» »

Plutus (Visa kartica + cashback)

Plutus (Visa kartica + cashback)

1
2
3 4

buttcrack ::

delavec44 je izjavil:

Ne, nisem prijavil. Ne vidim razlike od recimo mbills. Niti ne vem ali ti dajo dejanski TRR ali virtualnega (namesto skupni TRR in sklica).

Na izpisku recimo sploh ni IBANa. Srečno, ko boste morali komu pošiljati stanje.

sem istega mnenja ja.

Zurbum ::

Razlika je v tem, da tu dobiš IBAN, pri mBills in npr. Paypal pa ne.
To sem dobil od FURSa:

"V skladu s 7. točko 1. odstavka in 17. točko 2. odstavka 49. člena Zakona o finančni upravi - ZFU je potrebno prijaviti plačilne račune iz tujine. Kadar imajo računi funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti."


Prijava računa me je stala par minut.

delavec44 ::

Saj ne morejo nakazovati prejemkov...

Kot pišem ni nujno, da je to "tvoj" IBAN. Lahko je virtualen. Potem prijavite tudi Coinbase, Nexo, itd.?

Zgodovina sprememb…

Zurbum ::

Se strinjam, če IBAN ni tvoj, potem ni potrebe. Nevem kako je pri Plutisu, par postov nazaj so nekateri napisali, da se IBAN ne spreminja, kar nakazuje, da je povezan s tvojim računom na katerega si lahko nakažeš sredstva. Po tej definiciji, ga moraš potem prijavit. Tudi na FURS sem vprašal in jim omenil, da mi drugi sredstev ne morejo nakazovati.... to po njihovem ne spremeni ničesar.

Glede na to, da mi je vzelo le par minut, sem to naredil. Bom pa vprašal še support ali je IBAN moj ali ne. Javim.

delavec44 ::

No saj lepo da to razčistimo. Zgoraj sem dal slabe primere čeprav tudi oni planirajo na virtualne. Recimo crypto.com pa je že tak kjer dobiš "svoj" iban za prejem. Ni pa to seveda bančni račun.

Pa nisem apriori proti prijavi na furs. Ampak potem te razne druge državne agencije vedno sprašujejo za stanje na teh računih (recimo za otroški, vrtec itd.) in je "smotano" da ne moreš dati izpiska kjer je gor dejanski iban, ki naj bi bil tvoj. Potem pa to razlagaj tam eni teti.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

točno tako, kljub temu da dobiš kao neki IBAN, je konec koncev tole še bolj omejeno kot kakšen moneybookers/skrill, ker tam dejansko lahko prejemaš od drugih nakazila, tukaj niti tega ne.

Zurbum ::

delavec44 je izjavil:

No saj lepo da to razčistimo. Zgoraj sem dal slabe primere čeprav tudi oni planirajo na virtualne. Recimo crypto.com pa je že tak kjer dobiš "svoj" iban za prejem. Ni pa to seveda bančni račun.

Pa nisem apriori proti prijavi na furs. Ampak potem te razne druge državne agencije vedno sprašujejo za stanje na teh računih (recimo za otroški, vrtec itd.) in je "smotano" da ne moreš dati izpiska kjer je gor dejanski iban, ki naj bi bil tvoj. Potem pa to razlagaj tam eni teti.


Te razumem, sam nisem imel težav na CSDju poznam pa kolege, ki so jim morali pošiljati izpiske iz Revolut-a. Iz Plutus-a sem dobil informacijo, da prejmeš "unique IBAN" in da se gre za plačilni račun kar pomeni, da ga po naši zakonodaji moraš prijaviti. Zna pa biti res problem, če ti kak CSD zahteva izpisek - pa nakazuješ si lahko le iz svojih računov. :)


Berem pa glede fee-jev na Plutusu (LINK):
Daily Contactless Limit £90 / €90


Verjetno to pomeni, da za nakupe nad 90€ moraš kartico imeti zvezano z Curve oz. ali pa jo vtikat v POS terminal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

buttcrack ::

Zadnjič na pumpi preko 100€ ni bilo težav

maticb492 ::

Hmm, tole tudi men ni jasno kaj bi blo, ker vedno brezkontaktno plačam, če je nad 50EUR te pa itak zaradi naših terminalov vpraša po PIN kodi.

