» »

Najcenejša avtomobilska znamka za vzdrževanje..

Najcenejša avtomobilska znamka za vzdrževanje..

«
1
2

Aramis ::

Torej zanimajo me cene uradnih servisov..

Sedaj imam kio ceed in imajo zelo drage servise, vedno tam 250EUR.

Ker bomo kupili še en avto, gledam za nek nov avto, ki bo ugoden za vzrževanje... Gledam tudi novega dasterja...

Kako so kaj cene pri francozih, fordu, vw gropi ter japonci?
  • spremenil: Aramis ()

jocoj ::

Fiat.
Sicer pa zakaj bi hodil na uradne servise?

red_baron ::

Živjo,

Po moje je Dacia najcenejša za vzdrževanje. Pokliči na servis in ti naj povejo ceno navadnega servisa za Dusterja. Nekje imam v glavi, da naj bi bilo 86€...

IL_DIAVOLO ::

Vw 70 evrov...pod kozolcem.

TOP ::

Kupi kolo ali pa skuter,ziher najcenejše vzdrževanje.Malo narobe si zastavu uprašenje.Ti moraš iskat avto,ki ima najcenejše rezervne dele,ker najcenejši za vzdrževanje,ne obstaja nikoli ne veš,kaj se pokvari ne glede na starost ali znamko.

:))

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vw 70 evrov...pod kozolcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

hojnikb ::

najceneje bo, ce bos servis naredil sam, material pa sourcal preko spleta.
za kaksne atmosferske motorje ni nic cudnega, ce prides z 20-30e skos z lastnim delom za mali servis.
Seveda tista dva servisa, kolker bo v garanciji, pac pozres na pooblascenem servisu.
#brezpodpisa

2dark ::

Aramis je izjavil:

Torej zanimajo me cene uradnih servisov..

Sedaj imam kio ceed in imajo zelo drage servise, vedno tam 250EUR.

Ker bomo kupili še en avto, gledam za nek nov avto, ki bo ugoden za vzrževanje... Gledam tudi novega dasterja...

Kako so kaj cene pri francozih, fordu, vw gropi ter japonci?



Pred nakupom lahko dobite točne podatke, koliko servis stane. Znanec ima Suzukija S-Crossa in mi je povedal, da ga je prvi servis na 15.000 km prišel 175€ na pooblaščenem servisu.

Bo pa zanimivo videt, koliko bo prvi servis za novega peugeota 208, ki je bil kupljen pred dobrim mesecem.

starfotr ::

Vsaka znamka je lahko poceni, če se slepo ne zaupa samo enemu servisu in če se upošteva, da za garancijo ni nujen obisk uradnega servisa. Dražji in večji avti imajo navadno dražje servise.

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vw 70 evrov...pod kozolcem.

95 procentov vwjev ne, ampak nekateri avti imajo garancijo.

Hyundai prvi servis točno 100.

The Player ::

Kupi kolo ali pa skuter,ziher najcenejše vzdrževanje.


ne vem če je skuter ravno cenejši. Mene je prvi uradni servis skuterja Sym Orbit 3 prišel slabe 70€

Pred nakupom lahko dobite točne podatke, koliko servis stane.


Kje se pa da to preverit? Imajo objavljene kje kakšne cenike?

2dark ::

The Player je izjavil:



Pred nakupom lahko dobite točne podatke, koliko servis stane.


Kje se pa da to preverit? Imajo objavljene kje kakšne cenike?


AN vsakem urednem servisu ti bodo povedali. Saj ni skrivnost.

louser ::

Ne rabiš hoditi na uradni servis, da ohraniš garancijo.
Mora pa biti servis ustrezno izveden.

Gagatronix ::

Najceneje je, da uporabljas javni prevoz, kjer za vzdrzevanje skrbijo drugi.

TheBlueOne ::

Zna biti, da res Fiat.

https://poraba.com/usage_other_view.php...

V osmih letih 1500€ za vse, ne samo servise. :)

tomaz- ::

Jaz sem dal za novi P3008 za prvi servis 130,00, za drugi 175,00 . Oboje pri Peugeot Vič

Gambino ::

Peš HONDA je najcenejša.

TheBlueOne ::

Gambino je izjavil:

Peš HONDA je najcenejša.


Ni sans. Ce gres pes recimo 30km/dan ti bo slo ogromno casa, oprema za ljudi je draga, racunaj vsako leto dva seta oblacil, dodatna hrana...

