» »

Prehranski dodatki

Prehranski dodatki

1
2
3

Raptor F16 ::

vostok_1 je izjavil:

blackbfm je izjavil:



Celo človeško evolucijo ni nihče žrl dodatkov, zadnja leta pa je folk čist popi*du s tem sranjem:))


To je tud meni zabavno.

Celotno zgodovino človeštva so ljudje jedli pol manj hrane in pol manj kvalitetno/pestro pa še vedno so izumili integralni račun out of thin air.
Danes pa folk rabi inekcije železa, da lahko sploh spiše tisti brezvezen random play store app.

Smo biološko se tako degradirali, da ni nam živeti brez farma preparatov...mogoče je čas za grupni darwin awards?


Čakaj, en je enkrat razlagal, da se da z obaro in kurjo supo fino bildat, ti pa da človek brez šumečih tablet prežvet ne more:D

jocoj je izjavil:

Ja res tisti magnezij ali železo v šumečih tabletah s kupom sladil za 0.79 EUR je prava stvar. Zakaj misliš, da je je magnezijev citrat 10x dražji od teh fake tablet. Poleg tega moraš te stvari jemat na daljše obdobje, da pride do izboljšav. Ni zdaj to, da boš ti eno Krugerjevo šumečo tableto z železom vzel in bo ćez pol ure boljše počutje in zvišanje vrednosti železa v krvi.


Dražji je zato ker se pustite nategnt.

V avstriji je v lekarnah navaden magnezij cenejši od teh pocukranih iz slovenskih supermarketov.

Slovenija je za šišanje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

Danes pa folk rabi inekcije železa, da lahko sploh spiše tisti brezvezen random play store app.
:))

Eh, folk beži od neugodja. Utrujen? Kofein. Dolgčas? Internet. Žalost? Ah, to pa je depresija. Tukaj so tablete. Ah, nočeš tablet? Potem pa 3x na teden konzultacije s psihologom, kjer tvoje stavke spreminja v vprašanja ter ti dovoli, da se še čutiš pomembnega. Na koncu se počutiš zaradi tega dobro. Pa seveda dobiš oznako, da si depresiven, ki jo lahko uporabljaš v družbi! Ko spet začutiš kakšno neugodje takoj "WhAt Is WrOnG wItH mE mAkE iT gO aWaY". In seveda, farmacevtska, zabavna, pa še kakšna industrija brez problema omogoči rešitev za to stanje, človek pa se ne vpraša kakšne posledice lahko le-to prinese, saj je odvisen od ugodja. Vsi smo đankiji in obsedeni s samimi sabo. Partnerja pa se poišče izključno zaradi pumpanja samozavesti, češ še nekdo poleg mene samega je zaljubljen vame. Ko en drugega prizemljita, gresta narazen, ker ne moreta sprejeti resnice in jovo na novo. Moram na luft. Jebi se Ela.

Ganon ::

Raptor F16 je izjavil:

Dražji je zato ker se pustite nategnt.

V avstriji je v lekarnah navaden magnezij cenejši od teh pocukranih iz slovenskih supermarketov.

Slovenija je za šišanje.


Lahko prosim nehaš nakladat?

jocoj ::

Raptor F16 je izjavil:



Dražji je zato ker se pustite nategnt.
V avstriji je v lekarnah navaden magnezij cenejši od teh pocukranih iz slovenskih supermarketov.
Slovenija je za šišanje.
Čakaj, kaj zdaj ti nekaj lapaš v tri krasne. Govora je o magnezijevem citratu in ne navadnih šumečih tabletah. In ja, tudi v Avtriji je 10x dražji od navadnega karbonata. Sicer ga pa naroči iz tujine preko spleta, kjer dobiš najceneje, ponavadi iz UK.

ripmork ::

FormerUser je izjavil:

Ničesar ne more nadomestiti zdrave, uravnotežene prehrane, ampak ker ne živimo v popolnem svetu, ker naj bi bila po nekaterih raziskavah naša hrana vse bolj osiromašena, pa seveda tudi zaradi samega marketinga, se vse bolj promovira prehranske dodatke in super živila. Zanima me, če uživate katere od teh dodatkov in če ste zaradi tega dejansko opazili kakšne pozitivne spremembe na vašem zdravju in počutju?


