» »

Kako programerji, inženirji prenašate...

Kako programerji, inženirji prenašate...

«
1
2 3

spam321 ::

...to, da delate za nekoga, ki vam plača mogoče povprečno plačo, sam pa se vozi v avtu za katerega je odštel 6 mestno številko, firma ima vsaj toliko tudi dobička po vrhu vsega pa niti ni tehnično izobražen, nima pojma o programiranju, po možnosti ima končan fdv, ef ali še to ne (pa preskočimo še obupen karakter)... recimo takšno je približno stanje v veliko programerskih firmah. Vam je delo za takšnega šefa ok, pač glavn da na koncu meseca nekaj dobiš, da je za kruh ali iščete dokler ne najdete boljše zaposlitve (se kar naiščeš)?

holabaluza ::

Meni se to bere kot obicajna fovsarija. Ce mislis, da te nekdo izkorisca, enostavno gres. Programerji si lahko to se nekako privoscijo. Moje mnenje je, da sef ni nic kaj dolzan ti placat boljse, ce njemu in njegovi firmi gre zelo dobro in si lahka privosci avto za 6-mestno stevilko. Njegova stvar, njegova odlocitev.

Machete ::

Tak šef je genij. Nič ne zna, o ničemer nima pojma, vozi premium švaba, je španski pršut in živi v novi vili. Ti inženir in izjemen programer pa pa zanj delaš za povprečen drobiž. Le kako da ni situacija obrnjena..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

spam321 ::

Saj veste tisto, ko mački stopiš na rep? Z osebnimi napadi name ne boste dosegli nič, ker že dolgo ne delam več za takšnega šefa/e. Vidim pa, da se mnogo programerjev še vedno ponižuje na takšnih delovnih mestih in me pač zanima zakaj? Sicer mi je jasno, da je dobrih delovnih mest s področja programiranja izjemno malo ampak vseeno.

Po mojem skormnem mnenju bi moral vsak programer predno pošlje prošnjo za zaposlitev preveriti šefa firme. Če je ta nek družboslovc al po možnosti še faliran družboslovc ali faliranec na splošno, se čez taksno firmo sam potegne črta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Tak šef je genij. Nič ne zna, o ničemer nima pojma, vozi premium švaba, je španski pršut in živi v novi vili. Ti inženir in izjemen programer pa pa zanj delaš za povprečen drobiž. Le kako da ni situacija obrnjena..


Se nisi slišal za izraz rojen z zlato žlico v ustih?

Steinkauz ::

Take šefe imaš ponavadi samo v res velikih IT firmah. Drugje kar poznam, so šefi bivši programerji.
Pa če direktor tehnično nevešč, ajde še nekako, dokler imaš svojega šefa tehnično podkovanega in dovolj močnega, da direktorja pošlje v kurac, če zahteva nemogoče.
Drugače mene bolj motijo šefi (pa ni važna branža), ki na polno izkoriščajo delavce. Tudi visoko izobražene.
In tega je v Sloveniji pa res ogromno. Samo gledajo, kako bi kak euro manj plačali ter dobili od zaposlenih čim več nadur, po možnosti še neki mutni posli zravn pol.
V ITju imamo srečo, ker lahko menjaš službo v enem dnevu, tko da je neumnost za take šefe delat.
Kolegi z dokončano elektro/strojno/... nimajo tako velike izbire.

Smurf ::

spam321 je izjavil:

...to, da delate za nekoga, ki vam plača mogoče povprečno plačo,

Jaz se zmenim, da delam za tako placo, ki mi ustreza in jo lahko imam glede na trg.

spam321 je izjavil:


sam pa se vozi v avtu za katerega je odštel 6 mestno številko, firma ima vsaj toliko tudi dobička po vrhu

Za avto mi je vseeno. V resnici bi cudno zgledalo, ce bi on hodil po sestankih v poceni avtih. Od dobicka pa tudi jaz dobim denar tako da je to ok.

spam321 je izjavil:


vsega pa niti ni tehnično izobražen, nima pojma o programiranju, po možnosti ima končan fdv, ef ali še to ne (pa preskočimo še obupen karakter)...

Njegova izobrazba mi ni pomembna. Vazno je, da upravlja svoje delo dobro. Ce se da zadeve kje izboljsati, mu povem.

spam321 je izjavil:


recimo takšno je približno stanje v veliko programerskih firmah. Vam je delo za takšnega šefa ok, pač glavn da na koncu meseca nekaj dobiš, da je za kruh ali iščete dokler ne najdete boljše zaposlitve (se kar naiščeš)?

Meni kar je vsec ja.

