» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
2 / 24
»»

sandmat ::

mm888mb je izjavil:

Potem 3% FOM ni tako ugodna če imajo vsi tukaj 3% kar nekaj jih ima manj. Jaz razmišljam od 70k na 10 let.


pod 10 let se načeloma da še vedno pri vsaki banki dobit FOM < 3% (par let nazaj tudi pod 2%), z izjemo addico, ki so neumno dragi, ampak dajo vsakemu kredit po euribor+2.6% in financirajo pa do 90% nepremičnine, česar drugi ne.

johnnyyy ::

tip: hipotekarni kredit
višina: 85k€
OM: 1.6%+EURIBOR (6-mesečni)
EOM: 1.68%
ročnost: 20 let
banka: Sparkasse
sklenitev pogodbe: 2018Q2
ostalo: brez življenjskega zavarovanja

Sicer sem imel tudi boljše ponudbe (1.5% BKS) ki bi lahko z življenjskim zavarovanjem spravil celo pod 1.5%. Za ŽZ se nisem odločil ker ga že imam (sicer kritje ne odplača glavnice), po drugi strani pa nimam otrok oz. družine, kjer bi lahko kredit padel na njihova pleča ob moji smrti. Za odločitev so veliko pripomogle tudi cene bančnih storitev, saj pri Sparkasse nimam stroškov vodenja. Razlika med 1.5% in 1.6% pa pri tem znesku znaša 4€.

Da sem vzel variabilno obrestno mero je posledica "neomejenega" preplačevanja (pri fixni sem omejen na 10k€ letno) ter osebne špekulacije da ostane EURIBOR na 0% oz pod to vrednostjo vsaj do 2021. Ker se mi plača vsako leto usklajuje z inflacijo je v takšnem primeru bolje da imam variabilno OM. Po drugi strani mi še vedno precej plače ostane in če bi ves preostanek dal za preplačevanje kredita, bi ga izplačal v 7. letih, če grem pa na špagete pa lahko tudi v 5.

Sicer se bo kdo vprašal, zakaj pri vsem tem nisem vzel kredita na 10 let. Odgovor je preprost - ker se mi ne izplača. Če bi vzel na 10 let bi bila OM 0.1 ali 0.2% manjša, kar pomeni pod 10€/mesec. Za ta denar pa izgubim vso fleksibilnost. Ta fleksibilnost se odraža v tem, da lahko investiram v druge bolj donosne investicije, preplačam kredit in grem nad amortizacijo, tako da v primeru krize kurim to rezervo, oddam stanovanje in najemnina pokrije kredit itd. Poleg tega si lahko zadaj naredim večjo zalogo denarja, ki mi pride prav pri eventuelni menjavi službe.

svecka ::

johnnyyy je izjavil:

tip: hipotekarni kredit
višina: 85k€
OM: 1.6%+EURIBOR (6-mesečni)
EOM: 1.68%
ročnost: 20 let
banka: Sparkasse
sklenitev pogodbe: 2018Q2
ostalo: brez življenjskega zavarovanja

Sicer sem imel tudi boljše ponudbe (1.5% BKS) ki bi lahko z življenjskim zavarovanjem spravil celo pod 1.5%. Za ŽZ se nisem odločil ker ga že imam (sicer kritje ne odplača glavnice), po drugi strani pa nimam otrok oz. družine, kjer bi lahko kredit padel na njihova pleča ob moji smrti. Za odločitev so veliko pripomogle tudi cene bančnih storitev, saj pri Sparkasse nimam stroškov vodenja. Razlika med 1.5% in 1.6% pa pri tem znesku znaša 4€.

Da sem vzel variabilno obrestno mero je posledica "neomejenega" preplačevanja (pri fixni sem omejen na 10k€ letno) ter osebne špekulacije da ostane EURIBOR na 0% oz pod to vrednostjo vsaj do 2021. Ker se mi plača vsako leto usklajuje z inflacijo je v takšnem primeru bolje da imam variabilno OM. Po drugi strani mi še vedno precej plače ostane in če bi ves preostanek dal za preplačevanje kredita, bi ga izplačal v 7. letih, če grem pa na špagete pa lahko tudi v 5.

