» »

Curve - več kartic v eni

Curve - več kartic v eni

««
«
1 / 12
»»

Mare2 ::

flameir je izjavil:

(Preneseno iz teme o N26) Kok vas uporablja curve? Je uporabno? In kakšni so stroški? Ne razumem namreč, od česa služijo oni, če je vse zastonj? Hvala.


Odlična rešitev za tiste, ki imajo več kreditnih oz. debetnih kartic. Odslej boste lahko s sabo nosili le eno.

V aplikacijo vneseš vse kartice, določiš pa lahko kadarkoli, s katere kartice bo izvedeno plačilo. Curve kartica - klikni za podrobnosti Skoraj vse je brezplačno.

Evo, če bi še kdo želel prejeti £5 lahko uporabi
Link-klikni in uporabi kodo DZA785PE prijava za pridobitev £5 dobroimetja

Naložiš aplikacijo za Android ali iOS na telefon in se registriraš. Pri prijavi ne uporabljaj šumnikov.
Registracija je enostavna, brez identifikacije preko osebnega dokumenta. Samo e-mail in osebne podatke vpišeš.
Takoj lahko dodaš kartico N26 ali kako drugo. Registrirani podatki se morajo ujemati s podatki na karticah, ki jih dodaš v Curve.

Izberi: Curve Blue
- Brezplačna
- Podpira kreditne in debetne Mastercard in Visa
- 1% povračila denarja pri 3 trgovcih na drobno kot uvodna ponudba *** Npr.: Lidl, IKEA, Zara, booking.com
- Brez menjalne provizije
- Na bančnem avtomatu lahko dvigneš gotovino do 200 GBP v koledarskem mesecu
- Po nakupu lahko v roku 14 dni spremeniš kartico, ki naj se bremeni.

Takoj sem lahko dodal kartico N26, mBils, registracija je enostavna, brez identifikacije preko osebnega dokumenta. Samo e-mail in osebne podatke vpišeš.

starfotr ::

Nesta ::

Kako lahko vnovčim referece money (ki sem ga dobil z povabilom prijateljev)? Prvih 5 funtov ob prijavi sem lahko porabil ko sem aktiviral kartico in dvignil denar na bankomatu.
Pri ostalih 5funtih pa še vedno piše pending.

Hvala

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Kako lahko vnovčim referece money (ki sem ga dobil z povabilom prijateljev)? Prvih 5 funtov ob prijavi sem lahko porabil ko sem aktiviral kartico in dvignil denar na bankomatu.
Pri ostalih 5funtih pa še vedno piše pending.

Hvala

pending (v teku) pomeni, da človek, ki si ga povabil, še ni izvedel prvega plačila s kartico. Malo boš moral počakat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nesta ::

Mare2 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kako lahko vnovčim referece money (ki sem ga dobil z povabilom prijateljev)? Prvih 5 funtov ob prijavi sem lahko porabil ko sem aktiviral kartico in dvignil denar na bankomatu.
Pri ostalih 5funtih pa še vedno piše pending.

Hvala

pending (v teku) pomeni, da človek, ki si ga povabil, še ni izvedel prvega plačila s kartico. Malo boš moral počakat. :)


Aha super hvala ti :)

BlaY0 ::

Nekaj ne štekam pri tem Curvetu... pravijo da delajo konverzijo v Funte. A to pomeni, da če kupiš v Evrih in imaš linkano kartico tudi v Evrih, potem ti oni najprej naredijo konverzijo v Funte in nato nazaj v Evre? Ali enostavno v tem primeru ni konverzije?

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:

Nekaj ne štekam pri tem Curvetu... pravijo da delajo konverzijo v Funte. A to pomeni, da če kupiš v Evrih in imaš linkano kartico tudi v Evrih, potem ti oni najprej naredijo konverzijo v Funte in nato nazaj v Evre? Ali enostavno v tem primeru ni konverzije?


V tem opisanem primeru ni konverzije.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

A si ti to kartico že testiral?

Killermode ::

BlaY0 je izjavil:

A si ti to kartico že testiral?

