» »

Vprašanje začetnika veganstva

Vprašanje začetnika veganstva

Temo vidijo: vsi
««
7 / 11
»»

K0l1br1 ::

Cruz je izjavil:

Prva ugotovitev: Kaj za vraga si potem kupoval?
Razne stvari, ki niso meso. Je polno tega.

Cruz je izjavil:

Druga ugotovitev: Kaj točno pa si jedel? Izgleda, da premalo beljakovin.
Dvomim.
Glede počutja pa je odvisno od človeka, ne bo se vsak instant počutil boljše pri veganski dieti, verjamem pa, da bi se ogromno ljudi, ker ne uživajo zadosti raznovrstne hrane. Meni osebno paše, ker se nikoli več ne nabašem do onemoglosti in nimam več takšnega občutka, ko te hrana utrudi. Obroki so dosti bolj "lažji" za pojesti in tudi želodcu.

Cruz je izjavil:

Glede argumentov za vegansko dieto: Glaven argument je etika.
Etika je zelo širok pojem. Tle na ST-ju je nisem našel, drugje pa nisem gledal.

Cruz je izjavil:

Maš pa tudi zdravstvene razloge, sploh za industrijsko mleko.
Če bi bila veganska hrana neidustrijska, bi še nekako šlo. Vendar neindustrijsko imamo samo na vrtu, pa krompir, ki ni bil kupljen v trgovini. Ostalo je pač roba iz trgovine. Kvaliteta v korelaciji s ceno.
Skratka, če že jype nabija o trpljenju živali, po njegovem kar vse trpijo, kaj je z mlekom in jajci. Vržemo proč zaradi etike?

Cruz ::

Zelo malo podatkov si dal, tako da sem skeptičen, da si poskusil. Isto za @moln4r-ja, ampak ok, če se lažeta ne vem kaj točno je namen te laži, tako da mi je vseeno.

K0l1br1 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Glede argumentov za vegansko dieto: Glaven argument je etika.
Etika je zelo širok pojem. Tle na ST-ju je nisem našel, drugje pa nisem gledal.
Mislim, da smo jo v sosednji temi obdelali.

K0l1br1 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Maš pa tudi zdravstvene razloge, sploh za industrijsko mleko.
Če bi bila veganska hrana neidustrijska, bi še nekako šlo. Vendar neindustrijsko imamo samo na vrtu, pa krompir, ki ni bil kupljen v trgovini. Ostalo je pač roba iz trgovine. Kvaliteta v korelaciji s ceno.
Postavi si vrt! :) Če živiš v bloku: postani vrtičkar.

K0l1br1 je izjavil:

Skratka, če že jype nabija o trpljenju živali, po njegovem kar vse trpijo, kaj je z mlekom in jajci. Vržemo proč zaradi etike?
Ni potrebno, le nehamo umetno oplojevat, gužvat in tiščat v majhen prostor ter drogirat, pa se bo količina znižala in kasneje vse skupaj izničilo.

Jajca imate med nogami, mleko pa ste dobili kot dojenčki. Grow up. Zdaj ne rabite več nič od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

K0l1br1 ::

Cruz je izjavil:

Zelo malo podatkov si dal, tako da sem skeptičen, da si poskusil.
Pa dajmo za potrebe debate verjeti, da sem res poskusil, celo nekje v tej temi ali pa sosednji sem napisal, da sem v Mercatorju kupil tofu.

K0l1br1 je izjavil:

Mislim, da smo jo v sosednji temi obdelali.
Nah, slabo ste jo.

K0l1br1 je izjavil:

Postavi si vrt! :)
Vrt je _postavljen_. Zgrajena celo topla greda. Manjka pa traktor pa par 100 m2 površine, da bi bilo kaj od vrta.

K0l1br1 je izjavil:

Ni potrebno, le nehamo umetno oplojevat, gužvat in tiščat v majhen prostor ter drogirat, pa se bo količina znižala in kasneje vse skupaj izničilo.
Posploševanje me ni nikoli prepričalo. Sploh ker poznam vsaj 1 primer, ko to ni tako.

K0l1br1 je izjavil:

Jajca imate med nogami, mleko pa ste dobili kot dojenčki. Grow up. Zdaj ne rabite več nič od tega.
WTF. Torej mleko zlivat proč, jajca od kokoši pa v smeti. Afrikančki pa lačni. Zdi se, kot da ste rahlo znoreli pri tiščanju zlate žlice v prostore, kamor ta ne sodi.
Torej za mleko in jajca kar nekaj.

D3m ::

Afrikančki pa lačni.


Saj imajo kure in krave.
|HP EliteBook|R5 6650U|

K0l1br1 ::

D3m je izjavil:

Afrikančki pa lačni.


Saj imajo kure in krave.
Ampak bi morali zlivati mleko proč, jajca pa v smeti, kure in krave pa samo gledati, ter žreti travo in pesek. Šejm on dem. Kje jim je etika? Tam kjer žlica?

Cruz ::

Mislim, da si spregledal etiko v sosednji temi zato, ker je izgleda ne razumeš(drugače ne bi Afrike vmešaval v to debato).-

Ok, dajmo se zmenit tako: Nehate jesti živalske izdelke in preostanek izdelkov pošljemo v Afriko. Deal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

K0l1br1 ::

Cruz je izjavil:

Mislim, da si spregledal etiko v sosednji temi zato, ker je izgleda ne razumeš.
Katera tema? Glede etike se mi zdi, da se vegani precenjujete, ker ste za začetek par osnov pomešali, pa ker predpostavljate, da jo kar obvladate zaradi načina prehranjevanja.

