» »

Forum za investitorje

Forum za investitorje

birdintreeed ::

Pozdravljeni, obstaja kakšen SLO forum na temo investiranja? Polno informacij se najde za USA trg, vendar imam mnogo vprašanj za naš trg.
Forum od portala finance nima aktivnih uporabnikov, drugih pa ne najdem.

Hvala.

vostok_1 ::

Bro...2 miljona nas je. Razen če iščeš investitorje za 1000€, you'd better try your luck elsewhere.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Tilen ::

Napiši svoja vprašanja. Zagotovo je tukaj kdo, ki ti lahko odgovori na kakšno vprašanje od mnogih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

birdintreeed ::

Ok, zanima me če se kdo tu ukvarja z nepremičninami? Kajti premišlujem o nakupu stanovanja z nizkim pologom, ki bi ga oddajal v najem.

Če kdo ve karkoli okoli tega bi bil zelo hvaležen za vsak komentar.

Alec999 ::

25% (oz. 22,5%) od vsake najemnine vzame država, poročilo oddaš 1x letno
Najemnino + ddv vzame nepremičninska hiša v primeru da ne iščeš in pripravljaš pogodbe sam
Cca. 150€ vzame dober notar.

Ostali stroški so povezani z obnovo stanovanja in opreme, ter morebitni neplačniki.

TheBlueOne ::

birdintreeed je izjavil:

Ok, zanima me če se kdo tu ukvarja z nepremičninami? Kajti premišlujem o nakupu stanovanja z nizkim pologom, ki bi ga oddajal v najem.

Če kdo ve karkoli okoli tega bi bil zelo hvaležen za vsak komentar.


Jaz sem razmisljal o tem in sem na koncu prekinil "projekt". Ker verjetno to delas prvic in morda se nisi pokril osnov, ti svetujem, da preden zacnes preberes, kar sem prebral tudi jaz in me je od projekta odvnilo. Sicer zna biti, da vse ves, ampak ne skodi...

1. Preuci vse zakonske obveznosti, ki jih nosi lastnik, kakor tudi crne scenarije v primeru neplacevanja in preracunaj kaj ti z racunico naredi v taksnem primeru.

2. Dolgorocno sestej vse stroske, kjer racunaj, kakor da oprema v smislu bojler, kunjski aparti potrebujejo zamenjavo v ca. desetih letih, in poracunaj se pavsal za obnove, kjer poskusi vrednotit kdaj bo treba menjat streho, fasado, okna, pode itn., ter dodaj v racunico. Pri moji mami, ki zivi v majhnem bloku sta ce se prav spomnem stali menjava fasade + obnova strehe ca. 60EUR/m2, obnova okna + kuhinja (50m2) ca. 5000EUR.

3. Racunaj se, da stanovanje vsaj 10% casa ni zasedeno.

Ce je stanovanje se vedno dovolj poceni, da si po tem, ko odstejes vse stroske in deloma pesimisticen del, potem si na dobri poti, da bos delal profit, je pa vprasanje kaksen, ce gledas po uri dela, ker samo pa se ne naredi nic kaj, stanovalci pa pricakujejo zelo dobro odzivnost, ki je vcasij nuja, ce recimo spusti voda...

Zgodovina sprememb…

birdintreeed ::

TheBlueOne je izjavil:

birdintreeed je izjavil:

Ok, zanima me če se kdo tu ukvarja z nepremičninami? Kajti premišlujem o nakupu stanovanja z nizkim pologom, ki bi ga oddajal v najem.

Če kdo ve karkoli okoli tega bi bil zelo hvaležen za vsak komentar.


Jaz sem razmisljal o tem in sem na koncu prekinil "projekt". Ker verjetno to delas prvic in morda se nisi pokril osnov, ti svetujem, da preden zacnes preberes, kar sem prebral tudi jaz in me je od projekta odvnilo. Sicer zna biti, da vse ves, ampak ne skodi...

1. Preuci vse zakonske obveznosti, ki jih nosi lastnik, kakor tudi crne scenarije v primeru neplacevanja in preracunaj kaj ti z racunico naredi v taksnem primeru.

2. Dolgorocno sestej vse stroske, kjer racunaj, kakor da oprema v smislu bojler, kunjski aparti potrebujejo zamenjavo v ca. desetih letih, in poracunaj se pavsal za obnove, kjer poskusi vrednotit kdaj bo treba menjat streho, fasado, okna, pode itn., ter dodaj v racunico. Pri moji mami, ki zivi v majhnem bloku sta ce se prav spomnem stali menjava fasade + obnova strehe ca. 60EUR/m2, obnova okna + kuhinja (50m2) ca. 5000EUR.

3. Racunaj se, da stanovanje vsaj 10% casa ni zasedeno.

Ce je stanovanje se vedno dovolj poceni, da si po tem, ko odstejes vse stroske in deloma pesimisticen del, potem si na dobri poti, da bos delal profit, je pa vprasanje kaksen, ce gledas po uri dela, ker samo pa se ne naredi nic kaj, stanovalci pa pricakujejo zelo dobro odzivnost, ki je vcasij nuja, ce recimo spusti voda...


Hvala lepa za odgovor, trenutno probavam cim vec prebrati in se nauciti o tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488254 (5243) genesiss
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21059346 (40879) Mato989
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566116 (47357) Okapi
»

Strošek obnove stanovanja

Oddelek: Loža
148282 (7692) eko_2k4
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029164354 (134299) thramos

Več podobnih tem