» »

KRIS5 na 1919

KRIS5 na 1919

Temo vidijo: vsi

Samael ::

k4vz0024 je izjavil:

Samael, razumem, da si najstnik in da nisi sposoben dojeti, kar sem napisal.


Seveda vem, kaj si napisal. Ti bom pomagal, če si pozabil:

k4vz0024 je izjavil:

To, da se nekatere stigmatizira, da ne bodo prispevali, je še večja svinjarija.


Je to tvoja izjava?

No, koga se je stigmatiziralo, ker ni prispeval? Nam boš končno zaupal to tvojo veliko skrivnost?
Ok, razumem, da se koga vas stigmatizira, ker blebečete neumnosti, ampak koga se je pa stigmatiziralo izključno, ker ni odprl denarnico? Mi poveš? Ali pa boš še naprej nabijal v tri krasne?

Samael ::

Na splošno pa @k4vz0024 jemlji moje pisanje kot dobronamerno pomoč tebi, ki boš mogoče, samo mogoče, naslednjič predno izustiš kakšno laž, dvakrat premislil in se zavedal, da to mogoče ni najpametneje, ker se slej ko prej najde kdo, ki te bo s tem soočil.

Sam bi lahko že par objav nazaj popustil in ti dal mir, ampak potem ne bi bilo vzgojnega učinka. Skratka, ko boš naslednjič klatil neumnosti, počni to bolj subtilno v skladu z znanimi dejstvi, ne tvojo lastno domišlijo.

k4vz0024 ::

Tvoje pisanje in razumevanje je čustveno neuravnoteženo. Z žaljenjem ne boš nič dosegel. Pokazal si se kot bralno nepismen in nerazgledan mulc. Ti kar lajajo še naprej. Jaz se s takimi kot si nimam časa ukvarjati. Škoda časa.

Samael ::

k4vz0024 je izjavil:

Tvoje pisanje in razumevanje je čustveno neuravnoteženo. Z žaljenjem ne boš nič dosegel. Pokazal si se kot bralno nepismen in nerazgledan mulc. Ti kar lajajo še naprej. Jaz se s takimi kot si nimam časa ukvarjati. Škoda časa.

Tudi prav, le potrudi se malce bolj v prihodnje in v javnosti ne piši namišljenih neumnosti, ki služijo zgolj podkrepitvi lastnega mnenja. Glej, koliko časa se mora potem človek, ki ti želi vse dobro, truditi s teboj.
A misliš, da nam ostalim je pa lahko, ko ti moramo kot pobalinu razlagati kaj je prav in kaj ne.

jype ::

qwertyy je izjavil:

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?
What?

Zanimati bi te moralo, kam bo šel denar _do_ potrebne vsote!

Tipu, ki se obsceno masti na račun bolnih otrok.

Samael ::

jype je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?
What?

Zanimati bi te moralo, kam bo šel denar _do_ potrebne vsote!

Tipu, ki se obsceno masti na račun bolnih otrok.

Če ga pa skrbi, da starši od otroka, ki bo verjetno vedno nekoliko invaliden, ne bodo imeli preveč lagodnega življenja zaradi njegovih 5 eur ...

Pač, ne obremenjuj se s tem človek. Drugače pa pohvalno za donacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vazelin ::

Tipu, ki se obsceno masti na račun bolnih otrok.

Misliš tipa, brez katerega tega eksperimentalnega zdravila sploh bilo ne bi?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Miki N ::

qwertyy je izjavil:

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?

Prvo kot prvo vsi mediji govorijo 2,3 milijona evrov, medtem, ko zdravilo dejansko stane 2,3 milijona dolarjev. Drugo kot drugo pa folk na veliko donira in bo še doniral naslednjih nekaj dni. S takim tempom bomo vsoto zagotovo presegli. Kdo pobere denar, ki bo ostal? Nazaj ga definitivno ne bodo in ne morejo deliti.



Ena rešitev za ta problem je, da se ustanovi poseben dobrodelen sklad - sicer namenski, ampak kar ostane se lahko potem donira naslednjemu, ne nujno s tako hudo boleznijo. Oziroma se zbira potem naprej za naslednjega.

