» »

Nova pravila pri kreditih

Nova pravila pri kreditih

««
16 / 17
»»

Alien123 ::

Nevem zakaj ne špara kar do 80 leta, pa bo lahko skeširal stanovanje.

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato; 25 let plačevat 600 evrov najemnine ali 25 let plačevat 600 evrov obroka kredita za isto stanovanje. Kaj se bolj splača?


Ne govorim o tem, govorim o tem, da preveč folka se zakreditira previsoko, ker preveč denarja porabi za neumnosti pred 30tim, namesto da bi prihranili in varčevali...

Na neumno vprašanje bom pa ti povedal neumen pa realen odgovor:

Poznam primer, ki je enako trdil da se mu bolj splača vzet 600e kredita... razultat je bil izguba službe in ker ni moral tako brutalnega obroka plačevat so mu prodali nepremičnino... no to je psihološko dosti večji udarec kot pa da živiš v najemu in greš nazaj k mamici ker nimaš za najemnino... tip je še danes večinsko psihološka razvalina!

Tako da ni zmeraj 600e kredita bolje kot 600e najemnine! V idealnih scenarijih pa je! Ampak jaz sploh ne debatiram o tem ampak o nečem drugem!


Nakladaš, ker nimaš jajc, da bi priznal svojo zmoto. Če 25 let plačuješ 600€ najemnine, nimaš nič, če pa 25 let plačuješ 600€ kredita imaš pa svojo nepremičnino. Torej se kredit za nakup nepremičnine bolj splača kot najemnina v tem primeru.

Ti si pa zato, da se ljudem ta možnost vzame. Jaz sem za to, da se ukine POTROŠNIŠKE kredite za tiste, ki niso sposobni in si kupujejo telefone na kredit in podobne bedarije, ki jih ne rabijo (ali pa jih ne rabijo za ceno, ketere si ne morejo privoščit), ampak za streho nad glavo pa se ne strinjam.

Problem je v tem, da so s tem zakonom obsodili vsaj 20% slovenije na plačevanje najemnine, brez možnosti, da bi kupili nepremičnino in zanjo plačevali kredit.
Ampak za državo je 600€ najemnine vseeno, 600€ kredita pa no go.

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato vedno z moralnimi o šparanju, a vedno pa pozabi dopisat, da so še mu starši dali 10k€ za stanovanje.


In? Torej so tudi on varčevali... brez varčevanja pa je samo jokcanje kako so lastniki krivi da ne morejo eni do stanovanj, nimajo pa na računu niti 2 plač!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Jaz bi tudi eno finančno injekcijo od staršev. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

D3m je izjavil:

Jaz bi tudi eno finančno injekcijo od staršev. :P


Jah, vprašaj jih zakaj so škrtuhi in nočejo pomagat svojemu lastnemu otroku če so ga že lahko na Svet spravli brez njegove privolitve! =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Zato, da ratam overlord s svojimi fičniki. :P

Malo heca.

Takole bom povedal.

Moji so rekli pojdi živeti, če bo pa hudo v življenju pa pridi domov in poskusi ponovno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mato989 ::

D3m je izjavil:

Zato, da ratam overlord s svojimi fičniki. :P

Malo heca.

Takole bom povedal.

Moji so rekli pojdi živeti, če bo pa hudo v življenju pa pridi domov in poskusi ponovno.


No moji so pa rekli glej, vidimo da ti bo zdaj 10 jurčkov prišlo bolj prav, kot da jih mi držimo na računu in jih dobiš kot dedič čez ŽNJ let... Seveda bi tudi brez njih lahko kupil flet, samo bi pač imel namesto 150€ obroka, pač 190€... no biggie!

Enim gre to zelo v nos!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Zakaj pa? Saj to je lepo od njih. :)

Mene v primeru sranja še vedno čaka topel dom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jerry000 ::

men je kr mal skeri plačevat kredit 25 let. Ampak ja, druge ni :D. Sem pa šparal, ampak zgleda premalo da imam pri 32 letih 30k + 8k, kateri gre pa za avto...in še 4k kredita za avto

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

men je kr mal skeri plačevat kredit 25 let. Ampak ja, druge ni :D. Sem pa šparal, ampak zgleda premalo da imam pri 32 letih 30k + 8k, kateri gre pa za avto...in še 4k kredita za avto


To sploh ni premalo... samo problem so tvoje želje in osebne zahteve glede lokacije fleta itd...

