» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
3 / 24
»»

user4683 ::

Tody je izjavil:

Za fix obresti velja zgoraj, vrnes lahko manjsi del na leto, drugače placas kazen. Za varianilo ti ne morejo nic. Pac poplačas kukr hočes, ni pa seveda avtomatizma.

Pri precej bankah je povsem avtomaticno (za variabilni kredit) - kadarkoli placas se ti avtomaticno zmanjsa glavnica, obresti na preostanek glavnice pa se ti k preostalem znesku dodajo ob koncu meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Tody ::

Ja to ja samo ce mas na trajniku to malce tezje das drugačen znesek. Ce pa vsak mesec placujes "na roke" je pa to drugače

user4683 ::

Odvisno od banke, nekatere imajo tako, da bo trajnik "na pavzi" dokler spet ne "ujame" prvotnega plana. Recimo ce en mesec placas za tri mesece bo trajnik neaktiven se naslednja 2 meseca, nato pa normalno naprej.
Kako imas nastavljen trajnik in znesek trajnika nimata veze, ti lahko kadarkoli nadolocen trr in sklic (ponavadi isti kot.je na trajniku) nakazes poljuben znesek in se ti avtomaticno odbije od glavnice.

m0LN4r ::

HypoVereinsbank je v Sloveniji pod UniCredit ane?

No pr nama je zdej tko, sicer Nemski trg, bo
Obresti v 20 letih se bodo nabrale 17.000.- to nama pa pokrije subvencija za energijsko ucinkovito stanovanje od KfW v visini 18.000.- Tako da se na koncu izide vseskup v plus.

A obstaja moznost, da Slovenec vzame kredit pri tuji banki oz. Internacionalni?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RockyS ::

Ne. Mora poslovati v Sloveniji.

Tak kot slovenec ne more dobit kredita za nepremičnino v sloveniji pri avstrijski banki.

sandmat ::

RockyS je izjavil:

Ne. Mora poslovati v Sloveniji.

Tak kot slovenec ne more dobit kredita za nepremičnino v sloveniji pri avstrijski banki.

To ni res. -> https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

"You can in principle also obtain a mortgage loan from lenders based in other EU countries; however, your country of residence, where you work or the location of the property may influence how the lender assesses your application."

RockyS ::

In vsaka banka se sklicuje na točno te stvari. Vse ostalo je le črka na papirju. Govorim iz osebnih izkušenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

sandmat ::

RockyS je izjavil:

In vsaka banka se sklicuje na točno te stvari. Vse ostalo je le črka na papirju. Govorim iz osebnih izkušenj.

verjetno so tvoje osebne okoliščine razlog za to. Moje izkušnje so precej drugačne.

RockyS ::

Govorima o istem kreditu? Torej hipotekarni, 20 ali več, za nepremičnino v Sloveniji? Če ja, mi prosim povej katera banka, da se grem pozanimati, bi mi koristilo. Moji podatki oz izkušnje so stare dobro leto dni (november 2019).

P.s. 5+ let redne, pri enem delodajalcu, zaposlitve v IT sektorju, plača enako kot jo imajo drugi sodelavci Avstrijci ali Rusi.
Če pogledaš socialna omrežja, npr facebook skupino "slovenci v avstriji" vidiš, da dalje kot hitrega/gotovinskega kredita ne pridejo. Seveda govorimo o tem, da imaš slovenski potni list,slovensko rezidenstvo itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

RockyS ::

Typo: 20 ali več let dobe odplačevanja. Izkušnja pa je izpred dobrega pol leta (na vseh bankah v Avstriji).

sandmat ::

20 ali več let ne poznam nikogar. do 15 pa ne bi smel bit problem, če imaš dobro plačo. Opis mi ne pove točno, ali je plača severno ali južno od 3k neto.

RockyS ::

Katera banka? Grem jutri vprašat.

gtx970op ::

Goranjska banka ponuja zgleda zelo nizke fiksne obrestne mere do 20 let (2,3%) ampak moreš verjetno neka zavarovanja še zraven skleniti... Me zanima kolk se to splača v primerjavi s kako banko, kjer imajo po 2,8% obrestne mere.

https://www.gbkr.si/osebne-finance/kred...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

CartmanF ::

Če lahko malo vskočim. Razmišljam o kreditu 90k na 15 ali 20 let, trenutno sem se pozanimal samo pri matični banki (Delavska hranilnica) z fiksno obrestno mero 2,75% (EOM).
Zanima me, kako imate urejeno zavarovanje? Meni so zavrnili za tak znesek in zahtevajo poroka (kar ne pride v poštev). - zaposlen za nedoločen čas 8 mesecev, starost 23 let, mesečni dohodki 1900e neto. Vztrajati ali iti na drugo banko?

