» »

Polnozrnat kruh, pire krompir, navadni riž

Polnozrnat kruh, pire krompir, navadni riž

zobnik ::

Mal pazim na prehrano in, ker znam spečt kruh spečem iz polnozrnate moke. Ima GI okol 40, beli pa okol 70 se pravi polnozrnat dlje časa si sit. Ima pa kruh cca 230 kcal/100g
Potem je pire krompir, GI ima okol 70 in okol 70kcal/100g.
In še beli riž za 100g ima čez 300kcal in GI 65

Se pravi je med temi tremi najbolj uživat polnozrnat kruh pa ostalo malenkost manj

K0l1br1 ::

zobnik je izjavil:

Mal pazim na prehrano


zobnik je izjavil:

Se pravi je med temi tremi najbolj uživat polnozrnat kruh pa ostalo malenkost manj


Tole dvoje si imo nasprotuje.
Glede na to, kaj si ljudje predstavljajo kot zdravo prehrano, bo najbolje, da sploh ne paziš na prehrano.
Malo beri Rotovnik Kozjakovo. Napiše veliko pametnega.
Pa common sense.

sreda ::

Ker prvič slišim za to gospo, sem jo map pogoglov.
Zgubila mi je vso kredibilnost
WTF zakaj ima stetoskop okoli vratu ???

K0l1br1 ::

Ker je doktorica medicine, in kot berem v člankih, skrbi tudi za prehrano pacientov na onkologiji.

sreda je izjavil:

Zgubila mi je vso kredibilnost
Na st forumu to ni nič nenavadnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

starfotr ::

Če hočeš shujšat in živet zdravo, jej meso, predvsem pašnih živali, ribe, zelenjavo, izvzeta škrobna zelenjava, uživaj orehe, lešnike, ne pij mleka in mlečnih izdelkov, ne jej sadja. Alko pozabi.

Veliko vode, veliko spanja in počivanja, malo stresa in gibanje, predvsem tako, v katerem uživaš.

To je to, kar moraš vedet v lajfu.

kixs ::

Carnivore diet in post dva dni v tednu.

sreda ::

K0l1br1 je izjavil:

Ker je doktorica medicine, in kot berem v člankih, skrbi tudi za prehrano pacientov na onkologiji.

sreda je izjavil:

Zgubila mi je vso kredibilnost
Na st forumu to ni nič nenavadnega.

Ok se posipam. Jo čitam še, je kar ok. Ampak prvi vtis mi je naredila, da si s stetoskopom povečuje avtoriteto - strokovnost.

MadMicka ::

Ženska je maratonka, s prehrano se ukvarja poklicno, prvič jo vidim na sliki v beli halji ali s stetoskopom. Včasih je imela članke v športni prilogi Dela.

zobnik, če se toliko ukvarjaš s kruhom, bi bilo mogoče bolje, da nasploh spremeniš življenjski cilj, če recimo nič ne sportaš, je zadnji čas, da začneš, zmerno seveda...

zobnik ::

Niste razumel kaj hočm, iščem samo bolj alternativo, bel kruh lahko menjam za polnozrnat
Pečen krompir za pire krompir.

Zdravo prehrano sem že imel in shujšal veliko

starfotr je izjavil:

Če hočeš shujšat in živet zdravo, jej meso, predvsem pašnih živali, ribe, zelenjavo, izvzeta škrobna zelenjava, uživaj orehe, lešnike, ne pij mleka in mlečnih izdelkov, ne jej sadja. Alko pozabi.

Veliko vode, veliko spanja in počivanja, malo stresa in gibanje, predvsem tako, v katerem uživaš.

To je to, kar moraš vedet v lajfu.


To je pretiravanje, sem pa že nekoč jedel samo tole in shujšal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

starfotr ::

Pečen, niti pire ni kul. Če že krompir, potem v oblicah, kuhan. Vse ostalo ni ok.

zobnik ::

Ja in kaj je bolj poleg omake jest pire, polnozrnat kruh ali riž

starfotr ::

Vse opcije so neoptimalne. Bi se pa odločil za po moje najboljšo od teh slabih, to je polnozrnat kruh.

kixs ::

Samo meso (govedino) in nic drugega. Jes enkrat na dan. Dva dni v tednu pa nic, samo vodo z malo soli.

starfotr ::

Meso je v redu, ne glede na vrsto, bolj je raznoliko, bolje je. Tudi ocvirki so kul in mast. Samo ne tega jest s kruhom, krompirjem ali makaroni skupaj.

Jejte samo meso in na primer kuhano ali svežo zelenjavo.

zobnik ::

Fantje par let je nazaj ko sem shujšal 30kg in vem da je to daleč od zdrave prehrane, skoraj nič ogljikovih hidratov je za telo nezdravo.

Mene sam zanima kaj od teh treha najboljš jest ???????????????????
in zakaj ????????????????'

Imam an izbiro ali si naredim pire z maslom ali pa brez pireja in jem polnozrnat kruh, tud pirina moka je OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

louser ::

Karkoli ti je na voljo, ti je všeč in zadosti potrebam telesa.
Poslušaj telo, pa boš lahko brez skrbi tu in tam v sebe vnesel tudi največjo predelano nesnago.

zobnik ::

sem občutljiv na predelano hrano

Gambino ::

K0l1br1 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mal pazim na prehrano


zobnik je izjavil:

Se pravi je med temi tremi najbolj uživat polnozrnat kruh pa ostalo malenkost manj


Tole dvoje si imo nasprotuje.
Glede na to, kaj si ljudje predstavljajo kot zdravo prehrano, bo najbolje, da sploh ne paziš na prehrano.
Malo beri Rotovnik Kozjakovo. Napiše veliko pametnega.
Pa common sense.


