» »

Curve - več kartic v eni

Curve - več kartic v eni

««
2 / 12
»»

Mare2 ::

cemoh je izjavil:

Ali je potrebno Curve račun prijaviti FURSu?

Ne, ker to sploh ni račun. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Groot ::

cemoh je izjavil:

Ali je potrebno Curve račun prijaviti FURSu?


Ne, ker ti ni dodeljen oseben IBAN. Gre zgolj za "posredniško kartico", podobno kot npr. Google Pay.

P.s. če slučajno še kdo rabi kodo za 5 GBP bonusa - EY5M4KZE (bonus prejmeš ko izvršiš prvo transakcijo).

jype ::

Sem preveril in mi dvig s Curve tudi pri N26 ne odšteje dviga, stroškov pa (vsaj jaz) nimam - mi pa N26 vseeno napiše, da gre za dvig na bankomatu, tako da očitno ve.

urosz ::

Tudi moja izkušnja je, da je vsak dvig z Curve kot navaden nakup (v smislu tipa transakcije) na linkani kartici. To pomeni v praksi tudi to da lahko 'dviguješ' denar iz kreditnih kartic, ki načeloma niso za to namenjene oz. so stroški visoki.

To je ena izmed boljših prednosti Curve poleg tega da maš manj kartic s sabo.

BlaY0 ::

kokica2000 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Tudi Revolut napiše (oziroma nariše) čeprav virtualna VISA tako ali tako ne podpira ATM dvigov, ker jih ne more.

Seveda jih podpira, saj obstajajo tudi NFC bankomati. V povezavi z Apple Pay ali Google Pay lahko normalno dvigneš gotovino.

Hmm, mogoče imaš prav ampak spet, a si to dejansko probal in ti je potem to štelo kot ATM dvig ali kot online transakcijo na zlinkani kartici? Jaz tudi dobim v recimo DM štacuni keš na N26 kartico pa se to ne klasificira kot klasičen ATM dvig ampak kot neka druga storitev ki je BTW brezplačna.

forplan ::

Ima še kdo problem s plačevanjem S Curve kartico preko spleta?

Zaenkrat imam povezano samo s N26 kartico. Sem danes recimo dvakrat plačal v Curve v trgovini brez problema, na spletu pa ne gre... Sem potem plačal s N26 kartico tam pa dela. Sumim da je nekaj na tem ko preverja kartico moraš v n26 aplikaciji potrdit, če pa delam s Curve pa samo napako vrže.
da se strinjam

BlaY0 ::

Ena od variant je da online merchant zahteva kakšen varnostni mehanizem, Curve ga pa ne podpira? Like 3-D Security recimo?

EDIT: 3-D Security baje da podpirajo...

EDIT2: ...al pa tudi ne... še sami ne vedo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Groot ::

BlaY0 je izjavil:

Ena od variant je da online merchant zahteva kakšen varnostni mehanizem, Curve ga pa ne podpira? Like 3-D Security recimo?

EDIT: 3-D Security baje da podpirajo...

EDIT2: ...al pa tudi ne... še sami ne vedo...


Glede na moje izkušnje z dosedanjo uporabo ne podpirajo 3-D Security oziroma vsaj sam ne vem kako bi ga (ni potrjevanja transakcij v appu).

@forplan a si moral pri plačilu direktno z N26 kartico transakcijo dodatno potrditi v N26 appu? Če je remu tako, potem je zagotovo problem glede nepodpore 3-D Security s strani Curve.

EDIT: bo zanimivo kako se bo Curve prilagodil novi EU regulativi, ki začne veljati sredi septembra, ki zahteva 2-nivojsko potrditev spletnih plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

knesz ::

Tako, prejel Curve kartico danes in prejel 5 GBP bonusa na kodo, ki sem jo našel v tej temi, tako da je nekdo tukaj bogatejši za isti znesek :) Če kdo rabi bonus za 5 GBP je tukaj link preko katerega naredi registracijo oziroma koda N792JXZD :)

OvCa77 ::

Zgleda da 200€ ne velja, če dviguješ v domači valuti (npr. EUR) oz. če ne uporabljaš kreditne kartice za funding source.

Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Marko46 ::

Hej, sem si zrihtal Curve in sedaj me zanima ko dodam kartico mi kot valuto prepozna GBP in ko zamenjam na EUR mi napise da mi lahko zaracunajo provizijo ker ni GBP. Torej naj pustim na GBP ali spremenim na EUR. Sem pa dodal N26 in Revolut.

