» »

Prehranski dodatki

Prehranski dodatki

«
1
2 3

FormerUser ::

Ničesar ne more nadomestiti zdrave, uravnotežene prehrane, ampak ker ne živimo v popolnem svetu, ker naj bi bila po nekaterih raziskavah naša hrana vse bolj osiromašena, pa seveda tudi zaradi samega marketinga, se vse bolj promovira prehranske dodatke in super živila. Zanima me, če uživate katere od teh dodatkov in če ste zaradi tega dejansko opazili kakšne pozitivne spremembe na vašem zdravju in počutju?

OracleDev ::

Imam dokazano pomankanje magnezija in b12 vitamina in jemljem to v obliki sumecih tablet. Mislim da mi pomaga, saj pomanjkanja ne cutim vec tako kot sem ga prej.

pegasus ::

Današnje pomanjkanje izpostavljanja kože soncu vodi tudi v pomanjkanje vitamina D. Šumeče tablete so tudi v tem primeru enostaven način nadomeščanja, čeprav v primeru vitamina D ne najbolj učinkovit (D se topi v maščobi).

shadeX ::

OracleDev je izjavil:

Imam dokazano pomankanje magnezija in b12 vitamina in jemljem to v obliki sumecih tablet. Mislim da mi pomaga, saj pomanjkanja ne cutim vec tako kot sem ga prej.


Kako pa ti to pomanjkanje obcutis?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: OracleDev ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jocoj ::

OracleDev je izjavil:

Imam dokazano pomankanje magnezija in b12 vitamina in jemljem to v obliki sumecih tablet. Mislim da mi pomaga, saj pomanjkanja ne cutim vec tako kot sem ga prej.
Tele poceni šumeče tablete so đabe. Recimo ravno za magnezij, vsebujejo najslabšo obliko karbonat, ki se izredno slabo absorbira v telo. Kupi si vsaj čisti magnezijev citrat v obliki praška ali kapsul.

OracleDev ::

shadeX je izjavil:

OracleDev je izjavil:

Imam dokazano pomankanje magnezija in b12 vitamina in jemljem to v obliki sumecih tablet. Mislim da mi pomaga, saj pomanjkanja ne cutim vec tako kot sem ga prej.


Kako pa ti to pomanjkanje obcutis?

Mravljincaste roke, noge in na splosno slabi zivci. Ze dolgo nisem imel tega obcutka, prej pa kr pogosto in tudi relativno mocno. Je pa tut res da dost vec sportam kot prej, tko da sm vse spremenu, ta tableta so samo en mini dodatek.

Ps, sori po pomoti stisnu predlagaj izbris :)

Raptor F16 ::

Edini dodatek ki sem ga kdaj redno jemal je Magnezij. Ampak ne tist s kupom cukra in sladil kot ga prodajajo pri nas.

Čez mejo v AT se ga v lekarnah dobi ceneje.

Zakaj magnezij? Pomaga, če se s športom ukvarjaš zarad mišic. Če si v deficitu te lahko grdo zateguje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

OracleDev ::

jocoj je izjavil:

OracleDev je izjavil:

Imam dokazano pomankanje magnezija in b12 vitamina in jemljem to v obliki sumecih tablet. Mislim da mi pomaga, saj pomanjkanja ne cutim vec tako kot sem ga prej.
Tele poceni šumeče tablete so đabe. Recimo ravno za magnezij, vsebujejo najslabšo obliko karbonat, ki se izredno slabo absorbira v telo. Kupi si vsaj čisti magnezijev citrat v obliki praška ali kapsul.

Tnx, bom kupil in probal.

jocoj ::

Drugače greš lahko na krvno preiskavo za magnezij in b12, če še nisi šel. Tam ti lahko potem ugotovijo, če so dejansko vsebnosti prenizke. Da ni kaj drugega krivo za tvoje težave.

OracleDev ::

Ni, sem napisal da je dokazano in ne pri vedezevalcih :) Naj napise se drug kaj, da ne bom teme kradel.

matobeli ::

Občasno jemljem dodatke, ampak vedno v čimbolj osnovni formi pa potem sam miksam in vagam.

Dostikrat dodajam C vitamin (mi je všeč tudi okus), železo, magnezij, nazadnje sem imel celo B kompleks, pa še tega zaradi poškodbe.

Preberem pa vse etikete na hrani in se veliko odločam na podlagi vsebnosti hranil. Ogromno zadev se dobi čisto solidnih, pa niso nek luksuz.