Ce racunas se ure, ki jih porabis je verjetno cenejsi taksi.

stjan ::

Kar je v garanciji, tako ne crkne, tako da :)
Kia ima garancije 7 let na nekaj ? Vse kar v tem času odpove pa ni v garanciji.
Prvi servis je bil 130 eur, drugi skoraj 300, 3 in naprej pa ca 40-50 eur, odvisno od cene olja.

Gr8t ::

Aramis je izjavil:

Sedaj imam kio ceed in imajo zelo drage servise, vedno tam 250EUR.

Prineseš svoje olje pa je takoj pol manj. To kar ti šteješ pod servis je pač vključen tudi material, samo za delo ti ne bo noben računal 250€, če je avto izpraven.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

TheBlueOne ::

Ce imas OK mahanika lahko dobis olje ceneje, kot v trgovinah.

GrX ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce imas OK mahanika lahko dobis olje ceneje, kot v trgovinah.

Tako je, ker imajo mehaniki za dele, olja in podobne reči 40% rabata...

TheBlueOne ::

GrX je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ce imas OK mahanika lahko dobis olje ceneje, kot v trgovinah.

Tako je, ker imajo mehaniki za dele, olja in podobne reči 40% rabata...


In ce je v okviru storitve je menda 8% namesto 20% davka.

gruntfürmich ::

Aramis je izjavil:

Torej zanimajo me cene uradnih servisov..

Sedaj imam kio ceed in imajo zelo drage servise, vedno tam 250EUR.

Ker bomo kupili še en avto, gledam za nek nov avto, ki bo ugoden za vzrževanje... Gledam tudi novega dasterja...

Kako so kaj cene pri francozih, fordu, vw gropi ter japonci?

ker si finančno nepismen ti povem, da je daleč največja postavka pri lastništvu avtomobila strošek goriva. potem bo verjetno prišla na vrsto amortizacija, potem dajatve, in na zadnje razlike med servisi...
drugače pa nekateri pri servisih šparajo tako, da sami kupijo material in jim ga vgradi serviser ki mu zaupajo. če je kaj ceneje sam ne vem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Stikalo ::

Aramis je izjavil:

Torej zanimajo me cene uradnih servisov..

Sedaj imam kio ceed in imajo zelo drage servise, vedno tam 250EUR.

Ker bomo kupili še en avto, gledam za nek nov avto, ki bo ugoden za vzrževanje... Gledam tudi novega dasterja...

Kako so kaj cene pri francozih, fordu, vw gropi ter japonci?


Cena servisa je tudi različna od servisa do servisa. Moraš poslati maile in povprašati za ponudbe. Pa tudi tako je, če je servis 100 € cenejši je to 1,2 k€ v 10 letih. Lahko kupiš avto s cenejšimi servisi, pa imaš eno smolo in te pride dražji.

Kar se tiče Dacie je sam nikoli ne bi kupil. To je cheap znamka renaulta. Kakor sem sam gledal, če vzameš enako močno mašino in opremo je so med znamkami male razlike.

Sam sem ravno kupoval VW torana in sem videl, da je Renault grand senic z enako opremo praktično z isto ceno. S tem da moraš računati, da boš rabljenega renaulta prodal za občutno manj in težje. Tako, da je na koncu lahko renault dražji

Sam bi ti močno priporočal, da greš na testno vožnjo VW, Dacije, Renaulta, Škode.. si vzameš čas, resno vprašaš za ceno, primerjaj kar se da enake parametre (mašina itd, led luči, oprema). Pa poglej kako se avto vozi, kakšne ima pospeške, kako je zvočno izoliran, kolko ropota, kakšni sedeži so itd..
Meni so najboljšo ceno dali tam, kjer sem se delal kot da kupujem prvič, pa ne vem ali bi kupil rabljeno ali novo itd..

IL_DIAVOLO ::

gruntfürmich je izjavil:

Aramis je izjavil:

Torej zanimajo me cene uradnih servisov..

Sedaj imam kio ceed in imajo zelo drage servise, vedno tam 250EUR.

Ker bomo kupili še en avto, gledam za nek nov avto, ki bo ugoden za vzrževanje... Gledam tudi novega dasterja...

