» »

Brezžični internet - brez omejitve prenosa

Brezžični internet - brez omejitve prenosa

«
1
2 3

radmannsdorf ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Ima že kdo tole? Zadeva se mi zdi kar dobra, cenovno ugodna, solidna hitrost. Seveda v primeru da ni možnosti zemeljskega priklopa.
In če je LTE signal, je ping dosti manjši od 3G, ane? Za online igrice?:)

gddr85 ::

si ziher, da je neomejeno?

najbrž treba sklenit pogodbo za najmanj eno leto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

radmannsdorf ::

sej piše: "Neomejen prenos podatkov s hitrostjo do 10/2 Mbit/s."
Je pa zadeva čist fresh, v pogodbi piše: "veljavnost od 1.9.2014"

hojnikb ::

No such thing as unlimited mobiln net. Če pa je tole res unlimited (as in, da lahko tudi 1TB dol potegnem in me ne odklopijo) potem pa props telekomu, da so končno vrnal paket, ki je bil čisto na začetku mobilnega neta (instant internet) :))
#brezpodpisa

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

No such thing as unlimited mobiln net. Če pa je tole res unlimited (as in, da lahko tudi 1TB dol potegnem in me ne odklopijo) potem pa props telekomu, da so končno vrnal paket, ki je bil čisto na začetku mobilnega neta (instant internet) :))

Sam sebe negiraš. V istem postu si rekel, da tega ni in da je točno to bilo. Odloči se. V vmesnem času pa preberi še drobni tisk tega paketa.

gddr85 ::

kaj pa tole "V kolikor v času sklepanja naročniškega razmerja za paket Brezžični Internet na lokaciji priključka obstaja možnost dostopa do fiksnih širokopasovnih storitev, si
Telekom Slovenije pridržuje pravico, da uporabniku zavrne sklenitev naročniškega razmerja za ta paket in mu omogoči naročilo fiksnih širokopasovnih storitev."

Se pravi, če ugotovijo da imam, pa čeprav cheap ass, linijo 1/256 in bi vseeno želel, mi lahko prošnjo zavrnejo, al kako?

In kolker vidim, je to sklenitev naročniškega razmerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

radmannsdorf ::

pa še brez vezave je zgleda :)
@gddr85, zgleda. seprav se bojijo da bi velik folka vzel ta paket in da bi jim zafilal omrežje :>

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No such thing as unlimited mobiln net. Če pa je tole res unlimited (as in, da lahko tudi 1TB dol potegnem in me ne odklopijo) potem pa props telekomu, da so končno vrnal paket, ki je bil čisto na začetku mobilnega neta (instant internet) :))

Sam sebe negiraš. V istem postu si rekel, da tega ni in da je točno to bilo. Odloči se. V vmesnem času pa preberi še drobni tisk tega paketa.

Hehe, sej se šališ kajne ? :))

Torej do sedaj nisi mogel met unlimted neta (ker je tisti uber stari paket že zdavnaj mimo), ampak sedaj očitno lahko imaš. Nobenga kontradiktanja torej.
in v drobnem tisku nič ne piše o kaki kvoti

je pa tole mišljeno kot nadomestek fiksne linije kot kej druga, glede na pogoje
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Apple ::

Gre za unlimited net, ki je omejen na lokacijo :) .

Če ponujajo še Tvin shrambo, pa opciji HBO in Nogomet, a ponujajo tud Siol TV?
LP, Apple

stb ::

Kako točno pa tole omejijo na neko specifično lokacijo?
Je SIM kartica omejena na le nekaj najbližnjih baznih postaj ali smatrajo, da zadeva ni prenosna, ker priloženi router zahteva 220V napajanje?

Ne, deklarativno. V ponudbi namreč piše:
Naročnik/uporabnik se zavezuje, da bo paket Brezžični Internet (modem in SIM kartico) uporabljal le na lokaciji priključka, določeni z naslovom, ki ga je navedel ob
naročilu priključka. V nasprotnem primeru si Telekom Slovenije pridržuje pravico, da uporabniku/naročniku onemogoči uporabo storitve vezane na ta naročniški
paket.