FormerUser ::

V kakšni obliki pa jemlješ železo? Kapsule, tablete, napitek? Menda bi bile najbolj učinkovite injekcije, če imaš res nizke nivoje feritina, ampak pri nas niso na voljo.

FormerUser ::

pegasus je izjavil:

Današnje pomanjkanje izpostavljanja kože soncu vodi tudi v pomanjkanje vitamina D. Šumeče tablete so tudi v tem primeru enostaven način nadomeščanja, čeprav v primeru vitamina D ne najbolj učinkovit (D se topi v maščobi).

Ja, se strinjam, meni se je dobro, dokazano izmerjeno, obnesel vitamin D v kapljicah.

Naabo ::

Vitamin Pills Miracle or Myth
Zanimiv dokumentarec na temo prehranskih dodatkov.

sreda ::

B12 Odkar ga uživam imam zjutraj takoj dovolj energije - nisem slaboten.
Sem pa vegan 3 leta.
občasno vzamem vitamin D in magnezij.
Zalogo D vitamina poleti filam tudi tako, da grem med 12-14 uro na sonce tako da je celotno telo (oz. čimveč) izpostavljeno 5 minut soncu.

stara mama ::

Najbolj zanesljiv prehranski dodatek je solata!
Pol pa po potrebi, če intenzivno telovadiš potem poslušaš telo in mu daš tisto kar rabi.
Če pa ležiš na kavču, ti pa telo ne bo nič samo povedalo, razen ko bo prepozno :)

paraboŁa ::

Doma v omari imam omega 3, magnezijev citrat, d3 (pozimi) in pa multivitamin. Vse od naštetega jemljem le sem pa tja, večini poizkušam zadostiti z uravnoteženo prehrano. Ker se dosti ukvarjam s športom verjamem, da kdaj pride do deficita in takrat vzamem. Bistvo je, da ne pretiravati. Recimo na multivitaminu so nekatere RDA vrednosti tudi 5000%, kar je preveč, da bi jemal vsak dan.

XLapse ::

FormerUser je izjavil:

Ničesar ne more nadomestiti zdrave, uravnotežene prehrane, ampak ker ne živimo v popolnem svetu, ker naj bi bila po nekaterih raziskavah naša hrana vse bolj osiromašena, pa seveda tudi zaradi samega marketinga, se vse bolj promovira prehranske dodatke in super živila. Zanima me, če uživate katere od teh dodatkov in če ste zaradi tega dejansko opazili kakšne pozitivne spremembe na vašem zdravju in počutju?


Jaz ne jemljem, ker se ne brigam za zdravje. Jemlje pa moja mama in pravi da ji pomaga pri počutju

jocoj je izjavil:

OracleDev je izjavil:

Imam dokazano pomankanje magnezija in b12 vitamina in jemljem to v obliki sumecih tablet. Mislim da mi pomaga, saj pomanjkanja ne cutim vec tako kot sem ga prej.
Tele poceni šumeče tablete so đabe. Recimo ravno za magnezij, vsebujejo najslabšo obliko karbonat, ki se izredno slabo absorbira v telo. Kupi si vsaj čisti magnezijev citrat v obliki praška ali kapsul.


Nevem če je to res, jaz namreč takoj po šumečih tabletah, naprimer železo, takoj čutim izboljšavo v počutju.. Isto z jagodami , takoj boljše počutje, ampak niti pod razno taka razlika kot šumeče tablete.
Hvala da ste me spomnili da jih morem spet kupit. Imaš tiste od Špara katere so bolj poceni , imaš pa jih tudi v Lekarni!

Niso ravno tako đabe kot praviš!
alien technology

nekikr ::

Bolje se počutiš, ker je notri sladkor. Veliko vas jemlje d3...prav nobene potrebe ni po tem, če ni kakšen zdravstveni problem zadaj.
Rabiš v bistvu samo eno stvar in dve pogojno. Neko ribje olje in pa magnezij+železo, če se veliko s športom ukvarjaš (ne, dolg sprehod ni ukvarjanje s športom). Vse ostalo je ob vsaj na pol uravnoteženi prehrani nepotrebno. Še magnezijev citrat, ki je zdaj tako oh in sploh priljubljen in ga v lekarnah prodajajo na tone, lahko nadomestiš z 2dcl donata na dan.