Tody ::

Kar se tiče takih in drugačnih zavarovanj, midva sva sklenila življensko zavarovanje ker ce se komu kaj zgodi je vsaj kredit poplačan iz tega.

Kar se tiče poroka, je stvar banke koliko se hoče zavarovati. Da gres do druge banke te stane eno uro in pri takem denarju si nor ce ne investiras par ur v to. Ko ti ta tretja reče ne pac vprasaj kaj pa?

buttcrack ::

Kolk je neka okvirna EOM za cca 120k na 20/25 let? 2 solidna joba s solidno plačo #sprašujemzafrenda

RockyS ::

Greš v online kalkulatorje od naših bank in vidiš. Nkbm je trenutni najmanj ugodna, delavska in gorenjska pa najbolj.

m0LN4r ::

2,75% ? Amazing. @Cartman, to si se zanimal za kredit kot samska oseba ali z partnerjem? Ce si samski je za banke relativno velik riziko naceloma, ce te iz bilokaksnega razloga pobere, preden odplacas. V primeru nepremicnine, nebi smel bit tak problem. Za kaksno bolj nestabilno investicijo/premicnino pa je spet druga pesem.
Pejt po vsaj se 2-3 ponudbe.

Sicer ne za SLO, ampak nama se niso odobrili kredita, zaradi kompliciranja glede prognoze vrednosti nepremicnine, ker naj bi zaradi korone bila nepremicnina, gledano iz vidika banke manj vredna, kot je kupna cena.

Pa se to sva morala podpisati rezervacijo za ponudbo, ker so obresti v narastu in pr nama pise spodaj v drobnem tisku, da ponudba velja 48ur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: Junija sem objavil ponujeno obrestno mero, pa po 1. Juliju so ocenili nepremicnino, pa je rekel, da so s 1. julijem malo spremenili globalne parametre za ocenitev vrednosti nepremicnin zaradi jebene korone. Za (interhyp) sem dobil informacijo, da so ocenili trenutno kot rizicno -10-20% na ceno nepremicnine in zaradi tega bodo malce visje obresti. No, upam pa da bo se vedno ostalo pod 0,69%
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

#000000 ::

kako si v Nemčiji sploh lahko prišel zraven da kupiš, ker ponavad, vsaj po informacijah prijatelja ki tam z ženo živi že mislm da 6 leto, v tri etažni večstanovanjski hiši so imeli šanso kupit za 60k eur lani jeseni, stanovanje ajde slabo dvosobno, ampak je blo poceni, nista mogla prit zraven ker je prva soseda uveljavila prekupno pravico al nekaj takega, Kot sta rekla se to redno dogaja, sploh če si iz balkana ?

LP

buttcrack ::

RockyS je izjavil:

Greš v online kalkulatorje od naših bank in vidiš. Nkbm je trenutni najmanj ugodna, delavska in gorenjska pa najbolj.

to so seveda info izračuni, zanima me kaj ste dejansko dobili, da vidim kolk je špage za pogajat.

RockyS ::

Ne razumem kaka ti je razlika med tem kaj ti pove online izračun ali kdo iz foruma?
Se zavedaš, da na ponudbo banke vpliva ogromno faktorjev kot so, branža zaposlitve, bonitetna ocena kreditojemalca (in porokov), poslovanje kreditojemalca (če ostaneš pri isti banki), zavarovanje kredita/kreditojemalca, paket poslovanja (kartice, smsi, online banka, varčevanje) itd..

In na podlagi tega, se lahko vodstvo oz kreditni odbor (in ne zaposlen na okencu) odloči za dodatno znižanje obresti za posamezen kredit.

Greš na banko in se skušaš najboljše prodati. Včasih lahko dosežeš veliko, včasih pa nič.

Tody ::

Na višino vpliva lahko tudi volja referenta, referenti imajo neke cilje ki jih morajo doseči in če je že dosegel cilj potem se mu jebe. Bil v treh poslovalnicah Unicredita (za foro) pa so vsi dal po 3 % eden pa sploh ni hotel dat ker "fiksnih obrestnih mer ni več"... Znanec je potem tudi na Unicreditu dal 2,5%

Špage je toliko kolikor si sposoben se spogajat in se ti da jebat z njimi. Isti so k prodajalci avtov, če so dosegel svoje cilje za ta mesec, se jim jebe če boš šel kam drugam kupit drugače znajo pa narest stojo na glavi in mahat z ušesi.