To bi potem tudi pomirilo vplačnike glede tega, da bi se slučajno kdo osebno okoristil (ker sredstva v skladu se ne da kar tako dvigniti brez razloga).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

;-) ::

Eni ne razumejo, res da se Kris zdravi v sloveniji in zdravilo upocasnjuje bolezen, nekateri pravijo da gre na bolje ampak starsi so vsak dan z njim vrjetno najbolje vejo, ceprav gledajo na stvar subjektivno.

V glavnem slovensko zdravilo se uporablja in ne vemo ce bo okrevanje sto odstotno...

Zdravilo iz zda je do sedaj bilo stoodstotno. Pika. Da je poskusno itd. ga oznacujejo samo nasi tukaj, ki uporabljajo nekaj kar pravijo da nevejo ce bo 100% pomagalo a ob enem vejo da se nikomur ni.

Torej kaj ti ostane ce imas 4mesece casa?! Dajmo zbrat dnar pa dajmo moznost, 5,10,20, magari 500 ce je treba je nic proti zivljenju otroka.

Miki N ::

;-) je izjavil:



Zdravilo iz zda je do sedaj bilo stoodstotno. Pika. Da je poskusno itd. ga oznacujejo samo nasi tukaj, ki uporabljajo nekaj kar pravijo da nevejo ce bo 100% pomagalo a ob enem vejo da se nikomur ni.


Vprašanje kaj sploh pomeni "poskusno" - verjetno je tukaj več faz. Kadar farmacevtsko podjetje vloži zahtevo za registracijo za komercialno prodajo je itak že šlo čez vse "poizkusne" faze, ki jo taka registracija sploh zahteva. To so v glavnem potem bolj formalnosti. Se pa dostikrat zgodi, da se potem zaradi problemov zdravilo umakne iz prodaje, samo to je ločena zgodba.

Saj del stroškov pri razvoju je ravno ta registracija z vsemi zavarovanji in oportunitenimi stroški v zvezi s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

;-) ::

Samo nasi debili oznacujejo zdravilo kot poskusno, ob enem vejo da v ameriki pomaga in deluje. Ob enem pa tudi vedo da nase zdravilo NE pomaga a ga vseeno tisijo in upravicujejo.

Miki N ::

;-) je izjavil:

Samo nasi debili oznacujejo zdravilo kot poskusno, ob enem vejo da v ameriki pomaga in deluje. Ob enem pa tudi vedo da nase zdravilo NE pomaga a ga vseeno tisijo in upravicujejo.


Kaj veš, mogoče ga pa tako označuje celo sam proizvajalec in imajo kao neko fazo dolgoročnih "širokih" kliničnih testov že registriranega zdravila, ki lahko traja leta. Samo to ne pomeni, da je ravno iz laboratorija. Verjetno je bilo zadaj že kup (ok tukaj ne ravno kup, ker gre za redke bolezni) poizkusnih pacientov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

darkolord ::

;-) je izjavil:

Samo nasi debili oznacujejo zdravilo kot poskusno, ob enem vejo da v ameriki pomaga in deluje. Ob enem pa tudi vedo da nase zdravilo NE pomaga a ga vseeno tisijo in upravicujejo.
Čisto nič v tvojem sporočilu ne drži.

;-) ::

Keri. Povej primer spinalne misicne atrofije kjer clovek zivi normalno pri nas in jo ima od rojstva. Me prav zanima.

darkolord ::

A zaradi zdravila spinraza, ki je ta hip najdražje zdravilo na naših tleh - prvo leto zdravljenja stane 400.000 evrov na bolnika - je Krisu veliko boljše.


Ti si pa napisal, da "NE pomaga".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

qwertyy ::

Samael je izjavil:

jype je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?
What?

Zanimati bi te moralo, kam bo šel denar _do_ potrebne vsote!

Tipu, ki se obsceno masti na račun bolnih otrok.

Če ga pa skrbi, da starši od otroka, ki bo verjetno vedno nekoliko invaliden, ne bodo imeli preveč lagodnega življenja zaradi njegovih 5 eur ...

