» »

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera?

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera?

1
2
»

lambda ::

Če se ti to zdi slabo, pomisli kako je bilo recimo pred 12 leti ...

Alien123 ::

MIHAc27 je izjavil:

3% od glavnice torej, kolikor je še za odplačat....ja to pa nekak pije vodo.

Itak gledam vedno samo začetni kredit, pa koliko je končni znesek za plačat, pa me prec mine.


Razmišljaj.. a se ti zdi logično, da bi banka imela v 10ih letih 3000€ profita od tebe?

Invictus ::

MIHAc27 je izjavil:

3% od glavnice torej, kolikor je še za odplačat....ja to pa nekak pije vodo.

Itak gledam vedno samo začetni kredit, pa koliko je končni znesek za plačat, pa me prec mine.

Potem pa živi dlje pri mamici ali pa šparaj 30 let za nekaj kar bi obisk banke rešil v enem mesecu...

Bankam je ponujanje kredita posel, in hvala bogu da so. O obrestni meri ne bi, ampak prav veliko opcij ni. Žal ne zaslužimo toliko, da bi si sfinancirali neko nepremičnino, kjer bi radi živeli, dovolj daleč od mame in tašče...

Poleg tega banka podrobno preveri posel z nepremičnino, tako da so tudi razni nategi praktično nemogoči.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MIHAc27 ::

Sem pač raje v najemu in jokam, kako so najemnine drage :P

Banke pa itak vemo kako dobro se gredo tega posla. Najprej jim moramo rit reševat, potem v zahvalo pa naredijo pogoje pridobitve kredite ravno tistim, ki ga najbolj rabijo skoraj nemogoče.

Pač ostajam v najemu, dokler se pogoji ne izboljšajo, ali zadanem kak miljon na lotu.

manta ::

Ravno kupujem stanovanje, najnižjo EOM so mi trenutno ponudili pri NLB EOM 2.62% na 20 let fiksno.

Alien123 ::

MIHAc27 je izjavil:

Sem pač raje v najemu in jokam, kako so najemnine drage :P

Banke pa itak vemo kako dobro se gredo tega posla. Najprej jim moramo rit reševat, potem v zahvalo pa naredijo pogoje pridobitve kredite ravno tistim, ki ga najbolj rabijo skoraj nemogoče.

Pač ostajam v najemu, dokler se pogoji ne izboljšajo, ali zadanem kak miljon na lotu.


Žal ti logično razmišljanje ni blo dano v zibelko, nisi sam kriv.

MIHAc27 ::

Alien123 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sem pač raje v najemu in jokam, kako so najemnine drage :P

Banke pa itak vemo kako dobro se gredo tega posla. Najprej jim moramo rit reševat, potem v zahvalo pa naredijo pogoje pridobitve kredite ravno tistim, ki ga najbolj rabijo skoraj nemogoče.

Pač ostajam v najemu, dokler se pogoji ne izboljšajo, ali zadanem kak miljon na lotu.


Žal ti logično razmišljanje ni blo dano v zibelko, nisi sam kriv.


Ne boj se zame. Sem pač Slovenc in moram se malce pritoževati (ker drugače so mi pa sosedje preveč nevoščljivi).

gtx970op ::

MIHAc27 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sem pač raje v najemu in jokam, kako so najemnine drage :P

Banke pa itak vemo kako dobro se gredo tega posla. Najprej jim moramo rit reševat, potem v zahvalo pa naredijo pogoje pridobitve kredite ravno tistim, ki ga najbolj rabijo skoraj nemogoče.

Pač ostajam v najemu, dokler se pogoji ne izboljšajo, ali zadanem kak miljon na lotu.


Žal ti logično razmišljanje ni blo dano v zibelko, nisi sam kriv.


Ne boj se zame. Sem pač Slovenc in moram se malce pritoževati (ker drugače so mi pa sosedje preveč nevoščljivi).


Bančni pogoji stanovanjskih kreditov so trenutno še vedno zelo ugodni, če primerjaš s preteklostjo. To da bodo naše banke nudile negativne obrestne mere pa zelo močno dvomim.

Kvatebrigic ::

Zanimivo... V Sloveniji imamo 5. najdražje kredite v EU območju.
https://www.zurnal24.si/pod-streho/toli...

Invictus ::

To je sicer res, ampak kupit nepremičnino v zahodnih državah je dostikrat skoraj nemogoče zaradi visokih cen...

Poleg tega je tam urejen najemniški trg, z zakonodajo in predpisi, pa se marsikdo noče zafrkavati z lastno nepremičnino...

Banke dajejo take obresti, da se jim še splača to početi. Recimo, Addiko banka ne bo več dajala nepremičninskih kreditov, ker se ne splača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300388562 (1170) D3m
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167197647 (19773) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466564 (12912) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019931 (11594) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713410 (6174) Invictus

Več podobnih tem