» »

Curve - več kartic v eni

Curve - več kartic v eni

««
7 / 12
»»

amacar ::

Za zastonj dvige (tudi izven EU) si lahko narediš račun na Nuri (včasih bitwala).

CyberPunk ::

stara mama je izjavil:

amacar je izjavil:

Še glede dviga. Ko dvignem z Revoluta preko Curve mi na Revolutu še vedno ostane tistih 200€ free dvigov na mesec, tako da sklepam, da ne upošteva te kode.

Curve je vedno funkcioniral na povezan bančni račun kot spletna transakcija.
Poskusi izklopit online plačevanje na povezanem računu (v tvojem primeru Revolutu) pa boš videl, če bo sploh deloval curve :)

Drži, piše da je "online" transakcija, posledično ne pokuri bonusov dvigov. Kategorizirano pa je pod finančne storitve.

gansta ::

Lahko tisti, ki uporabljate poveste kaj več, in sicer kaj je poglavita prednost Curve, če imaš npr. N26/Revolut in dodatno še pri SLO banki mastercard?

Je edina prednost, da lahko vse te debetne in kreditne kartice povežeš v "eno" in nato plačuješ preko applepay, vse ostalo pa enako kot npr. 26?

gansta ::

PS:
a) Kako hitro lahko zamenjaš v aplikaciji akitvno kartico, npr. na blagajni se to da narediti?
b) ali lahko delaš tudi nakazila na druge trr (npr. nakažeš iz kreditne kartice sredstva na drug TRR - recimo debetno N26)?

Dober dan ::

Point je, da dodaš vse kartice notri, in potem uporabljaš samo Curve kartico. Če zaupaš sistemu, imaš v denarnici nato samo eno kartico, v nasprotnem primeru je pa samo ena dodatna nepotrebna navlaka. Jaz sem jo uporabljal za Apple pay, ker DH tega nima. Aktivno kartico menjaš v trenutku, prenakazovati pa ravno ne moreš. Lahko samo transakcijo prestaviš iz ene kartice na drugo. Če imaš N26, pomoje ne rabiš Curve. Niti ne vem, koliko je to security, da zaupaš podatke vseh kartic neki instituciji. Jaz Curve ne uporabljam več, tudi ko sem imel aktiven račun, sem uporabljal direktno Revolut, Curve mi je pa samo zasedal rostor na telefonu in v denarnici.

Mare2 ::

gansta je izjavil:

PS:
a) Kako hitro lahko zamenjaš v aplikaciji akitvno kartico, npr. na blagajni se to da narediti?
b) ali lahko delaš tudi nakazila na druge trr (npr. nakažeš iz kreditne kartice sredstva na drug TRR - recimo debetno N26)?


Pod a) včasih seveda lahko zamenjaš kartico lahko tudi na blagajni. Morda rabiš 6 sekund. :)

Pod b) Nakazat ne moreš, lahko pa, ko plačaš z eno kartico imaš še nekaj časa, da se zgodovinsko povrneš nazaj in uporabiš drugo karico. :)

Nekaj podrobnosti si lahko prebereš na tem linku - klikni za podrobnosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

stara mama ::

Imaš anti-embaresement mode :D
Če z eno kartico ne gre/ni odobreno, ti preklopi na drugo :)

To so bombončki, men je bistveno, da imava lahko s partnerjem vsak svojo kartico do istega računa.

gansta ::

stara mama je izjavil:

Imaš anti-embaresement mode :D
Če z eno kartico ne gre/ni odobreno, ti preklopi na drugo :)

To so bombončki, men je bistveno, da imava lahko s partnerjem vsak svojo kartico do istega računa.


Aja, celo to dovoljuje, da na več računov vežeš isto kartico?

showsover ::

Curve je 'proxy' kartica, ki forwardira payment request na eno od tvojih drugih vnesenih kartic.
Torej, ena 'frontalna' kartica ima različne 'zaledne vire financiranja', ja.
Podobno kot paypal, čeprav paypal ima tudi svoj balance, Curve nekoč ni imel, zdaj ne vem.

Anti-embarassement mode 👍 Dela tudi tako, da razparcelira znesek na več kartic, da jih lepo 'zaledno' spravi na nulico, dokler je še stanja kej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

amacar ::

gansta je izjavil:

stara mama je izjavil:

Imaš anti-embaresement mode :D
Če z eno kartico ne gre/ni odobreno, ti preklopi na drugo :)

To so bombončki, men je bistveno, da imava lahko s partnerjem vsak svojo kartico do istega računa.


Aja, celo to dovoljuje, da na več računov vežeš isto kartico?