Ganon ::

pegasus je izjavil:

Današnje pomanjkanje izpostavljanja kože soncu vodi tudi v pomanjkanje vitamina D. Šumeče tablete so tudi v tem primeru enostaven način nadomeščanja, čeprav v primeru vitamina D ne najbolj učinkovit (D se topi v maščobi).


Bučke. Dovolj je že par minut izpostavljenosti sončnim žarkom na zelo majhni površini kože.

          ::

FormerUser je izjavil:

Ničesar ne more nadomestiti zdrave, uravnotežene prehrane, ampak ker ne živimo v popolnem svetu, ker naj bi bila po nekaterih raziskavah naša hrana vse bolj osiromašena, pa seveda tudi zaradi samega marketinga, se vse bolj promovira prehranske dodatke in super živila. Zanima me, če uživate katere od teh dodatkov in če ste zaradi tega dejansko opazili kakšne pozitivne spremembe na vašem zdravju in počutju?


Ker živimo ravno prav iz večjih središč, imamo v okolici na voljo precej domače hrane: sadja, zelenjave, mesa, jajc, mleka, sira, jogurta. To pomeni hrano, ki je pridelana brez intenzivne uporabe kemikalij, umetnih krmil in podobnega, pri pridelovalcih, ki jih tudi osebno poznamo. Mesečni račun za hrano je temu primerno večji, potrebne je tudi nekaj več logistike, saj se omenjeni izdelki ne prodajajo v trgovinah. Sedaj, ko so zadeve že utečene, niti niti ni več takih problemov. Ampak ko gledaš deklaracije kupljenih in industrijsko procesiranih izdelkov in ko veš, da je pri proizvajalcih edini cilj dobiček - čim ceneje narediti živilo, začneš iskati alternativne možnosti.
Glede počutja in zdravja težko komentiram, saj je to zelo subjektivno.

Ganon ::

XLapse je izjavil:

Nevem če je to res, jaz namreč takoj po šumečih tabletah, naprimer železo, takoj čutim izboljšavo v počutju..


Placebo. Poceni magnezij v obliki šumečih tablet pa ni vreden denarja. Tako slaba absorbcija, da ni omembe vredno.

matobeli ::

Šumeče tablete so edin za mačka zdravit. Da preglasijo šum v glavi...

TheBlueOne ::

Za povprecnega zemljana je zdrava hrana verjetno vec kot OK, ce pa kdo hoce iti korak dlje predvsem v sportu ali fitnesu pa je zadeva dosti kompleksna in razlicna od osebe do osebe.

Ko sem se dosti ukvarjal s sportom sem dodajal bolj ciste beljakovine, vlaknine, esencialne mascobe ker drugace nisem uspel drzati kalorij na zeljenem nivoju. Potem ti performance poskoci. Seveda so tudi vitamini, minerali in se kaj.

Trenutno sem ponovno bolj povprecnez na uravnotezeni hrani in lahko recem, da tega kar sem opisoval ne mislim vec raziskovati ze ker je potrata casa.

Kar hocem povedati je, da ce hoces kaj cim bolj hitro, potem so dodatki morda najbolj ucinkovita pot.

XLapse ::

nekikr je izjavil:

Bolje se počutiš, ker je notri sladkor. Veliko vas jemlje d3...prav nobene potrebe ni po tem, če ni kakšen zdravstveni problem zadaj.
Rabiš v bistvu samo eno stvar in dve pogojno. Neko ribje olje in pa magnezij+železo, če se veliko s športom ukvarjaš (ne, dolg sprehod ni ukvarjanje s športom). Vse ostalo je ob vsaj na pol uravnoteženi prehrani nepotrebno. Še magnezijev citrat, ki je zdaj tako oh in sploh priljubljen in ga v lekarnah prodajajo na tone, lahko nadomestiš z 2dcl donata na dan.

bom sprobal to kar si napisal in sem športnik ja.. ponavadi na en trening naredim vsaj 16 kilometrov z rolerji , zelo hiter tempo (če me ne omejuje gužva) - mam pa problem na novo da me bolijo noge ampak to je druga tema (ni muscol fiber)
alien technology

FormerUser ::

Ganon je izjavil:

pegasus je izjavil:

Današnje pomanjkanje izpostavljanja kože soncu vodi tudi v pomanjkanje vitamina D. Šumeče tablete so tudi v tem primeru enostaven način nadomeščanja, čeprav v primeru vitamina D ne najbolj učinkovit (D se topi v maščobi).


