» »

Plutus (Visa kartica + cashback)

Plutus (Visa kartica + cashback)

«
1
2 3 4

uhuhu ::

Plutus je Visa kartica s 3-8 % cashbacka v obliki kripto žetona PLU (Pluton) in še dodatnimi vračili v do 8 različnih trgovinah/storitvah s po 10 € vračila na mesec (pretvorjeno v PLU).

Že v osnovi je na voljo 3 % cashbacka, ki ga je mogoče povečati do 8 % z držanjem ustreznega števila PLU.
Odvisno od mesečne naročnine (brezplačno, 5 € ali 15 € na mesec) dobiš vračila v višini 10 € v 1-8 različnih trgovinah/storitvah vsak mesec. Hofer, Lidl, Booking, Airbnb, Netflix, Spotify ... Trenutno je na voljo 20 različnih stvari.

Moj konkretni primer: 5 % cashbacka, 5 dodatnih vračil po 10€ vsak mesec, pri čemer imam naročnino za 5 € in stakam 500 PLU (cca 4500 €). Če na mesec porabim 1000 €, dobim nazaj 100 € (50 za cashback in 50 dodatnih)!

Z odprtjem računa dobiš tudi IBAN, ki ga je treba prijaviti na Furs.
Z mojo referenčno povezavo dobiva vsak 10 € v žetonu PLU (https://dex.plutus.it/auth/referee/sign...

Uporabniška podpora je zelo odzivna in profesionalna. Edina slabost Plutusa je, da cashback pride po 45 dneh, ampak na dolgi rok to ne igra vloge.

Žeton PLU se lahko kupi na: Kucoin, Coinbase, Huobi, Ascendex, Uniswap ...

Povezave:
Spletna stran: www.plutus.it
Coingecko: https://www.coingecko.com/en/coins/plut...
Tabela cashbacka in dodatnih povračil:
https://medium.com/plutus/update-5-thin...

uhuhu ::

S slabšanjem Crypto.com pogojev je Plutus še toliko bolj aktualen. V Discordu in Telegramu je videti, da veliko uporabnikov prehaja od Crypto.com k Plutusu.

delavec44 ::

Ja, CRO je šel v k*, sedaj naj pa stakam 5k€ v PLU, da še ta pade :D

uhuhu ::

delavec44 je izjavil:

Ja, CRO je šel v k*, sedaj naj pa stakam 5k€ v PLU, da še ta pade :D


Haha, dobra! Dejansko pa ni treba stakati. 3 % dobiš brez stakanja, pa še dodatne bonuse (perks) lahko dobiš ne da bi moral kupiti PLU.

DjTonic ::

Začasno je CRO šel oz. še bo šel dol. Na dolgi rok pa bo šlo spet gor, sedaj je priložnost ugodno kupiti. Sicer pa sem si jaz tudi odprl ta Plutus danes, bom zgleda mogel počasi presedlat iz Crypto.

delavec44 ::

uhuhu je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ja, CRO je šel v k*, sedaj naj pa stakam 5kEUR v PLU, da še ta pade :D


Haha, dobra! Dejansko pa ni treba stakati. 3 % dobiš brez stakanja, pa še dodatne bonuse (perks) lahko dobiš ne da bi moral kupiti PLU.


Na zastonjskem lahko zapraviš do 250EUR na mesec oz. do tu dobiš cashback?
Google pay dela oz. katere države kartico dobiš?
Kako si denar nakazuješ gor? Je SEPA zastojn?
PLU lahko mejaš v appu v EUR?
Si siguren da je treba IBAN prijaviti FURSU? Piše, da niso banka, lahko da imajo virtualne IBANe.

Zgodovina sprememb…

uhuhu ::

delavec44 je izjavil:

Na zastonjskem lahko zapraviš do 250EUR na mesec oz. do tu dobiš cashback?

Tako je, do porabljenih 250 EUR dobivaš cashback. Dodatno dobiš še en bonus (perk) v vrednosti 10 EUR.

delavec44 je izjavil:

Google pay dela oz. katere države kartico dobiš?

Pravijo, da dela z Google pay, sam tega ne uporabljam. Moja kartica je angleška. Sicer pa veliko ljudi veže Plutusovo kartico na Curve kartico in potem uporablja Google pay ali Curve pay glede na svojjo državo.

delavec44 je izjavil:

Kako si denar nakazuješ gor? Je SEPA zastojn?

Z N26 je zastonj, pri NLB pa ni tako. Ima mogoče kdo izkušnjo še z drugih bank?

delavec44 je izjavil:

PLU lahko mejaš v appu v EUR?