Če kupiš flet v MB imaš praktično za polovico 2 sobnega fleta že keša... ali pa za 35% trosobnega... Samo kaj ko bi ti rad v LJ ali +/- 30km... za tam pa je problem ja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Jerry000 je izjavil:

men je kr mal skeri plačevat kredit 25 let. Ampak ja, druge ni :D. Sem pa šparal, ampak zgleda premalo da imam pri 32 letih 30k + 8k, kateri gre pa za avto...in še 4k kredita za avto


Bo že.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

Zakaj bi blo strašno plačevat 25 let kredita?..
Če si šparaven, lahko tekom kredita našparaš, da odplačaš prej. Jaz sem vzel na 25let. Če samo božičnico in regres pustim pri miru, imam letno našparano okrog 2300€, pa da si vsak mesec dam nekje 150€ na stran, je to nekje 3k na leto x10... ostalo pa še gre za hobije itd.. preveč pa tudi ni dobro šparat, treba uživat..

ejresnevem ::

Alien123 je izjavil:

...2300€...

wtf?

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi blo strašno plačevat 25 let kredita?..
Če si šparaven, lahko tekom kredita našparaš, da odplačaš prej. Jaz sem vzel na 25let. Če samo božičnico in regres pustim pri miru, imam letno našparano okrog 2300€, pa da si vsak mesec dam nekje 150€ na stran, je to nekje 3k na leto x10... ostalo pa še gre za hobije itd.. preveč pa tudi ni dobro šparat, treba uživat..


Ja samo če imaš božičnico + regres skupaj 2.300€ pomeni da moraš met tudi plače vsaj 1.200€ neto... to pa pomeni da če ne moreš našparat za pol fleta gladko v 10 letih, si res želiš luksuz =) Če bi jaz mel tako plačo kot ti, bi skeširal flet po tem ko sem od začetka dela še 7 let živel pri starih =) Ker bi tolko prihranil!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Regres 1300€, bozicnica 900€-1000€..
Mato, moras se gledat da še se menja kuhna, verjetno tudi kopalnica, pa smo že preko 10k..

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Regres 1300€, bozicnica 900€-1000€..
Mato, moras se gledat da še se menja kuhna, verjetno tudi kopalnica, pa smo že preko 10k..


Dobro mene je v fletu čakala leto dni stara kuhinja z vsemi aparati razen hladilnika... kopalnica je resda 10+ let stara ampak ohranjena, tako da ne bom menjal, razen umivalnika in omare okrog v naslednjih 7-10 letih...

Največji strošek zame bodo nove vgradne omare!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Jaz pa mam malo starejšo kuhinjo, sam mam pa novo pečico in hladilnik.. sam nwm kaj naj glede hladilnika k brni, ko avto..

Okapi ::

Jerry000 je izjavil:

Mam filing da govorite da je kredit slab, ampak kako pa naj človek pride do svoje strehe? Živi v najemu celo življenje? Saj tudi za najem potrebuješ plačo 25 let

Za najem potrebuješ plačo/pokojnino 50+ let.

PrimoZ_ ::

Sej vemo da si zaplankan revež

WizzardOfOZ ::

Alien123 je izjavil:

...sam nwm kaj naj glede hladilnika k brni, ko avto..

vodna tehtnica, pa ga res naravost postavi.

St235 ::

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi blo strašno plačevat 25 let kredita?..
Če si šparaven, lahko tekom kredita našparaš, da odplačaš prej. Jaz sem vzel na 25let. Če samo božičnico in regres pustim pri miru, imam letno našparano okrog 2300€, pa da si vsak mesec dam nekje 150€ na stran, je to nekje 3k na leto x10... ostalo pa še gre za hobije itd.. preveč pa tudi ni dobro šparat, treba uživat..


Ja samo če imaš božičnico + regres skupaj 2.300€ pomeni da moraš met tudi plače vsaj 1.200€ neto... to pa pomeni da če ne moreš našparat za pol fleta gladko v 10 letih, si res želiš luksuz =) Če bi jaz mel tako plačo kot ti, bi skeširal flet po tem ko sem od začetka dela še 7 let živel pri starih =) Ker bi tolko prihranil!