Pač, ne obremenjuj se s tem človek. Drugače pa pohvalno za donacijo.


V bistvu bolj zato, da ne bo preostanek pobasala "agencija", ki vodi ves ta medijski šund itd.

Miki N ::

qwertyy je izjavil:

Samael je izjavil:

jype je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?
What?

Zanimati bi te moralo, kam bo šel denar _do_ potrebne vsote!

Tipu, ki se obsceno masti na račun bolnih otrok.

Če ga pa skrbi, da starši od otroka, ki bo verjetno vedno nekoliko invaliden, ne bodo imeli preveč lagodnega življenja zaradi njegovih 5 eur ...

Pač, ne obremenjuj se s tem človek. Drugače pa pohvalno za donacijo.


V bistvu bolj zato, da ne bo preostanek pobasala "agencija", ki vodi ves ta medijski šund itd.


Kot rečeno, načeloma so to namenska sredstva. Tako da ta "agencija" (društvo Palčica?) mora predložiti vsako leto za kaj so porabili zbrana sredstva. Upam, saj.

Machete ::

Katera agencija? rkc? sazas? dobavitelji zdr. opreme? jelinčič? teš6? dars?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miki N ::

Drugače če koga zanima, glede na to da gre za FDA odobreno zdravilo:

https://www.phrma.org/advocacy/research...

Zdravilo za Krisa je očitno v "4. fazi" - in tukaj so termini dokaj "odprti".

Postopek v EU je zelo podoben - in je glavni razlog zakaj traja dobesedno desetletja, da sploh dobiš registracijo - in še vedno nisi izven "poizkusnih" faz.

Glejte tudi tako: pacienti, ki prejemajo eksperimentalna zdravila prispevajo ogromno - na lastno tveganje prispevajo k napredku, ki bo nekoč pomagal tistim za njimi. Ampak to je odločitev posameznika (oziroma verjetno v tem primeru njegovih staršev).

thetech ::

Samael je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Samael, razumem, da si najstnik in da nisi sposoben dojeti, kar sem napisal.


Seveda vem, kaj si napisal. Ti bom pomagal, če si pozabil:

k4vz0024 je izjavil:

To, da se nekatere stigmatizira, da ne bodo prispevali, je še večja svinjarija.


Je to tvoja izjava?

No, koga se je stigmatiziralo, ker ni prispeval? Nam boš končno zaupal to tvojo veliko skrivnost?
Ok, razumem, da se koga vas stigmatizira, ker blebečete neumnosti, ampak koga se je pa stigmatiziralo izključno, ker ni odprl denarnico? Mi poveš? Ali pa boš še naprej nabijal v tri krasne?


Ta pajac stigmatizira samega sebe, obenem pa išče krivce drugod.

darkolord ::

Miki N je izjavil:

Drugače če koga zanima, glede na to da gre za FDA odobreno zdravilo:

https://www.phrma.org/advocacy/research...

Zdravilo za Krisa je očitno v "4. fazi" - in tukaj so termini dokaj "odprti".

Postopek v EU je zelo podoben - in je glavni razlog zakaj traja dobesedno desetletja, da sploh dobiš registracijo - in še vedno nisi izven "poizkusnih" faz.

Glejte tudi tako: pacienti, ki prejemajo eksperimentalna zdravila prispevajo ogromno - na lastno tveganje prispevajo k napredku, ki bo nekoč pomagal tistim za njimi. Ampak to je odločitev posameznika (oziroma verjetno v tem primeru njegovih staršev).
V EU poteka ločeno testiranje, ki je trenutno v tretji fazi

vostok_1 ::

Miki N je izjavil:

Drugače če koga zanima, glede na to da gre za FDA odobreno zdravilo:

https://www.phrma.org/advocacy/research...

Zdravilo za Krisa je očitno v "4. fazi" - in tukaj so termini dokaj "odprti".

Postopek v EU je zelo podoben - in je glavni razlog zakaj traja dobesedno desetletja, da sploh dobiš registracijo - in še vedno nisi izven "poizkusnih" faz.