Ista kartica je lahko vezana le na en Curve racun.

buttcrack ::

En ima applepay/guglpay drug pa fizično kartico. Tako lahko enostavno dva praznita en račun.

stara mama ::

amacar je izjavil:

gansta je izjavil:

stara mama je izjavil:

Imaš anti-embaresement mode :D
Če z eno kartico ne gre/ni odobreno, ti preklopi na drugo :)

To so bombončki, men je bistveno, da imava lahko s partnerjem vsak svojo kartico do istega računa.


Aja, celo to dovoljuje, da na več računov vežeš isto kartico?

Ista kartica je lahko vezana le na en Curve racun.

Kakorkoli, en ma curve, drug pa originalno kartico računa tako da imava oba dostop, to je vse kar mene zanima.

gansta ::

Aja, jaz bi oboje preko applepay :(

buttcrack ::

Je čist enostavno, en ima original kartico v applepay, drug pa preko curve.

Guglpay je ta opcija samo preko vivida afaik.

barakus ::

Za dvigovanje v tujini v tuji valuti je tud dober

Netrunner ::

Par vprašanj glede curve. Vse lepo in prav, vendar mene bolj skrbi kaj se zgodi, če pride do vdora v njihov sistem in pridejo do podatkov vseh kartic ki imaš vezane na njih?

Videl sem, da omogoča blokado kartice. Kaj to blokira samo njihovo kartico, ali obsaja kakšen servis da dejansko blokirajo kartico ki je vazana k njim?

V teoriji se sliši super vendar nevem kaj imajo oni od te storitve in zaupat X št. kartic nekomu ki to ponuja zastonj mi je malo tricky :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

barakus ::

Ali nove Curve kartice še vedno delujejo v GPay?

amacar ::

Ze dolgo ne

TehDucky ::

A slučajno dela s Samsung Pay? Ker imam Samsungovo uro pa druzga ne pali, povsod piše da naj bi.

Badwolff ::

Men dela.

Presidente ::

Badwolff je izjavil:

Men dela.


Lahko kaj vec kak si nastavil Samsung pay v appu na telefonu itd.?

Badwolff ::

Dolgo je že, kar sem to rihtal.

V Google Play ne moreš izbrati samsung pay, mislim da tudi v Galaxy story ne.

Sam sem menjal firmware na uri za ameriškega, je bilo en kup stvari, ki jih pri nas ni bilo, Spotify, ekg, pritisk, samsung pay. Lahko da zdaj ni več treba, če sideloadas app.

Potem startaš samsung pay na uri, klikneš dodaj kartico in se starta app na uri, kjer dodaš kar se da, men je ratalo n26 in Curve, revolt pa ne, prav tako ne direktno naše vise in mastercarda.

dadojc ::

Pozdravljeni,

danes sem si ustvaril račun na Curve, predvsem v želji, da bi lahko uporabljal opcijo "Curve Pay". Notri sem vnesel 2 svoji kartici (ena je od crypto.com VISA, druga pa od Revolut računa) a ko želim aktivirati to opcijo, mi aplikacija melje, melje, melje in nato javi da v tem trenutku ni možno, da naj poizkusim kasneje oz, kontaktiram support.

Ker sem precej nov tako glede Google Pay kot glede Curve, me zanima ali je ta opcija, ki jo ponuja Curve kakorkoli vezana na Google Pay? Sprašujem namreč zato, ker sem skušal vzpostaviti tudi google pay; sideloadal sem aplikacijo a ko nato želim v njej omogočiti eno od kartic, da naj bo nastavljena za brezstično plačevanje, mi le tega ne dovoli, temveč napiše da "elementa ni bilo mogoče najti". Poizkusil sm tudi tisto opcijo, s spreminjanjem naslova v Revolutu (trenutno možna le še Slovaška kolikor vem) in nato kreiranjem virtualne kartice, a prav tako ne deluje. Malce sumim da mogoče moj telefon zafrkava, imam sicer Oneplus 8T (Android 11).

Vem da drugi del posta ni ravno prava tema, a ker so zadeve na nek način povezane, sem omenil tudi to. Morda kdo pozna kakšno rešitev?

boolsheat ::

Curve ne dela (več) preko Google Pay-a v Sloveniji.

dadojc ::

Hvala za info.

Kaj pa potem predstavlja ta "curve pay"...neka njihova verzija google pay-a?

Daniel ::

To je praktično čisto nova zadeva, ki bi omogočila plačevanje s telefonom preko Curve tudi v državah, ki se jih GPay izogiba...Med drugim tudi Sloveniji. Na začetku so je bili deležni uporabniki Huawei telefonov, sedaj pa se očitno širi na preostale Androide vendar se zadeva ne pusti vklopiti, če imaš Curve kartico s Slovensko BIN številko (kar jo zagotovo imaš, če si nov). Support je pa spektakularno počasen...

dadojc ::

Najlepša hvala za odgovor. Torej počakati, da sami omogočijo zadevo (če jo sploh kdaj bodo), druge žal ni.