Mene še v skoraj 6 letih odkar imam revolut (imam ga praktično od začetka skoraj), pa me še nikoli ni noben vprašal za kakršnekoli izpise.

Tu omenjaš CSD, kaj to za neko socialno podporo otroške dodatke ali kaj takega? Ker je res da še nikoli nisem kaj takega rihtal.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Za otroške dodatke, vrtec, klasične štipendije... Torej povsod kjer se preverja finančno stanje družine.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Če sem FURSu poslal dobesedno screenshot "deposit" screena iz aplikacije Plutus, bi jim za bilanco poslal screenshot aplikacije, hehe :D

Imam prijavljenih kripto + revolut zdaj 4 račune, pa za vse sem jim samo screenshot "deposit information" screenov iz aplikacije poslal. Še banke ponavadi nisem pravilno napisal in oni sami najdejo in popravijo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Zurbum ::

Enako jaz, FURS-u sem poslal le screenshot in ni bilo težav. Ime banke dobijo iz IBANa.

delavec44 ::

Za Furs je to dovolj. Za dokazovanje stanja pa zahtevajo izpisek z IBANom. Če ste že v kontaktu s supportom, vprašajte kako dobiti še to.

Zurbum ::

delavec44 je izjavil:

Če ste že v kontaktu s supportom, vprašajte kako dobiti še to.


So mi odgovorili, da lahko vidiš transakcije na website-u pod Statements. Pogledati ne morem, ker še nisem prejel kartice in me še ne pusti na web-u skozi.

Drugače pa javiš supportu, če potrebuješ za specifičen mesec.

delavec44 ::

Saj ga dobiš. Problem je v tem, da je gor le nek interni account number. Ni pa IBANa. Smatram, da imajo TRR na neki drugi banki.

maticb492 ::

Saj valda ne držite več kot par sto evrov za sprotno porabo na sistemih kot je plutus...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

Plutus is currently processing over $350,000 worth of card spending every day, that's > $10m per month.

Razlog zakaj prihaja do topup težav in zakaj je izdaja novoh kartic na standby.

Po domače: trenutno ne zmorejo niti trenutnih "komitentov" zadovoljit.

Naj bi blo v Q1 23 vse ok.

rebex ::

Sem prebral vaše komentarje. Kako je s FURS-om? Potrebno je prijaviti IBAN računa?
So potem kakšne težave s cashback-i in reward-i?

maticb492 ::

Jaz sem prijavil račun.

Kaj bi lahko bile težave?

Sicer nisem še nič withdrawal, ker coin HODLam, ampak imam rewarde, ki bi jih lahko z enim klikom dal na kartico in porabil ja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

kmalu bo zadeva spremenjena in bo postal "klasičen" TRR kamor boš lahko verjetno tudi prejemal druga nakazila, zaenkrat je še čudno ker imaš kvazi TRR in moraš prenest na kartico, če želiš plačevat. Kmalu tega vmesnega koraka ne bo več in tudi nakazila bodo instant. Danes se čaka do max 24h (ob pogoju da je delavni dan v anglji).

S cashbacki/rewardi ne bi smelo biti težav, PLU je kripto in še ni obdavčen.

maticb492 ::

Aja davčni vidik je mislil. Uradno moraš to sam prijavljat ne :) (dobiš PLU coin, ne pa evriče)

Ker je kao nagrada. Vem da sem imel pred leti Diners Club kreditno kartico in sem enkrat dobil neko nagardo 20EUR pa je bilo teh 20EUR konec leta v dohodninski napovedi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

rebex ::

Tako, davčni vidik sem mislil. Če bi bili rewardi v €, potem bi jih rabil prijavljat in od tega plačati 25 % davek na dobiček.
Jaz si to razlagam tako:
Načeloma nagrad v PLU ni potrebno nikamor prijavljati, ker gre za kripto. Prijaviti bi potem rabil, če bi PLU spremenil v € in jih zapravil?

