» »

Kateri operater (ISP) ponuja samo internet

Kateri operater (ISP) ponuja samo internet

poweroff ::

Torej, večina operaterjev ponuja internet + TV + telefon ali kakšno podobno kombinacijo. Kaj pa če nekdo želi vzeti samo internet brez ostale navlake? Objekt ima sicer možnost optike.
sudo poweroff

starfotr ::

A1 kombo s, brez tv, brez tel+dodatno 5 eur za višjo hitrost neta, dobiš net 100/100, za 26 eur, 2 leti vezave.

MTB ::

Tudi T-2 gre brez navlake. Samo poklicati moraš.

mihec87 ::


Saul Goodman ::

poweroff je izjavil:

Torej, večina operaterjev ponuja internet + TV + telefon ali kakšno podobno kombinacijo. Kaj pa če nekdo želi vzeti samo internet brez ostale navlake? Objekt ima sicer možnost optike.


verjetno bo najboljša izbira t-2.

XS!D3 ::

Bolj kot ne vsi, ampak se splača samo če res ne rabiš tvja. Čim hočeš karkoli kombinirat je ponavadi ceneje, če vzameš vse pri istem.

Sheteentz ::

vzameš hot giga 200 gb za 14.99€ in mirna bosna

poweroff ::

Hot ponuja internet po optiki? Ali je to mobilni internet preko LTE?
sudo poweroff

ToniT ::

Gre za novo tehnologijo - brezžična optika. (Videti moraš oddajnik)

XS!D3 ::

ToniT je izjavil:

Gre za novo tehnologijo - brezžična optika. (Videti moraš oddajnik)

"Brezžična optika" je samo komercialno ime, ki ga T-2 uporablja za P2MP AC WiFI zato, da se boljše sliši, in nima veze s Hoferjevo ponudbo, kjer gre za običajen LTE. Sicer pa se tudi HOT Giga splača samo, če ti zadostuje tistih 200GB na mesec, sicer lahko rata precej drago. Poleg omejitve prenosa so tudi hitrosti manjše kot običajno preko kabla (in precej odvisne od zasedenosti bazne v danem trenutku, signala, itd), letence višje in za nameček ne dobiš public IPja (kaj šele statike) ampak si lepo za CGNATom. Za nezahtevnega uporabnika lahko tudi to zadostuje, ampak se je treba zavedat omejitev.

ToniT ::

Bilo je mišljeno sarkastično...

poweroff ::

XS!D3 je izjavil:

Poleg omejitve prenosa so tudi hitrosti manjše kot običajno preko kabla (in precej odvisne od zasedenosti bazne v danem trenutku, signala, itd), letence višje in za nameček ne dobiš public IPja (kaj šele statike) ampak si lepo za CGNATom. Za nezahtevnega uporabnika lahko tudi to zadostuje, ampak se je treba zavedat omejitev.

Da si za CGNATom mi sicer v konkretnem primeru ni problem (omrežje v objektu lahko postavim kot VPN node in mi je preko tunela dostopno), je pa problem, ker LTE signal tam ni ravno najboljši, odvisen je tudi od zasedenosti baznih postaj, itd... v glavnem še en dodaten layer, kjer gre lahko kaj narobe in bo enkrat tudi šlo.
sudo poweroff

XS!D3 ::

Glede na to, da dobiš tam za 30-35€ (npr Telemach 150/10 za 35€, Telekom 100/20 za 35€, T2 100/10 za 30,99€, A1 100/100 za 35,99 €/m) fiksni net na optiki z dosti višjimi (in predvsem bolj konstantnimi) hotrostmi, nižjimi latencami, brez omejitve prenosa in s pravim public IPjem, pa bo vse skupaj sigurno bolj zanesljivo, se jaz nebi hecal z netom preko LTE.

S tem da so to redne cene, z raznimi akcijami gre še ceneje.

Bakunin ::

starfotr je napisal:

A1 kombo s, brez tv, brez tel+dodatno 5 eur za višjo hitrost neta, dobiš net 100/100, za 26 eur, 2 leti vezave.

Kebo ::

Če ti vezava ni problem, potem vsekakor A1 za 26€, drugače pa T2 100/10 optika za 31€.

gendale2018 ::

Kaj pa ce hoces normalen ul na optiki? Recimo 500/500?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

XS!D3 ::

gendale2018 je izjavil:

Kaj pa ce hoces normalen ul na optiki? Recimo 500/500?

T-2 za poslovne po ceniku 417,82€ + DDV :) Drugje ne vem, če imajo v rednih cenikih takšne hitrosti (Telekom sem videl 300/300 in Telemach 330/330 za poslovne...), ostalo je vrjetno bolj kot ne stvar individualnih pogodb. Se pa sigurno dobi tudi precej več.

poweroff ::

Zakaj bi to imel kje drugje kot v datacentru?
sudo poweroff

hojnikb ::

mogoče syncaš kolekcijo 4k pr0na in nočeš čakat do naslednje ledene dobe ? :))
#brezpodpisa

AndrejO ::

poweroff je izjavil:

Zakaj bi to imel kje drugje kot v datacentru?

Svoje medmrežne storitve imam na lastni opremi in iz lastne lokacije. Sicer mi 100/100 zaenkrat zadošča, morda pa enkrat več ne bo. Ko sem to potreboval na TS-jevi optiki, je TS to tudi "dobavil" brez odvečnega kompliciranja, ko sem zaradi treh slabih izkušenj zapustil alternativnega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877561059 (747) ruski76
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716182 (3417) WaterBoy
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677830 (20235) Tilen
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624039 (16858) Lonsarg
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335678 (16149) modelno1

Več podobnih tem