Trenutno je menjava možna samo na računalniku. Menjaš lahko PLU ali ETH v EUR in obratno.

delavec44 je izjavil:


Si siguren da je treba IBAN prijaviti FURSU? Piše, da niso banka, lahko da imajo virtualne IBANe.

Dobiš IBAN s svojim imenom. Jaz sem to prijavil na FURS.

Popravek moje referenčne povezave za 10 EUR: https://dex.plutus.it/auth/referee/sign...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uhuhu ()

delavec44 ::

Sem uporabil tvoje povabilo. Hvala za pojasnila.
Zgleda je velik naval iz crypto.com, PLU je v enem dnevu zrasel za 100%. Bomo videli do kdaj jim bo zneslo.

Zgodovina sprememb…

uhuhu ::

delavec44 je izjavil:

Sem uporabil tvoje povabilo. Hvala za pojasnila.

Hvala tudi tebi. Malenkost!

buttcrack ::

a je pol tole treba prijavit na furs ali ne? po opisu sodeč deluje zadeva kot en skrill.

maticb492 ::

Jaz sem si tudi naredil tole poleg crypto.com, zapustil jih pa ne bom :)

Kartica je naročena, a tole jaz prav razumem za lidl recimo, basically prvih 10€ nakupa mi vrnejo ne? Kupim za 10€v lidlu, in dobim 10€ cashbacka? (samo 1x na mesec)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

uhuhu ::

maticb492 je izjavil:



Kartica je naročena, a tole jaz prav razumem za lidl recimo, basically prvih 10€ nakupa mi vrnejo ne? Kupim za 10€v lidlu, in dobim 10€ cashbacka? (samo 1x na mesec)

Tako, ja, prvih 10 € vsak mesec dobiš cashback 10 € v obliki PLU.

delavec44 ::

Pa če koga skrbi zaradi Vivida, tu izrecno piše da Hofer prepoznajo kot Aldi in tko dela tistih 10€.

buttcrack ::

Kolk časa ste čakali na kartico cca?

hator ::

A iz N26 je zastonj? NKBM računa 5 eur provizije. A so slučajno kakšne provizije pri plačilo z Pluton kartico v trgovinah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

uhuhu ::

hator je izjavil:

A iz N26 je zastonj? NKBM računa 5 eur provizije. A so slučajno kakšne provizije pri plačilo z Pluton kartico v trgovinah?


Iz N26 je nakazilo zastonj.
Nobenih provizij s kartico Plutus ni v trgovinah znotraj evro območja. Le pri plačilih v drugih valutah je (rešitev: v tem primeru uporabi Plutus znotraj kartice Curve).

Dtrader ::

Tudi jaz sem jo danes naročil. Da vidimo.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

maticb492 ::

Jaz sem CRO stake prodal in menjal v PLU coine, vseh 10k :) (zdaj ko so najavili da bojo znižali cashback, nima več smisla držat)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Saj potem so za višje tiere dali nekaj nazaj.

Dtrader ::

Ste vi prijavili FURSu? Jaz ne razumem zakaj bi. Poslovanja z gotovino ni, kartica deluje kot Crypto.com in Binance.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

delavec44 ::

Jaz nisem, ker itak lahko nakazuješ le iz svojih TRRjev. Meni to zgleda kot virtualni iban, pač namesto reference. Če pa res banka zadaj vsakemu da svoj TRR, potem pa bi moral nekje dobiti uraden izpisek.
Mogoče so te funkcije na spletni aplikaciji, zaenkrat sem probal le mobilno.

janezvalva ::

Dtrader je izjavil:

Ste vi prijavili FURSu? Jaz ne razumem zakaj bi. Poslovanja z gotovino ni, kartica deluje kot Crypto.com in Binance.

če ne prijaviš v 8 dneh po odprtju, si avtomatsko v prekršku.

Slovencem grozi, da bodo morali plačati od 200 do 1200 evrov, kolikor znaša globa, če ne prijaviš računa v tujini.

https://siol.net/novice/slovenija/vec-d...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

maticb492 ::

delavec44 je izjavil:

Saj potem so za višje tiere dali nekaj nazaj.



Ja, amapk so omejili na 50$ na mesec, kar je torej ~1500EUR, kar brez problema porabiš več, če kupiš kakšno grafično kartico ali kaj takega recimo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

janezvalva je izjavil:

Dtrader je izjavil:

Ste vi prijavili FURSu? Jaz ne razumem zakaj bi. Poslovanja z gotovino ni, kartica deluje kot Crypto.com in Binance.

če ne prijaviš v 8 dneh po odprtju, si avtomatsko v prekršku.

