» »

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila

Slo-Tech - V Nemčiji bodo podaljšali in povečali subvencije za nakup električnih vozil, so se včeraj dogovorili predstavniki vlade in proizvajalcev avtomobilov. Trenutno subvencijo, ki znaša 4000 evrov za avtomobile, cenejše od 40.000 evrov, bodo dvignili za 50 odstotkov na 6000 evrov. Za dražja vozila bo dvig subvencije le 25-odstoten, medtem ko vozila nad 60.000 evri ne bodo subvencionirana. Priključni hibridi bodo po novem subvencionirani s 4500 evri namesto s 3000 evri. Polovico subvencij bo prispeval zvezni proračun, polovico pa proizvajalci vozil. Dogovor velja do konca leta 2025, medtem ko bi se trenutni dogovor iztekel leta 2020.

Država bo prav tako povečala vlaganja v infrastrukturo za električno mobilnost. V prihodnjih letih bodo vložili 3,5 milijarde dolarjev, s čimer želijo zagotoviti 50.000 javnih polnilnic. Trenutno jih imajo 21.000. Do leta 2030 želijo Nemci na cestah videti 10 milijonov električnih avtomobilov, čemur želijo dodati milijon polnilnic. Nove zaveze sovpadajo s predstavitvijo novega električnega avtomobila iz Volkswagna (ID.3), ki bo stal 30.000 evrov. V podjetju so dejali še, da bodo v tovarni v Zwickauu v prihodnosti proizvajali le električna vozila.

V Sloveniji Ekosklad ponuja subvencije za električne in hibridne avtomobile ter poceni kredite. Višina subvencije je odvisna od vrste vozila in lahko znaša do 7500 evrov za avtomobile, a ne več kot 50 odstotkov vrednosti vozila.

57 komentarjev

«
1
2

bluefish ::

Pričakovano glede na stanje nemške avtomobilske industrije in trenutne ekonomske situacije.

Edino fora s polovico subvencije s strani proizvajalca je malo bosa.

mrTwelveTrees ::

Seveda, saj se bodo vozila podražila, oz. se že dražijo.

LeQuack ::

To niso subvencije za električna vozila, ampak za proizvajalce, ki med drugim lahko tudi izdelujejo električna vozila. Lahko bi dali subvencije tudi za električna kolesa, ali pa tudi navadna kolesa, pa jih ne. To je izključno reševanje Nemške avto industrije na plečih davkoplačevalcev.
Quack !

srus ::

Z decembrom in januarjem mi dva dobavitelja elektrike dražita dobavo. Kdo me bo subvencioniral?

Samo rečem.

Prospekt ::

LeQuack je izjavil:

To je izključno reševanje Nemške avto industrije na plečih davkoplačevalcev.

Še dobro, z njimi se lahko potopi tudi marsikatero (veliko) podjetje pri nas.

LeQuack ::

Prospekt je izjavil:

LeQuack je izjavil:

To je izključno reševanje Nemške avto industrije na plečih davkoplačevalcev.

Še dobro, z njimi se lahko potopi tudi marsikatero (veliko) podjetje pri nas.


Če je edini način da preživi davkoplačevalski denar (aka NLB), potem bolje da se potopi.
Quack !

k4vz0024 ::

Posledica bo, da bo cena elektrike šle v nebo.

feryz ::

V Nemčiji so cene elektrike že na nebu. Če si to mislil.
Zanimivo je, da najdražjih ne subvencionirajo. Zgoraj torej ostajajo na dizlih. Se mnogo bolj splača. Sploh pri nemških cenah štroma.

D3m ::

Eno močno jedrsko zgradimo in prodajamo štrom švabom. Win win.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Zakaj bi jo pa gradil? Kar švabsko vzameš v najem. Tam jih kar nekaj stoji.