Pred kratkim sem se "vdal" in za preizkus kupil prvo vrečko proteinov v življenju - kvalitetni koncentrat beljakovin iz graha, buč in riža. Praktično brez sladil in z blago primesjo kakava - mešano z vodo je kar prijetnega okusa. Razlog? Čist preventivno sem zmanjšal vnos mesa (posebej rdečega in predelanega) in začel uživat več ribjih izdelkov, ker pa redna vadba poveča potrebo po hranilih, se mi to zdi relativno zdrav dodatek beljakovin. Obrača se mi nažirat s piščancem recimo, niti se mi posebej zdravo to ne zdi. Ne delam si utvar, da je vse naravno, je pa IMO dober kompromis. Bom videl, kako se bo obneslo, zaenkrat super funkcionira. Pazim pa, da se držim priporočil in predvsem pijem veliko vode.

občasno po teku kako magnezijevo tableto vzamem, saj se mi zdi, da se tako izognem zoprnim krčem v mečih naslednji dan.

Raptor F16 ::

jocoj je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Dražji je zato ker se pustite nategnt.
V avstriji je v lekarnah navaden magnezij cenejši od teh pocukranih iz slovenskih supermarketov.
Slovenija je za šišanje.
Čakaj, kaj zdaj ti nekaj lapaš v tri krasne. Govora je o magnezijevem citratu in ne navadnih šumečih tabletah. In ja, tudi v Avtriji je 10x dražji od navadnega karbonata. Sicer ga pa naroči iz tujine preko spleta, kjer dobiš najceneje, ponavadi iz UK.


Ti vsaj preveriš, kaj govoriš?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: jocoj ()

kombinezon ::

Pa kak ste pametni okrog magnezijevega karbonata in citrata. Ja res karbonat se slabo absorbira imajo pa zato šumeče tablete citronsko kislino, ki pretvori karbonat v citrat. Ergo navadne poceni šumeče tablete niso bistveno slabše od dražjih pripravkov.

Raptor F16 ::

kombinezon je izjavil:

Pa kak ste pametni okrog magnezijevega karbonata in citrata. Ja res karbonat se slabo absorbira imajo pa zato šumeče tablete citronsko kislino, ki pretvori karbonat v citrat. Ergo navadne poceni šumeče tablete niso bistveno slabše od dražjih pripravkov.


Bravo ! To je to.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

matobeli ::

Itak da ne to, "to". V eni pakungi teh tablet je skupaj 4mg magnezija, stane pa 1.8eur, kar je 45c/g

https://www.lekarnar.com/izdelki/magnez...

Stane pa 10c/g, pa še umetnih sladil ti ni treba zraven jest.

kombinezon ::

Imam tablete iz Mullerja Fit Vital 0,55€. 20 tablet x 0.188g Mg po tableti. To nanese 14,6cent/1g Mg. Niso vse sumece iste, ni pa razlika 1:4.5. Je v resnici "tam tam". Pretirane izgube nekdo, ki ne poje vec g na dan in nima cetrt kg magnezija doma na zalogi ne bo opazil...

Da ne omenjam lekarniske priporocene "doze" 1,5g - 3 g na dan to je prakticno cel zavojcek sumecih tablet. Bolj realno je 300-500mg. Kupi 1/4 kg Magnezija in ga trosi 3x vec kot rabis. Dober deal ni kaj.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

Vsako jutro ko vstanem ena tabletka. Pomaga, da svet vidiš tak kot je v resnici, ne pa navidezne namišljene podobe in iluzije. :))

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

kombinezon je izjavil:

Imam tablete iz Mullerja Fit Vital 0,55€. 20 tablet x 0.188g Mg po tableti. To nanese 14,6cent/1g Mg. Niso vse sumece iste, ni pa razlika 1:4.5. Je v resnici "tam tam". Pretirane izgube nekdo, ki ne poje vec g na dan in nima cetrt kg magnezija doma na zalogi ne bo opazil...

