» »

Curve - več kartic v eni

Curve - več kartic v eni

««
3 / 12
»»

Mare2 ::

PARTyZAN je izjavil:

Meni je tudi uspelo dodat curve kartico z UK BIN v GPay. Nisem še stestiral, če reč deluje.

Tudi meni dela, sem presenečen. Glej moje sporočilo spodaj (zgoraj). :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

modelno1 ::

"As of Friday, April 24th 2020, a fee of 1.5% will be applied for certain financial services transactions, such as paying off your credit card bill with an underlying credit card, using your Curve Card, for Curve Blue & Curve Black customers. There will be no fee applied for Curve Metal customers.

This will apply to all customers in both the UK & EEA."

Torej za specifične transakcije, ki jih pokriješ s kreditno, ne na splošno ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

delfinus ::

Ni dovolj transparentno podano s strani Curve, tako da ne vemo natacno kaj podleze proviziji 1.5% in kaj ne. Je pa vsaj to dobro, da je po defaultu Fronted zadeva v mobilni aplikaciji izkljucena in bo ob morebitni proviziji transakcijo preprosto zavrnilo.

lp, d.

Mare2 ::

delfinus je izjavil:

Ni dovolj transparentno podano s strani Curve, tako da ne vemo natacno kaj podleze proviziji 1.5% in kaj ne. Je pa vsaj to dobro, da je po defaultu Fronted zadeva v mobilni aplikaciji izkljucena in bo ob morebitni proviziji transakcijo preprosto zavrnilo.

lp, d.

Kje najdem, da preverim vključenost Fronted ?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

delfinus ::

Zgoraj levo pod Profil. Najdes pod razdelkom Features. Lp, d.

Groot ::

delfinus je izjavil:

Ni dovolj transparentno podano s strani Curve, tako da ne vemo natacno kaj podleze proviziji 1.5% in kaj ne. Je pa vsaj to dobro, da je po defaultu Fronted zadeva v mobilni aplikaciji izkljucena in bo ob morebitni proviziji transakcijo preprosto zavrnilo.

lp, d.


Je povsem jasno napisano v mailu, samo dobro ga je potrebno prebrat. Fee bo zaračunan za plačila kredita kreditne kartice z drugo kreditno kartico preko Curve (poleg že prej veljavnega feeja za posamezne goverment tax payments). Koliko mi je znano, to sicer ni neka huda praksa, ki bi bila razširjena pri nas.

delfinus ::

Bomo bideli v praksi. Curve navaja samo en primer. Sam bom poskusno se vedno imel vezano na mojo main SI kreditno pa bomo videli, ce se bo v kaksnem primeru kje zataknilo zaradi fronted.

Vazelin ::

Curve na Apple Pay.
Se splača to ubost sedaj?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Apple ::

Poskusi... dela super :)
LP, Apple

Vazelin ::

Apple je izjavil:

Poskusi... dela super :)

A potem ko dodaš njihovo kartico v apple pay potem preko walleta izbereš s katero boš plačal? Jaz bi si dodal mastercard samo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Apple ::

Prek Curve app dodas kartico/kartice in potem v Apple pay dodas Curve kartico. Prek Curve app iz izbiras, katera kartica je aktivna.

V Apple pay je tako vedno samo Curve kartica.
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

Vazelin ::

Kolko časa traja da pošljejo kartico? Verjetno ne moreš uporabljat Curve, dokler nimaš fizične kartice preko Apple Pay?:8)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Apple ::

Cca 5 dni. Ne mores dodati, tako je.
LP, Apple

Vazelin ::

Kero pa imaš. A modro?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Apple ::

Brezplacno - modro :)
LP, Apple

Vazelin ::

jaz bi si dal tole na uro. Tako mi potem še mobitela ni treba v trgovino vlačit in imam proste žepe :D Idealno za kako samopostrežno blagajno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Apple ::

Mislis na Apple uro? Jaz se nisem probal placevati z uro, ne da bi imel telefon v zepu.
LP, Apple

Vazelin ::

Pač ja. Recimo greš laufat. Si zaželiš prej kako pijačo, morda kak redbull in ne bi bilo boljšga, da bi lahko vse opravil z watch, da ne rabiš mobitela po žepih.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

HarryRed ::

Pozdravljeni,

na prejšnji strani je omenjeno, da lahko curve povežeš z gpay. En način je, da si ustvariš npr. google račun z nemškim naslovom. Mi lahko prosim kdo pove kako to storiš? Ker ko želim ustvariti nov račun, mi nikjer ne da opcije, da izberem drugo državo in pol je avtomatsko v slovenščini??