D3m ::

Ne bodo dopustili. :)

Zato pa Madžari in Slovaki gradijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Saj je bil sarkazem.
Podobno kot tvoj, da bomo mi še eno zgradili. Nikoli več.

ttzavod ::

D3m je izjavil:

Eno močno jedrsko zgradimo in prodajamo štrom švabom. Win win.

To mi prosim razloži. Zadnje 24 ur je borzna cena električne energije v Nemčiji bila med 25 in 63EUR za MWh. Proizvodna enanergije iz nuklearke se začne z 125EUR za MWh. Razumeš, da nuklearka ni konična elektrarna in da ne more reševati kratkotrajne potrebe, ko zmanjka in je energija draga. Električni avti ne dvignejo pomembno porabo elektrike, ker že rafinerija porabi cca 1.6 kWh pri proizvodnji 1 litra bencina. A električni to ima dosti za 10 km... Energija je v Nemčiji v glavnem cenejša kot v Sloveniji. Večji so pa davki. Jaz recimo polnim avto po ceni energije 1 cent za kWh.... 100% podražitev energije mi spremeni račun za 4EUR. Podražitev energije zaradi večje porabe minimalno vpliva na višino položnice. Energija je poceni. Država je draga.
http://www.electricitymap.org/?wind=fal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ttzavod ()

ttzavod ::

srus je izjavil:

Z decembrom in januarjem mi dva dobavitelja elektrike dražita dobavo. Kdo me bo subvencioniral?

Samo rečem.


Solarna elektrarna plus 20 kWh baterij? Pa si naj vtaknejo kam svojo energijo?

Leif ::

ttzavod je izjavil:

srus je izjavil:

Z decembrom in januarjem mi dva dobavitelja elektrike dražita dobavo. Kdo me bo subvencioniral?

Samo rečem.


Solarna elektrarna plus 20 kWh baterij? Pa si naj vtaknejo kam svojo energijo?


Pa še en agregat na premog za pozimi :)

feryz ::

ttzavod je izjavil:

Jaz recimo polnim avto po ceni energije 1 cent za kWh.... 100% podražitev energije mi spremeni račun za 4EUR.
Kje pa dobiš elektriko za 1 cent za kilovatno uro?

Markoff ::

D3m je izjavil:

Ne bodo dopustili. :)
Zato pa Madžari in Slovaki gradijo.

Samo če Nemcem zmanjka elektrike, ker bodo počasi zaprli vse TE in JE, Madžari in Slovaki pa posebnih viškov ne bodo mogli ustvariti zaradi lastne rasti porabe, znamo videti spet kakšen preemptive strike ali pa kazen s strani nEUmčije zaradi "nespoštovanja pravnega reda EU".

Morda Nemci kolektivno žalujejo za peesdarijami svojih predhodnikov, a jim to ne preprečuje zganjati eko- in ekonomski fašizem nad ne-judovskimi narodi in plemeni...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

LeQuack je izjavil:

To je izključno reševanje Nemške avto industrije na plečih davkoplačevalcev.

In francoske. Podobno kot v primeru Grčije. Zahebali so ravni ti in ravno te smo kolektivno vsi reševali.
Merkelci je uspelo tisto, kar je Dolfe samo sanjal - brez vojske pokoriti Evropo in jo narediti za svoje vazale. Od periferije črpa mlado inteligentsio, tja prodajajo viške svoje proizvodnje in rabljene izdelke, preko finančnih vzvodov in močne industrije s talanjem lohn poslov pa jo dela odvisno od sebe.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Spiky28 ::

feryz je izjavil:

ttzavod je izjavil:

Jaz recimo polnim avto po ceni energije 1 cent za kWh.... 100% podražitev energije mi spremeni račun za 4EUR.
Kje pa dobiš elektriko za 1 cent za kilovatno uro?


