» »

Vprašanje začetnika veganstva

Vprašanje začetnika veganstva

Temo vidijo: vsi
««
9 / 11
»»

BigWhale ::

Se sreca, da v Sloveniji jemo samo slovensko meso. :>

Daniel je izjavil:

Raznorazni dodatki pa se uporabljajo povsod, tako pri mesu, kot pri agrumih, sadju, zelenjavi itd... industrija se je pač prilagodila potrošniku, ki zahteva lepe napihnjene piščance, pa čeprav ti ga napolnijo s tekočino (oz. kar pač dodajajo na nekaterih posnetkih na internetu). Isto se najde posnetek, ko ti iz 10 kil mesa naredijo 20 kil samo z dodatki, brez, da bi se to videlo na končnem izdelku.


Seveda, povsod kjer je hrana industrializirana, se uporabljajo dodatki. Kruh ze od pamtiveka ni vec samo moka, voda, kvas in sol. Zato je trobljenje veganom, da jedo spricano zelenjavo, in stvari v katerih so 'E-ji', resnicna neumnost. Tudi mesnine v trgovini niso vec samo meso, ze samo meso, ki ga kupis v trgovini je bilo obdelano in pripravljeno za prodajo.

Daniel je izjavil:

Dobro bi bilo storiti kakšen korak nazaj, ne pa preval, kot to pričakujete vegani.


Jaz sicer ne morem govoriti za vegane, ker nisem vegan ampak potreben bo vec kot samo korak nazaj. Industrializacija prehrane je sla ze dolgo nazaj cez mero dobrega okusa (hehe) in vse skupaj postaja nevzdrzno.

cesnja ::

BigWhale je izjavil:

Se sreca, da v Sloveniji jemo samo slovensko meso. :>

Ce gres gledat statistike ministrstva za kmetijstvo, imamo razen pri svinjini za vse meso vec kot 100% samooskrbo. Ampak kljub temu je uvoz se vedno gromozanski.

DrDre95 ::

BigWhale je izjavil:

Industrializacija prehrane je sla ze dolgo nazaj cez mero dobrega okusa (hehe) in vse skupaj postaja nevzdrzno.


Meni ni jasno zakaj isti ljudje jočejo kako vržemo ogromno neprodane hrane v smeti in hkrati goreče podpirajo patentiranje genetsko spremenjenih semen s strani mega korporacij, za večji pridelek?

Daniel ::

BigWhale je izjavil:

Daniel je izjavil:


No lepo, da si tako radodaren. Je pač treba počasi skozi desetletje ali dve iztrebiti populacijo določenih živali, da zadostiš svojim višjim ciljem, obenem pa je treba še zmeraj pustiti toliko, da bosta imela kužek pa mucek kaj za jesti... Res lepo od tebe. Bivši rejci pa naj potem pocrkajo v grmovju, ker pač niso v skladu s tvojimi željami.


Iztrebiti? Govoriti o iztrebljanju po tem, ko imas vrste, ki zivali gojis _izkljucno_ za ubijanje zaradi svojih potreb, je precej noro.

Si pač pridružujem pravico do mnenja, ki ni enako kot tvoje, kakorkoli je to po par tisočletjih postalo noro.

Tako kot konji niso izumrli, tudi krave in prasici ne bi. Bi jih bilo pa manj na svetu, precej precej manj, jasno. Zakaj bi bilo narobe, ce bi nehali gojiti zivali samo zato, da jih potem ubijemo? Kako je lahko bolj prijazno okolju, da namensko vzgajamo milijarde glav zivine, ki jih potem pobijemo od tega, da enostavno pustimo, da je teh zivali na svetu toliko kot jih zmoremo imeti brez namenskega pobijanja?

Mi jih ne gojim zato, da jih ubijemo kot ti to poskusiš prikazati, mi jih gojimo za to, da lahko od tega živimo in preživimo. Razumem pa, da je poteniranje zadeve potrebno za bolj šokantno predstavitev.