uhuhu ::

Mislim, da cashback ni obdavčljiv, perksi najbrž tudi spadajo sem.

buttcrack ::

Afaik perksi in Cb pride na kartico, ne na Iban, pol pa vedi kaj in kako :)

buttcrack ::

Btw katere perkse imate? Moram za 1 mesec vzet ta drago naročnino pa ne vem kaj naj za 3. perk vzamem ker dejansko razen lidla in hofra ni nič "koristnega".

uhuhu ::

Shell, če tankaš ali če potrebuješ avstrijsko vinjeto, ali pa Booking/Airbnb, če planiraš kakšno potovanje.

Mimogrede, če komu pride prav ideja: za poletni dopust sem več mesecev koristil Booking/Airbnb - en mesec sem plačal eno nastanitev delno vnaprej, drugi mesec drugo nastanitev delno vnaprej, potem sem pa vsak mesec plačal preostanek za eno nastanitev.

delavec44 ::

Ali pa ebay, čeprav ga še nisem preizkusil.

maticb492 ::

lidl, hofer in netflix, simpl, vse to bi itak kupil ali porabil čisto vsak mesec :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

ima shell kje kakšno pumpo v LJ?

delavec44 ::

Smo že raziskovali, ko je imel Vivid Shell cashback. Shell ima pri nas avtomatske pumpe za tovornjake in rabiš njihovo kartico. Izjema kolikor vem je edino pumpa na Framu pri Mariboru.

buttcrack ::

To potem odpade :(

delavec44 ::

Tudi ostalim ne dela spletna stran in app? Nekaj z domeno po moje. Plačila s kartico zaenkrat delujejo.

buttcrack ::

Včeraj dopoldan je nekaj crknilo, plačevanje ni bilo moteno.

delavec44 ::

Ja, domene niso podaljšali. Sedaj čakam še, da se plačila opravljena v tem obdobju pokažejo med transakcijami. Saldo se je sicer zmanjšal takoj, le v zgodovini jih ni.

maticb492 ::

Kaj pa random pumpa, so kake novice?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

delavec44 ::

Nove kartice so končno na voljo. +100% uporabnikov.

buttcrack ::

v parih dneh bo nazaj pod 10 verjetno
se je pa dalo kar fajn zaslužit, če si kupil konec septembra.

Dtrader ::

Čakal na kartico od začetka maja. Sedaj dobil 2. Aktivacije pa ni možno izvesti na nobeni. Kako je kaj s supportom pri teh italijanih?
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

buttcrack ::

support je zelo odziven. za hitre informacije greš na discord, za bolj podroben support pa se prijavi preko spletne strani in imaš live chat. Delajo tudi ob nedeljah!

delavec44 ::

Zakaj pa Italijanih? .it je domenska končnica za IT zadeve. Plutus je angleški.

maticb492 ::

Če smo natančni je .it top level domain za Italijo, ampak se pač uporablja ker jim je bila bolj všeč kot kaj drugega :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

npr co.uk... lahko pa si prebereš Plutus it ;)

barakus ::

Ali se da nakazati k njim kriptovalute in potem s temi financirat porabo na kartici?

dadojc ::

Pozdravljeni plutus card lastniki :)

Svojo kartico sem prejel ravno včeraj, danes pa bi opravil nakup enih kart, ki se sprostijo v prodajo ob 12:00. Vidim, da top up iz Revoluta na Plutus account deluje instantno, koliko pa v praksi poteka top up na kartico? Piše okvirno ena ura do največ en dan, me pa zanima kakšno je stanje v praksi? Bo šlo za cca 800€ nakup, pa me zanima, če dam v tem trenutku top up na kartico, bo do 12-ih denar na voljo za trošenje?