To bi tudi mene zanimalo..

pegasus ::

Če ugibam, kak industrijski priključek.

scipascapa ::

Edina rešitev je, da v službo zaćnete hoditi peš, kolo, avtobus, skupaj z nekom....do 2-3km se da lepo iti peš. Potrebno je ZNIŽATI potrebo po avtu.

zavajon ::

Ti napeljuješ ljudi k nižanju potrošnje, torej nižanju rasti BDP, torej propadu kapitalizma, torej koncu človeške vrste ... :D

GizmoX ::

zavajon je izjavil:

Ti napeljuješ ljudi k nižanju potrošnje, torej nižanju rasti BDP, torej propadu kapitalizma, torej koncu človeške vrste ... :D
Pa naj gre raje frizerki in najame čistilko;)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Oberyn ::

ttzavod je izjavil:

Solarna elektrarna plus 20 kWh baterij? Pa si naj vtaknejo kam svojo energijo?

Si zadnjih 7 dni morda kaj pogledal gor proti nebu? Če nisi, ti jaz omenim: sonca je bilo mogoče za ene par ur. Zdaj, kolk časa si sposoben zdržat z 20 kWh baterijo, ki si jo napolnil enkrat oktobra? Do marca bi šlo? Sam prašam.

stara mama ::

Do marca lahko fila mobitel, z električnim avtom bo komaj do trgovine prišel, stanovanje na toplotno črpalko pa ne bo dolgo toplo.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

LeQuack je izjavil:

Prospekt je izjavil:

LeQuack je izjavil:

To je izključno reševanje Nemške avto industrije na plečih davkoplačevalcev.

Še dobro, z njimi se lahko potopi tudi marsikatero (veliko) podjetje pri nas.


Če je edini način da preživi davkoplačevalski denar (aka NLB), potem bolje da se potopi.


Ni vse enosmerno. Gre za ekonomski krog. Subvencije niso nujno ultra kapitalistično zlo, dokler je njihov input manjši od socialne škode ob neobstoju subvencije. Tudi za subvencije velja neke vrste izplen, oz. računica. Glej makroekonomsko, ne direktno vsako subvencijo in prejemnika.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MKrmec ::

Davkoplačevalski denar bodo talal okol vsakmu butlu k bo kupu elektriko. nej rajs znizajo davke, bomo mel vec od tega.

m314 ::

Oberyn je izjavil:

ttzavod je izjavil:

Solarna elektrarna plus 20 kWh baterij? Pa si naj vtaknejo kam svojo energijo?

Si zadnjih 7 dni morda kaj pogledal gor proti nebu? Če nisi, ti jaz omenim: sonca je bilo mogoče za ene par ur. Zdaj, kolk časa si sposoben zdržat z 20 kWh baterijo, ki si jo napolnil enkrat oktobra? Do marca bi šlo? Sam prašam.


Podatki za tiste, ki zadnje dni niste gledali v nebo:
Moč sončne elektrarne v Ljubljani 10,8 kW, od 1.11 (petka) do danes (6.11) proizvodnja 81 kWh, kar
ravno pokrije potrebe ene družine, vendar brez avtomobila in toplotne črpalke. Po dosedanjih izkušnjah
bi se dalo z 20kWh baterijo preživeti nekje od aprila ali celo marca do oktobra (odvisno predvsem od
potreb po ogrevanju). Za preostale 4 mesece potrebujemo nekaj bistveno cenejšega od li-ion baterij. To
je trenutno tudi edina ovira, da ne moremo zapreti termoelektrarn. Lahko bi jih pa za 8 mesecev v letu.

Glede cene el. energije: Trenutno je pri nas možen ti. net metering, kar pomeni, da se na letni ravni
plača razlika med proizvedeno in porabljeno energijo, če porabimo več kot proizvedemo, oz.
podarimo višek v primeru viška proizvodnje (ni plačila). Max. dovoljena moč sončne elektrarne je 11kW, kar
pokrije vse energetske potrebe petčlanske družine, tudi ogrevanje in el. avto. Mesečno se plačuje
fiksne dajatve, trenutno 19.65 Eur.
Trenutno še ni potrebno imeti baterije, vendar sem slišal, da se bo to spremenilo, ko bo delež SE
dovolj narastel (stabilizacija omrežja).