M-XXXX ::

Hehe, sej se šališ kajne ? :))

Torej do sedaj nisi mogel met unlimted neta (ker je tisti uber stari paket že zdavnaj mimo), ampak sedaj očitno lahko imaš. Nobenga kontradiktanja torej.
in v drobnem tisku nič ne piše o kaki kvoti

Jaz se ne šalim. Ti si trdil, da taka stvar sploh ne obstaja potem pa v istem postu povedal, da pravzaprav taka zadeva JE obstajala kar pomeni, da je možna.

hojnikb ::

Zdaj se pa že vrtiš okol lastnega dlakocepenja.
Da ti pomagam...

Najprej je bil neomejen net.
Potem so ga skenclal in uvedl omejene pakete. Od te točke naprej je izjava "No such thing as unlimited mobiln net" čisto na mestu, saj pred paketom v OP ni bilo možno imet unlimited mobiln net. Tehnične omejitve gor ali dol.

Sedaj pa spet imamo unlimted paket v pravem pomenu, vendar spet z svojimi restrikcijami (omejena hitrost, omejena lokacija).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

radmannsdorf ::

TUŠMOBIL - Mobilni internet XXL -neomejen prenos podatkov
http://www.tusmobil.si/mobilni-internet...
Izgleda da se nekaj dogaja na tem področju. Čakamo še Simobil:)

hojnikb ::

Drobni tisk press


Za pakete MOBILNI INTERNET veljajo Posebni pogoji naročniških paketov "MOBILNI INTERNET", ki vključujejo tudi pravila primerne uporabe storitev, ki za paket MOBILNI INTERNET XXL pred zmanjšanjem hitrosti na 128 kbit/s določajo 40 GB
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

ja lihkar vidu. ah! :)

hojnikb ::

Pa tudi za tale mobitelov internet se nebi čudo, če bi te odklopl, ker bi prenesu par 100GB na mesec.
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

če že omejijo tako da ne dajo brezžičnega paketa tistim, pri katerih je možnost prikopa po telefonskem kablu, bi morali vsaj paket 10/2 po kablu dati enako 29,50€, ne pa da je internet po telefonski liniji full slabši in s tem predrag!

Internet SiOL hitrosti do 1 Mb/s / 512 kb/s - 19,00€
Internet SiOL hitrosti do 2 Mb/s / 384 kb/s - 26,50€

hojnikb ::

sj maš v paketih boljše hitrosti
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

ampak so dražji. brezžični 10/2 je pa ful ugoden. paketa pač ne potrebujem. potrebujem samo internet, pa ok, sj če bi blo ugodno, se vzame paket, pa se flikne tv receiver in klasičen telefon v omaro, ampak noben paket ni tolk ugoden da bi dobil 10/2 za 29,50€.

radmannsdorf ::

50/30 test v franciji, s tem routerjem. fancy :)

beta1 ::

Torej ima kdo ta Telekomov neomejen brezžičen internet? Feedback???

Omejitve downloada??? Torrenti delajo normalno???

NLight ::

T-2 je v primerjavi z telekomom zastonj... http://www.t-2.net/paketi

"Popust velja za prvo leto po sklenitvi nove naročniške pogodbe in se mesečno obračuna kot 40% popust na osnovno paketno naročnino novo naročenega paketa." - Kljub temu je še vedno cenejši... Če ne potrebujete stacionarnega telefona se pa da dobit internet (50/10) + TV za dobrih 20EUR/mesec... Ali pa T4 paketi, ki so glede na dobljeno v paketu še cenejši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

hojnikb ::

in kaj točno ima to veze z LTE internetom ??
#brezpodpisa

NLight ::

Ne kaj dosti... Zgoraj so se pojavili komentarji o siolovih paketih in cenah, pa sem dodal cenejši alternativo...

gddr85 ::

kaj je potem s tem telekom lte, a je stvar neomejeno al je limit?

radmannsdorf ::

Baje da je neomenejo, ampak ga ne dajo kr vsakemu. Samo tistim ki nimajo možnosti klasičnega priklopa. Za vprašat je točno, in jim jasno povedat al dajo ta paket alpa adijo:)
Super je ker ni nobenih kablov ane.

hojnikb ::

Super je ker ni nobenih kablov ane.
To je kvečjemu minus. Žične povezave so skoraj vedno bolj znanesljive.
#brezpodpisa

beta1 ::

Žal, centrala prezasedena. Ario je prepočasen (4 mega 30EUR), pa še dolgo nič ne bodo nadgradili).

