» »

A1 šalabajzerji

A1 šalabajzerji

««
6 / 15
»»

MrStein ::

xseki je izjavil:


Če se s spremembami ne strinjate, lahko obstoječi uporabniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, do uveljavitve sprememb odstopite od naročniške pogodbe.
To storite brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Izpolniti pa boste morali pogodbeno dogovorjene obveznosti (kar vključuje tudi vračila sorazmernega dela prejetih ugodnosti) in poravnati morebitne zapadle in neplačane obveznosti.

Kdo je to pisal?
Če se od pogodbe odstopi, potem pogodba več ne velja. Torej ni nobenih "pogodbenih obveznosti". Če so, potem pogodba ni "odstopljena".
Odstop pomeni, da se razveljavi. Da se nič ne določa. Kot da je ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

xseki ::

Sem copy-pastal kaj so napisali spodaj: https://www.a1.si/sodelovanje/splosni-p...

Groot ::

MrStein je izjavil:

xseki je izjavil:


Če se s spremembami ne strinjate, lahko obstoječi uporabniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, do uveljavitve sprememb odstopite od naročniške pogodbe.
To storite brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Izpolniti pa boste morali pogodbeno dogovorjene obveznosti (kar vključuje tudi vračila sorazmernega dela prejetih ugodnosti) in poravnati morebitne zapadle in neplačane obveznosti.

Kdo je to pisal?
Če se od pogodbe odstopi, potem pogodba več ne velja. Torej ni nobenih "pogodbenih obveznosti". Če so, potem pogodba ni "odstopljena".
Odstop pomeni, da se razveljavi. Da se nič ne določa. Kot da je ni.


Določba je povsem ok. Zakon ti daje pravico odstopa, vendar moraš ob predčasnem odstopu poravnati vse odprte obveznosti in tudi vrniti sorazmerni del pridobljenih ugodnosti (npr. nižja cena v orcrm letu, itd.).

Zato se pa potrošniške organizacije že lep čas borijo za spremembo zakona, ker tovrstna "možnost odstopa" je bolj na papirju kot karkoli drugega.

Master_Yoda ::

Zato se pa potrošniške organizacije že lep čas borijo za spremembo zakona, ker tovrstna "možnost odstopa" je bolj na papirju kot karkoli drugega.


Jap: pridobljena "ugodnost" v primeru stacionarnega paketa je par eur nizja cena od konkurence. Na papirju pa je to 15 EUR/mesec, ker je "redna" cena toliko drazja.

Tako da zdaj lahko prekinem pogodbo, in placam "ugodnost" nazaj po oderuski ceni, ali pa pozerem podrazitev. To ni nobena odlocitev oz moznost odstopa.

S tem da dejanske konkurence ni, ker imajo vsi nabite redne cene, in potem te "ugodnosti" s katerimi se zavezes za 2 leti.
In ponavadi magicno vecina operaterjev podrazi ob priblizno istem casu .
Dovie'andi se tovya sagain.

Groot ::

Master_Yoda je izjavil:

Zato se pa potrošniške organizacije že lep čas borijo za spremembo zakona, ker tovrstna "možnost odstopa" je bolj na papirju kot karkoli drugega.


Jap: pridobljena "ugodnost" v primeru stacionarnega paketa je par eur nizja cena od konkurence. Na papirju pa je to 15 EUR/mesec, ker je "redna" cena toliko drazja.

Tako da zdaj lahko prekinem pogodbo, in placam "ugodnost" nazaj po oderuski ceni, ali pa pozerem podrazitev. To ni nobena odlocitev oz moznost odstopa.

S tem da dejanske konkurence ni, ker imajo vsi nabite redne cene, in potem te "ugodnosti" s katerimi se zavezes za 2 leti.
In ponavadi magicno vecina operaterjev podrazi ob priblizno istem casu .



Točno tako.

Mimogrede, ali kdo ve če se da na A1 zamenjati osebo na katero so vezane fiksne storitve in posledično tudi prenesti ugodnost Connect?

spegli ::

3 ojre plus na novo. Kje je najboljša ponudba trenutno ?

poweroff ::

A je kdo videl video, ki so ga v A1 posneli za potencialne kandidate za zaposlitev:
https://jobs.a1.com/sl/delo-v-a1/

Just LOOOOOOL... :))
sudo poweroff

Ganon ::

spegli je izjavil:

3 ojre plus na novo. Kje je najboljša ponudba trenutno ?


