» »

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah

««
8 / 12
»»

MadMicka ::

Jaz sm prov vesel, da vas je tolk velik tuki, ki skrbite za blagor delavcev in majhnih trgovcev. Ko bi vas bilo vsaj več :)

Thomas ::

Ja, ane Mici! Ker takih, ki jim pumpate glave z oslarijami je očitno dosti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_sas_ ::

>Zadeva ne bo šla skozi parlament in ustavno sodišče še toliko časa, da izid referenduma ne bo več zavezujoč.

ce smem vprasat; koliko casa pa mora pretect, da referendum ni vec zavezujoc?:8)

btw: jah, res skoda za taksen izid.

elson2k ::

Ob vsem tem kar si njihovi sindikati sami delajo lahko se tako skrbimo, pa jim ne pomaga :D Dosegli so svoje, bomo pa videli ce je bilo vse to res v interesu delavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

Thomas ::

Kolikor vem - eno leto parlament ne sme delati v nasprotju z ljudsko voljo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Mora pa v razumnem roku potrdit tole skrpucalo, ki ga je ljudstvo danes izglasovalo. Mah - šit.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

elson2k ::

V koncni fazi pa ostali lahk zacnemo zbirat podpise za novo pobudo za referendum,ki bi iznicil danasnjega. Navsezadnje, ce zberemo dovolj podpisov.... >:D 600 megasit bi zopet slo, ampak v drugo bi nam morebiti uspelo :D

Barakuda1 ::

Zadeva ne bo šla skozi parlament in ustavno sodišče še toliko časa, da izid referenduma ne bo več zavezujoč


Tole je pa težko predstavljiva zadeva. Zavezujoč referndum namreč nima roka trajanja tko kot ribje konzerve.
Drugače povedano, parlament bo moral sprejet zakon v skladu z referndumskim vprašanjem. Nadaljevanje seveda lahko sledi na Ustavnem sodiču, katero pa ni dolžno zadržati izvajanja določenih zakonskih določb, še manj pa lahko samo oblikuje pravilno dikcijo zakona.
Vse kar bo lahko storilo ustavno sodiče je torej ali ugotovi, da zakon (v celoti ali deloma) ni v nasprotju z ustavo, ali, da je in predlaga parlamentu, da naj zakon v ustreznem roku popravi in uskladi, ali pa del zakona razveljavi.
Ampak pot bo dolga izid negotov, škoda pa neprecenljiva.

Že pred referndumom sem izražal skepso nad volilci, sedaj jo tudi nad nadljnimi postopki.

Bo pa morda končno ta referndum ponovno spriožil polemike v zvezi z referndumum kot takim oziroma tako o cenzusu za razpis, kot tudi o cenzusu za veljavnost.
Tokrat je neumnost sprejelo le 10 % volilnih upravičencev, kar je le borih 5 % prebivalstva. Jutri se lahko zgodi, da bosta referndum izglasovala samo Rode in dva župnika, pa bo zavezujoč (karikirano, vendar ustavno trenutno možno - žal)

Barakuda

elson2k ::

Sem 100% preprican da referendum za to vprasanje ni primeren nacin resevanja. To mislim da je splosno znano. Ampak vazno da "uboge" prodajalke lahko diktirajo VSEM trgovcem ki delajo ob nedeljah, tudi tistim kateri to pocnejo z veseljem (zasluzek jasno) in dobijo prosto nedeljo, nekatere pa prost kar cel teden (mesec,leto) in tistih nekaj bytov v bazi na borzi za delo.

Thomas ::

Bom videl, kaj majo povedat stručkoti v Odmevih nocoj. Če je ali če ni way out iz tega. Če ne bo na Discoveriju kaj preveč zanimivga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

shock ::

Kakšno je bilo vprašanje na referendumu? Če želimo imeti večjo število brezposelnih?

elson2k ::

Ce obstaja way out za akterje igre imenovane SIB potem mora tudi za to >:D >:D

Thomas ::

Hehehe ... to pa res elson! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Ne razumem, zakaj nekateri tolk jokate. Kot da bi se to kaj vas tikalo. Če boste želel v nedeljo v štacuno, boste še zmeri lahko šli.