Slovencem grozi, da bodo morali plačati od 200 do 1200 evrov, kolikor znaša globa, če ne prijaviš računa v tujini.

https://siol.net/novice/slovenija/vec-d...

meni tole niti približno ne deluje kot kak N26, vivid, revolut. Prej kot kakšen nexo, cdc ali binance oziroma kot en skrill/neteller, ki se jih ne prijavlja.

S tem računom praktično nimaš možnosti poslovanja, lahko samo plačuješ kot bi delal preko paypala...

delavec44 ::

Bi se strinjal. Po drugi strani ti pa NKBM sam prijavi TRR za debetno predplačniško viso na furs, pa tudi tam ni možnosti poslovanja, le plačevanja s kartico.

delavec44 ::

Danes je prišel ta mail:

Dear Plutus Member,
Demand has been incredible and Plutus Cards are now officially out of stock!
Congratulations on making it into the members club in time.


To pomeni, da so za nove ustavili prijave? Ali je čakalna lista?

uhuhu ::

Tisti, ki so pravočasno naročili kartico, jo dobijo v tednu do dveh.
Za ostale predlagajo prijavo, predvidena čakalna doba za kartico pa je neverjetne 4 mesece.
Več: https://medium.com/plutus/faq-plutus-ca...

Dtrader ::

Danes dobil sporočilo:

"Your card is being manufactured and could take up to 19 weeks to get to you."

Včeraj je še pisalo 12 weeks...

Do takrat bo že kripto propadel :)
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

buttcrack ::

hahaha

sicer pa glede na zadnja dva dneva, bo kripto propadel do 15ga :)

maticb492 ::

Jaz sem dobil kartico po cca 14. dnevih, naročena 4. maja, dobil jo pa pred dobro urco v nabiralnik.

Je pa malo butasto, ker imajo GB račun, in ko sem nakazal 20EUR, mi je DH zaračunala 4,9EUR provizije za nakazailo. Zdaj sem se izognil proviziji pri top-upu tako da sem z svojo debitno DH kartico kupil evre na Revolutu, in potem iz revoluta poslal na Plutus... tako nisem plačal nič provizije. Samo ideja, če bo kdo se kurcal glede provizije kot jaz :)

Malo je še osnoven APP pa to, veliko jim še manjka do tega, da bodo ponujali 50% tega kar ponuja crypto.com znotraj appa, najbolj pogrešam top-up preko kartice, da ni treba nakazovat denarja.

PS: Je pa seksi kartica, mi je všeč design :D

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

delavec44 ::

Saj je sepa EUR račun. Sparkasse je mel standardno provizijo, mislim da 0,39. Zamenjaj banko.

maticb492 ::

delavec44 je izjavil:

Saj je sepa EUR račun. Sparkasse je mel standardno provizijo, mislim da 0,39. Zamenjaj banko.


Ne ni? Moj deposit račun se začne z GB52
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

delavec44 ::

Saj se moj tudi. Pa še vedno je v sepa. Če bi bila pa valuta GBP, je pa druga zgodba.

https://accesspay.com/knowledge-hub/pay...

Banka te je zaje*. Ali si pa izbral napačno opcijo.

Zgodovina sprememb…

Zurbum ::

Sem se prijavil včeraj, plačal zahtevanih 20€ in naročil kartico - šele nato dobil obvestilo, da moram čakati 19 tednov. Customer support danes pravi, da bo restock kartic čez 4 mesece. Malo mi deluje kot nateg, da zahtevajo 20€ in šele potem povejo, da bodo oni imeli teh 20€ na računu za 4,5 mesecev.

Je še kdo naročil kasneje in zadevo dobil ali ste vsi, ki se niste prijavili takoj v začetku maja, še vedno na čakanju? ?

maticb492 ::

Malo se še lovijo očitno ja, še vedno niso zrihtali top-up kartic.. med vikendom mi niti 1x še ni deloval, celo mislim da deluje samo med dnevom, enkrat sem hotel nekaj naročit online ob enih zjutraj, pa nisem mogel top-up kartice nardit. Že 3x sem jim rant mail poslal zakaj jim kurčev top-up ne dela 24/7 :D (torej denar dobim takoj, si ga nakažem iz Revoluta, ampak ne morem ga dat na kartico...)