Glejte tudi tako: pacienti, ki prejemajo eksperimentalna zdravila prispevajo ogromno - na lastno tveganje prispevajo k napredku, ki bo nekoč pomagal tistim za njimi. Ampak to je odločitev posameznika (oziroma verjetno v tem primeru njegovih staršev).


To je res. Teh 2,3 miljona dejansko ne gre zgolj za Krisa, ampak za preizkus tehnologije prihodnosti.
Šure, vrjetno bo korporacija mastno zaslužila, ampak hej...komunizem še aspirina ni izumil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

GrX ::

vostok_1 je izjavil:

To je res. Teh 2,3 miljona dejansko ne gre zgolj za Krisa, ampak za preizkus tehnologije prihodnosti.
Šure, vrjetno bo korporacija mastno zaslužila, ampak hej...komunizem še aspirina ni izumil.


Aja kako bo zaslužila? 9 milijard je bil samo razvoj zdravila...

Kvatebrigic ::

Meni se pa zdi skrajno neokusno da sedaj mnoge komercialne strani na fb na veliko izkoriščajo situacijo z objavami stila - za vsako delitev ali za vsak lajk bomo donirali 10 centov. Ajde, če si car nakaži tistega jurja in ne seri...
Ostalega raje ne bom komentiral, vsi pomoči potrebni si zaslužijo tako pozornost in upam da bodo tudi vsi v prihodnje dobii tako pomoč...

GrX ::

Kvatebrigic je izjavil:

Meni se pa zdi skrajno neokusno da sedaj mnoge komercialne strani na fb na veliko izkoriščajo situacijo z objavami stila - za vsako delitev ali za vsak lajk bomo donirali 10 centov. Ajde, če si car nakaži tistega jurja in ne seri...
Ostalega raje ne bom komentiral, vsi pomoči potrebni si zaslužijo tako pozornost in upam da bodo tudi vsi v prihodnje dobii tako pomoč...

Z delitvijo pač postane primer bolj viral. Če bodo res nakazali 10 centov na delitev, jaz v tem ne vidim problema..

Blinder ::

Dejte raje donirat denar organizacijam, ki skrbijo za zivali. Za zavetisca naprimer. Ali zbiranje hrane za zivali v trgovinah.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vostok_1 ::

Because?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

V vseh teh akcijah se pokaže, kako ljudje kot skupina lahko rešimo marsikateri problem, samo če nas ne skrbi vedno za lastne riti.

Seveda pa je donirati denar lažji del posla. Težje je najti rešitve, ki jih s tem denarjem plačamo. Tako da tudi če doniraš denar, se moraš zavedati, da je to samo end del posla. V bistvu se na ta način znajdete v vlogi kapitalista, ki financira rešitev nekega problema.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

vostok_1 ::

Saj pravim, da komunizem niti aspirina ni izumil.
To sicer ne pomeni, da podpiram kapitalizem kot ga imamo sedaj, but still. Private ownership rules.

PS. Pri odločitvi za doniranje je bolj malo bilo racionalnega, več ali manj čustveno. Tko pač ljudje povečini operiramo.
Jype, si ti kaj nakazal?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Pametni ljudje so v vseh sistemih, sistem sam nič ne izumlja.

Ne moreš trditi, da ljudje v komunizmu ne morejo izumljati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

V komunizmu kljuv vsem floskumal, je malo iniciative za izumljanje.
Šure, saj ne rečem, da vsi počnejo za denar. Lahko čisto res ima altruistične vzgibe.
Ampak oseba, ki recimo naredi nekaj zelo izjemnega, bo praised tako ali drugače. Hočeš ali nočeš bo prišel na pozicijo moči, ker ga bodo ljudje tam postavili.
Posledično se bo sistem sesul.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Reycis ::

Dobro povedano vostok. Pri celi zadevi se gre za hudo emocionalno nabito zadevo. In res velika večina ljudi drugače sploh ni sposobna funkcionirat. Zato pa tisti, ki to razumejo lahko tako transparentno vodijo svojo agendo. Like sheep being led to slaughter.

lambda ::

jype je izjavil:

Namesto da se sprašuješ, kaj bo naslednje leto, zdaj doniraj, da otrok preživi, potem pa na volitvah pomagaj izvoliti opcijo, ki bo za z javnim denarjem razvita zdravila z zakonodajo ceno omejila na nekaj, kar je primerljivo s proizvodnimi stroški.