Hvala in lp

Mare2 ::

HarryRed je izjavil:

Pozdravljeni,

na prejšnji strani je omenjeno, da lahko curve povežeš z gpay. En način je, da si ustvariš npr. google račun z nemškim naslovom. Mi lahko prosim kdo pove kako to storiš? Ker ko želim ustvariti nov račun, mi nikjer ne da opcije, da izberem drugo državo in pol je avtomatsko v slovenščini??

Hvala in lp


Fora je v tem, od kod si snameš Gpay. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

HarryRed ::

Mare2 je izjavil:

HarryRed je izjavil:

Pozdravljeni,

na prejšnji strani je omenjeno, da lahko curve povežeš z gpay. En način je, da si ustvariš npr. google račun z nemškim naslovom. Mi lahko prosim kdo pove kako to storiš? Ker ko želim ustvariti nov račun, mi nikjer ne da opcije, da izberem drugo državo in pol je avtomatsko v slovenščini??

Hvala in lp


Fora je v tem, od kod si snameš Gpay. :)


Nekdo je na prejšnji strani napisal, da si lahko drug google račun odpreš v dveh minutah in se potem prijaviš v google play od kod si lahko "legalno" preneseš aplikacijo google pay. Ali kakšen je postopek? Če sem seveda prav razumel? :)

Kosek1 ::

Potem je najbolje, da tistega nekdo-ta vprašaš. Očitno je več verzij. Tudi se mi sedaj ne da iskat tisto sporočilo. :)

Groot ::

delfinus je izjavil:

Bomo bideli v praksi. Curve navaja samo en primer. Sam bom poskusno se vedno imel vezano na mojo main SI kreditno pa bomo videli, ce se bo v kaksnem primeru kje zataknilo zaradi fronted.


Evo, od spremembe pogojev uproabe opravil že več transakcij (spletnih in direktnih) z uporabo Curve kartico in nikjer ni bil zaračunan dodaten fee. Tako da spodnja trditev drži.

Groot je izjavil:

delfinus je izjavil:

Ni dovolj transparentno podano s strani Curve, tako da ne vemo natacno kaj podleze proviziji 1.5% in kaj ne. Je pa vsaj to dobro, da je po defaultu Fronted zadeva v mobilni aplikaciji izkljucena in bo ob morebitni proviziji transakcijo preprosto zavrnilo.

lp, d.


Je povsem jasno napisano v mailu, samo dobro ga je potrebno prebrat. Fee bo zaračunan za plačila kredita kreditne kartice z drugo kreditno kartico preko Curve (poleg že prej veljavnega feeja za posamezne goverment tax payments). Koliko mi je znano, to sicer ni neka huda praksa, ki bi bila razširjena pri nas.

kokica2000 ::

HarryRed je izjavil:

Nekdo je na prejšnji strani napisal, da si lahko drug google račun odpreš v dveh minutah in se potem prijaviš v google play od kod si lahko "legalno" preneseš aplikacijo google pay. Ali kakšen je postopek? Če sem seveda prav razumel? :)


Ni toliko poanta v računu Google, ampak v tem, da imaš aplikacijo Play "vezano" na "pravo" različico trgovine Play (t.j. pravo državo). Samo zaradi udobja je dobro imeti dva računa, enega s slovenskim profilom (in posledično vezanega na slovensko trgovino Play) in drugega z recimo nemškim profilom (in posledično vezanega na nemško trgovino Play). S tem dosežeš, da samo s preklapljanjem med dvema računoma v aplikaciji Play nalagaš programe, ki so na voljo v obeh državah. Ko so aplikacije enkrat nameščene, sistem ve, prek katere trgovine mora posodobit katero aplikacijo, zato vse deluje brez težav (in brez preklapljanja med računoma).