BlaY0 ::

To je samo opozorilo (predvsem namenjeno Britancem). Če je tvoja linkana kartica v EUR potem zamenjaj v EUR. Revolut je pa itak multi currency račun in je pač čisto odvisno kaj imaš gor.

Drugače pa če poskušaš potem spremeniti nazaj v GBP, boš videl enako opozorilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ahac ::

Po nakupu lahko v roku 14 dni spremeniš kartico, ki naj se bremeni.

Kaj se pa zgodi, če želiš z Curve plačati neko večjo vsoto, na linkani kartici, ki si jo imel takrat izbrano pa ni dovolj limita?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OrkAA ::

Bi rekel, da je transakcija pac zavrnjena? Kaj drugega bi se pa lahko zgodilo?

buttcrack ::

Kuća časti

ahac ::

OrkAA je izjavil:

Bi rekel, da je transakcija pac zavrnjena? Kaj drugega bi se pa lahko zgodilo?
Tako sem tudi sklepal. Tudi druga linkana kartica (z dovolj limita) verjetno ne pomaga nič, če imaš izbrano napačno.
Eh, imel sem težave pri večjem plačilu v Čile (Revolut ga je 2x blokiral zaradi security) pa sem razmišljal, če bi se dalo Curve uporabit za take stvari. Izgleda, da ne... razen, če bi potem Revolut mislil, da je to plačilo v UK pa ne bi blokiral. :P

Btw. zelo uporabno bi bilo, če bi Curve znal eno plačilo razdelit naprej na več manjših na različne kartice.

edit:
Še bolj uporabno bi bilo, če bi lahko sestavil nekakšen queue za linkane kartice. Če payment faila s prvo linkano, bi šel takoj na naslednjo. Verjetno bi sicer prej bil timeout pri plačevanju s Curve...

Tako kot je se mi pa zdi, da je Curve samo še 1 en del v verigi, ki lahko faila...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Nesta ::

Lahko povežem mastercard druge osebe? Piše da mora bit kartica na tvoje ime?

Kosek1 ::

Nesta je izjavil:

Lahko povežem mastercard druge osebe? Piše da mora bit kartica na tvoje ime?


Praviloma ne. Ime mora biti identično. :)

Dober dan ::

Curve sedaj podpira Apple pay. Ve mogoče že kdo, kako kartico aktivirati v aplikaciji?

Greg91 ::

Levo spodaj, tap na "Card" zavihek, pod izpisom tvoje kartice imaš na voljo gumb "Add to Apple Wallet". Deluje preverjeno :)

Dober dan ::

Čudno, meni ne ponudi te opcije..

Mare2 ::

Ali Curve sedaj podpira tudi Google pay? Kako nastaviti?

Hvala za odgovore. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kokica2000 ::

Podpira. Potrebuješ aplikacijo Google pay, ki jo dobiš v trgovini Play, če imaš kak Google račun v tujini (če nimaš, si ga lahko narediš v 2 minutah in ga nato dodaš med račune v telefonu), ali pa na internetnih pašnikih (npr. apkmirror). Ko imaš nameščeno aplikacijo, vanjo enostavno dodaš kartico Curve.

PARTyZAN ::

To ne deluje. Imam Curve z UK BIN, pa mi kartico kljub temu zavrne GPay aplikacija, ko jo želim dodat.

andro23 ::

meni GPay dela z Curve kartico, prav tako Garmin Pay

kokica2000 ::

 Google Pay s kartico Curve

Google Pay s kartico Curve

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

telefon dej filat

Kosek1 ::

kokica2000 je izjavil:

 Google Pay s kartico Curve

Google Pay s kartico Curve



Katero kartico imaš kot izvorno?

kokica2000 ::

Več njih. Slovenske in tuje. Preklapljam po potrebi.

Kantamleka ::

Jaz sem dobil curve kartico in jo vnesel v google pay in jo sprejme vendar contactless ne deluje. Ne vem zakaj. Ko vnesem vse mi pise da moram kontaktirat banko. Ko sem kontaktiral curve pravjo da dela samo znotraj uk. Ce kdo ve kako contacless usposobt da bom lahko placeval s telefonom se toplo priporocam

delavec44 ::

Enako pri meni pred 2 tedni. UK bin. Sem potem obupal in čakam na uradno podporo v SLO.