Kako so kaj cene pri francozih, fordu, vw gropi ter japonci?

ker si finančno nepismen ti povem, da je daleč največja postavka pri lastništvu avtomobila strošek goriva. potem bo verjetno prišla na vrsto amortizacija, potem dajatve, in na zadnje razlike med servisi...
drugače pa nekateri pri servisih šparajo tako, da sami kupijo material in jim ga vgradi serviser ki mu zaupajo. če je kaj ceneje sam ne vem...


Med pooblaščenci in mehaniki je ogromna razlika. Ze na tem forumu smo bili priča cifram blizu 500 evrov.

Drugace pa ja, gorivo je največji strošek.

tony1 ::

Aramis je izjavil:

Torej zanimajo me cene uradnih servisov..

Sedaj imam kio ceed in imajo zelo drage servise, vedno tam 250EUR.

Ker bomo kupili še en avto, gledam za nek nov avto, ki bo ugoden za vzrževanje... Gledam tudi novega dasterja...

Kako so kaj cene pri francozih, fordu, vw gropi ter japonci?


Redke so znamke, ki imajo te cene kar javno objavljene na netu (menda Toyota). Avtomagazin pri vsakem primerjalnem testu od uvoznika pridobi uradne cene servisev za prvih 100k km, vse članke imajo na netu, poišči jih.

Wrop ::

Servisiranje cliota me je prvih pet let prišel 300 €. Še menjava ploščic, če se prav spomnim, 60 €. Imajo tudi objavljeno v cenikih, koliko pridejo servisi v petih letih. Drugače je cena servisov cca 800 €, sedaj slabih 900 €, vendar na to ceno, dajo še popuste ob akcijah. Megane z novimi turbobencinarji s FAP, pa si že na 1200 € v petih letih za service + ostala potrošna roba, ki jo moraš posebej plačati. En akumulatorček s start stop, pa si ob 250 €.

stara mama ::

The Player je izjavil:

Kupi kolo ali pa skuter,ziher najcenejše vzdrževanje.

ne vem če je skuter ravno cenejši. Mene je prvi uradni servis skuterja Sym Orbit 3 prišel slabe 70€

Za servis mopeda si dal 70€???
Zadnji cajt, da začnete nekateri mal sami šravfat. Na KTMu naredim oljni servis za 20€, če se mal znajdeš...

feryz ::

Jaz imam "Zafiro" in pride menjava olja plus par malenkosti 700 evrov. Da ne bo mislil, da so servisi dragi.
Mondeo pride okrog 460 evrov.

Sicer so zdaj tako uštimali, da je fajn, če greš kar lepo k pooblaščenem. Ker se vsi servisi, če imajo dostop, vpisujejo v baze proizvajalca.
Ko bo folk hotel izpis in bo prazna servisna baza, ne bodo kar na lepe oči verjeli, da ste sploh kaj zamenjali. Ali na podlagi zapisa na sekret papir.

tony1 ::

Če imaš denar, plačaš in te boli. Saj vsi to počnemo, ker se nam ne da je6ati z uveljavljanjem garancije.

Če imaš denarja malo manj, pa bi moral vsak normalen kupec razumeti, da račun z neuradnega servisa ni skret papir (in tak avto se tudi brez težav proda). Če mu kaj ni všeč, naj gre kupit nov avto.

KAVINSKY ::

Če kupiš novo Zafiro pa ja ne boš vozil pod kozolc. Jo bo pa tisti, ki bo kupil za teboj. Lahko mu pustiš še 10 litrov sončničnega olja iz Lidla v prtljažniku, da bo imel za prvi mali servis. :))

DePalmo ::

Tudi sam imam Kio Ceed 1.6 CRDi 2017 letnik. Cene rednih servisov med servisi so zelo različne, naprimer:
KMAG Lj: 280
Pan Jan Ivančna: prvo povpraševanje 140, drugo z predračunom 240
Črešnik Medvode: 134 z lastnim oljem, skupaj okoli 180

Tako da lahko pokličeš naokoli in ti naj povejo koliko pride servis in greš kjer je najceneje.

m0LN4r ::

Kako pa je z digitalno servisno knjigo pri mehaniku?
Kdo sploh kupi rabljen avto danes, brez potrjene ali digitalne servisne oz. vpogleda v rac. sistem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Matek ::

Tale indeks zanesljivosti zna priti prav (upošteva tako frekvenco okvar kot ceno popravil).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

Kako pa je z digitalno servisno knjigo pri mehaniku?
Kdo sploh kupi rabljen avto danes, brez potrjene ali digitalne servisne oz. vpogleda v rac. sistem?