Kaj bodo bivsi rejci? Ej, ne vem. Kaj so pa nardili bivsi rejci konjev? Kaj so pa naredili bivsi kurjaci parnih lokomotiv? Kaj so pa nardili bivsi prodajalci parkirnin ob uvedbi urbane in parkirnih avtomatov?

Ti si pa že zelo v letih, da se spomniš kako so nekoč redili konje za prevoze in, da so bili to namenski hlevi, kjer so delali samo to, niso imeli konja pri vsakih hiši... Kurjači lokomotiv pa so pomrli.


Groza! Vrnimo sluzbe žanjicam! Dol s kombajni! Kombajni kradejo sluzbe ubogim kmetom!

issak je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Saj nihce ne pravi, da bi zdaj morali kar pobiti vse te zivali


No comment.

Mislim, sej točno to delajo v klavnicah vsak dan. Pač, samo novih živali naj ne vzrejajo, pa bo problem kam s toliko živalmi kmalu rešen.


Ja, seveda. Misljeno je bilo, da naj ne pobijemo zdaj kar vseh zivali naenkrat in zmecemo stran meso. Ampak nekateri so delajo debile in potem tega ne razumejo in mislijo, da bi pa moral zdaj kar vse pobiti v momentu.


In kje je bil omenjen moment? Cel čas razlagam o postopnem iztrebljenju vrste o teh momentih samo ti sanjariš.

BigWhale je izjavil:

Se sreca, da v Sloveniji jemo samo slovensko meso. :>

Daniel je izjavil:

Raznorazni dodatki pa se uporabljajo povsod, tako pri mesu, kot pri agrumih, sadju, zelenjavi itd... industrija se je pač prilagodila potrošniku, ki zahteva lepe napihnjene piščance, pa čeprav ti ga napolnijo s tekočino (oz. kar pač dodajajo na nekaterih posnetkih na internetu). Isto se najde posnetek, ko ti iz 10 kil mesa naredijo 20 kil samo z dodatki, brez, da bi se to videlo na končnem izdelku.


Imaš možnost izbire, ki ti je nihče ne vsiljuje.

Seveda, povsod kjer je hrana industrializirana, se uporabljajo dodatki. Kruh ze od pamtiveka ni vec samo moka, voda, kvas in sol. Zato je trobljenje veganom, da jedo spricano zelenjavo, in stvari v katerih so 'E-ji', resnicna neumnost. Tudi mesnine v trgovini niso vec samo meso, ze samo meso, ki ga kupis v trgovini je bilo obdelano in pripravljeno za prodajo.

Nič novega.

Daniel je izjavil:

Dobro bi bilo storiti kakšen korak nazaj, ne pa preval, kot to pričakujete vegani.


Jaz sicer ne morem govoriti za vegane, ker nisem vegan ampak potreben bo vec kot samo korak nazaj. Industrializacija prehrane je sla ze dolgo nazaj cez mero dobrega okusa (hehe) in vse skupaj postaja nevzdrzno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

nejclp ::

wajdujc je izjavil:

Zdej sam še imposibl čevape pa bo

To je jaz že zdaj naredim, saj maš rastlinsko meso, next level v Lidlu (ali pa uporabiš kar burger), obnese se pa tudi tisti zmrznjen alt burger iz špara, ker je zelo blagega okusa in je skorajda nezačinjen, pa tudi beyond iz Tuša (ampak ta je svinjsko drag), tisti amaze iz Hofra ima pa preveč priokusa.
Masi dodaš popra in stisnjenega česna pa narediš čevape.
Če delaš pleskavice, pač dodaš še čebulo. Je pa smiselno, da narediš dva tanka polpeta in daš na enega zelo drobno sesekljano čebulo, potem pa drugega na vrh in dobro stisneš. Tako bo čebula na sredini in se na vročem žaru ne bo zažgala.

wajdujc ::

Daniel je izjavil:

Mi jih ne gojim zato, da jih ubijemo kot ti to poskusiš prikazati, mi jih gojimo za to, da lahko od tega živimo in preživimo.