Zgleda da sproti spreminjajo pravila.

RejZoR ::

A v Curve se lahko poveže samo Mastercard kartice ali je možno tudi npr debetne Maestro od npr NLB?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

OrkAA ::

https://support.imaginecurve.com/hc/en-...

You can add most Visa or MasterCard credit or debit cards.

We don't support American Express, Maestro, Diners Club, JCB or UnionPay.

Excavator ::

Curve potrjeno gre dodati v Google Pay, testiral danes.

Mare2 ::

Excavator je izjavil:

Curve potrjeno gre dodati v Google Pay, testiral danes.

Kaj, a to imaš SLO BIn? Meni pred dvema mesecema ni ratalo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

delfinus ::

Kako razumem danasnji E-mail s strani Curve, bodo zaceli zaracunavati za transakcije 1.5%, in to za transakcije, ki se vezejo na nase kreditne kartice. Ponavaljam kreditne kartice in ne debetne kartice. Veljajo pa bo to za Curve Blue in Curve Black. Curve Metal ne bo te provizije.
lp, d.

Apple ::

Banda... upam, da NLB cim prej uvede Apple Pay...
LP, Apple

Dober dan ::

Jaz nisem dobil nobenega maila. Če je to res, bom pač zavegel kartico.

uhuhu ::

Tudi jaz nisem dobil nobenega mejla.

delfinus ::

Evo to je ta E-mail. Je objavljen tudi na njihovem forumu. https://community.curve.app/t/curve-fro... Glejte prvi post od Curve_Marie. Folku se pa tam mesa. Sicer osebno ne vidim problema, pac ne uporabljam vec Curve za kreditno kartico, ki jo imam.

Ni mi cisto jasno, ali to posega v samo dolocene klasificirane transakcije ali vse? Tudi npr, ko gres po fasngo v Spar? Vglavnem ni jasno in transparentno. Fronted switch pa sem nasel sedaj tudi v mobilni aplikaciji in je po defaultu na OFF. Torej onemogoca direktno placevanje. Bom videl, kaj se bo zgodilo naslednjic ob nakupu.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Excavator ::

Mare2 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Curve potrjeno gre dodati v Google Pay, testiral danes.

Kaj, a to imaš SLO BIn? Meni pred dvema mesecema ni ratalo.

Imam UK BIN, 537590.
Račun sem naredil normalno na svoj naslov v Sloveniji, cca. leto nazaj.
Tudi meni ni delalo še mesec nazaj, danes testiral in dela.

buneech ::

Excavator je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Curve potrjeno gre dodati v Google Pay, testiral danes.

Kaj, a to imaš SLO BIn? Meni pred dvema mesecema ni ratalo.

Imam UK BIN, 537590.
Račun sem naredil normalno na svoj naslov v Sloveniji, cca. leto nazaj.
Tudi meni ni delalo še mesec nazaj, danes testiral in dela.

Sm lih svojo sprobu, UK BIN, je šlo dodat. Pred kakim mesecem ni šlo.

Mare2 ::

buneech je izjavil:

Excavator je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Curve potrjeno gre dodati v Google Pay, testiral danes.

Kaj, a to imaš SLO BIn? Meni pred dvema mesecema ni ratalo.

Imam UK BIN, 537590.
Račun sem naredil normalno na svoj naslov v Sloveniji, cca. leto nazaj.
Tudi meni ni delalo še mesec nazaj, danes testiral in dela.

Sm lih svojo sprobu, UK BIN, je šlo dodat. Pred kakim mesecem ni šlo.

Včeraj sem jo tudi jaz dodal. Uspešno. Saj veš, da naredi testno plačilo. Le to pa je javilo (potisno sporočil) da ni bilo uspešno. Tudi ne vem, če bo v trgovini delalo. Si tudi že plačal?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

delfinus je izjavil:

Kako razumem danasnji E-mail s strani Curve, bodo zaceli zaracunavati za transakcije 1.5%, in to za transakcije, ki se vezejo na nase kreditne kartice. Ponavaljam kreditne kartice in ne debetne kartice. Veljajo pa bo to za Curve Blue in Curve Black. Curve Metal ne bo te provizije.
lp, d.


Od kdaj naprej?

Če prav razumem, Mastercard od Sberbanke računajo, od N26, Revolut in Mbills pa ne?