+1, verjetno edino kar je treba v zvezi z vsem tem povedati

gost987 ::

Dal 5e, ampak v tem primeru bo najbolj privarčevala država 400000e letno.
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

mzakelj ::

Kaj ko bi naredili kot naredim jaz vsak dan : vstali, si skuhali kavo, pritisnili KRIS5 na 1919 in odšli na delo. Namesto da se cele dneve tukaj kregate. Pa verjetno 3/4 vas ni nič darovalo !!! Daj admin zaklen že enkrat to temo ker se samo bučke prodajajo tukaj !!!;(;(

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

zmaugy ::

Matevz96 je izjavil:

Mi lahko pove, če bi bilo to bolezen možno odkriti z DNK testom pred rojstvom? Sam sem namreč mnenja, da bi morala zavarovalnica zahtevati DNK teste s katerimi bi ugotovili možne genske bolezni pred rojstvom. Potem pa staršem dati na voljo odločitev ali splav ali pa zavarovalnica dvigne roke nad tem primerom in naj starši poskusijo srečo.

Morda se sliši kruto ampak to je naravna selekcija, brez sodobne medicine ljudje z hujšimi boleznimi ne bi preživeli niti par let. Ne vem kakšna je cena DNK testa za pregled možnih bolezni vendar sem 100% prepričan da bi zavarovalnica močno prihranila v primerjavi s stroški zdravljenja ljudi za katere se že pred rojstvom ve, da bodo trpeli za eno od hujših bolezni.

Tudi če se zbere denar za Krisa, kaj bo naslednji mesec?


Recimo če bi obstajal DNK test, s katerim bi ugotovili, da bo nekdo postal psihopat in ne bo imel nobene empatije do drugih, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

starfotr ::

Tisti, ki nismo darovali in smo to povedali smo itak bili izbrisani v te temi.

Te akcije mi gredo na jetra, zraven se vedno najde še cel kup vojnih dobičkarjev (lajki na fb npr.) in tistih, ki sufrajo na valu družbenih omrežij, ker se hvalijo z donacijami, ko objavljajo slike smsov.

Jaz poleg davkov in obveznih prispevkov še na druge načine pomagam družbi, tako da vlagam svoj čas v družbo in posameznike.

Da ne omenjam, da vsakega pa tudi ne moremo rešiti in da nekaj % oseb je pač obsojenih na manj kakovostno življenje ali krajše življenje. Kar je povsem naravno in razumljivo za normalne ljudi. Danes vsakega rešijo, ki so nato breme družbe in velikokrat gredo tudi slabi geni dalje, kar ni dobro za človeštvo, ni selekcije, kot si jo je zamislila narava. Saj je hudo, ko nekdo umre, vendar čas celi vse rane. Morali bi delati na kvaniteti, da bi nato dobili kvaliteto. Moj stari oče je imel 14 bratov in sester, nekaj jih je umrlo takoj ob rojstvu, nekaj v fazi otroštva in mladostništva, veliko pa v zrelih letih in zavidanja vrednih letih. In se nihče ni kaj dosti sekiral, če je vsak 20. rojeni umrl v tistih časih.

Danes se pa reši vsakega. Saj vidimo, kam gre družba.

zmaugy ::

qwertyy je izjavil:

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?

Prvo kot prvo vsi mediji govorijo 2,3 milijona evrov, medtem, ko zdravilo dejansko stane 2,3 milijona dolarjev. Drugo kot drugo pa folk na veliko donira in bo še doniral naslednjih nekaj dni. S takim tempom bomo vsoto zagotovo presegli. Kdo pobere denar, ki bo ostal? Nazaj ga definitivno ne bodo in ne morejo deliti.

Sem pa tudi sam doniral, ker verjamem v good karmo.


Mislim da ta terapija ni čarobna paličica, ki bo čudežno odpravila vse fantkove težave, tako da bodo tudi “viški” našli legitimno uporabo.

