» »

Vlamljanje in zaščita

Vlamljanje in zaščita

«
1
2 3 4

Zvitor ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem na garažnih vratih našel bel flek, izgledal je kot zelo velik ptičji iztrebek a ko sem pogledal bližje sem ugotovil da je bil ta flek narejen z barvo in točno v sredini vrat. Gre za navadna tanka lesena vrata, katera je zelo enostavno vlomiti. To je bilo po tem, ko smo bili z doma za ves vikend.

Sklepam torej da gre za vlomilce ki so označili vrata. Sedaj me zanimata 2 zadevi: 1. ali je že kdo od vas ali poznanih doživel kaj takega, torej označbo pred samim vlomom (predvidevam da so vlom mislili izpeljati v sledeči noči - flek sem opazil zvečer, ko smo prišli domov)? 2. kako najhitreja zaščititi takšna vrata, ker se odpirajo na ven, razmišljam o kakšmni dodatni posebni, močni ključavnici, a ne vem kam bi jo namestil točno... Ob vratih je stena ki je obdana z lesom, mogoče tja nekako.

Hvala za ideje oz. komentarje že v naprej.

Ganon ::

Zakaj bi vlomilci označevali vrata z barvo?? Moram reči, da me je tvoj zapis res nasmejal. :))

Xserces ::

Da ne pozabijo vlomit... :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

ramiz?! ::

Ko vas ni blo cel vikend doma so si samo označil vrata, da vlomijo med tednom, ko ste doma?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

PacificBlue ::

Zraven fleka napiši:
Pojdite k sosedu, tukaj ni ničesar.:D

Sicer pa če gre za tanka lesena vrata, bi bilo mogoce fajn razmislit o vgradnji močnejših. Slaba vrata ti tudi kvalitetna ključavnica ne reši pred vlomom..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Ganon ::

"V Spodnjem Dupleku je ena hiša, saj boš videl, na vratih je bel flek!"

Raptor F16 ::

Vlom se bo zgodil na najšibkejši točki. Če so to vrata, bo brca dovolj. Če je to okno, je dovolj kamen.

In tako dalje. Če ima nekdo namen vlomit, bo to storil. Kar lahko narediš je, da ustvariš za vlom neprijazne okoliščine, definitivno pa ga ne lomi s kakšnimi kamerami in alarmi. Potem si vsem dal jasno vedeti, da je notri kaj vrednega za ukrast.

Lahko pa ojačaš sama vrata, tako da odzadaj nabiješ prečne letve ali s samovreznim vijakom privijačiš kak jeklen profil oz celo konstrukcijo tako ojačaš, da bo vlomilec prej odnehal. Žabica ne bo veliko naredila.

Zvitor ::

https://www.express.co.uk/life-style/li...

@ Polozweii - kako misliš da odzadaj nabijem prečne letve ali privijačim jeklen profil? Če to naredim z notranje strani, ne mi to nič ne pomaga ko tega ne morem uporabiti ko grem ven. Strah me je samo ko nas ni doma, ko sem doma vem da nikogar ne bo.

Raptor F16 ::

Zvitor je izjavil:

Če to naredim z notranje strani, ne mi to nič ne pomaga ko tega ne morem uporabiti ko grem ven. Strah me je samo ko nas ni doma, ko sem doma vem da nikogar ne bo.


Za začetek lahko priložiš sliko ali skico, da si lahko bolje predstavljamo situacijo. Mogoče bi ti znali bolje setovati, kako bi začasno rešili problem.

Zakaj predlagam ojačitve na notranji strani?
V našem primeru smo enkrat opazili odtise podplata na vratih zidanice. Vrata so bila k sreči dovolj trdna, da so vzdržala brce.

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

Najboljša zaščita je rotweiler...

Raptor F16 ::

Stari maček je izjavil:

Najboljša zaščita je rotweiler...


Sploh ne drži. Pes mora biti ustrezno šolan.

fikus_ ::

Ojačaj vrata za lesom, jeklenimi profili, če so dvokrilna, za "fiksno" krilo namesti spodaj/zgoraj konkretno zapiralo, za drugo krilo dobra vratna ključavnica ali dve, . . .

Predvsem pa morajo sosedova vrata slabše zgledat (lažja za vlomit) in to je tvoje varovanje.

TheBlueOne ::

Zvitor je izjavil:

1. ali je že kdo od vas ali poznanih doživel kaj takega, torej označbo pred samim vlomom (predvidevam da so vlom mislili izpeljati v sledeči noči - flek sem opazil zvečer, ko smo prišli domov)? 2. kako najhitreja zaščititi takšna vrata, ker se odpirajo na ven, razmišljam o kakšmni dodatni posebni, močni ključavnici, a ne vem kam bi jo namestil točno... Ob vratih je stena ki je obdana z lesom, mogoče tja nekako.

