» »

Brezžični internet - brez omejitve prenosa

Brezžični internet - brez omejitve prenosa

1
2
3

stb ::

Ups, sem po pomoti predlagal izbris namesto citiranja.

GTX970 je izjavil:

Kako pa je z uporabniki, ki tehnično imajo možnost priklopa ADSL prek bakra, vendar je hitrost mizerna (npr pod 50kbps, primerljivo s starim dial-upom).

Ne bo šlo.
Še vedno si na boljšem kot je dial-up.Telekom garantira 28.8 kbps preko bakra in ti to vrednost presegaš.

No, ne bo čisto držalo. Uplink je bil do 50 kbps, downlink pa od 10 do občasno "celo" 30 kbpp, povprečno pa pod 20kbps in ga nikakor niso mogli niti dvigniti niti stabilizirati. Zato so tudi predlagali odklop brez kazni zaradi vezave. Ne vem kakšen bi bil dialup na isti povezavi, je pa bistveno manj kot 28.8 kbps.

Ne vem pa od kod si to garancijo potegnil, jaz še nisem slišal zanjo? Če ti ponujajo paket do 1Mbps bi pričakoval vsaj 50% tega, se pa strinjam, da garancija lahko odstopa od pričakovanj.

beta1 ::

Katero zunanjo anteno priporočate, za razdaljo 3km do oddajnika brez ovir? Pa, da nena bankrotiram zraven. Za LTE sprejem.

Gledal sem Iskra P-54 in P-56. P56 pokriva celotni frekvenčni spekter in tudi piše da je LTE. Kaj mislite?

GTX970 ::

stb
http://www.akos-rs.si/files/Javna_posve...
stran 8

do 2004 je bila številka 14.4 kbit/s, od 2006 dalje 28.8 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

beta1 ::

Evo, pa sem dobil to brezžično čudo.

Kaj naj rečem. DELA!!! (HUWAEI, signal 4G 3/5, speedtest okrog 10,3 Mbit (varira med 9,7-10,8) in upload 2,2Mbit.

Iz dobrih virov vam pa povem, da spremljajo vse uporabnike tega naročniškega paketa, koliko naredijo prometa na internetu. Je nekaj userjev ko naredijo 500gb+ in Telekomu taki zelo zelo niso všeč. Bomo vidli na dolgi rok, kaj bo s tega. YOU HAVE BEEN WARNED!!!

KTr1sk ::

In kako veš da spremljajo in če ponujajo neomejeno morajo tudi to tržit, ne razumem zakaj potem nekaj tečnarijo.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

beta1 ::

Tak so mi povedali in zdaj sem vam tu to napisal. Več pa nevem.

To je to.

hojnikb ::

dokler nimajo nastavlenga limita in kake fair share klavzule, ti nesmejo nič.
#brezpodpisa

beta1 ::

Piše nikjer v pogodbi. 100x preveril in 100x povprašal svetovalca na Telekomu.

Bomo vidli na dolgi rok kaj bo.

Drugače pa je to edina dobra stvar (ta internet paket brez omejtive), ki se je zgodila za internet izven mesta in če mislijo to zdaj kaj zdrmat-omejit-podražit, pol pa naj kar majo vseskup. Kurc jih gleda, bom vrnil opremo in odjavil. Jim že zgleda denar smrdi.

Da jim na optiki in xDS-lih ni problem 1000000+GB mesečnega prometa njihovih uporabnikov. Mobilno omrežje pa tako branijo, da ja nebi karkoli bilo preveč porabljenega. Kaj boš z LTE20 in LTE100 na tablici in na telefonih. Za tisti k.... facebook je že 3G 7mbit prek dovolj.

Eh... kdo bi jih zastopil...

hojnikb ::

Hja, na LTE je le bolj problem zagotavljat "neomejene" podatke kot na fiksni liniji...

Mam pa filing, da bodo tile paketi slej ko prej dobl data cape. Tudi instant internet se je v štartu zaćel brez omejitev, pa poglej kje smo sedaj.
#brezpodpisa

beta1 ::

Če bo kaj zmrdano, bo zmrdano po novem letu, če ne pa 1.9.2015 (1 leto od kar so to štartali).

