» »

kitajska roba in carina/davek

kitajska roba in carina/davek

1
2
»

N0t0ri0us ::

kolikor mi je znano upoštevajo ceno brez kuponov. Oz odvisno za kaj se gre.. Če je to nek kupon za 5% znižanje bo po vsej verjetnosti šlo mimo, če boš pa plačal 200€ s kuponi in preostanek x€ s kartico ti bodo pa upoštevali 200+x ceno..

čuhalev ::

Oni upoštevajo ceno, ki jo najdejo, pa četudi si izdelek zglihal na pol cene.

diler515 ::

bluefish je izjavil:

Če se ne motim, je tako, da ob sumljivem znesku sami določijo vrednost za carinjenje. Navsezadnje si jo kupila v neki štacuni. Torej dajo enostavno ime modela v Google in imajo ceno.

kaj pa če imaš račun, bančne izpiske, maile in tko naprej da si dejansko plačal manj?

al pa če je dražba na ebayu in se ti poserje in dobiš skor zastojn? sej to se da preverit, da si res zmagal in pačal 20 dolarjev za neki k stane 200....

m3k ::

Potrdilo o plačilu nakupa (ki vsebuje le skupni znesek plačila in izvajalca transakcije) ne zadošča!

Vrednostni kuponi, ki jih v zadnjem času vse pogosteje pošiljajo spletni trgovci, se ne upoštevajo pri carinski vrednosti blaga – so le vaba za kupce. Ravno tako se ne upoštevajo dobropisi ali ugodnosti, zbrane pri spletnem trgovcu.
Pri carinski vrednosti blaga se upoštevajo popusti (jasno in nedvoumno označeni), znižane cene izdelkov (jasno označene) in npr. izlicitirane – plačane cene.

https://carinska.posta.si/Help/Import#s...
Mirko tipka na radirko ////

špela113 ::

ok what

zakaj se popusti s kuponi ne bi upošteval :(


men pride s popusti pod 150 glih ... če bojo upošteval uno ceno brez bom mogla pa še davk plačat -.-

čuhalev ::

špela113 je izjavil:

ok what

zakaj se popusti s kuponi ne bi upošteval :(


men pride s popusti pod 150 glih ... če bojo upošteval uno ceno brez bom mogla pa še davk plačat -.-

Če bi prebrala se popusti upoštevajo. Ne upoštevajo pa se kuponi kot dobropis.

-=Tomaz=- ::

Lahko da sem v temi spregledal... kako je z obdavčitvijo poštnine - če je izdelek 20€, poštnina pa 5€, potem plačaš davek na vrednost 25€, ker si presegel 22€?

Okapi ::

Ne.

SebyDiamant ::

Generalno DA. Upoštevajo vrednost ošiljke z vsemi stoški (dostava,..)
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

Okapi ::

Generalno NE.

SebyDiamant ::

Carinska vrednost blaga, ki je osnova za obračun uvoznih dajatev, ne zajema le cene izdelka, temveč tudi stroške pošiljanja/poštnine, prevoza, zavarovanja ipd.

https://carinska.posta.si/Help/Import#s...

To pa zato, ker imajo določeni prodajalci ceno 1€ in potem 30€ dostave ;)
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

OvCa77 ::

SebyDiamant je izjavil:

Carinska vrednost blaga, ki je osnova za obračun uvoznih dajatev, ne zajema le cene izdelka, temveč tudi stroške pošiljanja/poštnine, prevoza, zavarovanja ipd.

https://carinska.posta.si/Help/Import#s...

To pa zato, ker imajo določeni prodajalci ceno 1€ in potem 30€ dostave ;)

Na spletni strani carine izrecno piše da za odločanje ali gre za obdavčitev se upošteva samo vrednost izdelka.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Okapi ::

Ajoj. 1000x smo že to povedali.
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine). V skladu z določbami 51. člena Zakona o davku na dodano vrednost so plačila DDV oproščene:
-pošiljke blaga neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket, v skupni
vrednosti do 22 evrov.

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Carinik pa lahko presodi, da je poštnina previsoka, če recimo dobiš televizor, in rečeš, da je stal 20 evrov, poštnina je bila pa 500 evrov. Koliko je dejansko bilo poštnine, se običajno vidi na paketu. In 30 evrov je lahko čisto primerna poštnina (hitra pošta iz ZDA, recimo), tudi če je notri izdelek za 1 evro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

SebyDiamant ::

Ta stavek nad linkom je copy/paste iz tega linka.
In vedno upoštevajo vrednost z dostavo. Sem že velikokrat plačal. Seveda pri vrednostih malo višjih od 22EUR.
Sem pa tudi že plačal stroške carinskega pregleda za izdelek vrednosti 5EURz dostavo, ki je bila čisto realna. Če pošiljko odprejo ti lahko to zaračunajo, pa če je upravičeno ali ne. Žali se sončni upravi.
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Samo moraš razumeti, kaj piše.
1. korak - presoja, a je pošiljka upravičena do oprostitve DDV, ne vključuje poštnine.
2. korak - če pošiljka ni upravičena do oprostitve DDV (se pravi je njena vrednost, brez poštnine, višja od 22 evrov), pa se za obračun DDVja upošteva cena s poštnino.

In ja, zaradi tega prihaja do absurdne situacije, da za izdelek, ki stane 23 evrov, in je poštnina brezplačna, plačaš okoli 10 evrov uvoznih dajatev (5 evrov DDV + 5 evrov carinski postopek).
Za enak izdelek, ki ti ga Kinez pošlje za 21 evrov + 2 evra poštnine, pa ne plačaš nič.

