» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
83 / 190
»»

b4d ::

St235 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če se prav spomnim jaz sploh nisem slikal kartice. Sem izpolnil un obrazec ter dodal tisti neuradni izpisek iz n26 da sem account holder.


Jaz sem jim poslal samo dopis preko e davkov brez vsakih dokazil in so vnesli.


Enako, samo napisal sem v sporocilo, da ima nov racun, ta in ta, odprt tam in tam, dne tega in tega, nobenih dodatnih dokumentov...
b4d.sablun.org

Aar2rk ::

Jaz sem pa na prijavi FURSu probal s screenshotom appa preden sem dobil kartico, pa potem s fotografirano kartico, pa mi je zavračalo priloženi jpg (nisem pa probal brez), potem ko sem kartico skeniral (na fotografiji je bila malo pod kotom zaradi odseva flasha) je pa sprejelo.

Killermode ::

Sej ni važno, da v celoti prijaviš račun, tudi če so podatki nepopolni se 8 dni neha šteti. V primeru, da potrebujejo več podatkov ali kakšno obrazložitev te pa lepo pokličejo ali pa napišejo e-mejl. Če oddaš vlogo kjer je razvidno kaj prijavljaš in zakaj potem te nima nič za skrbeti.

DePalmo ::

A se je postopek spremenil? Sem šel pogledat kaj sem jaz oddal pred enim letom. Oddal sem "OBRAZEC DR-02: Prijava za vpis fizične osebe v davčni register" in izpolnil polja 1., 2., 10.1. Dokument sem oddal preko eDavkov in še vedno piše "V obdelavi", ampak račun je bil dodan še isti teden.

Nobenih posnetkov zaslona ali slik kartic.

weasel ::

Zdaj obstaja tocno nek obrazec za prijavo racunov v tujini, ki je bolj enostaven.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Če se prav spomnim jaz sploh nisem slikal kartice. Sem izpolnil un obrazec ter dodal tisti neuradni izpisek iz n26 da sem account holder.


Navodilo, ki vsebuje določbo, da pošlji poskenirano kartico na FURS ali kamorkoli drugam je napačno navodilo. Ne nasedajte. Sploh če bi kje pisalo, da pošlji skenirane obe strani. Saj vemo, kaj se nahaja na drugi strani kartice.
---------------
Sicer pa seveda, dobrodošlo je čimveč navodil (po možnosti tapravih), sploh glede prijave tujega računa na FURS, da ja ne bi imetniki novih računov "pozabili" na svojo dolžnost. :)

Sicer pa malo pobrskajte, nekaj sporočil nazaj, boste našli moje navodilo. Preverjeno vse deluje. :)

MTm2H37rqt7B ::

ZZZS komplicira, da ne more vnesti DE... računa za trajnik. Vsi ostali pa brez problema. Bomo vidli kako se bo izšlo.

Mare2 ::

DePalmo je izjavil:

A se je postopek spremenil? Sem šel pogledat kaj sem jaz oddal pred enim letom. Oddal sem "OBRAZEC DR-02:

DePalmo, ta način je še vedno mogoč. V bistvu je možnih več načinov oddajanja:
- OBRAZEC DR-02 lahko pošlješ po pošti, lahko ga oddaš na vložišču na FURS, lahko ga oddaš preko e-davkov)
- enako velja, da enostavno sestaviš dopis (po domače napisano obvestilo) o računu in ga kakorkoli, na zgoraj opisan način dostaviš na FURS

Novejša varianta je, ko je na e-davkih že kar obrazec, kjer vpišeš račun s podatki. Tako je že opisano v navodilih g. omcpero in v mojih navodilih.

Greš na
- Dokumenti
- DR-Racun Prijava tujih računov

V vseh zgoraj opisanih primerih je seveda priporočljivo priložiti dokazilo. Včasih so na FURSU večkrat zahtevali dokazilo, v zadnjem času pa ne več. Podatke o računih namreč že dobivajo direktno od bank. Pravilnost računov pa je potem enostavno preveriti.

Mare2 ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

ZZZS komplicira, da ne more vnesti DE... računa za trajnik. Vsi ostali pa brez problema. Bomo vidli kako se bo izšlo.