Kupis ga zato, da ga zvozis do konca.

Realni kilometri, ohranjena notranjost in nekarambolirano vozilo je dovolj za 10 let staro vozilo. 1. lastnik je še samo bonus.

Stikalo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kako pa je z digitalno servisno knjigo pri mehaniku?
Kdo sploh kupi rabljen avto danes, brez potrjene ali digitalne servisne oz. vpogleda v rac. sistem?


Kupis ga zato, da ga zvozis do konca.

Realni kilometri, ohranjena notranjost in nekarambolirano vozilo je dovolj za 10 let staro vozilo. 1. lastnik je še samo bonus.



Saj ti tudi mehanik pod kozolcem napiše na krtonček kdaj je naredil servis, število kilometrov in kaj je zamenjal. To je čisto dovolj za 10 let staro vozilo. Sem prodajal sedaj BMW 1 in je bil novi kupec čisto zadovoljen s kartončki. Videl je, da je notranjost BP, vso zgodovino sem mu povedal in pač vidiš da ima avto prave kilometre. Za 10 let star avto ti ne bo dal noben nič več, če boš servisiral na uradnem servisu.

feryz je izjavil:

Jaz imam "Zafiro" in pride menjava olja plus par malenkosti 700 evrov. Da ne bo mislil, da so servisi dragi.
Mondeo pride okrog 460 evrov.

Sicer so zdaj tako uštimali, da je fajn, če greš kar lepo k pooblaščenem. Ker se vsi servisi, če imajo dostop, vpisujejo v baze proizvajalca.
Ko bo folk hotel izpis in bo prazna servisna baza, ne bodo kar na lepe oči verjeli, da ste sploh kaj zamenjali. Ali na podlagi zapisa na sekret papir.


Sem imel Corso C, kakih 10 let nazaj, menjava filtrov in olja na uradnem servisu 420 €. Kraja, naslenjič sem menjal pri sosedu kakih 80€ za isto stvar.

brbr21 ::

Pri stroških avtomobila je potrebo pogledati celovito sliko. V kolikor ne kupuješ/imaš avta za kur*enje pred sosedi, lasten užitek te mora zanimati TCO. In pri računanju TCOja ni samo servis tisti, ki ti jemlje cvenk iz žepa. Resnici na ljubo, bi v kolikor bi rulja znala izračunati koliko dejansko stane avto oz. kolikšen del mesečnega prihodka jim vzame, ceste postale spet normalno prevozne. Pri računanju je potrebno v zakup vzeti veliko faktorjev, konec koncev tudi namembnost vozila. Karikiram: če potrebuješ izredno robustnega in zmogljivega terenca, ker voziš kramo na 'Kredarico' ti nič ne pomaga, da ima Duster 3x cenejši servis kot kakšen Land Cruiser.

Glede vzdrževanja pa fleet managerji priporočajo Toyoto Prius. Vzdrževanje in TCO je najcenejše glede na prevožene kilometre. Velja za večino manjših Toyot. Še cenejša je Tesla, kar je nekako pričakovano zaradi nezahtevnosti pogonskega sklopa. Vir: https://cleantechnica.com/2017/09/05/10...

KAVINSKY ::

Stikalo je izjavil:

Sem imel Corso C, kakih 10 let nazaj, menjava filtrov in olja na uradnem servisu 420 €. Kraja, naslenjič sem menjal pri sosedu kakih 80€ za isto stvar.


Ista zgodba za prvi servis D bencinarja. Po specifikaciji del so šli še zadnje bobne odpirati in čistiti. Avto ni imel niti 15.000km na števcu. Pri privat mehaniku je bilo z računom zaradi garancije olje+filter+pregled dobre 70€.

blackbfm ::

V stirih letih sem dal nekih 150euro skupno za potrošni material. S tem da placujem polno maloprodajno ceno, brez rabatov in akcij:)) Avto je bil kupljen nov, male servise delam sam ker imam to moznost. In predvsem zato da vem da je notri dobro in novo olje. Ne neka genericna brozga, ce ti jo gospod (uradni) serviser sploh menja, pomoje samo dolivajo in pisejo racune za par 100 eur.

Netrunner ::

brbr21 je izjavil:

...te mora zanimati TCO...