Oberyn ::

m314 je izjavil:

Podatki za tiste, ki zadnje dni niste gledali v nebo:
Moč sončne elektrarne v Ljubljani 10,8 kW, od 1.11 (petka) do danes (6.11) proizvodnja 81 kWh, kar
ravno pokrije potrebe ene družine, vendar brez avtomobila in toplotne črpalke. Po dosedanjih izkušnjah
bi se dalo z 20kWh baterijo preživeti nekje od aprila ali celo marca do oktobra (odvisno predvsem od
potreb po ogrevanju).

Prekleto, totalno sem presenečen. Nisem bil v Lj zadnji teden, ampak tu v Kr cel teden v glavnem ali dežuje ali pa se pripravlja na dež. Sredi dneva je temno kot zvečer. A potem tudi v gosti črni oblačnosti proizvaja, ali kako?

m314 ::

Oberyn je izjavil:

m314 je izjavil:

Podatki za tiste, ki zadnje dni niste gledali v nebo:
Moč sončne elektrarne v Ljubljani 10,8 kW, od 1.11 (petka) do danes (6.11) proizvodnja 81 kWh, kar
ravno pokrije potrebe ene družine, vendar brez avtomobila in toplotne črpalke. Po dosedanjih izkušnjah
bi se dalo z 20kWh baterijo preživeti nekje od aprila ali celo marca do oktobra (odvisno predvsem od
potreb po ogrevanju).

Prekleto, totalno sem presenečen. Nisem bil v Lj zadnji teden, ampak tu v Kr cel teden v glavnem ali dežuje ali pa se pripravlja na dež. Sredi dneva je temno kot zvečer. A potem tudi v gosti črni oblačnosti proizvaja, ali kako?


V gosti črni oblačnosti ravno ne, ampak se vsak dan vsaj za nekaj časa oblačnost stanjša, kar se takoj pozna.

Spock83 ::

V nemčiji je problem, da so javne EV polnilnice zelo drage. Vsaj za tujce. Ne vem kako je za prebivalce tam. Pride celo dražje kot če bi imel ICE.

Invictus ::

Saj pri nas tudi niso več poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ttzavod ::

feryz je izjavil:

ttzavod je izjavil:

Jaz recimo polnim avto po ceni energije 1 cent za kWh.... 100% podražitev energije mi spremeni račun za 4EUR.
Kje pa dobiš elektriko za 1 cent za kilovatno uro?


E3 napredni. Polnim seveda ponoči. Za oktober smo imeli 400 kWh nočne in za neke drugevpotrebe 16 kWh po višji tarifi.

ttzavod ::

Invictus je izjavil:

Saj pri nas tudi niso več poceni...



Hmmm, 90% brezplačne... Petrol, MOL in 2 Ionity plačljivi. Elektro Ljubljana še vedno brezplačna.

ttzavod ::

ttzavod je izjavil:

feryz je izjavil:

ttzavod je izjavil:

Jaz recimo polnim avto po ceni energije 1 cent za kWh.... 100% podražitev energije mi spremeni račun za 4EUR.
Kje pa dobiš elektriko za 1 cent za kilovatno uro?


E3 napredni. Polnim seveda ponoči. Za oktober smo imeli 400 kWh nočne in za neke drugevpotrebe 16 kWh po višji tarifi.



https://www.facebook.com/photo.php?fbid...

moj račun za oktober. Kolk je energija?

feryz ::

Omrežnino (in vse ostalo) za 400 kWh prištevaš pa k strošku banan verjetno?
Saj jaz tudi za dizel tudi plačam 50 centov za liter. Ostalo poklonim Šarcu. Ker je fejst fant.

b3D_950 ::

Če bi filal čez dan bi tisti račun zgledal drugače. Ker VT = 0,1€ na kWh je rahlo veliko. Verjetno je povprečno razmerje nekje 60% VT proti 40% MT, vsaj na mojih računih za elektriko je tako. Pa je vedno nekje med 300-400kWh na mesec skupaj.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

gruntfürmich ::

ttzavod je izjavil:

ttzavod je izjavil:

feryz je izjavil:

ttzavod je izjavil:

Jaz recimo polnim avto po ceni energije 1 cent za kWh.... 100% podražitev energije mi spremeni račun za 4EUR.
Kje pa dobiš elektriko za 1 cent za kilovatno uro?


