» »

Plutus (Visa kartica + cashback)

Plutus (Visa kartica + cashback)

1 2
3
4

dadojc ::

Da opišem še sam izkušnjo glede časa in nakazovanja denarja na plutus račun in plutus kartico. Kot sem že napisal včeraj, mi je iz Revoluta na Plutus account sredstva preneslo v parih minutah, nato pa je trajalo približno 12 ur, da sem sredstva iz plutus računa dobil na plutus kartico. Danes sem do tega trenutka opravil še dve podobni transakciji, torej nekako takole:

Revolute --> Plutus račun --> plutus kartica in je obakrat vse steklo nenormalno hitro. Prva transakcija enako hitro kot včeraj (kakšna minutka), presenetljivo pa je tudi druga transakcija, ki je včeraj potrebovala približno 12 ur, danes bila izvedena praktično isto sekundo in to obakrat. Ne vem ali gre zgolj za naključje, da je danes tako, ampak ja, odlično če bo res vedno tako.

buttcrack ::

ni nobenega pravila, vsaj do novega leta ga ne bo, dokler ne bodo menjali ponudnika.

zagotavljajo pa, da naj bi bila transakcija iz računa na kartico izvedena najkasneje v 24ih urah (ob delavnikih).

Praznemu računu se da elegantno izogniti s plačevanjem preko curve kartice, kjer je možnost GBIT (go back in time) in npr čez en teden spremeniš kartico s katero plačaš.

maticb492 ::

Curve so me dobesedno zavrnili :D Nimam pojma zakaj. Izpolnil sem registracijo pa sem dobil nazaj "we cannot offer you our services at this time". Ne vem kaj da fak sem napisal takega notri :O
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

novak-t ::

Malo spremljam tele teme z karticam, pa me nekaj zanima. Vidim da imate nekateri en kup kartic. Koliko imate dejansko na koncu od tega? Ker da si deležen nekih večjih cashback moraš imeti že kakšno njihovo naročnino, ki ti na koncu skoraj pobere ves cashback. Ali sem jaz še kaj spregledal?

delavec44 ::

novak-t je izjavil:

Malo spremljam tele teme z karticam, pa me nekaj zanima. Vidim da imate nekateri en kup kartic. Koliko imate dejansko na koncu od tega? Ker da si deležen nekih večjih cashback moraš imeti že kakšno njihovo naročnino, ki ti na koncu skoraj pobere ves cashback. Ali sem jaz še kaj spregledal?


150€ na mesec čez 4 kartice v družini.

buttcrack ::

novak-t je izjavil:

Malo spremljam tele teme z karticam, pa me nekaj zanima. Vidim da imate nekateri en kup kartic. Koliko imate dejansko na koncu od tega? Ker da si deležen nekih večjih cashback moraš imeti že kakšno njihovo naročnino, ki ti na koncu skoraj pobere ves cashback. Ali sem jaz še kaj spregledal?

Trenutno koristim 99% Plutus, mesečna naročnina je 15€ in poleg cashbacka 3% dobiš še 3× po 10€ za perkse (lahko daš samo 5€ in imaš dva perka, kar je praktično identično, če ne koristiš netflixa/spotifya). En perk je za Curve, ostala dva pa za Hofer in Lidl. Torej samo za te tri stvari za ponucat je že takoj 15€ plusa.
Potem pa računaj še cca 2k nakupov mesečno in se kar nabere.
Sicer je pa tako, če tega ne koristiš, nimaš nič, tako da glede na to, da nimaš prav veliko dela, ne vidim razloga zakaj ne bi tega koristil.

maticb492 ::

Se kar nabere ja, jaz sem dobil že 60 PLU cashbacka od nekje začetka leta, tako da slabih 600EUR (nekaj malega sem že skeširal).

Največ je od perkov, tistih 15EURse ti povrne 2x, kot je @buttcrack napisal.

Sem pa na Premium + 250 PLU zaenkrat, tako da imam 4 perke in 4%.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

buttcrack ::

si dokupil PLUje a kako ti je uspelo že 250+ nabrat?

maticb492 ::

Ja, menjal sem CRO stake 10,000 CROjev za PLU pa je bilo skoraj točno 250.

Sicer sem zajebal ne, ker tistih 10,000 CROjev je bilo po 1€ nedolgo nazaj, ampak jaz valda nisem prodal takrat ;((
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

hja, saj veš kako gre... če bi bil vedež, ne bi bil revež :D

Zurbum ::

Na Telegram support svetujejo, da si na kartico nakažeš ob xx:19 oz. xx:49, med delavniki med 8h in 17h. Dva krat mi je uspelo, da sem dobil znesek takoj, enkrat sem dobil po 2h urah. Drugače lahko po novem traja do 36 ur.
Jaz gledam, da imam skozi nek znesek gor, če pa kaj nepredvidenega pride, si pomagam z Curve in "go back in time".