Če mislijo karkoli omejit, se pa jaz že ne mislim pazit in srkbet koliko GB je še do limita. Raje nič nimam, pa ne rabim nič skrbet.

So pa dobrodošli, da napeljejo nove kable do moje hiše (oz po celeme kraju in okraju) in mi ponudijo fiksni širokopasovni dostop (optika, kabelska). Samo to bo svetega nikoli tu pri meni. Še ene veje ne morejo odžagat, ko visi na telefonski kabel (že prosimo par let) LOL.

Če mislijo mrdat, potem boljše da sploh nebi tega brezžičnega interneta ponudili.

radmannsdorf ::

ti kr veselo uporabljaj, ne skrbi, ni telekom edini ki bo to ponujal.

tomaz88 ::

beta1 je izjavil:

Piše nikjer v pogodbi. 100x preveril in 100x povprašal svetovalca na Telekomu.

Da jim na optiki in xDS-lih ni problem 1000000+GB mesečnega prometa njihovih uporabnikov. Mobilno omrežje pa tako branijo, da ja nebi karkoli bilo preveč porabljenega. Kaj boš z LTE20 in LTE100 na tablici in na telefonih. Za tisti k.... facebook je že 3G 7mbit prek dovolj.

Eh... kdo bi jih zastopil...

fora je v temu, da je mobilno omrežje na nekem območju velik lažje zafilat od tistega po bakru/optiki (lahko si predstavljaš, da si vsi uporabniki brezžičnega omrežja iz enega območja delijo en 'kabel' do bazne postaje)

beta1 ::

Saj imajo optične povezave do oddajnikov, tako kot imajo optične povezave do telefonskih central. Ne vidim tukaj omejitev.

tomaz88 ::

narobe si me zastopil

tisti zadnji del povezave, ki grep po zraku, si delijo vsi uporabniki nekega območja
pri povezavah preko kablov, pa ima vsak uporabnik svojega

beta1 ::

Verjami, da imajo še veliko bandwitha prostega. Ni nas veliko, ko ima ta neomejen paket.

tomaz88 ::

ja sj, nima ga veliko ljudi :)

hojnikb ::

Z razlogom so taki pogoji za pridobitev te zadeve. Če bi bil bandiwidth tako prost oz. obsežeš, nebi tako škrtarl pr gigabajtih :)
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Ja na manj poseljenih območjih je ceneje LTE naredit kot optiko. Na bolj poseljenih pa veliko dražje, ker bi rabil res majhne celice, nič kaj dosti večje od WiFi točk. Tako da je optika v skoraj vsak dom obvezna, tudi če se v prihodnosti odločijo iti all-wireless. Namreč na to optiko v hišah lahko preprosto priklopijo kasneje svoje mikro celice.

V bistvu če bi bil jaz lastnik Telekoma ali pa Telemacha bi preprosto nadgradil vse svoje modeme z takimi, ki so hkrati tudi LTE mikro celica. Take mikrocelice proizvedene masovno so lahko zelo poceni. Najem lokacije pa stane 0EUR, če imaš zadosti naročnikov na svojo fiksno storitev. Ko bi to naredil bi lahko ponujal takle 30EUR paket vsem, ki so vsaj bližnji sosedi take mikro celice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hojnikb ::

Najem lokacije pa stane 0EUR, če imaš zadosti naročnikov na svojo fiksno storitev. Ko bi to naredil bi lahko ponujal takle 30EUR paket vsem, ki so vsaj bližnji sosedi take mikro celice.

šrom za dodatno porabo zarad tega bo pa plačal kdo ? Naročnik jasno...
Podobne stunte so se že šli amerikanci z free wifijem....
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Pa tudi linijo bi ti ostali uporabljal. Edino fer bi bilo da če privoliš v to, da dobiš popust (ok bi bilo 50%)

Lonsarg ::

Štroma kak wat ali še manj(en LTE čipek, vse ostalo je že v modemu). Linijo ti pa ne bi ostali uporabljali, ker optika komot zmore 1000/1000, torej na paketu 100/100 ostane 900 za ostale.