Hvala za ideje oz. komentarje že v naprej.


Ce vas je markiral vlomilec, potem odlicno zavaruj in jim ne otezuj ropanja. Sicer pa, dokler imas steklena okna ne vidim lahkih resitev.

louser ::

Raptor F16 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Najboljša zaščita je rotweiler...


Sploh ne drži. Pes mora biti ustrezno šolan.

Ali pa neustrezno. Za dvojno ograjo.
Sicer pa če pred garažo stoji merčka, on pa ne bo imel kamer, ker ne bo hotel pokazati, da ima kaj vrednega v hiši ...

s1m0n ::

Od kdaj pa razbijajo okna? To se lahko dela le na osamljenih lokacijah!
Še vedno so najšibkejše točke balkonska/terasna ali garažna vrata (še posebej, če gre za starejše izvedbe). Več kot kak večji izvijač za takšna dejanja ne potrebujejo.

TheBlueOne ::

Samo hocem povedati, da nima smisla narediti mocnih samo vrat. Pravzaprav za moj okus nima smisla nic drugega, kot kar zahteva zavarovalnica.

Raptor F16 ::

louser je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Najboljša zaščita je rotweiler...


Sploh ne drži. Pes mora biti ustrezno šolan.

Ali pa neustrezno. Za dvojno ograjo.
Sicer pa če pred garažo stoji merčka, on pa ne bo imel kamer, ker ne bo hotel pokazati, da ima kaj vrednega v hiši ...

Prej bodo vlomili sosedu, ki ima novega golfa in pet kamer okoli hiše.

s1m0n ::

Ja, če jim je vseeno, da jih dobijo definitivno.

Šimpanz ::

Stvar je zelo enostavna. Vzami isto barvo in označi vsa vrata v soseščini. Potem vlomilci ne bodo vedeli katera so prava in stvar je rešena.

BUMM ::

Še dobro, da niso označili z rdečo.
Bi začeli strašiti s svetopisemskimi zgodbami:

Raptor F16 ::

s1m0n je izjavil:

Ja, če jim je vseeno, da jih dobijo definitivno.


Podkapa je očitno grozen strošek.

Povečini pa v našem koncu večino vlomov in kraj povzročijo ovaduhi ki jim policija ščiti hrbet v zameno za špecanje večjih ribic. V primeru vloma vsi vedo, kdo je bil le da ne moreš nič. Policija naredi zapisnik in stvar je končana ti se pa J z zavarovalnico, če imaš sploh kaj zavarovano.

s1m0n ::

Tistim, ki jim je vseeno, da jih dobijo tudi niso preveč vestni, da bi imeli podkapo ali kakšno drugo kamuflažo :)

D3m ::

pred kratkim sem na garažnih vratih našel bel flek, izgledal je kot zelo velik ptičji iztrebek a ko sem pogledal bližje sem ugotovil da je bil ta flek narejen z barvo in točno v sredini vrat.


Ptič zna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

pred kratkim sem na garažnih vratih našel bel flek, izgledal je kot zelo velik ptičji iztrebek a ko sem pogledal bližje sem ugotovil da je bil ta flek narejen z barvo in točno v sredini vrat.


Tič zna.


Postran mu nese.

Zvitor ::

fikus_ je izjavil:

Ojačaj vrata za lesom, jeklenimi profili, če so dvokrilna, za "fiksno" krilo namesti spodaj/zgoraj konkretno zapiralo, za drugo krilo dobra vratna ključavnica ali dve, . . .

Predvsem pa morajo sosedova vrata slabše zgledat (lažja za vlomit) in to je tvoje varovanje.


Zdravo, danes sem vrata pofotkal, vrata od zunaj izgledajo dvojna, v resnici pa so samo en del vrata, drugi pa fiksiran del (čeprav so na obeh pamti). Vmes je gips stena, za vrati je veža, za fiksiranim delom vrat pa kopalnica.

Fotke - najprej sta 2 fotku kljuke iz profila, potem vse notranje fotke vrat in potem še vse zunanje fotke vrat:
https://imgur.com/a/794EbWx

Prosim za ideje, kako ojačati ta že obstojeač vrata oz. zaklep teh vrat. Hvala.