To je običajen izgovor, ponavadi punc v klicnih centrih. Poglej, če tu najdeš kako koristno besedno zvezo za rešiev problema. V končni fazi lahko trajnik (reče se SEPA direktna obremenitev) pač ročno vzpostavijo. :)

DjTonic ::

Res je, če je volja na obeh straneh se marsikaj da. V nekaterih podjetjih imajo v njihovem sistemu že zapečeno SI56. Vendar, če si dovolj vztrajen ti uredijo ročno bremenitev s poljubnim računom. Če ne drugače ti naj tista referentka pobere vse potrebne podatke in kontaktira njihovo računovodstvo, kjer zadevo ročno vnesejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

MTm2H37rqt7B ::

Vse bomo zrihtal :) Znam bit zelo vztrajen ;)

Očitno mi ni verjela da sem pravilno izpolnil SDD obrazec, pa sem poslal kar statements bank identity pdf iz n26, pa naj štejejo številke.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Ima kdo tezave z dolocenimi NLB POS-i?
Danes sem zelel placati pa mi jo je zavracalo, je pa prodajalec sam rekel da mu te "prozorne" ne delajo.

matobeli ::

A to je imel nek predpotopen pos še brez NFCja?

BuDi79 ::

kriko1 je izjavil:

Ima kdo tezave z dolocenimi NLB POS-i?
je pa prodajalec sam rekel da mu te "prozorne" ne delajo.
Koliko jih je pa prodajalec videl.

BlaY0 ::

kriko1 je izjavil:

Ima kdo tezave z dolocenimi NLB POS-i?
Danes sem zelel placati pa mi jo je zavracalo, je pa prodajalec sam rekel da mu te "prozorne" ne delajo.

Pojdi v Lidl in nabavi selotejp za zavijanje daril z motivom medvedka. Prelepi lepo in natančno sprednjo stran izvzemši izbočene dele (ime, priimek...) in bo zadeva delala povsod kot raketa!

Lahko tudi potegneš dol zgornjo plast... rezultat je neprosojna/mat površina. Tudi dela, preverjeno.

kriko1 ::

@matobeli: Imel NFC, ampak le-ta ni delal / bil aktiviran (znak za brezsticno je imel). Terminal ni deloval predpotopen.
@BuDi79: Ne sprasujem po statistiki, ampak ocitno nisem prvi.

miko22 ::

danes spet ne dela N26. Ne splet, ne aplikacija.

greatdrakon ::

cist lepo dela. sem že parkrat danes gor bil.

šernk ::

obojno dela, s plačevanjem vred :)

tako paypal kot v trgovini.

glede nedelovanja kartic: Tu nas je cca 100 ki imamo to kartico in vsak objavi vsak problem, te probleme imajo pa v resnici vse banke.

prozorna/neprozorna v končni fazi je to mastercard in ko je mastercard nazadnje komplet crknil so vsi stali v vseh trgovinah po celem svetu ne glede na banko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Krenforum ::

Včeraj so res bili problemi s aplikacijo.. Ene parkat ni želelo spustiti v aplikacijo, sprobal tudi pri punci, isto. Uro kasneje, delalo normalno.

Zgodovina sprememb…

predi ::

To je zato, ker njihov management usmerja razvijalce v razvoj bedarij, kot je nov L&F in glupo skrivanje vrednosti z gibom roke, namesto v testiranje in zagotavljanje dobrih temeljev za svoj software. Niti enega od bug-ov, ki sem jim jih javil, niso odpravili. Važno, da lahko zdaj zgledam glupo, ko maham prek ekrana, namesto da bi preprosto stisnil gumb, ki je tam za ta namen. Jaz ne vem za koga oni mislijo, da te zadeve razvijajo.

nejodagreat ::

Se mi splača imeti poleg N26 še en račun pri kateri od naših bank za vezano vlogo ali podobno obliko varčevanja, ki je N26 ne ponuja? Kredita in podobnih storitev zaenkrat ne rabim, zato se odločam med menjavo banke in zaprtjem računa (pri slovenski banki). Prihrankov imam cca 40k €. Nasveti tipa "raje investiraj v zlato/delnice/crypto" me ne zanimajo.

gtu ::

nejodagreat je izjavil:

Se mi splača imeti poleg N26 še en račun pri kateri od naših bank za vezano vlogo ali podobno obliko varčevanja, ki je N26 ne ponuja? Kredita in podobnih storitev zaenkrat ne rabim, zato se odločam med menjavo banke in zaprtjem računa (pri slovenski banki). Prihrankov imam cca 40k EUR. Nasveti tipa "raje investiraj v zlato/delnice/crypto" me ne zanimajo.