Cruz je izjavil:

Ok, dajmo se zmenit tako: Nehate jesti živalske izdelke in preostanek izdelkov pošljemo v Afriko. Deal.
Lahko se zmenimo, da se nehate delati norca (iz belega kruha), sicer pa je to stvar veganov, kaj bodo in kaj ne bodo jedli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

nejclp ::

K0l1br1 je izjavil:


Nisem našel pametnega razloga, zakaj ne jajc, zakaj ne mleka in mlečnih izdelkov. Logika glede tega je beyond me.
Razem slotechovskega nabijanja in posploševanja o trpljenju živali, pametnih argumentov, zakaj bi to počel (aka ne jedel mesa), ni. Mleko, mlečni izdelki, jajca, sploh ni.


Ker se piščance moškega spola, ki pač ne nesejo jajc in so neprimerni za broilerje, ker prepočasi priraščajo, žive zmelje, takoj ko se izvalijo, takole:

Pri čemer to velja za human način, izven EU majo tudi drugačne prakse.

Glede mleka, molzne krave živijo cca. 5 let, potem jih zakoljejo. Krava daje mleko (a veste, "daje") le, če jo osemenijo in ima telička (ponavadi se to zgodi 4X v njenem življenju), telički moškega spola pa so pri molznicah stranski produkt, ker se jih ne splača pitati za meso, saj slabo priraščajo. Pri nas jih zakoljejo po treh mesecih, imajo pa ponekod tudi druge prakse, enostavno jih fentajo takoj, oz. čimprej, da imajo nižje stroške:

https://www.theguardian.com/environment...

"it can cost a farmer up to £30 per calf to sell it on for beef or veal, while early disposal costs just £9. A growing number of farmers feel compelled to take the latter option, with 95,000 killed on-farm in the most recent set of figures."

Daniel ::

No no, laži komu drugemu kar se goveda tiče.
Imamo kravco staro 16 let, ker smo zavestno delali na dolgoživosti namesto na intenziteti, tisti sistem meni ni všeč. Teleta moškega spola pa so iskana že skorajda kot igla v senu in nikomur na kraj pameti ne pride, da bi delal to kar ti opisuješ kot stalno prakso.
Sicer pa če že navajaš podatke iz tujine bi lahko šel še tale tvoj problem reševat tja.

nejclp ::

Daniel je izjavil:

No no, laži komu drugemu kar se goveda tiče.
Imamo kravco staro 16 let, ker smo zavestno delali na dolgoživosti namesto na intenziteti, tisti sistem meni ni všeč. Teleta moškega spola pa so iskana že skorajda kot igla v senu in nikomur na kraj pameti ne pride, da bi delal to kar ti opisuješ kot stalno prakso.
Sicer pa če že navajaš podatke iz tujine bi lahko šel še tale tvoj problem reševat tja.

To kar sem opisal je praksa intenzivne reje, tudi pri nas in je povsem standardno, pojasnil sem, zakaj vegani ne jejo jajc in mleka, plus, tudi pri nas lahko kupiš sire iz tujine, tudi iz Anglije. Plus, v srednji šoli sem delal na prašičji farmi in na kravji farmi, obiskal sem tudi nekaj klavnic, videl sem marsikaj, tako da mi ni treba glave kotalit. Mučenje je sistematično in ni nikakršen eksces.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Daniel ::

Jaz ti pa razlagam, da ne meči vseh v isti koš, ker so razlike zelo velike. Ti si seveda odšel v eno skrajnost, oni pa v drugo.

Sicer kar se mene tiče lahko tako nadaljujete, saj se boste kvečjemu zamerili še večjemu krogu ljudi s takimi potezami.

energetik ::

Daj no Daniel, večina ljudi kupuje in uporablja izdelke, ki jih proizvedejo, kot je napisal nejclp.

Daniel ::

Vsekakor. In imajo izbiro. Lahko kupijo tudi ekološko, ki je vzrejeno na popolnoma drug način. Ampak ima tudi popolnoma drugačno ceno. Ali pa gredo ne vegi variante, če se imajo čas ukvarjati s pripravo hrane (nekdo je zapisal, da dober veganski obrok terja nekaj več časa za pripravo). Ljudje pač izbiro imajo in kar bo trg zahteval, to se bo pridelovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

KAVINSKY ::

starboi je izjavil:

Kar je seveda laž in zavajanje. Če bi dejansko probal zadevo ne bi bil lačen. Lahko nehaš širiti nesmisle in trollati v tej temi.


Najlažje je napadati druge, brez da bi sploh spraševal kaj so jedli. Veganska ljubezen do drugih. Sem tudi sam šel delati veganski iziv za en mesec. Če ne poješ dovolj oreščkov ali stročnic boš kmalu lačen oz. boš moral imeti 5+ obrokov dnevno. Eni proporočajo smutije da pridobiš veliko hranil v krajšem času. To že velja, hkrati pa te nasiti kot kozarec pomarančnega soka.

nejclp ::

Daniel je izjavil:

Jaz ti pa razlagam, da ne meči vseh v isti koš, ker so razlike zelo velike. Ti si seveda odšel v eno skrajnost, oni pa v drugo.

Sicer kar se mene tiče lahko tako nadaljujete, saj se boste kvečjemu zamerili še večjemu krogu ljudi s takimi potezami.

Nedvomno se bomo komu zamerili, ampak marsikdo se bo pa seznanil z dejstvi, ki jih prej ni poznal in se mogoče odločil, da ne bo več on vzrok za mučenje živali.

Cruz ::

KAVINSKY je izjavil:

Najlažje je napadati druge, brez da bi sploh spraševal kaj so jedli.
Najlažje je napisati, da si probal vegansko hrano in ti ni pasala, brez da bi napisal, kaj točno si jedel in v kakšni količini.