Da ne omenjam lekarniske priporocene "doze" 1,5g - 3 g na dan to je prakticno cel zavojcek sumecih tablet. Bolj realno je 300-500mg. Kupi 1/4 kg Magnezija in ga trosi 3x vec kot rabis. Dober deal ni kaj.

Muller Fit+Vital Magnesium 0,55 EUR

Inhaltsstoffe / techn. Angaben*
Säuerungsmittel Citronensäure, Magnesiumcarbonat, Säureregulator Natriumhydrogencarbonat, Inulin, Maisstärke, Süßungsmittel Natriumcyclamat, Aroma Zitrone, Süßungsmittel Saccharin-Natrium, Farbstoff: Riboflavin-5'-Phosphat.

vs

myprotein 0.5kg, prejšnji teden akcija 2,99 EUR

Inhaltsstoffe / techn. Angaben*
100 % trimagnesium dicitrate

kombinezon ::

myprotein 0.5kg je trenutno 20€ ampak vseeno je res ceneje in kot pravis brez dodatkov. Koliko je to preverjena roba? Se splača pri njih naročati, tako na hitro sem gledal Omega 3 kapsule nimajo tako dobre in poceni kot drugje..

Glugy ::

Nič ni narobe z šumečimi tabletami vsaj ko gre za B12 ; D ; Železo. Za magnezij pa res še nisem probal. Sam tud ni vsaka šumeča tableta enako kvalitetna. Recimo pri D vitaminu morš vedno gledat da imaš D3 obliko ker D2 se velik slabš absorbira. Pri B12 so deljena mnenja katera oblika vitamina se boljš absorbira: https://www.healthline.com/nutrition/me...
"The body may absorb cyanocobalamin better, while methylcobalamin has a higher retention rate.

Both can prevent B12 deficiency, but methylcobalamin should be combined with adenosylcobalamin for best results. "
Če meniš da pač se ne absorbia zadost pa mogoče še četrt tablete vzameš. Čeprav najboljš je da se testiraš da ne bi slučajno pa preveč pol B12 vitamina dobil. Tud drug ekstrem ni dobr.
Drgač pa če nisi vegan z lahkoto dobiš B12 tud preko redne prehrane. Sir jajca mleko mlečni izdelki če si vegeterjanc; če si pa pesceterian pa temu dodaš še ribe npr tuno; sardine ipd.

Jz mislm da za večino ni neke hude potrebe po fenci dragih prehranskih dodatkih; so šumeče tablete okej. Morš se zavedat da je percepcija mal zgrešena ker za šumečimi tabletami praktično nimaš nobenega marketinga medtem ko pri dragih pripravkih je ogromno tega da bi se ja čim več prodal. Tako da pazi če res potrebuješ kej več kot šumečo tableto. Dobr premisl.

Jz bi definitivno najprej z temi poiskušal pridt do zadovoljivega učinka bodisi z kombinacijo bodisi z malo večjo količino ; pač po občutku pa ob sprotnem testiranju krvi. Če pa to ne bi deloval bi šel pa prej do zdravnika ker če ti niti šumeča tableta ne dvigne vitamina na zadovoljivo raven je neki narobe s telesom da ne absorbira tak k je treba in rabi neki ekstra fin pripravek. Za take resne zadeve pa noramlno da se ne samozdraviš in greš lepo do zdravnika. Zato jih imamo. Ne samo za kurativo ampak tud za preventivo.

jocoj ::

kombinezon je izjavil:

myprotein 0.5kg je trenutno 20€ ampak vseeno je res ceneje in kot pravis brez dodatkov. Koliko je to preverjena roba? Se splača pri njih naročati, tako na hitro sem gledal Omega 3 kapsule nimajo tako dobre in poceni kot drugje..
Splača se, če ujameš super akcijo in nabereš robe za 60 EUR, da imaš brezplačno poštnino. Prejšnji teden sem tako za 60 EUR dobil 8 kg 100% arašidovega masla, 2x 0.5kg magnezijevega citrata, 0.25kg MSM, 90 tablet cinka in 90 tablet železa s folno kislino. Ni vse zame, da se ne bo kdo kaj vtikal. Dober deal, če mene vprašaš. :)