PS: Sem bil v tujini in nisem bil toliko v toku in sem vesel, da je tema na ST, sem tudi sam zdaj poslal nekaj SMSov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

Blinder je izjavil:

Dejte raje donirat denar organizacijam, ki skrbijo za zivali. Za zavetisca naprimer. Ali zbiranje hrane za zivali v trgovinah.


Kakšno zvezo ima to s čimerkoli?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

starfotr je izjavil:

Tisti, ki nismo darovali in smo to povedali smo itak bili izbrisani v te temi.

Te akcije mi gredo na jetra, zraven se vedno najde še cel kup vojnih dobičkarjev (lajki na fb npr.) in tistih, ki sufrajo na valu družbenih omrežij, ker se hvalijo z donacijami, ko objavljajo slike smsov.

Jaz poleg davkov in obveznih prispevkov še na druge načine pomagam družbi, tako da vlagam svoj čas v družbo in posameznike.

Da ne omenjam, da vsakega pa tudi ne moremo rešiti in da nekaj % oseb je pač obsojenih na manj kakovostno življenje ali krajše življenje. Kar je povsem naravno in razumljivo za normalne ljudi. Danes vsakega rešijo, ki so nato breme družbe in velikokrat gredo tudi slabi geni dalje, kar ni dobro za človeštvo, ni selekcije, kot si jo je zamislila narava. Saj je hudo, ko nekdo umre, vendar čas celi vse rane. Morali bi delati na kvaniteti, da bi nato dobili kvaliteto. Moj stari oče je imel 14 bratov in sester, nekaj jih je umrlo takoj ob rojstvu, nekaj v fazi otroštva in mladostništva, veliko pa v zrelih letih in zavidanja vrednih letih. In se nihče ni kaj dosti sekiral, če je vsak 20. rojeni umrl v tistih časih.

Danes se pa reši vsakega. Saj vidimo, kam gre družba.


Ko boš naslednjič zbolel, se ravnaj po svojih besedah in se prepusti naravni selekciji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

k4vz0024 ::

starfotr je izjavil:

Tisti, ki nismo darovali in smo to povedali smo itak bili izbrisani v te temi.

Te akcije mi gredo na jetra, zraven se vedno najde še cel kup vojnih dobičkarjev (lajki na fb npr.) in tistih, ki sufrajo na valu družbenih omrežij, ker se hvalijo z donacijami, ko objavljajo slike smsov.

Jaz poleg davkov in obveznih prispevkov še na druge načine pomagam družbi, tako da vlagam svoj čas v družbo in posameznike.

Da ne omenjam, da vsakega pa tudi ne moremo rešiti in da nekaj % oseb je pač obsojenih na manj kakovostno življenje ali krajše življenje. Kar je povsem naravno in razumljivo za normalne ljudi. Danes vsakega rešijo, ki so nato breme družbe in velikokrat gredo tudi slabi geni dalje, kar ni dobro za človeštvo, ni selekcije, kot si jo je zamislila narava. Saj je hudo, ko nekdo umre, vendar čas celi vse rane. Morali bi delati na kvaniteti, da bi nato dobili kvaliteto. Moj stari oče je imel 14 bratov in sester, nekaj jih je umrlo takoj ob rojstvu, nekaj v fazi otroštva in mladostništva, veliko pa v zrelih letih in zavidanja vrednih letih. In se nihče ni kaj dosti sekiral, če je vsak 20. rojeni umrl v tistih časih.

Danes se pa reši vsakega. Saj vidimo, kam gre družba.


Torej drži, da drugačna mnenja niso zaželena? Da se jih stigmatizira z izbrisom.

Kar se tiče slabih genov, si na tankem ledu. To lahko vodi v evgeniko.

Treba je razviti gensko terapijo, ki bo dostopna vsakomur, ne glede na njegov položaj, videz itd.

To se bo tudi zgodilo, je le vprašanje časa.

Matevz96 ::

zmaugy je izjavil:

starfotr je izjavil:

Tisti, ki nismo darovali in smo to povedali smo itak bili izbrisani v te temi.

