» »

Paket iz amazona

Paket iz amazona

ahonen ::

Pozdravljeni,

znano mi je, da se pri naročilu (iz Kitajske), katerega vrednost presega 22€ plača carina in pa dajatve.
Na primer: če naročim neko stvar, katere vrednost je 21€, poštnina pa je brezplačna, se carine izognem.
Zanima pa me, kako je s tem, če je sama vrednost izdelka 17€, cena poštnine tega izdelka pa znaša 5,87€. Se pravi, celoten znesek je 22,87€. Ali bom v tem primeru plačal carino (glede na to da je vrednost izdelka 17€) oz. ali se glede carine poleg vrednosti izdelka upošteva zraven še poštnina?

Hvala.

tony1 ::

Da, se upošteva.

Včasih je bila pošta pri teh mejnih vrednostih manj striktna, danes pa radi računajo vse kar je nad tem zneskom...

Dr_M ::

Carina se obracunava nad 150€, pa se to ne na vse izdelke.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tony1 ::

Drži, avtor je verjetno mislil DDV.

Dimnik ::

Saj vsi vemo kaj je mislil, ampak eni morajo pokazat svoje....

St235 ::

tony1 je izjavil:

Da, se upošteva.

Včasih je bila pošta pri teh mejnih vrednostih manj striktna, danes pa radi računajo vse kar je nad tem zneskom...


Zakaj komentiras stvari, ki jih ne razumes?

Za oprostitev placila ddv se uposteva samo vrednost blaga. V zgornjem primeru bo blago oprosceno placila ddv.

Dimnik je izjavil:

Saj vsi vemo kaj je mislil, ampak eni morajo pokazat svoje....


Se vedno boljse to, kot pa da sirijo napacne informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

buttcrack ::

Načeloma je tako, da se dikler izdleke ne presega 22€ ne plača dajatev, kljub poštnini.
Ko pa je enkrat presežena meja, se pa ddv računa na vrednost+poštnino.

tony1 ::

Lakotnik:

Predpis je res tak, 10 let nazaj pa ga niso šmirglali pet posto in so obračunali davek če si presegel mejo s celotni zneskom. Če si zatežil, so te šmirglali še manj (dobil si odgovor v stilu Alana Forda: pritožbe na tramvaj komando).

Fajn bi bilo, če je danes kaj drugače. Pa je res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Ales ::

Fajn bi bilo, če ti ne bi pisal bedarij.

tony1 ::

Dobro bi bilo tudi, če bi se ti naučil nekaj olike.

Za Lakotnika je že precej pozno, morda pa sam še ujameš vlak...

St235 ::

tony1 je izjavil:

Lakotnik:

Predpis je res tak, 10 let nazaj pa ga niso šmirglali pet posto in so obračunali davek če si presegel mejo s celotni zneskom. Če si zatežil, so te šmirglali še manj (dobil si odgovor v stilu Alana Forda: pritožbe na tramvaj komando).

Fajn bi bilo, če je danes kaj drugače. Pa je res?


Eno je bit nesramen, drugo pa neumen. Tak predpis ne obstaja in si se ga ali izmislil ali pa pač nimaš pojma. V temi carina smo to že 1001 obdelal pa se vedno najde pametnjakovič, ki prodaja meglo.

Dr_M ::

Dimnik je izjavil:

Saj vsi vemo kaj je mislil, ampak eni morajo pokazat svoje....


Vsaj butli ne morete svojih neumnosti sirit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

St235 ::

Tolk, da se vidi kake neumnost prodaja tony:
http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/po...

in jasno napisano:
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva vrednost blaga (brez poštnine ali drugih posrednih stroškov).

Ales ::

tony1 je izjavil:

Dobro bi bilo tudi, če bi se ti naučil nekaj olike.

Sori če sem te užalil. Ampak... nisem napisal, da si bedak in tega tudi ne mislim, temveč da pišeš bedarije. To pa mislim, v primeru teh dveh postov, seveda. Dobiš pa bonus točke za Alana Forda, če ti kaj pomaga. :)

Dimnik ::

Dr_M je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Saj vsi vemo kaj je mislil, ampak eni morajo pokazat svoje....


Vsaj butli ne morete svojih neumnosti sirit.