Invictus ::

buttcrack je izjavil:

RockyS je izjavil:

Greš v online kalkulatorje od naših bank in vidiš. Nkbm je trenutni najmanj ugodna, delavska in gorenjska pa najbolj.

to so seveda info izračuni, zanima me kaj ste dejansko dobili, da vidim kolk je špage za pogajat.

Če je kaka akcija, in če je ugodno, potem dostikrat ne prav veliko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CartmanF ::

m0LN4r je izjavil:

2,75% ? Amazing. @Cartman, to si se zanimal za kredit kot samska oseba ali z partnerjem?


Kot samska oseba, na vsak način so mi želeli vsilit poroka, za katerega sem jim jasno rekel, da ne pride v poštev. Niti ne razumem, zakaj bi kdo šel komu za poroka, ker je načeloma isto kot da ima porok kredit in potem ni kreditno sposoben,...

Tody ::

Am ponavad, zakonci to počnejo :) Če jim daš drugo nepremičnino (ne to k jo kupuješ) pod hipoteko potem je to isto kot porok al pa če jim daš zavarovalno polico, ki bo če se tebi kaj zgodi prišel k njim denar. Take police so okoli 40 eur na mesec, odvisno koliko si star.

m0LN4r ::

#000000 je izjavil:

kako si v Nemčiji sploh lahko prišel zraven da kupiš, ker ponavad, vsaj po informacijah prijatelja ki tam z ženo živi že mislm da 6 leto, v tri etažni večstanovanjski hiši so imeli šanso kupit za 60k eur lani jeseni, stanovanje ajde slabo dvosobno, ampak je blo poceni, nista mogla prit zraven ker je prva soseda uveljavila prekupno pravico al nekaj takega, Kot sta rekla se to redno dogaja, sploh če si iz balkana ?

LP
Ce gori res zivis, ni noben problem. Pa da ni to nek mutni posel. Poznam en kup Evropejcev in neevropejcev, ki tu zivijo in imajo dobijo kredit.
Aja pa midva sva komaj 3 leta tukaj zaposlena za nedolocen cas. Nevem kje je potem problem.

Drugic se naj obrneta do kaksnega "vermitlerja" ki jima bo pomagal. Mozno pa da nimata glih cistih racunov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Tody je izjavil:

Na višino vpliva lahko tudi volja referenta, referenti imajo neke cilje ki jih morajo doseči in če je že dosegel cilj potem se mu jebe. Bil v treh poslovalnicah Unicredita (za foro) pa so vsi dal po 3 % eden pa sploh ni hotel dat ker "fiksnih obrestnih mer ni več"... Znanec je potem tudi na Unicreditu dal 2,5%

Špage je toliko kolikor si sposoben se spogajat in se ti da jebat z njimi. Isti so k prodajalci avtov, če so dosegel svoje cilje za ta mesec, se jim jebe če boš šel kam drugam kupit drugače znajo pa narest stojo na glavi in mahat z ušesi.

To v celoti ni res. Na roke vec prakticno ne poznam vecje banke, ki to dela. Parametri se vnesejo v sistem, ta preracuna, potem se oceni nepremicnino oz. objekt kaj hoces financirat, pogleda se ali si v riziko branzi ali ne, ali si zapravljiv ali ne in potem spukne ven sistem eno cifro. Pol pa od te cifre en micken procent provizije, dobi tisti ki ti ta kredit da in bolj ko ti bo znizal, manj bo on zasluzil. V bistvu ti ta popust, davajo na lepe oke in lastn zep.
To vem, ker sem imel vpogled v sistem, mi je pokazal tudi, kolko bo on dobil provizije polek place, pa na koncu se mi je zasmilil, pa sem rekel, naj pusti, ker tistih 0,xx me pa tut ne bo obogatilo.
Pri klasicnih bankah, kjer imajo zaposleni visjo osnovo je drugace. Tam kjer sem pa jaz bil, pa ima zaposleni celo nizjo osnovo, kot en jebeni prodajalec, ostali del place pa si mora s strankami in provizijami dvignit, ki pa da ne boste mislili so sanjske. Banka pobere vec kot 99% on pa dobi drobtine.
In ne ni to, kot pri avtih. Tam so marze v ceni, s katerimi lahko manipulirajo potem obresti.

CartmanF je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

2,75% ? Amazing. @Cartman, to si se zanimal za kredit kot samska oseba ali z partnerjem?