Machete ::

tikitoki je izjavil:

Machete je izjavil:

Tak šef je genij. Nič ne zna, o ničemer nima pojma, vozi premium švaba, je španski pršut in živi v novi vili. Ti inženir in izjemen programer pa pa zanj delaš za povprečen drobiž. Le kako da ni situacija obrnjena..


Se nisi slišal za izraz rojen z zlato žlico v ustih?

Seveda, ampak zlata žlica ne pelje firme.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Machete je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Machete je izjavil:

Tak šef je genij. Nič ne zna, o ničemer nima pojma, vozi premium švaba, je španski pršut in živi v novi vili. Ti inženir in izjemen programer pa pa zanj delaš za povprečen drobiž. Le kako da ni situacija obrnjena..


Se nisi slišal za izraz rojen z zlato žlico v ustih?

Seveda, ampak zlata žlica ne pelje firme.


Je pa močno povezana z možnostmi, ki so ti odprte.

xardas ::

Machete je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Machete je izjavil:

Tak šef je genij. Nič ne zna, o ničemer nima pojma, vozi premium švaba, je španski pršut in živi v novi vili. Ti inženir in izjemen programer pa pa zanj delaš za povprečen drobiž. Le kako da ni situacija obrnjena..


Se nisi slišal za izraz rojen z zlato žlico v ustih?

Seveda, ampak zlata žlica ne pelje firme.


Zato pa so tu CTOs in ostali minioni.

A. Smith ::

spam321 je izjavil:

...to, da delate za nekoga, ki vam plača mogoče povprečno plačo, sam pa se vozi v avtu za katerega je odštel 6 mestno številko, firma ima vsaj toliko tudi dobička po vrhu vsega pa niti ni tehnično izobražen, nima pojma o programiranju, po možnosti ima končan fdv, ef ali še to ne (pa preskočimo še obupen karakter)... recimo takšno je približno stanje v veliko programerskih firmah. Vam je delo za takšnega šefa ok, pač glavn da na koncu meseca nekaj dobiš, da je za kruh ali iščete dokler ne najdete boljše zaposlitve (se kar naiščeš)?

Iščemo/iščejo, jasno. Za pravi denar in okolje bi skoraj vsak zamenjal.

Ampak če si dober in imaš reference, ni noben problem iti drugam ali odpreti svoje. Ali si res tako dober? The proof is in the pudding.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Phantomeye ::

Dejstvo 1: Firma ne obstaja zato, da bi ljudje imeli službe, firma obstaja, da ustvarja profit.

Dejstvo 2: To, da lastnik služi velike vsote denarja pomeni, da gre firmi dobro oz. da jo dobro vodi (izjema je, če lastnik izčrpava firmo ali investicijski denar in jo vodi v pogubo).

Dejstvo 3: Programerske plače ponavadi niso "da je za kruh". Tisti, ki se jim gre dejansko za kruh in majo takšno plačo, da morajo razmišljati ali si lahko vsak mesec privoščijo liter ali dva litra mleka.


Velikokrat slišiš "FDV-jevci nesposobni". Zakaj je potem on tam gor, ti pa spodi dol?

tikitoki je izjavil:

Machete je izjavil:

Tak šef je genij. Nič ne zna, o ničemer nima pojma, vozi premium švaba, je španski pršut in živi v novi vili. Ti inženir in izjemen programer pa pa zanj delaš za povprečen drobiž. Le kako da ni situacija obrnjena..


Se nisi slišal za izraz rojen z zlato žlico v ustih?


To se nanaša na ljudi, ki so bili rojeni v bogatem okolju (družini), ne ljudje, ki so sami prilezli do bogastva - njihovi potomci po drugi strani ...

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:


Po mojem skormnem mnenju bi moral vsak programer predno pošlje prošnjo za zaposlitev preveriti šefa firme. Če je ta nek družboslovc al po možnosti še faliran družboslovc ali faliranec na splošno, se čez taksno firmo sam potegne črta.


Deloma se strinjam s tabo, vendar citiran del je pa popolna neumnost na osnovi nekih predsodkov.
Poznam nekaj podjetij ki so jih začeli družboslovci, ker so razumeli potrebe trga oz. so jih znali ustvariti, in jim danes posel lepi cveti.

