» »

Vlamljanje in zaščita

Vlamljanje in zaščita

1 2 3
4
»

WizzardOfOZ ::

Namesto strelnega orožja imaš neubijalske zadeve. Recimo posebaj izdelane pištole (tippmann, byrna SD) na podobne metke kot paintball (enak kaliber - .68), le da so metki (kuglice) nafilane s solzivcem. Dovolj je en strel, pa bo vlomilec jokal vsaj pol ure.
tippmann tipx

byrna SD
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Namesto strelnega orožja imaš neubijalske zadeve. Recimo posebaj izdelane pištole (tippmann, byrna SD) na podobne metke kot paintball (enak kaliber - .68), le da so metki (kuglice) nafilane s solzivcem. Dovolj je en strel, pa bo vlomilec jokal vsaj pol ure.
tippmann tipx

byrna SD

Tole je videti še najbolj primerno. Še posebej glede na to, da je pri nas verjetnost oboroženega ropa precej neznatna.
Lahko pa z napačnim strelom na napačno mesto še vedno povzročiš škodo?

WizzardOfOZ ::

Škodo naredi tudi paintball kugla, če zadane na nepravo mesto, zato imaš na paintballu vsaj očala za zaščito oči. Ampak pri samoobrambi, ko te bo vlomilec zbudil ponoči in prestrašil ženo pa otroke, verjetno ne boš gledal, kam ciljaš, samo da bo zadelo tarčo, večkrat.

Jaz tippmanna uporabljam za paintbal z majhno predelavo CO2 tanka, da ga polnim iz velike flaše in ne s CO2 bombicami. Je kr uporaben za sidearm.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PetarVeliki ::

Ne filozofirajte, da boste napadalca, lopova ustavili z airsoft igracami in drugimi fracami. Z adrenalinom napojenega cloveka, lahko adekvatno ustavis samo z velikim kalibrom, ki ima veliko zaustavno moc in majhno prebojnost. Ne bom trdil, da je 22lr, 7.65mm, 7.62x25 slab za samoobrambo, je pa bolje za varovanje doma gledat vecje kalibre seveda polnooplasceno zrno, ker se po nasi zakonodaji ne smes branit z ekspanzijskim strelivom(lovska municija, dumdum ipd.).

ales85 ::

PetarVeliki je izjavil:

Ne filozofirajte, da boste napadalca, lopova ustavili z airsoft igracami in drugimi fracami. Z adrenalinom napojenega cloveka, lahko adekvatno ustavis samo z velikim kalibrom, ki ima veliko zaustavno moc in majhno prebojnost. Ne bom trdil, da je 22lr, 7.65mm, 7.62x25 slab za samoobrambo, je pa bolje za varovanje doma gledat vecje kalibre seveda polnooplasceno zrno, ker se po nasi zakonodaji ne smes branit z ekspanzijskim strelivom(lovska municija, dumdum ipd.).

Ti pa malo prevec filme gledas. Seveda je taksen scenarij mozen, ne pa ravno verjeten. Nismo se kot v USA.
Sicer pa tista zgoraj ima naboje s pepper sprejem, kar doda malo dodatnega odvracanja. Ali bos sedaj rekel, da vsem vlomilcem tudi to ne more do zivega?

WizzardOfOZ ::

Krogljic je več vrst.
- plastične in gumijaste (sem imel konkretno 7cm modrico po srečanju s plastično)
- kuglica polnjena s prahom (neka kombinacija CS spreja in ene kemikalije v prahu - po enem strelu v telo, se razprši prah v premeru vsaj enega metra - nekje 20 minut si spiraš oči s čisto vodo in res težko dihaš)
- kuglica polnjena s "pepper sprejem" (solzivec, nekje 10 minut jokaš, peče te v nosu, ustih, po celem obrazu, zelo težko dihaš)

Razlika med CS in pepper varianto je da te po pepper varianti peče tudi koža na obrazi, medtem ko te po CS-u ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PetarVeliki ::

Lahko se branite tudi z macetami, sekirami mi je vseeno... jaz se pac z paintball, airsoft ne mislim branit. Tecaj varnega rokovanja z orozjem stane manj kot 200e, letna clanarina v sportnem strelskem drustvu 100e, nekaj papirologije na upravni enoti, zdravniski in Arexova pistola 9mm za 600e. Za manj kot 1300e si usposobljen in imas soliden kos orozja, brez nekih igrac.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

Ko jo bos uporabil (no, upam, da nikoli), bos pa placal in morda sel v zapor.

WizzardOfOZ ::

PetarVeliki je izjavil:

Lahko se branite tudi z macetami, sekirami mi je vseeno... jaz se pac z paintball, airsoft ne mislim branit. Tecaj varnega rokovanja z orozjem stane manj kot 200e, letna clanarina v sportnem strelskem drustvu 100e, nekaj papirologije na upravni enoti, zdravniski in Arexova pistola 9mm za 600e. Za manj kot 1300e si usposobljen in imas soliden kos orozja, brez nekih igrac.