BUMM ::

Hm, težko bo narediti iz tega nevemkaj protivlomnega. Pomoje razmišljaj v smislu - kaj je najšibkejši člen, kaj je naslednji najšibkejši člen, naslednji. Kolikor se ti pač zdi vredno vlagati. Če boš izračunal, da te to veliko pride, morda pomisli kar na nova vrata. Moje mnenje

WhiteAngel ::

Zvitor je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ojačaj vrata za lesom, jeklenimi profili, če so dvokrilna, za "fiksno" krilo namesti spodaj/zgoraj konkretno zapiralo, za drugo krilo dobra vratna ključavnica ali dve, . . .

Predvsem pa morajo sosedova vrata slabše zgledat (lažja za vlomit) in to je tvoje varovanje.


Zdravo, danes sem vrata pofotkal, vrata od zunaj izgledajo dvojna, v resnici pa so samo en del vrata, drugi pa fiksiran del (čeprav so na obeh pamti). Vmes je gips stena, za vrati je veža, za fiksiranim delom vrat pa kopalnica.

Fotke - najprej sta 2 fotku kljuke iz profila, potem vse notranje fotke vrat in potem še vse zunanje fotke vrat:
https://imgur.com/a/794EbWx

Prosim za ideje, kako ojačati ta že obstojeač vrata oz. zaklep teh vrat. Hvala.


Tisti beli flek spodaj mi izgleda kot od enega mrčesa, ki se zabubi.

Drugače pa naštimaj zadaj en alarm na senzor gibanja ane. Ko se bo stvar začela dret, dvomim, da bodo vlomilci nadaljevali.

xmetallic ::

Raptor F16 je izjavil:

definitivno pa ga ne lomi s kakšnimi kamerami in alarmi. Potem si vsem dal jasno vedeti, da je notri kaj vrednega za ukrast.

Kaj je narobe z alarmi, ki zbudijo celo ulico?

Raptor F16 ::

xmetallic je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

definitivno pa ga ne lomi s kakšnimi kamerami in alarmi. Potem si vsem dal jasno vedeti, da je notri kaj vrednega za ukrast.

Kaj je narobe z alarmi, ki zbudijo celo ulico?


Tatvina se zgodi v 5-10 minutah, preden bo kdorkoli prišel pogledat kaj se dogaja, bodo vredne stvari dobile noge.

Zvitor ::

Ima kdo link na tale glasen alarm ki ga omenjate? Čeprav bi raje nekaj da sploh ne bodo mogli vdreti.

soncee1 ::

mislim da je tole v času praznovanja osvoboditve , znak da so bili lastniki hiše tabeli (domobranci ;-)))

xmetallic ::

Raptor F16 je izjavil:


Tatvina se zgodi v 5-10 minutah, preden bo kdorkoli prišel pogledat kaj se dogaja, bodo vredne stvari dobile noge.

Obstajajo sofisticirane metode zaznavanja gibanja še preden ti sploh prideš do vhodnih vrat. Vprašanje je seveda če se ti splača vgrajevati takšne drage rešitve.

Raptor F16 ::

xmetallic je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Tatvina se zgodi v 5-10 minutah, preden bo kdorkoli prišel pogledat kaj se dogaja, bodo vredne stvari dobile noge.

Obstajajo sofisticirane metode zaznavanja gibanja še preden ti sploh prideš do vhodnih vrat. Vprašanje je seveda če se ti splača vgrajevati takšne drage rešitve.


Nič sofisticiranega ni v tem. Senzor zaznava gibanje in če zazna aktivnost, ki traja več kot n sekund začne tuliti, dokler ne izklopiš alarma. Preden intervenira varnostna služba ali kdorkoli sploh opazi, da se nekaj dogaja je hiša v najbolj zanimivih prostorih že obrnjena na glavo.

Stari maček ::

Raptor F16 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Najboljša zaščita je rotweiler...


Sploh ne drži. Pes mora biti ustrezno šolan.

Ni vlomilca, ki bi šel to preverjat....

xmetallic ::

Raptor F16 je izjavil:


Nič sofisticiranega ni v tem. Senzor zaznava gibanje in če zazna aktivnost, ki traja več kot n sekund začne tuliti, dokler ne izklopiš alarma. Preden intervenira varnostna služba ali kdorkoli sploh opazi, da se nekaj dogaja je hiša v najbolj zanimivih prostorih že obrnjena na glavo.

Govorim o sofisticirani opremi. Industrijska raven zaščite, cenovnega ranga 10 000€+. Ne ebay senzorčki variante.

Raptor F16 ::

Stari maček je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Najboljša zaščita je rotweiler...


Sploh ne drži. Pes mora biti ustrezno šolan.

Ni vlomilca, ki bi šel to preverjat....


To ti misliš.

