakaj si kopiral samo del? Dejstvo je, da čeprav tvoj članek ugotavlja, kako bi lahko z veganstvom nahranili cel svet to dejansko ni res, niti ni izvedljivo. Oz. je, če se greš dobrotnika in vsak teden pošlješ zastonj par letal hrane v Afriko.
Z veganstvom ne bo potrebno hraniti cel svet(vsaj na začetku ne), ampak le razviti svet. Sama sprememba na določene predele ne bo vplivala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Daniel ::

Cruz je izjavil:

Daniel je izjavil:

Zaraščanje velikega dela naše države kot prva posledica (kar se sicer že dogaja, ker od mladih le še redko kdo hoče delati na zemlji)
Kdo pa pravi, da ne bi za to poskrbeli?

Povej kako?

Daniel je izjavil:

ukinitev živinoreje pa bi praktično povzročila kolaps na tem področju
Če želiš začeti nekaj novega, je potrebno prejšnjo stvar podreti.

Glej zgoraj

Daniel je izjavil:

Kosil ti teh površin ne bo nihče več, ker ni stroškovno upravičeno.
Mogoče pa takrat bo. Mogoče se bo vrednost teh površin zvišala.

Pravljica

Daniel je izjavil:

Drugi sektor so vse službe povezane s tem. To sem omenil že zgoraj a ni nekega pametnega odgovora na to.
To je logično. Se bodo pa ustanovile nove službe povezane z novim "redom".

Npr. Veganski kontrolor? Služba za nadzor vnosa kalorij? Avokado import Export?

Daniel je izjavil:

Potem je tu prepoved lova, ki je nedvomno povezana z veganstvom. Kako boš kontroliral populacijo divjih prašičev, srnjadi, volka, medveda in šakala. Odgovor, ki sem ga največkrat slišal od veganov je, da bo narava sama poskrbela za to. Pa bo res? Na podlagi česa lahko to trdijo?
Ne vem kako je to povezavo z veganstvom. Za varnost in zaščito prebivalstva se bo še vedno normalno izvajala kontroliranost potencialnih nevarnih živali, saj je človek še vedno na prvem mestu.

Nekateri ne delijo tvojega mnenja. Hint: Jadranka Juras

Daniel je izjavil:

In ekonomija je trenutno taka kot je, zato ti nihče ne bo šel pridelovat kultur, ki povzročajo negativni finančni tok.
Trenutna ekonomija ne bo enaka ekonomiji, ki bo nastala ob spremembi, zato je nima smisla primerjati.

In vmes bo ena velika praznina. Sicer nimam nič proti, jaz ti za spodobno ceno pridelam žit kolikor hočeš. Vprašanje je, če boš ti to spodobno ceno pripravljen plačati

Daniel je izjavil:

Cruz je izjavil:

Daniel je izjavil:

in ljudi, ki bojo umrli od lakote, ker jim tja v podsaharsko afriko te hrane nihče ne bo vozil, sami pa je ne znajo, ne zmorejo, ne vedo ali nočejo pridelati (spotoma pa pobijejo še par belih kmetov).
To smo že predelali. V predelih, kjer so živalski izdelki nujni za preživetje, ker nimajo zaradi podnebja in drugih dejavnikov zadostnih nadomestkov, je etično v redu uživati živalske izdelke.


Spet ta selektivna etika.

Zakaj si kopiral samo del? Dejstvo je, da čeprav tvoj članek ugotavlja, kako bi lahko z veganstvom nahranili cel svet to dejansko ni res, niti ni izvedljivo. Oz. je, če se greš dobrotnika in vsak teden pošlješ zastonj par letal hrane v Afriko.
Z veganstvom ne bo potrebno hraniti cel svet(vsaj na začetku ne), ampak le razviti svet. Sama sprememba na določene predele ne bo vplivala.


Čemu potem lepljenje raziskav kako lahko z veganstvom nahranimo cel svet?

nejclp ::

Daniel je izjavil:


Čemu potem lepljenje raziskav kako lahko z veganstvom nahranimo cel svet?