Oberyn ::

Jah, menda smo v kapitalizmu in nihče ti ne brani, da po malci vstaneš izza svoje mize in greš ... na najbližjo tisto točko, kjer pomagajo svežim podjetnikom, ustanoviš doo, greš na banko, pljuneš 7.500 eur, to je zrihtano v 2 dneh. Potem pljuneš 5.000 za najem pisarniških prostorov za prvi mesec, 10.000 za najbolj nujne računalnike in licence in evo, že lahko začneš razmišljati o tem, komu in kaj boš prodajal. V tej točki ti bo morda kapnilo, da pot do onega 6 ničel avta ni tako enostavna. Ni pa to čisto prazen nasvet: jaz sem enkrat cirka 25 let nazaj res po malci na list papirja napisal odpoved, vstal izza svoje mize v veliki firmi in zavil direkt v sobo kadrovske šefice. Tisto pljuvanje ničel je sicer šlo bolj postopoma, ampak v tem smislu nekje.

Facebook dev ::

Ni najboljši občutek, moraš pa vedet, da tudi uspešno vodenje podjetja je izjemno težko delo, ki ga 95% programerjev nikakor ne more opravljat.

Raptor F16 ::

spam321 je izjavil:

...to, da delate za nekoga, ki vam plača mogoče povprečno plačo, sam pa se vozi v avtu za katerega je odštel 6 mestno številko, firma ima vsaj toliko tudi dobička po vrhu vsega pa niti ni tehnično izobražen, nima pojma o programiranju, po možnosti ima končan fdv, ef ali še to ne (pa preskočimo še obupen karakter)... recimo takšno je približno stanje v veliko programerskih firmah. Vam je delo za takšnega šefa ok, pač glavn da na koncu meseca nekaj dobiš, da je za kruh ali iščete dokler ne najdete boljše zaposlitve (se kar naiščeš)?


Ej pa super :D

... k sem sam svoj šef. :))

Čez 4 leta bi komot kaj boljšega kupil.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ahim ::

spam321 je izjavil:

Saj veste tisto, ko mački stopiš na rep? Z osebnimi napadi name ne boste dosegli nič, ker že dolgo ne delam več za takšnega šefa/e. Vidim pa, da se mnogo programerjev še vedno ponižuje na takšnih delovnih mestih in me pač zanima zakaj? Sicer mi je jasno, da je dobrih delovnih mest s področja programiranja izjemno malo ampak vseeno.

Po mojem skormnem mnenju bi moral vsak programer predno pošlje prošnjo za zaposlitev preveriti šefa firme. Če je ta nek družboslovc al po možnosti še faliran družboslovc ali faliranec na splošno, se čez taksno firmo sam potegne črta.

V tej temi te ni nihce osebno napadal ... pa bi bilo upraviceno. Si cmera, ki kar naprej javka o nekih imaginarnih sefih (po moznosti s FDVja), ki da nic ne znajo, vozijo pa avto za vec denarja, kot si ga ti sposoben zasluziti, in ti odmerjajo placo, ki ti ni vsec, ti pa vse to prenasas. Po mojem skromnem mnenju to nikogar drugega ne zanima.

Nekateri ljudje so morda res totalno nesposobni, pa imajo vec denarja kot ga nas bo 99.9% kdajkoli videlo (zasluzil ga je ati, zadeli so na loteriji itd.) ... pa kaj? A naj se zdaj cel svet kolektivno samoumori zaradi tvojih frustracij? Nekaj javkat in kaj spremeni, ce ti niso vsec razmere v katerih si, ce pa tega nisi sposoben pa pac STFU in GTFO. Bedak.

korenje3 ::

spam321 je izjavil:

...to, da delate za nekoga, ki vam plača mogoče povprečno plačo, sam pa se vozi v avtu za katerega je odštel 6 mestno številko, firma ima vsaj toliko tudi dobička po vrhu vsega pa niti ni tehnično izobražen, nima pojma o programiranju, po možnosti ima končan fdv, ef ali še to ne (pa preskočimo še obupen karakter)... recimo takšno je približno stanje v veliko programerskih firmah. Vam je delo za takšnega šefa ok, pač glavn da na koncu meseca nekaj dobiš, da je za kruh ali iščete dokler ne najdete boljše zaposlitve (se kar naiščeš)?


