» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
24 / 24
»
»»

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Povprečna bruto plača je trenutno 2200EUR bruto. To je okoli 1500 neto (z dodatki itd), kar pomeni, da si pivprečen Slovenec lahko privošči okoli 600EUR obroka? To je 100k kredita na 20 let.

S 1500 bruto si že revež :))




Ja, zdaj pa dodaj še na to 1/12 regresa torej najmanj 100-150EUR zraven in si kreditno sposoben za cca 750EUR... to je od oka 150k+ kredita na 25 let (mogoče 26 tu nekje)

Če sta 2, je to kaj? 300k kredita na 26 let, pri 22, 23, 24 letih...


Večini se zatakne, ko je potrebno dati 50-75k lastnih sredstev. Težje našparaš tak znesek, če si v najemu in začneš delati po faksu (26+).


Seveda... zato je pa treba gledat alternativne načine, ne pa silit za sebe živet itd... če ni nujno potrebno... včasih je dobro potrpet še pri starih par let šihta...

Se pa večini tu zatakne ker so pač NEVARČNI, ker raje nažigajo denar v 1k mobitele, avte, televizije, PCje, potovanja, kosila zunaj, mekiče itd...

Eni še kr ne dojamejo da zrno na zrno palača in cent na cent 50k...

Sicer pa 50 do 75k? Kakšen flet bi pa rad kupil? Vreden 370k?

Če kupiš flet 180k, rabiš 36k... ajde 40k. Pač ne kupiš fleta v LJ ali v okolici če ti je težko prihranit 50k ali 65k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

velikBrokoli ::

Eh, največ kar lahko mladi naredijo zase, je, da zvišajo svoje prihodke. Edini učinkoviti način, šparanje te v eni točki ne pripelje več nikamor. Ampak lažje je jokat kako imaš 1k neto in 10 let drkat kurac v isti službi.

Mato, ne boš verjel, ampak flati nimajo enake cene po celotni Sloveniji, prav tako ne boš verjel, da vsi ne želijo živeti na Ptuju.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Eh, največ kar lahko mladi naredijo zase, je, da zvišajo svoje prihodke. Edini učinkoviti način, šparanje te v eni točki ne pripelje več nikamor. Ampak lažje je jokat kako imaš 1k neto in 10 let drkat kurac v isti službi.



Seveda, oziroma pravilen način je da storijo oboje, malo manj trošijo in več varčujejo in hkrati poizkusijo dobit boljši zaslužek oz. plačo... 1 smer ni nikoli ok, če ne pomaga druga kot si pravilno omenil za dol velja enako za navzgor, kaj ti pomaga 5k plače če 6k na mesec potrošiš kajne?

Mato, ne boš verjel, ampak flati nimajo enake cene po celotni Sloveniji, prav tako ne boš verjel, da vsi ne želijo živeti na Ptuju.


Seveda, ampak ne boš verjel, če si fleta tam kjer ga hočejo ne morejo privošči preostane samo odločitev ali jim je bolj pomembno lastništvo nepremičnine nekje drugje ali jim je bolj pomembna lokacija... če je odgovor 1. je to to, če je odgovor 2. pa je potem treba dobit dovolj denarja da lahko kupijo kjer želijo... ni to naloga cele države in davkoplačevalcev ampak njih samih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Točno to sem želel izpostaviti. Obroki kredita so bili še nedolgo nazaj pri večini krepko pod 1k eur. Običajno samo par 100 eur mesečno. Danes so ravno ti najbolj glasni nad 10 let mlajšo generacijo, ki rabi za enako nepremičnino namesto 150k odštet 300k. Plače so pa pri večini 10-20% višje, kot so bile v časih, ko je inicialna nepremičnina bila 150k.


Seveda, ampak saj oni pred nami so pa meli samo 100 EUR obroka... mi pa pač par 100 EUR... its the way of life... plača ti gre gor, obroki tudi... simpl

Ko sem jaz prišel na trg dela leta 2012 decembra, je bilo NEMOGOČE dobit pogodbo za nedoločen čas... ko danes 10 let mlajša generacija pride na trg dela dobijo takoj pogodbo za nedoločen čas in 1.500 bruto... brez težav...