RockyS ::

Sem prebral par reviewev glede Plutus, kaj free plan omogoče 250€/mesec cashbacka ali je to maksimalen znesek, ki ga lahko porabiš? Na njihovi strani je sicer 250€/spend ampak reviewi pravijo drugače.

10€ za perk ti mesečno naložijo kot dobropis ali samo, če oz. ko ga uporabiš za tisto storitev (Lidl/Hofer/Starbucks)?

Tiste 3% cashbacka v PLU lahko takoj menjaš v EUR ali je kako obdobje, ko so zaklenjeni?

maticb492 ::

45 dni so zaklenjeni. (EDIT nisem 100% ali je 30 ali 45 dni )

Kolikor jaz razumem in kolikor meni kaže (meni kaže X/22500EUR za premium plan) dobiš cashback do 250 (torej 3% od 250EURnajveč), ostalo pa ne dobič nič, lahko pa še vedno uporabljaš kartico.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Zurbum ::

Pri Free plan-u je 250EUR/mesec za cachback - se pravi, največ 7.5EUR na mesec cashback-a dobiš, lahko pa zapravljaš več.

10EUR dobiš, ko porabiš. Kar je več kot 10EUR pa dobiš 3%.

Cashback dobiš po 45-ih dneh. Dejansko ti dobivaš cashback v Plutusih katere lahko potem pretvoriš v EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

maticb492 ::

Zurbum je izjavil:

Cashback dobiš po 45-ih dneh. Dejansko ti dobivaš cashback v Plutusih katere lahko potem pretvoriš v EUR.


Sicer tu je omejitev 30€ na dan konvertiranja zaenkrat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

RockyS ::

V čem je potem catch, da ti kar tako dajo 10€ oz. plačajo druge storitve? Da imajo cashflow?

maticb492 ::

Dajo ti PLU, ki jih dejansko "nič ne stane" ne, ker je njihov coin :)

Drugače pa customer acquisition cost oz. marekting bi temu rekel. Crypto.com je imel višji cashback in perk system na začetku (verjetno bo tudi Plutus moral zmanjšat perke in cashback oz. zvišat ceno, čez nekaj časa). Itak pa lahko služijo še na menjalnici in drugje, tako da kartica je zato, da prideš k njim, potem pa služijo drugje (in to da coine ne prodajaš je seveda dobro za njih)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Zurbum ::

@matic
Ena zadeva, ki je pri meni še nepreverjena (sem še svež), po preteku 45 dni, ko želiš pretvoriti cachback reward v EUR, se verjetno gleda tečaj PLU-ja na dan menjave? Teoretično, če PLU v 45 dneh precej zrase ali precej pade, dobiš več oz. manj kot 10€ za posamezen perk?

maticb492 ::

Seveda :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

maticb492 ::

FYI: Plutus podpira google wallet :)

https://slo-tech.com/novice/t808185#crta
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

delavec44 ::

Jaz ga že pol leta uporabljam na gpay ja.

maticb492 ::

Oh nice, nisem sploh probal, samo to novico berem pa sem probal, in mi samo ta deluje poleg revoluta, ker imam drugače DH.

Deluje tudi na mojem Watch 5-u, bom moral probat jutri hehe

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

buttcrack ::

maticb492 je izjavil:

FYI: Plutus podpira google wallet :)

https://slo-tech.com/novice/t808185#crta

Plutus je ena izmed redkih izjem, ki dela na gpay in ne na applepay :)

technoboy68 ::

Je to normalno, da gorenjska banka hoče več kot 8€ provizije za nakazilo na plutus? Lopovi. Je kakšna boljša možnost?

maticb492 ::

Ja, jaz "kupim" z svoje DH Maestro na Revolutu in potem nakažem iz revoluta.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

technoboy68 je izjavil:

Je to normalno, da gorenjska banka hoče več kot 8€ provizije za nakazilo na plutus? Lopovi. Je kakšna boljša možnost?

Ne bi smelo biti saj gre za sepa nakzilo.

maticb492 ::

GB ni več v Evropski uniji, tudi DH je dvignil tarife za njih.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

delavec44 ::

V EU niso, so pa v SEPA.

RockyS ::

technoboy68 je izjavil:

Je to normalno, da gorenjska banka hoče več kot 8€ provizije za nakazilo na plutus? Lopovi. Je kakšna boljša možnost?


Jaz sem nakazoval preko revoluta, bilo je brezplačno. Sedaj pa mi že par dni avtomatsko vračajo vsa nakazila, njihova podpora pa je neodzivna.

delavec44 ::

Ravno pred par urami nakazal 1k€ iz revoluta in je bilo v 3 min že na plutus kartici.