Glede na trenutne obresti, imaš več stroškov z vodenjem računa kot pa prejmeš obresti od banke.
Informativni izračun SKB za 40kEUR za 2 leti:
Tip obrestne mere: Fiksna
Obrestna mera (%): 0,05000
Obresti (EUR): 40,00EUR
Skupni znesek izplačanega depozita (EUR): 40.040,00EUR

Najosnovnejši račun pri tej banki stane 2,30 EUR/mesec.

Torej, četudi nimaš nobenih obresti, si pri N26 še vseeno 15EUR v plusu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtu ()

dev ::

Imas par bank, ki ponujajo visje obresti:
https://www.zps.si/index.php?action=sub...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

buttcrack ::

pojdi na LON in si uredi vezavo za 3 leta plus, kjer imaš 2%...

gtu ::

dev je izjavil:

Imas par bank, ki ponujajo visje obresti:
https://www.zps.si/index.php?action=sub...

Sploh nisem vedel, da so tako velike razlike med bankami :O . Sam sem bil pred prehodom na N26 komitent SKB, zato sem sploh šel gledat njihov izračun.

flameir ::

Kok vas uporablja curve? Je uporabno? In kakšni so stroški? Ne razumem namreč, od česa služijo oni, če je vse zastonj? Hvala.

deleted ::

Živjo, a je kdo že uspešno naredil rezervacijo sredstev pri kakšnem rent a car ponudniku z N26? Če da, katerem konkretno? Hvala:)

Mare2 ::

flameir je izjavil:

Kok vas uporablja curve? Je uporabno? In kakšni so stroški? Ne razumem namreč, od česa služijo oni, če je vse zastonj? Hvala.


Predlagam, da obiščeš namensko temo o dotični kartici. :)

Curve - več kartic v eni

JN ::

deleted je izjavil:

Živjo, a je kdo že uspešno naredil rezervacijo sredstev pri kakšnem rent a car ponudniku z N26? Če da, katerem konkretno? Hvala:)

https://www.renty.si/ aprila 2019. Pa pri večih grških (Kefalonija, Lefkada) 2017/2018. Pa v Mehiki 2017. V bistvu nisem nikoli imel problema. Je pa res, da moraš imeti dovolj denarja gor. Renty mi je blokiral 400€ in odblokiral, ko sem vrnil avto.

deleted ::

JN je izjavil:

deleted je izjavil:

Živjo, a je kdo že uspešno naredil rezervacijo sredstev pri kakšnem rent a car ponudniku z N26? Če da, katerem konkretno? Hvala:)

https://www.renty.si/ aprila 2019. Pa pri večih grških (Kefalonija, Lefkada) 2017/2018. Pa v Mehiki 2017. V bistvu nisem nikoli imel problema. Je pa res, da moraš imeti dovolj denarja gor. Renty mi je blokiral 400€ in odblokiral, ko sem vrnil avto.


Odlično, hvala :)

delfinus ::

Je imel oz. ima kdo kak standing order, ki se je oz. bi se moral izvrsiti danes? Sam sem vnesel cez vikend enega za danasnji datum 06.05.2019 in se do sedaj se ni izvrsil. Ponavadi se izvrsi na dan, ko je dolocen zelo zgodaj zjutraj. Glitch?

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

zk_eu ::

Jaz imam. Tudi meni se ni izvedel.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

delfinus ::

Hvala za info, nic gremo rocno pol. lp, d.

zk_eu ::

Tudi jaz :D.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Kaboom ::

deleted je izjavil:

Živjo, a je kdo že uspešno naredil rezervacijo sredstev pri kakšnem rent a car ponudniku z N26? Če da, katerem konkretno? Hvala:)

Kot že večkrat prej zapisano v tej temi: N26 je Debetna MasterCard. Če v rental pogojih podjetje zapiše, da ne sprejemajo "DEBIT" kartic, potem 100% ne bo šlo... V tem primeru ti ponudijo da kupiš zavarovanje, ki krije 100% škodo in ne potrebuješ safety depozita.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

perci ::

Če v rental pogojih podjetje zapiše, da ne sprejemajo "DEBIT" kartic, potem 100% ne bo šlo

Ni nujno, včasih jo vseeno sprejmejo, če imaš dovolj stanja na računu.