No to ni ravno res, da je bilo nemogoce. Danes dobijo, ker je tezava s kadrom, ampak 1500 bruto pa ni noben presezk od place...


Ne ni bilo NEMOGOČE ampak 100x težje kot danes... ni noben presežek, ampak leta 2012 ni bilo kar tako dobit 300 EUR bruto nad minimalcem v 5 min... Danes pa ti eni oglašujejo to plačo tudi za nizko kvalificirana dela ala skladiščnik, CNC posluževalec ipd...

Leta 2014 sem dobil novembersko plačo kot CNC posluževalec reči in piši 677EUR!!! in 20 bonov za malico v lokalni oštariji zraven firme... Danes dobim na TRR 2.000 EUR... 8 let kasneje, in x3 plača in še nekaj malega. (ok ajde x3 ker takrat bi moral računat pač 80EUR malice ki sio bili boni)


Teh 2000eur na trr je samo malenkost boljsa revscina od tisth 677 v 2014. V 8 letih bi si pa ja lahko bolje postlal. Jaz sem imel v 2014 920eur neto (bi moral pogledat koliko je bilo to bruto takrat). Lani preden sem dal odpoved sem bil pri 4500 bruto. 2000 na trr ni bas nesto danes. MArsikdo dobi 2000 na trr, potem pa pokuri 400eur na bnzu. Bruto bo pravi podatek za placo.

Mato989 ::

Teh 2000eur na trr je samo malenkost boljsa revscina od tisth 677 v 2014. V 8 letih bi si pa ja lahko bolje postlal. Jaz sem imel v 2014 920eur neto (bi moral pogledat koliko je bilo to bruto takrat). Lani preden sem dal odpoved sem bil pri 4500 bruto. 2000 na trr ni bas nesto danes. MArsikdo dobi 2000 na trr, potem pa pokuri 400eur na bnzu. Bruto bo pravi podatek za placo.


Veliko bolje je, ker leta 2014 nisem mogel prihranit 700EUR na mesec, zdaj pa komot...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Eh, največ kar lahko mladi naredijo zase, je, da zvišajo svoje prihodke. Edini učinkoviti način, šparanje te v eni točki ne pripelje več nikamor. Ampak lažje je jokat kako imaš 1k neto in 10 let drkat kurac v isti službi.



Seveda, oziroma pravilen način je da storijo oboje, malo manj trošijo in več varčujejo in hkrati poizkusijo dobit boljši zaslužek oz. plačo... 1 smer ni nikoli ok, če ne pomaga druga kot si pravilno omenil za dol velja enako za navzgor, kaj ti pomaga 5k plače če 6k na mesec potrošiš kajne?

Mato, ne boš verjel, ampak flati nimajo enake cene po celotni Sloveniji, prav tako ne boš verjel, da vsi ne želijo živeti na Ptuju.


Seveda, ampak ne boš verjel, če si fleta tam kjer ga hočejo ne morejo privošči preostane samo odločitev ali jim je bolj pomembno lastništvo nepremičnine nekje drugje ali jim je bolj pomembna lokacija... če je odgovor 1. je to to, če je odgovor 2. pa je potem treba dobit dovolj denarja da lahko kupijo kjer želijo... ni to naloga cele države in davkoplačevalcev ampak njih samih.


Ce si ne morejo privosciti fleta, kjer zelijo, potem je edina opcija dvig prihodkov. Ze tako je to skoraj edina opcija. Ce imas povprecno placo, koliko bos pa nasparal? Za polog v 20 letih? :)) Dvig prihodkov all the way.

Mato989 ::

Nič ti ne pomaga dvig prihodkov če dvigneš tudi odhodke... treba je oboje... Spet, kdo več prihrani, oni ki ima 2k na TRR in da na stran 1k vsak mesec, ali oni ki ima 4k na TRR in zapravi 3,9k ?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Mato989 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Eh, največ kar lahko mladi naredijo zase, je, da zvišajo svoje prihodke. Edini učinkoviti način, šparanje te v eni točki ne pripelje več nikamor. Ampak lažje je jokat kako imaš 1k neto in 10 let drkat kurac v isti službi.