Bučke. Dovolj je že par minut izpostavljenosti sončnim žarkom na zelo majhni površini kože.

Hm, nekateri strokovnjaki se ne strinjajo. Pravijo, da bi bilo za ustrezno dozo potrebno izpostavljanje celega telesa, za kratek čas, okoli poldneva, ko sonce sije pod ustreznim kotom, pa še to na naši geografski legi le v poletnih mesecih. Kar je za večino ljudi, zaradi šole, zaposlitve in drugih obveznosti praktično neizvedljivo. Sicer se da pa stanje enostavno izmeriti, krvni test D3 je relativno drag, stane cca. 25 evrov, veš pa pri čem si. S tem, da nekateri tudi menijo, da so orientacijske vrednosti prenizko postavljene.

Gregor P ::

Kakor sem sem razumel strokovnjake, so vse vitaminske tablete ipd. le barvne placebo tabletke; ne rečem pa, da morda v lekarnah ni kakšnih posebnih namenskih produktov, ampak te ti najbrž predpiše zdravnik (primer: vsaj straši najbrž poznamo D vitamin kapljice, ki jih predpiše pediater za otroke ipd.) in nimajo nobene zveze s temi "barvnimi marketinškimi preparati".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Scorpy84 ::

OracleDev je izjavil:

Imam dokazano pomankanje magnezija in b12 vitamina in jemljem to v obliki sumecih tablet. Mislim da mi pomaga, saj pomanjkanja ne cutim vec tako kot sem ga prej.


Ce ze jemljes b12 vzemi raje v kapljicah, je veliko boljši izkoristek. Pri meni je po prehodu poskočilo na smešno visoko, neškodljivo vrednost, da bi lahko nehal jemati kar nekaj let. Jaz tele naročam https://www.thefinchleyclinic.com/shop/...

XLapse ::

Ganon je izjavil:

XLapse je izjavil:

Nevem če je to res, jaz namreč takoj po šumečih tabletah, naprimer železo, takoj čutim izboljšavo v počutju..


Placebo. Poceni magnezij v obliki šumečih tablet pa ni vreden denarja. Tako slaba absorbcija, da ni omembe vredno.

100% ni placebo, mislim da prepoznam kdaj je placebo in ne.
alien technology

FTad ::

V lanskem letu sem sprobal vse mozno zaradi burnouta, ces da mi bo hitreje pomagalo pri okrevanju. Sprobal sem od eksoticnih dodatkov, pa to tipicnih ala cink, magnezij, zelezo, b-vitamin/kompleks, omega3, vit C, vit D3. Bi rekel, da sem vsaj 500€ tekom leta zapravil za to.

Bottom line, ob ravnotezeni prehrani (zelenjava, meso, kompleksni hidrati) nisem opazil nekaj ful boljsega efekta.

Ce ze morda kaj naredi malce razlike je B vitamin, omega3, vit C in vit D3, vse ostalo je marketinski trik. Vit D3 sem jemal v kombinaciji z vit K2 - oboje v kapljicah, omega3 v kapsulah, ter tableto, ki je imelo kombinacijo cinka, magnezija in zeleza (ter se nekaj vit C in D3). Posebej vit V3 v zimskem casu, ker je pac manj sonca.

Pa CBD kapljice so pomagale.

Edino kar bi se priporocil so beljakovine v prahu, ce zaradi kakrsnih koli razlogov ne mores B/OH/M dobiti preko navadne hrane.

m 0.02$

XLapse ::

CBD kapljice lol.

Kar sem probal edino kar čutim efekt so šumeče tablete, dobiš pa bolj kvalitetne v lekarni, če v lekarni prodajajo Scam sceno pol pa nevem kje živimo. Meni delujejo že tiste od špara.
alien technology

sm4rt4ss ::