RockyS ::

Sej pravim, ne vem kaj se dogaja.

uhuhu ::

Tudi z N26 je nakazilo na Plutus brezplačno, če ni instant.

buttcrack ::

tako je. N26, vivid, revolut vse brezplačno, R celo v parih sekundah. SLO banke nimam že precej let.

uhuhu ::

Zaradi nadgradnje bo Plutusova menjalnica (PlutusDEX) od 1. marca do 30. junija nedelujoča.

Objava: https://plutus.medium.com/important-upd...

novak-t ::

A se samo meni zdi, a se je izboljšala zadeva z nakazili?
Do nedavnega sem imel prenos na plutus instant, potem pa je prenos na kartico trajal celo večnost (enkrat celo 7 dni)
Sedaj pa že dvakrat prenos na plutus trajal 1-2ure, a prenos na kartico je bil pa instant

buttcrack ::

ne, še vedno je čist odvisno od "sreče"...

DjTonic ::

Plutus ima nov TRR IBAN. Je morda kdo prijavljal ta račun na FURS, saj menda sedaj delujejo plačila tudi drugam in tudi od drugih lahko prejmeš nakazilo.

buttcrack ::

jaz sem ja, prejšnjega nisem.

delavec44 ::

V teoriji bi ga moral ja. Vprašanje pa če je pravi TRR ali virtualni in kako prideš do izpiska, ko ga potrebuješ. Pišeš na support?

Nikjer tudi ne piše, če je sedaj to banka (pravi TRR), če garantirajo 100k€.

maticb492 ::

Saj imaš izpiske v aplikaciji oz. še lažje če se prijaviš na računalniku oz. pač browserju v Plutus.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

delavec44 ::

To ni relevanten izpisek. Nikjer ni tvojih podatkov, imena banke in tvojega ibana. Ni stanja sredstev, nekatere transakcije so podvojene, ko rešujejo njihove pending buge. Dejansko je to izpisek visa kartice, ki je pri drugem ponudniku (Contis). Zato moraš tudi denar prenašati med računom in kartico kar včasih traja 3 dni.

Upam da to uskladijo ob prihodnji združitvi.

Zgodovina sprememb…

novak-t ::

Hey Tadej,
You will receive a new Plutus Card and your existing one will become void.
Why?

Your current account (Modulr) and card account (Solaris) are two separate balances provided by two partners. Plutus is consolidating these two accounts into one provided by a single partner, Modulr.
What do I need to know?
o On July 25th, 2023, you will receive a new Virtual Card issued by Modulr.
o This means you will temporarily have two cards (details found in app):
o A Virtual Modulr Card (new)
o A Physical Solaris Card (old)
o On August 10th, 2023, your existing physical Solaris Card will become void. You will receive an official email regarding the closure of your Solaris account tomorrow.

What do I need to do?
There is nothing you need to do just yet. You can continue to use your card as usual. However, leading up to August 10th, we recommend the following:
o By August 10th, 2023, you should clear all funds on your Physical Solaris Card (i.e. have a ?0.00 balance). You can do this by spending your funds with the card or withdrawing them from an ATM. Other methods can be found in our FAQ >
o If funds remain on your Solaris Card after the closure date (August 10th, 2023), you can redeem your funds free of charge by contacting Solaris. Plutus will provide these details closer to the closure date.

How does the transition benefit me?
You will receive the following improvements!
o Virtual cards
o Higher card limits
o Unified account and card balance (no more card top-ups)

Končno se bomo rešili dolgotrajnega prestavljanja na kartico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

delavec44 ::

Upam da bo nova fizična kartica še vedno brezplačna. Nekaj forsirajo virtualno.

novak-t ::

Nič ni omenjena možnost fizične kartice, samo virtualna. Mogoče je sploh ne bo ali pa bodo kasneje omogočili.
Pa niti ni potrebe po njej. Jaz jo imam itak na curve vezano, tako da jo dejansko sploh ne uporabljam.

delavec44 ::

Je omenjeno, v sredini avgusta bo možno naročiti.

Curve mi gre na organ.

buttcrack ::

kaj te moti?

delavec44 ::

Njihove spremembe politike, paketov, njihov support. Teženje kako lahko porabljam svoj denar in da transakcije niso v skladu z njihovimi pogoji.

Zurbum ::

Vidim, da so ponovno zamaknili možnost unovčevanja cashback-a. Rekli so, da bodo zamrznili do konca junija, sedaj so spremenili do konca Q4.
Je že kdo poskušal dodati wallet in PLUje prodati na kakšnem marketu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

maticb492 ::

Withdrawaš si in prodaš kjerkoli hočeš?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zurbum ::

Sprašujem, ker si predstavljam, da so fee-ji precej različni. Ti to delaš ali boš počakal na Q4?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
52192050 (392) chrush
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134717 (512) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132337 (7101) _janezvalva_
»

Kako do čimvečjih drobtin - cashbackov?

Oddelek: Loža
5982 (730) uhuhu
»

Crypto.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6111949 (6924) scorpio5

Več podobnih tem