» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
4 / 24
»»

sleby ::

Vidim, da je tule bolj aktivno.. Kaksno fiksno obrestno mero se da trenutno izpogajat za stanovanjski kredit? NLB je naracunal 2.5%, ima kdo drug kaksno nedavno izkusnno se z drugimi bankami?

Likalnik ::

2,3% Gorenjska banka...več kot pol leta nazaj....sedaj baje da so še celo bolj ugodne.
Banka Koper - Intesa še boljša OM kot 2,3%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

k120l ::

Ta teden 1.3% NLB variabilna 225k€ - 30 let ali pa fiksna 2.45% enako 30 let.

RockyS ::

EOM si dobil 1.3 na 30 let? V kateri poslovalnici,če ni skrivnost?

peky ::

Ravnokar refinanciram kredit na 20 let s fiksno obrestno mero 2.7% pri UCB iz l. 2018.

Za osnovo sem vzel banke, ki imajo najnižjo obr. mero že pri online izračunu.

Izpogajane obrestne mere za 20 let s fiksno obrestno mero (jesen 2020):
Delavska hranilnica: 2.4%
Intesa Sanpaolo: ? (ne morejo izenačiti 2.1% obr. mero pri Abanki)
Abanka: 2.1%
UCB: 1.9%

Pri UCB imam že podpisano kreditno pogodbo za 1.9%.

svecka ::

Ko ti uspe refinancirati kredit, bi prosil za podrobnejšo razlago (stroški itd). Tud sam imam podoben kredit kot ti in me interisira podobno kot ti.

Tody ::

Greš na banko in rečeš da hočeš refinancirat kredit. Zmeniš se za boljše pogoje, banka ti poplača stari kredit in plačuješ pač novega novi banki. Stroški so vrjetno podobni kot pri najetju kredita prvič. Kakega cenilca ti ni treba plačat ali pač odvisno kako se zmeniš

peky ::

Imam dva stroška, 1% penalov na obstoječ kredit in strošek notarja. Nove cenitve nisem potreboval.

Invictus ::

Moja obrestna mera je trenutno 1,39%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Kvatebrigic ::

Fantje, dajmo enkrat za zmeraj - izjave tipa: moja obrestna mera je x,x% nima čisto nobene veze, če ne poveš zraven za kakšen znesek se gre, ker OM variira glede na višino zneska. Beri: v banki boš dobil 2,3% OM za 100k€ na 20 let in 2,7% za 200k€ na 20 let. Zato prosim pišite višino kredita, OM in dobo odplačevanja.

boolsheat ::

Pred mesecem SKB - 115k, 25 let, euribor 3m + 1,55% OM.

Dzhimen ::

Zanimam se za kredit pa me zanima kake obrestne mere so kaj normalne v teh časih, lahko kdo deli kake izkušnje?

Pri NKBM imam ponudbo za 66.000 € kredita na 20 let s fiksno obrestno mero 2.3% z zastavljeno nepremičnino. Baje brez stroškov odobritve.

Kako ste vi pristopali k stvari, da ste dobili obrestno mero okoli 2% (@peky pol leta nazaj, recimo). Kaj grem zdaj s to ponudbo k vsem drugim bankam in pridobivam boljše ponudbe dokler se da, ali kako?

Invictus ::

Tako nekako...

boolsheat je izjavil:

Pred mesecem SKB - 115k, 25 let, euribor 3m + 1,55% OM.

A ti upoštevajo negativen EURIBOR?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

koko7181 ::

Dzhimen je izjavil:

Zanimam se za kredit pa me zanima kake obrestne mere so kaj normalne v teh časih, lahko kdo deli kake izkušnje?

Pri NKBM imam ponudbo za 66.000 € kredita na 20 let s fiksno obrestno mero 2.3% z zastavljeno nepremičnino. Baje brez stroškov odobritve.

Kako ste vi pristopali k stvari, da ste dobili obrestno mero okoli 2% (@peky pol leta nazaj, recimo). Kaj grem zdaj s to ponudbo k vsem drugim bankam in pridobivam boljše ponudbedokler se da, ali kako?


