» »

Brezžični internet - brez omejitve prenosa

Brezžični internet - brez omejitve prenosa

1 2
3
»

razer ::

Tudi sprememba na drugi firmware in prestavitev v druge prostore žal ne pomaga še vedno so prekinitve na cca 30min, kar mi je malo čudno kot da bi bilo na Umts celici kakšna omejitev za lease time ali pa kaj takega, čeprav je bil tudi čuden podatek iz strani TS-a da se moja SIM po njihovih log-ih povezuje na čisto drugo kar je glede na preveritev skoraj nemogoče, ker je Bazna na katero sta usmerjeni anteni v zračni linij oddaljena 3km in je signal LTE na dobri polovici, Bazna na katero naj bi se po navajanju TS-a povezala SIM pa v čisto nasprotni smeri usmeritve in oddaljena zračne razdalje 14km, in mislim da odboj tudi bi težko dobil z tako kvalitetnim signalom pa čeprav samo za 30min. za prilogo dodajam na hitro narejeno sliko iz portala z baznimi. Na sliki sta označeni edini LTE bazni ostale pokrivajo max 3G toda pri kakovosti povezave je vidno da je vzpostavljena 4G povezava.
 Bazne

Bazne



Ima mogoče kdo še kako idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razer ()

Scorpia ::

Ti priporocam router odpeljati na eno drugo lokacijo, pa stestirati njegovo samo delovanje.
Ceprav Telekom tega ne dovoli, mislim, da en cas tega ne bojo opazili. Malo se probaj poigrati z antena, probaj delovanje s samo eno anteno.
Kako imas urejen wi-fi doma, ce je router priklopljen na zunanje antene? Imas vmes se kaksen router, ki je povezan na telekomov?
////

razer ::

Router sem testiral z drugo SIM kartico od Simobila in je deloval na tej lokaciji normalno brez prekinitev data flow-a. Vezava je pa taka na:
Na D'link sta pripeljani dve usmerjeni anteni Iskra TELA GSM/UMTS/LTE antena Iskra TELA P-56, koaksialni kabel je napeljan v čim bolj ravni liniji, da nebi bilo nobenih motenj. Na D'linku je Wireless izključen in je priključen gor samo en router Mikrotik 750GL na keterega imam obešenega še enega TP-Linka preko WDS-a.

Da odklopim eno anteno zaradi načina delovanja LTEja izgubim prenos ker potrebuje eno oddajno in eno sprejemno toda antene so nove in delujejo brez problema.
Hotel sem testirati router na Drugi lokaciji z njihovo SIM kar sem TS-u ponudil tudi na Vilharjevi da si naredijo opombo v napaki toda so me vsi začudeno pogledali kako si to lahko sploh dovolim predlagat.

Drugače je situacija taka da rešujem probleme s TS-om samo zaradi tega ker nimajo omejitve hitrosti po prenešenih podatkih ker drugače bi takoj vzel paket od Simobila ker mi je speed test z isto postavljeno mrežo pokazal sledeče rezultate:
 speed test

speed test



Izgub ni bilo nobenih, odzivni čas je za polovico manjši toda po prenesenih 100GB je omejitev na 2/1 kar zna delati težave za IPTV ki se bo uporabljal na lokaciji.

kika55 ::

Ali kdo ve, ali Simobilov limit 100 gb za paket Domači internet velja le za download, ne upload?

Omenjeni paket sem prevzel oz. ga začel uporabljati 11. novembra.

Zaradi točnega spremljanja porabe (ker se ne da registrirati na portal Moj Simobil, ker paket 100 % ne podpira SMS sporočil) sem namestil program NetWorx.

Imam aktivirano tudi prejemanje SMS-ov (na drugo mobilno številko) ob 80 % in 100 % porabi, torej pri 80 GB in 100 GB.


Do tega trenutka mi NetWorx kaže skupnega prometa 91,7 GB, 72 GB downloada in 19 GB uploada. Še vedno pa nisem dobil SMS-a za 80 % porabo!


V pogodbah nisem nikjer našel, da se promet nanaša le na download. Ali kdo kaj ve oz. ima ta paket?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kika55 ()

gddr85 ::

sms podpira afaik, prek routerja, 100gb je limit za vso porabo down/up in pade na 2/1 mbps, če se prav spomnim
zakaj ne bi bilo možno se registrirat na moj simobil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

kika55 ::

Ne, ne podpira, sem bil na strani routerja, piše že, da so sporočila, ampak ne dela, po večkratnem preverjanju so mi tako zagotovili tudi na Simobilu (preko epošte in sem šel še na prodajno mesto celo) in tudi sam sem to videl, ko sem skušal pošiljati SMSe preko strani.

