» »

vhodna vrata za hišo

vhodna vrata za hišo

1
2
»

korenje3 ::

Protivlomna vrata so ponavadi za objekte, kjer je več stanovalcev hkrati.

Za hiše so pa tile varnostni sistemi brezveze, kot je že nekdo rekel pridejo skozi okno. Razen če imaš protibalistično steklo na oknih, potem se izplača razmišljat o varnostnih vratih. Ponavadi pa pomaga že 12 oz 16mm debelo laminirano steklo. To težko razbiješ.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

c3p0 ::

borut_p je izjavil:

Priloznostni tatovi gredo tja, kjer jim bo najlazje. Za profije pa ni mej ... ne bos nasel varnostnega sistema, ki bi jih zadrzal.
Tako da ... malo bolj varna morajo izgledati kot sosedova pa okna zapirat. Kaksno luc na senzor zmontirat ipd


Rabi čas in motivacijo, pa če je wunderking vlamljanja. Če je pred vhodom kamera, bo moral najprej glede tega kaj storit, lastnik je lahko opozorjen ves ta čas. Bo raje šel na drugo hišo.

Avenger ::

Namest protivlomnih vrat vzemi rajš alarm. Vrata pa morajo bit vseeno solidna, trdna, mislim, da jaz ne bi imel plastike... moji imajo lesena vrata odkar hiša stoji, enih 50 let. Parkrat so bila prebarvana, sicer zgledajo čisto ok. Je pa res, da niso baročno izrezljana, ker konture šmirglat je res zoprno, tko da je bil vsakič easy job.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Jnou ::

Pa ima kdo kako statistiko koliko je sploh vlomov na let v Sloveniji? Se mi zdi strah pretiran in da je tega zelo malo, lahko pa se motim.

korenje3 ::

Leta 2020 je bilo 3705 vlomov. in pa cca 40000 premoženjskih oškodovanj
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

borut_p ::

Jnou je izjavil:

Pa ima kdo kako statistiko koliko je sploh vlomov na let v Sloveniji? Se mi zdi strah pretiran in da je tega zelo malo, lahko pa se motim.


Vlomov bo vedno vec. Primerno varovanje tako pride vedno prav.
Jaz imam garazo izpostavljeno direktno na cesto ... posledicno mi lahko avto odpeljejo ko spim. Sem zmontiral tri locene sisteme, vse na kabel ... upam da vzdrzijo :):)

fikus_ ::

Kaj ta tretji je 240V na kljuki garažnih vrat? :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Ko govorimo o protivlomnih blokovskih, gasilci samo v jok padejo, ko pridejo pred taka vrata. Bolje, da se betonske stene lotijo, kot takih vrat. Bodo prej skozi.
Edina realna opcija, v doglednem času je, da jih vržejo skupaj s štokom ven.

Ampak pri zunanjih vhodnih to ne pride v poštev. Nimajo dovolj prostora vmes za mehanizem.
Je pa dejstvo, da bo samo nor vlomilec rinil skozi vhodna vrata, v kolikor je na voljo še kakšna druga odprtina v objektu.
Razen če se loti cilindra. To je edina možna varianta.

IL_DIAVOLO ::

Kamere so naceloma cenejse od pol meter debelih vrat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

In kaj ti pomagajo?
Ohišje za kamere je še cenejše od kamer.

IL_DIAVOLO ::

Da se lopov loti druge bajte ali pa bo vse vrnil nazaj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

permit ::

korenje3 je izjavil:

Protivlomna vrata so ponavadi za objekte, kjer je več stanovalcev hkrati.

Za hiše so pa tile varnostni sistemi brezveze, kot je že nekdo rekel pridejo skozi okno. Razen če imaš protibalistično steklo na oknih, potem se izplača razmišljat o varnostnih vratih. Ponavadi pa pomaga že 12 oz 16mm debelo laminirano steklo. To težko razbiješ.


Kaj pa rešetke na oknih (seveda le v kleti in pritličju)? Vidim, da večina tega ne prakticira, zakaj?

GupeM ::

1. Grdo
2. Včasih je lažje kakšno stvar skozi okno spravit noter ali ven.

korenje3 ::

permit je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Protivlomna vrata so ponavadi za objekte, kjer je več stanovalcev hkrati.

