» »

A1 šalabajzerji

A1 šalabajzerji

««
16 / 16
»
»»

Pegart ::

Zdravo, danes prestopil na A1. Vse priklopljeno in dela OK. Rad bi pa bridge mode in sem klical na helpdesk, da mi prestavijo. Ko prestavijo v bridge mode se večkrat ponovno zažene in lučka z ikonico "sveta" se ne prižge. Sklepam, da gre za signal do centrale. Posledično internet ne dela. Niti na računalniku niti na telefonu, seveda. Svetovalka na telefonu pravi, da imam napačne nastavitve na routerju (Asus RT-AC68U). Nisem nič nastavljal, nimam nič nastavljeno posebej. Z istimi nastavitvami mi je delal bridge mode tako na T2, kot na Telemachu. Trdila je tudi, da se tista lučka (ki se sicer normalno prižge, ko modem ni v bridge mode) ne bo prižgala, če nimam pravih nastavitev na routerju... Ampak to nekako nima smisla, saj gre za povezavo modema do zunanjosti, router pride v poštev šele kasneje (tudi fizično)...

Trenutne nastavitve, ki so delale na Telemach in T2:


Aja, še to. Ko je bil modem v bridge mode, je Router pravil sledeče (slika pobrana z interneta, error je bil identičen):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

Han ::

Kolikor vem moraš v routerju nastavit PPPoE ter vnesti uporabniško ime in geslo.

Pa flešni ga na Merlinov firmware.

Pegart ::

Če je res treba dati na PPPoE in vnesti up. ime in geslo, je pa to en velik fail helpdeska, da niso tega vedeli. Čeprav hkrati mi je trdila, da dostopa do teh podatkov nima. Očitno se da tudi mimo modema, direktno na router s temi podatki. Vsaj tako je trdila, ampak zdaj nimam več veliko upanja... :D

Merlinov FW res moram, sploh zdaj, ko je Asus prenehal s podporo tega routerja.

Han ::

Tudi Merlin naj bi ta router podpiral samo še do konca 2024.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

To imaš optiko? Tam lahko preprosto njihov modem stran daš.

Potem na svojem ruterju nastaviš pppoe ter pravi vlan (piše v drugi temi).

Da leta 2024 še uporabljajo PPPoE je tema zase...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Če lasten router nima optičnega vhoda, bolj težko operiraš brez A1 modema...

sbawe64 ::

MrStein je izjavil:

To imaš optiko? Tam lahko preprosto njihov modem stran daš.

Potem na svojem ruterju nastaviš pppoe ter pravi vlan (piše v drugi temi).

Da leta 2024 še uporabljajo PPPoE je tema zase...

Saj ga Telekom tudi.
2020 is new 1984
Corona World order

MrStein ::

To ne naredi zadeve nič boljše.

Han je izjavil:

Če lasten router nima optičnega vhoda, bolj težko operiraš brez A1 modema...

Če imaš ločen OTN, brez problema. Iz prakse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gort ::

Tisti A1 optika maxi+ in -50% za vedno za nove naročnike z vključenimi benefiti (Netflix Basic ali HBO Premium ali NBA League Pass ali Arena Sport Premium ali Balkan...) je kdo vzel in je že zadovoljen? Kako imajo zdaj rešeno tizen tv app, je v redu? HBO Premium > Netflix Basic?

Telekom neo C je ok ampak ni sile, v dveh letih je 25% popust, ni pa "za vedno", morebitne kazenske stroške prenosa bomo že požrli, če bi se našla kakšna odlična A1 ponudba med zasebnimi sporočili tudi glede upload hitrosti. Neo smart tv app (palec dol).