Celo kartico USIM sem dal v en telefon in prav tako ni delalo.

Na moj simobil se torej ne da registrirati, ker SMS sporočila ne delajo in ne moreš dobiti kode za aktiviranje. Očitno to zanje ni mobilni paket, ampak podatkovni.


Zdaj mi NetWorx kaže porabo 104 GB in še vedno nisem dobil SMSa za 80 % porabo. Izklopil sem ruter in ga še enkrat prižgal in še vedno je max hitrost 10/3.


Bom v naslednjih dneh (vse do 11. decembra, ko se izteče ta prvi mesečni cikel) sporočil, če sem dobil SMS oz. ali je hitrost še vedno 10/3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kika55 ()

kika55 ::

No, pa so ravnokar zmanjšali na 2/1, in sicer po 107 GB prometa. Nisem dobil nobenega SMS-a, niti 80 ali 100 % poraba. Zelo nesramno.

Bom sporočil 11., ali je hitrost spet 10/3, ker se začne nov cikel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kika55 ()

jl ::

Pri domačem internetu SMS na 80% ni, je samo na 100%. SMS bi moral normalno prejeti ob dosegu 100GB, kjer te obvestijo, da se je hitrost zmanjšala na 2/1Mbps, jaz ga vedno dobim. Pokliči na podporo, da se preveri, kje je nastala težava.

__Devil__ ::

Tudi jaz imam simobilov internet, dobil poleg Huwaeii ruter za 1€ v vrednosti ~ 150€. Uporabljam ga veliko. sem preveril porabo preko ruterja (ip-admin login) in kaže skoraj (sedaj že preko 100gb) in se hitrost ni spremenila. Ostaja 1-2mb. super deluje, zadovoljen zelo proti prejšnji nestabilni satelistki povezavi (1mb max oz. 200kb/s dl, sedaj 500kb/s stabilno!. Na ruterju kaže 3 črtice signala, na 4g. Predvidevam pa, da se hitrost v najcenejšem paketu po 100gb ne spremeni.

Lp

kika55 ::

So mi ugasnili in še enkrat aktivirali obveščanje o porabi, tako da bomo videli naslednji mesec, če bo delalo.

Očitno se nov cikel začne 13. (ker hitrost ta trenutek je še vedno 2/1), tako da sporočim v nedeljo, če bo res spet 10/3.

kika55 ::

Očitno se nov cikel začne jutri, 14., ker ta trenutek je še vedno 2/1.

kika55 ::

Z veseljem sporočam, da so danes dejansko resetirali hitrost oz. se je začel nov mesečni cikel, saj se je hitrost resetirala na 10/3. Se oglasim spet čez en mesec oz. ko porabim 100 GB, če mi bodo tokrat poslali SMS.

radmannsdorf ::

Simobil je ukinil omejitev 100gb, oziroma po 100Gb, se hitrost zmanjša na 2/1.
https://www.simobil.si/mobilni-internet...
Prej je bilo mal drugače, se mi zdi?

gddr85 ::

ne, je bilo tako že prej..

KuntaKinte ::

ima kdo internet brez mesečne naročnine,koliko porabiš,toliko plačaš?

Wrop ::

Da ne ustvarjam nove teme bom vprašal kar tu.

Situacija je sledeča. 5 min iz Ljubljane pa že ni možen priklop na parico, ker baje ni več priključkov. Investitor zgleda tega niti ni še preveril in pravi, da je internet preko kabla (ADSL). Telekom pa pravi čisto drugače. Tam pa stoji 10+ stanovanj, ki se bodo lahko priklopili le na brezžični internet.

Telekom ponuja 10/2 na LTE, pa me zanima, če ima kdo kakšne probleme s tem? Tudi ne bi rad po nakupu nepremičnine izvedel, da 10 stanovanj ne more istočasno gledati programov v HD in še brskati po spletu.

Da imajo kabelski internet (koaksialni) 10 m stran ne omenjam, pa očitno se nič ne da narediti (Telemach). Pa še 10 m poteka optika, sicer za poslovne namene, pa tudi (Telekom) nič ne ve, kdaj bo kaj širil za zasebne uporabnike na tej lokaciji.