Vsak rabelj se strinja s teboj, za preživetje se gre!

Šalo na stran, največji (če ne edini) dobiček, razen za mlekarice, imate ravno ob zakolu, torej lahko enostavno rečemo da jih gojite le za zakol, ali je to tak tabu?

DrDre95 ::

nejclp je izjavil:

saj maš rastlinsko meso, next level v Lidlu (ali pa uporabiš kar burger), obnese se pa tudi tisti zmrznjen alt burger iz špara, ker je zelo blagega okusa in je skorajda nezačinjen, pa tudi beyond iz Tuša (ampak ta je svinjsko drag), tisti amaze iz Hofra ima pa preveč priokusa.


Ne vem zakaj ste vegani tako obsedeni z okusom mesa? A vam ni dosti okusna fižolova juha, da ste pripravljeni finančno investirati v korporacije da bojo dobili pravo mešanico kemikalij za mesni okus? Sem mislil da se vam gre za zdravje???

wajdujc ::

DrDre95 je izjavil:

Ne vem zakaj ste vegani tako obsedeni z okusom mesa?

Ker samo na prejšnji strani te teme je bilo govora s strani mesojedcev kako ga ni čez porcije čevapčičev, in da v bistvu se je meso zaradi okusa.

nejclp ::

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:

saj maš rastlinsko meso, next level v Lidlu (ali pa uporabiš kar burger), obnese se pa tudi tisti zmrznjen alt burger iz špara, ker je zelo blagega okusa in je skorajda nezačinjen, pa tudi beyond iz Tuša (ampak ta je svinjsko drag), tisti amaze iz Hofra ima pa preveč priokusa.


Ne vem zakaj ste vegani tako obsedeni z okusom mesa? A vam ni dosti okusna fižolova juha, da ste pripravljeni finančno investirati v korporacije da bojo dobili pravo mešanico kemikalij za mesni okus? Sem mislil da se vam gre za zdravje???

Ker je meso dobrega okusa (nekaterim mogoče ni, ne vem). Plus, če naredim familiarni piknik, so pač vmes tudi taki, ki sicer jejo meso in jim pač skušam ugoditi kolikor lahko, kuhal pa mesa ne bom več.

Daniel ::

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:

Mi jih ne gojim zato, da jih ubijemo kot ti to poskusiš prikazati, mi jih gojimo za to, da lahko od tega živimo in preživimo.

Vsak rabelj se strinja s teboj, za preživetje se gre!

Šalo na stran, največji (če ne edini) dobiček, razen za mlekarice, imate ravno ob zakolu, torej lahko enostavno rečemo da jih gojite le za zakol, ali je to tak tabu?


Pa ti veš koliko je vredna stara mlekarica ob odkupu? Si že prodal kako? Predvidevam, da ne, drugače ne bi takih kozlov streljal. Povprečno 1,5 EUR na KG klavne polovice, pa si potem izračunaj kaka bogatija je to, ko jo prodaš. Ponavadi kar takoj dopust na Maldivih rezerviramo po tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

DrDre95 ::

nejclp je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:

saj maš rastlinsko meso, next level v Lidlu (ali pa uporabiš kar burger), obnese se pa tudi tisti zmrznjen alt burger iz špara, ker je zelo blagega okusa in je skorajda nezačinjen, pa tudi beyond iz Tuša (ampak ta je svinjsko drag), tisti amaze iz Hofra ima pa preveč priokusa.


Ne vem zakaj ste vegani tako obsedeni z okusom mesa? A vam ni dosti okusna fižolova juha, da ste pripravljeni finančno investirati v korporacije da bojo dobili pravo mešanico kemikalij za mesni okus? Sem mislil da se vam gre za zdravje???

Ker je meso dobrega okusa (nekaterim mogoče ni, ne vem). Plus, če naredim familiarni piknik, so pač vmes tudi taki, ki sicer jejo meso in jim pač skušam ugoditi kolikor lahko, kuhal pa mesa ne bom več.