In potem se hvališ, kako si odplačal šolanje, v resnici ti pa še država doplačuje do minimalca?

Alien123 ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi blo strašno plačevat 25 let kredita?..
Če si šparaven, lahko tekom kredita našparaš, da odplačaš prej. Jaz sem vzel na 25let. Če samo božičnico in regres pustim pri miru, imam letno našparano okrog 2300€, pa da si vsak mesec dam nekje 150€ na stran, je to nekje 3k na leto x10... ostalo pa še gre za hobije itd.. preveč pa tudi ni dobro šparat, treba uživat..


Ja samo če imaš božičnico + regres skupaj 2.300€ pomeni da moraš met tudi plače vsaj 1.200€ neto... to pa pomeni da če ne moreš našparat za pol fleta gladko v 10 letih, si res želiš luksuz =) Če bi jaz mel tako plačo kot ti, bi skeširal flet po tem ko sem od začetka dela še 7 let živel pri starih =) Ker bi tolko prihranil!


In potem se hvališ, kako si odplačal šolanje, v resnici ti pa še država doplačuje do minimalca?


Država NE plačuje dodatka do minimalca, razen, če je država sama lastnik firme. Od kod vam takšne nebuloze?

T-h-o-r ::

2dark je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Pa konstanten šiht z vsaj tako visokimi prihodki kot jih imaš zdaj 20-25 let tud.


Saj večina ima konstantno službo. Zdja si spet našel tistih 100k osebkov, ki tega nimajo.

Samo 100k ljudi je na pogodbah za določen čas, ki se jim v nedogled podaljšujejo, mnogi pa nimajo niti tega, ampak so na avtorskih in podjemnih? hmm

Pa vsi ostali imajo tudi službe v sektorjih, ki bodo 25 let nespremenjeni in bo vseskozi isto dela na voljo? :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

J.McLane ::

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

- 663.000 zaposlenih za nedoločen čas
- 141.000 zaposlenih za določen čas

To se je v zadnjem letu še zboljšalo, žal pi ni več razdeljenga podatka:
https://www.stat.si/statweb/News/Index/...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi blo strašno plačevat 25 let kredita?..
Če si šparaven, lahko tekom kredita našparaš, da odplačaš prej. Jaz sem vzel na 25let. Če samo božičnico in regres pustim pri miru, imam letno našparano okrog 2300€, pa da si vsak mesec dam nekje 150€ na stran, je to nekje 3k na leto x10... ostalo pa še gre za hobije itd.. preveč pa tudi ni dobro šparat, treba uživat..


Ja samo če imaš božičnico + regres skupaj 2.300€ pomeni da moraš met tudi plače vsaj 1.200€ neto... to pa pomeni da če ne moreš našparat za pol fleta gladko v 10 letih, si res želiš luksuz =) Če bi jaz mel tako plačo kot ti, bi skeširal flet po tem ko sem od začetka dela še 7 let živel pri starih =) Ker bi tolko prihranil!


In potem se hvališ, kako si odplačal šolanje, v resnici ti pa še država doplačuje do minimalca?


Se vidi da nisi nikol koncal pravne ker bi vedel da drzava nikol ne doplacuje privat firmam do minimalca... Spet kazes svoje neznanje o ekonomiji
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Rofl, me veseli da si se spotaknil v to kdo doplačuje minimalca, tako da smo dokoncno razcistili o tvojem hvaljenju kaj si si ti odplacal.

Da si bomo na jasnem ko se bos naslednjic napihoval kaj in za koga se placuje.

Drugace pa ja, drzava doplačuje minimalca povsem enako kot ostali delodajalci. Se pa opravicujem ker sem pozabil da ti revez za minimalca tlacanis pri nategunskih serviserjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Old Spice ::

Vprašanje. Glede na ne tako zelo nova pravila pri nepremičninskih kreditih, ko mora kreditojemalcu ostati minimalna plača 700 eur. In v primeru 1 otroka še 240 eur oz. 120 eur - če je partner kreditno sposoben in si lahko delita strošek otroka 50:50. Kako je potem tu recimo v primeru, da jaz mesečno uveljavljam vzdrževanega družinskega člana?