Seveda, oziroma pravilen način je da storijo oboje, malo manj trošijo in več varčujejo in hkrati poizkusijo dobit boljši zaslužek oz. plačo... 1 smer ni nikoli ok, če ne pomaga druga kot si pravilno omenil za dol velja enako za navzgor, kaj ti pomaga 5k plače če 6k na mesec potrošiš kajne?

Mato, ne boš verjel, ampak flati nimajo enake cene po celotni Sloveniji, prav tako ne boš verjel, da vsi ne želijo živeti na Ptuju.


Seveda, ampak ne boš verjel, če si fleta tam kjer ga hočejo ne morejo privošči preostane samo odločitev ali jim je bolj pomembno lastništvo nepremičnine nekje drugje ali jim je bolj pomembna lokacija... če je odgovor 1. je to to, če je odgovor 2. pa je potem treba dobit dovolj denarja da lahko kupijo kjer želijo... ni to naloga cele države in davkoplačevalcev ampak njih samih.


Ma saj nikjer ne omenjam, da naj država pomaga. Država je itak nesposobna pri takšnih podvigih, na koncu bodo zgradili neprofitna stanovanja v centru LJ, kjer bodo živeli socialkarji, ta stanovanja jim pa častijo inženirji v najemu :))

Država naj sprosti birokracijo, omogoči več zazidljive zemlje in zniža davčno obremenjenost plač. Bo zelo hitro vse skupaj lažje.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Nič ti ne pomaga dvig prihodkov če dvigneš tudi odhodke... treba je oboje... Spet, kdo več prihrani, oni ki ima 2k na TRR in da na stran 1k vsak mesec, ali oni ki ima 4k na TRR in zapravi 3,9k ?


A z vsakim dvigom place dvignes odhodke? Oni, ki ima 4k na racun in zapravi 3.9k ima verjetno stanovanjski problem resen, zato pa lahko zapravi 3.9k. Oni ki ima 2k na tr in prihrani 1k je pa v mama hotelu ali pa je ze pred penzijo z odplacanim kreditom. Ali pa v podedovani nepremicnini in je potem itak izvzet iz te debate.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nič ti ne pomaga dvig prihodkov če dvigneš tudi odhodke... treba je oboje... Spet, kdo več prihrani, oni ki ima 2k na TRR in da na stran 1k vsak mesec, ali oni ki ima 4k na TRR in zapravi 3,9k ?


A z vsakim dvigom place dvignes odhodke? Oni, ki ima 4k na racun in zapravi 3.9k ima verjetno stanovanjski problem resen, zato pa lahko zapravi 3.9k. Oni ki ima 2k na tr in prihrani 1k je pa v mama hotelu ali pa je ze pred penzijo z odplacanim kreditom. Ali pa v podedovani nepremicnini in je potem itak izvzet iz te debate.


Govorim ti samo to da ni samo dvig prihodkov pomemben če hkrati ne paziš pri odhodkih...

Poznam kar nekaj ljudi ki dobro služijo pa majo manj prihranjeno kot kdo ki dobi manj denarja na mesec na TRR... ker imajo pač leasing za avto 1k ker so si kupli X7ke ipd... tako da ja, dvig prihodkov ni edino kar je pomembno, če ne kontroliraš odhodkov.

Moj sodelavec programer služi 3,5k bruto na mesec... pa tip prihrani na mesec manj kot jaz... Zakaj? Ker ima leasinga 800 EUR in ker vsak dan je zunaj kosilo... pol pa jamra da ne more v Celju fleta kupit... HJA, če prihraniš pri 3,5k bruto 250EUR na mesec... pol pač ne bo šlo kajne.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

maticb492 ::

3.5K bruto je nekaj malega čez 2k neto, moraš biti kar talent da si vzameš leasing za avto za skoraj polovico dohodka :D Kdo to sploh odobri?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

velikBrokoli ::

Pri leasingu ni panike, ne plačaš obroka, pa pridejo po avto :))

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

3.5K bruto je nekaj malega čez 2k neto, moraš biti kar talent da si vzameš leasing za avto za skoraj polovico dohodka :D Kdo to sploh odobri?