Potem se vam ne gre za zdravje ampak za okus.

nejclp ::

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:

saj maš rastlinsko meso, next level v Lidlu (ali pa uporabiš kar burger), obnese se pa tudi tisti zmrznjen alt burger iz špara, ker je zelo blagega okusa in je skorajda nezačinjen, pa tudi beyond iz Tuša (ampak ta je svinjsko drag), tisti amaze iz Hofra ima pa preveč priokusa.


Ne vem zakaj ste vegani tako obsedeni z okusom mesa? A vam ni dosti okusna fižolova juha, da ste pripravljeni finančno investirati v korporacije da bojo dobili pravo mešanico kemikalij za mesni okus? Sem mislil da se vam gre za zdravje???

Ker je meso dobrega okusa (nekaterim mogoče ni, ne vem). Plus, če naredim familiarni piknik, so pač vmes tudi taki, ki sicer jejo meso in jim pač skušam ugoditi kolikor lahko, kuhal pa mesa ne bom več.


Potem se vam ne gre za zdravje ampak za okus.

Trolček, za to gre, da se živali ne muči.

wajdujc ::

Daniel je izjavil:

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:

Mi jih ne gojim zato, da jih ubijemo kot ti to poskusiš prikazati, mi jih gojimo za to, da lahko od tega živimo in preživimo.

Vsak rabelj se strinja s teboj, za preživetje se gre!

Šalo na stran, največji (če ne edini) dobiček, RAZEN za mlekarice, imate ravno ob zakolu, torej lahko enostavno rečemo da jih gojite le za zakol, ali je to tak tabu?


Pa ti veš koliko je vredna stara mlekarica ob odkupu? Si že prodal kako? Predvidevam, da ne, drugače ne bi takih kozlov streljal. Povprečno 1,5 EUR na KG klavne polovice, pa si potem izračunaj kaka bogatija je to, ko jo prodaš. Ponavadi kar takoj dopust na Maldivih rezerviramo po tem.

Sem poudaril v citatu, da lažje razumeš smisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

DrDre95 ::

nejclp je izjavil:


Trolček, za to gre, da se živali ne muči.


Vegani zmeraj trdite de uživanje mesa ni zdravo. Samo zaradi okusa pa ste se pripravljeni basati s kupom kemikalij.

Daniel ::

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:

Mi jih ne gojim zato, da jih ubijemo kot ti to poskusiš prikazati, mi jih gojimo za to, da lahko od tega živimo in preživimo.

Vsak rabelj se strinja s teboj, za preživetje se gre!

Šalo na stran, največji (če ne edini) dobiček, RAZEN za mlekarice, imate ravno ob zakolu, torej lahko enostavno rečemo da jih gojite le za zakol, ali je to tak tabu?


Pa ti veš koliko je vredna stara mlekarica ob odkupu? Si že prodal kako? Predvidevam, da ne, drugače ne bi takih kozlov streljal. Povprečno 1,5 EUR na KG klavne polovice, pa si potem izračunaj kaka bogatija je to, ko jo prodaš. Ponavadi kar takoj dopust na Maldivih rezerviramo po tem.

Sem poudaril v citatu, da lažje razumeš smisel.


Oh ti pikolovstvo...

nejclp ::

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Trolček, za to gre, da se živali ne muči.


Vegani zmeraj trdite de uživanje mesa ni zdravo. Samo zaradi okusa pa ste se pripravljeni basati s kupom kemikalij.


Kje sem pa jaz "zmeraj" to trdil? Trdim pa, da jem bolj zdravo kot ti.

wajdujc ::

Daniel je izjavil:


Oh ti pikolovstvo...

Lahko vedno odgovoriš na postavljeno vprašanje

DrDre95 ::

nejclp je izjavil:


Kje sem pa jaz "zmeraj" to trdil? Trdim pa, da jem bolj zdravo kot ti.