Če bi prebral tole bi že imel odgovor:

Mare2 je izjavil:


Takoj sem lahko dodal kartico N26, mBils, registracija je enostavna, brez identifikacije preko osebnega dokumenta. Samo e-mail in osebne podatke vpišeš.

Groot ::

Tudi sam sedaj že nekaj časa uporabljam Curve. Zaenkrat vse brez kakršnihkoli problemov. Sem za plačilo uporabljal tako že N26, kot tudi slovensko Viso, pa ni bilo nobenega problema.

Kot že rečeno, če plačuješ v valuti, v kateri je deponirana izbrana (plačilna) kartica, konverzije ni.

Če se bo kdo spravil narediti Curve lahko uporabi še mojo kodo za 5 GBP bonusa - EY5M4KZE (bonus prejmeš ko izvršiš prvo transakcijo).

Nesta ::

Še dve vprašanji.

1. Kako nakažem denar na CURVE?
2. Ali dobiš 1% tudi če imaš linkan Revolut/N26 oziroma katerokoli banko pa predložiš Curve kartico?

Hvala

Groot ::

Nesta je izjavil:

Še dve vprašanji.

1. Kako nakažem denar na CURVE?
2. Ali dobiš 1% tudi če imaš linkan Revolut/N26 oziroma katerokoli banko pa predložiš Curve kartico?

Hvala


1. Denarja na Curve ne nakazuješ. Curve je ubistvu zgolj vmesni člen med prodajalcem in tvojo banko. Pač Curve pošlje zahtevo za spletno plačilo tisti banki, katere kartico imaš v tistem trenutku izbrano v appu kot plačilno (zato moraš imeti na N26 omogočena spletna plačila). Torej denarja pri Curve nikoli dejansko ni.

2. 1% dobiš ko plačas z Curce kartico, pri čemer je vseeno s katero kartico na koncu dejansko plačaš oziroma bolje rečeno iz katerega računa.

BlaY0 ::

Killermode je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

A si ti to kartico že testiral?

Če bi prebral tole bi že imel odgovor:

Mare2 je izjavil:


Takoj sem lahko dodal kartico N26, mBils, registracija je enostavna, brez identifikacije preko osebnega dokumenta. Samo e-mail in osebne podatke vpišeš.

Kako točno iz napisanega zgoraj razbereš, da je že nabavil nekaj in ni bilo konverzije???

Groot je izjavil:


2. 1% dobiš ko plačas z Curce kartico, pri čemer je vseeno s katero kartico na koncu dejansko plačaš oziroma bolje rečeno iz katerega računa.

Tole velja samo prve 3 mesece se mi zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Groot ::

Glede konverzije če se prav spomnim, je tudi na njihovi strani vse lepo razloženo kaj in kako.

Cashback pa velja zgolj 3 mesece ja. Ne vem meni osebno to ni bil nek poglaviten razlog za preizkus kartice. Vidim veliko večjo prednost v tem, da preprosto ne rabiš nositi več različnih kartic s seboj in v tem da ob morebitni izgubi zgolj zablokiraš Curve in nato naprej lahko še vedno uporabljaš svoje "originalne" kartice. Ob potovanjih pride tale extra security kar prav.

BlaY0 ::

Meni konverzija ni bila jasna... ker dokumentacija predvideva poslovanje v Funtih. Jaz nisem našel primera poslovanja v EUR z EUR back-end kartico/računom.

Drugače se mi pa zdi tale zadeva po funkcionalnosti enaka kot GPay za tiste ki nimajo NFC fona. Enostavno jo daš pod fon bumper in je to to ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Groot ::

Po funkcionalnosti recimo da blizu GPay, ampak vseeno s precej dodatnimi funkcijami, kot npr. možnost dviga gotovine na bankomatu, možnost spreminjanja računa s katerega plačaš za pretekle transakcije za mislim da 14 dni nazaj, itd.

BlaY0 ::

Aha, zanimivo! Tega nisem vedel... kako pa to nardijo? A so vse transakcije 14 dni pending? Moram sprobat, mi že par dni tle na mizi leži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0 je izjavil:

A si ti to kartico že testiral?
Sem, ni šlo nič v funte. Samo "proxyjajo" transakcijo.