Je pa dober znak, da jim je kartic zmanjkalo hehe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

delavec44 ::

Tisti, ki čakajo od maja so dobili tale mail:

However, we are processing cards as fast as possible and you can expect your card to arrive in October.
As a gesture of appreciation for being patient, we will be giving you:
o $10 in PLU
o 1x month of Premium

Zurbum ::

Imam občutek, da ko bom jaz kartico dobil, ne bo več ne perkov, ne cashback-a. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

buttcrack ::

Ja za tiste ta pozne je res žalostno. Meni je uspelo še zadnji moment dobiti kartico, kolegi je niso več.
Tistih 20€, ki jih sedaj gor leži lahko kadarkoli potegneš dol, ni ravno neki premoženje.
Topup ponoči in za vikend pa je zdaj že nekaj časa zoprnija... Sam si to enostavno rešim da v petek najkasneje dofilam in potem teh težav ni.

delavec44 ::

Kako potegneš 20€ dol, če je app zaklenjen in samo piše čakaj. Pišeš na support? Ni tako enostavno ne.

Zurbum ::

Ja, kot pravi @delavec44, dokler ne dobiš kartice ne moreš nič ne preko app-a ne prek browser-ja.

Pa saj se ne gre za 20€, ampak za način - plačaj, da ti pošljemo kartico... po plačilu pa ti sporočijo, da bo kartica na voljo v daljni prihodnosti :)

Mogoče bodo pa do takrat, ko dobim kartico, pofiksali težave s topup-i, na Telegram kanalu berem tudi, da zaostajajo izplačila nagrad ampak naj bi developeji težavo reševali.

buttcrack ::

pri registraciji takoj napiše da je izdaja kartic zamaknjena in da v primeru da cukneš 20€ gor, da lahko malce preskočiš vrsto. Sicer se bojim, da dejanskega haska to nima.
Za izplačilo teh 20€ pa verjetno lahko preko telegram grupe zahtevaš izplačilo, poizkusi.
izplačila nagrad pa sicer res zamujajo, ampak ne pri vseh accountih, meni npr. ne. ETA za odpravo naj bi bil konec tedna.

delavec44 ::

Ne, če ne daš 20€ sploh ne prideš v vrsto ;)

Zurbum ::

Mogoče bi moral pri registraciji izbrati, da bom trošil 5k+ na mesec.
Se spomnem leta nazaj, ko smo s kolegi naročili Curve - čakali smo kak mesec vsaj, kolega, ki pa je edini pri registraciji izbral da je CEO, jo je dobil v enem tednu :D

Zurbum ::

Lahko kdo potrdi, da je IBAN, na katerega sem moral nakazati 20€ dejansko tudi ta, ki ga bom imel, ko dobim kartico?
IBAN račune v tujini je potrebno prijaviti v roku 8 dni, sem se pozanimal na FURSu in tudi tega je potrebno, ne glede na to, da si lahko le iz svojih računov nakazuješ denar gor.

maticb492 ::

Pri meni je ostal isti ja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

isti je ja. ste vsi prijavili FURSu?

maticb492 ::

Ne, tega sem pozabil, v praksi je drugače vseeno, revolut sem prijavil par mesecev po tem, ko sem ga odprl, ker nisem vedel da je treba.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

delavec44 ::

Ne, nisem prijavil. Ne vidim razlike od recimo mbills. Niti ne vem ali ti dajo dejanski TRR ali virtualnega (namesto skupni TRR in sklica).

Na izpisku recimo sploh ni IBANa. Srečno, ko boste morali komu pošiljati stanje.

uhuhu ::

Tole s čakanjem na kartice za nove uporabnike je res zoprno. Je pa po mojih dveletnih izkušnjah pri Plutusu tako, da te ne prinesejo okoli. Nekajkrat so se mi za manjše težave oddolžili z nekaj kovančki; lani so nekatere transakcije izpadle iz cashbacka, po pritožbi so vse preverili in mi manjkajoči cashback zaokrožili navzgor. No, saj jih nič ne stane, ampak vsakič so se potrudili res profesionalno. Tako da mene ne skrbi, da bi denar kar izginil.

Polnjenje kartice je ena največjih težav, ki bo verjetno lahko rešena šele, ko dobijo bančno licenco. Sam zato polnim kartico v njihovem delovnem času (ja, ni najbolj pričakovano v 2022), ampak za tak cashback to še sprejmem.

maticb492 ::

Meni je ekstra tečno, ker sem navajen Revoluta in Crypto.com, kjer je vse instantno 24/7, tu se moram pa spomnit da vedno dopoldne med delovnimi dnevi polnim.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132034 (6068) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130570 (5334) _janezvalva_
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51890497 (5609) buttcrack
»

Kako do čimvečjih drobtin - cashbackov?

Oddelek: Loža
5962 (710) uhuhu
»

Crypto.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6111582 (6557) scorpio5

Več podobnih tem