Fiksne storitve? A1. Mobilne? Bob (A1).

widj3098dj32 ::

poweroff je izjavil:

A je kdo videl video, ki so ga v A1 posneli za potencialne kandidate za zaposlitev:
https://jobs.a1.com/sl/delo-v-a1/

Just LOOOOOOL... :))

>dog friendly job

hard pass

D3m ::

>dog friendly job

;(( uffff
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Jaz sicer ne poznam dosti situacije v A1, ampak če prav razumem, imajo večinoma samo marketing pa klicni center? Razvoj se je preselil na jug, če se ne motim?
sudo poweroff

spegli ::

OMB ta reklama. Pred časom sem že skoraj poslal CV. WTF lol.

MrStein ::

Mogoče je reklamo delala tista agencija, ki je včasih za Vego...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

spegli je izjavil:

OMB ta reklama. Pred časom sem že skoraj poslal CV. WTF lol.


To si šele sedaj spoznal, da niso normalni? zato pa jim tako slabo dela 4G , ker je tam zaposlenih en kup nesposobnih žensk.


Jaz grem počasi iz A1 stran.

leeon ::

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...

zerocool ::

leeon je izjavil:

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...


Marketing :)? #askingforafriend

bambam20 ::

leeon je izjavil:

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...


Kaj ima to veze s tem, da ima A1 slab 4G signal.

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

leeon je izjavil:

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...


Kaj ima to veze s tem, da ima A1 slab 4G signal.


Kje? Nikjer nimam težav s signalom.

__Devil__ ::

Pri nas na vasi je 4g signal dokaj slab in nestabilen, čez dan seveda, strani včasih komaj odpira in moram pogosto preklopit na wifi (domači net (4g, preko SIM modema, tudi od A1 :D). Hitrost je precej omejena čez dan na 1-2mb/s tudi če nisem porabil niti četrg oglaševanih "200gb z neomejeno hitrostjo internet" imam paket A1 Vajb. Ta "polna hitrost" dela kar dobro samo ponoči med polnoči in 6:00, kar je neuporabno. Ponavadi moram telefon točno na določenih mestih, da je signal in hitrost stabilna. Najujše je vedno zvečer, ko so vsi gor? Okrog 19h ure naprej vse šteka pogosto. Moral bi ostat na telemachu, pa sem ravno menjal operaterja ko so obojni naredili neomenen internet :) Sicer pa zdaj imam vsaj na delu dober signal, ker imajo A1 oddajnih/ojacevalec signala. Upam, da se izboljšajo. Trenuten signal je 2 črtici doma. Pa še to mi je napisalo "no internet connection v chrome" ko sem izklopil wifi :(. Vcasih pomaga, ce vklopis airplane mode za par sekund.

poweroff ::

leeon je izjavil:

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...

In kaj delaš?

Marketing, klicni center, development,...?
sudo poweroff

leeon ::

bambam20 je izjavil:

leeon je izjavil:

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...


nima nobene veze. je bilo pa v tej temi precej kadrovskih zadev glede a1 predebatiranih (nekdo je objavil celo promocijski zaposlitveni video) in nekateri so napisali, da delati na a1 ni ok. sem napisal samo svoje mnenje, ki je (verjetno edino) od nekoga, ki tam dejansko dela. lahko dodam, da je bilo v zadnjem letu ogromno odhodov iz podjetja. pač 'grass is greener on the other side'. in je precej ljudi prišlo nazaj. in prišlo nazaj v roku enega meseca...

Kaj ima to veze s tem, da ima A1 slab 4G signal.


leeon je izjavil:

bambam20 je izjavil:

leeon je izjavil:

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...


Kaj ima to veze s tem, da ima A1 slab 4G signal.


nima nobene veze. je bilo pa v tej temi precej kadrovskih zadev glede a1 predebatiranih (nekdo je objavil celo promocijski zaposlitveni video) in nekateri so napisali, da delati na a1 ni ok. sem napisal samo svoje mnenje, ki je (verjetno edino) od nekoga, ki tam dejansko dela. lahko dodam, da je bilo v zadnjem letu ogromno odhodov iz podjetja. pač 'grass is greener on the other side'. in je precej ljudi prišlo nazaj. in prišlo nazaj v roku enega meseca...

poweroff je izjavil:

leeon je izjavil:

delam na a1. pred tem sem bil redno zaposlen v 2 drugih podjetjih. vsega skupaj imam 10 let delovne dobe. na a1 mi je najbolje od vseh 3 firm. tudi, ko se primerjam s kolegi, opažam, da mi je (kar se tiče zaposlitve) bolje. pri tem upoštevam plačo, količino dela, odnose v ekipi...