Ni samo v programerstvu tako. Pač če imaš podjetje ti bo šlo dobro saj lahko manipuliraš z zaposlenimi.
Tisti, ki so začeli iz 0 bodo hlapci in to je dejstvo. Sicer v programerstvu imate več možnosti da odprete s.p., v strojništvu, elektrotehniki je pa malo težje, ker rabiš zajeten kapital.
Torej tisti, ki ima podjetje pričakuje da mu vsak zaposleni dela dobiček. Ve da bodo delavci imeli konstantne plače, vse kar bodo zaslužili več bo pa njegovo.
Fluktuacije najbolje rešujejo z nadurami - recimo 10 urni delavnik. Če ni dela preprosto rečejo da ni več nadur ali pa znižajo plačo ali pa odpustijo.
V glavnem podjetniki so kar iznajdljivi.
Začetki so pa itak najtežji, ker moraš dobiti posel sam. Kasneje ti ga rihtajo zaposleni itak.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kuall ::

Vse je odvisno od značaja tvojega nadrejenega/s kom delaš. Če ima nesposobno kratkoročno mentaliteto čimveč iztisnit iz tebe po čimmanjši ceni potem si ga najebal. Je tako nesposoben, da boš ti to opazil, da te hoče izkoristit in boš delal zanj z odporom in slabše.

Če pa je malo bolj z občutkom za ljudi in zna na stvar gledat dolgoročno ti bo raje dal malo več in te motiviral z nagrado in dobrim vzdušjem v firmi, da boš rad delal.

Saj poznate uno raziskavo, da je delavcem najbolj važno na delovnem mestu to, da imajo zadovoljstvo, da delajo nekaj, kar je koristno družbi.

Direktorji in vodje pa morajo poleg tega imeti še tak prodajalski značaj, na katerega se ljudje radi limajo. To je pa znanost zase.

7982884e ::

spam321 je izjavil:

Saj veste tisto, ko mački stopiš na rep? Z osebnimi napadi name ne boste dosegli nič, ker že dolgo ne delam več za takšnega šefa/e. Vidim pa, da se mnogo programerjev še vedno ponižuje na takšnih delovnih mestih in me pač zanima zakaj? Sicer mi je jasno, da je dobrih delovnih mest s področja programiranja izjemno malo ampak vseeno.

Po mojem skormnem mnenju bi moral vsak programer predno pošlje prošnjo za zaposlitev preveriti šefa firme. Če je ta nek družboslovc al po možnosti še faliran družboslovc ali faliranec na splošno, se čez taksno firmo sam potegne črta.

v tem delovnem razmerju noben nikogar ne sili v to.
ta programer lahko da odpoved, odpre lastno firmo in zacne sluziti visoke stevilke.
da ne more? potem pa mora biti poslovna vrednost se nekje drugod kot samo v kodi ki jo je napisal da zadosti sefovim requirementom.

se nekaj: kaj pomeni "dobro delovno mesto"?
kolikor sem seznanjen, so programerske firme relativno kar dobre, kar se tice delovnih pogojev, ce primerjas z ostalimi. place ponavadi niso na nivoju nemskih, kar je se najvecji problem. ampak ce si sposoben in ambiciozen in delaven, to ni ovira.

secops ::

Lahlo bi bil vodja oddelka ali CTO. Plača bi bila res večja, vendar žal na račun prostega časa, manjše fleksibilnisti delavnega časa, večje odgovornosti in bistveno manj zanimivega dela.

Ko imaš denarja za svoj način življenja enkrat dovolj, ti veliko več kot dodatnih par jurjev pomeni to, da lahko namesto v petek delaš v nedeljo in izkoristiš zadnji dan lepega vremena.

Edit: Dobro delovno mesto ti omogoča tak life/work balance, kot si ga želiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: secops ()

kuall ::

jp denarja se hitro naveličaš, ko ga imaš enkrat zadost

v bistvu se gre za to foro: ko nimaš dnarja misliš, da bodo vsi tvoji problemi izginili, ko ga boš imel. ko ga imaš pa vidiš, da si še vedno v dreku.

psihološka fora, da se ti vedno en problem zdi vzrok za vse tvoje težave. to je zato, da usmeriš vso svojo energijo, da ga rešiš. da se fokusiraš na en problem. psiho-fora.

shadeX ::

jp denarja se hitro naveličaš, ko ga imaš enkrat zadost


Dokazano je da več kot 70k na leto bistveno ne več osreči človeka.

ko nimaš dnarja misliš, da bodo vsi tvoji problemi izginili,


Izginili bodo finančni problemi, ampak problem je ker se bodo pojavili novi, tako da nisi na koncu profitiral nič. Le jočeš lahko v bolj luksuznem okolju.

Denar je super le iz tega vidika, ker ti lahko kupi nekaj kar je neprecenljivega pomena: Svoboda.

LeQuack ::

Po moje je večje razočaranje to, da večina IT firm dela samo za državo ali državne firme, lovijo razpise in najnižjo ceno. Jaki je to nek privatni sektor.
Quack !