Alamar ::

Za tiste, ki se intenzivo ukvarjate s športom, sploh tekom, priporočam magnezij v obliki magnezijevega klorida, ki se nanese na kožo. Dobi se v razpršilu v obliki olja ali v obliki gela. Odlično za regeneracijo in zelo dobra absorbcija skozi kožo. Tako vam ni potrebno vnašati magnezija skozi prebavni trakt, saj imajo mnogi določene stranske učinke pri povečanem vnosu magnezija v želodec.:D

Dobi se v lekarnah (seveda precej drago) ali preko spleta, mislim pa da imajo tudi v DM poslovalnicah. Lahko si ga tudi sam pripraviš iz osnovnih sestavin.

blackbfm ::

Sir jajca mleko mlečni izdelki če si vegeterjanc; če si pa pesceterian pa temu dodaš še ribe npr tuno; sardine ipd.


s tuno dobiš še pošteno dozo živega srebra:)):|

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

pa seveda tudi zaradi samega marketinga, se vse bolj promovira prehranske dodatke in super živila.

No, si sama ugotovila zakaj te zanimajo prehranski dodatki. Zdaj pa se vprašaj ali boš nasedla ali ne. :) Jaz sem poskušal z D3, magnezij. Ni bilo nekega pretiranega efekta - prenehal. Potem sem dnevno konzumiral borovnice. Prenehal. Edino banane še vedno konzumiram in jih jemljem kot prehranski dodatek. Jaz bom začel jemati dopolnila(če bo potrebno), ko bom blizu 30, pred tem ne. Priporočam, da storiš enako. Ne poslušaj ameriške študente.

Ravno zadnjič sem na avtobusu poslušal študentke, ki so govorile o tem. Nato so omenile še tablete za spanje in je ena govorila, da ne more zaspati brez njih. Seveda to ni edino dopolnilo/tableta, ki ga prostovoljno jemlje. Strašno.

sm4rt4ss je izjavil:

...

Đizus koliko dodatkov, pa še dnevno konzumiranje. Fat burner in multivitamin sta big yikes, pa tudi drugo ni kaj veliko boljše. Naj se povrne v normalno stanje čim prej. :)

Seveda je te stvari treba jemati z grain of salt, ampak ni vse hokus pokus tralalala. Gre za merljive vrednosti, na katere bi bilo treba biti pozoren, še preden ti začnejo povzročati težave, veliko več bi se moralo delati na preventivi, tukaj so prihranki v zdravstvu, pa tudi pri delodajalcih, ampak nihče se prav veliko s tem ne ukvarja in tako se vsak znajde po svoje, mazači pa služijo.

Dane0 je izjavil:



Super živila to misliš na zelje in robide?

Tudi. Najprej so bila superživila povsem eksotična, potem se je pa začelo forsirati tudi bolj domače zadeve.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Superživila so spet ena marketinška fora, kako prodati čimveč eksotičnih (in manj eksotičnih) zadev.
Če konzumiraš kvalitetna lokalna živila, ne rabiš čisto nič drugega. Pa tud če ne, moraš pa teh superživil dosti porabit, kar stane.
Skratka, marketing.
Ekologija™ in Trajnost™

OracleDev ::

Poslušte staro mamo, ona ve kaj govori ;)

Elleder ::

Te dodatke sem jemala pri nakupih s trgov. To stane veliko .. Zdaj sem kupil večino dodatkov v prahu in jih napolnil v kapsule. Hm ... učinki se zdijo ne drugačni, vendar stanejo manj.

tikitoki ::

XLapse je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Definitivno ni prijetna(sem sicer mel bolj kratko pogled želodca pa odvzem vzorca)..Ko imaš cev not ne požiraj sline pusti da teče iz ust..

Heh nažiral z hrano zraven pa fat burnerje...


Nažiral z zdravo hrano. Riž, pusto meso, polnozrnate testenine, tuna, jajca itd. That stuff. Ne da stvar nardi kaj boljšo, ampak samo da razjasnim :D


Aja, gastro ni sile. Ni prijetno, ni pa zdaj nek bav bav.

aja hvala, ker če ne bom šel na gastro v roku 10 let, si zapletem pošteno zdravje, vsaj mislim da bi mogel na gastro (mam Acid Reflux, verjetno od kave)


Nehaj piti kavo? Pa ne cakaj 10 let, pojdi takoj.