Butel si ti,ker si se šel delat pametnega, kjer ni potrebe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

tony1 ::

St235 je izjavil:

Tolk, da se vidi kake neumnost prodaja tony:
http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/po...

in jasno napisano:
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva vrednost blaga (brez poštnine ali drugih posrednih stroškov).


Hudič je v tem, da so bili časi ko poštarji sami niso upoštevali carinskih predpisov. Škoda, da te ni bilo med nami, ko še nismo bili v EU in je bilo to aktualno na dnevni bazi. Gotovo bi se te na smrt ustrašili.

xmetallic ::

Manjka podatek iz katerega amazona. Nemškega, ameriškega, španskega? Če naročiš iz evropskega amazona ni nobenih dodatnih stroškov. Knjige, ki presegajo 22EUR, carina pogosto pošlje naprej brez obdavčenja.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

tony1 je izjavil:

St235 je izjavil:

Tolk, da se vidi kake neumnost prodaja tony:
http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/po...

in jasno napisano:
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva vrednost blaga (brez poštnine ali drugih posrednih stroškov).


Hudič je v tem, da so bili časi ko poštarji sami niso upoštevali carinskih predpisov. Škoda, da te ni bilo med nami, ko še nismo bili v EU in je bilo to aktualno na dnevni bazi. Gotovo bi se te na smrt ustrašili.


Hudič je v tem, da misliš da bo vsak verjel gostilniškim zgodbicam, ki si jih zamisliš.

Predvsem pa kako vezo s temo imajo tvoje blodnje izpred 15 let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tony1 ::

Mimogrede, familiji, ki te prenaša 24 ur na dan v živo bi morali pripeti kakšno medaljo. Dobri so.

St235 ::

Cccc... a ni zalostno, da ko kekcem zmanjka argumentov, zacnejo pisat bedaste enovrsticnice, ki nimajo nicesar s temo?

Kaj ko bi raje pojanil kaj ima domnevno dogajanje pred 15 leti s vprasanjem OP?

Ne mores? In potem se cudis, da se lahko vsak norca iz tebe dela, ko prodajas pravljice.

Skoda da nimamo medalji za offtopic bedaka leta.

ahonen ::

Ok, vidim da se boste stepli zaradi neumnega vprašanja.
Sem poklical na carinsko pošto in dobil odgovore:
- do vrednosti 22€ se ne plača carine če naročuješ iz tujine. Če pa je izdelek vreden 18€, poštnina pa 5€ se oboje šteje kot vrednost paketa in plačaš carino ker je vrednost nad 22€
- če vam piše ``delivered from united kingdom al pa germany˙˙. Tu je pa fora, da se gleda poreklo blaga. Lahk ma prodajalec izdelka skladišče v Nemčiji, poreklo blaga je pa kitajsko. V tem primeru se plača carina.(seveda če je vrednost paketa nad 22€)

zavajon ::

Uf, a tudi na carinski pošti ne ločijo med DDV in carino? Potem pa ni čudno, da je okrog tega taka zmeda.

techuser ::

Pri pošti Slovenije ni potrebno plačati davka tudi če je skupni znesek več kot 22 EUR s poštnino. Pomembno je, da cena izdelka ne presega 22 EUR, če je poštnina po domače kakšnih 5 eur je vseeno. Jaz sem imel ceno izdelka 21,80 EUR in poštnino nekje 5 EUR pa nisem plačal za 27 EUR nobene poštnine. 22 EUR je meja za izdelek ampak seveda če je pa čez 30 EUR potem pa imajo verjetno svojo tabelo, kjer ti pa zaračunajo. Vem, da imajo od 20 do 30 EUR prvi razred in potem drugi razred od 30 do 50 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Ales ::

O kakih razredih in tabelah je to govora? Z DDV to pač nima nobene veze, edino relevantna je vrednost pošiljke brez poštnine. Če preseže 22 EUR se DDV plača na celotno vrednost pošiljke, s poštnino vred. To 20-30 EUR in 30-50 EUR pa mi res ni jasno, o čem govoriš.

St235 ::

zavajon je izjavil:

Uf, a tudi na carinski pošti ne ločijo med DDV in carino? Potem pa ni čudno, da je okrog tega taka zmeda.