LeQuack ::

kuall je izjavil:

jp denarja se hitro naveličaš, ko ga imaš enkrat zadost

v bistvu se gre za to foro: ko nimaš dnarja misliš, da bodo vsi tvoji problemi izginili, ko ga boš imel. ko ga imaš pa vidiš, da si še vedno v dreku.

psihološka fora, da se ti vedno en problem zdi vzrok za vse tvoje težave. to je zato, da usmeriš vso svojo energijo, da ga rešiš. da se fokusiraš na en problem. psiho-fora.


Zakaj se potem bogati ne znebijo denarja in ne bodo imeli toliko novih problemov?
Quack !

Shields ::

Eni pa imajo komplekse hehe, v vsaki temi o faksih pa najbolj spljuvana FDV in EF. Da prideš na vodstvo takih podjetij je tudi treba dost pokazat. Ne rečem da bi se repenčil, da nekdo z upravnim faksom ali srednjo ekonomsko in ne neko hudo odgovornostjo zasluži več od tebe - inženirja. Ampak ti nihče ne brani da greš drugam, celo EU imaš na voljo

Smurf ::

Predvsem ni pametno podcenjevati ljudi glede na njihovo formalno izobrazbo.

rabelj5 ::

kuall je izjavil:

jp denarja se hitro naveličaš, ko ga imaš enkrat zadost

v bistvu se gre za to foro: ko nimaš dnarja misliš, da bodo vsi tvoji problemi izginili, ko ga boš imel. ko ga imaš pa vidiš, da si še vedno v dreku.

psihološka fora, da se ti vedno en problem zdi vzrok za vse tvoje težave. to je zato, da usmeriš vso svojo energijo, da ga rešiš. da se fokusiraš na en problem. psiho-fora.

vsak ki ga ima zadost ga lahko da meni in se s tem reši težav z njim

Phantomeye ::

LeQuack je izjavil:

Po moje je večje razočaranje to, da večina IT firm dela samo za državo ali državne firme, lovijo razpise in najnižjo ceno. Jaki je to nek privatni sektor.


Če si lahko privoščijo.

Poznam eno manjšo firmo, ki je skoraj bankrotirala. Zmagala je na razpisu, ker nihče za toliko malo dnarja ni hotel sodelovat. Oni so bili pa sveži in novi. Težava javne uprave je namreč, da si plačan KO končaš projekt. Firma pa za svoje programerje ni imela kapitala in jih morali plačevat iz drugih projektov. Posledično so zamujali roke, ker so delali več projektov hkrati. Lahko bi fasali pogodbene kazni ali celo ukinitev pogodbe. Ampak si je tisti urad reeees želel, da projekt uspe, zato so malo pogledali skozi prste.

rabelj5 je izjavil:

kuall je izjavil:

jp denarja se hitro naveličaš, ko ga imaš enkrat zadost

v bistvu se gre za to foro: ko nimaš dnarja misliš, da bodo vsi tvoji problemi izginili, ko ga boš imel. ko ga imaš pa vidiš, da si še vedno v dreku.

psihološka fora, da se ti vedno en problem zdi vzrok za vse tvoje težave. to je zato, da usmeriš vso svojo energijo, da ga rešiš. da se fokusiraš na en problem. psiho-fora.

vsak ki ga ima zadost ga lahko da meni in se s tem reši težav z njim


Razlika med službo za minimalca in službo z boljšo plačo je, da ti po plačilu stroškov ostane denar za "zabavo". Ampak, če za dobro plačo delaš cele dneve sploh nimaš časa, da bi užival v sadovih ... in si zato nesrečen.

Zgodovina sprememb…

spam321 ::

Smurf je izjavil:

Predvsem ni pametno podcenjevati ljudi glede na njihovo formalno izobrazbo.


To so le zaključki na podlagi izkušenj, žal.

Ahim je izjavil:

spam321 je izjavil:

Saj veste tisto, ko mački stopiš na rep? Z osebnimi napadi name ne boste dosegli nič, ker že dolgo ne delam več za takšnega šefa/e. Vidim pa, da se mnogo programerjev še vedno ponižuje na takšnih delovnih mestih in me pač zanima zakaj? Sicer mi je jasno, da je dobrih delovnih mest s področja programiranja izjemno malo ampak vseeno.

Po mojem skormnem mnenju bi moral vsak programer predno pošlje prošnjo za zaposlitev preveriti šefa firme. Če je ta nek družboslovc al po možnosti še faliran družboslovc ali faliranec na splošno, se čez taksno firmo sam potegne črta.

V tej temi te ni nihce osebno napadal ... pa bi bilo upraviceno. Si cmera, ki kar naprej javka o nekih imaginarnih sefih (po moznosti s FDVja), ki da nic ne znajo, vozijo pa avto za vec denarja, kot si ga ti sposoben zasluziti, in ti odmerjajo placo, ki ti ni vsec, ti pa vse to prenasas. Po mojem skromnem mnenju to nikogar drugega ne zanima.