Pri NKBM dobil 1.9% fiksno za 90k kredita za 20 let, pravtako zastava nepremičnine. Sprva rekli 2,1%, nato sem malo pritiskal, da so poslali prošnjo nekomu višje in je šlo skozi. Sem pa šel zgolj še k NLB kjer so ponujali tudi 2,1% in še zahtevali življenjsko zavarovanje, ampak ker do sedaj nisem bil problematična stranka NKBM sem raje na njih pritisnil. V kolikor imaš čas, je verjetno res smiselno da hodiš okoli in zbijaš ponudbo, ampak ne upaj preveč, ker to klicarjenje in pisanje X emailov tudi njim ni v veselje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: koko7181 ()

Glodko ::

Koko kakšen del celotne kupnine si imel v gotovini? Koliko ti sedaj odbijejo za minimalca? Ali še vedno KBM gleda samo plačo, malico in prevoz pri ugotavljanju kreditne sposobnosti?

PromeuZ ::

1,8% fiksne pri SKB; 123k kredita za 20 let. Pogoja zgolj hipoteka in prenos plače. Spremenljivo vsi ponujajo okoli 1,3%.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PromeuZ ()

Tody ::

2 naj ti dajo... Drugače se hitro da dobit ponudbe, sploh ne rabis kaj okol hodit kak email posljes kak telefon obrnes pa je. Zdaj so se vsi prilagodil in majo raje ce ne gledajo tvoje face ko ti lažejo kako dobro ponudbo so ti dal

kuglvinkl ::

PromeuZ je izjavil:

1,8% fiksne pri SKB; 123k kredita za 20 let. Pogoja zgolj hipoteka in prenos plače. Spremenljivo vsi ponujajo okoli 1,3%.


To je tvoja izkusnja v teh dneh al kako?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Vprašanje glede hipoteke. A vam je šlo na hipoteko celo premoženje (morebitne druge nepremičnine, itd) ali samo nepremičnino za katero je vzet kredit?

Ker vsaj nekatere banke imajo čudno prakso, zahtevajo cenitev kupovane nepremičnine, določen % pologa, potem pa na hipoteko obesijo celotno premoženje.
Delavska hranilnica je taka recimo.

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

Vprašanje glede hipoteke. A vam je šlo na hipoteko celo premoženje (morebitne druge nepremičnine, itd) ali samo nepremičnino za katero je vzet kredit?

Ker vsaj nekatere banke imajo čudno prakso, zahtevajo cenitev kupovane nepremičnine, določen % pologa, potem pa na hipoteko obesijo celotno premoženje.
Delavska hranilnica je taka recimo.


Če te prav razumem hočeš rečt, da si kupil nepremičnino dal 20% svojega keša, cenil nepremičnino KATER boš kupil, pol so pa ti dali hipoteko na nepremičnino ki jo že imaš v lasti in še tole?

Zakaj si jim pa povedal da maš še eno nepremičnino in zakaj si podpisal tole?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

ginekk je izjavil:

Vprašanje glede hipoteke. A vam je šlo na hipoteko celo premoženje (morebitne druge nepremičnine, itd) ali samo nepremičnino za katero je vzet kredit?

Ker vsaj nekatere banke imajo čudno prakso, zahtevajo cenitev kupovane nepremičnine, določen % pologa, potem pa na hipoteko obesijo celotno premoženje.
Delavska hranilnica je taka recimo.


Verjetno je odvisno koliko % bi vzel kredita, glede na ceno stanovanja in razliko do cenilceve vrednosti.

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Vprašanje glede hipoteke. A vam je šlo na hipoteko celo premoženje (morebitne druge nepremičnine, itd) ali samo nepremičnino za katero je vzet kredit?

Ker vsaj nekatere banke imajo čudno prakso, zahtevajo cenitev kupovane nepremičnine, določen % pologa, potem pa na hipoteko obesijo celotno premoženje.
Delavska hranilnica je taka recimo.


Če te prav razumem hočeš rečt, da si kupil nepremičnino dal 20% svojega keša, cenil nepremičnino KATER boš kupil, pol so pa ti dali hipoteko na nepremičnino ki jo že imaš v lasti in še tole?

Zakaj si jim pa povedal da maš še eno nepremičnino in zakaj si podpisal tole?



Glede premoženja sprašujejo itak, to je standard verjetno, ker tako bolje ocenijo tveganje.
Ni bilo zaresne sile. Moj delež je bil 40%, cena stanovanja je bila 2.5k nad cenitvijo (torej zanemarljivo), cel kredit pa imam že pokrit.