In kaj delaš?

Marketing, klicni center, development,...?


development

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

bambam20 ::

leeon je izjavil:


nima nobene veze. je bilo pa v tej temi precej kadrovskih zadev glede a1 predebatiranih (nekdo je objavil celo promocijski zaposlitveni video) in nekateri so napisali, da delati na a1 ni ok. sem napisal samo svoje mnenje, ki je (verjetno edino) od nekoga, ki tam dejansko dela.



Tam, kjer oglašujejo, da lahko voziš pse v službo se dobi ravno odbijajoč efekt. Ni čudno, da vam tv skoz šteka in signal poskakuje kot ponorel. Help desk nesposoben.

Telemach vas prehiteva po levi.


Važno, da ste lgbt, femi in dog frendly podjetje.

strom_15 ::

PA še roaming službo imajo v Bolgariji tako, da je res skoraj vse v tujini tukaj je le minimalno oseb.

pwn3rrr ::

@leeon, končno imamo tukaj nekoga, ki nam lahko iz prve roke pove, kdaj dobimo app za smart TV-je, da se znebimo vmesnika in odvečnega daljinca?

bambam20 ::

strom_15 je izjavil:

PA še roaming službo imajo v Bolgariji tako, da je res skoraj vse v tujini tukaj je le minimalno oseb.


A1 propada. Bistvo mobilnega operaterja je stabilen signal , tega pa nimajo. Brez tega je mobilno omrežje neuporabno.

jukoz ::

bambam20 je izjavil:


Telemach vas prehiteva po levi.


Telesmeh ne prehiteva nikogar. So tako kaotična organizacija, da sploh ne vedo da so na cesti, kaj še le da se premikajo, v katero smer in da bi koga prehitevali. To je znanstvena fantastika za njih.

bambam20 je izjavil:


Važno, da ste lgbt, femi in dog frendly podjetje.


To je za nekatere ful pomembno. Za incele ne, za ostale je pa to kar plus.

strom_15 je izjavil:

PA še roaming službo imajo v Bolgariji tako, da je res skoraj vse v tujini tukaj je le minimalno oseb.


To je nekako point globalizacije. Sej se bo tudi supoort preselil v Bolgarijo. Mimogrede, Sofija je zelo lepo mesto. No, vsaj center mesta =)

bambam20 je izjavil:

strom_15 je izjavil:

PA še roaming službo imajo v Bolgariji tako, da je res skoraj vse v tujini tukaj je le minimalno oseb.


A1 propada. Bistvo mobilnega operaterja je stabilen signal , tega pa nimajo. Brez tega je mobilno omrežje neuporabno.


Ravno zaradi stabilnega signala sem šel k njim (oz bob) iz telekoma. Pač ne zrihtajo določenih lokacij.

Sedaj pa tudi slučajno ne menjam bob za kaj drugega, tudi paketov na A1 ne. Poceni in dela, brez odvečnega balasata.

Imam pa sedaj s priklopom optike od A1 celo veselico - na 14 dni dobivam SMSe, da še nimajo datuma priklopa. Včeraj dobil SMS z linkom, kjer lahko preverim v kakšni vazi je moj priklop - je v fazi podpisane pogodbe, naslednja je preverjanje podatkov itd.

Pošljem referentu kaj je s tem in dobim 10 minut kasneje datum s priklopom čez 2 tedna. Bomo videli =)

Aja, na tem naslovu je že A1 optika =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

mag3 ::

pwn3rrr je izjavil:

@leeon, končno imamo tukaj nekoga, ki nam lahko iz prve roke pove, kdaj dobimo app za smart TV-je, da se znebimo vmesnika in odvečnega daljinca?


Drugo leto bo, verjetno marca/aprila za LG in Samsung.

pwn3rrr ::

mag3 je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

@leeon, končno imamo tukaj nekoga, ki nam lahko iz prve roke pove, kdaj dobimo app za smart TV-je, da se znebimo vmesnika in odvečnega daljinca?


Drugo leto bo, verjetno marca/aprila za LG in Samsung.