Ahonen je očitno klical iz odprtega v zaprt oddelek lokalne psihiatrične bolnice.

ahonen je izjavil:

Ok, vidim da se boste stepli zaradi neumnega vprašanja.
Sem poklical na carinsko pošto in dobil odgovore:
- do vrednosti 22EUR se ne plača carine če naročuješ iz tujine. Če pa je izdelek vreden 18EUR, poštnina pa 5EUR se oboje šteje kot vrednost paketa in plačaš carino ker je vrednost nad 22EUR
- če vam piše ``delivered from united kingdom al pa germany˙˙. Tu je pa fora, da se gleda poreklo blaga. Lahk ma prodajalec izdelka skladišče v Nemčiji, poreklo blaga je pa kitajsko. V tem primeru se plača carina.(seveda če je vrednost paketa nad 22EUR)


Kaj imaš od tega da lažeš in govoriš neumnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Odgovor na vprašanje si dobil skupaj z linkom, zakaj te treba potem prodajat pravljice in lagat pa samo ti ves.

bvt ::

Zarad par trolov se noben ne upa na novo pridruzit slo-techu, ker imajo gospoda predsodke do novih accountov. Nekaj vprasas in takoj nekdo nalima op-ov datum prve prijave itd. Za znoret.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: G R T ()

ahonen ::

Pokliči sam na carinsko pošto pa vprašaj.
Glede carine se upošteva oboje, tako vrednost blaga kot poštnina.
Glede porekla blaga sem ti pa tut lepo povedal.
Nauči se osnovnih manir in ne napadaj/žali ljudi po forumu.
Obstaja gumb da zapreš stran in je problem rešen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ToniT ()

Slopek ::

Mislim, da se gre samo za nesporazum, zaradi mešanja ddv in carine. A se motim? In namesto, da bi cloveku, ki tega ne loči še enkrat mirno razložili v čem je problem, se takoj prične napadat in žalit.
Se pravi, nad 22€ plačaš davek, nad 150 pa poleg tega še carino. Še vedno pa mi no jasno ali se davek palača v primeru, če blago ne presega 22€, ampak jo presega plačilo blaga+poštnine.

Hexx ::

,,Blago, katerega skupna vrednost ne presega 10 [EUR], je oproščeno ob vnosu. Države članice lahko dovolijo oprostitev na uvoz blaga, katerega skupna vrednost je več kot 10 [EUR], vendar ne presega 22 [EUR].

Link

Skupna vrednost, torej vrednost blaga + vrednost poštnine.

pwn3rrr ::

Hexx je izjavil:

,,Blago, katerega skupna vrednost ne presega 10 [EUR], je oproščeno ob vnosu. Države članice lahko dovolijo oprostitev na uvoz blaga, katerega skupna vrednost je več kot 10 [EUR], vendar ne presega 22 [EUR].

Link

Skupna vrednost, torej vrednost blaga + vrednost poštnine.

Narobe... še enkrat preberite poste od Lakotnika.

Slopek je izjavil:

Še vedno pa mi no jasno ali se davek palača v primeru, če blago ne presega 22€, ampak jo presega plačilo blaga+poštnine.

V tem primeru ne plačaš nič.

techuser ::

Sem povedal, imel sem vrednost izdelka 21,80 EUR in poštnino približno 5 EUR. Plačal nisem nobenega davka. Drugače pa ne plačaš vedno isto, če je nad 22 EUR. Davek je že nekje 22% ampak ostalo pa ne. https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

jero_no1 ::

Ales je izjavil:

O kakih razredih in tabelah je to govora? Z DDV to pač nima nobene veze, edino relevantna je vrednost pošiljke brez poštnine. Če preseže 22 EUR se DDV plača na celotno vrednost pošiljke, s poštnino vred. To 20-30 EUR in 30-50 EUR pa mi res ni jasno, o čem govoriš.


Tukaj je govora, kolk si Carinska pošta vzame provizije za obdelavo tvoje pošiljke in obračun davka - 2 posta nazaj imaš link na cenik.

rok1986 ::

Naša predraga carina do 22€ načeloma ne obračunava nič (šteje se tako vrednost pošiljke kot tudi poštnina), vendar si lahko vzamejo pravico in odprejo vseeno paket (tudi če je vrednost gor nalimana 5€) in moraš nato poslati celotno vrednost blaga (original račun in vrednost poštnine), kjer se nato odločijo, če ti bodo obračunali kaj (v najboljšem primeru dobiš samo pošiljko, lahko pa ti obračunajo postopek carinjenja, tudi če vrednost ne presega 22€, ker je vrednost na blagu napačna). Od 22€ do 150€ se vrednosti prišteje še ddv, od 150€ dalje pa tudi carina. To velja seveda predvsem za pošiljke iz drzav nečlanic EU. Za EU to ne velja.