Mater, pred dobrimi desetimi leti smo mel sam občinske referendume za samoprispevke. Zdej, k smo dobil demokracijo, se pa nekateri pridušate kok je folk neumn in da je bolj, da ljudstvo nima demokratičnih vzvodov na razpolago.

In neki jokate zarad denarja. Zdej vsej veste kam gre, pred časom tega niste vedl. In kar je še bolj pomebno, pravila so znana vnaprej!

bradek ::

Obstaja kak minimalni prag, namrec nekaj manj kot 23% je bila po podatkih volilna udelezba?
Ravno toliko kot stejejo trgovke in njihove druzine :)

hatch ::

Pa kaj je folk blesav? Sicer sem z volino udelezbo zadovoljen.. (no lepo bi blo, ce bi bila se malo manjsa)

Zakaj pa ne bi blo karkoli odprto ob nedeljah?
Ce komu ne pase delat ob nedeljah, pa naj pac ne dela.. naj da odpoved... nihce ga ne sili da dela.

Osebno bi se raje delal ob nedeljah.. in bi imel raje kak torek frej. Enostavno zato, ker drugace med tednom nimam casa za nic.. se ce hocem it kako zadevo na obcino urejat moram vzet dopust.

elson2k ::

Saj ne jokamo, samo ce bodo trgovine v mojem kraju zaprte, mar se naj v LJ vozim po kruh? Dvomim da se bodo med sabo zmenil katero nedeljo bo kdo odprt. Ali se mogoce motim?

Demokraticni vzvodi se cisto ok zadeva, le tezava je v tem da doloceni ljudje, ki pac imajo to moznost le te izkoriscajo v lastne namene, oziroma v interese manjsine.

In ne jokamo zarad dnarja, sploh ne. Smo se ze navadl da kar nam ne pobere drzava poberejo referendumi :D , pa ce je se tako neumno vprasanje.

Vremenko ::

MadMicka: Če boste želel v nedeljo v štacuno, boste še zmeri lahko šli.

Nimaš prav. V nedeljo ne bom mogel v štacuno z oblekami, nakitom, cvetličarno, spominki. Zdej bi rad vidu, če bodo res zaprli trgovince na Brejzah. Pa v našem kraju je itak sam ena trgovina z živilskimi izdelki, zdej bo pa še ta sam odprta 10 nedelj. Torej, ni res, da bom šel lahk v štacuna, če bom hotel.

flipflop ::

Ne razumem, zakaj nekateri tolk jokate. Kot da bi se to kaj vas tikalo.


Ja zakaj vraga je pa bil potem referendum,če se nas ne tiče?!

elson2k ::

hehe good one >:D >:D >:D

Vremenko ::

V nedeljo zjutraj se odpravim na morje. S sabo vzamem fotoaparat. Ugotovim, da mi je zmanjkal filma. Zdej pa vsi tisti, ki ste danes obkrožoli ZA, povejte kje ga bom lahko kupil? Bencinske ob avtocesti odpadejo, ker so zaradui velikosti zaprte. Trafike so tudi vse zaprte. Če bom že slučajno našel odprto trgovino, bodo le-tam prodajal sam nujne življenjske artikle. Hmm, v nedeljo na morju, jest pa nimam niti možnosti, da bi kupil film.

To se bo zgodil, če bo zakonodajalec spoštoval referendumsko vprašanje.

Super Sonic ::

"Zdej pa vsi tisti, ki ste danes obkrožoli ZA, povejte kje ga bom lahko kupil"

:)

predlagam da se ubiješ.
Najbrž se ti v soboto ne da po film. In prav je tako. Bodi brez.

nekako takole:
Nujna je trgovina od ponedeljka in (recimo) sobote. V nedeljo je trgovina luksuz.
Katerga mi, ne rabimo (razn seronj, se ve).

p.s.
Jankovič naj joka koliko hoče, samo se mi zdi da gre bolj za princip da nečesa ni dosegel, kot pa karkol druzga:D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

darh ::

radeon power -- kaj je nedelja tako posebnega, da bi bil to luxuz???
Excuses are useless! Results are priceless!

robio ::

radeon power: In če Jankovič iz principa odpusti 500 delavcev? Je zmaga še vedno vaša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robio ()

Zheegec ::