-------------------

Important update
Back in December, we introduced a 1.5% fee for paying (UK) tax bills with an underlying credit card. We’re now extending that fee to include credit card bills paid for with an underlying credit card.

While free before, you’ll now be prompted to turn on Curve Fronted in the app to make such transactions possible.
Why the fee? Why now?
In the name of transparency, it ain’t cheap. These transactions aren’t typically possible, and making them possible costs us a lot of money. As we’ve grown, we’ve realised the cost just isn’t sustainable.

So we considered our options. We could do what most companies do and block these kinds of transactions altogether. This would certainly solve the cost issue, but it didn’t sit well with us and our ultimate aim to simplify your finances – we want you to have control over your money, not us.

So we decided to introduce a fee that would offset the cost to the business, but hopefully still be low enough for you to be worth it.

We’ve exempted Curve Metal customers from the fee as the subscription fee enables us to cover the cost of transactions.

We know this will come as bad news to some of you, but hope you can understand the reasons behind the decision. If you have any questions, or want to air your thoughts, head to our community forum.

Team Curve.
The boring but necessary legal bit:

These types of transactions remain free when you pay with an underlying Debit Card. In addition to paying off your credit card bill with another credit card as a funding card, there are a small number of other financial services payments that will attract this fee, please see our FAQs. Usage of this functionality is subject to our Fair Use Policy. Paying credit with credit may affect your credit score. Your underlying funding credit card issuers may still charge a fee for Curve Fronted transactions, please refer to their card terms and conditions. For more information on how Curve Fronted works, see our FAQs.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

delfinus ::

Mare, vceraj naj bi aktivirali. Ampak vceraj sem naredil nakup v trgovini se brez problema, brez da bi me opozarjalo na kak Fronted. Tudi pod prometom ne vidim nobene provizije. Provizija 1.5% je, ce je podlaga zadaj kreditna kartica. Ce je debetna kartica (N26, Revolut....) te ni. Razliko med kreditno in debetno kartico pa tako verjetno poznamo.

lp, d.

modelno1 ::

A ni ta fee samo za plačila angleškim javnim ustanovam?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

buneech ::

Mare2 je izjavil:

buneech je izjavil:

Excavator je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Curve potrjeno gre dodati v Google Pay, testiral danes.

Kaj, a to imaš SLO BIn? Meni pred dvema mesecema ni ratalo.

Imam UK BIN, 537590.
Račun sem naredil normalno na svoj naslov v Sloveniji, cca. leto nazaj.
Tudi meni ni delalo še mesec nazaj, danes testiral in dela.

Sm lih svojo sprobu, UK BIN, je šlo dodat. Pred kakim mesecem ni šlo.

Včeraj sem jo tudi jaz dodal. Uspešno. Saj veš, da naredi testno plačilo. Le to pa je javilo (potisno sporočil) da ni bilo uspešno. Tudi ne vem, če bo v trgovini delalo. Si tudi že plačal?

Bom sprobal, naslednjič, ko bom rabil v trgovino.

delfinus ::

modelno1 je izjavil:

A ni ta fee samo za plačila angleškim javnim ustanovam?

Ne vem natacno, ker v praksi mi ni zaracunalo. Moramo se razjasniti na prakticnem primeru, ce bodo slucajno zaceli zaracunavat.

Evo citat iz tistega mojega linka gor:

"As of Friday, April 24th 2020, a fee of 1.5% will be applied for certain financial services transactions, such as paying off your credit card bill with an underlying credit card, using your Curve Card, for Curve Blue & Curve Black customers. There will be no fee applied for Curve Metal customers.

This will apply to all customers in both the UK & EEA."

PARTyZAN ::

Meni je tudi uspelo dodat curve kartico z UK BIN v GPay. Nisem še stestiral, če reč deluje.

Mare2 ::

PARTyZAN je izjavil:

Meni je tudi uspelo dodat curve kartico z UK BIN v GPay. Nisem še stestiral, če reč deluje.

Jaz sem danes plačal z Gpay preko Curve in končna kartica Sberbank Mastercard in nisem opazil, da bi mi kaj odtrgali. Morda bo to od 1. maja? Ali pa bodo na koncu meseca odšteli?
Dajte sporočit, če kdo ugotovi, kaj je s tem. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19532810 (173) V-i-p
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51890488 (5600) buttcrack
»

Plutus (Visa kartica + cashback) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
18616782 (3334) Pahuljone
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943500 (16072) Excavator

Več podobnih tem