Nekateri ljudje so morda res totalno nesposobni, pa imajo vec denarja kot ga nas bo 99.9% kdajkoli videlo (zasluzil ga je ati, zadeli so na loteriji itd.) ... pa kaj? A naj se zdaj cel svet kolektivno samoumori zaradi tvojih frustracij? Nekaj javkat in kaj spremeni, ce ti niso vsec razmere v katerih si, ce pa tega nisi sposoben pa pac STFU in GTFO. Bedak.


Da se spustim na tvoj nivo. GTFO. Debil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Predvsem ni pametno podcenjevati ljudi glede na njihovo formalno izobrazbo.


To so le zaključki na podlagi izkušenj, žal.


Koliko podjetij in šefov si zamenjal?
Sam toliko da vem na kakem vzorcu gradiš mnenje.

dexterboy ::

Steinkauz je izjavil:

Take šefe imaš ponavadi samo v res velikih IT firmah. Drugje kar poznam, so šefi bivši programerji. Pa če direktor tehnično nevešč, ajde še nekako, dokler imaš svojega šefa tehnično podkovanega in dovolj močnega, da direktorja pošlje v kurac, če zahteva nemogoče. Drugače mene bolj motijo šefi (pa ni važna branža), ki na polno izkoriščajo delavce. Tudi visoko izobražene. In tega je v Sloveniji pa res ogromno. Samo gledajo, kako bi kak euro manj plačali ter dobili od zaposlenih čim več nadur, po možnosti še neki mutni posli zravn pol. V ITju imamo srečo, ker lahko menjaš službo v enem dnevu, tko da je neumnost za take šefe delat. Kolegi z dokončano elektro/strojno/... nimajo tako velike izbire.

Policija pravi, da je v kokoški več kot POLOVICA šefov dokazanih psihopatov. Mi je razlagal prijatelj, ki je kar visoko med temi uniformami. Ampak, jasno, da narod, ki je rojen in vzgojen za vlogo hlapca, to z dvignjeno glavo prenaša... vse dokler njegov sosed nima novejšega golfa. Pol je pa sosed za vse kriv... Lastnik, ki vozi avto z 6 mestno cifro, zaposlenim pa daje minimalno 4 mestno cifro, ni sposoben biti delodajalec... Ampak, vidim, da so milenijci vzgojeni tako, da gledajo samo na svojo rit in jim je za sočloveka vseeno. Zato pa imamo takle, kot mamo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jype ::

dexterboy je izjavil:

Policija pravi, da je v kokoški več kot POLOVICA šefov dokazanih psihopatov.
Mislim, da to pravi kar vsaka kredibilna študija korporativne hierarhije.

Smurf je izjavil:

V resnici bi cudno zgledalo, ce bi on hodil po sestankih v poceni avtih.
Jaz hodim z vlakom, zgleda precej bolje.

nsa_ag3nt ::

jype
Jaz hodim z vlakom, zgleda precej bolje.

Upam da ne z Reichbahnom, ups DB, oni precej zamujajo.
https://www.spiegel.de/wirtschaft/servi...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

jype ::

Sprinterji zelo redko zamujajo, pa ja, večino poti opravim z DB in DSB, oboji delujejo veliko bolje kot vaši takoimenovani "osebni avtomobili".

TheBlueOne ::

spam321 je izjavil:


Po mojem skormnem mnenju bi moral vsak programer predno pošlje prošnjo za zaposlitev preveriti šefa firme. Če je ta nek družboslovc al po možnosti še faliran družboslovc ali faliranec na splošno, se čez taksno firmo sam potegne črta.


To je neutemeljen izkljucevalni faktor. Kdo pravi, da tehniki ne znamo biti izkoriscevalski?

Drugace podcenjujes sefe na otrocjih podlagah. Z nerazumevanjem preprostih dejstev, trmo in napacnimi reakcijami si onemogocas namepredovanja in s tem padas globlje v spiralo nekih zarot nesposobnosti in nepostenosti.

W6fxBzMDqg ::

OP, kaj ima šef in kako me ne zanima in se s tem ne obremenjujem.
Zanima me višina izplačila in delovni pogoji.
Če ti služba ni všeč jo zamenjaš, če te opcije ni.
Investiraš v dodatno izobraževanje itd., si omogočiš to opcijo.
Pizdit se čez šefe je enostavno in zastonj. Veš kaj ni enostavno? Furati podjetje z 10 zaposlenimi ali več.