Praktičen primer. Dobim naraščaj. Ta mojo kreditno sposobnost zniža za 240 eur mesečno. Ker je partnerka kreditno sposobna, si lahko denarno skrb razdeliva 50:50. Se pravi, se mi sposobnost zniža sedaj namesto 240 eur samo za 120 eur. Kaj pa če v tem scenariju jaz hkrati celo leto uveljavljam otroka kot VDČ in imam zaradi tega mesečni neto npr. 130-150 eur višji? Ali v tem primeru ostanem na približno istih cifrah kar se tiče kreditne sposobnosti, kot pred naraščajem?

boldleaf ::

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi blo strašno plačevat 25 let kredita?..
Če si šparaven, lahko tekom kredita našparaš, da odplačaš prej. Jaz sem vzel na 25let. Če samo božičnico in regres pustim pri miru, imam letno našparano okrog 2300EUR, pa da si vsak mesec dam nekje 150EUR na stran, je to nekje 3k na leto x10... ostalo pa še gre za hobije itd.. preveč pa tudi ni dobro šparat, treba uživat..


Ti bom jaz odgovoril. Zato ker ze za 10 let naprej ne ves kaj se bo zgodilo.

Vsak kredit izven 10 let je cista norost in noces biti nekomu dolzan, kjer lahko tvoje placilo niha na podlagi statisticnih predvidevanj trgov (za malo bolj plasticen in predvsem bolj ociten prikaz, lahko pogledas pri tistih, ki so vzeli kredit v svicarskih frankih).

25 let je nekaj za kar moras biti ali vdan v usodo, da nimas druge izbire, popolnoma neizobrazen o nihanjih financnih trgov, ali pa samo naivec/idiot.

Razen tega, bo vsak, vsaj za silo z nogami na tleh, poplacal kredit kar se da hitro in bo sparal kot utrgan.

Iz preprostega razloga, ker ne ve kaj se bo zgodilo naslednje leto. Libor scandal @ Wikipedia

Seveda pa vecino populacije igra na pol na loterijo in se tolazi, da "bo ze". Pa ne se pustit strasit, saj verjetno "bo ze".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

pirat ::

ajej boldleaf..
ne ves kaj veliko o stanovanjskih kreditih, a ne?
malo recimo preberi o stanovanjskih kreditih na Švedskem, tukaj vas je precej ljubiteljev te skandinavske drzave.

Alien123 ::

boldleaf je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi blo strašno plačevat 25 let kredita?..
Če si šparaven, lahko tekom kredita našparaš, da odplačaš prej. Jaz sem vzel na 25let. Če samo božičnico in regres pustim pri miru, imam letno našparano okrog 2300EUR, pa da si vsak mesec dam nekje 150EUR na stran, je to nekje 3k na leto x10... ostalo pa še gre za hobije itd.. preveč pa tudi ni dobro šparat, treba uživat..


Ti bom jaz odgovoril. Zato ker ze za 10 let naprej ne ves kaj se bo zgodilo.

Vsak kredit izven 10 let je cista norost in noces biti nekomu dolzan, kjer lahko tvoje placilo niha na podlagi statisticnih predvidevanj trgov (za malo bolj plasticen in predvsem bolj ociten prikaz, lahko pogledas pri tistih, ki so vzeli kredit v svicarskih frankih).

25 let je nekaj za kar moras biti ali vdan v usodo, da nimas druge izbire, popolnoma neizobrazen o nihanjih financnih trgov, ali pa samo naivec/idiot.

Razen tega, bo vsak, vsaj za silo z nogami na tleh, poplacal kredit kar se da hitro in bo sparal kot utrgan.

Iz preprostega razloga, ker ne ve kaj se bo zgodilo naslednje leto. Libor scandal @ Wikipedia

Seveda pa vecino populacije igra na pol na loterijo in se tolazi, da "bo ze". Pa ne se pustit strasit, saj verjetno "bo ze".