Ker si trdil, da bo šlo vse k vragu, če nehamo jesti meso, pač, nasprotno mnenje, pa nekaj dejstev.

No, saj to je to. Na koncu bo kmetov tako malo, da bo pomanjkanje hrane. Lahko pa se zgodi tudi druga skrajnost, da bo celotno zemljo obdelovalo par mega korporacij, ki jim bo popolnoma vseeno kaj si ti misliš o tem. Ja, uvožena hrana je cenejša, ker so stroški pridelava drugje znatno nižji. Npr. koliko je povprečna plača v Egiptu od koder se uvaža krompir? Kaj pa zdravstveni standardi pridelave? Uvozniki dandanes niso podvrženi praktično nikakršni kontroli napram hrani, ki zraste pri nas. Saj si jo lahko pridelaš sam, nihče ti ne brani. Kakšna dva trije hektarji bi morali biti dovolj za eno družino. Drugo vprašanje je, če si to dejansko pripravljen storiti, torej delati dnevno na zemlji, da boš imel za jesti.

Sori, ne razumem? Zakaj bi se krompir uvožen iz egipta podražil, če bi nehali jesti meso?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

nejclp ::

Daniel je izjavil:


Potem je tu prepoved lova, ki je nedvomno povezana z veganstvom. Kako boš kontroliral populacijo divjih prašičev, srnjadi, volka, medveda in šakala. Odgovor, ki sem ga največkrat slišal od veganov je, da bo narava sama poskrbela za to. Pa bo res? Na podlagi česa lahko to trdijo?

Na podlagi dejstva, da narava ponavadi sama poskrbi za to. Če je divjadi preveč, se poveča populacija volkov, ko divjadi zmanjka, se populacija volkov zmanjša. Zdej, če gojiš drobnico, se nakako ne moreš čudit, da jo volkovom pod nos pomoliš, prasci pa jo raztrgajo, torej je zato odstrel nujen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Cruz ::

Daniel je izjavil:

Povej kako?
Spodbujanje prebivalstva s pomočjo subvencij(gotovo bi nastalo kaj skupaj z EU), izobraževanja, ...

Daniel je izjavil:

Daniel je izjavil:

Drugi sektor so vse službe povezane s tem. To sem omenil že zgoraj a ni nekega pametnega odgovora na to.
To je logično. Se bodo pa ustanovile nove službe povezane z novim "redom".

Npr. Veganski kontrolor? Služba za nadzor vnosa kalorij? Avokado import Export?
Povej mi katere službe imaš v mislih, pa ti povem alternativo. Če ne, pa kot sem rekel: drugo področje dela s pomočjo spodbujanjem s strani države.

Daniel je izjavil:

Daniel je izjavil:

Potem je tu prepoved lova, ki je nedvomno povezana z veganstvom. Kako boš kontroliral populacijo divjih prašičev, srnjadi, volka, medveda in šakala. Odgovor, ki sem ga največkrat slišal od veganov je, da bo narava sama poskrbela za to. Pa bo res? Na podlagi česa lahko to trdijo?
Ne vem kako je to povezavo z veganstvom. Za varnost in zaščito prebivalstva se bo še vedno normalno izvajala kontroliranost potencialnih nevarnih živali, saj je človek še vedno na prvem mestu.

Nekateri ne delijo tvojega mnenja. Hint: Jadranka Juras
Maš kak link do izjave? Ker ne razumem, zakaj bi bilo to sporno.

Daniel je izjavil:

Daniel je izjavil:

In ekonomija je trenutno taka kot je, zato ti nihče ne bo šel pridelovat kultur, ki povzročajo negativni finančni tok.
Trenutna ekonomija ne bo enaka ekonomiji, ki bo nastala ob spremembi, zato je nima smisla primerjati.