KAVINSKY je izjavil:

Veganska ljubezen do drugih. Sem tudi sam šel delati veganski iziv za en mesec. Če ne poješ dovolj oreščkov ali stročnic boš kmalu lačen oz. boš moral imeti 5+ obrokov dnevno.
Ja logično, beljakovine te nasitijo in jih je potrebno uživati. Ogromno ljudi gre full retard(beri: full oh) in potem jamra, da so nonstop lačni ali pa, da se zredijo.

KAVINSKY je izjavil:

Eni proporočajo smutije da pridobiš veliko hranil v krajšem času. To že velja, hkrati pa te nasiti kot kozarec pomarančnega soka.
Poči notri arašidovo maslo, ali pa (sojino) mleko pa fertik. Maš 500+ kalorij v telesu in si lagano sit 2-3 ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Daniel ::

@nejclp

A ti res misliš, da ljudje živijo v prepričanju, da zrezek zraste na polici in jim ni jasno kako nastane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Cruz ::

Daniel je izjavil:

A ti res misliš, da ljudje živijo v prepričanju, da zrezek zraste na polici in jim ni jasno kako nastane?
Dam roko v ogenj, da več kot 30% ne ve kako točno nastane(oz. ne razmišlja o tem, ko kupuje/je) in da ni seznanjenih s praksami industrije/masovne proizvodnje.

Prav tako upam staviti, da bo marsikdo razmislil, če bo pogledal kakšen dokumentarec na to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

nejclp ::

Daniel je izjavil:

@nejclp

A ti res misliš, da ljudje živijo v prepričanju, da zrezek zraste na polici in jim ni jasno kako nastane?

Niti ne, živijo pa v prepričanju, da delaš kravi uslugo, če jo pomolzeš, tudi v tej temi je bilo nekaj takih, ki jim ni bilo jasno, kako kravo prepričaš, da daje mleko.

Daniel ::

Ti prav dobro veš, kako so narejeni ti dokumentarci. Debata je zgoraj. Bi spet omenil Španijo, pa se bojim, da se bo BW zbudil...

Sicer pa veš kako se npr. pobira rdeča pesa? Pokličeš 20 romov iz bližnjega naselja in ti jo poberejo za 4 eur/uro, morda še manj. Že tukaj je konec etike pri zelenjavi, ker odkupne cene pač ne omogočajo kaj drugega.

nejclp ::

KAVINSKY je izjavil:

Če ne poješ dovolj oreščkov ali stročnic boš kmalu lačen oz. boš moral imeti 5+ obrokov dnevno. Eni proporočajo smutije da pridobiš veliko hranil v krajšem času. To že velja, hkrati pa te nasiti kot kozarec pomarančnega soka.

Najbolj te seveda nasitijo maščobe, enako kot pri mesni oz. mlečni hrani.

Cruz ::

Daniel je izjavil:

Ti prav dobro veš, kako so narejeni ti dokumentarci. Debata je zgoraj. Bi spet omenil Španijo, pa se bojim, da se bo BW zbudil...

Sicer pa veš kako se npr. pobira rdeča pesa? Pokličeš 20 romov iz bližnjega naselja in ti jo poberejo za 4 eur/uro, morda še manj. Že tukaj je konec etike pri zelenjavi, ker odkupne cene pač ne omogočajo kaj drugega.
Ja, na skrivaj obiščejo farme.

Trenutno se pogovarjamo o živalih in mesni, mlečni industriji, ko pa s tem končamo, pa lahko gremo tudi na to. Dvomim, da se vegani tega ne zavedajo in podpirajo to, ampak to ni njihov primarni cilj, tako da nima smisla tega vlečti ven kot protiargument.

Ne razumete točno kaj je etika in kako se jo uporablja. Po vašem lahko kot argument proti veganstvu vržem tudi otroke v Afriki, kar ste v tej temi tudi naredili, ali pa izguba delovnih mest pri tistih, ki delajo usnjena oblačila in so že zdaj izkoriščeni, potem pa bodo še brez službe ipd. Na koncu je lahko "veljaven" argument proti veganstvu tudi to, da tudi le-to vdira v naravo in uničuje naravni prostor živali, zato je najboljše, da se vsi ljudje ubijemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Daniel ::

Vsekakor obstajajo tudi farme, ki jih je treba obiskati in preveriti. Še bolje bi bilo, da bi to delo, tam kjer je potrebno opravil inšpektor.

No, saj to je to. Selektivna etika. Oz. ti si pripravljen debatirati zgolj o tem kar tebe moti. Kar pa druge moti pri tebi in tvojem načinu pa ni predmet debate.
Ravno tako nimate nobenega načrta kam bi ta sistem vodil. Kam z vsemi delavci, ki so v tem sektorju, kaj z vsemi pašniki, ki drugega ne omogočajo... pač vprašanj je veliko in v zadnjih nekaj letih mi ni niti en vegan zmogel pametno odgovoriti na ta vprašanja. Enostavno se te teme izogibate in dalje promovirate zgolj svojo etiko, ostala trenutno pač ni višji cilj in vas ne zanima. Kar malce grdo vse skupaj.

DrDre95 ::

Daniel je izjavil:

Kam z vsemi delavci


Learn to code.

BigWhale ::

DrDre95 je izjavil:

A so tvoji možgani posledica predoziranja s sojo?

“The impossible burger has 44 mg of estrogen, and the original whopper has 2.5ng of estrogen,”

Study: Impossible Burger Has 18 Million Times More Estrogen Than Regular Whopper


Oh, a drugace kot z zaljivkami ne znas? :) Mogoce bi moral kaksno rec vsake tolk casa preveriti, brez da takoj verjames temu kar pise?

https://www.snopes.com/fact-check/impos...