St235 ::

Danes se pa nepismenih bedakov res ne manjka...

ahonen je izjavil:

Pokliči sam na carinsko pošto pa vprašaj.
Glede carine se upošteva oboje, tako vrednost blaga kot poštnina.
Glede porekla blaga sem ti pa tut lepo povedal.
Nauči se osnovnih manir in ne napadaj/žali ljudi po forumu.
Obstaja gumb da zapreš stran in je problem rešen.


Sem poklical in so mi povedali:

Ddv in carina ni enako.
Poreklo blaga je irelavantno, ce je uvoz opravljen in dajatve placane,
Za ugotovitev ali je blago oprosceno steje samo vrednost blaga
Vec je napisano na spletni strani furs.
Vceraj jih klical butelj, ki mu v dveh urah niso uspeli razlozit da ddv in carina ni enako. Potem so obupal in dali telefon cistilki, ki je naslednji dve uri vsakih pet minut rekla ja, ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ahonen ::

``Danes se pa nepismenih bedakov res ne manjka...´´
Po tem stavku se vidi kdo je vesoljec oz. budalo nepismeno.
Tudi jaz sem danes klical na carinsko pošto. Pravijo da jih je klical nek na pol pismen primitivec in zmerjal vse po spisku, zato so telefon dali lepo na sneg da se je hladil zaradi bedarij ki jih je kvasil nek prelakani lakotnik.
Dej se ti malo skuliraj pa umiri, nisi sam na tem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: G R T ()

St235 ::

no vidiš, pa si le prišel do tega, da je zmanjkalo brezveznih laži in lahko samo še žališ.

Važno, da smo ugotovili, kako je z oprostitvijo plačila DDV in carine.

ahonen ::

Jaz žalim? Ok, pol te bom pa užalil še enkrat. Glede na to da si nepismen se potrudi pa preberi prejšnje poste in razmisli s svojo bistro glavo kdo koga žali. Kar se pa moje objave glede carinskih dajatev in DDVja tiče, ja, lažem. In to namerno, saj bom s nategnil folk ki bere ta forum in razliko sam pospravil v žep. ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: G R T ()

St235 ::

ne, ne boš, boš samo izpadel še eden v vrsti bedakov, ki hoče bit pameten, pa mu pač ne uspe. Pa, da se razumemo, mene tvoje žalitve popolnoma nič ne ganejo, ti bom pa vsakič, ko se boš zlagal to tudi povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ahonen ::

Bi se dalo debatirat kdo pametuje. Sem si vzel čas pa pregledal tvoje poste..za skozlat.
No, jaz se pa poserjem na tvoje žalitve.
Pazi kaj boš objavljal v prihodnje, pod vsak post ti bom ``pametoval´´´v tvojem stilu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: G R T ()

jocoj ::

Pa kaj se naganjate za brezveze.

Povzetek:

- Cena izdelka do 22 EUR, nič dodatnih stroškov, če je carinska deklaracija pravilno izpoljnjena.
- Cena izdelka do 22 EUR, potencialno lahko manipulativni stroški carinske pošte, če je carinska deklaracija nepravilno izpoljnjena.
- Cena izdelka od 22 EUR do 150 EUR, v osnovo za izračun DDVja se šteje cena izdelka plus poštnina. Plača se DDV in manipulativni stroški carinske pošte.
- Cena izdelka nad 150 EUR, plača se DDV, manipulativni stroški carinske pošte in carina, ki pa je različnih stopenj glede na vrsto blaga in je v mnogih primerih pravzaprav lahko celo 0%.

Portal carinske pošte, kjer je tudi cenik manipulativnih stroškov.
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/entry
Carinske tarife
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd...

Uros!no ::

Naslov je paket iz Amazona, govora pa o Kitajski. Ne razumem.

Slopek ::

Uros!no je izjavil:

Naslov je paket iz Amazona, govora pa o Kitajski. Ne razumem.

Kje pa vidiš kaj kitajskega?

Ales ::

Slopek je izjavil:

Uros!no je izjavil:

Naslov je paket iz Amazona, govora pa o Kitajski. Ne razumem.

Kje pa vidiš kaj kitajskega?