Cruz ::

Mene pa zanima, zakaj @OP misli, da je boljši šef tisti, ki ima tehnično znanje. Sicer se strinjam, da razumevanje svojih storitev/izdelkov in splošno tehnično znanje ni nikoli odveč, ne vidim pa, zakaj bi bilo nujno za (dobro) vodenje podjetja.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

111111111111 ::

A ni vseeno kakšno izobrazbo ima šef?

Dokler je redna plača in dovolj visoka, ter ustrezni delovni pogoji brez podjebavanja, se zaradi mene lahko vozi v 6 ferarijih naenkrat z osnovno šolo. Mi pa ni nenavadno, da šef ve manj o programiranju kot jaz. Saj me zato plača, da naredim stvar namesto njega.

Mene osebno nič ne motijo pozerji, že vedo zakaj so tam in kako so tja prišli, zaradi mene naj imajo miljone.

feryz ::

Kakšne klatite!? Šef mora biti čim bolj glup, tehnično popolni analfabet, mora pa biti poln denarja in se voziti z zlatim avtom.
Le tako si lahko obetate kakšne nagrade ali povišice.
Črnec-programer bo pač malo težko razložil direktorju-programerju, da mora opraviti epsko nadmočno težko in ultra zahtevno programersko delo za naročnika. In da mora dobiti za to primerno plačilo.
Na koncu koncev, v skrajni sili, lahko direktor-programer, takega bleferja celo odjebe in sam izpelje projekt.
Dočim fdv-direktorja, polnega love, ni težko nadmudriti in oskubiti.

T-h-o-r ::

spam321 je izjavil:

...to, da delate za nekoga, ki vam plača mogoče povprečno plačo, sam pa se vozi v avtu za katerega je odštel 6 mestno številko, firma ima vsaj toliko tudi dobička po vrhu vsega pa niti ni tehnično izobražen, nima pojma o programiranju, po možnosti ima končan fdv, ef ali še to ne (pa preskočimo še obupen karakter)... recimo takšno je približno stanje v veliko programerskih firmah. Vam je delo za takšnega šefa ok, pač glavn da na koncu meseca nekaj dobiš, da je za kruh ali iščete dokler ne najdete boljše zaposlitve (se kar naiščeš)?

Mezdni suženjčki pač. Si naročijo vsak teden prek alli express nekaj, kar daje njihovemu lajfu smisel. Sploh z ozirom na to, da je povprečna letna bruto plača 19.284 EUR, neto dodana vrednost na zaposlenega pa 44.415 EUR
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

VaeVictis ::

spam321 je izjavil:

...to, da delate za nekoga, ki vam plača mogoče povprečno plačo, sam pa se vozi v avtu za katerega je odštel 6 mestno številko, firma ima vsaj toliko tudi dobička po vrhu vsega pa niti ni tehnično izobražen, nima pojma o programiranju, po možnosti ima končan fdv, ef ali še to ne (pa preskočimo še obupen karakter)... recimo takšno je približno stanje v veliko programerskih firmah. Vam je delo za takšnega šefa ok, pač glavn da na koncu meseca nekaj dobiš, da je za kruh ali iščete dokler ne najdete boljše zaposlitve (se kar naiščeš)?


Lahko ti rečem samo, vidim, da bi sam lahko bil boljši, predlagam ti, da ustanoviš podjetje in se postaviš za šefa, glede na tvojo bistroumnost, ni vrag, da se ne boš v parih tednih vozil z vozilo, za katerega boš odštel 6 mestno številko, ker pa verjamem vate in mislim, da ostali Slo-techovci tudi, bi te prosil, da odpreš novo temo in opisuješ kako ti gre in koliko dni ti še manjka do novega vozila.

VaeVictis ::

jype je izjavil:


Smurf je izjavil:

V resnici bi cudno zgledalo, ce bi on hodil po sestankih v poceni avtih.
Jaz hodim z vlakom, zgleda precej bolje.


Se pogovarjata mami spam321-a in jype-a.

"Moj spam321 je pa odprl novo podjetje in mu gre tako dobro, da se že po parih tednih vozi z novim Maybachom, celo dvorišče je zasedel", pravi mama spam321-a. Pa pravi mama jype: "Moj Jurček pa pride z vlakom", pa vpraša mama spam321-a: "Ja, kam ga boste pa dali?"

ejresnevem ::

Neproduktivno jamranje in provociranje, očitno op podcenjuje svoje zmožnosti. Ali pa precenjuje.