Mhm, skoraj dve leti so obljubljali za Android in kot kaže ne bo nič iz tega, če je zdaj kar naenkrat v igri samo Tizen in WebOS. Bo drugo leto ja, samo kaj ko vsako leto to rečejo.

jezek05 ::

Pri A1 imam mobilni paket Go S in sem ga hotel spremeniti v novejši Mio paket. Tega ni bilo mogoče narediti ker bi moral plačati neke dodatne stroške zaradi vezave ob nakuput telefona + stroške zamenjave paketa. So pa humoristi. Stare pakete bodo podražili in na veliko vabijo na nove pakete ko pa to želiš narediti bi kar lepo zaračunali. Tako da bom lepo počakal do konca vezave in jim rekel nasvidenje...

jukoz ::

Ja, pejd pol na bob.

V letu prišparam za ene gume za avto.

poweroff ::

leeon je izjavil:


development

Potem si pa eden redkih v podjetju... kolikor sem slišal, se je precej developmenta preselilo na jug. Upam, da boš svojo pozicijo čim bolje vnovčil.
sudo poweroff

d4vid ::

jukoz je izjavil:

Ja, pejd pol na bob.

V letu prišparam za ene gume za avto.


Bob in hot sta zakon. Celo familjo sem spravu na bob, sam mam pa hot. Prišparam kar nekaj.
Pač ko je treba telefon menjat, ga skeširaš.

Za domač net pa razmisljam o prehodu na telekom - druge izbire nimam, ADSL.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

strom_15 ::

No saj BOB je nizko cenovnik od A1. Hot je pa svoje podjetje t.i. virtualni operater, ki svoje storitve ponuja na A1 (za kar mu tudi plačuje).

poweroff ::

Kakšna je sploh razlika med A1 in Bob oz. drugimi nizkocenovniki? Kaj takega pravzaprav ponuja A1?
sudo poweroff

mag3 ::

poweroff je izjavil:

Kakšna je sploh razlika med A1 in Bob oz. drugimi nizkocenovniki? Kaj takega pravzaprav ponuja A1?


Pomoje dost ljudi vzame naročnino + telefon na obroke, tega pri bobu in hoferju ni.

poweroff ::

Mogoče bi morali pa podobno kampanjo zasnovati tudi pri A1:



:))
sudo poweroff

starfotr ::

poweroff je izjavil:

Kakšna je sploh razlika med A1 in Bob oz. drugimi nizkocenovniki? Kaj takega pravzaprav ponuja A1?


Navadno bonbončki :)

poweroff ::

Torej, izvedel sem prehod iz A1 na Bob... dobim SMS o prenosu številke, danes ponoči je bil prenos kao narejen, zamenjam SIM kartico, pa seveda stara številka ne dela. Tudi internet ne dela...

V glavnem, sem klical na info in ja, "je prišlo do napake pri prenosu številke"... po kakšni uri so uredili zadevo, slab priokus pa ostane...
sudo poweroff

MrStein ::

No, meni so vmes uredili spremembo paketa. Po nekaj mesecih. Gre za del zaračunavanja, storitev sama je bila (sicer tudi z zamikom) ok.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Aja, pa mail sem moral 2x potrditi... očitno ne obvladujejo poslovnih procesov.
sudo poweroff

Groot ::

poweroff je izjavil:

Torej, izvedel sem prehod iz A1 na Bob... dobim SMS o prenosu številke, danes ponoči je bil prenos kao narejen, zamenjam SIM kartico, pa seveda stara številka ne dela. Tudi internet ne dela...

V glavnem, sem klical na info in ja, "je prišlo do napake pri prenosu številke"... po kakšni uri so uredili zadevo, slab priokus pa ostane...


A so ti na A1 zaračunali kakšen strošek zaradi odstopa (sklepam da enako kot jaz nisi imel nobene vezave itd.)? Sam tudi ravno čakam papirje ob Bob.

starfotr ::

A1=Bob. Ista firma.

In ni prenosa številke. Je samo prehod na drugo ponudbo, katero računajo 5 €.

Prenos številke k drugemu operaterju je ravno tako 5 €.

Zaradi tega, ker furajo 2 blagovni znamki, so se odločili za druge SIM kartice.

Groot ::

starfotr je izjavil:

A1=Bob. Ista firma.

In ni prenosa številke. Je samo prehod na drugo ponudbo, katero računajo 5 EUR.

Prenos številke k drugemu operaterju je ravno tako 5 EUR.

Zaradi tega, ker furajo 2 blagovni znamki, so se odločili za druge SIM kartice.