Sicer se bo kdo vprašal, zakaj pri vsem tem nisem vzel kredita na 10 let. Odgovor je preprost - ker se mi ne izplača. Če bi vzel na 10 let bi bila OM 0.1 ali 0.2% manjša, kar pomeni pod 10€/mesec. Za ta denar pa izgubim vso fleksibilnost. Ta fleksibilnost se odraža v tem, da lahko investiram v druge bolj donosne investicije, preplačam kredit in grem nad amortizacijo, tako da v primeru krize kurim to rezervo, oddam stanovanje in najemnina pokrije kredit itd. Poleg tega si lahko zadaj naredim večjo zalogo denarja, ki mi pride prav pri eventuelni menjavi službe.



jaz sem priblićžno na istem 20 elt, skoraj ista vsota, vendar sem rajši vzel fiksno obrestno mero. Za 10 let bi še vzel fleksibilno, samo fiksno 20 let je pa predolga in bo nova kriza spet lahko. In sem rekel, naj mi izračuna mesečni obrok z trenutno eurobor in ko bo recimo eurobor 5%....mesečni obrok naraste iz 430 na 720€....ne hvala, to je prevelik riziko za 20 let.

WhiteAngel ::

svecka je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

tip: hipotekarni kredit
višina: 85k€
OM: 1.6%+EURIBOR (6-mesečni)
EOM: 1.68%
ročnost: 20 let
banka: Sparkasse
sklenitev pogodbe: 2018Q2
ostalo: brez življenjskega zavarovanja

Sicer sem imel tudi boljše ponudbe (1.5% BKS) ki bi lahko z življenjskim zavarovanjem spravil celo pod 1.5%. Za ŽZ se nisem odločil ker ga že imam (sicer kritje ne odplača glavnice), po drugi strani pa nimam otrok oz. družine, kjer bi lahko kredit padel na njihova pleča ob moji smrti. Za odločitev so veliko pripomogle tudi cene bančnih storitev, saj pri Sparkasse nimam stroškov vodenja. Razlika med 1.5% in 1.6% pa pri tem znesku znaša 4€.

Da sem vzel variabilno obrestno mero je posledica "neomejenega" preplačevanja (pri fixni sem omejen na 10k€ letno) ter osebne špekulacije da ostane EURIBOR na 0% oz pod to vrednostjo vsaj do 2021. Ker se mi plača vsako leto usklajuje z inflacijo je v takšnem primeru bolje da imam variabilno OM. Po drugi strani mi še vedno precej plače ostane in če bi ves preostanek dal za preplačevanje kredita, bi ga izplačal v 7. letih, če grem pa na špagete pa lahko tudi v 5.

Sicer se bo kdo vprašal, zakaj pri vsem tem nisem vzel kredita na 10 let. Odgovor je preprost - ker se mi ne izplača. Če bi vzel na 10 let bi bila OM 0.1 ali 0.2% manjša, kar pomeni pod 10€/mesec. Za ta denar pa izgubim vso fleksibilnost. Ta fleksibilnost se odraža v tem, da lahko investiram v druge bolj donosne investicije, preplačam kredit in grem nad amortizacijo, tako da v primeru krize kurim to rezervo, oddam stanovanje in najemnina pokrije kredit itd. Poleg tega si lahko zadaj naredim večjo zalogo denarja, ki mi pride prav pri eventuelni menjavi službe.



jaz sem priblićžno na istem 20 elt, skoraj ista vsota, vendar sem rajši vzel fiksno obrestno mero. Za 10 let bi še vzel fleksibilno, samo fiksno 20 let je pa predolga in bo nova kriza spet lahko. In sem rekel, naj mi izračuna mesečni obrok z trenutno eurobor in ko bo recimo eurobor 5%....mesečni obrok naraste iz 430 na 720€....ne hvala, to je prevelik riziko za 20 let.