Za hiše so pa tile varnostni sistemi brezveze, kot je že nekdo rekel pridejo skozi okno. Razen če imaš protibalistično steklo na oknih, potem se izplača razmišljat o varnostnih vratih. Ponavadi pa pomaga že 12 oz 16mm debelo laminirano steklo. To težko razbiješ.


Kaj pa rešetke na oknih (seveda le v kleti in pritličju)? Vidim, da večina tega ne prakticira, zakaj?


Mogoče zato ker se počutijo varne, ali pa imajo ograjeno parcelo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

borut_p ::

fikus_ je izjavil:

Kaj ta tretji je 240V na kljuki garažnih vrat? :D


:) dobra

senzor dvignjenosti vrat; senzor gibanja v garaži in kamera v garaži.

link_up ::

se vedno je najboljsa zascita human tracking kamera + osvetlitev... folku se kar zmesa, ko te tracka. :) pobegnejo hitreje kot macke :) sploh so fine tiste, ki ti se z lucko posvetijo v faco in nic vec ne vidis :D Seveda se mora osvetliti 10x10 m z reflektorjem + flash v faco.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Invictus ::

Daj kak link :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Moral bi še kakšen zvočni efekt zmontirat zraven, recimo od Combine Sentry Gun iz HalfLife >:D

link_up ::

Invictus je izjavil:

Daj kak link :D.


https://www.aliexpress.com/item/4000113...

matobeli je izjavil:

Moral bi še kakšen zvočni efekt zmontirat zraven, recimo od Combine Sentry Gun iz HalfLife >:D


tudi to zna :D ima ze celo notri neko kitajsko lady, ki te nazene.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

edi123 ::

Mene pa zanima ce ima kdo se drug na alu vhodnih vratih težavo da se na njih nabira kondenz na notranji strani? Hisa je nova, leto dni stara s talnim ogrevanjem. In zdaj ze par dni opazam da so mokra vrata v visini cca. 1m. Je to kaksna napaka vrat ali je to "normalno" zaradi temperaturnih razlik?

feryz ::

Glih normalno ni.
Se pa dogaja mnogim. Dejavnikov za to je lahko mnogo.
Piha ti nič ne? Poglej če so tesnila različno umazana, mokra ali kaj podobnega.
Pa, seveda, zaklenjena morajo biti.

edi123 ::

Piha nic. Sem pa opazil sele danes da je stena spodaj tik nad ploscicami mokra tik ob vratih cc. 5x5cm velik moker flek.

Hisa je bila lani zgrajena letos ppzimi noter dana okna in spomladi ometana, pobarvana, fasada avgusta.

Tak da se je vlage v hisi ampak mi zdaj ta flek res ni jasen od kod se je vzel.

dvojka ::

Inotherm pri meni so popolnoma suha od vgradnje že več let. Kondenz pomeni samo eno, da vrata niso najbolj optimalno izolirana.

z3ro ::

Reklamiraj, to ziher ni normalno..+ očitno imaš toplotni most glede na to da je tudi stena vlažna. Poslikaj ter pošlji izvajalcu.

DimmniBurek ::

Kako ste zadovoljni z Inotherm vhodnimi vrati za novogradnjo? Odnos, montaža? Za Pirnarja sem slišal da niso (več) tako dobri? Priporočate kaj drugega še?
There Is No Stronger Drug Than Reality

biserx ::

Imam Inotherm slabe 3 leta in BP, kolega je imel z Pirnarjem hude probleme. Vrata so pokala tako, da se mu je otrok ponoči zbujal zaradi tega. Bil v eno na liniji z reklamacijami in po nekaj mesecih in živcih so prišli in zamenjali, zdaj je ok. So pa obojna vrata nekje v istem cenovnem rangu cca. 2,5k€
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515664 (1237) G_mAn
»

Vhodna vrata

Oddelek: Loža
173721 (708) Alien123
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625828 (20686) UganiKdo
»

Menjava vhodnih vrat v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9814609 (11825) Invictus
»

Hišna vhodna vrata - nova (katera) ali adaptacija

Oddelek: Loža
208362 (4735) fikus_

Več podobnih tem