Samo ustvarjanje računa Google je sicer trivialno, pomembni koraki se začnejo, ko hočeš za novo ustvarjen račun nastavit profil za plačevanje.

Nov račun Google lahko ustvariš kar v aplikaciji Play, če pa ga že imaš, ga samo dodaš. Potem za ta račun nastaviš novo plačilno sredstvo s "pravim" naslovom za plačevanje. Pred tem moraš nujno vzpostavit povezavo VPN do ene od držav, v kateri je Google Pay podprt. (Uporabiš lahko tudi brezplačne programe za VPN, na primer Opera VPN).

S tem se Playu "zlažeš", da si se preselil v drugo državo :-). Če novega računa še nimaš, vzpostavi povezavo VPN še pred ustvarjanjem računa, ti bo prihranjen kak dodaten korak ;-).

V osnovi je to to. Za dodatna navodila glej https://support.google.com/googleplay/a...

PS: Če imaš že ustvarjen kak profil za plačevanje, boš moraš pobrisat podatke in cache iz aplikacije Play. Navodilo za to najdeš prav tako v zgornjem linku.

HarryRed ::

kokica2000 to sem mislil ja. To sem vse razumel zakaj ustvarit še dodaten googlov racun, nisem pa točno vedel kako ga ustvarim, tako da hvala za natančno razlago :)

modelno1 ::

O čem vidva? GPay lepo dela na mojem slovenskem Google računu z vnesenim slovenskim naslovom. Zlovdaš app z apkmirrorja in dodaš podprto kartico (pri meni Curve in Monese), to je to.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Kosek1 ::

modelno1 je izjavil:

O čem vidva? GPay lepo dela na mojem slovenskem Google računu z vnesenim slovenskim naslovom. Zlovdaš app z apkmirrorja in dodaš podprto kartico (pri meni Curve in Monese), to je to.


Onadva o šoli četrta pot. :)

buttcrack ::

Dolores Komplikatores :)

kokica2000 ::

Vprašanje je bilo, kako nastaviti Google Play, da lahko normalno preneseš (in posodabljaš) aplikacijo Google Pay. Sicer pa, kakor komu paše. Tudi jaz sem imel dolgo časa nameščen Google Pay iz pašnikov, pa se mi ni dalo več stalno ukvarjat z ročnimi posodabljanji vsakič, ko je Pay nehal del (ali pa celo izginil s telefona).

Vazelin ::

Sem jo naroču. Sedaj pa nekaj kislih dni čakanja.;(

Nekaj me zanima: kakšen poslovni model se skriva za tisto modro kartico? Konec koncev imajo oni stroške z izdelavo kartice, pošiljanjem in vsem? Za dobesedno 0 eur
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Apple ::

Verjetn prodajajo podatke o nakupnih navadah... Oni dobijo prav tako del pogače pri proviziji pri plačilu s kartico...
LP, Apple

Vazelin ::

. Oni dobijo prav tako del pogače pri proviziji pri plačilu s kartico...

Mnja ima smisel.:) Konec koncev bom preko mastercarda oz. karkoli si bom že dal za plačevanje, plačeval glavnino zadev v trgovini.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Dober dan ::

Curve Blue ima 500€ mesečno zastonj konverzije med valutami za plačevanje, za vikend pa naj bi tudi bil nek fee. Mogoče kdo ve, kako je, če za kartico DH nastavim v aplikaciji Curve npr. valuto Kune. Potem pade konverzija na banko DH? Potemtakem konverzije ne dela Curve? Si prav razlagam?

martincek1 ::

V ponedeljek naj bi dobil Curve kartico. GPay sem normalno inštaliral iz Stora.

Je možno povezat in plačevat z Maestro karticami (NLB) / Mastercard Debit (N26) al samo z MC/Visa kreditno?