Je kje kakšen seznam povšrečnih stroškov lastništva za avtomobile v nekem obdobju? Vse TCO kalkulatorje kar sem jih videl je preveč podatkov za vpisovat in za marsikaj sploh nevem kaj vpisat. Fajn bi bilo imeti nek seznam TCO strošek povprečne uporabe na avto.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

brbr21 ::

Tale kalkulator se mi zdi precej enostaven: https://focus.si/kaj-delamo/programi/mo...

Evo še primer za povprečnega sovenskega Janeza, ki si kupi novega Golfa in s partnerico zaslužita povprečno slo plačo. Moja teorija, da avto ne sme preseči 10% prihodkov absolutno pade. ;((

Utk ::

Ja, če napihneš vse, razen vinjete, lahko dobiš marsikaj ven.

2dark ::

Iz teh zapisov smo se naučili, da je opel drag.

brbr21 ::

Utk je izjavil:

Ja, če napihneš vse, razen vinjete, lahko dobiš marsikaj ven.

Kaj konkretno pa je napihnjeno? Še en ki sam sebi laže koliko stane avto, se vozi s porabo 4l/100 km, vozi čungalunga gume po 10 let, itd? Navedel sem čisto realne vrednosti brez odstopanj navzgor in navzdol. Torej povprečen Janez, ki se pod črto ne znajde preveč, čeprav misli, kako ugodno je prišel skozi (dejstvo).

mzakelj ::

Rekel bi Duster. Sicer gume bodo malo dražje če boš šel na 17 , lahko pa si na 16 col. Sicer meni s 16 col zgleda izredno grdo. Drugače pa ti povem da sem imel letos prvi servis in je bil vse skupaj malo čez 100€ s menjavo olja in filtrov. Na uradnem servisu. Potem pa še cestnina na Avtokrki in tiste p... Tisto je posebej.

Stikalo ::

brbr21 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, če napihneš vse, razen vinjete, lahko dobiš marsikaj ven.

Kaj konkretno pa je napihnjeno? Še en ki sam sebi laže koliko stane avto, se vozi s porabo 4l/100 km, vozi čungalunga gume po 10 let, itd? Navedel sem čisto realne vrednosti brez odstopanj navzgor in navzdol. Torej povprečen Janez, ki se pod črto ne znajde preveč, čeprav misli, kako ugodno je prišel skozi (dejstvo).


Letni strošek kredita ni 620 €, v 7 letih to nanese 4340 €, kar je nerealno. Letni strošek zavarovanja avtomobila? 960 €? Registracija + zavarovanje je kakih 400 €. Itak imaš 55 % bonusa, če si mulc si pa kupiš cenejši avto.


Realno te pride nov pleh ki je 25 k€ dobrih 300 €/mesečno. (avto ranga clio pa cca 170 €/mesec) Ostalo pa kar natočiš notri, za kakih 20 kkm letno je to dodatnih 150 €/mesečno. No saj konec koncev nisi zgrešil veliko. Kakih 150 €/mesečno.

Je pa avto drag, samo na šiht moraš priti, javni prevoz je zanič. Je pa res, da midva imava družino in nam uspe z enim avtomobilom. Je pa to res velik strošek, in si je neumno zatiskati oči.

gruntfürmich ::

Stroški Ocena stroška (EUR)
Strošek nakupa osebnega avtomobila
20000
EUR
Letni strošek obresti (v primeru kredita)
0
EUR
Avtomobil imam namen uporabljati
15
let
Predvidena vrednost rabljenega avtomobila ob prodaji
0
EUR
Strošek letne registracije avtomobila
120
EUR
Strošek letnega zavarovanja avtomobila
400
EUR
Strošek morebitnih servisov (letno)
300
EUR
Strošek menjave pnevmatik (letno)
250
EUR
Strošek letne vinjete
110
EUR
Letni stroški parkiranja (parkirnina, garaža)
0
EUR
Število prevoženih kilometrov v enem letu
20000
km
Povprečna poraba
6
l/100km
Cena goriva
1,25
EUR
LETNI STROŠEK AVTOMOBILA (skupaj)
4013
EUR
MESEČNI STROŠEK AVTOMOBILA
334
EUR
DNEVNI STROŠEK AVTOMOBILA
11
EUR
Letni izpust CO2 (Dizelsko gorivo)
3180
kg CO2 / leto
Letni izpust CO2 (Bencin)
2844
kg CO2 / leto
Mesečni neto prihodek
2200
EUR
Za avtomobil delamo
1.82
mes. na leto

4.56
dni na mesec

1.06
dni na teden

tole bi jst dal v kalkulator, če preudarno kupuješ avto.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

brbr21 ::

Stikalo je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, če napihneš vse, razen vinjete, lahko dobiš marsikaj ven.