St235 ::

Na koncu dneva je to odvisno od ponudnika rental storitev. Tehnično debetna lahko funkcionira, če je na njej dovolj sredstev. Drugo pa je če rental podjetje v tem vidi idealen izgovor, da te prisilijo v nakup zavarovanja.

predi ::

Je imel še kdo v zadnjem času težave z live chatom preko mobilnih podatkov (N26 app)? Včeraj mi je dvakrat zadeva crknila takoj po prvem sporočilu. Druge aplikacije niso imele težav s tem.

MrStein ::

DePalmo je izjavil:

Kar se tiče "naših" referenc je res super. Do sedaj sem imel samo en problem ko sem plačal položnico in to je UP PEF (fakulteta Koper), kjer niso plačila beležili kljub pravilno napisani referenci. Telefonski klic je hitro rešil zadevo, v tujini pa ni referenc in se vedno sprašujem kako pravilno knjižijo plačila.

V tujino plačujem še iz časa Jugoslavije in so vedno bile reference.
Niso pa verjetno obvezne. Pri nas tudi niso.


Da ne omenjam da N26 še vedno ne podpira šumnikov.

Hmm, kaj pa potem vpišeš za ime? Približek? A sploh preverjajo?

PS: Help strani jim nimajo iskalnika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ajnstajn` ::

Ali že dela njihov affilate sistem tudi za Slovenijo?
//

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Kar se tiče "naših" referenc je res super. Do sedaj sem imel samo en problem ko sem plačal položnico in to je UP PEF (fakulteta Koper), kjer niso plačila beležili kljub pravilno napisani referenci. Telefonski klic je hitro rešil zadevo, v tujini pa ni referenc in se vedno sprašujem kako pravilno knjižijo plačila.

V tujino plačujem še iz časa Jugoslavije in so vedno bile reference.
Niso pa verjetno obvezne. Pri nas tudi niso.


Da ne omenjam da N26 še vedno ne podpira šumnikov.

Hmm, kaj pa potem vpišeš za ime? Približek? A sploh preverjajo?


Pri prijavi namesto ŠČŽ uporabi SCZ. Nekateri so javljaji težave pri izpisu potrdila o nakazilu. Podrobnosti na:

Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo

@Ajnstajn`: Affilate ne deluje, deluje le Ambasador link oz. koda za 10 EUR dobroimetja. Če rabiš, imaš na zgornjem linku e-mail, kjer dobiš vse potrebno. :)

gregork ::

Je že kdo dobil poziv iz CSDja, da jim je za odločanje o upravičenosti do javnih sredstev(otroški dodatek, vrtec...) potrebno javiti stanje (pri meni na 1.4.) na računu?
Kaj naj jim pošljem? Zascrollam nazaj na datum in pošljem screenshot?
Isto želijo imeti za revolut račun.

matobeli ::

Nisem dobil, pa sem eno odločbo že menjal.
Lahko ti dam moj screenshot če maš preveč denarja gor :))

buttcrack ::

Kaj pa csd zdej briga kok maš gor, itak to vsakič pregledajo z nivo odločbo.

MrStein ::

Kako pregledajo če jim ne pošlješ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Kako pregledajo če jim ne pošlješ?

Po mojem nimajo vsakodnevnega vpogleda v stanje na računu. Ob izmenjavi podatkov le te dobi FURS, slednji pa so na razpolago ustreznim sužbam. :)

Dark000 ::

Tudi jaz sem dobil enak pozi s strani CSD. Naredil točno to, scroll na željeni datum in screenshot. Nazaj prejel feedback, da je ok in odločba poslana po pošti.

So pa s tem zgleda začeli pred kratkim, decembra, ko se je oddajala podobna vloga so N26 preprosto ignorirali.

buttcrack ::

Pri nas nismo še nič dobili. A čr naš na spaceu pospravljen kupček jih pa ne briga?

BigWhale ::

buttcrack je izjavil:

Pri nas nismo še nič dobili. A čr naš na spaceu pospravljen kupček jih pa ne briga?


Ja, jih.
««
83 / 190
»»