DrDre95 ::

BigWhale je izjavil:

Mogoce bi moral kaksno rec vsake tolk casa preveriti, brez da takoj verjames temu kar pise?


Uf medijska korporacija brani korporacijo iz prehrambene industrije ki pri njih objavlja oglase. Neverjetno!

nejclp ::

Daniel je izjavil:

Vsekakor obstajajo tudi farme, ki jih je treba obiskati in preveriti. Še bolje bi bilo, da bi to delo, tam kjer je potrebno opravil inšpektor.

In seveda, pogoj je, da ta inšpektor ni vegan, anede, ker, sodeč po posnetkih, če vegan pride na farmo, se pa živali kar naenkrat začne mučiti, čeprav se jih sicer ne.

Daniel je izjavil:


No, saj to je to. Selektivna etika. Oz. ti si pripravljen debatirati zgolj o tem kar tebe moti. Kar pa druge moti pri tebi in tvojem načinu pa ni predmet debate.
Ravno tako nimate nobenega načrta kam bi ta sistem vodil. Kam z vsemi delavci, ki so v tem sektorju, kaj z vsemi pašniki, ki drugega ne omogočajo... pač vprašanj je veliko in v zadnjih nekaj letih mi ni niti en vegan zmogel pametno odgovoriti na ta vprašanja. Enostavno se te teme izogibate in dalje promovirate zgolj svojo etiko, ostala trenutno pač ni višji cilj in vas ne zanima. Kar malce grdo vse skupaj.

Vemo pa, kam vodi današnji sistem. Plus, spremembe bodo postopne, ne bodo se zgodile čez noč. Je pa načrt, seveda, da mesna in mlečna industrija propadeta. Le redki bodo še jedli meso, predvsem starejši, ki so na to navajeni, cena mesa bo višja, standardi reje pa tudi absolutno višji. Evo, pašnike in druge travne površine bom pa jaz osebno popasel, če bo to za časa mojega življenja postal problem.

BigWhale ::

K0l1br1 je izjavil:

WTF. Torej mleko zlivat proč, jajca od kokoši pa v smeti. Afrikančki pa lačni. Zdi se, kot da ste rahlo znoreli pri tiščanju zlate žlice v prostore, kamor ta ne sodi.
Torej za mleko in jajca kar nekaj.


Eh? A ti ves, da krave dajejo mleko samo takrat, ko se telijo? Pa ves, da se telijo pod prisilo? Pa ves, da so ljudje tolk casa selektivno plodili krave, da zdaj dajejo mlekarice po 30l mleka na dan? Ne zato, ker bi tele toliko mleka potrebovalo.

A to ves, da so kokosi v divjini znesle samo nekaj jajc letno? A ves kako zgleda baterijska reja jajc, kjer so kokosi celo zivljenje zaprte v boksih v katerih se komaj premikajo?

energetik ::

KAVINSKY je izjavil:

Sem tudi sam šel delati veganski iziv za en mesec. Če ne poješ dovolj oreščkov ali stročnic boš kmalu lačen oz. boš moral imeti 5+ obrokov dnevno. Eni proporočajo smutije da pridobiš veliko hranil v krajšem času. To že velja, hkrati pa te nasiti kot kozarec pomarančnega soka.
Ja in kaj ti brani, da poješ dovolj oreškov in stročnic? To in dovolj kvalitetnih maščob je praktično osnova. Jaz sem velikokrat, ko sem še delal na bajti, pogrel piksno prebranca in ga pojedel s par kosi kruha. Bil sem sit pol dneva, ob fizičnem delu.

Lahko pa tudi ješ neslan riž z zeleno solato brez polivke in jamraš, da si lačen in da ni dobro...

BigWhale ::

DrDre95 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Mogoce bi moral kaksno rec vsake tolk casa preveriti, brez da takoj verjames temu kar pise?


Uf medijska korporacija brani korporacijo iz prehrambene industrije ki pri njih objavlja oglase. Neverjetno!


A to si zdej kr mal na pamet reku? Ker zgleda, da ti ni cist jasno kaj Snopes je. :)

Snopes @ Wikipedia

DrDre95 ::

BigWhale je izjavil:


Eh? A ti ves, da krave dajejo mleko samo takrat, ko se telijo?

A to ves, da so kokosi v divjini znesle samo nekaj jajc letno?


Ti torej ješ samo koruzo na levi?

BigWhale ::

Daniel je izjavil:

@nejclp
A ti res misliš, da ljudje živijo v prepričanju, da zrezek zraste na polici in jim ni jasno kako nastane?


Ljudje, in ne malo njih, zivi v prepricanju, da so krave zivali, ki dajejo mleko. Kr tko, same od sebe. :) To, kako pride zrezek na police v trgovinah v bistvu ve bolj malo ljudi.

DrDre95 ::

BigWhale je izjavil:

Ker zgleda, da ti ni cist jasno kaj Snopes je. :)


"Fact Chekerji" s skrajno leve politične elite in njihovih sponzorjev, kjer evolucija ne obstaja, DNA je naci propaganda...

BigWhale ::

DrDre95 je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Eh? A ti ves, da krave dajejo mleko samo takrat, ko se telijo?

A to ves, da so kokosi v divjini znesle samo nekaj jajc letno?


Ti torej ješ samo koruzo na levi?



Koruze v bistvu skoraj ne jem. A zdaj bos nalimal se tisti clanek o tem kako trava cuti, da jo kosijo? :) Ampak, cemu sploh derailment? Govora je bilo o tem, da jajc in mleka ne bi rabili stran metati, ce bi pustili, da zivali zivijo tako kot so zivele. Ideja, da bi pa zdej moral mleko in jajca stran metat je neumnost. Nicesar ne bi blo treba stran metat, ker proizvodnja v naravi ni taksna kot je v industriji.