Psihološki vidik sicer obstaja a v najslabšem primeru bo imel podlago za tožbo, če ga pes napade in poškoduje izven ali pa nameji tvojega ozemlja (kar se pri nešolanih psih rado dogaja). Rotvajler je dovolj močan, da preskoči visoko ograjo in s tem se ni za zajebavat.

xmetallic je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Nič sofisticiranega ni v tem. Senzor zaznava gibanje in če zazna aktivnost, ki traja več kot n sekund začne tuliti, dokler ne izklopiš alarma. Preden intervenira varnostna služba ali kdorkoli sploh opazi, da se nekaj dogaja je hiša v najbolj zanimivih prostorih že obrnjena na glavo.

Govorim o sofisticirani opremi. Industrijska raven zaščite, cenovnega ranga 10 000EUR+. Ne ebay senzorčki variante.


Industrijska raven je v praksi najem varnostne službe(GVS, G7, RIVAL,...) in njihove tehnične opreme + intervencija. Če kdo želi več, se najame še n število varnostnikov, ki so stalno prisotni na varovanem objektu.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

Raptor F16 je izjavil:

Industrijska raven je v praksi najem varnostne službe(GVS, G7, RIVAL,...) in njihove tehnične opreme.

Oprema teh služb ni ravno vrh tehnologije. Zazna gibanje in prižge lučko v nadzornem centru.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Nivo napredne tehnologije ni povezan s ceno varnostne službe.
Varnostna služba je draga zato, ker ima dovoljenje za tako dejavnost.

Raptor F16 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Najboljša zaščita je rotweiler...


Sploh ne drži. Pes mora biti ustrezno šolan.

Ni vlomilca, ki bi šel to preverjat....


To ti misliš.

Psihološki vidik sicer obstaja a v najslabšem primeru bo imel podlago za tožbo, če ga pes napade in poškoduje izven ali pa nameji tvojega ozemlja (kar se pri nešolanih psih rado dogaja). Rotvajler je dovolj močan, da preskoči visoko ograjo in s tem se ni za zajebavat.

xmetallic je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Nič sofisticiranega ni v tem. Senzor zaznava gibanje in če zazna aktivnost, ki traja več kot n sekund začne tuliti, dokler ne izklopiš alarma. Preden intervenira varnostna služba ali kdorkoli sploh opazi, da se nekaj dogaja je hiša v najbolj zanimivih prostorih že obrnjena na glavo.

Govorim o sofisticirani opremi. Industrijska raven zaščite, cenovnega ranga 10 000EUR+. Ne ebay senzorčki variante.


Industrijska raven je v praksi najem varnostne službe(GVS, G7, RIVAL,...) in njihove tehnične opreme + intervencija. Če kdo želi več, se najame še n število varnostnikov, ki so stalno prisotni na varovanem objektu.

V praksi pa cucka daš za dvojno ograjo in daš napis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Raptor F16 ::

louser je izjavil:


V praksi pa cucka daš za dvojno ograjo in daš napis.


Jo boš ti plačal?

louser ::

Plačal kaj?
To je tvoja naloga, da kot lastnik psa obiskovalcim onemogočiš stik s psom.
Če pa ta obiskovalec prvo ograjo preskoči, ta drugo pa reže s flekso, si bo verjetno sam kriv, da se je vrgel k zveri.

jype ::

Daleč najbolš je met vse odprt, da lahko hitr vidjo da tko al tko ni nč za vzet.

Furbo ::

xmetallic je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Industrijska raven je v praksi najem varnostne službe(GVS, G7, RIVAL,...) in njihove tehnične opreme.

Oprema teh služb ni ravno vrh tehnologije. Zazna gibanje in prižge lučko v nadzornem centru.

Kaj pa ti priporočaš?
Face ID namontiran na pehotne mine?
Kakšen sistem pa naredi kaj več, kot da zazna gibanje in ga morda še posname?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

louser ::

GDPR ti to onemogoča, pa tako ali tako boš rabil varnostno službo, ki lahko drži te podatke.
Za biometrične pa sploh oh in ah omejitve.

Raptor F16 ::

louser je izjavil:

Plačal kaj?
To je tvoja naloga, da kot lastnik psa obiskovalcim onemogočiš stik s psom.
Če pa ta obiskovalec prvo ograjo preskoči, ta drugo pa reže s flekso, si bo verjetno sam kriv, da se je vrgel k zveri.


Se midva pogovarjava o obiskovalcih ali o vlomilcih?

Razjasni si pojme.

mat xxl ::

Pozna, kdo kak enostaven ali celo modulen sistem, ki bi bil v osnovi neviden ali skrit, le, ko se kaj zgodi te pokliče na gsm in predvaja sliko in potem sam ukrepaš.