Bilo pa je nenavadno, ta tega niso izpostavili vse do notarja in da take podrobnosti banke zamolčijo. Zato me zanima kakšna praksa je pri drugih.

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Vprašanje glede hipoteke. A vam je šlo na hipoteko celo premoženje (morebitne druge nepremičnine, itd) ali samo nepremičnino za katero je vzet kredit?

Ker vsaj nekatere banke imajo čudno prakso, zahtevajo cenitev kupovane nepremičnine, določen % pologa, potem pa na hipoteko obesijo celotno premoženje.
Delavska hranilnica je taka recimo.


Če te prav razumem hočeš rečt, da si kupil nepremičnino dal 20% svojega keša, cenil nepremičnino KATER boš kupil, pol so pa ti dali hipoteko na nepremičnino ki jo že imaš v lasti in še tole?

Zakaj si jim pa povedal da maš še eno nepremičnino in zakaj si podpisal tole?



Glede premoženja sprašujejo itak, to je standard verjetno, ker tako bolje ocenijo tveganje.
Ni bilo zaresne sile. Moj delež je bil 40%, cena stanovanja je bila 2.5k nad cenitvijo (torej zanemarljivo), cel kredit pa imam že pokrit.

Bilo pa je nenavadno, ta tega niso izpostavili vse do notarja in da take podrobnosti banke zamolčijo. Zato me zanima kakšna praksa je pri drugih.


Jaz bi se zbunil... zagotovo to ni normalno, ko sem jaz kupoval nepremičnino sem imel napisan na sebe tudi vikend od staršev že nekaj let in tega nisem niti omenil... moj delež je bil 40% in je hipoteka le na nepremičnino ki sem jo kupil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

meni so pri NLB dali ponudbo za fixno tam okoli 2% (2,05?) za 150k / 20 let. če se pogajaš tudi drugod bi moralo pasti pod 2.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

HitraSperma ::

Ali navajate OM ali EOM ko pišete o obrestnih merah?
fgdsfjk

svecka ::

Na vseh bankah sem povprašal isto: hipotekarni 80k za 18 let fiksna obrestna mera

Unicredit 1.9% fiksno z zavarovanjem 3000EUR + cenitev + stroški odprtja.
NLB 1.65% fiksno z zavarovanjem 3000EUR in premium tekočega računom (14EUR na mesec) + cenitev + stroški odprtja (brez premium tekočega računa 1.8%).
NKBM 1.9% fiksno z zavarovanjem 1500EUR + cenitev + 0 stroškov odprtja.

Čakam še SKB odgovor. Ostale banke ne pridejo blizu, četudi ponujam konkurenčno ponudbo druge banke.

Bodite pozorni na zavarovanje. Za zavarovanje se vam ne splača dajat VEČ denarja (enkratni plačani znesek), kot če bi naprimer prišparali, če vzel nižjo obrestno mero. Konkretno v mojem primeru pride življenjsko zavarovanje kredita na Triglavu 1500EUR (NKBM), na ostalih bankah pa 3000EUR kar sem mi ne splača, saj za 0.2% razlike v obrestni meri prišparam okrog 1300EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

PromeuZ ::

@kuglvinkl iz preteklega meseca.

Kot sem nekje že zapisal, NKBM in Intesa sta bili najbolj smotani - brez kontraponudbe se sploh ne pogajamo. BKS (samo spremenljiva) in Sberbank (kombinirana 10+10 ali samo spremenljiva) nista imela FOM na 20 let. Ostali so imeli višjo obrestno mero ali pogojevali z dodatnimi zavarovanji / varčevanji kar se potem nabere.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Jerry000 ::

Ampak a ni tako da je spremenljiva OM en mal riziko na 25 let? Kolikor sem slišal se ta na 6mesecev spreminja, in lahko kar veliko preplačaš v takem časovnem obdobju. Pri fiksni pa vsaj veš koliko bo in to bo konstantno. Ne vem, sprašujem, da ne bote napadal kot je značilno za slo-tech :)

link_up ::

abanka daljnega 2012 je dala 60k€ za 1.313% spremenljive obr. m. na 15 let. Carska banka! rip
In and Out

Alien123 ::

Jerry000 je izjavil:

Ampak a ni tako da je spremenljiva OM en mal riziko na 25 let? Kolikor sem slišal se ta na 6mesecev spreminja, in lahko kar veliko preplačaš v takem časovnem obdobju. Pri fiksni pa vsaj veš koliko bo in to bo konstantno. Ne vem, sprašujem, da ne bote napadal kot je značilno za slo-tech :)


Kaj tukaj nihče ne ve razmišljat?
Fiksna se tudi lahko spremeni. Kaj boš veliko preplačal, euro ni švicarski frank. A misliš, da se v 25ih letih najemnina ne bo spremenila?

jabe ::

Fix se ne more spremeniti, razen če to izrecno v pogodbi piše.