Te akcije mi gredo na jetra, zraven se vedno najde še cel kup vojnih dobičkarjev (lajki na fb npr.) in tistih, ki sufrajo na valu družbenih omrežij, ker se hvalijo z donacijami, ko objavljajo slike smsov.

Jaz poleg davkov in obveznih prispevkov še na druge načine pomagam družbi, tako da vlagam svoj čas v družbo in posameznike.

Da ne omenjam, da vsakega pa tudi ne moremo rešiti in da nekaj % oseb je pač obsojenih na manj kakovostno življenje ali krajše življenje. Kar je povsem naravno in razumljivo za normalne ljudi. Danes vsakega rešijo, ki so nato breme družbe in velikokrat gredo tudi slabi geni dalje, kar ni dobro za človeštvo, ni selekcije, kot si jo je zamislila narava. Saj je hudo, ko nekdo umre, vendar čas celi vse rane. Morali bi delati na kvaniteti, da bi nato dobili kvaliteto. Moj stari oče je imel 14 bratov in sester, nekaj jih je umrlo takoj ob rojstvu, nekaj v fazi otroštva in mladostništva, veliko pa v zrelih letih in zavidanja vrednih letih. In se nihče ni kaj dosti sekiral, če je vsak 20. rojeni umrl v tistih časih.

Danes se pa reši vsakega. Saj vidimo, kam gre družba.


Ko boš naslednjič zbolel, se ravnaj po svojih besedah in se prepusti naravni selekciji.


Sem ravno želel komentirati, da te bodo obtožili pomanjkanja empatije pa izgleda, da sem prepozen :D
#hooldthedoor

Boobiz ::

genska terapija vsem dostopna v času ko gre večina denarja tistemu 1% in v času ko korporacije vladajo državam?

u wish.
I'm drunk, what's your excuse?

k4vz0024 ::

To tudi drži. Genska terapija bo postala javna dobrina, ali pa človeštva ne bo.

Mato989 ::

Kar se tiče slabih genov, si na tankem ledu. To lahko vodi v evgeniko.


Zakaj vodi to v evgeniko? Ker nekdo tako reče... če nihče ne dobi zdravil po letu 60 to ni evgenika ampak enostavno smiselno dejanje ker se bo tako pokazalo MED DRUGIM tudi kdo je pazil nase tekom 60 let lajfa kdo pa ne in je kadil, pil, se slabo prehranjeval...