EURIBOR 5%?! Mislim, da bodo v tem primeru imele države večje probleme kot ti z nepremičnino :)

svecka ::

V 20 letih je bil Eurobor 2x čez 5%.
Glede na to, da je avtomobilska industrija v krizi sedaj (drastični upad naročil, vem ker delam v tej branži), Italija v Recesiji, itd... upam sveto, da ne bo spet počil kakšen balonček in pokopal pol sveta s seboj....še posebej glede na trenutne razmere na svetovnem trgovinskem svetu.

https://www.euribor-rates.eu/euribor-ra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

3p ::

WhiteAngel je izjavil:

EURIBOR 5%?! Mislim, da bodo v tem primeru imele države večje probleme kot ti z nepremičnino :)


To ne. In ni nič tako izjemnega.

Zna pa biti precejšnja štala (za banke), ker bo imel marsikdo probleme z odplačevanjem variabilnega kredita že, če se obrestna mera poviša na standardne 3%.

johnnyyy ::

svecka je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

tip: hipotekarni kredit
višina: 85k€
OM: 1.6%+EURIBOR (6-mesečni)
EOM: 1.68%
ročnost: 20 let
banka: Sparkasse
sklenitev pogodbe: 2018Q2
ostalo: brez življenjskega zavarovanja

Sicer sem imel tudi boljše ponudbe (1.5% BKS) ki bi lahko z življenjskim zavarovanjem spravil celo pod 1.5%. Za ŽZ se nisem odločil ker ga že imam (sicer kritje ne odplača glavnice), po drugi strani pa nimam otrok oz. družine, kjer bi lahko kredit padel na njihova pleča ob moji smrti. Za odločitev so veliko pripomogle tudi cene bančnih storitev, saj pri Sparkasse nimam stroškov vodenja. Razlika med 1.5% in 1.6% pa pri tem znesku znaša 4€.

Da sem vzel variabilno obrestno mero je posledica "neomejenega" preplačevanja (pri fixni sem omejen na 10k€ letno) ter osebne špekulacije da ostane EURIBOR na 0% oz pod to vrednostjo vsaj do 2021. Ker se mi plača vsako leto usklajuje z inflacijo je v takšnem primeru bolje da imam variabilno OM. Po drugi strani mi še vedno precej plače ostane in če bi ves preostanek dal za preplačevanje kredita, bi ga izplačal v 7. letih, če grem pa na špagete pa lahko tudi v 5.

Sicer se bo kdo vprašal, zakaj pri vsem tem nisem vzel kredita na 10 let. Odgovor je preprost - ker se mi ne izplača. Če bi vzel na 10 let bi bila OM 0.1 ali 0.2% manjša, kar pomeni pod 10€/mesec. Za ta denar pa izgubim vso fleksibilnost. Ta fleksibilnost se odraža v tem, da lahko investiram v druge bolj donosne investicije, preplačam kredit in grem nad amortizacijo, tako da v primeru krize kurim to rezervo, oddam stanovanje in najemnina pokrije kredit itd. Poleg tega si lahko zadaj naredim večjo zalogo denarja, ki mi pride prav pri eventuelni menjavi službe.



jaz sem priblićžno na istem 20 elt, skoraj ista vsota, vendar sem rajši vzel fiksno obrestno mero. Za 10 let bi še vzel fleksibilno, samo fiksno 20 let je pa predolga in bo nova kriza spet lahko. In sem rekel, naj mi izračuna mesečni obrok z trenutno eurobor in ko bo recimo eurobor 5%....mesečni obrok naraste iz 430 na 720€....ne hvala, to je prevelik riziko za 20 let.


Ja to je špekulacija :). Kolikšen problem predstavlja da se EURIBOR poveča na 5% je odvisno od časa. Če imaš smolo in se poveča prvih 5 letih, potem si ga naj*. V primeru, da se poveča čez 15 let, pa imaš večino glavnice že odplačane in tudi inflacija ti izniči tistih 5%. Potem pa je odvisno tudi od finančne sposobnosti in drugih investicij. Več kot imaš zadaj kritja, bolj lahko špekuliraš. Manj kot je kritja, manjša kot je plača težje tvegaš.

trenerkar ::

WhiteAngel je izjavil:

70k EUR, 25 let, 1,9% variabilna na Sparkasse, vzet septembra 2016. Ne vem, zakaj bi hotel fiksno. Obrestna mera se ne bo več dvignila, ko se pa bo, bo pa hiperinflacija in te tudi fiksna mera ne reši - drobni tisk.