Kje trdiš? Ne vem ali si mesojedec ki se gre ful retarda da bo osmešil vegetarje, ali si dejansko butast?

nejclp je izjavil:

Trdim pa, da jem bolj zdravo kot ti.

nejclp ::

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Kje sem pa jaz "zmeraj" to trdil? Trdim pa, da jem bolj zdravo kot ti.


Kje trdiš? Ne vem ali si mesojedec ki se gre ful retarda da bo osmešil vegetarje, ali si dejansko butast?

nejclp je izjavil:

Trdim pa, da jem bolj zdravo kot ti.


Uboga snežinkica, saj bi se mi še smilil, pa si prevelik tepec.

Daniel ::

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:


Oh ti pikolovstvo...

Lahko vedno odgovoriš na postavljeno vprašanje


Kakšno vprašanje? Sploh veš kaj bi rad?

DrDre95 ::

nejclp je izjavil:


Uboga snežinkica, saj bi se mi še smilil, pa si prevelik tepec.


Tipičen NPC odziv :))

A vam je vsem jype na mail poslal 1 step to BTFO a Nazi?

Zmeraj ko vam zmajka dejstev zapadete v "muh dik" in ap "no U" odgovore.

wajdujc ::

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:

Mi jih ne gojim zato, da jih ubijemo kot ti to poskusiš prikazati, mi jih gojimo za to, da lahko od tega živimo in preživimo.

Šalo na stran, največji (če ne edini) dobiček, RAZEN za mlekarice, imate ravno ob zakolu, torej lahko enostavno rečemo da jih gojite le za zakol, ali je to tak tabu?

Ponovljeno, samo zate, s poudarkom da se ne zmedeš

nejclp ::

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Uboga snežinkica, saj bi se mi še smilil, pa si prevelik tepec.


Tipičen NPC odziv :))

A vam je vsem jype na mail poslal 1 step to BTFO a Nazi?

Zmeraj ko vam zmajka dejstev zapadete v "muh dik" in ap "no U" odgovore.


Uporaba smajlijev je znak negotovosti in nizke inteligence.

Če misliš jokcat, ko ti kdo v enaki meri odgovori na tvoje žaljenje, pač nehaj žaliti.

c3p0 ::

DrDre95 je izjavil:


Potem se vam ne gre za zdravje ampak za okus.


Še vedno nisi pogledal v slovar pod "etika".

DrDre95 je izjavil:


Vegani zmeraj trdite de uživanje mesa ni zdravo. Samo zaradi okusa pa ste se pripravljeni basati s kupom kemikalij.


Nikomur zdravemu v glavi ni v interesu primarno jesti teh mesnih nadomestkov.

Kot mesojedec ne hodi vsak dan v McD. Spet, če mu je v interesu zdravje. Če gre tu in tam, ne bo nobenih dolgoročnih težav.

5 točk, ker nisi spet omenil soje in GMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Daniel ::

wajdujc je izjavil:

wajdujc je izjavil:

Daniel je izjavil:

Mi jih ne gojim zato, da jih ubijemo kot ti to poskusiš prikazati, mi jih gojimo za to, da lahko od tega živimo in preživimo.

Šalo na stran, največji (če ne edini) dobiček, RAZEN za mlekarice, imate ravno ob zakolu, torej lahko enostavno rečemo da jih gojite le za zakol, ali je to tak tabu?

Ponovljeno, samo zate, s poudarkom da se ne zmedeš


Kaj, sprašuješ me ali je to tabu? Kaj si star 5 let ali kaj. Zakaj bi bil kje kakšen tabu?

nejclp je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Uboga snežinkica, saj bi se mi še smilil, pa si prevelik tepec.


Tipičen NPC odziv :))

A vam je vsem jype na mail poslal 1 step to BTFO a Nazi?

Zmeraj ko vam zmajka dejstev zapadete v "muh dik" in ap "no U" odgovore.


Uporaba smajlijev je znak negotovosti in nizke inteligence.

Če misliš jokcat, ko ti kdo v enaki meri odgovori na tvoje žaljenje, pač nehaj žaliti.