Zato pa sprašujem, če ima kdo to, da obrazloži.

hojnikb ::

sprobaš in vidiš. Bojda ni bandwidth capov, kar pa jasno lahko hitro stestiraš :)
#brezpodpisa

Tribal ::

Mam jest, je tako kot pravijo neomojena količina prenosa, je pa download in upload speed omejen na 10/2 na speed testu pri dveh črticah 3gja dosegam nekje 9,7DL in 2UL. Opažam pa da je potrebno malo router vsake toliko resetirati, ker začne net slabo delati. Po resetu normalno. Če te še kaj zanima lahko ZS.

LP Tine

radmannsdorf ::

Tribal, živiš v mestu ali nekje na podeželju? Imate možnost priklopa klasičnega telekom interneta preko telefonske linije?

hojnikb ::

Tribal je izjavil:

Mam jest, je tako kot pravijo neomojena količina prenosa, je pa download in upload speed omejen na 10/2 na speed testu pri dveh črticah 3gja dosegam nekje 9,7DL in 2UL. Opažam pa da je potrebno malo router vsake toliko resetirati, ker začne net slabo delati. Po resetu normalno. Če te še kaj zanima lahko ZS.

LP Tine

dj probi kak mesec porabit 100-200GB in poročaj :)
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

ta test tole porablat bi blo res neumno:) normaln človek ne rabi tolk :P

hojnikb ::

netflix, steam, streamanje muske, cloud backup, yt... Je lahk tole že prvi teden premal :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

Par špilov zloadaš pa si takoj na 150gb.

radmannsdorf ::

aja, torej si cele dneve za kompom:)
če nebi mel vezave še eno leto pri t-2 bi jaz tole vzel, če bi mi dali.

gddr85 ::

Se pravi dajo samo če ne moreš imet linije. ;((

broken/link ::

@tribal: dvomim, da imaš omejeno, bo to verjetno prej omejitev HSDPA/HSUPA tehnologije. Seveda pa je lahko odvisno od operaterja/paketa.

radmannsdorf ::

ne, omejena linija je na 10/2. sej tako piše na telekom strani. čez glavo :)

beta1 ::

10/2 bi bil luksuz proti 4/512 kot jih imam sedaj.

200GB downloada narediš takoj. 4 ISO špile potegneš pa si danes že na 150GB. Torrenti 1080p, 1080p/720p stream??? Seštejšte pa bote vidli.

hojnikb ::

200GB downloada narediš takoj. 4 ISO špile potegneš pa si danes že na 150GB. Torrenti 1080p, 1080p/720p stream??? Seštejšte pa bote vidli.

In potem nekateri rečejo, da normaln človek ne porabi tega :)

radmannsdorf je izjavil:

aja, torej si cele dneve za kompom:)
če nebi mel vezave še eno leto pri t-2 bi jaz tole vzel, če bi mi dali.

Zakaj točno ?
Te stvari se lahko snemajo dol tudi, ko te ni za kompom :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

radmannsdorf ::

no ja, normalen, sem mislil kot povprečen, in povprečen uporbnik interneta sigurno ne potegne dol 4 iso špile v velikosti 150Gb vsak mesec. gamer ni povprečen.
sploh pa, tam na telekom pejđu piše da ni omejitve. mene bolj zanima kaj piše v pogodbi, upam da nas Tribal razsvetli :)

hojnikb ::

potem imaš pa fair usage klavzulo, kjer piše 50GB max, potem pa dialup :)
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

ja sej to me zanima. ampak vemo pa še ne al je tko ali ne.

KTr1sk ::

tole je praktična zadeva, kamorkoli greš po Sloveniji s prenosnikom imaš svoj internet in prideš domov daš sim kartico v router in imaš vse pcje in telefona na wifiju ...preko mobitela :), me res zanima če lahko imajo samo tisti ki ne morejo imeti preko kabla...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

radmannsdorf ::

s podpisom pogodbe se baje zavezuješ da bo router, sepravu tudi ta sim kartica ki jo dobiš, v uporabi samo na tisti lokaciji kjer si doma, sepravi če se konektaš na bazne postaje ki niso tam okoli tebe, pomeni da jo prenašaš okoli in jim ni všeč. v takem primeru verjetno znajo zamorit, če bi se jim obešal na bazne vsepovsod in povsod kuril LTE pasovno :)

Tribal ::