Ja saj logično je vsem tako. V praksi pa lahko hitro ugotoviš da je vse prej kot tako. Logično bi bilo tudi da ti v primeru prenosa številke sredi obračunskega obdobja zaračunajo zgolj sorazmerni del, pa je bilo že večkrat povedano da pri A1 ne gre tako zlahka. Zato sprašujem osebo, ki je prehod ravnokar naredila, in bi bilo super če bi se kdaj tisti, ki radi malo na pamet, vzdržali komentarja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

poweroff ::

Mislim, da mi niso nič računali, bom pa videl, ko dobim položnico. Javim takrat.

Seveda je ista firma, zato šalabajzerstvo ne preseneča... :))
sudo poweroff

slon ::

Zaradi spremembe cen naročnine na A1 sem izvedel prehod na HOT.
Strošek
1. HOT kartica cca 3 EUR.
2. Preko spleta naredil aktivacijo HOT in prenos številke.
3. V cca treh dneh preklopljen na HOT brez problema. Na A1 sim dobil drugo številko do konca obračunskega roka.
4. Dobil položnico v kateri so mi računali 5 EUR prehod na drugega operaterja ( to je ok) in 9.99 EUR za prekinitev pogodbe.
5. Podal reklamacijo na račun zaradi stroška 9.99 EUR, ker nisem imel vezave in odgovor dobim v roku 15 dni. V primeru negativnega odgovora gremo naprej v pritožbo.

To je zaenkrat vse.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

MrStein ::

Pogodba in vezava sta dve različni zadevi. Vezava je ponavadi anex k pogodbi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Aston_11 ::

MrStein je izjavil:

Pogodba in vezava sta dve različni zadevi. Vezava je ponavadi anex k pogodbi.

Cela pravna expertiza.

slon ::

MrStein je izjavil:

Pogodba in vezava sta dve različni zadevi. Vezava je ponavadi anex k pogodbi.


Res je. Z A1 nisem imel podpisane nobene vezave ( ugodnosti ali aparat) ampak pogodbo o naročniškem razmerju. A1 je spremenil pogoje in s tem podpisane pogodbe ( dvig cene). Strošek 9.99 EUR za prekinitev pogodbe jim ne bom plačal,ker jaz nisem spreminjal pogojev v podpisani pogodbi. Zato sem tudi podal reklamacijo na račun.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

strom_15 ::

slon je izjavil:

MrStein je izjavil:

Pogodba in vezava sta dve različni zadevi. Vezava je ponavadi anex k pogodbi.


Res je. Z A1 nisem imel podpisane nobene vezave ( ugodnosti ali aparat) ampak pogodbo o naročniškem razmerju. A1 je spremenil pogoje in s tem podpisane pogodbe ( dvig cene). Strošek 9.99 EUR za prekinitev pogodbe jim ne bom plačal,ker jaz nisem spreminjal pogojev v podpisani pogodbi. Zato sem tudi podal reklamacijo na račun.


Če se sklicuješ na spremembo naročniške pogodbe (cena) in si v roku 30 dni od objave to navedel bi morala biti odpoved brezplačna (če nisi pri njih vzel aparata - potem se plača sorazmerni delež aparata oz. moraš aparat vrniti ampak pri tebi ni bilo vezave). Zato imaš ti sedaj prav. Če ne bo šlo pri A1 se obrni na AKOS in v takih primerih AKOS ugodi naročniku in ti ne bo potrebno plačati 9,90 €.

Groot ::

slon je izjavil:

MrStein je izjavil:

Pogodba in vezava sta dve različni zadevi. Vezava je ponavadi anex k pogodbi.


Res je. Z A1 nisem imel podpisane nobene vezave ( ugodnosti ali aparat) ampak pogodbo o naročniškem razmerju. A1 je spremenil pogoje in s tem podpisane pogodbe ( dvig cene). Strošek 9.99 EUR za prekinitev pogodbe jim ne bom plačal,ker jaz nisem spreminjal pogojev v podpisani pogodbi. Zato sem tudi podal reklamacijo na račun.


No točno zato sem spraševal o povezanih stroških. Ker sem bil precej prepričan da pravilen način z vidika A1 je to da jim moraš pisno poslati odstop od naročniškega razmerja zaradi spremenjenih pogojev. Če pa tega ne pošlješ, bodo pa veselo po svoje tolmačili svoje pogoje in računali strošek prekinitve.

P.s. starfotr boš dodal kakšen svoj pameten komentar o stvareh v katerih nimaš pojma?
««
6 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561432 (257) permit
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34985237 (705) krefi
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649769 (12097) V-i-p
»

A1 bo z novim letom podražil stare pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5314188 (7200) pwn3rrr
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569205 (56651) Cruz

Več podobnih tem