E3 napredni. Polnim seveda ponoči. Za oktober smo imeli 400 kWh nočne in za neke drugevpotrebe 16 kWh po višji tarifi.



https://www.facebook.com/photo.php?fbid...

moj račun za oktober. Kolk je energija?



400kwh. od tega 150 za stanovanje? ostane 250kwh za avto? koliko je to v gorivu?
~42MJ/kg je bencin. = ~12kWh = ~25 L bencina.
malo me čudi nizka cena za energijo. je tako kot pri vseh ostalih?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

pri gen-i je MT 3x dražji. Ne vem kako ima lahko tako razmerje 16kWh VT in 400kWh za MT, je cel dan v temi in samo ponoči in za vikende uporablja elektriko?

Električna energija VT 01. 10. 2019 - 31. 10. 2019 0,06490
Električna energija MT 01. 10. 2019 - 31. 10. 2019 0,03599
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

gruntfürmich ::

eh, to so po mojem klasične fore subvencionirane elektrike. vse druga je nemogoče. če vsi plačujemo takim da imajo nizek račun potem ni težko reči kako je poceni.
imho
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

otago ::

Medtem v aviaciji: https://www.rtvslo.si/svet/evropa/zvizg...

ICE motorji so krivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

GizmoX ::

b3D_950 je izjavil:

pri gen-i je MT 3x dražji. Ne vem kako ima lahko tako razmerje 16kWh VT in 400kWh za MT, je cel dan v temi in samo ponoči in za vikende uporablja elektriko?

gruntfürmich je izjavil:

eh, to so po mojem klasične fore subvencionirane elektrike. vse druga je nemogoče. če vsi plačujemo takim da imajo nizek račun potem ni težko reči kako je poceni.imho

E3: VT 0,10€, MT 0,01€ .
gen-i: VT 0,06, MT 0,034 . Se pravi skoraj pol cenejša VT in več kot 3x dražja MT.
Če E3-ju znese, super. Če nekdo preračuna, da tako malo porabi v VT, pa se pri tem potem ne ušteje, tudi super. Win-win.
Kot pri paketih mobilne telefonije: če nekdo preračuna, da tako malo kliče/SMS-a/internet-a, da se mu splača predplačniški paket, pa se pri tem ne ušteje, tudi super.

16kWh VT v mesecu znese 0,5kWh na dan. Bi rekel, da ima še kakšen drug vir energije (sončno elektrarno, ne na net-metering)? Tudi mene zanima. :)

otago je izjavil:

Medtem v aviaciji: https://www.rtvslo.si/svet/evropa/zvizg...
ICE motorji so krivi.
Ne moreš pričakovati drugega, gre se za biznis.
Kot jaz ne morem pričakovati, da greš ti na črpalko, pa natočiš goriva le do službe in nazaj + 10% v primeru zastojev. Vsak dan. Zakaj prevažaš mrtvo težo? 40kg goriva se pozna tako na porabi kot na izpustih.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

GizmoX ::

Je pa sama cena elektrike brez dajatev in davka zelo zavajajoča.
Priklopljenost na omrežje: 12,79€ na mesec.
Cena na položnici za vsako porabljeno kWh: 0,055€ (pri 0,01€ elektriki)
Cena na položnici za vsako porabljeno kWh: 0,069€ (pri 0,034€ elektriki)

Če bi uporabljal elektriko iz omrežja le za nočno polnjenje električnega avtomobila; predpostavim, da je to 300 kWh/mesec (15kWh / 100km, 2.000km/mesec).
E3 (0,01€/kWh): 29,41€ oz. 0,098€/kWh.
gen-i (0,034€/kWh): 38,16€ oz. 0,127€/kWh. 3x dražja elektrika, 30% podražitev položnice.
dizel, 5L/100km (1,254€/L): 125,4€. Dizel 3-4x dražje gorivo.