DrDre95 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ker zgleda, da ti ni cist jasno kaj Snopes je. :)


"Fact Chekerji" s skrajno leve politične elite in njihovih sponzorjev, kjer evolucija ne obstaja, DNA je naci propaganda...


Never go full retard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Daniel ::

nejclp je izjavil:

Daniel je izjavil:

Vsekakor obstajajo tudi farme, ki jih je treba obiskati in preveriti. Še bolje bi bilo, da bi to delo, tam kjer je potrebno opravil inšpektor.

In seveda, pogoj je, da ta inšpektor ni vegan, anede, ker, sodeč po posnetkih, če vegan pride na farmo, se pa živali kar naenkrat začne mučiti, čeprav se jih sicer ne.

Daniel je izjavil:


No, saj to je to. Selektivna etika. Oz. ti si pripravljen debatirati zgolj o tem kar tebe moti. Kar pa druge moti pri tebi in tvojem načinu pa ni predmet debate.
Ravno tako nimate nobenega načrta kam bi ta sistem vodil. Kam z vsemi delavci, ki so v tem sektorju, kaj z vsemi pašniki, ki drugega ne omogočajo... pač vprašanj je veliko in v zadnjih nekaj letih mi ni niti en vegan zmogel pametno odgovoriti na ta vprašanja. Enostavno se te teme izogibate in dalje promovirate zgolj svojo etiko, ostala trenutno pač ni višji cilj in vas ne zanima. Kar malce grdo vse skupaj.

Vemo pa, kam vodi današnji sistem. Plus, spremembe bodo postopne, ne bodo se zgodile čez noč. Je pa načrt, seveda, da mesna in mlečna industrija propadeta. Le redki bodo še jedli meso, predvsem starejši, ki so na to navajeni, cena mesa bo višja, standardi reje pa tudi absolutno višji. Evo, pašnike in druge travne površine bom pa jaz osebno popasel, če bo to za časa mojega življenja postal problem.


Zakaj pa ne bi bil vegan. Lahko je, če sposoben objektivno oceniti situacijo in ne na podlagi lastnih prepričanj in želja (kar pa iskreno rečeno pri bolj militantnih težko najdeš, saj vsi verujejo v svoj prav brez širše slike).

Mesna in mlečna industrija bosta propadli, ko bo zmanjkalo kmetov, ki bi pridelovali hrano. Še prej pa bo lakota, tudi pri veganih in ogromno brezposelnih ljudi, ki si ne bojo mogli privoščiti drage uvožene hrane, svoje pa ne bomo imeli ravno zaradi takih ekstremov.

Te kar vidim ja, kako se paseš. Širokousti se lahko vsak.

DrDre95 ::

BigWhale je izjavil:


Ljudje, in ne malo njih, zivi v prepricanju, da so krave zivali, ki dajejo mleko. Kr tko, same od sebe. :)


Ljudje, in ne malo njih, zivi v prepricanju, da so impossible burgerji zdravo meso. Kr ko, od korporacij s patentom. :)[/

issak ::

KAVINSKY je izjavil:

starboi je izjavil:

Kar je seveda laž in zavajanje. Če bi dejansko probal zadevo ne bi bil lačen. Lahko nehaš širiti nesmisle in trollati v tej temi.


Najlažje je napadati druge, brez da bi sploh spraševal kaj so jedli. Veganska ljubezen do drugih. Sem tudi sam šel delati veganski iziv za en mesec. Če ne poješ dovolj oreščkov ali stročnic boš kmalu lačen oz. boš moral imeti 5+ obrokov dnevno. Eni proporočajo smutije da pridobiš veliko hranil v krajšem času. To že velja, hkrati pa te nasiti kot kozarec pomarančnega soka.


Kaj pa je narobe s petimi obroki? Zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja. Pa malica mislim ena banana in jabolko poleg, ena rdeča paprika ki jo pomakaš v humus, ali pa expres "burito" (tortilja, fižol, avokado, sveža špinača, malo salse/kečapa) nič kaj več pretresljivega. Te obroki ti vzamejo manj kot 5 minut za pripravit.
Smuti pa narediš bolj nasiten naprimer z arašidovim maslom, ali pa čez noč namočiš ajdovo kašo (ni treba kuhati) in jo zjutraj zmiksaš v smuti (s špinačo, pomarančo, kokosovim mlekom naprimer). Imaš pa tudi vegan beljakovinske praške. Pride smuti na koncu tako gost da ga je treba z žlico jest. Če ne daš noter česa mastnega dodaš še žličko olja da se vitamini bolje raztopijo.

Sicer pa tudi če si malo lačen te ne bo konec, saj ni treba da si sit 24 ur na dan.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Daniel ::

No okrog krav in mleka bi lahko tudi dodali, da marsikje po manjših kmetijah še zmeraj imajo bika, ki skrbi za potomstvo in naraščaje. Vsaki dve leti pa ga prodajo naprej drugemu kmetu zaradi preprečitve parjenja v sorodstvu. Potemtakem to mleko ni sporno, ker krava uradno ni bila "posiljena" kot je sedaj moderen izraz...? ?