BlaY0 je izjavil:

A so vse transakcije 14 dni pending?
Ne.

BlaY0 je izjavil:

Drugače se mi pa zdi tale zadeva po funkcionalnosti enaka kot GPay za tiste ki nimajo NFC fona. Enostavno jo daš pod fon bumper in je to to ;)
Pin moraš tipkat, pri GPay ga pa ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

Ja kako pa pol reclaim naredijo? To ni zastonj!

Ni Treba tipkat, saj je contactless do nekega zneska... pa saj na telefonu moraš tudi pin odtipkat da not prideš al pa pattern...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

boolsheat ::

Ne, če imaš odklep na prstni odtis...

Ales ::

Par vprašanj za tiste, ki že uporabljate Curve kartico:

kot verjetno veste, Curve pošilja originalne MMC (Merchant Category Code) kode izdajatelju vnešene kartice, tako da tudi izdajatelj kartice ve, v katero kategorijo blaga/storitev sodi vsak posamezen nakup. Izdajatelj v Curve vnešene kartice tako tudi ve, ali gre za dvig gotovine na bankomatu preko Curve.

Je kdo vnesel kreditno kartico v Curve, po možnosti tako, ki ima kako visoko provizijo za direkten dvig gotovine na bankomatu in jo potem uporabil, da je preko Curve dvignil gotovino? Je izdajatelj kreditne kartice zaračunal svojo provizijo za dvig?

Drugo, ali kdo uporablja Revolut kartico, vnešeno v Curve, in je poskusil npr. v istem mesecu dvigniti 200 EUR na Revolut in potem še dodatnih x EUR preko Curve, a iz Revolut kartice? Je Revolut v tem primeru zaračunal svojo 2% provizijo za dvig gotovine preko Curve (Revolutova standardna provizija za dvig več kot 200 EUR mesečno) na bankomatu?

jype ::

Nisem preizkusil, ampak ker Curve preprosto "proxyja" transakcije naprej z vsemi živimi podatki, sem prepričan, da dvig skozi curve ni prav nič drugačen, kot direktno.

BlaY0 je izjavil:

Ni Treba tipkat, saj je contactless do nekega zneska...
Pri GPay je contactless brez pina do (preverjeno) 1900 evrov, več pa res še nisem plačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

buttcrack ::

a teli čuki pri curve-u vrnejo tiste fičnike, ki ti jih plunejo pri verifikaciji kartice?

na eni so mi sneli 1 funt in ga vrnili, potem pa so mi še enih 30 centov, vrnili niso.

na drugi pa so mi 2× po en funt sneli, brez vračil.

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

a teli čuki pri curve-u vrnejo tiste fičnike, ki ti jih plunejo pri verifikaciji kartice?

na eni so mi sneli 1 funt in ga vrnili, potem pa so mi še enih 30 centov, vrnili niso.

na drugi pa so mi 2× po en funt sneli, brez vračil.


Si počakal nekaj trenutkov, preden si preveril?

Meni so vrnili.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

itak pride notification... sicer sem ti pa šenkal par cekinov s kodo ;)

revolut je sicer pending, lahko da bo samo storno, n26 je pa najprej enga vzel, potem vrnil, potem pa še en drobiž vzel :)

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Ales je izjavil:

Par vprašanj za tiste, ki že uporabljate Curve kartico:

kot verjetno veste, Curve pošilja originalne MMC (Merchant Category Code) kode izdajatelju vnešene kartice, tako da tudi izdajatelj kartice ve, v katero kategorijo blaga/storitev sodi vsak posamezen nakup. Izdajatelj v Curve vnešene kartice tako tudi ve, ali gre za dvig gotovine na bankomatu preko Curve.

Je kdo vnesel kreditno kartico v Curve, po možnosti tako, ki ima kako visoko provizijo za direkten dvig gotovine na bankomatu in jo potem uporabil, da je preko Curve dvignil gotovino? Je izdajatelj kreditne kartice zaračunal svojo provizijo za dvig?