In vmes bo ena velika praznina. Sicer nimam nič proti, jaz ti za spodobno ceno pridelam žit kolikor hočeš. Vprašanje je, če boš ti to spodobno ceno pripravljen plačati
Res je. Glede na to, da se bo občutno povečalo povpraševanje in tekmovalnost, bom za kvaliteto verjetno pripravljen plačati spodobno ceno.

Daniel je izjavil:

Spet ta selektivna etika.
Ne razumem, kaj točno je narobe s tem, niti kaj misliš pod izrazom "selektivna etika". To je realnost. Ampak po tvojem je etično pravilno, da gremo še posegat med primitivna ljudstva in jim silit vegansko prehrano. Govora je o sodobni družbi, ki bi naj bila vzor in boljša od primitivnih ali tistih, ki nimajo na voljo vseh alternativ kot mi in jim jih je težko redno dostavljati.

Daniel je izjavil:

Čemu potem lepljenje raziskav kako lahko z veganstvom nahranimo cel svet?
Jo je @nejclp, ne jaz. In to je bilo zgolj teoretično gledano.

Sem mislil, da ste zaščitniki uživanja mesa realisti, pa vidim, da ste največji idealisti pod tem nebom.

Res je sicer, da Slovenija ni raj za poljedelstvo(vseeno bom bolj podrobno to preveril kolikšen del prebivalstva bi lahko nahranili, če bi se osredotočili na to), ampak to nujno ne pomeni nekaj slabega. Bomo pač uvažali z drugih držav in se posvetili drugemu področju(sadjarstvo, vinogradništvo ali pa nekaj čisto tretjega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

nejclp ::

Cruz je izjavil:


Jo je @nejclp, ne jaz. In to je bilo zgolj teoretično gledano.

Sem mislil, da ste zaščitniki uživanja mesa realisti, pa vidim, da ste največji idealisti pod tem nebom.

In to vse zaradi tiste klinčeve porcije čevapov. Itak je edini racionalen argument, ki govori v prid uživanja mesa ta, da je meso dobrega okusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Daniel ::

nejclp je izjavil:

Daniel je izjavil:


Čemu potem lepljenje raziskav kako lahko z veganstvom nahranimo cel svet?

Ker si trdil, da bo šlo vse k vragu, če nehamo jesti meso, pač, nasprotno mnenje, pa nekaj dejstev.

Stvari, ki bojo šle k vragu v Sloveniji so tukaj in ne v raziskavi, ki zajema cel svet, obenem pa še navaja neizvedljiva dejstva.

No, saj to je to. Na koncu bo kmetov tako malo, da bo pomanjkanje hrane. Lahko pa se zgodi tudi druga skrajnost, da bo celotno zemljo obdelovalo par mega korporacij, ki jim bo popolnoma vseeno kaj si ti misliš o tem. Ja, uvožena hrana je cenejša, ker so stroški pridelava drugje znatno nižji. Npr. koliko je povprečna plača v Egiptu od koder se uvaža krompir? Kaj pa zdravstveni standardi pridelave? Uvozniki dandanes niso podvrženi praktično nikakršni kontroli napram hrani, ki zraste pri nas. Saj si jo lahko pridelaš sam, nihče ti ne brani. Kakšna dva trije hektarji bi morali biti dovolj za eno družino. Drugo vprašanje je, če si to dejansko pripravljen storiti, torej delati dnevno na zemlji, da boš imel za jesti.

Sori, ne razumem? Zakaj bi se krompir uvožen iz egipta podražil, če bi nehali jesti meso?


Ker boš ti zahteval tisoče ton več krompirja, Egipčan, pa ti bo pokazal srednji prst. Sicer pa je bilo vprašanje zakaj je hrana iz tujine poceni.

nejclp ::

Daniel je izjavil:

nejclp je izjavil:

Daniel je izjavil:


Čemu potem lepljenje raziskav kako lahko z veganstvom nahranimo cel svet?

Ker si trdil, da bo šlo vse k vragu, če nehamo jesti meso, pač, nasprotno mnenje, pa nekaj dejstev.