FiReFTW ::

Jaz se ukvarjam z športom in osebno jemljem:

Omega 3
ZMA (cink,magnezij,vitamin b6)
Kreatin
Vitamin D3 (V zimskem času ko ni dosti sonca)

FireSnake ::

Jaz jem 500mg ribji kolagen (zakon za sklepe). Nenormalno dobro se obsorbira. Kolk me je nehal boleti po treh tednih jemanja. Zdaj taisto zadevo jemlje že par mojih znancev v športu.
Tole:



Koencim 10.
Ginko.

Ribje olje pa jem na žlico (kupim v lekarni).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gagarin ::

LOL, kolagen v prehranskih dopolnilih je čista nategancija. Je povsem enako kot če bi pojedel recimo en dobr steak ali kakšno drugo beljakovino.

https://pretehtajte.si/brez-beljakovin-...

;-) ::

Vecino probam dobiti s hrano, b12 imam kapsule, whey kadar rabim nadomestek obroka in sedaj se vcasih pojem kapsulo melatonina ker imam probleme s spanjem- 3 mesece ze na bolniski in zvecer nisem zaspan...zaenkrat pomaga.

Raptor F16 ::

Bababahhahahaha

Whey za nadomestek obroka, tip ti nisi resen.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

;-) ::

Whey sem na hitro reko, all in one protein od the. In zakaj ne ce nimas casa nekaj kvalitetnega pojest?

__Devil__ ::

Whey proteinskih prahov ne priporočam. Res, da je lahko priročno in hitro vendar nezdravo po mojem mnenju. Potem raje kak kreatin, ali pa skuša v konzervi je odlična izbira za hiter obrok, hiter obrok so tudi surova jajca (predvsem rumenjaki).

;-) ::

Kreatin za nadomestek obroka? Skusa je super ampak pri proteinih vrzes v sejker nalijes vodo 10 sekund, na poti lahko v avtu ze pomalcas. Po skusi pa se smrdis.

Ce se mi mudi in imam nekaj casa zmesam jajca s skuto in vrzem zraven malo sladila, kar mi je zakon me spominja na case ko sem bil pri babici in ji jedel iz sklede to mesanico ko je delala potico, le da je ona vsipala cuker.

Ne razumem pa zakaj bi bili proteini nezdravi v bistvu mi je smesno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

billy ::

Sami praški ne vsebujejo vseh potrebnih hranil, zaradi tega so "nezdravi", ampak če se recimo nekaj jajc zmeša z njimi, potem je to top obrok. Še posebej če so jajca surova.

Cruz ::

Proteini niso nezdravi, važno je samo, da jih smatraš kot dopolnilo in ne kot alternativo raznovrstni hrani. V praških dobiš kvalitetne beljakovine, tako da se ti ni potrebno sekirati glede tega. Glej le, da ne bo preveč cukra, ampak to je v kakšnih mass builder-jih ipd. V kakšnih cheap zadevah se lahko najdejo še težke kovine, tako da se splača kupovati kvalitetne znamke.

Tudi jaz si spijem kakšne shake, ko vidim, da ne bo zadosti beljakovin. Praktična zadeva.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Ganon ::

FireSnake je izjavil:

Jaz jem 500mg ribji kolagen (zakon za sklepe). Nenormalno dobro se obsorbira. Kolk me je nehal boleti po treh tednih jemanja.


Drag placebo prah. Skoraj 60 evrov. Lahko bi veliko ceneje prišel skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

billy ::

Veliko ljudje ne ve, da navaden goveji žele v trgovini, vsebuje kolagen :)

mat xxl ::

Glede Kolagena, eden najboljših in najbolj pretestiranih po zelo ugodni ceni....

Sam sem sicer dal znancu, da mi je ta kolagen skapsuliral, ker mi gre vonj malo na .......

Pridete pa z njim sila ugodno čez napram kakemu Camio Gams..... u........kjer plačate, ko žuti.....nekaj, kar ni noben čudež.....