Drugo, ali kdo uporablja Revolut kartico, vnešeno v Curve, in je poskusil npr. v istem mesecu dvigniti 200 EUR na Revolut in potem še dodatnih x EUR preko Curve, a iz Revolut kartice? Je Revolut v tem primeru zaračunal svojo 2% provizijo za dvig gotovine preko Curve (Revolutova standardna provizija za dvig več kot 200 EUR mesečno) na bankomatu?



Jype nima pojma. Ravno to je prednost curve-a, da ti dvig na bankomatu naprej prikaže kot spletno plačilo in ni provizij. Prav tako se omejitve seštevajo, torej lahko najprej dvigneš 200€ preko revoluta in nato še 200 funtov preko curve in ne bo stroškov.

Ales ::

buttcrack je izjavil:

a teli čuki pri curve-u vrnejo tiste fičnike, ki ti jih plunejo pri verifikaciji kartice?

na eni so mi sneli 1 funt in ga vrnili, potem pa so mi še enih 30 centov, vrnili niso.

na drugi pa so mi 2× po en funt sneli, brez vračil.

Pri meni je bilo to prvo, odtegnili so 1 GBP in takoj zatem še kakih 30 centov, pri slednjem je bila koda za verifikacijo. 1 GBP so vrnili takoj (oznaka "reverted"), tistih 30 centov pa čez par dni (oznaka "refund"). Počakaj še malo, če še ni minilo toliko časa...

buttcrack ::

Aha tnx za info. Sicer me ne bi bilo konec za par €, samo malo smešno se mi je zdelo, da pri eni tako trgajo, pri drugi pa drugač :)

Groot ::

Tudi sam sem opazil, da trgajo različne zneseke (1 EUR, 1,10 EUR, itd.), ampak je bilo do sedaj vse brez problema vrnjeno. Včasih je sicer trajalo kakšen dan ali dva, ampak vseeno vrnjeno še preden sem karkoli pisal na support.

Če bo še kdo dodajal Hofer oziroma v appu je to Aldi, kot svojega izbranega trgovca za 1% cashback, bodite pozorni na to ali dejansko dobivate točke (po vsakem nakupu se vam v appu prizna ustrezno število točk, npr. za 7 EUR dobiš cca. 7 točk/0,7 GBP cashbacka). Sam sem šele po nekaj časa opazil, da mi točk ni pripisalo. Sem pisal na support, ker se mi je zdelo, da je probleme v poimenovanjih (Hofer oz. Aldi). Njihov odgovor:

Hi,

Thanks for getting in touch. This occasionally happens when the retailer's name doesn't match what is on our system, so we can't recognise it as a member of the rewards programme when we receive the transaction.

I've now applied the missing reward points to your account. They should be visible on your Curve Rewards card in the app.

I have also requested for Hofer to be added to our database so this can be prevented in future, however, I can't provide any timeframe on when this might be added.

Please let us know if there's anything else we can help with in the meantime.

Enjoy your weekend!



P.s. če slučajno še kdo rabi kodo za 5 GBP bonusa - EY5M4KZE (bonus prejmeš ko izvršiš prvo transakcijo).

blze ::

Ali lahko potem plačuješ s telfonom preko NFC v trgovinah če linkaš našo slo kartico ali N26?
uživejte
blze

Groot ::

blze je izjavil:

Ali lahko potem plačuješ s telfonom preko NFC v trgovinah če linkaš našo slo kartico ali N26?


Ne žal Apple in Google Pay s Curve še ne delujeta - https://support.imaginecurve.com/hc/en-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

BlaY0 ::

jype je izjavil:


BlaY0 je izjavil:

Ni Treba tipkat, saj je contactless do nekega zneska...
Pri GPay je contactless brez pina do (preverjeno) 1900 evrov, več pa res še nisem plačal.