Stvari, ki bojo šle k vragu v Sloveniji so tukaj in ne v raziskavi, ki zajema cel svet, obenem pa še navaja neizvedljiva dejstva.

No, saj to je to. Na koncu bo kmetov tako malo, da bo pomanjkanje hrane. Lahko pa se zgodi tudi druga skrajnost, da bo celotno zemljo obdelovalo par mega korporacij, ki jim bo popolnoma vseeno kaj si ti misliš o tem. Ja, uvožena hrana je cenejša, ker so stroški pridelava drugje znatno nižji. Npr. koliko je povprečna plača v Egiptu od koder se uvaža krompir? Kaj pa zdravstveni standardi pridelave? Uvozniki dandanes niso podvrženi praktično nikakršni kontroli napram hrani, ki zraste pri nas. Saj si jo lahko pridelaš sam, nihče ti ne brani. Kakšna dva trije hektarji bi morali biti dovolj za eno družino. Drugo vprašanje je, če si to dejansko pripravljen storiti, torej delati dnevno na zemlji, da boš imel za jesti.

Sori, ne razumem? Zakaj bi se krompir uvožen iz egipta podražil, če bi nehali jesti meso?


Ker boš ti zahteval tisoče ton več krompirja, Egipčan, pa ti bo pokazal srednji prst. Sicer pa je bilo vprašanje zakaj je hrana iz tujine poceni.

Vegan ne poje prav nič več krompirja, kot pa en mesojedec. Saj ne nadomeščaš mesa s krompirjem.

energetik ::

Ker pira, ajda, fižol in grah pa ne rastejo v SLO ali kaj hočeš reči?

Daniel ::

energetik je izjavil:

Ker pira, ajda, fižol in grah pa ne rastejo v SLO ali kaj hočeš reči?


Bi ti bil vegan, če bi imel na izbiro samo to?

energetik ::

Daniel je izjavil:

energetik je izjavil:

Ker pira, ajda, fižol in grah pa ne rastejo v SLO ali kaj hočeš reči?


Bi ti bil vegan, če bi imel na izbiro samo to?
Napisal sem primere. Jasno obstaja še polno druge hrane, ki raste pri nas. Bi se jo že splačalo pridelovati, če ne bi noben več hotel odkupiti koruze za krmo.

Daniel ::

K0l1br1 ::

nejclp je izjavil:

Ker se piščance moškega spola, ki pač ne nesejo jajc in so neprimerni za broilerje, ker prepočasi priraščajo, žive zmelje, takoj ko se izvalijo, takole:
Torej je potrebno zaradi tega metati hrano proč. Ok, sam da vem, da vam ni prav, da se melje piščance, rešitev pa je, da se ne je jajc. Jp, logika bo zadaj. Naredili pa ste proti temu točno nič, ker jih, če jih, verjetno še vedno vse, če vse, pomeljejo. Bravo, protest pri kmetu v Ljubljani je rešitev. Bravo!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

wajdujc ::

K0l1br1 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ker se piščance moškega spola, ki pač ne nesejo jajc in so neprimerni za broilerje, ker prepočasi priraščajo, žive zmelje, takoj ko se izvalijo, takole:
Torej je potrebno zaradi tega metati hrano proč. Ok, sam da vem, da vam ni prav, da se melje piščance, rešitev pa je, da se ne je jajc. Jp, logika bo zadaj. Naredili pa ste proti temu točno nič, ker jih, če jih, verjetno še vedno vse, če vse, pomeljejo. Bravo, protest pri kmetu v Ljubljani je rešitev. Bravo!!

Oh boy, a si kdaj videl v živo kokljo, koliko jajc naenkrat utegne negovati da bo kak piščanec prišel živ na svet, in koliko časa to traja?