In da ni potrebno gledati ethernet kabla v letu 2024 AD, ko še navaden nenaročniški youtube uhd/4k prenaša preko wifi brez problemov, kaj šele fhd/2k ali niže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

starfotr ::

Lol. Kabel bo vedno bolj in ne vedno manj potreben.

gort ::

Do hiše ja (še to mogoče ne), če netflix/youtube in podobne 4k vsebine odlično tečejo, pač ne smeš imet največjega sranja od wifi in prej navedene storitve na 4x in več višji resoluciji lepo tečejo že kar nekaj let, da niti ne omenjam hiše same po sebi z ene 20 wifi pametnih naprav. Ne verjameš, starfotr, a? Tvoj problem, vtakni si kabel, lol, ktj!

Aja, SE inverter tudi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

starfotr ::

Looool

gort ::

Aja, pozabil sem še eno stvar, tudi TČ je preko wifi, pa pomivalni stroj in pralni stroj. Ampak neee, tv 720 resolucijo mora biti preko kabla in to starfotr approva, čeprav ni pogoj. Jah, kaj hočeš, mnogokrat ga serješ, tudi tokrat, starfotr toptier Miele consumer, ki mu v trgovini delajo analize in iščejo sebi konkurenčne dobavitelje, ker sam nima časa preko interneta zaradi slo-tech foruma, vmes pa pripeljejo še nadomestne stroje. Ja, ja, starfotr, lol zares, zdaj pa se spokaj iz A1 teme. :D

Frgazor ::

MrStein je izjavil:

To imaš optiko? Tam lahko preprosto njihov modem stran daš.

Potem na svojem ruterju nastaviš pppoe ter pravi vlan (piše v drugi temi).

Da leta 2024 še uporabljajo PPPoE je tema zase...


Ok, tole sem že parkrat probal, da bi se znebil nepotrebnega in odvečnega modema od a1 in nikakor ne gre:

- od a1 sem dobil pppoe userja in geslo
- izštekam a1 modem iz optičnega konverterja in v konverter vtaknem ethernet kabel iz ruterjevega wan vhoda
- v ruterju nastavim pppoe povezavo z userjem in geslom, ki mi ga je sporočil a1. pppoe povezava se ne vzpostavi.
- probal sem tudi s kloniranjem mac adrese in ni efekta
- vlanov se nisem dotikal, ker uporabljam samo internet.

sbawe64 ::

Kateri sfp, router imaš ?



od 7:45 razlaga iskanje pravega
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

sfp se poveže samo, če je serijska številka od isp modema.
2020 is new 1984
Corona World order

Frgazor ::

Frgazor je izjavil:


Ok, tole sem že parkrat probal, da bi se znebil nepotrebnega in odvečnega modema od a1 in nikakor ne gre:

- od a1 sem dobil pppoe userja in geslo
- izštekam a1 modem iz optičnega konverterja in v konverter vtaknem ethernet kabel iz ruterjevega wan vhoda
- v ruterju nastavim pppoe povezavo z userjem in geslom, ki mi ga je sporočil a1. pppoe povezava se ne vzpostavi.
- probal sem tudi s kloniranjem mac adrese in ni efekta
- vlanov se nisem dotikal, ker uporabljam samo internet.


No tole zdaj dela... vlan id 3902 in je problem rešen

psychoshorty ::

A so koncno omogocili VoWifi? Ima se kdo od vas kar naenkrat na telefonu to funkcijo?

njok42 ::

imam, od danes.

vinkop ::

jaz pa pri sebi tega še nisem zasledil, pixel 8 pro...

strom_15 ::

Trenutno je v testni fazi (imajo le določeni zaposleni v A1). Mi navadni naročniki VoWiFi še nimamo delujoče. So pa zamenjali core (jedro) tako da bo v bližnji prihodnosti to omogočeno.

Frgazor ::

Zgleda, da je zadeva že kar lepo produkcijska in dela tudi pri bobu in t2. Edino podpora telefonov precej šepa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frgazor ()

strom_15 ::

WoViFi že dela na A1 (vsaj meni).

vinkop ::

zanimivo,jaz pri sebi wowifi ne opazim....