Gre za zaščito stanovanja v nadstropju, vrata so ok.

Sicer pri meni ni nič takega, da bi koga namamilo, razen 4 leta starega LCD ja in še kaka malenkost, vendar sem videl pri nekem znancu, ki so mu med dopustom povsem premetali stanovanje, očitno profiči, vse predale odpirali od spodaj na gor enemu, kjer je imel dvojno dno predala, ne vem, kako so ugotovili so tudi to dno zlamali, no tam je imel samo dokumente, kar so vse pustili, tako da ta človek niti ne ve ali so mu ali ne sploh kaj odnesli, so pa razbili, kar nekaj stvari in očitno so si vzeli, kar nekaj ur in temeljito vse pregledali.

Ta znanec se sedaj počuti, kot bi mu kdo ženo zlorabil in zato me zanima kaka taka zaščita smart, kot so za smart hiše ..., bolj to, da si obveščen, potem pa že pošlješ koga, da nimajo ravno nekaj ur časa......

dxx ::

mat xxl je izjavil:

Pozna, kdo kak enostaven ali celo modulen sistem, ki bi bil v osnovi neviden ali skrit, le, ko se kaj zgodi te pokliče na gsm in predvaja sliko in potem sam ukrepaš.

Gre za zaščito stanovanja v nadstropju, vrata so ok.

Sicer pri meni ni nič takega, da bi koga namamilo, razen 4 leta starega LCD ja in še kaka malenkost, vendar sem videl pri nekem znancu, ki so mu med dopustom povsem premetali stanovanje, očitno profiči, vse predale odpirali od spodaj na gor enemu, kjer je imel dvojno dno predala, ne vem, kako so ugotovili so tudi to dno zlamali, no tam je imel samo dokumente, kar so vse pustili, tako da ta človek niti ne ve ali so mu ali ne sploh kaj odnesli, so pa razbili, kar nekaj stvari in očitno so si vzeli, kar nekaj ur in temeljito vse pregledali.

Ta znanec se sedaj počuti, kot bi mu kdo ženo zlorabil in zato me zanima kaka taka zaščita smart, kot so za smart hiše ..., bolj to, da si obveščen, potem pa že pošlješ koga, da nimajo ravno nekaj ur časa......

Jaz sem si kupil kitajsko kamero za 40eur. Dostop preko telefona, motion detection, alarm.
Edit: to imam za varovanje dveh avtomobilov(starodobnika) in gokarta. Kamera pokrije skoraj vse, ni šans, da kdo gre mimo in se alarm nebi sprozil(wifi/4g obvestilo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

DeeJay ::

Vlomilci ti lahko izklopijo elektriko in ostaneš brez vsake zaščite.
Če hočeš met bulletproof pol rabiš imet varnostni sistem priklopljen na UPS. Prav tako more imet backup na mobilno omrežje, če slučajno prekinejo hišni internet.
Sam imam doma to rešeno s Hue, ki ga že itak nucam za luči in imam skor v vsaki sobi tud senzor za detekcijo prisotnosti (za ogrevanje/hlajenje). Ko nas ni doma mi tud javla na telefon, če slučajno kater senzor zazna gibanje. Tuki je problem, če maš v stanovanju pse ali mačke, ker pol to ne pride v poštev.
Hue, modem in router imam priklopljen na UPS in tud preden bi prišli do vsega tega, bi jih že velikokrat zaznalo. V primeru izpada interneta preklopi na 3G.
Men je to dovolj in tud lepo deluje (testirano s taščo, ko je med dopustom prihajala zalivat rože :)) Če bi karkoli zaznalo imam dost sosedov, ki lahko v manj kot minuti pridejo pogledat kaj se dogaja.

dxx ::

Edino če me odklopi iz elektrike že na trafotu, če hoče do elektro omarice, mora mimo kamere.

DeeJay ::

No sej lahko majo tud signal jammerje, sam s tako opremo lih ne bodo šli 4 leta star televizor krast :)

WhiteAngel ::

DeeJay je izjavil:

No sej lahko majo tud signal jammerje, sam s tako opremo lih ne bodo šli 4 leta star televizor krast :)


Imaš zunanji service, ki ti pinga kamero in če ta dol pade, je nekaj narobe (zmanjkalo štroma, interneta, signal jammer). Druge ni.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517115 (1414) biserx
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515530 (1103) G_mAn
»

Vlomi v soseski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317692 (11777) T-h-o-r
»

Kakšna je kazen za vstop na prepovedano območje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510326 (7398) jype
»

Tudi slovenska policija razmišljala o nakupu Hacking Teamovega trojanca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10241341 (35757) matijadmin

Več podobnih tem