» »

Koliko ste dali za avto?

Koliko ste dali za avto?

1
2
»

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

Dobro vzdrževan avto tudi ne bo kr tako crknil.


Zadnje čase opažam pri mojih strankah, ki se ukvarjajo s prodajo avtomobilov, da je trend pri kupcih, da se nov avto vozi poredko na servis ali pa sploh ne.

Oziroma se pripeljejo samo v primeru, da se na armaturi prižge več opozorilnih lučk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Cveto ::

Saj ni samo to da bi kaj crknilo. Prejšnji avto sem kupil malo manj kot tri leta starega Accorda z 65.000 km in ta avto mi je služil dolgo in dobro (5 let in do 220.000km). Samo tak avto je tudi blizu 20 jurjev, pa spet ne veš kaj boš dobil, lahko je bil karamboliran, lahko (dosti verjetno) ima prevrtene kilometre, pa oprema morda ni ravna taka kot bi si želel. Sem pač stisnil zobe in šel v nabavo novega, čeprav sem bil včasih zelo proti temu. Treba je tudi upoštevati da štartaš z 0 km, kar pomeni da se do recimo zgoraj napisanih 65k km že voziš par let.

Glede tega kako delajo z avti: sodelavec (60+) je kupil novega Pontota in ker mu je prodajalec rekel da mu 5 let ne bo treba odpret "haube", tudi dela tako in se z avto že par let kar vozi, brez servisa in česarkoli. Saj avto dela (naredil je morda 15.000km(, samo kaj bo pa z njim v prihodnosti pa raje ne bi razmišljal.

Ali pa moj stric, ki je po dolgih letih raznih starih jajc kupil novega focusa in ko je šel na servis ga je vrglo na rit in zdaj hodi lepo menjat olje na petrol, za ostalo pa pravi da bo "že lučka posvetila" in "saj je avto nov, mora delat".

D3m ::

:|

Uffff potlej je res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kingsix ::

Sosedje ne vidijo, da avta ne servisiraš. Vidijo le kaj imaš parkirano pred bajto/blokom. =)
Sam menjam olje/filtre na 15k km (v knjižici piše na 30k), teh 60€ vse skupaj res ni veliko. V primeru, da pa imaš nov avto so pa uradni servisi veliko dražji - tam 200+. Z takšno ceno sem jaz na mojem avtu menjal komplet sklopko.

D3m ::

Se probaš spogajati za boljšo ceno na uradnemu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kingsix ::

Zato ima vedno več proizvajalcev tukaj akcije kjer imaš zastonj servise za 3-5 let, ker vedo, da bodo tako privabili naše kupce, ki pač za avto dajo veliko denarja, pri servisih pa šparajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Smurf ::

5 plac, ker se letno vozim 35kkm in sem vzel nov avto, da se ni treba ukvarjati s popravili. Drugace bi verjetno dal 1-2 placi.

Invictus ::

D3m je izjavil:

Se probaš spogajati za boljšo ceno na uradnemu.

Te pošljejo drugam.

Folk hodi od enega do drugega servisa ter prosi za ponudbe. So jih servisi nehali delat. Oz. postavijo ceno, pa vzemi ali pusti.

Če preveč menjaš servise, se pa potem ob vsakem problemu zgovarjajo na drug servis. Za 20 EUR/leto prihranka se ne splača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Sam sem kupil redno ljubiteljsko vzdrževan avto star 15 let in z 290.000km. Po enem tednu vožnje, da sem sprobal če vse dela, sem se brez problemov odpeljal čez celo evropo v maroko in nazaj. Vse kar je bilo napak, je bil udarjen izpuh (pa so ga v maroku pošvasal za 6 evrov), in dve zluknjani gumi, kar so tudi v maroku zaflikal.
Avto sem potem vozil še do 374k kilometrov in ga prodal.

3_14zda ::

Cveto je izjavil:

Ali pa moj stric, ki je po dolgih letih raznih starih jajc kupil novega focusa in ko je šel na servis ga je vrglo na rit in zdaj hodi lepo menjat olje na petrol, za ostalo pa pravi da bo "že lučka posvetila" in "saj je avto nov, mora delat".


Tudi jaz poznam ljudi ki avta spolh servisirajo ne. Kadar zmanka olja se ga dolije. Tako vzdrževane mašine se potlej prodajajo po avtonetih in podobno.

D3m ::

Moja žena tudi ne gleda na servis zato jo moram jaz opominjati, da mora imeti izpravni avto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dosan ::

3_14zda je izjavil:



Točno identična zgodba kod pri meni. Polek tega te tudij na servisu povsem drugače jemlejo ko prideš s takim modelom. Takoj mi kavico postrežejo in podobne pozornosti.


Ah dej dej, meni kavico/wifi/ustrežljivost ponudijo kjub temu, da si lastim najcenejši možni avto v njihovi ponudbi. Če bi pa to počeli samo z lastniki luksuz avtov bi hitro moj denar za vdrževanje in kasneje za nov avto romal kam drugam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejša avtomobilska znamka za vzdrževanje.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8216617 (13199) starfotr
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45490119 (75106) Red_Mamba

koliko za nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13728470 (23489) dzinks63

AUDI A3 1.9 TDI- nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9622872 (20567) bambam20

Več podobnih tem