T-h-o-r ::

Oberyn je izjavil:

Jah, menda smo v kapitalizmu in nihče ti ne brani, da po malci vstaneš izza svoje mize in greš ... na najbližjo tisto točko, kjer pomagajo svežim podjetnikom, ustanoviš doo, greš na banko, pljuneš 7.500 eur, to je zrihtano v 2 dneh. Potem pljuneš 5.000 za najem pisarniških prostorov za prvi mesec, 10.000 za najbolj nujne računalnike in licence in evo, že lahko začneš razmišljati o tem, komu in kaj boš prodajal. V tej točki ti bo morda kapnilo, da pot do onega 6 ničel avta ni tako enostavna. Ni pa to čisto prazen nasvet: jaz sem enkrat cirka 25 let nazaj res po malci na list papirja napisal odpoved, vstal izza svoje mize v veliki firmi in zavil direkt v sobo kadrovske šefice. Tisto pljuvanje ničel je sicer šlo bolj postopoma, ampak v tem smislu nekje.

Sliši se zelo enotavno. Sploh ker 7.500 res ni neka umetnost zbrat, ostalo pač ni tvoj denar, pri d.o.o. pa prav z ničemer za nič ne odgovarjaš. Le kaj je tukaj tako neenostavnega? Da zgubiš bankin denar in prispevke svojih delavcev? Vse, kar se takemu zgodi je, da mora ob propadu firme postati spet delavec. Pa še to se redko dogaja ob verigi oz. verigah d.o.o.-jev ki jih slovenski kapitalisti ustvarjajo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Sp3m ::

T-h-o-r je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Jah, menda smo v kapitalizmu in nihče ti ne brani, da po malci vstaneš izza svoje mize in greš ... na najbližjo tisto točko, kjer pomagajo svežim podjetnikom, ustanoviš doo, greš na banko, pljuneš 7.500 eur, to je zrihtano v 2 dneh. Potem pljuneš 5.000 za najem pisarniških prostorov za prvi mesec, 10.000 za najbolj nujne računalnike in licence in evo, že lahko začneš razmišljati o tem, komu in kaj boš prodajal. V tej točki ti bo morda kapnilo, da pot do onega 6 ničel avta ni tako enostavna. Ni pa to čisto prazen nasvet: jaz sem enkrat cirka 25 let nazaj res po malci na list papirja napisal odpoved, vstal izza svoje mize v veliki firmi in zavil direkt v sobo kadrovske šefice. Tisto pljuvanje ničel je sicer šlo bolj postopoma, ampak v tem smislu nekje.

Sliši se zelo enotavno. Sploh ker 7.500 res ni neka umetnost zbrat, ostalo pač ni tvoj denar, pri d.o.o. pa prav z ničemer za nič ne odgovarjaš. Le kaj je tukaj tako neenostavnega? Da zgubiš bankin denar in prispevke svojih delavcev?


Zakaj d.o.o. in 7500, saj lahko vzpostavi s.p., je občutno ceneje...

T-h-o-r ::

Ker je s.p. za bumbarje, ki mislijo, da so z enoosebnim spjem kapitalisti.
Doo lahko od nekoga kupiš že za manj kot jurja. Ni baš težko ustanovit DOO, s 7.500 jurji pa odpret še nepregledno število drugih in jih nato prodajat folku, ki nima 7.500 za svoj doo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Sp3m ::

T-h-o-r je izjavil:

Ker je s.p. za bumbarje, ki mislijo, da so z enoosebnim spjem kapitalisti


Za začetek je dovol, ko op zalaufa, lahko takoj spremeni s.p. v d.o.o., čeprav glede na njegove izjave bo kar spremenil v d.d.

ejresnevem ::

T-h-o-r, eden od naju zivi v strasno izkrivljenem svetu.
Mocno upam, da jaz.

feryz ::

jype je izjavil:

Smurf je izjavil:

V resnici bi cudno zgledalo, ce bi on hodil po sestankih v poceni avtih.
Jaz hodim z vlakom, zgleda precej bolje.
Nekomu, ki pride na sestanek z vlakom, ne bi zaupal niti kure (take ali drugačne) varovati.
Če človek ni sposoben zase poskrbeti, kako bo potem lahko za druge skrbel.

Za javno upravo in hišne firme to seveda ne velja. V tem primeru je res bolje, da peš pride.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11421873 (18824) NikolormousB
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823160236 (125056) jype
»

Apple toži Evropsko komisijo zaradi 13-milijardnega davka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
18652838 (48920) Jarno
»

zakaj moramo kljub tehnološkemu napredku delati vedno več (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8712034 (9823) IceIceBaby

Več podobnih tem