Rajši ne piši, če ne veš :D

2dark ::

Mato989 je izjavil:



No moji so pa rekli glej, vidimo da ti bo zdaj 10 jurčkov prišlo bolj prav, kot da jih mi držimo na računu in jih dobiš kot dedič čez ŽNJ let... Seveda bi tudi brez njih lahko kupil flet, samo bi pač imel namesto 150EUR obroka, pač 190EUR... no biggie!

Enim gre to zelo v nos!



To ni nič. Od moje punce mama ji bo podarila 70 jurjev, da bo imela osnovo za stanovanje. Pa oči bo primaknil 50 jurjev.

To gre šele v nos zavistnežem.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

solatko ::

boldleaf - Seveda je prav veliko Slovencev, ki si stanovanjski problem lahko uredijo s kreditom do 10 let. Lahko si najemnik celo življenje, če pa hočeš na svoje, te pa reši edino kreda na 30 let in potem moliš boga, da obdržiš službo in, da bo plača rasla, vse ostalo je nakladanje.
Delo krepa človeka

xerror ::

Kaj vas samo pri kreditu skrbi služba? A najemnine se ne plača, če ostaneš brez službe?

Ganon ::

xerror je izjavil:

Kaj vas samo pri kreditu skrbi služba? A najemnine se ne plača, če ostaneš brez službe?


Točno to. :)) Sodelavec je že 25 let v najemu, star je 48 let. Sva se enkrat pogovarjala na to temo in je potarnal, da kako neumen je, da se ni odločil za nakup. Stanovanje bi že zdavnaj odplačal, tako pa nima nič.

WhiteAngel ::

boldleaf je izjavil:


Vsak kredit izven 10 let je cista norost in noces biti nekomu dolzan, kjer lahko tvoje placilo niha na podlagi statisticnih predvidevanj trgov (za malo bolj plasticen in predvsem bolj ociten prikaz, lahko pogledas pri tistih, ki so vzeli kredit v svicarskih frankih).

25 let je nekaj za kar moras biti ali vdan v usodo, da nimas druge izbire, popolnoma neizobrazen o nihanjih financnih trgov, ali pa samo naivec/idiot.


Narobe. Kredita ne vzameš za luksuz, da bi ga zagemblal in vse popušil. Kredit vzameš, da ga pretopiš v streho nad glavo in ne bo kar izpuhtela ta investicija.

Mato989 ::

xerror je izjavil:

Kaj vas samo pri kreditu skrbi služba? A najemnine se ne plača, če ostaneš brez službe?


Za mene je velika razlika, če kupim flet in ga ne morem odplačevat in ga moram prisilno prodat in it nazaj k starim, kot pa če pač spokam z najemniškega in grem domov... občutek poraza pri prvem je neprimerno večji =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

xerror je izjavil:

Kaj vas samo pri kreditu skrbi služba? A najemnine se ne plača, če ostaneš brez službe?


Za mene je velika razlika, če kupim flet in ga ne morem odplačevat in ga moram prisilno prodat in it nazaj k starim, kot pa če pač spokam z najemniškega in grem domov... občutek poraza pri prvem je neprimerno večji =)


Zato pa ne boš nikoli več kot minimalca imel.
Ko izgubiš službo, greš k starim, noter pa daš podnajemnika.. kje je problem?

solatko ::

xerror - Vržejo te ven in nič ne izgubiš, če imaš pa hipoteko, pa izgubiš tisto, kar vsak mesec plačuješ, da bo enkrat tvoje.

Ganon - Tudi problemov, ki jih prinaša lastnina, nima.

WhiteAngel - Pametni jemljejo kredit, ko ga ne rabijo.

Alien123 - Zakaj bi potem sploh hodil na svoje, če imajo stari dovolj prostora?
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

solatko je izjavil:

xerror - Vržejo te ven in nič ne izgubiš, če imaš pa hipoteko, pa izgubiš tisto, kar vsak mesec plačuješ, da bo enkrat tvoje.
Kakšna logika pa je to? A resno vam enim vam tko delujejo možgani?

Če imaš hipoteko in ne moreš odplačati prodaš in dobiš ven vse kar si vplačal minus vplačane obresti +- deviacijo glede na gibanje cen (kar je velikokrat okoli nule, nemalokrat tudi dobiček). Če si neumen in čakaš da banka prisilno proda je sicer teh denarcev manj, še vedno pa precej več kot pri najemnini, kjer jih je pač 0.