Kako leto nazaj sem vsak dan jemal whey, multivitamin, omega3, fat burner, magnezij/kalcij/cink dokler si nisem zjebal želodca. Zdaj, ne vem ali je to bilo izključno zaradi prehranskih dodatkov ali se je to zgodilo v kombinaciji s stresom in burnoutom. Takrat sem delal 6 dni na teden (dvoizmensko) + imel 5-6 treningov na teden (tek + fitness). Nisem vedel, če mi bodo na šihtu ponudli pogodbo za zaposlitev, ker sem še bil študent. Nisem vedel, kje bom živel čez par mesecev, ker mi je potekel status in pravica do študentskega doma. Pri starših ni prišlo v poštev. Eden je bil predaleč od zaposlitve, tadrugi je imel prostrosko stistko. Zaradi tega me je skrbelo kako bova s punco preživela in koliko se boma videla, ker boma vsak na svojem. Zaradi tega sem se nažiral s hrano in dodatki, delal kot zmešan in treniral ko zmešan. Telo je enostavno reklo dovolj in zdaj mam že leto dni baje težave s povečano kislino. V ustih mam skoz okus kovine. Dohtarji ne vejo kaj mi je. Bil že na gastro, bakterija negativno. Pravijo, da je kislina. Ampak kisline mi ne dviguje, včasih me peče v predelu prsi ko se preveč najem. To je to. Poskušal vse možno. Nič ne pomaga. Dohtar rekel, da trebušna sluznica potrebuje včasih tudi do tri leta, da pride v prejšnje normalno stanje. V tem času pa pač pazit kaj ješ. Če bi to vedel, bi že zdavnaj nehal z dodatki in jedel bolj zmerno. Ne krivim dodatkov 100%, ker ko sem to povedal dohtarju je skoraj popizdil, kot da so dodatki vir vsega zla. Za to, da imam kovinski okus je rekel, da imam to samo v glavi al pa da je to rezultat dodatkov.

V glavem, fantje in dekleta. Po pameti in vsega v zmernih količinah. Upam, da bo moj primer dal komu za misliti, ker bi dal vse, da bi imel iron stomach, kot sem ga imel pred problemi. Zdaj pa naj čičam in čakam, da se vse popravi nazaj. Popizdil bom, ker ne smem jesti kaj hočem in piti kaj hočem. Nič ne smem met.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

XLapse ::

sm4rt4ss je izjavil:

Kako leto nazaj sem vsak dan jemal whey, multivitamin, omega3, fat burner, magnezij/kalcij/cink dokler si nisem zjebal želodca. Zdaj, ne vem ali je to bilo izključno zaradi prehranskih dodatkov ali se je to zgodilo v kombinaciji s stresom in burnoutom. Takrat sem delal 6 dni na teden (dvoizmensko) + imel 5-6 treningov na teden (tek + fitness). Nisem vedel, če mi bodo na šihtu ponudli pogodbo za zaposlitev, ker sem še bil študent. Nisem vedel, kje bom živel čez par mesecev, ker mi je potekel status in pravica do študentskega doma. Pri starših ni prišlo v poštev. Eden je bil predaleč od zaposlitve, tadrugi je imel prostrosko stistko. Zaradi tega me je skrbelo kako bova s punco preživela in koliko se boma videla, ker boma vsak na svojem. Zaradi tega sem se nažiral s hrano in dodatki, delal kot zmešan in treniral ko zmešan. Telo je enostavno reklo dovolj in zdaj mam že leto dni baje težave s povečano kislino. V ustih mam skoz okus kovine. Dohtarji ne vejo kaj mi je. Bil že na gastro, bakterija negativno. Pravijo, da je kislina. Ampak kisline mi ne dviguje, včasih me peče v predelu prsi ko se preveč najem. To je to. Poskušal vse možno. Nič ne pomaga. Dohtar rekel, da trebušna sluznica potrebuje včasih tudi do tri leta, da pride v prejšnje normalno stanje. V tem času pa pač pazit kaj ješ. Če bi to vedel, bi že zdavnaj nehal z dodatki in jedel bolj zmerno. Ne krivim dodatkov 100%, ker ko sem to povedal dohtarju je skoraj popizdil, kot da so dodatki vir vsega zla. Za to, da imam kovinski okus je rekel, da imam to samo v glavi al pa da je to rezultat dodatkov.

V glavem, fantje in dekleta. Po pameti in vsega v zmernih količinah. Upam, da bo moj primer dal komu za misliti, ker bi dal vse, da bi imel iron stomach, kot sem ga imel pred problemi. Zdaj pa naj čičam in čakam, da se vse popravi nazaj. Popizdil bom, ker ne smem jesti kaj hočem in piti kaj hočem. Nič ne smem met.

a je gastroskopija ful neprijetna al 'prebavljiva' ?
alien technology

mihec87 ::

Definitivno ni prijetna(sem sicer mel bolj kratko pogled želodca pa odvzem vzorca)..Ko imaš cev not ne požiraj sline pusti da teče iz ust..

Heh nažiral z hrano zraven pa fat burnerje...