Verjetno še boš. Preuči še obraten scenarij :)

WhiteAngel ::

trenerkar je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

70k EUR, 25 let, 1,9% variabilna na Sparkasse, vzet septembra 2016. Ne vem, zakaj bi hotel fiksno. Obrestna mera se ne bo več dvignila, ko se pa bo, bo pa hiperinflacija in te tudi fiksna mera ne reši - drobni tisk.

Verjetno še boš. Preuči še obraten scenarij :)


Moja predpostavka je bila, da se med krizo obrestna mera kvečjem znižuje, ker imajo države/podjetja težave z odplačevanjem kredita. In če se v zadnjih 3 letih EURIBOR ni zvišal kljub gospodarski rasti, dvomim, da se bo v naslednjih 10ih glede na trenutno ohlajanje. Čisto možno pa, da se bom opekel :)

BlackLight ::

Je kdo v zadnjem času jemal stanovanjski kredit z fiksno obrestno mero? Kakšne ste kaj dobili trenutno imam na mizi najznizjo 2.6%

St235 ::

Ponudba Abanke takoj po novem letu, 2,4% za 10 let (informacija iz druge roke).

manta ::

NLB EOM 2.6 na 20 let fiksno.

WhiteAngel ::

manta je izjavil:

NLB EOM 2.6 na 20 let fiksno.


Še en dokaz, da nihče ne verjame, da bo EURIBOR še kdaj pozitiven :8)

BlackLight ::

EURIBOR sma dobila 1.7 ampak se ne upam spustit v njega z 15 let :O

St235 ::

Zakaj ne? Placujta prvih 5 let kot da sta vzela fiksno in imata pokrita nihanja zadnjih 10 let.

Invictus ::

svecka je izjavil:

V 20 letih je bil Eurobor 2x čez 5%.
Glede na to, da je avtomobilska industrija v krizi sedaj (drastični upad naročil, vem ker delam v tej branži), Italija v Recesiji, itd... upam sveto, da ne bo spet počil kakšen balonček in pokopal pol sveta s seboj....še posebej glede na trenutne razmere na svetovnem trgovinskem svetu.

https://www.euribor-rates.eu/euribor-ra...

Saj ravno zaradi tega EURIBOR ne bo pozitiven...

Če bo pozitiven, bodo krediti in investicije dražje, poleg tega bo pa vrednost eura narasla glede na druge valute.

Not good za EU izvoz...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Ne morejo v nedogled vzdrzevati nicelnega Euriborja, ceprav naivno zgleda da je to ex machina ki resi vse ekonomske tezave.

Ce se 5 let delajo kar so delali do sedaj nam grozi hiperinflacija in kolaps eura.

SG_101 ::

Je kdo jemal hipotekarni kredit s fiksno obrestno mero zadnje obdobje? Kakšna je bila kaj obrestna mera oz. EOM?

sass628 ::

Žena 70k na 20 let / 1,3 spremenljiva
Jaz 70k na 20let / 2,3 fiksna

Vzeto v začetku marca 2020 na Gorenjski banki pred pandemijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

care20 ::

vidim da ste tukaj sami taki,ki se kar dobro razumete v kredite...
namrec js bom kupil nepremicnino v vrednosti cca 120k evrov...zastavil bom svoje stanovanje
vzel bom kredit pri raifaisen banki in sicer za 25 let,spremennljiva obrestna mera...
kaksno obrestno mero bi vi pricakovali?je recimo 2% vredu?se splaca zdaj sploh kupiti ali je bolje pocakati kaksno leto,da se stanje stabilizira?prosim povejte,ker nisem bister kar se tice kreditov itd..

Invictus ::

Ni v redu...

Sam imam 1,51. Preveri še druge banke.