Ista fora, le 150 kWh/mesec (15kWh / 100km, 1.000km/mesec).
E3 (0,01€/kWh): 21,10€ oz. 0,141€/kWh.
gen-i (0,034€/kWh): 25,48€ oz. 0,170€/kWh. 3x dražja elektrika, 20% podražitev položnice.
dizel, 5L/100km (1,254€/L): 62,7€. Dizel 2,5-3x dražje gorivo.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

MrStein ::

Za razmislek. V Sloveniji je tam zaokroženo milijon vozil. Na leto prevozijo povprečno, zaokrožimo (navzdol), 10 000 km.
To je 10 Tm. Pri (spet zaokroženo) porabi 5 litrov na 100 km, je to
500 milijonov litrov. Na liter goriva je okoli 70 centov dajatev.
Torej letno okoli 350 milijonov EUR.

Dvomim, da se bo država temu kar tako odpovedala pri prehodu na elektriko.

Torej po uveljavitvi elektrike se bodo najverjetneje uvedle dajatve okoli 0,70 EUR/1 liter, oziroma preračunano : 3,50 EUR na 100 km prevožene poti.

Če se ne motim, je poraba eletrike nekje 10 kWh/100km.
Torej na 1 kWh pride 0,35 EUR "novih davkov".

Ali pa bo država ustvarila denar iz nič...

(če kdo najde napako v računu, pa naj popravi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Utk ::

350 mio letno je ena povišica v JS. Jo bomo pač enkrat preskočili.

GizmoX ::

MrStein je izjavil:

(če kdo najde napako v računu, pa naj popravi)
Izračun (ki ni slab) temelji na predpostavki, da bodo dražjo elektriko plačevali le avtomobilisti.
Razporedi 350 mio € med vse kWh, ki se porabijo/prodajo v Sloveniji.;)

Če davek zaračunaš za vsako kWh (tudi tiste, ki nimajo veze z električnimi avtomobili), se novi davek bistveno lažje razporedi med odjemalci. Pa preden se kdo oglasi - ja, spet subvencija.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

tikitoki ::

Je kdo videl kvaliteten izračun vseh bremen proizvodnje EV in koliko kilometrov lahko prevozis z obstoječo masino, preden se to zgliha?

GizmoX ::

tikitoki je izjavil:

Je kdo videl kvaliteten izračun vseh bremen proizvodnje EV in koliko kilometrov lahko prevozis z obstoječo masino, preden se to zgliha?
Bili je kar nekaj poizkusov. Pri avtomobilih baterije niso glavni problem.
Sicer pa google. Najde tudi tisto plat zgodbe, ki si jo ti želiš/veš/verjameš. :))
udirač => uni. dipl. inž. rač.

nekikr ::

Izračun (ki ni slab) temelji na predpostavki, da bodo dražjo elektriko plačevali le avtomobilisti.

Ja, tako je. Ker tam bo izpad, ostali imajo pa že tako visoko ceno elektrike (no, elektrika je poceni, fiksni stroški so dragi). Seveda pa to potem drugače zapakiraš in ne preko cene kilovata elektrike. Saj uvedba vinjete ni bila nič drugačna. Pavšal udariš s katerim skupno pobereš vsaj toliko kot prej in je to to.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715058 (10802) tikitoki
»

V Nemčiji letos cene električne energije že več kot stokrat negativne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16143717 (36336) NSA Agent
»

Slovenija po letu 2030 brez novih avtomobilov na nafto in bencin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27778874 (70798) AštiriL
»

Chebela - mobilnost prihodnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8215389 (13807) Matako

Več podobnih tem