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

pa seveda tudi zaradi samega marketinga, se vse bolj promovira prehranske dodatke in super živila.

No, si sama ugotovila zakaj te zanimajo prehranski dodatki. Zdaj pa se vprašaj ali boš nasedla ali ne. :) Jaz sem poskušal z D3, magnezij. Ni bilo nekega pretiranega efekta - prenehal. Potem sem dnevno konzumiral borovnice. Prenehal. Edino banane še vedno konzumiram in jih jemljem kot prehranski dodatek. Jaz bom začel jemati dopolnila(če bo potrebno), ko bom blizu 30, pred tem ne. Priporočam, da storiš enako. Ne poslušaj ameriške študente.

Ravno zadnjič sem na avtobusu poslušal študentke, ki so govorile o tem. Nato so omenile še tablete za spanje in je ena govorila, da ne more zaspati brez njih. Seveda to ni edino dopolnilo/tableta, ki ga prostovoljno jemlje. Strašno.

sm4rt4ss je izjavil:

...

Đizus koliko dodatkov, pa še dnevno konzumiranje. Fat burner in multivitamin sta big yikes, pa tudi drugo ni kaj veliko boljše. Naj se povrne v normalno stanje čim prej. :)

Dane0 ::

FormerUser je izjavil:

Ničesar ne more nadomestiti zdrave, uravnotežene prehrane, ampak ker ne živimo v popolnem svetu, ker naj bi bila po nekaterih raziskavah naša hrana vse bolj osiromašena, pa seveda tudi zaradi samega marketinga, se vse bolj promovira prehranske dodatke in super živila. Zanima me, če uživate katere od teh dodatkov in če ste zaradi tega dejansko opazili kakšne pozitivne spremembe na vašem zdravju in počutju?


Super živila to misliš na zelje in robide?

blackbfm ::

Kako leto nazaj sem vsak dan jemal whey, multivitamin, omega3, fat burner, magnezij/kalcij/cink dokler si nisem zjebal želodca. Zdaj, ne vem ali je to bilo izključno zaradi prehranskih dodatkov ali se je to zgodilo v kombinaciji s stresom in burnoutom.


Glede wheya, že naravno mleko je po statistiki potencialno škodljivo, whey pa je koncentrat. Za moje pojme je to podobno kot če bi žrl limono namesto pil limonado. Plus pri vseh dodatkih je povsem možno je da ostanejo v prašku/tableti določene kemikalije in ostanki pridelave.

Celo človeško evolucijo ni nihče žrl dodatkov, zadnja leta pa je folk čist popi*du s tem sranjem:))

sm4rt4ss ::

mihec87 je izjavil:

Definitivno ni prijetna(sem sicer mel bolj kratko pogled želodca pa odvzem vzorca)..Ko imaš cev not ne požiraj sline pusti da teče iz ust..

Heh nažiral z hrano zraven pa fat burnerje...


Nažiral z zdravo hrano. Riž, pusto meso, polnozrnate testenine, tuna, jajca itd. That stuff. Ne da stvar nardi kaj boljšo, ampak samo da razjasnim :D


Aja, gastro ni sile. Ni prijetno, ni pa zdaj nek bav bav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Cruz ::

blackbfm je izjavil:

Celo človeško evolucijo ni nihče žrl dodatkov, zadnja leta pa je folk čist popi*du s tem sranjem:))

Dodatki imajo svoje mesto, problem je, da jih reklamirajo osebam, ki jih ne potrebujejo. Tudi z beljakovinami pretiravamo. Človek, ki ni športal celo življenje začne tečti pa v kak fitnes hoditi pa konzumira več ali pa enako kot nek profesionalni športnik. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FTad ::

sm4rt4ss je izjavil:

Kako leto nazaj sem vsak dan jemal whey, multivitamin, omega3, fat burner, magnezij/kalcij/cink dokler si nisem zjebal želodca. Zdaj, ne vem ali je to bilo izključno zaradi prehranskih dodatkov ali se je to zgodilo v kombinaciji s stresom in burnoutom. Takrat sem delal 6 dni na teden (dvoizmensko) + imel 5-6 treningov na teden (tek + fitness). Nisem vedel, če mi bodo na šihtu ponudli pogodbo za zaposlitev, ker sem še bil študent. Nisem vedel, kje bom živel čez par mesecev, ker mi je potekel status in pravica do študentskega doma. Pri starših ni prišlo v poštev. Eden je bil predaleč od zaposlitve, tadrugi je imel prostrosko stistko. Zaradi tega me je skrbelo kako bova s punco preživela in koliko se boma videla, ker boma vsak na svojem. Zaradi tega sem se nažiral s hrano in dodatki, delal kot zmešan in treniral ko zmešan. Telo je enostavno reklo dovolj in zdaj mam že leto dni baje težave s povečano kislino. V ustih mam skoz okus kovine. Dohtarji ne vejo kaj mi je. Bil že na gastro, bakterija negativno. Pravijo, da je kislina. Ampak kisline mi ne dviguje, včasih me peče v predelu prsi ko se preveč najem. To je to. Poskušal vse možno. Nič ne pomaga. Dohtar rekel, da trebušna sluznica potrebuje včasih tudi do tri leta, da pride v prejšnje normalno stanje. V tem času pa pač pazit kaj ješ. Če bi to vedel, bi že zdavnaj nehal z dodatki in jedel bolj zmerno. Ne krivim dodatkov 100%, ker ko sem to povedal dohtarju je skoraj popizdil, kot da so dodatki vir vsega zla. Za to, da imam kovinski okus je rekel, da imam to samo v glavi al pa da je to rezultat dodatkov.

V glavem, fantje in dekleta. Po pameti in vsega v zmernih količinah. Upam, da bo moj primer dal komu za misliti, ker bi dal vse, da bi imel iron stomach, kot sem ga imel pred problemi. Zdaj pa naj čičam in čakam, da se vse popravi nazaj. Popizdil bom, ker ne smem jesti kaj hočem in piti kaj hočem. Nič ne smem met.



Ta burnout, ki si dozivel je skupek stresa v sluzbi, fizicnega stresa na telo zaradi treningov (in verjetno premalo pocitka) ter povezava s psihicnim pocutjem. Prehrambeni dodatki so majhen faktor.

To, kar opisujes, da zdravniki ne vedo, kaj je s teboj narobe je posledica vsega zgoraj opisanega. V mojem primeru je, da sem bil sodec po vseh izvidih (kri, rentgen, in xy drugih moznih preiskav) na papirju povsem zdrav, telo pa se ne strinja.

Je izredno fucked up situacija, ker kaj dosti v tem trenutku ne mores narediti.

sm4rt4ss ::

@FTad jah, true. Telesu enostavno moreš dati čas, da se pobere. Koliko časa pa bo to trajalo, pa noben ne ve.

XLapse ::

sm4rt4ss je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Definitivno ni prijetna(sem sicer mel bolj kratko pogled želodca pa odvzem vzorca)..Ko imaš cev not ne požiraj sline pusti da teče iz ust..

Heh nažiral z hrano zraven pa fat burnerje...


Nažiral z zdravo hrano. Riž, pusto meso, polnozrnate testenine, tuna, jajca itd. That stuff. Ne da stvar nardi kaj boljšo, ampak samo da razjasnim :D


Aja, gastro ni sile. Ni prijetno, ni pa zdaj nek bav bav.

aja hvala, ker če ne bom šel na gastro v roku 10 let, si zapletem pošteno zdravje, vsaj mislim da bi mogel na gastro (mam Acid Reflux, verjetno od kave)
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

nekikr ::

Super živila to misliš na zelje in robide?

Am, ne, ker je to prepoceni? Mora biti kakšna uvožena stvar, če se da s kakšne dežele, ki jo še na zemljevidu težko pokažeš. No, pa cena mora biti primerna, vsaj 50€ za mesečno dozo prahu/tabletk. Ampak ovcam to paše.

Dodatki imajo svoje mesto, problem je, da jih reklamirajo osebam, ki jih ne potrebujejo.

Meni se še večji problem zdijo lekarne. Tja gredo ljudje po nasvet in nekako pričakujejo, čeprav je lekarna čisto navadna komercialna firma, da bodo dobili dober nasvet. In potem imaš res primere, ko gredo ljudje dvakrat na sprehod, kar enačijo s športom (radi bi dali 5kg špeha dol) in iz lekarne odidejo s polno vrečkico dodatkov. Vitamin C za odpornost (a paprika ni ok?), magnezija celo vrečko (ki ga nikakor za sprehod ne potrebuješ, sicer pa pij donat), in seveda obvezne pakungke multivamin tablet, kakšen koencim Q10 je tudi obvezen, pa kalcij za kosti in ribje olje. Vse to pa nadomesti ena pisana solata s tuno.