Sem pogledal na GPS, ja Slovenija 2016. ;((

Scorpia ::

Telekom 10/2 dela vredu, le na 3-4 dni zamrzne internet, če daš v nastavitvah da se ponoči modem ponovno zažene, ne boš težav. Sama hitrost in stabilnost je dobra, je pa odvisno od zasedenost bazne postaje. Trenutno LTE ni obremenjen, ker se ne uporablja za pogovor. Tudi med stanovanji nimate nič skupnega, če vsak svoj modem vzame. Vedi da prek telekomovega brezžičnega interneta lahko uporabljaš samo en box.
Vprašaj koliko bi moral doplačati, da bi nadrgadili centralo. Imej v mislih, da so tudi malo smotani oziroma nimajo interesa. Sam sem pred 8 leti dal prvi zahtevek in je vedno bil odgovor, da ni proste parice. Po peti poizvedni, ene 3 leta nazaj so ponudili da plačam 150e za nadrgadnjo. Letos po 8 poizvedbi so končno dali ponudbo 70e za nadgradnjo in evo zdaj imam ADSL. Lahko bi prišel še prej do svoje parice če bi bil vztrajen, tko sem pa pošiljal poizvedbo ko se mi je dalo.
////

BorutK-73 ::

Če boste vsi lastniki 10h stanovanj začeli spraševati kdaj boste dobili hitrejši internet, se bodo kar hitro odzvali, za enega se jim pa jebe.

Invictus ::

Ena skupna izjava, podpisi vseh lastnikov in poslati povpraševanje na vse ponudnike.

Kaj več pa težko narediš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

XS!D3 ::

Scorpia je izjavil:

Telekom 10/2 dela vredu, le na 3-4 dni zamrzne internet, če daš v nastavitvah da se ponoči modem ponovno zažene, ne boš težav. Sama hitrost in stabilnost je dobra, je pa odvisno od zasedenost bazne postaje. Trenutno LTE ni obremenjen, ker se ne uporablja za pogovor. Tudi med stanovanji nimate nič skupnega, če vsak svoj modem vzame. Vedi da prek telekomovega brezžičnega interneta lahko uporabljaš samo en box.
Vprašaj koliko bi moral doplačati, da bi nadrgadili centralo. Imej v mislih, da so tudi malo smotani oziroma nimajo interesa. Sam sem pred 8 leti dal prvi zahtevek in je vedno bil odgovor, da ni proste parice. Po peti poizvedni, ene 3 leta nazaj so ponudili da plačam 150e za nadrgadnjo. Letos po 8 poizvedbi so končno dali ponudbo 70e za nadgradnjo in evo zdaj imam ADSL. Lahko bi prišel še prej do svoje parice če bi bil vztrajen, tko sem pa pošiljal poizvedbo ko se mi je dalo.


No to, da med stanovanji nimajo nič skupnega ni čisto res. Glede na to, da so na isti lokaciji bodo zelo vrjetno povezani na isto bazno centralo. Če je pasovne širine dovolj, seveda ne bo problema, lahko pa bo bazna ob določenih urah bolj zasedena in polna hitrost ne bo na voljo ali pa Telekom sploh ne bo pustil vseh priklopit na LTE domači internet. Mislim, da piše v pogojih, da je možno le, če ni nobene druge opcije (ASDL itd.) in če imajo dovolj kapacitet na dotični bazni. Na nekem drugem forumu se je že javil nekdo, ki ima Simobilov domači internet in ima ob večernih urah probleme (od začetke naj bi bilo ok, ko ni bilo veliko uporabnikov). Seveda je možno, da ima Telekom tam dovolj kapacitet za vse ali pa da je bolj strikten glede števila uporabnikov, ki jih bodo spustili gor, vsekakor pa je boljše vsaj poskusit s skupno projšno, da se uredi fiksni priključek. Mogoče bi bilo to pametno urejati skupaj z investitorjem, običajno se že oni zmenijo z ISPji, da se pripelje ustrezne priključke.

Nahodni ::

Mi lahko kdo pove koliko je v praksi povprečna hitrost upload-a in download-a pri Simobil LTE opcija neskončni Internet 4/2 (najcenejša)?
Ali tudi drži, da je neomejen tj. brez limitov in redukcij nad 100Gb (če jih s to hitrostjo sploh presežeš)?

Išem neko ugodno varianto Interneta + mobilni telefon. Zdaj imam pri Telemachu takšno opcijo za 33.5 EUR + 4 EUR, kar je preveč, sploh ker se
televiziji gladko odrečem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nahodni ()

Nahodni ::

Dodatno bi vprašal glede T-2, ki imajo dobro ponudbo, ampak jaz nimam telefonskega priključka in bi torej imel brezžični internet,
kar je verjetno enako kot LTE pri Si-mobilu? Če bi torej vzel T3 Giga opcijo, preko česa bi mi tekel Internet? In kako hiter bi bil realno? Hvala vnaprej.

radmannsdorf ::

https://www.simobil.si/mobilni-internet...
Nižje cene. Mene ful mika, da se znebim kablov! Moram preverit koliko časa imam še vezavo pti T-2.