Po kateri strokovni raziskavi je uporaba smajlijev korelirana z inteligenco? Prosim če jo priložiš. Ali si to kar tako malo iz riti potegnil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

BigWhale ::

Dejte vsi skupaj mal dvignit nivo debate. Resno.

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Evo spet bil dva dni Vegan, lepo skuhana mesana zelenjava in zraven dimljen tofu. Naslednji dan pa Bio tofu.


Sam jem meso sicer zelo redko, tofu pa še bolj. Mesojedci mislite, da se vegani filajo s sojo na vsakem koraku. Wrong. Čičerika, grah, fižol, leča, kvinoja, ... Vse v X sortah in oblikah, a to vse smrdi?

Sicer pa, po vsaki spremembi gre sprva na slabše, preden gre na boljše. Vprašaj kakega kadilca.
Smrdi ja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

V bistvu sploh ne smrdi, za razliko od mrhovine.

DrDre95 ::

c3p0 je izjavil:

V bistvu sploh ne smrdi, za razliko od mrhovine.


V Evropi se ni nikoli jedlo mrhovine, to se je veliko počelo po drugih kontinentih, zato pa se nam danes smejijo kako nič ne začinjamo hrane.

Machete ::

DrDre95 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

V bistvu sploh ne smrdi, za razliko od mrhovine.


V Evropi se ni nikoli jedlo mrhovine, to se je veliko počelo po drugih kontinentih, zato pa se nam danes smejijo kako nič ne začinjamo hrane.


To je pa eklatantna laž. Se vidi, da nisi bral nobene zgodovinske knjige.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

V bistvu sploh ne smrdi, za razliko od mrhovine.
No ja nekaj dni star zrezek v hladilniku naravnost disi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cange ::

DrDre95 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

V bistvu sploh ne smrdi, za razliko od mrhovine.


V Evropi se ni nikoli jedlo mrhovine, to se je veliko počelo po drugih kontinentih, zato pa se nam danes smejijo kako nič ne začinjamo hrane.

Štefani pečenka z ogomno česna je vbistvu mrhovinarski recept.

c3p0 ::

Če si premlad, ne veš kaj vse so naši dedje in babice jedli, ko so se skrivali po gozdovih pred sovragom.

m0LN4r ::

Cange je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

V bistvu sploh ne smrdi, za razliko od mrhovine.


V Evropi se ni nikoli jedlo mrhovine, to se je veliko počelo po drugih kontinentih, zato pa se nam danes smejijo kako nič ne začinjamo hrane.

Štefani pečenka z ogomno česna je vbistvu mrhovinarski recept.
Pecena ali kuhana mrhovina je odlicna. Cesen je opcionalen, kot za v solato.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DrDre95 ::

Cange je izjavil:


Štefani pečenka z ogomno česna je vbistvu mrhovinarski recept.


Sem pozabil da se pogovarjam s skrajnimi vegani za katere je umor človeka enakovreden kravi.

V Evropi nismo nikoli rabili prekrivati okusa gnilega mesa z začimbami. Zato pa imamo izostren čut okusa na jeziku, ker nam skozi evolucijo ni bilo potrebno začinjati gnilega mesa da prekrije okus in pobije bakterije.

Cange ::

DrDre95 je izjavil:

Cange je izjavil:


Štefani pečenka z ogomno česna je vbistvu mrhovinarski recept.


Sem pozabil da se pogovarjam s skrajnimi vegani za katere je umor človeka enakovreden kravi.

V Evropi nismo nikoli rabili prekrivati okusa gnilega mesa z začimbami. Zato pa imamo izostren čut okusa na jeziku, ker nam skozi evolucijo ni bilo potrebno začinjati gnilega mesa da prekrije okus in pobije bakterije.