FTad ::

sm4rt4ss je izjavil:

@FTad jah, true. Telesu enostavno moreš dati čas, da se pobere. Koliko časa pa bo to trajalo, pa noben ne ve.


pri meni ze 2 leti traja...psihoterapija tudi pomaga. Pa tudi to je, da se pri vsakem posamezniku simptomi oz fizicne tezave pokazejo drugace. Ce te zanima kaj vec, mi lahko pises tudi ZS.

vostok_1 ::

blackbfm je izjavil:



Celo človeško evolucijo ni nihče žrl dodatkov, zadnja leta pa je folk čist popi*du s tem sranjem:))


To je tud meni zabavno.

Celotno zgodovino človeštva so ljudje jedli pol manj hrane in pol manj kvalitetno/pestro pa še vedno so izumili integralni račun out of thin air.
Danes pa folk rabi inekcije železa, da lahko sploh spiše tisti brezvezen random play store app.

Smo biološko se tako degradirali, da ni nam živeti brez farma preparatov...mogoče je čas za grupni darwin awards?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nekikr ::

bom sprobal to kar si napisal in sem športnik ja.. ponavadi na en trening naredim vsaj 16 kilometrov z rolerji , zelo hiter tempo (če me ne omejuje gužva) - mam pa problem na novo da me bolijo noge ampak to je druga tema (ni muscol fiber)

Ne, nisi športnik, ne rabiš dodatkov. Z rolerji greš, če imaš hiter tempo kot praviš in, predvidevam, športne rolerje, okoli 30km/h. Kar pomeni, da športaš 30 minut dnevno. Ne rabiš ničesar razen ene solate ali pa zvečer, ko gledaš film, kakšne skledice narezane zelenjave in košček sira.

XLapse ::

vostok_1 je izjavil:

blackbfm je izjavil:



Celo človeško evolucijo ni nihče žrl dodatkov, zadnja leta pa je folk čist popi*du s tem sranjem:))


To je tud meni zabavno.

Celotno zgodovino človeštva so ljudje jedli pol manj hrane in pol manj kvalitetno/pestro pa še vedno so izumili integralni račun out of thin air.
Danes pa folk rabi inekcije železa, da lahko sploh spiše tisti brezvezen random play store app.

Smo biološko se tako degradirali, da ni nam živeti brez farma preparatov...mogoče je čas za grupni darwin awards?

moj nono domačo staro hrano cel lajf... 96 let ni videl zdravnika v življenju

nekikr je izjavil:

bom sprobal to kar si napisal in sem športnik ja.. ponavadi na en trening naredim vsaj 16 kilometrov z rolerji , zelo hiter tempo (če me ne omejuje gužva) - mam pa problem na novo da me bolijo noge ampak to je druga tema (ni muscol fiber)

Ne, nisi športnik, ne rabiš dodatkov. Z rolerji greš, če imaš hiter tempo kot praviš in, predvidevam, športne rolerje, okoli 30km/h. Kar pomeni, da športaš 30 minut dnevno. Ne rabiš ničesar razen ene solate ali pa zvečer, ko gledaš film, kakšne skledice narezane zelenjave in košček sira.

tud res, nisem zdej neki resen več. Bil pa sem. Zelenjavo jem zeleno solato, paradižnik , čebulo, olivno olje, kis pač ne skupaj. Bolj kot drugo bi mogel zdravniku na pregled
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Ganon ::

XLapse je izjavil:

100% ni placebo, mislim da prepoznam kdaj je placebo in ne.


Tebe bi morali preučevati v laboratoriju.

jocoj ::

Ja res tisti magnezij ali železo v šumečih tabletah s kupom sladil za 0.79 EUR je prava stvar. Zakaj misliš, da je je magnezijev citrat 10x dražji od teh fake tablet. Poleg tega moraš te stvari jemat na daljše obdobje, da pride do izboljšav. Ni zdaj to, da boš ti eno Krugerjevo šumečo tableto z železom vzel in bo ćez pol ure boljše počutje in zvišanje vrednosti železa v krvi.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnezijev glicinat

Oddelek: Loža
103597 (1808) jaz111
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925399 (21803) kakob
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923439 (21139) RejZoR
»

Izkušnje s prehranskimi dodatki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311542 (10397) Jst
»

Krči v mišicah na nogah.

Oddelek: Loža
437347 (6450) Bleeh

Več podobnih tem