Kolikokrat na teden pa plačuješ z GPay-em med 200 - 2000 EUR, da bi bilo tipkanje pina res nek showstopper?

buttcrack je izjavil:

a teli čuki pri curve-u vrnejo tiste fičnike, ki ti jih plunejo pri verifikaciji kartice?

na eni so mi sneli 1 funt in ga vrnili, potem pa so mi še enih 30 centov, vrnili niso.

na drugi pa so mi 2× po en funt sneli, brez vračil.

Počakaj... lahko traja tudi do enega tedna. Naredijo rezervacijo sredstev in ko je rezervacije "konec", se ti stanje popravi nazaj...

blze je izjavil:

Ali lahko potem plačuješ s telfonom preko NFC v trgovinah če linkaš našo slo kartico ali N26?

Ja, če Curve kartico prilimaš na telefon :)

Groot je izjavil:

Tudi sam sem opazil, da trgajo različne zneseke (1 EUR, 1,10 EUR, itd.)

~1,10 EUR je takrat, ko naredijo rezervacijo za en Funt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

boolsheat ::

PIN se tipka (načeloma) plačuje nad 15€ oz. vsako 6. (nekaj takega) plačilo. To pa je kar pogosto potem.

BlaY0 ::

Tako pogosto, da vmes niti FB statusa ne uspeš spremenit... za umret pogosto...

Kako pa z GPay plačaš? Izvlešeč telefon, prisloniš in kačing... plačaš 1000 EUR visok račun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0 je izjavil:

Kako pa z GPay plačaš? Izvlešeč telefon, prisloniš in kačing... plačaš 1000 EUR visok račun?
Tako je. Pa odklenit ga moraš, kar je _bistveno_ bolj varno, kot pin.

delavec44 je izjavil:

Jype nima pojma. Ravno to je prednost curve-a, da ti dvig na bankomatu naprej prikaže kot spletno plačilo in ni provizij. Prav tako se omejitve seštevajo, torej lahko najprej dvigneš 200€ preko revoluta in nato še 200 funtov preko curve in ne bo stroškov.
Nisem prepričan, ker N26 ve, da gre za dvig na bankomatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daniel ::

Groot je izjavil:

Tudi sam sem opazil, da trgajo različne zneseke (1 EUR, 1,10 EUR, itd.), ampak je bilo do sedaj vse brez problema vrnjeno. Včasih je sicer trajalo kakšen dan ali dva, ampak vseeno vrnjeno še preden sem karkoli pisal na support.

Če bo še kdo dodajal Hofer oziroma v appu je to Aldi, kot svojega izbranega trgovca za 1% cashback, bodite pozorni na to ali dejansko dobivate točke (po vsakem nakupu se vam v appu prizna ustrezno število točk, npr. za 7 EUR dobiš cca. 7 točk/0,7 GBP cashbacka). Sam sem šele po nekaj časa opazil, da mi točk ni pripisalo. Sem pisal na support, ker se mi je zdelo, da je probleme v poimenovanjih (Hofer oz. Aldi). Njihov odgovor:

Hi,

Thanks for getting in touch. This occasionally happens when the retailer's name doesn't match what is on our system, so we can't recognise it as a member of the rewards programme when we receive the transaction.

I've now applied the missing reward points to your account. They should be visible on your Curve Rewards card in the app.

I have also requested for Hofer to be added to our database so this can be prevented in future, however, I can't provide any timeframe on when this might be added.

Please let us know if there's anything else we can help with in the meantime.

Enjoy your weekend!



P.s. če slučajno še kdo rabi kodo za 5 GBP bonusa - EY5M4KZE (bonus prejmeš ko izvršiš prvo transakcijo).


Kje si ti našel Hofer/Aldi v Curve? Jaz ga ne najdem.

Groot ::

Daniel je izjavil:


Kje si ti našel Hofer/Aldi v Curve? Jaz ga ne najdem.


V seznamu poleg vseh ostalih, kot so Lidl, H&M, Zara, ASOS, itd. Mogoče so sedaj kaj spreminjali, sam sem izbiral cca. 2 meseca nazaj.

Daniel ::

Zanimivo, ker meni samo par Angleških trgovin ven nameče in nič drugega.

Earn Curve Cash - See Retailers

Groot ::

Daniel je izjavil:

Zanimivo, ker meni samo par Angleških trgovin ven nameče in nič drugega.