Enako velja za otroke... ko imam jaz vročino se ne bašem takoj z tabletami ampak pustim da se telo muči, ker vročina je obramba pred virusi ipd... v današnjem Svetu te pa prvo našopajo z 10 tabletami da majo multinacionalke keš!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Uvodoma... denarja nisem prispeval, svojo humanistično - altruistično - dobrodelno dolžnost izpolnjujem s tem, da redno darujem kri, vsakič, ko grem po nakupih, pa vzamem kakšno kilo moke, soli, škatlo špagetov in/ali čokolina in ga dam v voziček, ki ga imajo ob blagajnah postavljene dobrodelne organizacije. Razlog, da ne prispevam denarja je tudi v tem, da se zadnje čase kažejo dvomi v racionalno porabo zbranega ca$ha, bogatenje "prostovoljcev" v raznih dobrodelnih organizacijah in popolna "dehumanizacija" zdravstva in farmacevtske industrije.
Kaže pa tale primer s fantkom iz Kopra na še en družbeni fenome, ki loči človeka od živali.
Namreč, v naravi velja bolj ali manj pravilo "najpočasnejše gazele". Čreda se pač poli z novimi člani, medtem, ko jo zapuščajo stari (to velja tudi za človeka) ter bolni člani. Prednost, ki jo imamo ljudje je ta, da lahko bolnim pomagamo. A glej zlomka... ne znamo si zadeve prioritizirati. S raznimi akcijami, družbenim konsenzom, triki ipd. "hand-pick"-amo počasnejše gazele bolj ali manj naključno. Ne prioritiziramo. Primer.... 2,3 mio € bo Krisu podaljšala življenje za npr. 60 let, super... a taisti denar bi milijonu jemenskih otrok podaljšal za 2-3 tedne (you do the math). Kupil bi 40 garsonier za ljudi, ki so izgubili streho nad glavo... Ne... zaradi spleta okoliščin smo izbrali fantka iz Kopra. Žalostno je, da če si želimo priznati ali ne, gre za propagandni štos. Z SMA1 se rodi 5 otrok na 100.000 rojstev. Pri cca. 20.000 rojstev na leto v SLO je to 1 na leto.
Ajde stavit, da se bo čez leto dni pojavila mala Nika iz Hrastnika, čez dve mladi Leon iz Murske Sobote itd. Kaj bo z njimi? Bomo tudi zanje stopili skupaj? Let's see...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Uvodoma... denarja nisem prispeval, svojo humanistično - altruistično - dobrodelno dolžnost izpolnjujem s tem, da redno darujem kri, vsakič, ko grem po nakupih, pa vzamem kakšno kilo moke, soli, škatlo špagetov in/ali čokolina in ga dam v voziček, ki ga imajo ob blagajnah postavljene dobrodelne organizacije. Razlog, da ne prispevam denarja je tudi v tem, da se zadnje čase kažejo dvomi v racionalno porabo zbranega ca$ha, bogatenje "prostovoljcev" v raznih dobrodelnih organizacijah in popolna "dehumanizacija" zdravstva in farmacevtske industrije.
Kaže pa tale primer s fantkom iz Kopra na še en družbeni fenome, ki loči človeka od živali.
Namreč, v naravi velja bolj ali manj pravilo "najpočasnejše gazele". Čreda se pač poli z novimi člani, medtem, ko jo zapuščajo stari (to velja tudi za človeka) ter bolni člani. Prednost, ki jo imamo ljudje je ta, da lahko bolnim pomagamo. A glej zlomka... ne znamo si zadeve prioritizirati. S raznimi akcijami, družbenim konsenzom, triki ipd. "hand-pick"-amo počasnejše gazele bolj ali manj naključno. Ne prioritiziramo. Primer.... 2,3 mio € bo Krisu podaljšala življenje za npr. 60 let, super... a taisti denar bi milijonu jemenskih otrok podaljšal za 2-3 tedne (you do the math). Kupil bi 40 garsonier za ljudi, ki so izgubili streho nad glavo... Ne... zaradi spleta okoliščin smo izbrali fantka iz Kopra. Žalostno je, da če si želimo priznati ali ne, gre za propagandni štos. Z SMA1 se rodi 5 otrok na 100.000 rojstev. Pri cca. 20.000 rojstev na leto v SLO je to 1 na leto.
Ajde stavit, da se bo čez leto dni pojavila mala Nika iz Hrastnika, čez dve mladi Leon iz Murske Sobote itd. Kaj bo z njimi? Bomo tudi zanje stopili skupaj? Let's see...



Tega zaslepljeni humanisti ne uvidijo... seveda pa je treba priznat da je mamici in ateju otrok cel Svet... ampak to ni dovoljšen razlog za tale jumbos...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jarno ::

Jaz pa imam rad "tale jumbos", ker smo v takšnih in podobnih primerih sposobni narediti odločilno razliko.
Situacija je dokaj jasna, zdravilo je drago in bojda učinkovito.
Poleg tega pa je to prvi takšen primer in se ne bo ponovil tako hitro.
Morda bi se dalo skritizirat kvečjemu togo državo, ki nima ustreznih skladov.
Če bi npr. davek na loterijo odvajali na kak račun, namenjen pomoči otrokom z težkimi boleznimi, ne bi imel nič proti.
#65W!

starfotr ::

Naslednji teden bo to pozabljeno. Tako kot vse podobne zadeve.

Machete ::

Zate. Za njega in družino ne.
Niti ne bi nikoli pozabil ti, če bi rešili tebe, ko si imel 2 leti ali pa sedaj, ni važno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Od kod se je vzel novi koronavirus? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10831320 (12955) Mr.B
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21133959 (24812) lolipop2
»

Genska terapija Zolgensma je najdražje zdravilo v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27147063 (34757) jype
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40289190 (76957) mlamat

Več podobnih tem