Za nakup stanovanja ni nikoli čas, če ga kupuješ zase, in pri kreditih ni nihče preveč pameten. Je pač nekaj, kar t omogoča nakup...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

invictus, on bo vzel kredit za 25 let. Na toliko let ti nobena banka ne bo dala 1.51 obrestne mere..

care20 ::

koliko lahko pricakujem da bom realna obrestna mera na 25 let?Naj bo jasno,da edino na tej banki lahko trenutno dobim kredit zaradi novih zaostritev slovenske banke

Lonsarg ::

Vsaj uradne cenike si zgooglal predno sprašuješ na forumu? Recimo uradni cenik SKB je 1.9% sprejemljiva na 25 let. Tko na oko se ponavadi vsaj 0.2 še dodatno da izpogajati glede na te osnovne cene (ponavadi celo več). Torej neko tako osnovo ki bi si jo lahko izpogajal lahko vzameš recimo 1.7% (govorim o dejaski, efektivna je potem še kak 0.1 več).

Invictus ::

Če lahko dobiš kredit samo na tej banki, potem nimaš izbire...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

care20 ::

js pricakujem tam okoli 2%...na koliko % lahko zraste v najbolj crnem scenariju v roku 25let?

RockyS ::

Delavska hranilnica in Gorenjska banka sta trenutno najbolj ugodni za nad 20 let.

Alien123 ::

care20 je izjavil:

js pricakujem tam okoli 2%...na koliko % lahko zraste v najbolj crnem scenariju v roku 25let?


rajši se vprašaj koliko bo najemnina zrastla v 25ih letih.

care20 ::

imas popolnoma prav ampak me zanima,koliko bi lahko pricakoval dvig obrestne mere v najslabsem primeru?kako je bilo s franki,skoliko so zaceli ter koliko so imeli potem,ko je poskocilo?

RockyS ::

Euribor lahko gre na 6% brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Alien123 ::

RockyS je izjavil:

Euribor lahko gre na 6% brez problema.


samo ne bo.. vsaj v 20ih letih ne bo nekega dviga.. Spremenljiva in fiksna sta preveč skupaj. Pa tudi če se obrestna mera dvigne bo tisti, ki ima fiksno tudi več plačeval..

care20 ::

js bi to odplacal vsaj pol prej,torej najkasneje v 12 letih...tako sem tudi tega sedanjega odplacal v 11 letih namesto v 27 letih...torej v recimo 12-13 letih nebi smelo iti nad 5%?

Lonsarg ::

Odgovor je da noben ne ve, ker bi če bi kdo točno vedel bi postal miljonar ko bi na to stavil.

Je pa res da ni to delnica ki bi šla v višave ali frank katerega tečaj se lahko spremeni ogromno tako da gre tu za precej manjše tveganje če te to zanima. Pač medbančna obrestna mera v neke res hude višave ne more (brez da hkrati tudi ne sesuje gospodarstva in celotnega Eura). Lahko pa gre komot iz trenutnih 0% na recimo 2% (+ tvojih 2% in si na skupaj 4%), to je eden izmed čisto realnih scenarijev. Kar je višje so pa že precje manj verjetni scenariji za bližjo prihodnost, niso pa nemogoči.

WhiteAngel ::

RockyS je izjavil:

Euribor lahko gre na 6% brez problema.


Um.. in Italija potem kako točno odplača zapadle obveznice, ki bodo morale tudi dvigniti donose?

jernejl ::

care20 je izjavil:

js bi to odplacal vsaj pol prej,torej najkasneje v 12 letih...tako sem tudi tega sedanjega odplacal v 11 letih namesto v 27 letih...torej v recimo 12-13 letih nebi smelo iti nad 5%?

Prihodnosti nihče ne zna napovedati, sploh ne za toliko časa naprej, lahko pa si za ilustracijo pogledaš, kaj se je z Euribor-om dogajalo v zadnjih 10 ali 20 letih.
https://www.euribor-rates.eu/en/current...
Če bo torej Euribor zrasel nad 5%, to ne bi bilo prvič :) A nekih velikih povišanj se zaenkrat na krajši rok (naslednji dve leti) ne pričakuje.
ECB v svojih projekcijah za 2021 in 2022 predpostavlja nespremenjen Euribor, pa tudi tile za letos in drugo leto ne pričakujejo sprememb.