V prvem postu.

esel ::

Mislim, da @Lakotnik29 govori malo na pamet.

Carinska vrednost se največkrat izračuna na podlagi transakcijske vrednosti in zajema vrednost uvoženega blaga (vrednost, ki jo kupec plača ali jo bo plačal prodajalcu), stroške ki so nastali do meje Unije, kot na primer stroški prevoza, embaliranja, zavarovanja in licenčnine če predstavljajo pogoj za prodajo blaga.
http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/ca...

Glej odgovor carinske pošte na vprašanje št. 6
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

Slopek ::

Ales je izjavil:

Slopek je izjavil:

Uros!no je izjavil:

Naslov je paket iz Amazona, govora pa o Kitajski. Ne razumem.

Kje pa vidiĹĄ kaj kitajskega?

V prvem postu.

Ja to je pa vse...pa treba prebrat cel stavek, ane...napisal je, da mu je znano, da iz Kitajske......nadalje sprašuje...samo nepismeni in provokatorji se takoj vtikajo v vsak drek

esel je izjavil:

Mislim, da @Lakotnik29 govori malo na pamet.

Carinska vrednost se največkrat izračuna na podlagi transakcijske vrednosti in zajema vrednost uvoženega blaga (vrednost, ki jo kupec plača ali jo bo plačal prodajalcu), stroške ki so nastali do meje Unije, kot na primer stroški prevoza, embaliranja, zavarovanja in licenčnine če predstavljajo pogoj za prodajo blaga.

http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/ca...

Glej odgovor carinske pošte na vprašanje št. 6

Kere smešnice :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jocoj ::

Uros!no je izjavil:

Naslov je paket iz Amazona, govora pa o Kitajski. Ne razumem.

Na Amazonu je tisoče prodajelcev iz celega sveta, tudi Kitajske, podobno kot na Ebayu. Ni roba samo direktno iz Amazonovih skladišč, zato je treba biti previden pri naročevanju.

St235 ::

esel je izjavil:

Mislim, da @Lakotnik29 govori malo na pamet.

Carinska vrednost se največkrat izračuna na podlagi transakcijske vrednosti in zajema vrednost uvoženega blaga (vrednost, ki jo kupec plača ali jo bo plačal prodajalcu), stroške ki so nastali do meje Unije, kot na primer stroški prevoza, embaliranja, zavarovanja in licenčnine če predstavljajo pogoj za prodajo blaga.
http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/ca...

Glej odgovor carinske pošte na vprašanje št. 6
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...


Si prebral moj link? Ocitno nisi al pa ne razumes kaj tam pise. Tako da bore malo mislis.

Tudi termin carinska vrednost ti ocitno dela velike preglavice. Carisnka vrednost je osnova od katere se obracuna ddv ali carina. In ja carinska vrednost vkljucujemtudi postnino, zavarovanja...

AMPAK, tukaj ni govora o tem kaj je carinska vrednost ampak je govora o tem kdaj je blago oprosceno placila ddv. In pri tem je EKSPLICITNO (saj vem da je pretezka beseda) doloceno, da se pri ugotavljanju tega uposteva SAMO vrednost blaga.

Ce pa se ugotovi, da vrednost blaga presega 22e, potem oprostitev placila ddv ni mozna in se ddv obracuna od celotne vrednosti (carinska vrednost). In o tem govori vprasanje st. 6. Ampak kaj ko je za to razumet treba imet IQ visji od povprecne temperature na aljaski.

jocoj je izjavil:

Uros!no je izjavil:

Naslov je paket iz Amazona, govora pa o Kitajski. Ne razumem.

Na Amazonu je tisoče prodajelcev iz celega sveta, tudi Kitajske, podobno kot na Ebayu. Ni roba samo direktno iz Amazonovih skladišč, zato je treba biti previden pri naročevanju.


Predvsem pa je ta debata relavantna za cel svet razen skupnega carinskega prostora EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ahonen ::

Vidi se, kako gnil je ta forum. Človek nekaj vpraša, in pametnjakoviči te začnejo žalit in zabijat. Ko pa jim odgovoriš na način, podoben njihovemu, pa seveda odpadki od ljudi (GRT) prijavljajo komentarje.
Za skozlat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732986 (1774) Nesta
»

kitajska roba in carina/davek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124422 (7789) hotlips
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498780 (53641) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093524 (70389) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910018 (9083) Princo22

Več podobnih tem