MrStein ::

Verjetno nimaš enak telefon kot on.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vinkop ::

MrStein je izjavil:

Verjetno nimaš enak telefon kot on.

to je res, ampak mislil dem, da če je A1 to aktiviral, da deluje na večino premium telefonov...saj ne da bi jaz to močno potreboval vsaj ne hodim po tujini,

strom_15 ::

vinkop je izjavil:

MrStein je izjavil:

Verjetno nimaš enak telefon kot on.

to je res, ampak mislil dem, da če je A1 to aktiviral, da deluje na večino premium telefonov...saj ne da bi jaz to močno potreboval vsaj ne hodim po tujini,


Vprašanje, če bo to delovalo v tujini. Nekaj se govori, da bo storitev zaklenjena na slovenske IP (kot imajo to v skupini A1 tuji operaterji omejeno na geografsko državo operaterja).

Telekom Slovenije pa ima to boljše narejeno saj nimajo za storitev VoWiFi omejeno na slovenski IP (tam pa lahko kličeš izven EU/EEA) kot da si v Sloveniji, ker omogočajo VoWiFi tudi preko tujih IP.

Sam imam Samsung A52s 5G in je potrebno posodobiti telefon, potem pa dobiš možnost VoWiFi.

Scorpy84 ::

Vcer bil na telekomu, danes pa opravljen prehod (prenos st.) na a1. Na telefonu nic spreminjal VoWiFi je takoj zacel delati, medtem ko pri telekomu vcasih ja vcasih ne, kokr se je spomnil. Kvaliteta pogovora oz. zvoka je dosti boljsa kot pri Telekomu.

MrStein ::

Delno off topic, ampak res. Kvaliteta govora je včasih kot da bi pisalo leto 1979. (imam telekom in verjetno je večina pogovorov preko VoWIFI)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Pravkar dobil SMS od A1, da bo v naslednjih dneh nadgradnja omrežja, zaradi katere bo lahko moten mobilni signal.

Čeprav imam mobitel na Telekomu. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mared ::

Uporabnik A1 ultre že nekaj časa, a se sedaj preselil in selil priključek na novo lokacijo (no odjava paketa in sklenitev novega). Kar mi je smešno je opažanje da ponoči signal ponikne. Zadnje tri noči sem opazil, da po 00.10 začne ZTE modem izgubljati signal. Prekinja, preklaplja med 4G, 4G+ in 5G tako je ogled TV nemogoč in prav tako uporaba interneta. Zjutraj ob 6.00 pa se vse samo nazaj postavi in deluje cel dan BP. Je to možno? Je kaj narobe z mojim ZTE modemom? Sem preveril nastavitve in nimam vklopljeno varčevanje z energijo...

delavec44 ::

Ti ga nimaš, oddajnik ga pa ima ;)

starfotr ::

Varčevanje z energijo na strani bazne postaje se temu reče.

mared ::

Je to to? torej bye bye internet in ogled TV ponoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

starfotr ::

Verjetno konkurenca ni tako škrta in zagotavlja storitve 24/7.

Vanadium ::

Ja, morajo šparati, ker imajo tako izgubo ...

mared ::

podana reklamacija, pa jih vidimo...

beta1 ::

mared je izjavil:

podana reklamacija, pa jih vidimo...


Nič ne boš dosegel. Bil na enakem z A1 Domači net + TV. Brez stroškov boš lahko prekinil vezavo in brezplačno vrnil opremo.

To sem jaz trolal že oktobra 2019. Da so zeleni in ponoči varčujejo na štromu ter takrat so uporabljali samo LTE800. LTE1800 in LTE2600 so ponoči izklopli.
Tako, da tudi jaz takrat nisem mogel več gledati TVja ponoči, ker sem imel samo 2Mbit downloada.

Nato je telekom naredil paket Internet neomejeni, tisto je pa šibalo 100na uro. Sedaj pa na srečo optika že 2 leti.
Huawei LTE CPE master.
««
16 / 16
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917590116 (561) MrStein
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
380104150 (504) papirza
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15652733 (15061) V-i-p
»

A1 bo z novim letom podražil stare pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5315481 (8493) pwn3rrr
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19572626 (60072) Cruz

Več podobnih tem