DrDre95 ::

issak je izjavil:

Pa malica mislim ena banana in jabolko poleg, ena rdeča paprika ki jo pomakaš v humus, ali pa expres "burito" (tortilja, fižol, avokado, sveža špinača, malo salse/kečapa) nič kaj več pretresljivega. Te obroki ti vzamejo manj kot 5 minut za pripravit.
Smuti pa narediš bolj nasiten naprimer z arašidovim maslom, ali pa čez noč namočiš ajdovo kašo (ni treba kuhati) in jo zjutraj zmiksaš v smuti (s špinačo, pomarančo, kokosovim mlekom naprimer). Imaš pa tudi vegan beljakovinske praške.


A to je za koncentracijsko taborišče? Hitler je bil pa res zloben.

Cruz ::

Daniel je izjavil:

No, saj to je to. Selektivna etika. Oz. ti si pripravljen debatirati zgolj o tem kar tebe moti. Kar pa druge moti pri tebi in tvojem načinu pa ni predmet debate.
Seveda, selektivna etika glede na debato. Drugače lahko pri debati o potovanju na Mars vključiš lakoto na Zemlji in izničiš potovanje na Mars. Ni stvar astronovtov, da rešijo lakoto na Zemlji.

Vas moti veganstvo(spremembe), ne pa izkoriščevanje delavcev(ko si že to omenil). Če bi te motilo izkoriščevanje delavcev, bi se boril za to, saj je tega polno v trenutnem sistemu, ne pa uporabil le-to kot argument proti veganizmu. Precej podlo.

Daniel je izjavil:

Ravno tako nimate nobenega načrta kam bi ta sistem vodil. Kam z vsemi delavci, ki so v tem sektorju, kaj z vsemi pašniki, ki drugega ne omogočajo... pač vprašanj je veliko in v zadnjih nekaj letih mi ni niti en vegan zmogel pametno odgovoriti na ta vprašanja. Enostavno se te teme izogibate in dalje promovirate zgolj svojo etiko, ostala trenutno pač ni višji cilj in vas ne zanima. Kar malce grdo vse skupaj.
Ja ta vprašanja so zelo težka in je težko ponuditi vse odgovore. Tudi trenutni sistem nima vseh odgovorov, pa te to izgleda ne moti. In ker trenutni sistem ni najboljši, zakaj ne bi poskusili nekaj drugega? Kdo pravi, da veganstvo ne bi podrlo še nekaj domin in izboljšalo vse te omenjene zadeve. Hm? Nič ne kaže, da bi se trenutno izboljšale situacije same od sebe. Zakaj bi torej vztrajali v tem sistemu? Ti govoriš tako, kot če bi trenutno bilo vse idealno. Pa ni.

Daniel je izjavil:

No okrog krav in mleka bi lahko tudi dodali, da marsikje po manjših kmetijah še zmeraj imajo bika, ki skrbi za potomstvo in naraščaje. Vsaki dve leti pa ga prodajo naprej drugemu kmetu zaradi preprečitve parjenja v sorodstvu. Potemtakem to mleko ni sporno, ker krava uradno ni bila "posiljena" kot je sedaj moderen izraz...? ?
Za vegane je, ker imajo na voljo alternative in jim ni potrebno imeti krave ter krasti njeno mleko. In govora ni o majhnih kmetijah, če pa je, pa je odgovor, da je itak sporno/nepotrebno, če so alternative na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

nejclp ::

Daniel je izjavil:

nejclp je izjavil:

Daniel je izjavil:

Vsekakor obstajajo tudi farme, ki jih je treba obiskati in preveriti. Še bolje bi bilo, da bi to delo, tam kjer je potrebno opravil inšpektor.

In seveda, pogoj je, da ta inšpektor ni vegan, anede, ker, sodeč po posnetkih, če vegan pride na farmo, se pa živali kar naenkrat začne mučiti, čeprav se jih sicer ne.

Daniel je izjavil:


No, saj to je to. Selektivna etika. Oz. ti si pripravljen debatirati zgolj o tem kar tebe moti. Kar pa druge moti pri tebi in tvojem načinu pa ni predmet debate.
Ravno tako nimate nobenega načrta kam bi ta sistem vodil. Kam z vsemi delavci, ki so v tem sektorju, kaj z vsemi pašniki, ki drugega ne omogočajo... pač vprašanj je veliko in v zadnjih nekaj letih mi ni niti en vegan zmogel pametno odgovoriti na ta vprašanja. Enostavno se te teme izogibate in dalje promovirate zgolj svojo etiko, ostala trenutno pač ni višji cilj in vas ne zanima. Kar malce grdo vse skupaj.

Vemo pa, kam vodi današnji sistem. Plus, spremembe bodo postopne, ne bodo se zgodile čez noč. Je pa načrt, seveda, da mesna in mlečna industrija propadeta. Le redki bodo še jedli meso, predvsem starejši, ki so na to navajeni, cena mesa bo višja, standardi reje pa tudi absolutno višji. Evo, pašnike in druge travne površine bom pa jaz osebno popasel, če bo to za časa mojega življenja postal problem.


Zakaj pa ne bi bil vegan. Lahko je, če sposoben objektivno oceniti situacijo in ne na podlagi lastnih prepričanj in želja (kar pa iskreno rečeno pri bolj militantnih težko najdeš, saj vsi verujejo v svoj prav brez širše slike).

Mesna in mlečna industrija bosta propadli, ko bo zmanjkalo kmetov, ki bi pridelovali hrano. Še prej pa bo lakota, tudi pri veganih in ogromno brezposelnih ljudi, ki si ne bojo mogli privoščiti drage uvožene hrane, svoje pa ne bomo imeli ravno zaradi takih ekstremov.

Te kar vidim ja, kako se paseš. Širokousti se lahko vsak.

Ne, propadla bo, ko bojo ljudje nehali jesti meso.