Pa tudi malce me zanima, če je imel kdo kakršnekoli težave z nakupovanjem prek spleta. Glede na to, da bo to moj prvi nakup, mi je malce "tako tako" takoj vreči gor takšno cifro, čeprav verjamem da zadeva deluje. Je pa vseeno dobro dobiti še kakšno informacijo iz prve roke :)

Hvala vnaprej za vaše odgovore in lep pozdrav.

buttcrack ::

barakus je izjavil:

Ali se da nakazati k njim kriptovalute in potem s temi financirat porabo na kartici?

https://support.plutus.it/hc/en-us/arti...
Sell PLU or ETH from your wallet using the DEX
You can use our Plutus DEX to sell PLU or ETH from an external wallet and add those funds to your card balance directly.

On the website: Banking > Click the blue + button on your card balance > Top up using crypto > Connect your Metamask wallet > Input an amount and cryptocurrency > Proceed


dadojc je izjavil:

Pozdravljeni plutus card lastniki :)

Svojo kartico sem prejel ravno včeraj, danes pa bi opravil nakup enih kart, ki se sprostijo v prodajo ob 12:00. Vidim, da top up iz Revoluta na Plutus account deluje instantno, koliko pa v praksi poteka top up na kartico? Piše okvirno ena ura do največ en dan, me pa zanima kakšno je stanje v praksi? Bo šlo za cca 800€ nakup, pa me zanima, če dam v tem trenutku top up na kartico, bo do 12-ih denar na voljo za trošenje?

Pa tudi malce me zanima, če je imel kdo kakršnekoli težave z nakupovanjem prek spleta. Glede na to, da bo to moj prvi nakup, mi je malce "tako tako" takoj vreči gor takšno cifro, čeprav verjamem da zadeva deluje. Je pa vseeno dobro dobiti še kakšno informacijo iz prve roke :)

Hvala vnaprej za vaše odgovore in lep pozdrav.

čisto odvisno... iz revoluta boš verjetno res hitro dobil denar na račun, težava pa je potem top up na kartico, ki lahko traja do 24 ur.
Kar se varnosti tiče, te nima kaj skrbeti, sam sem potrošil v pol leta že preko 10k, največ v enem šusu preko 2k.
Sicer pa insta pomoč preko njihovega discord kanala ali preko spletne strani in live chata. Support imajo res dodelan in tudi hiter.

Zgodovina sprememb…

dadojc ::

buttcrack je izjavil:

barakus je izjavil:

Ali se da nakazati k njim kriptovalute in potem s temi financirat porabo na kartici?

https://support.plutus.it/hc/en-us/arti...
Sell PLU or ETH from your wallet using the DEX
You can use our Plutus DEX to sell PLU or ETH from an external wallet and add those funds to your card balance directly.

On the website: Banking > Click the blue + button on your card balance > Top up using crypto > Connect your Metamask wallet > Input an amount and cryptocurrency > Proceed


dadojc je izjavil:

Pozdravljeni plutus card lastniki :)

Svojo kartico sem prejel ravno včeraj, danes pa bi opravil nakup enih kart, ki se sprostijo v prodajo ob 12:00. Vidim, da top up iz Revoluta na Plutus account deluje instantno, koliko pa v praksi poteka top up na kartico? Piše okvirno ena ura do največ en dan, me pa zanima kakšno je stanje v praksi? Bo šlo za cca 800€ nakup, pa me zanima, če dam v tem trenutku top up na kartico, bo do 12-ih denar na voljo za trošenje?

Pa tudi malce me zanima, če je imel kdo kakršnekoli težave z nakupovanjem prek spleta. Glede na to, da bo to moj prvi nakup, mi je malce "tako tako" takoj vreči gor takšno cifro, čeprav verjamem da zadeva deluje. Je pa vseeno dobro dobiti še kakšno informacijo iz prve roke :)

Hvala vnaprej za vaše odgovore in lep pozdrav.

čisto odvisno... iz revoluta boš verjetno res hitro dobil denar na račun, težava pa je potem top up na kartico, ki lahko traja do 24 ur.
Kar se varnosti tiče, te nima kaj skrbeti, sam sem potrošil v pol leta že preko 10k, največ v enem šusu preko 2k.
Sicer pa insta pomoč preko njihovega discord kanala ali preko spletne strani in live chata. Support imajo res dodelan in tudi hiter.