Kot samska oseba, na vsak način so mi želeli vsilit poroka, za katerega sem jim jasno rekel, da ne pride v poštev. Niti ne razumem, zakaj bi kdo šel komu za poroka, ker je načeloma isto kot da ima porok kredit in potem ni kreditno sposoben,...
To je kompleksen sistem. Ce das lastno nepremicnino pod hipoteko, ali imas ze kako, ce pa nimas nic je pa jebeno oz. pomaga samo 20-30% lastnega kapitala od vrednosti nepremicnine za katero najemas kredit.

Nama, kot receno so zdaj neki zaradi korone se celo komplicirali, pa sem moral razne izjave podpisovat in od sluzbe potrdila posiljat, da tudi ce bo karantena dobim vsaj 90% place pa take fore.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

#000000 je izjavil:

kako si v Nemčiji sploh lahko prišel zraven da kupiš, ker ponavad, vsaj po informacijah prijatelja ki tam z ženo živi že mislm da 6 leto, v tri etažni večstanovanjski hiši so imeli šanso kupit za 60k eur lani jeseni, stanovanje ajde slabo dvosobno, ampak je blo poceni, nista mogla prit zraven ker je prva soseda uveljavila prekupno pravico al nekaj takega, Kot sta rekla se to redno dogaja, sploh če si iz balkana ?

LP
Aja dodajam, zelo verjetno nimata glih cistih racunov in ce je nepremicnina 60K to pomeni, da je v regiji ki propada in ta nepremicnina pocasi ne bo vredna nic. Gledano iz perspektive banke. Vec bo z njo stroska, kot bo vredna.

Povprecna cena nepremicnine ob avtocesti, 100km od Münchna so ze pri 4000 na kvadratni meter, torej ca. 80 kvadratov je 350k. 60km od Münchna v drugem Mestu je isto stanovanje 500k.
Ce pa ni povezav, avtoceste, vlaka, industrije, kot je recimo Landau ali pa se visje proti poljski, ceski pa ja, je cena pod 100k realna, ampak od tam prakticno vsi bezijo zadnjih 10-15 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Martin Pelcl ::

Zdravo,

mene pa bega naslednje, kakšne so vaše izkušnje z pogajanji pri banki, koliko dejansko lahko znižaš obrestno mero? Na koliko bank ste šli/katera se je izkazala za najboljšo?
Kaka je po vaših izkušnjah trenutno fiksna/sprejemljiva obrestna mera? našel sem samo te primerjave ZPS in mojmojster

Hvala!

Kvatebrigic ::

Kot je bilo že večkrat povedano - zadeve se od banke do banke močno razlikujejo. Vzemi si cajt, pojdi do več bank, pridobi ponudbe. Prej se dobro pripravi, s seboj imej kakšne pretekle plačilne liste in pa dobro razdelan plan kaj in kako hočeš sfinancirati. Prej se seveda najavi. Čisto lahko se ti zgodi, da ti bojo v eni banki rekli da ni variante da ti nekaj sfinancirajo, v drugi ti bodo pa rekli ja, ni problema, kdaj podpišemo - za isto stva.
Glede obrestnih mer moraš vedeti tudi to, da se višina le te nanaša tudi na višino kredita. Ti ne boš dobil enakega % če boš hotel 70.000EUR ali pa 150.000. To si lahko že v spletnih kalkulatorjih od bank pogledaš in spreminjaš znesek toliko časa da boš videl spremembo om.
Pogajanja so pa zelo odvisna tudi od referenta - so tudi že napisali. Pri nekomu se bo dalo zmeniti marsikaj, nekdo ti bo pa trdil da se željeno sploh ne da.
Če si relativno mlad, imaš dobro plačo v dokaj perspektivni branži, si nagledal neko nepremičnino, veš koliko stane in v kolikem času bi zadevo sfinanciral, imaš nekaj prihrankov, potem veselo pot pod noge in ti bo kmalu jasno kaj in kako.
Sam sem to počel lani, se nabere raznoraznih izkušenj, da bi lahko knjigo napisal... Še hint - avstrijske banke, ki imajo pri nas poslovalnice. Tam se da marsikaj zmeniti ;)

Zgodovina sprememb…

sm1x ::