PARTyZAN ::

Nobena od slovenskih bank ne podpira GPay. Tudi N26 ne, če imaš slovenski BIN. GPay ikona ti bo na telefonu najverjetneje izginila, čeprav je še vedno aplikacija nameščena.

GPay še ni podprt v sloveniji.

jopar ::

martincek1 je izjavil:

V ponedeljek naj bi dobil Curve kartico. GPay sem normalno inštaliral iz Stora.

Je možno povezat in plačevat z Maestro karticami (NLB) / Mastercard Debit (N26) al samo z MC/Visa kreditno?


Seveda je. Jaz imam povezano z MC debetno, ki je nadomestila maestro in še z navadno MC (oboje Sberbank).

Dober dan ::

WIRECARD LICENCE SUSPENDED - PLEASE CARRY A BACK-UP CARD.
Dear Curve Customers,

Your Curve card and all associated Curve transaction and money transfer services will be temporarily suspended with immediate effect. Please be assured, we expect to be up and running again shortly but it may take a few days. Your money and card details held at Curve are safe and secure.

This has happened because the Financial Conduct Authority1 has this morning suspended its permission for Wirecard Card Solutions Limited (the company who currently issues Curve Cards) to operate, without prior notice. This action is not related to Curve - but Curve currently depends on Wirecard for operation of the Curve card.

We are already well on the way to migrating away from Wirecard but have not fully completed this process. We are now working round the clock to achieve the migration as quickly as possible and therefore expect this disruption to last for only a limited period of time.

We will continue to communicate the details of what this means for you during this interim period.

For now, please carry a backup card.

We'll be back,
Team Curve

Tole sem dobil po mailu. To pomeni, da do nadaljnega kartica ne bo delovala?

Daniel ::

Tako kaže.

modelno1 ::

Dokler ne dobimo druge, ne bo nič :(. Isto pri mBills, samo da tam obljubljajo, da dobimo drugo kartico v nekaj dneh ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Vazelin ::

:'(
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Apple ::

Ihhh, pa bo slo placevanje z Apple payem za neki casa...
LP, Apple

martincek1 ::

In Google Payem, ravno na dan, ko sem hotel prvič plačat s telefonom :))

Vazelin ::

ne vem še, če sploh še vem PIN ;(

martincek1 je izjavil:

In Google Payem, ravno na dan, ko sem hotel prvič plačat s telefonom :))

To je še dobro. ker ko se razvadiš je težko nazaj na kartice in gotovino:D

še enkrat: :'( in ;(
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Kosek1 ::

Tole Curve je kar škoda. Jaz sem imel nastavljeno Gpay - Curve in potem pet kartic, ki se jih izbiral med samo. Lepo je delovalo, dokler je.

Če bo to še kdaj delovalo, bom takoj zraven. :)

Kosek1 ::

Ali kdo ve, če bo to kdaj spet delovalo? Torej, ali dobimo nove kartice ali nadaljujemo z istimi?

Apple ::

Ce bo mBills poslal nove kartice, bo tud verjetno Curve... Bomo nabavli kokice in spremljali :)
LP, Apple

svetidej ::

Curve je 28.4 napovedal, da gredo 28.6 na svojo licenco.

Curve ne bo pošiljal novih kartic:
https://discover.curve.app/a/wirecard-w...
https://denar.svetidej.com/

martincek1 ::

V FAQ precej uporabljajo besedo "soon", medtem ko je tole bolj obetavno:

Recurring payments - If you use your Curve card for any recurring payments that are due over the next few days, these will not go through. However, merchants usually follow up on failed payments several times over several days - by which time Curve should be fully operational.

buneech ::

So že začeli z avtorizacijami dodanih kartic, kar pomeni, da bo res kmalu.

Vazelin ::

Zakon.
Sem ze imel problem ker sem pozabil kartico:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19933878 (197) MrStein
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51891094 (6206) buttcrack
»

Plutus (Visa kartica + cashback) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
18616987 (3539) Pahuljone
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943811 (16383) Excavator

Več podobnih tem