Če je že iz Vatikana prišlo 21 glasov, ki so vsi bili ZA, potem naj pa v nedeljo kar vse cerkve v Sloveniji zaprejo, saj so OČITNO proti nedeljskemu delu. Sploh ne vem, zakaj je bil referendum V NEDELJO, saj je nedelja ja gospodov dan in mi, državljani in džravljanke, bi morali v nedeljo biti s svojo družino, ne pa na REFERENDUMU.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

elson2k ::

500 jih bo odpustil v vsakem primeru, ce do teh sprememb res pride. Iz principa jih lahko odpusti kvecjem se dodatnih 500,ker bodo vse skupaj tako reorganizirali da bo zadeva delovala. Bodo pa vsi ti imeli dosti casa skupaj kot druzina, lahko bodo skupaj masevali in se hudovali kako sta kapitalizem in Zoki zlobna.

Zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

DSmidgy ::

Obstaja kak minimalni prag
Na žalost ne in na žalost tudi kaže da se nič ne premika v to smer. Pomojem bi bi mogla bit postavljena meja - vsaj 50% udeležba.

Super Sonic ::

obrazložite potem pomen besede NEDELJA.
zakaj človek še več tisoč let ob nedeljah nekako ne dela?
ne vem. NIsm si jest tega zmislu.

Jest sm zato da so odprte trgovine non-stop. Ampak potem, bi bilo lepo če bi bilo še:
ministrstvo, vlada, šole, faksi, avto delavnice,skratka, tovarne s primarno, sekundarno in tercialno (pa še kvartalno) dejavnostjo, lepo bi bilo če bi bia odprta tudi pošta, idt,... no skratka VSE.

vse ali nič

Grdo pa je gledat kako Jankovič in kompanija služi miljone, na račun tega, da ljudje zabijajo lajf v nekem depresivnem mercator centru. Tega niti niso vredni.
Naj si najdejo kaj boljšega.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Luka Percic ::

Vremenko: boš pa šel na hrvaško na morje!:D

elson2k ::

Razen ce ne bojo tudi oni referendumsko omejili obratovalnega casa >:D

MI_KO ::

Najraje bi vsakemu ki je glasoval za pobudo svoje mnenje v obraz povedal!!!!!;( Bognedaj, da srečam tega sindikalista! Gorje njemu

Res ne hodim velikokrat v nedeljo v trgovino, samo če že grem, potem je to ke nekaj nujno rabim in se bom nevemkako jezil, ker bo trgovina zaprta.

Še par primerov:
Trgovka bo šla v nedeljo z družino k maši na brezje (ali pa v portorož na kavo). Potem pa se bo dež ulil in uboga zatirana delavka, njenih 5 zapostavljenih otrok in brezposeln mož si ne bodo mogli niti dežnika kupit!

Da ne bo kdo mislil, da bodo vse trgovke v nedeljo gugale otroke in skuhale kosilo. Ogromno jih bo šlo v italijo po nakupih, ker čez teden nimajo časa.:D

Gremo sprožit še en tak butast referendum:
- Proti policajem na cesti med 20 in 6 uro zjutraj, ker morajo ženo zadovoljit!

- Za brezplačen TFT monitor če maš več kot 1.0 dioptrije

- ,...

iration ::

Ne verjamem, da bi Hrvati bili za take srednjeveške odločitve :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zheegec ::

Radeon Power: Saj je prav, da služi, drugače pa ne bi bili v kapitalizmu/demokraciji. In sindikat je s tem referendumom povzročil veliko škodo:
- državi (600 milijonov SIT),
- trgovinam (v nedeljo se kupuje dražje stvari, tudi tujci k nam hodijo nakupovati v nedeljo), ter s tem tudi državi
- trgovcem -> samo pri Mercatorju 500 ljudi, koliko pa še pri Sparu,...