Za obnovo stanovanja sem vzel kredit za 15 let s fiksno obrestno mero 2,3% - 80.000€ pri Gorenjski banki. Je pa hipotekarni, rabil sem skleniti tudi življenjsko zavarovanje, vzel sem še za primer invalidnosti, pride skupaj 12€ na mesec. Ves denar sem dobil na račun, tako da sem zadovoljen.
Sem se pa pogajal tudi pri Sparkasse, ki pa so me hoteli "nategnit".

l0g1t3ch ::

Kaj pa so te hoteli nategnit ?
Jaz sem vzel pri njih, so bili najcenejši, vsak pa seveda proba čimveč še zravn prodat.

sm1x je izjavil:

Za obnovo stanovanja sem vzel kredit za 15 let s fiksno obrestno mero 2,3% - 80.000€ pri Gorenjski banki. Je pa hipotekarni, rabil sem skleniti tudi življenjsko zavarovanje, vzel sem še za primer invalidnosti, pride skupaj 12€ na mesec. Ves denar sem dobil na račun, tako da sem zadovoljen.
Sem se pa pogajal tudi pri Sparkasse, ki pa so me hoteli "nategnit".


Kaj pa so te hoteli nategnit ?
Jaz sem vzel pri njih, so bili najcenejši, vsak pa seveda proba čimveč še zravn prodat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

gtx970op ::

sm1x je izjavil:

Za obnovo stanovanja sem vzel kredit za 15 let s fiksno obrestno mero 2,3% - 80.000€ pri Gorenjski banki. Je pa hipotekarni, rabil sem skleniti tudi življenjsko zavarovanje, vzel sem še za primer invalidnosti, pride skupaj 12€ na mesec. Ves denar sem dobil na račun, tako da sem zadovoljen.
Sem se pa pogajal tudi pri Sparkasse, ki pa so me hoteli "nategnit".


Potem je dejansko obrestna mera bol blizu 2,7% če vračunaš še to da moraš 12€ za zavarovanje plačevat...

Kaj pa stroški vodenja računa itd na banki?

care20 ::

Dobil sem ponudbo na eni in edini banki v sloveniji,kjer lahko dobim stanovanjski kredit po 1.11.2019..Imel bom spremenljivo obrestno mero pri 2,75%...je to velika obrestna mera ali ZELO velika?

gtx970op ::

Take obrestne mere se dobijo za fiksno obrestno mero za 20 let... torej ja zelo velika obrestna mera je to.


Ampak si očitno toliko nezaupljiv z denarjem da nimaš izbire. Si se kdaj vprašal če si zmožen mesečno dati na stran toliko denarja kot boš rabil za kredit + še vse ostale stroške povezane z nepremičnino (torej kredit + voda + kanalizacija + odvoz smeti + rtv prispevek + internet,tv + mobitel naročnina itd...) + hrana, oblačila,


Da ti bo mal v pomoč (približno za 2 odrasli osebi in en otrok):

voda 25€
kanalizacija + odvoz smeti 60€
internet,tv+rtv prispevek 65€
elektrika + kurjava (toplotna črp.): 80€
2xdodatno zavarovanje: 54€
2xnaročnina mobitel: vsaj 14€
Vrtec: 200€
NUSZ: 15€
Zavarovanje hiše: 30€
Zavarovanje 1 avto + registr. gume: 60€
Hrana, čistila itd. : 500€

Skupaj okvirno morata 2 osebi mesečno uspet na stran dat:
1100€ + obrok kredita

To so neke vrste čist nujni stroški da sploh živiš, potem pride pa še dopust, mobitel, stroški popravil avtomobila, gorivo, vinjeta.

Poskusi nekaj mesecov tako živet in boš videl sploh če si sposoben odplačevat kredit.

Nekateri pa še kljub kreditu ne uspejo sfiniširat hiše ali stanovanja in mislijo da bodo čez nekaj mesecev uspeli nabrat keš ampak ga potem ne uspejo še 10 let.

care20 ::

To,ce sem zmozen placevat,me ne skrbi...sem ze odplacal 1 stanovanje in ga bom oddajal,tko da bom imel obrok skoraj v celoti pokrit...zanimalo me je le to,ce je 2,75% veliko in si lepo odgovoril,da je ZELO veliko...ostale stroske nisi rabil racunat,ker jih imam pol manj..Pa sem rekel agentu,ce mi lahko da manj obresti in je rekel,da bi mu zavrnili

Alien123 ::

care20 je izjavil:

Dobil sem ponudbo na eni in edini banki v sloveniji,kjer lahko dobim stanovanjski kredit po 1.11.2019..Imel bom spremenljivo obrestno mero pri 2,75%...je to velika obrestna mera ali ZELO velika?