Sem uporabnik od 6.9.2014, paket je prišel s 1.9.2014. Od takrat sem pretočil že konkretno torrentov, je tako kot piše v pogodbi neomejeno. Je pa možno dobiti to samo če nimaš druge možnosti priklopa, zaradi tega ti tudi povedo da ne smeš prenašati routerja. Sicer ni zaklenjen na bazno postajo, ampak če ugotovijo kršitev ti prekinejo pogodbo in možnost takega interneta. Meni je zelo prav prišlo ker za adsl nimamo prostih paric. Smo pa na vasi, sicer oddaljen od bazne postaje cca 500m zračne linije, na mojo žalost so antene obrnjene ravno stran od naše hiše (cca 10m mimo gre signal testirano z telefonom). 3G signal sem našel samo v enem kotu z zelo specifično postavitvijo anten (nek srečen odboj od sosednjih hiš) 2 včasih tudi 3 črtice. Torenti letijo do 1.1MB/s.

Pa še da razjasnim pravila igre.

Sim kartica je lahko samo v routerju katerega ti telekom posodi v uporabo, ni nobene vezave in nima veze z ostalimi mobilnimi internet paketi, saj to ni mobilni internet. Hitrost je omejena na 10/2, saj pri speedtestu lepo vidiš kako skoči čez 10Mb pa ti takoj omeji na 10Mb, nisem se pa ukvarjal s tem kje je omejeno na routerju ali paketom na sim kartici.

Za igranje iger je bol slabo kar se tiče št paketkov (predvidevam), sam igram diablo 3 in dela lepo kake 10 min nakar zablokira za par sekund in tako naprej. Reset routerja pomaga v teh primerih. Streljačin še nisem probal igrat ampak predvidevam da so no-go. WoW sem tudi malo probal in v mestu mal preskakuje. Heroes of the storm je sicer še alpha ampak ima tudi "lag" na kaki 2 sec mal preskoči, sicer se s časom navadiš ampak nekako ni luksuz.

Je pa problem mogoče za nekatere ker si za NAT-om, namreč port forwarding ne deluje. Zame sicer ni problem ampak moram omeniti.

stb ::

Kako pa je z uporabniki, ki tehnično imajo možnost priklopa ADSL prek bakra, vendar je hitrost mizerna (npr pod 50kbps, primerljivo s starim dial-upom). Pred nekaj leti je sorodnik imel takšno situacijo in Telekom kljub vezavi na najbolj osnoven paket (pizzicato, pa še tu ni dosegal obljubljenih hitrosti) ni kompliciral, ko je uporabnik prešel k (takrat še konkurenčnemu) Mobitelu na (takrat zares še) neomejen Instant internet paket. Telekom je prav za ta ADSL uporabniku pripeljal baker v hišo, ampak je parica neuporabna in sedaj tudi neuporabljena (v uporabi je bila nekaj mesecev se mi zdi, dokler ni obupal).

Ali smatrajo, da obstaja možnost priklopa tudi če manjka zadnjih 100m bakra? 10m? 1m? 1km?

Ali to pomeni, da se jim fizičnih povezav (baker, optika) ne bo več izplačalo delati, ker bodo vsem ponudili LTE za delček cene izgradnje, po potrebi (zasičenju, apetitih po dobičku...) pa dostop omejijo.
Takšne povezave jim tudi ni potrebno deliti s konkurenco (kot je primer z bakrom).

Tribal ::

Samo če nimajo nobene druge možnosti za prikop. Če pa ima na ADSL tako mizerne prenose mogoče bi tudi prišlo v poštev, najbolje v telekomov center po informacije.

GTX970 ::

Kako pa je z uporabniki, ki tehnično imajo možnost priklopa ADSL prek bakra, vendar je hitrost mizerna (npr pod 50kbps, primerljivo s starim dial-upom).

Ne bo šlo.
Še vedno si na boljšem kot je dial-up.Telekom garantira 28.8 kbps preko bakra in ti to vrednost presegaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: stb ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412801 (3111) Groove
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052147 (27486) brez-imenko
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624045 (16864) Lonsarg
»

Simobilov domači internet za 17 evrov

Oddelek: Omrežja in internet
234269 (3227) Sami
»

Se LTE omrežje lahko zabaše in postane počasnejše?

Oddelek: Omrežja in internet
255127 (3774) J.McLane

Več podobnih tem