Pravi kriminal, če mene vprašate.
Še vedno me zanima, če se bodo duhovniki tega držali in v nedeljo ne bodo delali, saj bi lahko Cerkev označil kot "duhovno trgovino", kjer ne prodajajo nujnih življenskih potrebščin :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

robio ::

radeon power: Praviš vse ali nič. In kaj imamo zdej? Ali so po tvoje trgovci vse? Kaj pa ostali trgovci kateri bodo še lahko delali ob nedeljah? A oni nebodo nič "bogi"? Če bi mal pomislil bi sam opazil da zdej nebo ne vse in ne nič in tega sploh pisal nebi.
Glede opazke "Grdo pa je gledat kako Jankovič in kompanija služi miljone, na račun tega, da ljudje zabijajo lajf v nekem depresivnem mercator centru. Tega niti niso vredni." pa lepo da priznaš, da je razlog "folšija". Vsak ve za kakšen denar dela. Če v nedeljo dobijo ura+75% mislim da ni problem v 75% ampak v uri, vendar se o tej uri nič ne govori.

Zheegec ::

MI_KO: Predlagam razpis referenduma, ki bo določal, da se v nedeljo ne sme glasovati na volitvah ali referendumih, ker je takrat potrebno biti z družino.
Gremo podpise zbirat!!
Kdo je ZA?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Super Sonic ::

"In če Jankovič iz principa odpusti 500 delavcev? Je zmaga še vedno vaša?"

Jankovič lahko zaposli 500 novih delavcev ali pa jih odpusti 2000.
Za oboje ima dovolj argumentov.

In lahko jih obdrži- vseh 500, ja. Samo potem ne bo več toliko dobička, oz. ne bo mogu šefe kupt glih vsega kar si želi in njegov sinko, men ne bo mogu nabijat kolk jim gre najbolš...

to je blem.

NIč drugega.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

MadMicka ::

Neverjetno, kakšni primitivni izpadi.

Bolj resno velja naslednje: Lahko govorimo npr. o meji za referendum. Sicer zaenkrat se mi zdi meje 40.000 podpisov ok. Če pa bi prišlo do večjega števila referendumov, ki bi se tikov le manjšega števila ljudi, potem se seveda lahko meja tudi dvigne.

flipflop ::

Kaj pa tista trgovka predvčerajšnjim,ko je povedala,da je sin hodil na gostinsko šolo. In ko je začela delati v trgovini (tudi nedelje,28 v celem letu),je pa pustil šolo,saj niso mogli biti skupaj. Nato pa še doda,da bi lahko vse te trgovke in trgovci ob prostih nedeljah hodili na izlete,ali v kino. Kot da tam ni nihče zaposlen.

P.S. A Planet TUŠ bo še lahko obratoval? Torej samo kino?

Zheegec ::

Radeon Power: Še nekaj, veliko delavcev mora delati v nedeljo cel šiht, pa še nobenega referenduma ni bilo o tem, pa imajo delavci v tovarnah neprimerljivo težje delo, plačo pa dobijo enako, če ne celo nižjo.
Da sploh ne govorim, da je potrebno v nekaterih tovarnah delati 3 šihte po 16 ur (vsak mesec celih 24 ur ekstra dela), pa tudi še ni bilo referenduma. Predlagaj trgovkam takšen delavnik, pa bodo še stavkale 0:)

P.s.: za 24ur/mesec-ekstra vem, ker imam 2Km stran tovarno, kjer je to čisto normalno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

iration ::

> Gremo sprožit še en tak butast referendum:

Hmm, ko so sindikati že ravno pri omejevanju kroženja denarja (beri: gospodarstva), bi lahko razpisal še tele referendume:

- na borzi se trguje samo od 9 do 11 zjutraj
- pravna oseba lahko kupi samo 50 delnic na dan
- sindikat lahko da veto na katerikoli zakon v pripravi, če se izkaže, da bo preveč vzpodbudil gospodarstvo
- tuje naložbe se prepovejo
- posojila gospodarskim družbam so lahko samo do 500.000 sit
- lastnine ni, vse je naše (:D)
- ...

Mah, samo razočaran sem ...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zheegec ::

Flipflop- zaradi tega, ker niso mogli biti skupaj je sin pustil šolo, ona pa ni imela niti ENEGA dneva v tednu prosto? Po zakonu mora imeti teden 6 delavnih dni, pa če je 7. dan ponedeljek, sreda ali, bognedaj, celo nedelja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Rekla je,da je sin pustil šolo,ker je delala 28 nedelj v letu.:))

MadMicka ::

Alien3001, tista vaša fabrka, če res delajo 24 ur extra, kot ti temu praviš, verjetno ne gre za nadure, ampak za prerazporeditve delovenga časa, to pomeni, en mesec, ko je več dela, več delajo, drugi mesec so pa bolj doma. V povprečju pa opravijo 176 ur na mesec oz. 8 ur na dan.