Tisti, ki na farmah živali mučijo, jih ne mučijo zato, ker bi bili zlobni, ampak zato, ker jih v to sili sistem. Če hočeš zadovoljiti potrebe po mesu, moraš pač intenzivirati proizvodnjo in čimbolj zmanjšati stroške, to pa je vedno na škodo živali in ljudi, ki delajo v tej panogi.

Recimo, na prašičji farmi, kjer sem delal v srednji šoli, so mi dali v eno roko pištolo za cepljenje, v drugo pa voščenko, tamle so prašiči, približno 100 v boksih po deset, pa jih cepi, ko ga cepiš, ga označi z voščenko, da ne boš koga dvakrat, potem greš pa lahko domov. Se pa prašiči ne dajo cepiti kar tako, upirajo se, bežijo in krulijo, ti boš pa avtobus zamudil, tako da si pač marsikdo pomaga z brcami, da pravočasno opravi delo. Jaz sem pač avtobus zamudil, sem malce bolj občutljiv (in SJW itd), pa tudi prašiče sem nehal jesti že konec osemdesetih, potem pa postopoma tudi vse ostalo živalskega izvora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

energetik ::

DrDre95 je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Eh? A ti ves, da krave dajejo mleko samo takrat, ko se telijo?

A to ves, da so kokosi v divjini znesle samo nekaj jajc letno?


Ti torej ješ samo koruzo na levi?

Kaj ima to veze z njegovim vprašanjem? Kuruza takšna in drugačna ne trpi :)), tudi če je križana in spremenjena.
Krave, ki jim vzamejo tele in pa kure v kletkah pa trpijo. Če bi jih gensko tako spremenili, da bi se rodile in živele brez centralnega živčnega sistema, prav tako ne bi bilo problema. V bistvu bi bilo to že in vitro meso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DrDre95 ::

energetik je izjavil:

Kaj ima to veze z njegovim vprašanjem?


Joče kako ni "naravno" piti mleko in se baše z genetsko modificiranimi paradajzi in z "zdravimi" burgerji polnim fosfatov, Ejev in TM oznak.

Seveda se spet mečeš po trepalnicah z nekimi moralnimi izpadi. Me zanima kako dolgo še preden pričnete genocid levov, volkov, jastrebov...?

Cruz ::

DrDre95 je izjavil:

Joče kako ni "naravno" piti mleko in se baše z genetsko modificiranimi paradajzi in z "zdravimi" burgerji polnim fosfatov, Ejev in TM oznak.
Ni avtomatsko slabo, če je genetsko modificirano. Zakaj ne bi nekaj izboljšali, če znamo in lahko?

Ta Impossible Burger, ki ga stalno omenjaš, se nikjer ne reklamira kot zdrav burger, le rastlinskega izvora. Mogoče se podzavestno zavedaš, da je veganska dieta bolj zdrava od trenutne tvoje in je potem prva asociacija "zdravo".

DrDre95 ::

Animal Numbers, Cattle Production by Country in 1000 HEAD:

1 India 69,400
2 Brazil 51,500
3 China 49,500
4 United States 36,200


Me zanima zakaj se borci za živali ne greste borit na kraje kjer bi lahko rešili največ žrtev?

issak ::

DrDre95 je izjavil:

issak je izjavil:

Pa malica mislim ena banana in jabolko poleg, ena rdeča paprika ki jo pomakaš v humus, ali pa expres "burito" (tortilja, fižol, avokado, sveža špinača, malo salse/kečapa) nič kaj več pretresljivega. Te obroki ti vzamejo manj kot 5 minut za pripravit.
Smuti pa narediš bolj nasiten naprimer z arašidovim maslom, ali pa čez noč namočiš ajdovo kašo (ni treba kuhati) in jo zjutraj zmiksaš v smuti (s špinačo, pomarančo, kokosovim mlekom naprimer). Imaš pa tudi vegan beljakovinske praške.


A to je za koncentracijsko taborišče? Hitler je bil pa res zloben.


um wtf? Kje ti hitlerja tukaj vidiš?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

BigWhale ::

DrDre95 je izjavil:

energetik je izjavil:

Kaj ima to veze z njegovim vprašanjem?


Joče kako ni "naravno" piti mleko in se baše z genetsko modificiranimi paradajzi in z "zdravimi" burgerji polnim fosfatov, Ejev in TM oznak.


Jaz sploh nikjer nisem omenil s cim se jaz basem. V bistvu ti razlagam, da marsicesa o vzreji zivali ne ves, kar dokazujes iz objave v objavo. Prav tako nisem nikjer omenjal zdravih burgerjev.

Kar se tice 'E-jev': saj to ves, da niso vsi E-ji primarno slabo in umetni in da jih je precej povsem naravnega izvora? Kar se pa tice 'TM-jev', mors pa vedeti, da se 'tvoje' krave futra z ogromno trademarked poljscinami od koruze, do soje. In da verjetno povprecen vegan poje vec biolosko/ekolosko pridelane zelenjave, kot povprecen vsejedec.

DrDre95 je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ljudje, in ne malo njih, zivi v prepricanju, da so krave zivali, ki dajejo mleko. Kr tko, same od sebe. :)


Ljudje, in ne malo njih, zivi v prepricanju, da so impossible burgerji zdravo meso. Kr ko, od korporacij s patentom. :)


Vecina ljudi impossible burgerjev sploh ne pozna. :> Nehaj klatiti neumnosti. Kar se pa tice krav lahko pa povprasas nekaj svojih kolegov, pa se prepricas o tem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

nejclp ::

DrDre95 je izjavil:

Animal Numbers, Cattle Production by Country in 1000 HEAD:

1 India 69,400
2 Brazil 51,500
3 China 49,500
4 United States 36,200


Me zanima zakaj se borci za živali ne greste borit na kraje kjer bi lahko rešili največ žrtev?