6151 ::

http://www.simobil.si/internet/domaci

Simobil z ponudbo neomejenega interneta preko 4G

tl;dr
hitrosti 4/2, 10/3 in 20/3 27€/32€/42€
100GB data cap, nato hitrost 2/1
Potrebna vezava za 12/24 mesecev, da se dobi router

Imo slabše kot pri telekomu kjer je v naročnino vštet router in tudi hitrost je vedno 10/2 (testirano preko 500GB/mesec), vendar je za tiste pri katerih je možen le simobilov LTE kar dobra izbira.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

hojnikb ::

ah, očitno so začel ta domač net tut bolj tržit.
Se spomnim, da smo na dom dobil ene pol leta nazaj ponudbo za 10/2Mbit in brez bandwidth capa...
#brezpodpisa

gddr85 ::

samo telekom da samo če ne moreš imet hard linije, čim imaš možnost dsl ne moreš imet tist paket 10/2, če misliš tega za 29eur

aannaa ::

Pozdravljeni,
v začetku januarja sem iskala informacije o mobilnem internetu, brez omejitve prenosa, preko Simobila,saj je v bližini bil zgrajen nov oddajnik. Prejšnja hitrost prenosa preko Siola je bila 0,5 Mega. Plačevali smo seveda 2M, ker manjše hitrosti ni v ceniku. Seveda nikoli nismo mogli dobiti večje hitrsoti, kajti menjati bi morali nekaj metrov kabla, kar je bilo za Siol nesprejemljivo, saj so vedeli, da na tem območju ni bilo drugega ponudnika.
Konec januarja sem dobila modem za domači internet, kako pač sedaj tržijo ta mobilni internet. Izkušnje v tem mesecu? Zelo dobre, zaenkrat deluje brez omejitev, hitrost 4M, tako kot jo plačujemo (čeravno je klavzula, da v primeru velikih obremenitev se lahko hitrost zniža na 2M). Pred mesecem so nam dali ta paket poskusno, saj ga še niso tržili po Sloveniji, modem in vse ostalo smo dobili iz Simobila Ljubljana.
Tisti, ki nimate druge možnosti priklopa je ta internet, po naših izkušnjah to prava rešitev. Zgleda, da bo Simobil pokril sive lise na območjih, kjer do sedaj nismo imeli možnosti dostopa do širokopasovnega interneta.

badabim ::

Imam paket brezžični internet. Deluje OK - stabilnih 10/2. Problem imam pri port forwardingu (port 22). Zgleda, da Telekom port blokira.

Kaj lahko naredim?

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

badabim ::

Hvala za rešitve GTX970.

Je kakšna možnost da mi na Telekomu odprejo port?

GTX970 ::

Če si poslovni uporabnik (+dodatni eur na položnici), imho.

badabim ::

To sem vedel, upam na čudežno rezervno varianto.

btw, na kateri port naj preložim?

GTX970 ::

Na enega med 1024 in 65535.

badabim ::

Hvala, bom poskusil.

Lonsarg ::

Kaj pa ipv6, tam pa najbrž dajo vsakomur svoj IP, kar pomeni tudi porte odprte ponavadi?

badabim ::

Tole s porti nad 1024 žal ne gre, ipv6 bom poskusil zvečer, če bom znal.

Lonsarg ::

Pri ipv6 ni problem samo znanje, ampak to, če sploh imaš pravo opremo;) Ter če ga sploh imaš od tam, kjer želiš ta server uporabljati.

badabim ::

Prav imaš, prvič sem nastavitev na routerju spregledal. Žal so včeraj domači zasedli internet, bom videl danes.

facepalm ::

Meni, konec meseca, potece vezava na "mobilni internet L" pri telekomu (cca 50mbit linija do 30gb, nato pa cca 40kbps).
Sedaj se nagibam k Simobilovem "domacem internetu" za cca 27eur dobim hitrost 4/2mbit do 100gb nato se ta hitrost razpolovi.
Ima se kateri operater podobno ponudbo? Telekom ponuja le Siolov brezzicni internet vendar samo priklop pride skoraj 100eur.