Pa še glede tistega dneva frej, zakon dovoljuje, da delavec dela 12 dni skupaj in je nato 2 dni frej, torej 1 dan frej na teden se gleda v povprečju na 14 dni.

Pa še glede marketinga sindikatov: gotovo, da niti pod razno ne morjo spravt skupi tolk strokovnjakov in ljudi, ki so vešči nastopanja pred javnostjo, kot delodajalci. Razlog je jasno denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Super Sonic ::

"Vsak ve za kakšen denar dela. "

Retorično vprašanje. Študent tam ve, koliko dobi. Redno zaposleni pa niti ne. Zakaj?
Že samo zarad tega, ker jim (čeprou imajo bajne zaslužke), regres plača v nekih bonih.>:D ? Tega v pogodbi, se mi zdi, ni. Nadure pa niso točno specificirane.
Pa še te plačajo z zamikom.


"nedeljo dobijo ura+75% "
Frizerka ma hčer, katera je zaposlena v Mercatorju.
Za vsako uro več in nedeljsko delo so plačni, bojda 200 sit na uro več.

eden basa in vem da to ni frizerka
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

verjetno ne gre za nadure

Da, gre. Čiste nadure, si pa lahko prepričan, da niso plačane po 75% več kot ostali dnevi.
zakon dovoljuje, da delavec dela 12 dni skupaj in je nato 2 dni frej

No, v principu je isto.
Tega v pogodbi, se mi zdi, ni. Nadure pa niso točno specificirane.

TO bi pa lahko sindikati dali v referendumsko vprašanje, ne pa delo v nedeljah. To je pa problem slabih zakonov, za katere pa sindikate boli #$%#.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Regres plačujejo preko bonov mnoga podjetja,pa ne samo trgovine.

iration ::

Kolk dobijo delavci ob nedeljah, pa kolk dni čjo met na teden frej, to mene nič ne briga, to naj se zmenjo delavci in lastniki štacune. Da pa se gre z zakonom štacune zapirat na en določen dan, je pa res kretensko. Pa glih nedelja, ko nas ima večina čas it po štacunah.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

robio ::

radeon power:Regres, božicnice, dodatek za šolo... Mislim da tudi če je eno izmet teh izplačano v bonih ni to nič groznega. Marsi kdo dobi samo regres pa še tega minimalnega.

Super Sonic ::

"Regres plačujejo preko bonov mnoga podjetja,pa ne samo trgovine."

IN kaj nej zdej jest naredim glede tega? nč.
jasno je, da je potem težko rečt, da so pravično plačani za svoje delo.
Pomoji oceni, niso.

to je druga stvar.

Alien 3001:
vem kaj mi hočeš povedat, samo hec je v tem, da so vsi ti ljudje vedeli kam se spučajo in vedo že v naprej kaj jih čaka.

če pa si ti se zaposlil v Šparu leta (govorim iz glave) 99, nisi podpisoval nobene pogodbe da delo v nedeljo.
Naknadno, pa so jo morali. IN to vsi (drugače cesta vabi).

Zame to je razlika.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

"Regres, božicnice, dodatek za šolo... Mislim da tudi če je eno izmet teh izplačano v bonih ni to nič groznega"
:))

Zakaj si potem uprava ne izplača regresa v bonih?
Zakaj direktor ne dobi božičnice v bonih?
sej menda v tem ni nič groznega.

Ti boni so čist mim in zame niso nč, še najmanj pa plačilno sredstvo.
Jest bi Jankoviču osebno šel te bone zataknt v rit.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913163 (11278) Zheegec
»

Nedeljsko delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1069489 (7767) Ziga Dolhar
»

Ustavno sodišče o odpiralnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
786513 (5342) SodVina
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139374 (8188) MadMicka
»

Ali je res, da je toliko trgovin odprtih v nedeljah in praznikih???

Oddelek: Loža
353256 (2961) _Mortal_

Več podobnih tem