Z novembra 2020, na 12 let spremenljiva 1,3%. Edina pogoja, hipoteka na nepremičnino in prenos plače vsaj na osnovni račun kreditojemalca. Ker je kreditojemalec le moj, torej meni ni bilo treba nič prenašati, čeprav sem se predjala na pozitivni udobni račun, ki je zastonj in kar je bilo najvažneje, nisem nikakršen porok. Ostalih zadev ravno tako nisva hotela: zavarovanj, varčevanj, nekih dražjih TRR paketov, porostev ipd.

Druge banke spremenljive takrat niso hotele dati pod 1,5. Fix je pa približno taka bila kot danes, ampak me ni zanimala.

teslam2 ::

dobil 2 leti nazaj 2,5% fiksno, zdele kolega bp dobil 1,8% fiksno, tako da krediti so se pocenili v zadnjem casu

Lonsarg ::

Jap, jaz sem dobil takrat 2.5%, zdele preko emailov jim pošiljam konkurenčne ponudbe in grozim z prenosom kredita drugam, če mi ne znižajo :)

Taip4n ::

Izračunaj koliko te bo ponovno stala odobritev, cenitev, hipoteka itd. na drugi banki. Verjetno se ti bo še vedno izplačalo vendar vseeno je za preveriti.

Lonsarg ::

Sem si izračunal (in mi šele pri cirka 0.3% razlike pokrije stroške menjave banke, kaj šele da bi pokril živce zaradi birokracije). Zato pa bi raje videl da mi obstoječa banka zniža :)

Tody ::

Na UniCredit niso hotel narediti anexa ampak nov kredit ampak iz 2,5 na 1,9 se je splačal.
80 k za 15 let fix

Taip4n ::

Pri SKB so uredili aneks.

Lonsarg je izjavil:

Sem si izračunal (in mi šele pri cirka 0.3% razlike pokrije stroške menjave banke, kaj šele da bi pokril živce zaradi birokracije). Zato pa bi raje videl da mi obstoječa banka zniža :)

Če imaš sedaj otroke, ki jih prej nisi imel, ti bodo po novem tudi to upoštevali v kreditno sposobnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

jabe ::

Tody je izjavil:

Na UniCredit niso hotel narediti anexa ampak nov kredit ampak iz 2,5 na 1,9 se je splačal.
80 k za 15 let fix


Meni je v prvo Unicredit to naredil z aneksom za 100€, nekje leta 2018. Šlo je iz fix iz 3% na 2,5%. No brainer. Lansko leto pa niso hoteli. Nov kredit v vsakem primeru. In smo vzeli novega, pri Sparkasse.

soulfinger1 ::

25 k za 10 let, 1,8% fiksna pri Nlb, pogodbo podpisal prejšnji teden

koli99 ::

Sem malo out s krediti trenutno.

Imam 60k kredita, FOB 1,95,vzet julija 2017, torej ostane se dobrih 6 let in cca. 40k.

Ima smisel reprogramirati, vzeti drugje, oz. bi se sploh dalo dobiti boljso ponudbo od obstojece?

kuglvinkl ::

jabe je izjavil:

Fix se ne more spremeniti, razen če to izrecno v pogodbi piše.

Z novembra 2020, na 12 let spremenljiva 1,3%. Edina pogoja, hipoteka na nepremičnino in prenos plače vsaj na osnovni račun kreditojemalca. Ker je kreditojemalec le moj, torej meni ni bilo treba nič prenašati, čeprav sem se predjala na pozitivni udobni račun, ki je zastonj in kar je bilo najvažneje, nisem nikakršen porok. Ostalih zadev ravno tako nisva hotela: zavarovanj, varčevanj, nekih dražjih TRR paketov, porostev ipd.

Druge banke spremenljive takrat niso hotele dati pod 1,5. Fix je pa približno taka bila kot danes, ampak me ni zanimala.