K0l1br1 ::

wajdujc je izjavil:

Oh boy, a si kdaj videl v živo kokljo, koliko jajc naenkrat utegne negovati da bo kak piščanec prišel živ na svet, in koliko časa to traja?
Videl, ne skrbi, nisem vegan iz mesta. Po vaše je torej treba pustiti ljudi lačne in hrano metati proč, jesti pa neko špricano zelenjavo in oreščke iz azije. Sami mesojedci ste, samo farbate tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

BigWhale ::

K0l1br1 je izjavil:

wajdujc je izjavil:

Oh boy, a si kdaj videl v živo kokljo, koliko jajc naenkrat utegne negovati da bo kak piščanec prišel živ na svet, in koliko časa to traja?
Videl, ne skrbi, nisem vegan iz mesta. Po vaše je torej treba pustiti ljudi lačne in hrano metati proč, jesti pa neko špricano zelenjavo in oreščke iz azije. Sami mesojedci ste, samo farbate tukaj.


Eh? Zakaj bi pa morali jajca stran metati? Ce bo manj ljudi jedlo jajca bo manj kokosi nesnic. Tako kot bo s kravami mlekaricami. Tako kot bo s prasici, ce se jih bo manj pojedlo. Saj nihce ne pravi, da bi zdaj morali kar pobiti vse te zivali. Ne vem, no a je to res tako tezko dojeti?

A ti pa sedaj ne jes spricane zelenjave in oresckov? In ne jes mesa, ki je bilo krmljeno s precej vec spricane zelenjave? Meso, ki ga potem se dodatno kemicno obdelajo?

Zakaj bi bila spricana zelenjava problem samo za vegane, zate pa ne? A jes izkljucno meso?

wajdujc ::

K0l1br1 je izjavil:

Videl, ne skrbi, nisem vegan iz mesta. Po vaše je torej treba pustiti ljudi lačne in hrano metati proč, jesti pa neko špricano zelenjavo in oreščke iz azije. Sami mesojedci ste, samo farbate tukaj.

Kje si v tej temi prebral da bi vegani radi metali hrano proč in puščali ljudi lačne?
Špricano zelenjavo in oreščke iz azije jedo vegani, enako kot ti. Ali ješ samo zrezke in loj?

BigWhale ::

m0LN4r je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Daniel je izjavil:

@nejclp
A ti res misliš, da ljudje živijo v prepričanju, da zrezek zraste na polici in jim ni jasno kako nastane?


Ljudje, in ne malo njih, zivi v prepricanju, da so krave zivali, ki dajejo mleko. Kr tko, same od sebe. :) To, kako pride zrezek na police v trgovinah v bistvu ve bolj malo ljudi.
Ti ludlje niti ne vejo, kako pridejo njihovi olupljeni orescki iz tretjih drzav. Same shit, tega nacin prehranjevanja ne spremeni, kako bi sele blo ce bi na TV vrteli namesto reklame, kako crnci brez mask spricajo banane in z plinom filajo vrecke za transport.
Takle mamo.

Seveda za vegane je lazje, ker se regrat ne dere in je stem vse ostalo oprosceno.


Povprecen vegan pozna svojo prehranjevalno verigo bolje kot jo pozna povprecen mesojedec. Ze samo po objavah tukaj lahko to vidis. S plinom filajo vrecke za transport? A bejz no! A pa ves s katerim plinom in zakaj filajo te vrecke (pa ne samo vrecke ampak cele kontejnerje!). Filajo jih s CO2. In grozota! Zelenjavo marsikje skropijo s H2O!11!1111!!1.

Ej, a ves s cim pa obdelujejo meso? Z NH3. Aja, pa ljudje to pocnejo z maskami.

To o spricanju zelenjave je taksna kolosalna neumnost, da grozn. A ti resno verjames, da v mesni industriji so pa vse krave in kokosi vzrejene brez dodatkov in brez 'spricanja'? To smo ti tukaj ze nekajkrat povedali, pa se vedno gonis in ponavljas ene in iste neumnosti. Tvoje zivali najprej pojejo bistveno vec spricane zelenjave kot povprecen vegan, potem te tvoje zivali pitajo se z antibiotiki in hormonskimi dodatki, potem pa ti to pojes. A te nic ne skrbi? Al bos se kr gonil naprej bullshit o spricani zelenjavi, ki je ti najbrz ne jes, ker jes samo meso, al kako?