Jaz imam spremenljivo obrestno mero 2,0% za 20 let. Dejansko imaš zelo veliko obrestno mero. To so te naše banke hotele napizdit?

pa rekel si, da si že odplačal eno stanovanje.. saj si že pri tem stanovanju moral vedet kak poteka pri kreditih.. trol?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Tody ::

Kdo se z agentom meni za kredit? Ti kr vzemi, bo se ene par posrednikov zivel od tebe

m0LN4r ::

Lahko bi napisali vsaj zraven, ime banke (poslovalnice ali regijo), visino kredita in datum, da se bo obrestna mera vsaj priblizno lahko primerjala.
Stanovanje v Kopru verjetno ni ocenjeno enako, kot stanovanje v Lendavi.
Obresti danes nisto iste obrestim 5, 10 ali 15 let nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

care20 ::

No pa sem dobil kredit...obrestna mera 2.6 odstotka spremenljiva mera...obrok enak 500e skozi vsa leta, v primeru da se povisa euribor,se podaljsa odplacevalna doba... Meni je kar vsec,bolj sigurno je manjsi obrok ter dlje casa

RockyS ::

Znesek? Število let?

Likalnik ::

Meni se zdi 2,6 odstotka za SPREMENLJIVO obrestno mero kar visoko....sicer nisem vedel, da se ti v primeru višjega euribora lahko poveča doba odplačevanja (to prvič slišim) ponavadi se znesek poveča....ampak kakorkoli, če se to da zakaj pa ne.....ampak po tej logiki bi lahko potem vzel tudi fiksno obrestno mero.....kakšna je bila pa razlika?

Vem, da se je še pred kratkim (letos) spremenljiva dajala tudi pod 2 odstotka....jaz ima 2,3% za fiksno...15 let, 60.000€....preplačam ga cc 8.000€

care20 ::

29 let... Fiksna ne gre na toliko casa, sploh pa je drazja...mal visoka za spremenljivo mero ampak je velika prednost, da se obrok ne poveca, niti zmanjsa... Banka raiffeisen

genesiss ::

NLB 1.75% fiksna, 20 let, 112k (+premium racun in zavarovanje stanovanja) - to so ponudili kot proti-ponudbo. Brez pogajanj so dali 2.05% in brez pogojev (razen odprt racun pri njih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

xerror ::

care20 je izjavil:

No pa sem dobil kredit...obrestna mera 2.6 odstotka spremenljiva mera...obrok enak 500e skozi vsa leta, v primeru da se povisa euribor,se podaljsa odplacevalna doba... Meni je kar vsec,bolj sigurno je manjsi obrok ter dlje casa


Tole nikakor ni dober deal. Očitno so te kupili s tem, da boš imel obrok vedno 500€, ob zvišanju obrestnemere ti bodo pa podaljšali odplačilno dobo. To ni šans, da podpišem. Saj veš, da so obrestne mere negativne in, da bo v 20 letih sogurno prišlo na nulo ali celo v plus in to te bo na koncu kar lepo usekalo.

Btw, ko sem se jaz pogovarjal o kreditu so mi pri dveh bankah ponujali fiksno obretsno mero (2.9) na 30 let... Vzel na 20let, obrestna mera 2.3, fiksna.

sandmat ::

uh, 2.6 spremenljiva je ogromno preplačilo, glede na to, da so trenutno fiksne obrestne mere pod 2%. Še celo na pregovorno dragem NLB.

Kvatebrigic ::

care20 je izjavil:

No pa sem dobil kredit...obrestna mera 2.6 odstotka spremenljiva mera...obrok enak 500e skozi vsa leta, v primeru da se povisa euribor,se podaljsa odplacevalna doba... Meni je kar vsec,bolj sigurno je manjsi obrok ter dlje casa


Moje sožalje...

trancer01 ::

Kot kaže, banke kar fino izkoriščajo finančno nepismenost ljudi.

Ciciv ::

Kvatebrigic je izjavil:

care20 je izjavil:

No pa sem dobil kredit...obrestna mera 2.6 odstotka spremenljiva mera...obrok enak 500e skozi vsa leta, v primeru da se povisa euribor,se podaljsa odplacevalna doba... Meni je kar vsec,bolj sigurno je manjsi obrok ter dlje casa


Moje sožalje...


Lahko potdim. Preprogramiraj, čim prej. To je obrestna za fiksno...
««
3 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385282 (276) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466006 (12354) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019801 (11464) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713318 (6082) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911790 (9163) Invictus

Več podobnih tem