Mogoče veš, kako je z Garmin pay. Kar berem po internetu, naj bi bil slednji podprt v Sloveniji, na njihovi spletni strani pa piše, da podpirajo Curve (na območju Slovenije). Po tej logiki, bi potem to moralo delovati?

Daniel ::

Garmin Pay mislim, da dela v Sloveniji, naj pa raje nekdo to še potrdi.

Tekee ::

Ja, Garmin Pay dela s Curve kartico. Meni npr. na vivoactive 3 uri.

gansta ::

A Garmin Pay (ko inas vse nastavljeno) deluje enako kot pac navadna kartica po trgovinah?

andro23 ::

Tudi meni dela garmin pay s Curve kartico...še nikjer ni bila zavrnjena transakcija, pa plačujem dnevno

dadojc ::

Odlično, hvala za info fantje :)

AnotherMe ::

Daniel je izjavil:

To je praktično čisto nova zadeva, ki bi omogočila plačevanje s telefonom preko Curve tudi v državah, ki se jih GPay izogiba...Med drugim tudi Sloveniji. Na začetku so je bili deležni uporabniki Huawei telefonov, sedaj pa se očitno širi na preostale Androide vendar se zadeva ne pusti vklopiti, če imaš Curve kartico s Slovensko BIN številko (kar jo zagotovo imaš, če si nov). Support je pa spektakularno počasen...

Sem prisel, da vprasam glede curve pay - in me je odgovor ze pricakal - hvala! :)

barakus ::

Ali kdo ve, ce spremenim naslov na nemcijo preden mi poslejo novo kartico, bo kartica imela potem nemski bin?

gregyk ::

Včeraj sem uspešno aktiviral Curve Pay in stvar dela v redu.
Sem zdaj dva dni že plačeval z mojo mastercard kreditno dodano v Curve brez vsakih težav.

Mare2 ::

barakus je izjavil:

Ali kdo ve, ce spremenim naslov na nemcijo preden mi poslejo novo kartico, bo kartica imela potem nemski bin?


Naloži najnovejšo verzijo aplikacije. Dela tudi s slovenskim binom. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kodrnusa ::

Kaj pridobim s curvom ce uporabljam n26, delavsko hranilnico, Binance kartico (visa). Ali je brezplačna, ali lahko plačujem brezstično s telefonom, uro, čeprav je slovenski bin? Ali dobim novo kartico , zakaj bi jo potreboval sploh? 95% plačujem z n26, rad bi tako ostane. Ali moram prenakazovati denar na Curve ali direktno plačujem z n26 računa?
Rabil bi samo zaradi plačil s telefonom ker jebeni gpay ne dela v Sloveniji.
Hvala za info.

buttcrack ::

Za gpay si uredi vivid.

Groot ::

Kodrnusa je izjavil:

Kaj pridobim s curvom ce uporabljam n26, delavsko hranilnico, Binance kartico (visa). Ali je brezplačna, ali lahko plačujem brezstično s telefonom, uro, čeprav je slovenski bin? Ali dobim novo kartico , zakaj bi jo potreboval sploh? 95% plačujem z n26, rad bi tako ostane. Ali moram prenakazovati denar na Curve ali direktno plačujem z n26 računa?
Rabil bi samo zaradi plačil s telefonom ker jebeni gpay ne dela v Sloveniji.
Hvala za info.


Pridobiš:
- dodaten sloj varnosti (na internetu uporabljaš Curve namesto svoje primarne kartice)
- možnost kombiniranja kartic (npr. s partnerko imaš dodatno skupno kartico za trgovino, v tem primeru pač nosiš sabo samo Curve in v appu izbiraš s katero kartico želiš plačati)
- chargeback (lahko spreminjaš za nazaj na katero kartico naj ti bremenijo, sam sicer tega še nisem uporabljal)
- plačevanje s telefonom

Curve ni predplačniška ali podobna kartica tako da denarja na slednjo ne nalagaš. Ti v Curve app zgolj dodaš svoje ostale kartice in nato slednje bremeniš preko uporabe Curve kartice (Curve je torej zgolj vmesnik).

P.s. če te zamika, dodajam še link za registracijo, mislim da je nek sign up bonus za oba.

Badwolff ::

Jaz ga imam, ker sem edino tako usposobil Samsung Pay na uri.
Kako pa s telefonom in Curve plačuješ?