Tole je sparkasse, kaj ne?
Your focus determines your reallity

jabe ::

Ja, Sparkasse.

kuglvinkl ::

Lahlo se poves kaksen znesek?
Your focus determines your reallity

jabe ::

150k€.

kuglvinkl ::

Thnx.
Your focus determines your reallity

Shalabajzr ::

Mal specifika dve ponudbi:

164k, 30 let fix 2,35%, EOM 2,39% hipotekarni + 50k, 20 let fix, 1,65% EOM 2% stanovanjski
164k, 30 let spremenljiva 1,1%, EOM 1,12% + 50k, 20 let spremenljiva 1,1% EOM 1,42% stanovanjski

Kaj vzet? Na 30 let je težk bit pametn ali pač?

kuglvinkl ::

Shalabajzr je izjavil:

Mal specifika dve ponudbi:

164k, 30 let fix 2,35%, EOM 2,39% hipotekarni + 50k, 20 let fix, 1,65% EOM 2% stanovanjski
164k, 30 let spremenljiva 1,1%, EOM 1,12% + 50k, 20 let spremenljiva 1,1% EOM 1,42% stanovanjski

Kaj vzet? Na 30 let je težk bit pametn ali pač?

katera banka to?
Your focus determines your reallity

Shalabajzr ::

kuglvinkl je izjavil:

Shalabajzr je izjavil:

Mal specifika dve ponudbi:

164k, 30 let fix 2,35%, EOM 2,39% hipotekarni + 50k, 20 let fix, 1,65% EOM 2% stanovanjski
164k, 30 let spremenljiva 1,1%, EOM 1,12% + 50k, 20 let spremenljiva 1,1% EOM 1,42% stanovanjski

Kaj vzet? Na 30 let je težk bit pametn ali pač?

katera banka to?


NLB

David4747 ::

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Vprašanje glede hipoteke. A vam je šlo na hipoteko celo premoženje (morebitne druge nepremičnine, itd) ali samo nepremičnino za katero je vzet kredit?

Ker vsaj nekatere banke imajo čudno prakso, zahtevajo cenitev kupovane nepremičnine, določen % pologa, potem pa na hipoteko obesijo celotno premoženje.
Delavska hranilnica je taka recimo.


Če te prav razumem hočeš rečt, da si kupil nepremičnino dal 20% svojega keša, cenil nepremičnino KATER boš kupil, pol so pa ti dali hipoteko na nepremičnino ki jo že imaš v lasti in še tole?

Zakaj si jim pa povedal da maš še eno nepremičnino in zakaj si podpisal tole?



Glede premoženja sprašujejo itak, to je standard verjetno, ker tako bolje ocenijo tveganje.
Ni bilo zaresne sile. Moj delež je bil 40%, cena stanovanja je bila 2.5k nad cenitvijo (torej zanemarljivo), cel kredit pa imam že pokrit.

Bilo pa je nenavadno, ta tega niso izpostavili vse do notarja in da take podrobnosti banke zamolčijo. Zato me zanima kakšna praksa je pri drugih.


Jaz sem isto najemal stanovanjski kredit 2018 pri delavski, ti verjetno govoris o tisti klavzuli, da odgovarjas s celotnim svojim premozenjem v primeru da se kje "zalomi", ne pa o tem da ti delijo hipoteke kar naokoli - tega itak ne morejo, ker vsaka vknjizba hipoteke nekaj tudi stane.
Če gremo že v podrobnosti, npr. delavska ima (je imela, verjetno še zdaj?), da v primeru da se sredstva ustavijo (torej če prav razumem, v teoriji pod to spada tudi izguba službe in izguba prilivov na račun), narastva obrestna mera za 2% (torej moja iz npr 2.2% spremenjlive EOM gre na 4.2% če prav razumem). Ostale banke verjetno tudi nekje v drobnem tisku imajo kaj podobnega, ali se gre samo delavska te trike?...

Drugače če kdo bere in razmišlja o najemu - čiste pohvale v vseh pogledih glede delavkse v mojem primeru, super banka in super storitve. 5/5.

svecka ::

SKB hipotekarni kredit fiksna obrestna mera 1.8% za 18 let 80.000€ + stroški odobritve + cenilec + življensko zavarovanje kredita
««
4 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376741 (3342) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465197 (11545) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019566 (11229) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911621 (8994) Invictus

Več podobnih tem