Tale Kozjakova nam je predavala na firmi ter kolegu na MF, ko je še študiral medicino. V glavnem ženska je v svojem svetu in še zdaleč od neke reference!

Pika na i ::

Če ješ segedin s pirejem, ne boš zato manj zdrav.
Pire brez masla je samo stlačen krompir. Potem je vseeno, če ješ krompir v oblicah.
Vsak človek ima drugačno presnovo.

Imaš rjav riž, imaš riž zmešan s piro in ječmenom (v rižoti sploh ne veš, da je kakšna razlika in je prav dober) ne obstaja samo bel riž.

Najboljš je, ne pretiravat, v nobeno smer.

Alfa Dog ::

kixs je izjavil:

Samo meso (govedino) in nic drugega. Jes enkrat na dan. Dva dni v tednu pa nic, samo vodo z malo soli.

Ti pa res uživaš življenje...

MKC00 ::

zobnik je izjavil:

sem občutljiv na predelano hrano

Kruh je predelan. In od "teh" treh IMFO najmanj primeren.
Enim bolj odgovarja kuhan krompir, drugim kuhan riž. Meni bolj riž (parboiled), ker mi krompir ne naredi dobro v želodcu. So ljudje, ki so bolj občutljivi na krompir.
GI ni tako bistven kot je GL.
100g surovega riža je po kuhanju približno 300g. Sam krompir te bo verjetno prej nasitil.
Na tvojem mestu bi jedel tako riž kot krompir, če sta ti oba všeč. (kruh pa edino sourdough :p )

Master_Yoda ::

Zakaj pa gledas bel riz ? Glej rdeci/divji/etc riz ne pa belega.
Dovie'andi se tovya sagain.

MKC00 ::

Mogoče zaradi antihranil.

zobnik ::

a 100g surovega riža ima 300kcal in iz tega dobiš ven 300g kuhanega riža

100g polnozrnatega kruha pa ima 250 kcal. Pa če ga poješ 200-300g je to 700kcal.

Torej sklepam, da sta pire krompir in riž boljš od žitaric.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Konlov ::

D hek. Od kdaj pa ne sadja?

Tr0n ::

Prevec sladkorja.

zobnik ::

Kruh si spečem sam, moko kupim od Katića, cca 2 evra/2kg, to je ugodno. Bela je 70 centov.

MKC00 ::

zobnik je izjavil:

a 100g surovega riža ima 300kcal in iz tega dobiš ven 300g kuhanega riža

100g polnozrnatega kruha pa ima 250 kcal. Pa če ga poješ 200-300g je to 700kcal.

Torej sklepam, da sta pire krompir in riž boljš od žitaric.

Da. Kalorična tabela na embalaži surovega riža je za surov riž. V mojem primeru se toliko vode napije, da pride čez 300g.
Riž je žito (ampak morda še najmanj alergeno od žit).
Odvisno kaj ti je cilj. Čim več mikrohranil (vnest in absorbirat), kalorije, hujšanje,... Kar posploševat kaj je bolje zate, če se ne ve točno kaj bi rad, nima smisla.

zobnik ::

Kot zgleda je kruh problem pri zdravju.
Riž in krompir pa kot vidim ne delata težav, saj v končni fazi tega tudi tolk ne moreš pojest kot recimo kruha.

c3p0 ::

Eno je kupljen beli kruh, hitro vzhajan, kot da bi jedel peno, z X dodatkov. Drugo domači kruh, morda celo iz droži.

Konlov ::

Domači kruh: že v osnovi gre vse v maloro: tolk diši pri peki, da .... :P

zobnik ::

Kupljen je kot da bi jedel zmlet papir z dodatki olja in sladil.
Domač pride okusen, ampak ga hitro lahko poješ 300-500g/dan. Ena večja žemlja ima 300g. Če 2x/dan tko ješ je samo iz tega dobiš 1400kcal

IL_DIAVOLO ::

Tr0n je izjavil:

Prevec sladkorja.


Vsak sladkor ni skodljiv. Sladkor iz sadja je zdrav. Jaz vsak dan pojem najmanj 1 banano.

Skodljiv je sladkor iz cokoladic, gaziranih in energijskih pijac, alkohola in podobno.

Tudi vsaka beljakovina ni enako zdrava. Ne mores res rect, da je npr. beljakovina iz bunke ali pecenice enaka beljakovinam iz recimo piscanca.

Glede kruha pa je moje mnenje taksno. Ce imas testenine, riz ali karkoli podobnega z veliko oh-ja, pac ne jes kruha zraven. Drugace pa ni omejitev.

Zgodovina sprememb…

mancini ::

Njen pokojni moz je bil vrhunski alpinist, Pavle Kozjek in tudi Nada zivi za gibanje.
Tako da ona ima ogromno znanja in izkusenj, ki pa najverjetneje niso primerne za navadne smrtnike

zobnik ::

Krompirja in riža težko poješ veliko, medtem ko kruha, če hočeš lahko tudi do kg/dan, pač zjutraj, kosilo in večerja, vmes seveda dost gibaš.
To že iz naslova kruha dobiš 2200 kcal.

Bel kruh ima GI 70-80, tak da si lahko čez 3 ure že fejst lačen in rabiš novo porcijo. Polnozrnat pomojem niti po 5 urah ne boš lačen.

Pica, štrudelj, piškoti imajo belo moko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436697 (31142) johan05
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752475 (46092) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615391 (13615) goldenratio
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49974265 (66841) thramos
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858348 (51877) enadvatri

Več podobnih tem