Mare2 ::

Kodrnusa je izjavil:

Kaj pridobim s curvom ce uporabljam n26, delavsko hranilnico, Binance kartico (visa). Ali je brezplačna, ali lahko plačujem brezstično s telefonom, uro, čeprav je slovenski bin? Ali dobim novo kartico , zakaj bi jo potreboval sploh? 95% plačujem z n26, rad bi tako ostane. Ali moram prenakazovati denar na Curve ali direktno plačujem z n26 računa?
Rabil bi samo zaradi plačil s telefonom ker jebeni gpay ne dela v Sloveniji.
Hvala za info.

Najnovejša verzija Curve pay omogoča tudi brezstično plačevanje s telefonom, čeprav imaš slovenski bin.
Naložiš aplikacijo, se vpišeš, naročiš kartico. V aplikaciji klikneš "enable Curve pay" in dela.

V aplikaciji lahko dobesedno dodaš oz. vpišeš tako Mastercard in Diners kartice. :) Seveda lahko več kartic. Tam tudi izbiraš, iz katere kartice se črpajo plačila.

Seveda, če želiš, se lahko prijaviš tudi preko tega linka https://www.curve.com/join#DZA785PE :)

Badwolff je izjavil:

Jaz ga imam, ker sem edino tako usposobil Samsung Pay na uri.
Kako pa s telefonom in Curve plačuješ?


Sem ravno kodrnusi odgovoril, kako se plačuje in nastavi plačevanje s telefonom. Greš po tistem postopku, v trgovini enostavno telefon prisloniš oz. priblišaš POS terminalu. Seveda moraš imeti vklopljen NFC.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

itsme ::

Curve pay še vedno ne deluje vsem, ki imamo kartico s slovenskim binom. Nihče ne ve kdaj bo.

Mare2 ::

itsme je izjavil:

Curve pay še vedno ne deluje vsem, ki imamo kartico s slovenskim binom. Nihče ne ve kdaj bo.


Pa si naložil novo aplikacijo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

itsme ::

Danes jo celo izbrisal in ponovno naložil.
In, kolikor berem po drugih forumih, nisem edini, ki mu Curve pay ne deluje.

Mare2 ::

itsme je izjavil:

Danes jo celo izbrisal in ponovno naložil.
In, kolikor berem po drugih forumih, nisem edini, ki mu Curve pay ne deluje.


Nekaterim že deluje:
Citiram iz sosednjega SLO foruma včeraj:
Ravnokar sem naložil update za Curve app in čisto iz navade probal enablat NFC payment. Sem ravno čakal, da mi vrže error, pa javi da je stvar sedaj enablana in deluje. Imam slovenski BIN!
Potestiram jutri, če to drži."


Danes potestirano na BA in na pos terminalu. Oboje deluje bp!


------------------
Nekdo drug se je moral še identificirat z osebno, ker je imel malo več prometa, in mu tudi dela.

------------
Jaz ne morem sprobat, ker imam angleški bin še do marca 2022. Sem pa danes že naredil 4 uspešne transakcije. Ne štejejo v zgornji problem. Morda se bo to postopoma uredilo. :) Upajmo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Daniel ::

Najbrž imaš bin podoben mojemu, 5574 2783... Curve pay ne dela...

Mare2 ::

Daniel je izjavil:

Najbrž imaš bin podoben mojemu, 5574 2783... Curve pay ne dela...

Aja, a je to poslovna kartica? :)

Kje se zaplete? Pri vnosu ali pri plačevanju v trgovini?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lonsarg ::

Kolobocije okoli Google Pay, Curve Pay in podobnih koncno ne bodo vec potrebne.

Sedaj Flik ponuja placevanja z telefonom, na zacetku je bilo omejeno, zdaj naj bi za vecino bank ze delalo. Jaz sem nedavno dobil SMS od SKB, da so to omogocili, in res deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Kolobocije okoli Google Pay, Curve Pay in podobnih koncno ne bodo vec potrebne.

Sedaj Flik ponuja placevanja z telefonom, na zacetku je bilo omejeno, zdaj naj bi za vecino bank ze delalo. Jaz sem nedavno dobil SMS od SKB, da so to omogocili, in res deluje.


Na original strani Flika piše.
Plačila so za vse uporabnike Flika zaenkrat mogoča na prodajnih mestih Spar in Interspar.


A kupuješ samo v Šparu?
https://www.flik.si/

V Šparu bom jaz naslednjih 14 dni plačeval z Vivid money kartico, kjer dobim 10% Cash backa.
Deluje brez problema tudi plačevanje s telefonom preko Gpaya. Če kdo še ni vključen, vpiši se: https://vivid.money/r/erihLHG?lt=super_...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Daniel ::

Zdaj si prišel še sem s tem vividom težit?
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19532847 (210) V-i-p
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51890501 (5613) buttcrack
»

Plutus (Visa kartica + cashback) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
18616785 (3337) Pahuljone
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943512 (16084) Excavator

Več podobnih tem