Ganon ::

solatko je izjavil:

če imaš pa hipoteko, pa izgubiš tisto, kar vsak mesec plačuješ, da bo enkrat tvoje


Kar seveda ni res.

solatko je izjavil:

Ganon - Tudi problemov, ki jih prinaša lastnina, nima.


Kakšnih problemov? Kar je naredil, je to, da je kup denarja zmetal v prazno, v žep lastnika, namesto da bi ga pretopil v nepremičnino. Danes mora, če želi imeti streho nad glavo, zanj še vedno plačevati.

xerror ::

solatko je izjavil:

xerror - Vržejo te ven in nič ne izgubiš, če imaš pa hipoteko, pa izgubiš tisto, kar vsak mesec plačuješ, da bo enkrat tvoje.

Ganon - Tudi problemov, ki jih prinaša lastnina, nima.

WhiteAngel - Pametni jemljejo kredit, ko ga ne rabijo.

Alien123 - Zakaj bi potem sploh hodil na svoje, če imajo stari dovolj prostora?



Vržejo te ven in izgubiš streho nad glavo. To je zate nič? Nimamo vsi možnosti iti k staršem, kot mato, tako da moraom v vsakem primeru nekaj plačevati. ali najemnino ali kredit.

Alien123 ::

Pa kredit se bolj splača, ker danes gredo najemnine v višave. Mesečni obrok kredita te pride manj kot najemnina.

IL_DIAVOLO ::

2dark je izjavil:

Mato989 je izjavil:



No moji so pa rekli glej, vidimo da ti bo zdaj 10 jurčkov prišlo bolj prav, kot da jih mi držimo na računu in jih dobiš kot dedič čez ŽNJ let... Seveda bi tudi brez njih lahko kupil flet, samo bi pač imel namesto 150EUR obroka, pač 190EUR... no biggie!

Enim gre to zelo v nos!



To ni nič. Od moje punce mama ji bo podarila 70 jurjev, da bo imela osnovo za stanovanje. Pa oči bo primaknil 50 jurjev.

To gre šele v nos zavistnežem.


True love! :D

Jerry000 ::

Alien123 je izjavil:

Pa kredit se bolj splača, ker danes gredo najemnine v višave. Mesečni obrok kredita te pride manj kot najemnina.

True, to jaz razmišljam zdaj. Ali dat za garsonjero 440 s stroški ali pa svoje stanovanje

RockyS ::

Najemnina: 300€
Doba odplačevanja 60-70 let (recimo od 20. do 80. leta)
Skupni strošek: 216k€

Kredit: 300€
Doba odplačevanja: max 30 let
Skupni strošek: 112k€ (EOM 2,02 % pri DH)

V nepremičnino, ob normalni uporabi, brez ekstremnih dogodkov (požar), v tem obdobju ne boš nikoli vložil 100k€.

Ko dosežeš neko starost, ugotoviš da bi bilo bolje živeti v domu upokojencev, kar stane minimalno 600€/mesec za zdravo in mobilno osebo.

Ampak si lahko to privoščič? Odvisno:
a) prodaš nepremičnino in se strošek oskrbe krije iz te kupnine + pokojnine
b) stroške krijejo otroci + pokojnina

Seveda je opcija, da še naprej živiš v najemu, kjer si prepuščen sam sebi ampak izkušnje kažejo, da si to želi zelo malo ljudi, večina jih je prisiljena v tako življenje, zaradi prenizkih dohodkov (pokojnine).

UganiKdo ::

Mato989 je izjavil:

xerror je izjavil:

Kaj vas samo pri kreditu skrbi služba? A najemnine se ne plača, če ostaneš brez službe?


Za mene je velika razlika, če kupim flet in ga ne morem odplačevat in ga moram prisilno prodat in it nazaj k starim, kot pa če pač spokam z najemniškega in grem domov... občutek poraza pri prvem je neprimerno večji =)

Si vse povedal. Sprejemat financne odlocitve na podlagi custvenih reakcij je nekaj najbolj zgresenega, kar si clovek lahko privosci v zivljenju.

feryz ::

RockyS je izjavil:


Ampak si lahko to privoščič? Odvisno:
a) prodaš nepremičnino in se strošek oskrbe krije iz te kupnine + pokojnine
b) stroške krijejo otroci + pokojnina
Če govoriš pod b) o najemniku, je napačno. Niso otroci + pokojnina, ampak občina + pokojnina. Mulcem ni treba plačevati za stare, če nič ne verbajo. In ponavadi tudi ne.