Leasinga lahko imaš toliko da ti ostane nekje 700 pa nekaj EUR ali je zdaj 800... tak da teoretično bi tip lahko vzel 1,4k leasinga od oka... ker 3,5k bruto je cca 2,1k pa še nekaj neto... pa nekaj malega ma delovne dobe pa malica...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nič ti ne pomaga dvig prihodkov če dvigneš tudi odhodke... treba je oboje... Spet, kdo več prihrani, oni ki ima 2k na TRR in da na stran 1k vsak mesec, ali oni ki ima 4k na TRR in zapravi 3,9k ?


A z vsakim dvigom place dvignes odhodke? Oni, ki ima 4k na racun in zapravi 3.9k ima verjetno stanovanjski problem resen, zato pa lahko zapravi 3.9k. Oni ki ima 2k na tr in prihrani 1k je pa v mama hotelu ali pa je ze pred penzijo z odplacanim kreditom. Ali pa v podedovani nepremicnini in je potem itak izvzet iz te debate.


Govorim ti samo to da ni samo dvig prihodkov pomemben če hkrati ne paziš pri odhodkih...

Poznam kar nekaj ljudi ki dobro služijo pa majo manj prihranjeno kot kdo ki dobi manj denarja na mesec na TRR... ker imajo pač leasing za avto 1k ker so si kupli X7ke ipd... tako da ja, dvig prihodkov ni edino kar je pomembno, če ne kontroliraš odhodkov.

Moj sodelavec programer služi 3,5k bruto na mesec... pa tip prihrani na mesec manj kot jaz... Zakaj? Ker ima leasinga 800 EUR in ker vsak dan je zunaj kosilo... pol pa jamra da ne more v Celju fleta kupit... HJA, če prihraniš pri 3,5k bruto 250EUR na mesec... pol pač ne bo šlo kajne.


Ja, zato dvignes prihodke pa resis tezavo. Ima pa on lazjo nalogo za resevanje nepremicninskega problema. Zamenja avto pa ima za obrok. KEr ima dovolj prihodka ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mato989 ::

Ja, zato dvignes prihodke pa resis tezavo. Ima pa on lazjo nalogo za resevanje nepremicninskega problema. Zamenja avto pa ima za obrok. KEr ima dovolj prihodka ;)


Ja samo mora nardit to... ironično jaz z manjšini prihodki mam nepremičnino on z višjimi pa ne... in on jamra kako je drago, jaz pa ne... Avta pa noče zamenjat ker to pa ne.

Torej kdo je zdaj tu nor in razvajenc?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ja, zato dvignes prihodke pa resis tezavo. Ima pa on lazjo nalogo za resevanje nepremicninskega problema. Zamenja avto pa ima za obrok. KEr ima dovolj prihodka ;)


Ja samo mora nardit to... ironično jaz z manjšini prihodki mam nepremičnino on z višjimi pa ne... in on jamra kako je drago, jaz pa ne... Avta pa noče zamenjat ker to pa ne.

Torej kdo je zdaj tu nor in razvajenc?


Oba. Ti ker mu pametujes, medtem so ti pa stari dali zraven, da si prisel do flata. On pa ker ne bi menjal avta. Ocitno mu lastnistvo nepremicnine ni se prioriteta. Ce ima ze zdaj tako placo, bo verjetno prej prisel do visje place in bo imel na koncu oboje.

jernejl ::

kriptobog je izjavil:

Ce si ne morejo privosciti fleta, kjer zelijo, potem je edina opcija dvig prihodkov. Ze tako je to skoraj edina opcija.

Ne drži. Omenjeno počno že vrsto let, pa niso nepremičnine nič bolj dostopne.

celje ::

Mato989 je izjavil:

Ja, zato dvignes prihodke pa resis tezavo. Ima pa on lazjo nalogo za resevanje nepremicninskega problema. Zamenja avto pa ima za obrok. KEr ima dovolj prihodka ;)


Ja samo mora nardit to... ironično jaz z manjšini prihodki mam nepremičnino on z višjimi pa ne... in on jamra kako je drago, jaz pa ne... Avta pa noče zamenjat ker to pa ne.

Torej kdo je zdaj tu nor in razvajenc?



ti ne jamras?

model, vsak tvoj post je jamranje…. pa 2k na racun, lazes sebi ali nam?
««
24 / 24
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300388643 (1251) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466570 (12918) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019933 (11596) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713411 (6175) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911829 (9202) Invictus

Več podobnih tem