Invictus ::

radmannsdorf je izjavil:

https://www.simobil.si/mobilni-internet...
Nižje cene. Mene ful mika, da se znebim kablov! Moram preverit koliko časa imam še vezavo pti T-2.

Zgleda ne veš, v čem je prednost kabla ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

radmannsdorf je izjavil:

https://www.simobil.si/mobilni-internet...
Nižje cene. Mene ful mika, da se znebim kablov! Moram preverit koliko časa imam še vezavo pti T-2.

Lol, zakaj bi šel stran od kabla ? 8-O
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

ma sej ne morem še pol leta jao! zato ker mamo v bajti 3 štuke in je cela zmeda s kabli, škatlami, vtičnicami... plačujem 27€ na mesec za T4, ki ga sploh ne rabim.
tako bi pa vzel 10/3 za 20€ in to je to. 200Gb prenosa imam več kot dovolj. zato. :)

Invictus ::

Vau, za cele 3 pire na mesec pri prišparal.

Če ti je 7 EUR cenejši paket tako življensko pomemben, ziher delaš nekaj narobe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radmannsdorf ::

Zakaj bi plačeval več kot potrebujem? S prejšnimi cenami so bili dražji, zdaj so pa cenejši. In to je ok.
Eni nimamo samo eno položnico na mesec in 7€ na mesec je 84€ na leto. Če pri vsaki mal prišpraraš, se konkretno pozna na letni ravni. Recimo za en dopust.
Če ti pri vsaki stvari takole spustiš nekaj eurov čez, ti počneš nekaj narobe, jaz si za ta denar rajši privoščim nekaj, od česar imam kaj. :P

Invictus ::

Za 84 EUR še poceni babe ne dobiš...

Kaj šele fajn dopust...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

6151 ::

Če imaš optiko raje naroči 10/10. Drugače pa ni nič narobe s simobilom, tudi ping je dober, v tujino boljši od telemacha, cena konkurenčna. 200GB je pa tudi dovolj za 90% uporabnikov
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

radmannsdorf ::

Invictus, nauči se brat.
@6151, optike ni, pa tudi kmalu je še ne bo. Super, s temi cenami so res ok, prej je bilo tam tam. :)

tt2 ::

Pri tem internetu Simobil, kjer piše do 200GB me zanima slednje: če v nekaj dneh zdownloadaš nekaj filmov v kvaliteti BR, ki so po 50GB in takoj našopaš 200GB, pomeni, da si do "konca življenja" obsojen na hitrost 2/1 Mbit/s?

konspirator ::

Do konca meseca oz do konca mesečnega obračunskega obdobja, ko se števec kvote resetira na 0.
Saj imajo tudi oni paket 4/2 za 17 eur, kjer ni 200 Gb mesečne kvote **.

https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...
vs
** https://www.a1.si/mobilni-internet/naro...
--

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

pol že raj vzameš telekomov 10/2, če že misliš vlečt dol 50gb+ filme..

radmannsdorf ::

a zdej ma A1 spet nove cene. zdej je 10/3 že 20€. ok, boljše kot 25€.

Bakunin ::

konspirator je izjavil:

Saj imajo tudi oni paket 4/2 za 17 eur, kjer ni 200 Gb mesečne kvote **.


vzames A1 TV LTE in nimaš omejitve.....

radmannsdorf ::

Ima kdo Telemach Hišni LTE internet?
Dela ok?
8/2 za naročnike fiksnih storitev je 16EUR, 16/4 pa 21EUR.

Zgodovina sprememb…

Selotejp ::

Da malo obudim temo...

...doma imam strašne probleme z ADSL linijo. Linija mi zaradi dotrajane zunanje infrastrukture stalno prekinja, operater pa na odpravi mojih težav žal ne naredi nič oziroma se izmika na polno. Enake probleme imajo v bistvu vse hiše v moji neposredni okolici, saj so linije do centrale speljane po istih kablih. Zunanje razdelilne kape so očitno zanič. Linija dobesedno umre ob slabem vremenu - če dežuje ali močneje piha, intreneta pač ni. Reset porta (klic na helpdesk) ali fizični reset modema doma pomaga morda za nekaj minut, nato pa se spet vse sesuje. Govoril sem z več sosedi in pravijo da imajo tudi oni vsega dovolj. O izgradnji optičnega omrežja v tem delu zemljice žal še dolgo ne bo govora, pa čeprav gre za cca 30 hiš, vasica pa je po sosednjih cestah obkoljena z optiko. Najbližji optični kabel od moje hiše je oddaljen le kakih 200m.