Borce za pravice živali in vegane imajo tudi v naštetih državah, v nekaterih bistveno več kot pri nas,
plus, pri nas pojemo bistveno več mesa na glavo prebivaca kot v Indiji (v letu 2009 v Sloveniji cca 88 kil letno na prebivalca, v Indiji 4,4 kg), bom pa takoj odletel se tja borit, ko se bo klanje nehalo pri nas.

Daniel ::

Cruz je izjavil:

Daniel je izjavil:

No, saj to je to. Selektivna etika. Oz. ti si pripravljen debatirati zgolj o tem kar tebe moti. Kar pa druge moti pri tebi in tvojem načinu pa ni predmet debate.
Seveda, selektivna etika glede na debato. Drugače lahko pri debati o potovanju na Mars vključiš lakoto na Zemlji in izničiš potovanje na Mars. Ni stvar astronovtov, da rešijo lakoto na Zemlji.

Vas moti veganstvo(spremembe), ne pa izkoriščevanje delavcev(ko si že to omenil). Če bi te motilo izkoriščevanje delavcev, bi se boril za to, saj je tega polno v trenutnem sistemu, ne pa uporabil le-to kot argument proti veganizmu. Precej podlo.

Daniel je izjavil:

Ravno tako nimate nobenega načrta kam bi ta sistem vodil. Kam z vsemi delavci, ki so v tem sektorju, kaj z vsemi pašniki, ki drugega ne omogočajo... pač vprašanj je veliko in v zadnjih nekaj letih mi ni niti en vegan zmogel pametno odgovoriti na ta vprašanja. Enostavno se te teme izogibate in dalje promovirate zgolj svojo etiko, ostala trenutno pač ni višji cilj in vas ne zanima. Kar malce grdo vse skupaj.
Ja ta vprašanja so zelo težka in je težko ponuditi vse odgovore. Tudi trenutni sistem nima vseh odgovorov, pa te to izgleda ne moti. In ker trenutni sistem ni najboljši, zakaj ne bi poskusili nekaj drugega? Kdo pravi, da veganstvo ne bi podrlo še nekaj domin in izboljšalo vse te omenjene zadeve. Hm? Nič ne kaže, da bi se trenutno izboljšale situacije same od sebe. Zakaj bi torej vztrajali v tem sistemu? Ti govoriš tako, kot če bi trenutno bilo vse idealno. Pa ni.

Daniel je izjavil:

No okrog krav in mleka bi lahko tudi dodali, da marsikje po manjših kmetijah še zmeraj imajo bika, ki skrbi za potomstvo in naraščaje. Vsaki dve leti pa ga prodajo naprej drugemu kmetu zaradi preprečitve parjenja v sorodstvu. Potemtakem to mleko ni sporno, ker krava uradno ni bila "posiljena" kot je sedaj moderen izraz...? ?
Za vegane je, ker imajo na voljo alternative in jim ni potrebno imeti krave ter krasti njeno mleko. In govora ni o majhnih kmetijah, če pa je, pa je odgovor, da je itak sporno/nepotrebno, če so alternative na voljo.


Zgleda, da bolj slabo spremljaš kaj pišem glede na to, da pišeš, da me ne moti izkoriščanje delavcev, omenjanje potovanja na mars pa ni vredno niti komentarja. Nihče ne pravi, da veganstvo ne bo podrlo par domin, bo pa obenem ustvarilo nove in to je to področje katerega vi nočete videti, niti nočete o njem debatirati, ker je v tem sistemu bojda vse slabo in le vaša pot je pot v svetlo prihodnost kjer na svetu vlada pravica. Hint: na svetu nikoli ni bilo pravice za vse in tudi vnaprej bo nekdo zmeraj naj***l tudi pri veganski prehrani, pa če se ti še tako zelo trudiš, da si etičen vse do neba na določenih področjih.

Odlično jaz sem torej zate navaden lopov, ker bojda kravi kradem mleko. Odlični argumenti, s takimi se bo veganstvo zagotovo priljubilo še več ljudem.

Daniel ::

nejclp je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

Animal Numbers, Cattle Production by Country in 1000 HEAD:

1 India 69,400
2 Brazil 51,500
3 China 49,500
4 United States 36,200


Me zanima zakaj se borci za živali ne greste borit na kraje kjer bi lahko rešili največ žrtev?

Borce za pravice živali in vegane imajo tudi v naštetih državah, v nekaterih bistveno več kot pri nas,
plus, pri nas pojemo bistveno več mesa na glavo prebivaca kot v Indiji (v letu 2009 v Sloveniji cca 88 kil letno na prebivalca, v Indiji 4,4 kg), bom pa takoj odletel se tja borit, ko se bo klanje nehalo pri nas.


Ne bo se nehalo, ker kot sem že zapisal v svojih željah nimate urejenih rešitev za težave, ki bi jih vaša ureditev prinesla. In odgovor tipa: To bomo reševali takrat, ko bo do tega prišlo je praktično ničvreden. Predstavi rešitve in boš upoštevan, do takrat bo pa šlo po poti narave. Več bo veganov, manjša bo proizvodnja in nič drugače.

Me zanima kako bi ti veganstvo predstavil plemenom na severu Sibirije, ki živali, ki jih pasejo za hrano zadavijo, ker je to bojda najboljša smrt, nato pa pojejo surovo in spijejo njeno kri, kožo pa uporabijo za šotore, ki jih ščitijo pred mrazom.
Zagotovo bi te bili veseli s takimi nasveti.
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30326779 (16752) nejclp

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50042177 (29802) Aston_11

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144228552 (208082) BigWhale

Več podobnih tem