Čevap z okusom česna? :))

DrDre95 ::

Cange je izjavil:


Čevap z okusom česna? :))


Ne razumem zakaj je tako tabu omeniti da v Evropi nismo rabili tone začimb da bi lahko jedli meso? A boste sedaj še zanikali da v manj sončnih krajih pridelajo ljudje manj melanina v koži? A je tudi to preveč politično nekorektno za današnje progresivce?

"Countries with hotter climates used spices more frequently than countries with cooler climates. Indeed, in hot countries nearly every meat-based recipe calls for at least one spice, and most include many spices, especially the potent spices, whereas in cooler counties substantial fractions of dishes are prepared without spices, or with just a few."

Cange ::

Vsak BBQ mojster ve zakaj je fino da da mesar cel kos mesa iz stelaže v mašino za maso ;).

Cange ::

Sry za dvojni post:
Resničen recept:
Pri mesarju vzameš meso za mačke v velikih kosih. To potem zarežeš in v soboto ob 6:30 oreng stolčes s kladvom da si slučajno kdo ne polomi zob kasneje. To potem skuhaš v vinski omki in postrežeš.

c3p0 ::

DrDre95 je izjavil:


Sem pozabil da se pogovarjam s skrajnimi vegani za katere je umor človeka enakovreden kravi.


Tega nihče ni rekel. Sta si pa krava in človek nekaj velikostnih razredov bliže, kot krava in glava čutne solate.

DrDre95 ::

c3p0 je izjavil:

Sta si pa krava in človek nekaj velikostnih razredov bliže, kot krava in glava čutne solate.


Saj vsi vegani veste da je krava visoko nad človekom. Če ne bi bilo ljudi bi se kravice lahko varno pasle po celm planetu, bi uživale svobodo, radost in zen.

A si pravi moški da boš naredil ultimativni korak za osvoboditev krav izpod človeške represije?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sreda ()

sreda ::

Zakaj tema ni nič moderirana. Več kot polovica objav je namensko trolanje.

xx23 ::

Hrana vrača udarec: https://kafkadesk.org/2020/01/15/missin...

Ali pa gre za Orwellovo prerokbo. Pujsi so pač bolj enakopravni od drugih živali.

Horas ::

https://www.rtvslo.si/zivljenjski-slog/...

končno en CHEF ko MA JAJCA!

nejclp ::

Ful ma jajca, ker se je junaško uprl cca. 1% gostov.

Horas ::

ja! vsi ostali so prlizneni pa zavoljo denarja in reklame samo prikimavajo pa se hihitajo. in ravno tist 1% vegan gostov so kot lbgt skupine ki jim ne smeš namenit niti očitajočega pogleda.

nejclp ::

Mhm, me zanima, a bo mel še jajca, ko bojo vegani v večini. Sicer pa zna z jajci, mesom in mlekom kuhat vsak amater.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Cr00k ::

nejclp je izjavil:

Mhm, me zanima, a bo mel še jajca, ko bojo vegani v večini. Sicer pa zna z jajci, mesom in mlekom kuhat vsak amater.


kdaj pa bo to? :D

m0LN4r ::

nejclp je izjavil:

Mhm, me zanima, a bo mel še jajca, ko bojo vegani v večini. Sicer pa zna z jajci, mesom in mlekom kuhat vsak amater.
Vprasanje je ce bo cez tolko let se ziv, jaz ali ti.
Vegani bodo v vecini kdaj? Tam cez 100-200 let mogoce? Nikoli?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nejclp ::

m0LN4r je izjavil:

nejclp je izjavil:

Mhm, me zanima, a bo mel še jajca, ko bojo vegani v večini. Sicer pa zna z jajci, mesom in mlekom kuhat vsak amater.
Vprasanje je ce bo cez tolko let se ziv, jaz ali ti.
Vegani bodo v vecini kdaj? Tam cez 100-200 let mogoce? Nikoli?

Bomo videli. Verjetno sem preoptimističen, ja, ker očitno je le redkim tole bolno in degutantno:
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30326785 (16758) nejclp

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50042190 (29815) Aston_11

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144228623 (208153) BigWhale

Več podobnih tem