Rabim pa obvezno preko 4g in okoli 30eur/mesec in bandwidth, da zmore predvajat 1080p 30fps videe iz youtuba:)

badabim ::

Priklop brezžičnega interneta je bil pri meni 12€ (cena sim kartice), modem je na posodo.

gddr85 ::

modem maš 1euro, če se vežeš na 2 let, cca 80eur se mi zdi na en let, me pa zanima kako je z modemom po dveh letih, treba vrnit oz lahko odkupiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

facepalm ::

badabim je izjavil:

Priklop brezžičnega interneta je bil pri meni 12€ (cena sim kartice), modem je na posodo.

"brezzicni siol" ali "mobilni internet"?
ker v pogojih za brezzicni siol sem bral, da so stroski priklopa 50eur in namestitev opreme se 50eur. pri cemer je ob vezavi namestitev opreme brezplacna. ceprav, mi ni jasno kaj bi oni radi namestili in od kje njim tako visok strosek priklopa:)

badabim ::

Tale http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
V pogodbi je "Priključna taksa: 12,07 EUR z vključenim DDV"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: badabim ()

gddr85 ::

vprašanje samo kolk gb je neomejeno za 10/2, se mu zdi ene 40gb, potem manj kot simobil domači npr. 10/3 100gb in potem 2/1

6151 ::

Tale je neomejen. Preverjeno z 300+ GB
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

hojnikb ::

Itk je lahk neomejen, če ga lahko dobi sam peščica.
#brezpodpisa

facepalm ::

pri simobilu pa je obvezna vezava :/

badabim ::

Glede blokiranja portov - univerzalne rešitve nisem našel. Predlagan reverse SSH je ok za povezavo z enega zunanjega rač., ipv6 mi ne dela, Hamatchi je rešitev za zasebno omrežje.

Možen je torej le poslovni paket, kjer dobiš tudi statični IP.

razer ::

Pozdravljeni

Sam sem tudi vzel v uporabo telekomov brezžični internet, od priklopa naprej se je začela pojavljati težava prekinjanja povezave, kar se je reševala najprej z opremo (Menjava routerja SIM in testiranje neobremenjene linij in povezovanje na druge naprave pač vse), napaka je bila tudi javljena na TS da se preveri in me zanima ali ima še kdo drug take težave, ker po cca. 30min delovanja se prekine data flow toda sama povezava z Bazno je po pregledu na routerju še vedno aktivna in tudi teče. Testirano je bilo preko drugega operaterja ali je tudi časovno omejeno toda teh težav ni, TS ob zadnjem kontaktu niso zaznali nobenih težav tudi naj bi se kartica povezovala na drugo Bazno enoto čeprav je usmerjenost direktno na najbližjo kar je bilo locirano preko GPS-a.

Zanima me ali ima še kdo takšne težave in če je mogoče že kakšno rešitev našel?

Lep pozdrav

Scorpia ::

Router je d-link? Probaj ga postaviti v drug prostor, pa testiraj. Pri meni je bilo tudi nekaj podobnega, pa je iz hodnika romal v sobo, od takrat BP deluje.
////

razer ::

Router je D'link ja toda je vezan na dve usmerjeni LTE anteni zunaj hiše toda ni problem v napravi ker je bil tudi menjan kakor tudi SIM, testirano je bilo preko SIM ob Simobila in ni bilo nobenih prekinitev, tudi prestavitev anten ne pomaga čeprav je signal dober in kaže da je povezava konstantno vzpostavljena z bazo.

Scorpia ::

Simobil in telekom, delujeta na drugačnih frekvencah in so lahko kakšne motnje, na določeni frekvenci. Pri meni v hodniku, čeprav nisem 100%, predvidevam da je kriva električna omarica. Za vsak primer, probaj novejši firmware naložiti, v kolikor že ni. http://www.dlink.com/uk/en/support/prod...
pa pazi da pravilen revision vzameš. Telekom naj bi vse routerje imel B...
////
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412813 (3123) Groove
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052242 (27581) brez-imenko
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624093 (16912) Lonsarg
»

Simobilov domači internet za 17 evrov

Oddelek: Omrežja in internet
234276 (3234) Sami
»

Se LTE omrežje lahko zabaše in postane počasnejše?

Oddelek: Omrežja in internet
255141 (3788) J.McLane

Več podobnih tem