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

2dark je izjavil:

Mato989 je izjavil:



No moji so pa rekli glej, vidimo da ti bo zdaj 10 jurčkov prišlo bolj prav, kot da jih mi držimo na računu in jih dobiš kot dedič čez ŽNJ let... Seveda bi tudi brez njih lahko kupil flet, samo bi pač imel namesto 150EUR obroka, pač 190EUR... no biggie!

Enim gre to zelo v nos!



To ni nič. Od moje punce mama ji bo podarila 70 jurjev, da bo imela osnovo za stanovanje. Pa oči bo primaknil 50 jurjev.

To gre šele v nos zavistnežem.


True love! :D


Edinka je.

Midva bova tudi otrokom, ko jih bova imela vsak mesec nakazala na varčevalni račun 100€ vsak oz. 200€ mesečno do njegove polnoletnosti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

St235 ::

Bistveno bolj verjeten scenarij je da te bo ven vrgla iz stanovanja. Lenih freeloaderjev nobena dolgo ne tolerira.

RockyS ::

feryz je izjavil:

RockyS je izjavil:


Ampak si lahko to privoščič? Odvisno:
a) prodaš nepremičnino in se strošek oskrbe krije iz te kupnine + pokojnine
b) stroške krijejo otroci + pokojnina
Če govoriš pod b) o najemniku, je napačno. Niso otroci + pokojnina, ampak občina + pokojnina. Mulcem ni treba plačevati za stare, če nič ne verbajo. In ponavadi tudi ne.


Od kot pa ti ta informacija, da otrokom ni treba plačevati?

Dolžnost preživljanja staršev izhaja iz zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (odslej: ZZZDR), ki v prvem odstavku 124. člena določa, da je polnoletni otrok dolžan po svojih zmožnostih preživljati svoje starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti.

Dolžnost preživljanja staršev in posledično plačilo domske oskrbe lahko tako pade tudi na ramena že odraslih otrok, ki izhajajo iz vse prej kot idiličnih družin, v katerih starši niso skrbeli zanje in so se stiki med njimi prekinili že pred desetletji.

Zakon zato določa izjemo, da polnoletni otrok ni dolžan preživljati tistega od staršev, ki iz neupravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega (drugi odstavek 124. člena ZZZDR). Zgolj pretrgane družinske vezi in slabi odnosi s starši, če so ti preživninske obveznosti do otroka izpolnjevali, polnoletnega otroka ne razbremenijo dolžnosti njihovega preživljanja

Vir:
https://www.delo.si/znanje/potrosnik/pr...

Še iz drugega članka:
Domove prvenstveno plačujejo stanovalci, potem svojci. Če jih ni, plačuje občina zadnjega stalnega prebivališča ali država. Trenutno 34,8 odstotka oskrbovancev plačuje samih, 30,3 odstotka skupaj s svojci, 12,8 odstotka svojci v celoti. Pri slabih 21 odstotkih doplačujejo občine, v celoti pa plačujejo oskrbo za približno 0,6 odstotka stanovalcev.
Plačilo oprostijo samo socialno najbolj ogroženemu, ki po morebitnem plačilu ne bi imel dovolj za preživetje in bi bil v finančni stiski. Če ima nepremičnino, se nanjo "obesi" država, ki v Zemljiško knjigo vpiše prepoved prodaje, hipoteke ali podobne obremenitve. Ker država ni nikoli na slabšem, je treba po smrti vrniti pomoč, zato je morebitna dediščina omejena do višine vrednosti prejetega. Del ali celotno pokojnikovo premoženje tako postane lastnina države oziroma občine, ki na zapuščinski obravnavi zahteva vračilo vse pomoči, ki jo je nudila pokojniku.


Vir:
https://cekin.si/pokojnina/to-sledi-ce-...
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222702 (18556) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44689797 (77390) FTad
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162886 (132831) thramos

Več podobnih tem