Super, najlepša hvala za odgovor.

Pa še eno vprašanje. Imam tudi crypto.com kartico pa tudi Curve uporabljam. Če sredstva do 12-ih ne bodo na voljo na Plutus kartici, ali lahko nakupe opravim prek Curve z crypto.com kartico denimo in potem uporabim tisto funkcijo "go back in time" enkrat ko bodo sredstva na Plutus kartici na voljo? V tem primeru izgubim tisti 1% cashback na crypto.com in dobim 3% na plutus. Nekaj sem bral na reddit da je to ena od opcij, pa me zanima če je kdo že preizkusil? :)

maticb492 ::

Pač nakaži denar gor 1 delovni dan prej.

Ponavadi če si med delovnim časom na delovni dan je takoj, je pa zelo čudno vse skupaj, enkrat sem dal gor recimo 100EURv soboto, potem pa v ponedeljek dopoldan še 50EUR in sem dobil 50EUR prej gor, kot pa tistih 100EUR iz sobote.

Totalno nezanesljivo še vedno oz. ni nekega pravila, da bi ti lahko rekel "če boš kliknil top up na XY dan ob XY uri bo YX gor", res random je, tako da sem se navadil da si vedno vnaprej nakazujem in vedno vsaj 100EUR gor (jaz uporabljam to kartico za vse nakupe, bencin, hrano itd.)

EDIT: Recimo včeraj sem šel po trgovinah popoldan, ob 16:22 sem iz revoluta poslal 100EUR in zakoj dal na kartico, pa še do zdajle ni gor.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

buttcrack ::

dadojc je izjavil:

Pa še eno vprašanje. Imam tudi crypto.com kartico pa tudi Curve uporabljam. Če sredstva do 12-ih ne bodo na voljo na Plutus kartici, ali lahko nakupe opravim prek Curve z crypto.com kartico denimo in potem uporabim tisto funkcijo "go back in time" enkrat ko bodo sredstva na Plutus kartici na voljo? V tem primeru izgubim tisti 1% cashback na crypto.com in dobim 3% na plutus. Nekaj sem bral na reddit da je to ena od opcij, pa me zanima če je kdo že preizkusil? :)

Seveda, GBIT (go back in time) dela BP. Čas za to imaš pa na voljo glede na naročnino na Curveu.

Če boš karkoli plačeval s tujo valuto, obvezno plačuj preko Curve, ker ima precej boljši FX kot Plutus.

delavec44 ::

Včasih je top up na kartico instanten, včasih traja pa več kot 1 dan (še posebej med nedelovnim časom banke). Kot so že zgoraj napisali, ni nekega pametnega vzorca.

dadojc ::

buttcrack je izjavil:

dadojc je izjavil:

Pa še eno vprašanje. Imam tudi crypto.com kartico pa tudi Curve uporabljam. Če sredstva do 12-ih ne bodo na voljo na Plutus kartici, ali lahko nakupe opravim prek Curve z crypto.com kartico denimo in potem uporabim tisto funkcijo "go back in time" enkrat ko bodo sredstva na Plutus kartici na voljo? V tem primeru izgubim tisti 1% cashback na crypto.com in dobim 3% na plutus. Nekaj sem bral na reddit da je to ena od opcij, pa me zanima če je kdo že preizkusil? :)

Seveda, GBIT (go back in time) dela BP. Čas za to imaš pa na voljo glede na naročnino na Curveu.

Če boš karkoli plačeval s tujo valuto, obvezno plačuj preko Curve, ker ima precej boljši FX kot Plutus.


Odlično, najlepša hvala za nasvet. :)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133470 (7504) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131795 (6559) _janezvalva_
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51891128 (6240) buttcrack
»

Kako do čimvečjih drobtin - cashbackov?

Oddelek: Loža
5975 (723) uhuhu
»

Crypto.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6111831 (6806) scorpio5

Več podobnih tem