Ravno zato razmišljam o preklopu na Telekomov LTE. Zdaj je minilo že kar nekaj časa in verjamem, da je število uporabnikov in s tem posledično izkušenj že večje. Glede na dejstvo, da mi dosedanji operater ne nudi brezhibnega delovanja storitve ki jo plačujem menim, da lahko brez posledic razdrem naročniško pogodbo, čeprav sem nanjo vezan še nekaj mesecev. Ne plačujem nobenih telefonov, opreme... samo zaveza da bom pri njih še nekaj časa je pač v igri.

Kakor berem, Telekom nudi LTE po pravilu le tistim, ki nimajo možnosti klasične linije. Pa me zanima - sem glede na zgoraj napisano lahko upravičen do LTEja? Dvomim namreč, da bo še kdo kdaj vzel lojtro in po hišah poštimal kable in doze, optike pa kot pravim ne bo. Gre pri tem paketu dejansko za "nadomestek" klasike in ali je možno uporabljati tudi TV. Trenutna hitrost ki jo dosegam je namreč tja do 5/1, poleg povprečne uporabe interneta na mesec pa želim imeti možnost priklopa treh TVjev v hiši. Stacionarne telefonije ne uporabljam.

Kako ste uporabniki kaj zadovoljni s LTE? Morda kak nasvet, komentar, pomoč, predlog?

nsa_ag3nt ::

Če prav razumem imate pri vas telefonske kable speljane do hiš preko drogov ?
Lokacija ?

Ob vsakem izpadu striktno prijavljaj napako, reklamiraj račun zaradi nedelovanja in vsakič mimogrede omeni, naj pride gvo popraviti zunanje razdelilne kape.Daš lahko sliko tega ?
Oz bi taisto morali početi vsi iz vašega kraja.
Bolj si tečen, prej prideš na vrsto.


TK omogoča sledeča lte paketa
1. https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
2. https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Do 1 nisi upravičen.

Za 3x iptv boš potreboval vsaj 15 mbit hitrost, s tem da bo takrat net deloval na ravni edge hitrosti (če bodo vse 3 tv prižgane).


Preveri še a1 s hibridnim modemom https://slo-tech.com/forum/t717326/99 .
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

nsa_ag3nt ::

Brez tv, če ti 200 gb prenosa zadošča, potem hot giga za 15 eur
https://www.hot.si/tarife.html
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Selotejp ::

Izpade linije redno javljam, vedno zahtevam da vpišejo zakaj do tega pride in da zahtevam odpravo napak. Položnico bom od tega meseca dalje poravnal le za mobilno telefonijo (deluje brez problemov), za internet in TV pa nimam namena plačevati. Slike žal ne morem podati ker ni na moji hiši, meritve pa jasno pokažejo kje naj bi to bilo (na več mestih, kritična sta menda dva spoja na različnih lokacijah, do 200m od moje bajte). Ob trenutni hitrosti gledam lahko hkrati le 2 TV sprejemnika, internetna hitrost takrat je zelo slaba. Ok, to še sprejmem.

Je Telekomov LTE torej uredu? Kakšne so izkušnje? Je možno da bi mi zaradi težav ki jih imam(o) odobrili tovrstno zadevo ali bi morda vztrajali da se linija vzpostavi preko bakra in da mi LTE pač ne dajo?

HOT giga mi ne ustreza. Rabim namreč tudi TV...

MadMen ::

Kupi prepaid SIM kartico od TS pa testiraj,pa boš videl kako se obnese.

dejanslo ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Brez tv, če ti 200 gb prenosa zadošča, potem hot giga za 15 eur
https://www.hot.si/tarife.html


Izgleda precej mamljivo ob novih zvišanjih cen Telemacha. Piše do 20mbit - to je 20/20?
There`s More Than One Way To Do It

modelno1 ::

HoT je 20/5. Za dodatna 2 € maš 50/10.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412816 (3126) Groove
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052244 (27583) brez-imenko
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624114 (16933) Lonsarg
»

Simobilov domači internet za 17 evrov

Oddelek: Omrežja in internet
234276 (3234) Sami
»

Se LTE omrežje lahko zabaše in postane počasnejše?

Oddelek: Omrežja in internet
255141 (3788) J.McLane

Več podobnih tem