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

IL_DIAVOLO ::

Jemljem samo whey po treningu. Če ne bi, še tega ne bi jemal.

Vse vitamine dobiš iz prave hrane.

Raptor F16 ::

billy je izjavil:

Veliko ljudje ne ve, da navaden goveji žele v trgovini, vsebuje kolagen :)


Pa tista prava želatina tudi. Jebeš vegane.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Whey za nadomestek obroka, tip ti nisi resen.
Glaž nutele ubiješ, pa maš dost wheya že not, da ti ga ni treba posebej jest.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Whey za nadomestek obroka, tip ti nisi resen.
Glaž nutele ubiješ, pa maš dost wheya že not, da ti ga ni treba posebej jest.


Imam mnogo raje sir.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

c3p0 ::

billy je izjavil:

Sami praški ne vsebujejo vseh potrebnih hranil, zaradi tega so "nezdravi", ampak če se recimo nekaj jajc zmeša z njimi, potem je to top obrok. Še posebej če so jajca surova.


Bedarija, kaj pa kuhanje uniči v jajcih, a beljakovine?

billy ::

Hranila ki so občutljiva na toploto (vitamini, maščobne kisline, išd). Pusti ti beljakovine, te niso tako pomembne, kot mnogi mislijo.
Beljakovine v jajčnem beljaku so ene slabše kvalitete.

FiReFTW ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Vse vitamine dobiš iz prave hrane.


Vitamin D

stara mama ::

billy je izjavil:


Beljakovine v jajčnem beljaku so ene slabše kvalitete.

A najboljše so pa une, ki jih prodajajo v škatlah in vrečkah na proteini.si itd.... ??
Kakšne bedarije ne prebereš tu.
Ekologija™ in Trajnost™

billy ::

Sirotka je eden boljših beljakovin, kar se tiče aminokislin in prebavljivosti.

Raptor F16 ::

billy je izjavil:

Sirotka je eden boljših beljakovin, kar se tiče aminokislin in prebavljivosti.


Ja če ti v Protein shopu tko rečejo pol je že res.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

c3p0 ::

billy je izjavil:

Hranila ki so občutljiva na toploto (vitamini, maščobne kisline, išd). Pusti ti beljakovine, te niso tako pomembne, kot mnogi mislijo.
Beljakovine v jajčnem beljaku so ene slabše kvalitete.


Potem razna jetrca ipd. tudi ješ surova? Oz. why not go full sv3rige?

jype ::

"beljakovine slabše kvalitete" se sliši, kot da je molekula narejena iz kitajskih atomov.

billy ::

Molekule so "enake", ampak vsebnost aminokislin ni.

c3p0, nisem rekel, da prakticiram to, samo nasvet je bil kaj je najbolj zdravo, če bi koga zanimalo.

Gagarin ::

mat xxl je izjavil:

Glede Kolagena, eden najboljših in najbolj pretestiranih po zelo ugodni ceni....

Sam sem sicer dal znancu, da mi je ta kolagen skapsuliral, ker mi gre vonj malo na .......

Pridete pa z njim sila ugodno čez napram kakemu Camio Gams..... u........kjer plačate, ko žuti.....nekaj, kar ni noben čudež.....

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...


Daj si no prosim preberi kaj se zgodi s kolagenom ko ga poješ.
https://pretehtajte.si/brez-beljakovin-...

Jesti kolagen je največja bedarija, pa četudi je poceni...Kolagen ima dokazane učinke in to zelo omejene le pri vbrizgavanju pod kožo in mazanju (absorbcija skozi kožo).

billy ::

Če se že "bere" članke, se naj vsaj uporabi tole stran:

https://examine.com/supplements/type-ii...

Vse kar se konča na .si ni omembe vredno.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnezijev glicinat

Oddelek: Loža
103639 (1850) jaz111
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925630 (22034) kakob
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923551 (21251) RejZoR
»

Izkušnje s prehranskimi dodatki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311633 (10488) Jst
»

Krči v mišicah na nogah.

Oddelek: Loža
437378 (6481) Bleeh

Več podobnih tem