Zakaj matranje, greš do nabiralcev plemenitih kovin, kupiš kalaša s 100 metki za 300€ in si konkretno oborožen. V končni fazi boš šel tako ali tako v zapor zaradi uboja, tako da ti bo pri nabavi kalaša več ostalo za odvetnika. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PetarVeliki ::

ales85 je izjavil:

Ko jo bos uporabil (no, upam, da nikoli), bos pa placal in morda sel v zapor.



PetarVeliki je izjavil:

Naucite se termine skrajna sila in silobran. Pa tudi ce boste storili kaznivo dejanje pri teh dveh terminih, kriminalistom in preiskovalnemu sodniku, nic ne odgovarjajte in ne podajajte izjav. Pravilo petih besed JAZ NIMAM NIC ZA POVEDATI. To je vse kar jim povejte. Ko pride do sojenja na sodiscu, boste pod manjsim stresom kot na policijski postaji in pred preiskovalnim sodnikom in tam povejte svoje stalisce seveda z pravnikom z katerim morate vzpostaviti zaupanje in dober odnos.

Jaz sem skozi zivljenje dal veliko usposabljanj in se pomnim, kaj nam je interno povedal eden od predavateljev. Ce ze uporabite strelno orozje(Bog ne daj seveda) v silobranu(kot civilisti, varnostniki), ga uporabite suvereno do konca sicer boste za poskodbe lopovu placevali dozivljensko. Kdor razume razume.


Tudi jaz upam, da nikoli ne pridem v tako situacijo si pa ne delam utvar. Raznorazne amok situacije bodo pa se naprej cia agenti rezirali, ker samo tako lahko drzijo v strahu ljudi zato je ok biti usposobljen.

WizzardOfOZ je izjavil:

PetarVeliki je izjavil:

Lahko se branite tudi z macetami, sekirami mi je vseeno... jaz se pac z paintball, airsoft ne mislim branit. Tecaj varnega rokovanja z orozjem stane manj kot 200e, letna clanarina v sportnem strelskem drustvu 100e, nekaj papirologije na upravni enoti, zdravniski in Arexova pistola 9mm za 600e. Za manj kot 1300e si usposobljen in imas soliden kos orozja, brez nekih igrac.


Zakaj matranje, greš do nabiralcev plemenitih kovin, kupiš kalaša s 100 metki za 300€ in si konkretno oborožen. V končni fazi boš šel tako ali tako v zapor zaradi uboja, tako da ti bo pri nabavi kalaša več ostalo za odvetnika. :))


Ne priporocam bilo komu, da poseduje ilegalno strelno orozje, sploh pa ne da neki nevesci orozja posedujejo doma vojasko avtomatsko orozje. Najprej se usposobite za varno rokovanje, spoznajte 10 temeljnih pravil, spoznajte zakonodajo, kalibre ipd... Ce ma pa kdo zeljo kupit kalasnikovko lahko kupi kot zbirateljsko avtomat(brez moznosti nabave municije) ali PAP kot sportno/lovsko.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

kriptobog je izjavil:


Ko sem delal bajo sem se pogovarjal s firmo, ki skrbi za varovanje ulice in smo govorili o video nadzoru in so rekli, da samo video nadzor je brezveze, ker nikogar ne odvrne od vloma. Da je dalec najbolj efektiven glasen alarm. Tako smo na okna in vrata montirali senzorje, ki imajo vgrajen piskac, ki je tako glasen in neprijeten, da zbudo vse sosede ce se sprozi.


4 kamere okoli hiše (za alarm ne ve, lahko pa predpostavlja da je, če so tudi kamere), ali hiša brez kamer. Ropar bo šel raje na katero? Razen če si misli, da nekaj pa sigurno skrivajo, če imajo toliko kamer.

mirator ::

Nekje sem slišal ali prebral. Naključni tatovi si vzamejo vse, razen časa. Seveda pa to za profesionalce niti slučajno ne velja. Oni si najprej vzamejo veliko časa, da natančno preučijo predvideno žrtev, potem pa ne glede na krokodile, tromblone ali karkoli drugega poberejo, kar so se namenili.

borut_p ::

V še tako zaščiteno hišo se da vlomit in jo oropati. Ce si tarca profijev, ti skoraj ni pomoci. Najvec vlomov pa je s strani priloznostnih in tistih iz nuje.
Tukaj pa so razni alarmi (vidna sirena), kamere dovolj, da bo sel raje k sosedu.

kamiKaZaA ::

Samo v inforamcijo::

kamiKaZaA -> čas prve prijave: 2009
kamiKaZaaA -> čas prve prijave: 2022 = troll account od @zmaugy

Naj ima veselje ta bučko, ki si je odprl račun: kamiKaZaaA

kamiKaZaA ::

Velika zahvala moderatorjem, da ste počistili vse komentarje od trolla kamiKaZaaA.

Odlično opravljeno moderatorsko delo..
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517350 (1649) biserx
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515705 (1278) G_mAn
»

Vlomi v soseski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13318012 (12097) T-h-o-r
»

Kakšna je kazen za vstop na prepovedano območje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510412 (7484) jype
»

Tudi slovenska policija razmišljala o nakupu Hacking Teamovega trojanca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10241681 (36097) matijadmin

Več podobnih tem