Kaj konkretno pa je napihnjeno? Še en ki sam sebi laže koliko stane avto, se vozi s porabo 4l/100 km, vozi čungalunga gume po 10 let, itd? Navedel sem čisto realne vrednosti brez odstopanj navzgor in navzdol. Torej povprečen Janez, ki se pod črto ne znajde preveč, čeprav misli, kako ugodno je prišel skozi (dejstvo).


Letni strošek kredita ni 620 €, v 7 letih to nanese 4340 €, kar je nerealno. Letni strošek zavarovanja avtomobila? 960 €? Registracija + zavarovanje je kakih 400 €. Itak imaš 55 % bonusa, če si mulc si pa kupiš cenejši avto.


Realno te pride nov pleh ki je 25 k€ dobrih 300 €/mesečno. (avto ranga clio pa cca 170 €/mesec) Ostalo pa kar natočiš notri, za kakih 20 kkm letno je to dodatnih 150 €/mesečno. No saj konec koncev nisi zgrešil veliko. Kakih 150 €/mesečno.

Je pa avto drag, samo na šiht moraš priti, javni prevoz je zanič. Je pa res, da midva imava družino in nam uspe z enim avtomobilom. Je pa to res velik strošek, in si je neumno zatiskati oči.

Dečko, realno pride natanko toliko kot sem napisal. Osnovnošolska matematika. Ekonomija pač temelji na matematiki, kjer je 10+10=20 in ne zdi se mi, da nekje okoli 13. Evo ti še vhodni podatki:


Za osnovo sem vzel Golf 2.0 Comfortline (še nekaj popusta, ker redna cena je €23.986), ter kasko s 50% popusta ker ga moraš imeti, sploh ker se več kot 3/4 avtomobilov financira preko leasinga. Sicer sem že omenil, da je kalkulacija čista osnova in se vsekakor da priti tudi nekaj ceneje skozi, če se znaš pogajati oz. kot večina, da se vozijo 90 po AC, vozijo čungalunga gume, servis avto vidi bolj poredko...
Nimam namena kogarkoli prepričevati. Bolj pokazati kako večina res pojma nima koliko stane pleh. Je pa lažje in predvsem ceneje, če operiraš z dejstvi in ne z 'zdi se mi'. Aja pa še ena jeba je, ker takoj ko prestopiš prag trgovca vsa dejstva in razum večini odpovejo. Been there done that. Kupil za 2,2x dražji avto kot sprva planiral. 8-O:|:))

tony1 ::

blackbfm je izjavil:

V stirih letih sem dal nekih 150euro skupno za potrošni material. S tem da placujem polno maloprodajno ceno, brez rabatov in akcij:)) Avto je bil kupljen nov, male servise delam sam ker imam to moznost. In predvsem zato da vem da je notri dobro in novo olje. Ne neka genericna brozga, ce ti jo gospod (uradni) serviser sploh menja, pomoje samo dolivajo in pisejo racune za par 100 eur.


Tocno.

Znanec je tako kupil novo corso c, in jo stiri leta vozil na uradni servis. Nato je motor zacel tresti in ropotati, uradni serviser pa napake ni znal najti. Na prevzemu je v diru prisel mimo se prodajalec z besedami 'ja, bo treba kaj novega kupit!'.

Clovek odpelje avto in poklice lokalnega mehanika. Ta ga nato poklice, da je zrihtal avto.

In kaj je naredil? Zamenjal je olje, staro je bilo kot voda. Uradni servis ga ni zamenjal niti enkrat...

Utk ::

Zavarovanje za tak avto je 450 evrov. Do 6. leta greš enkrat na tehnični. Dizel ne porabi 7 litrov. Še bencinar težko. Servisi do teh km stanejo 150 evrov. Gum ne menjaš vsako leto, če narediš 20 kkm letno. 6 let starega golfa ne dobiš za 7 jurjev. Sem še kaj pozabil?
Aja, avto po šestih letih prodajat je bedarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjši avto, bencin, cca. 5000 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12015748 (12105) hojnikb
»

Koliko ste dali za avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111840 (8877) Dosan
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45489306 (74293) Red_Mamba

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955033 (48136) Mavrik
»

Stroški vzdrževanja Renault-Fiat-Kia (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8116921 (14801) Veselinko

Več podobnih tem