Daniel ::

Kot že rečeno, poraba antibiotikov v Sloveniji je izjemno skromna, ker bolne živali pač ne pustiš, da pogine, hormonski dodatki pa se ne uporabljajo. Pa če tudi zadevo še x krat ponoviš ne bo postala resnica.

Raznorazni dodatki pa se uporabljajo povsod, tako pri mesu, kot pri agrumih, sadju, zelenjavi itd... industrija se je pač prilagodila potrošniku, ki zahteva lepe napihnjene piščance, pa čeprav ti ga napolnijo s tekočino (oz. kar pač dodajajo na nekaterih posnetkih na internetu). Isto se najde posnetek, ko ti iz 10 kil mesa naredijo 20 kil samo z dodatki, brez, da bi se to videlo na končnem izdelku. Dobro bi bilo storiti kakšen korak nazaj, ne pa preval, kot to pričakujete vegani.

Sicer pa, ni nedolžnih...
https://deloindom.delo.si/tezave-nasvet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

c3p0 ::

DrDre95 je izjavil:


c3p0 je izjavil:


Beyond burger npr. ne vsebuje GMO.

Ampak dvomim, da povprečen vegan živi na teh burgerjih.


Soja je polna estrogena in bi se na tvojem mestu vprašal zakaj jih tako rajca da vas futrajo s tem?


Noben od teh meat-alike burgerjev ne vsebuje soje, ampak grah. Mislim, da se ti je zvišal estrogen in kvasiš neumnosti. ;D

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:

Evo spet bil dva dni Vegan, lepo skuhana mesana zelenjava in zraven dimljen tofu. Naslednji dan pa Bio tofu.


Sam jem meso sicer zelo redko, tofu pa še bolj. Mesojedci mislite, da se vegani filajo s sojo na vsakem koraku. Wrong. Čičerika, grah, fižol, leča, kvinoja, ... Vse v X sortah in oblikah, a to vse smrdi?

Sicer pa, po vsaki spremembi gre sprva na slabše, preden gre na boljše. Vprašaj kakega kadilca.

issak ::

BigWhale je izjavil:

Saj nihce ne pravi, da bi zdaj morali kar pobiti vse te zivali


Mislim, sej točno to delajo v klavnicah vsak dan. Pač, samo novih živali naj ne vzrejajo, pa bo problem kam s toliko živalmi kmalu rešen.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Daniel ::

issak je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Saj nihce ne pravi, da bi zdaj morali kar pobiti vse te zivali


Mislim, sej točno to delajo v klavnicah vsak dan. Pač, samo novih živali naj ne vzrejajo, pa bo problem kam s toliko živalmi kmalu rešen.


No lepo, da si tako radodaren. Je pač treba počasi skozi desetletje ali dve iztrebiti populacijo določenih živali, da zadostiš svojim višjim ciljem, obenem pa je treba še zmeraj pustiti toliko, da bosta imela kužek pa mucek kaj za jesti... Res lepo od tebe. Bivši rejci pa naj potem pocrkajo v grmovju, ker pač niso v skladu s tvojimi željami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

wajdujc ::

Daniel je izjavil:

Res lepo od tebe. Bivši rejci pa naj potem pocrkajo v grmovju, ker pač niso v skladu s tvojimi željami.

Konjerejci še vedno mahajo s pestmi ob vsakem avtomobilu ki gre mimo :|

Daniel ::

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:

Res lepo od tebe. Bivši rejci pa naj potem pocrkajo v grmovju, ker pač niso v skladu s tvojimi željami.