Wrop ::

Je mogoče že kdo refinanciral kredit? Vzel novega z manjšo obresno mero in odplačal starega?

care20 ::

Kaj banke po novem upostevajo tudi prihodke od stanovanja,ki ga oddajas?

Invictus ::

Seveda...

Ko jemlješ kredit, svetovalcu pripravi finančno portočilo o tvojem premoženju in prihodkih.

Pomaga ;).

Takoj, ko že imaš kako nepremičnino, te na banki malo drugače obravnavajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Takoj, ko že imaš kako nepremičnino, te na banki malo drugače obravnavajo...

Kaj pomeni drugace?

Invictus ::

Predvsem lažje prideš do željenega kredita...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Sploh ce nimas kesa.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Predvsem lažje prideš do željenega kredita...

Predvidevam, da v primeru da nimas nekih prihodkov. Ker drugace je v vsakem primeru dobiti kredit trivialno.

care20 ::

kako pa je s tem,da zatajim otroke in zeno?mi pravjo na banki,da lahko zatajim,ampak ne vem kaksne so lahko posledice,da kasneje to vidijo

m0LN4r ::

Takle trenutno zgleda pr nama predlog:



Moram edino dodati, da pri KfW dobiva 18.000 Subvencije, ki se direkt odsteje od 120.000, tako da ostane 102.000 kar se bo odplacevalo in na koncu 66.000 odplacati v kesh.

Obresti vseskup so 9000 za 20 let kredita pri HVB in 8300 za KfW Effizienzbau kredit.

Alien123 je izjavil:

invictus, on bo vzel kredit za 25 let. Na toliko let ti nobena banka ne bo dala 1.51 obrestne mere..
Slovenske ziher ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

care20 ::

a res nobeden ne ve,kaj se lahko zgodi,ce zatajim otroke in zeno?

kixs ::

Ko sva z mojo kupovala hiso, je v firmi vzela "manjsi" kredit po 0,6% fiksne OM.

Vprasaj v svoji firmi, ce imajo kaj podobnega. Tudi sam sem delal v firmi, ki je dajala svoje kredite po zelo ugodni OM. Sam js ne verjamem v kredite...

Tody ::

Care, nic se ne zgodi, solidarnega poroka itak rabis. Če ugotovijo da si krsil pravila pogodbe je kazen napisana vrjetno. Razdrtje pogodbe plus kaka kazen, seveda mores vrnt denar. V milejsi obliki pa aneks z novo obrestno mero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

VeganCyclist ::

Kaj vi, ki prej poplacate kredite dajete dnar vsak mesec na nek drug racun, oziroma v stumf in ko se nabere ne vem, 10k, odnesete denar na banko in reprogramirate kredit. A se na kateri banki, da to tako, da bi vsak mesec poleg obroka se placal poljubni znesek, ki bi se odstel od glavnice? Kolko banke racunajo za reprogramiranje kredita?

Lonsarg ::

Po najnovejši zakonodaji je reprogramiranje do 10k letno zastonj (nad 10k pa max 1% glavnice kar je tudi zelo poceni ker bi itak toliko v cirka pol leta plačal če ne bi reprogramiral), skratka predčasno odplačat se splača vedno edino ko imaš manj kot eno leto do konca je pač malo za poračunat. Mislim pa da se ne moreš zmišljevati ampak da je to mišljeno enkrat letno.

Ne vem pa zakaj bi na drug račun dajal, malo discipline pa že lahko imate halo?

Tody ::

Za fix obresti velja zgoraj, vrnes lahko manjsi del na leto, drugače placas kazen. Za varianilo ti ne morejo nic. Pac poplačas kukr hočes, ni pa seveda avtomatizma.
««
2 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376832 (3433) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465203 (11551) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019570 (11233) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713249 (6013) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911627 (9000) Invictus

Več podobnih tem