Earn Curve Cash - See Retailers


Glede na njihovo spletno stran, bi moral Aldi še vedno biti zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Daniel ::

Ja, tam je zapisan. Ampak če jaz kliknem na kartico Curve cash mi namesto,da bi mi ponudilo opcijo Get Startes, kot piše imam samo opcijo Get the app, ki je sploh ne morem odpreti, spodaj pa seznam nekaj Angleških trgovin. Jim bom pisal, da vidim kaj je na stvari.

Vidim sedaj, da je opcija za Curve Blue kartico Curve cash samo za 90 dni, meni pa se je aktiviral že pri odprtju računa, ko sem gor dobil 15 EUR. Neuporabno torej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Groot ::

Daniel je izjavil:

Ja, tam je zapisan. Ampak če jaz kliknem na kartico Curve cash mi namesto,da bi mi ponudilo opcijo Get Startes, kot piše imam samo opcijo Get the app, ki je sploh ne morem odpreti, spodaj pa seznam nekaj Angleških trgovin. Jim bom pisal, da vidim kaj je na stvari.

Vidim sedaj, da je opcija za Curve Blue kartico Curve cash samo za 90 dni, meni pa se je aktiviral že pri odprtju računa, ko sem gor dobil 15 EUR. Neuporabno torej.


Torej ti očitno app nekaj ne deluje prav. Poizkusi še enkrat prenesti app na telefon.

90-dnevna omejitev pa je znana in ne razumem zakaj to potem naredi kartico neuporabno. Če je bil tvoj motiv za Curve možnost cashbacka, potem si lahko vzameš katero od plačljivih kartic, kjer je cashback neomejen.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Kako pa z GPay plačaš? Izvlešeč telefon, prisloniš in kačing... plačaš 1000 EUR visok račun?
Tako je. Pa odklenit ga moraš, kar je _bistveno_ bolj varno, kot pin.

Aaa, odklenit ga moreš????? Kako ga pa odkleneš? Verjetno s PIN-om/pattern-om ane. Tudi če ga s prstnim odtisom, ga moraš vsake toliko časa še vedno s PIN-om/pattern-om (seveda ti imaš nastavljen 73-znakovni passphrase, to vemo). Skratka ni neke bistvene razlike...

jype je izjavil:


delavec44 je izjavil:

Jype nima pojma. Ravno to je prednost curve-a, da ti dvig na bankomatu naprej prikaže kot spletno plačilo in ni provizij. Prav tako se omejitve seštevajo, torej lahko najprej dvigneš 200EUR preko revoluta in nato še 200 funtov preko curve in ne bo stroškov.
Nisem prepričan, ker N26 ve, da gre za dvig na bankomatu.

Prepričaj se. Nič hudega če ve, dvig gotovine je bil izveden z Curvetom, prenos z N26 ali Revoluta na Curveta pa je bila online transakcija. Preverjeno z Revolut virtualno VISA kartico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Daniel je izjavil:


Vidim sedaj, da je opcija za Curve Blue kartico Curve cash samo za 90 dni, meni pa se je aktiviral že pri odprtju računa, ko sem gor dobil 15 EUR. Neuporabno torej.

Curve Cash je tako kot Merkator Pika... po moje bodo na to zadevo s časom nahukali raznorazne popuste in bonuse. Kar traja trenutno 90 dni je vračilo 1% vrednosti nakupov v treh izbranih štacunah. Ni bohvejkaj, ampak za začetek je to to, sem pa prepričan da bodo sledili novi "bonbončki". Skratka potencial obstaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0 je izjavil:

Prepričaj se. Nič hudega če ve, dvig gotovine je bil izveden z Curvetom, prenos z N26 ali Revoluta na Curveta pa je bila online transakcija. Preverjeno z Revolut virtualno VISA kartico...
Hočem reči, da N26 napiše, da gre za dvig na bankomatu, ne bom pa preveril, če po petih dvigih zaračuna, ker ne potrebujem toliko denarja :)

BlaY0 je izjavil:

Aaa, odklenit ga moreš????? Kako ga pa odkleneš? Verjetno s PIN-om/pattern-om ane. Tudi če ga s prstnim odtisom, ga moraš vsake toliko časa še vedno s PIN-om/pattern-om (seveda ti imaš nastavljen 73-znakovni passphrase, to vemo). Skratka ni neke bistvene razlike...
Ja, praktičen 73 znakovni passphrase je precej bolj varen kot katerikoli PIN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

jype je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Prepričaj se. Nič hudega če ve, dvig gotovine je bil izveden z Curvetom, prenos z N26 ali Revoluta na Curveta pa je bila online transakcija. Preverjeno z Revolut virtualno VISA kartico...
Hočem reči, da N26 napiše, da gre za dvig na bankomatu, ne bom pa preveril, če po petih dvigih zaračuna, ker ne potrebujem toliko denarja :)

Zakaj toliko? Dvigni 1x 10 EUR s Curvetom in poglej koliko "zastonj" ATM dvigov imaš še na voljo na N26 ta mesec ("My Account" čisto spodaj)...
Tudi Revolut napiše (oziroma nariše) čeprav virtualna VISA tako ali tako ne podpira ATM dvigov, ker jih ne more.

jype je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Aaa, odklenit ga moreš????? Kako ga pa odkleneš? Verjetno s PIN-om/pattern-om ane. Tudi če ga s prstnim odtisom, ga moraš vsake toliko časa še vedno s PIN-om/pattern-om (seveda ti imaš nastavljen 73-znakovni passphrase, to vemo). Skratka ni neke bistvene razlike...
Ja, praktičen 73 znakovni passphrase je precej bolj varen kot katerikoli PIN.

Razloži ti to babici če si upaš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0 je izjavil:

Zakaj toliko? Dvigni 1x 10 EUR s Curvetom in poglej koliko "zastonj" ATM dvigov imaš še na voljo na N26 ta mesec ("My Account" čisto spodaj)...
A, točno, pa bom res.

BlaY0 je izjavil:

Razloži ti to babici če si upaš ;)
Prababica veliko lažje odtipka prve tri kitice kake partizanske pesmi, kot štiri cifre.

kokica2000 ::

BlaY0 je izjavil:

Tudi Revolut napiše (oziroma nariše) čeprav virtualna VISA tako ali tako ne podpira ATM dvigov, ker jih ne more.

Seveda jih podpira, saj obstajajo tudi NFC bankomati. V povezavi z Apple Pay ali Google Pay lahko normalno dvigneš gotovino.

Naabo ::

delavec44 je izjavil:

Ales je izjavil:



Drugo, ali kdo uporablja Revolut kartico, vnešeno v Curve, in je poskusil npr. v istem mesecu dvigniti 200 EUR na Revolut in potem še dodatnih x EUR preko Curve, a iz Revolut kartice? Je Revolut v tem primeru zaračunal svojo 2% provizijo za dvig gotovine preko Curve (Revolutova standardna provizija za dvig več kot 200 EUR mesečno) na bankomatu?



Jype nima pojma. Ravno to je prednost curve-a, da ti dvig na bankomatu naprej prikaže kot spletno plačilo in ni provizij. Prav tako se omejitve seštevajo, torej lahko najprej dvigneš 200€ preko revoluta in nato še 200 funtov preko curve in ne bo stroškov.

Z dvigom s curve kartico se mi poraba brezplačnih dvigov pri Revolutu ni spremenila, kar potrjuje zgornjo trditev.

Mare2 ::

Naabo je izjavil:


Z dvigom s curve kartico se mi poraba brezplačnih dvigov pri Revolutu ni spremenila, kar potrjuje zgornjo trditev.


Naabo, hvala da si preveril. Da bomo vedeli.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

cemoh ::

Ali je potrebno Curve račun prijaviti FURSu?
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19532821 (184) V-i-p
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51890493 (5605) buttcrack
»

Plutus (Visa kartica + cashback) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
18616782 (3334) Pahuljone
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943501 (16073) Excavator

Več podobnih tem