Konjerejci še vedno mahajo s pestmi ob vsakem avtomobilu ki gre mimo :|


Primerjava za Bob leta.

kjut ::

Ena vzpodbudna na to temo. Prvic sem si par dni nazaj privoscil Beyond pleskavico burger v Larsu. Torej 'meso' iz rastlinskih virov. Izredno pozitivno presenecen v vseh pogledih. 1A. D'best.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

wajdujc ::

Zdej sam še imposibl čevape pa bo

Cruz ::

wajdujc je izjavil:

Zdej sam še imposibl čevape pa bo
Upam, da res, bom užival ob meltdownu snežinkic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Daniel ::

Ti se kar tolaži okrog snežinkic. Bi pa sam iz radovednosti res preveril tale beyond meat burger. Ker vse vegi pleskavice, ki sem jih preveril doslej so razpadle še preden sem jim dobro pokazal nož in je zadeva prav nadležna za jesti samostojno. Bi bilo skorajda bolje na žlico. Sem pa preveril spletno stran L&S in kot kaže je tale pleskavica iz graha, isto kot tista amaze iz hofra, tako, da čudežev ni za pričakovati. Zgolj toliko kolikor okus popravijo začimbe in ostali dodatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

kjut ::

Sem poskusil tam vegi in beyond varianto pol pol vsakega...kot noc in dan..Beyond mi je bil pred prvim v glavnem po okusu v stilu receno beyond ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Cruz ::

Daniel je izjavil:

Ti se kar tolaži okrog snežinkic. Bi pa sam iz radovednosti res preveril tale beyond meat burger. Ker vse vegi pleskavice, ki sem jih preveril doslej so razpadle še preden sem jim dobro pokazal nož in je zadeva prav nadležna za jesti samostojno. Bi bilo skorajda bolje na žlico.
Malo vas hecam. :) Tudi jaz še nisem poskusil, sem hotel prejšnji teden ali dva nazaj pa sem nekako pozabil na to. Baje, kolikor sem jaz slišal(od vsejedcev), ni slabo.

BigWhale ::

Daniel je izjavil:


No lepo, da si tako radodaren. Je pač treba počasi skozi desetletje ali dve iztrebiti populacijo določenih živali, da zadostiš svojim višjim ciljem, obenem pa je treba še zmeraj pustiti toliko, da bosta imela kužek pa mucek kaj za jesti... Res lepo od tebe. Bivši rejci pa naj potem pocrkajo v grmovju, ker pač niso v skladu s tvojimi željami.


Iztrebiti? Govoriti o iztrebljanju po tem, ko imas vrste, ki zivali gojis _izkljucno_ za ubijanje zaradi svojih potreb, je precej noro.

Tako kot konji niso izumrli, tudi krave in prasici ne bi. Bi jih bilo pa manj na svetu, precej precej manj, jasno. Zakaj bi bilo narobe, ce bi nehali gojiti zivali samo zato, da jih potem ubijemo? Kako je lahko bolj prijazno okolju, da namensko vzgajamo milijarde glav zivine, ki jih potem pobijemo od tega, da enostavno pustimo, da je teh zivali na svetu toliko kot jih zmoremo imeti brez namenskega pobijanja?

Kaj bodo bivsi rejci? Ej, ne vem. Kaj so pa nardili bivsi rejci konjev? Kaj so pa naredili bivsi kurjaci parnih lokomotiv? Kaj so pa nardili bivsi prodajalci parkirnin ob uvedbi urbane in parkirnih avtomatov?

Groza! Vrnimo sluzbe žanjicam! Dol s kombajni! Kombajni kradejo sluzbe ubogim kmetom!

issak je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Saj nihce ne pravi, da bi zdaj morali kar pobiti vse te zivali


Mislim, sej točno to delajo v klavnicah vsak dan. Pač, samo novih živali naj ne vzrejajo, pa bo problem kam s toliko živalmi kmalu rešen.


Ja, seveda. Misljeno je bilo, da naj ne pobijemo zdaj kar vseh zivali naenkrat in zmecemo stran meso. Ampak nekateri so delajo debile in potem tega ne razumejo in mislijo, da bi pa moral zdaj kar vse pobiti v momentu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30326782 (16755) nejclp

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50042184 (29809) Aston_11

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144228572 (208102) BigWhale

Več podobnih tem