Okapi ::

No, kot kaže, bodo to mejo 22 evrov itak kmalu ukinili in se bo DDV plačeval za vse.;((

Heisenberg ::

mi lahko prosim nekdo pove koliko plačam carine in ddv + ostalih stroškov naših pijavk če naročim iz kitajske prenosnik v vrednosti 220€ ? Hvala

Invictus ::

Heisenberg je izjavil:

mi lahko prosim nekdo pove koliko plačam carine in ddv + ostalih stroškov naših pijavk če naročim iz kitajske prenosnik v vrednosti 220€ ? Hvala

Toliko kot bi ga naročil iz ZDA ;).

In kot plačujejo vsi preprodajalci računalniške robe pri nas.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Heisenberg ::

Invictus je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

mi lahko prosim nekdo pove koliko plačam carine in ddv + ostalih stroškov naših pijavk če naročim iz kitajske prenosnik v vrednosti 220€ ? Hvala

Toliko kot bi ga naročil iz ZDA ;).

In kot plačujejo vsi preprodajalci računalniške robe pri nas.


Hvala za odgovor ki to ni ! Še vedno ne vem KOLIKO?

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Heisenberg ::

Invictus je izjavil:

http://bfy.tw/BInQ

googlal sem že..

piše da na prenosnike ni carine. Se pravi ostane še ddv. Zanima pa me če je še kaj, ker ko sem kupoval iz USA izdelek vreden 100€ mi je pošta(pokvarjenci,lopovi) zaračunala še 20€ za brezveze oz. skladiščenje 1 dan! wtf...

St235 ::

Kaj misliš, da bodo zastonj opravljali storitve zate? Predlagam, da uporabiš drugega špediterja, ker si tako prekleto pameten in se potem čudi koliko boš plačal, pokvarjenec in lopov.

Heisenberg ::

St235 je izjavil:

Kaj misliš, da bodo zastonj opravljali storitve zate? Predlagam, da uporabiš drugega špediterja, ker si tako prekleto pameten in se potem čudi koliko boš plačal, pokvarjenec in lopov.


Izbire dostavne službe nisem imel, pošljejo kot pač pošljejo, to da je pa naša pošta pokvarjena pa mislim da se kar vsi strinjamo!

toplakd ::

Kaj pa vem. Jaz sem z vsemi storitvami naše pošte zaenkrat zadovoljen. Tako pri uvozu kot pri izvozu.

St235 ::

Heisenberg je izjavil:

St235 je izjavil:

Kaj misliš, da bodo zastonj opravljali storitve zate? Predlagam, da uporabiš drugega špediterja, ker si tako prekleto pameten in se potem čudi koliko boš plačal, pokvarjenec in lopov.


Izbire dostavne službe nisem imel, pošljejo kot pač pošljejo, to da je pa naša pošta pokvarjena pa mislim da se kar vsi strinjamo!


Ne se ne, nikakor se ne strinjam z brezzveznim posploševanjem funkcionalno nepismenih ljudi, ki ne ločijo med storitvijo dostave in storitvijo carinskega posredovanja. In če si ti preglup, da bi zamenjal špediterja (in ga bistveno dražje plačal) to ni naš problem, s čimer se kar vsi strinjamo.

Daliborg ::

@Heisenberg
Kot si ugotovil carine na prenosnike ni je pa 22% ddv in ostale storitve . Če pobrskaš malce po tem forumu dobiš vse odgovore kako se izračunajo dajatve-je vse že odgovorjeno.
Cene so odvisne od podjetja in servisa. Povsod pa bodo dodatni lokalni stroški ki če se nisi pozanimal vnaprej te bodo "presenetili". Za cenik se pozanimaj pri podjetju kateri bodo delali uvoz.
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Heisenberg ::

St235 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

St235 je izjavil:

Kaj misliš, da bodo zastonj opravljali storitve zate? Predlagam, da uporabiš drugega špediterja, ker si tako prekleto pameten in se potem čudi koliko boš plačal, pokvarjenec in lopov.


Izbire dostavne službe nisem imel, pošljejo kot pač pošljejo, to da je pa naša pošta pokvarjena pa mislim da se kar vsi strinjamo!


Ne se ne, nikakor se ne strinjam z brezzveznim posploševanjem funkcionalno nepismenih ljudi, ki ne ločijo med storitvijo dostave in storitvijo carinskega posredovanja. In če si ti preglup, da bi zamenjal špediterja (in ga bistveno dražje plačal) to ni naš problem, s čimer se kar vsi strinjamo.



ok, poba pomiri se. Zgleda delaš na pošti, pa še vseeno jih zagovarjaš, čeprav vemo kako slabo ravnajo z zaposlenimi

Invictus ::

Heisenberg je izjavil:


ok, poba pomiri se. Zgleda delaš na pošti, pa še vseeno jih zagovarjaš, čeprav vemo kako slabo ravnajo z zaposlenimi

Kaj ima to veze s tvojo nesposobnostjo razumevanja špedicije, pa nimam pojma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Heisenberg ::

Daliborg je izjavil:

@Heisenberg
Kot si ugotovil carine na prenosnike ni je pa 22% ddv in ostale storitve . Če pobrskaš malce po tem forumu dobiš vse odgovore kako se izračunajo dajatve-je vse že odgovorjeno.
Cene so odvisne od podjetja in servisa. Povsod pa bodo dodatni lokalni stroški ki če se nisi pozanimal vnaprej te bodo "presenetili". Za cenik se pozanimaj pri podjetju kateri bodo delali uvoz.
lp


Hvala za odogovor.
Izbral sem pošiljanje z DHL expidited + zavarovanje

Bom še malce pobrskal, da ne bo kak presenečenje

St235 ::

Heisenberg je izjavil:

St235 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

St235 je izjavil:

Kaj misliš, da bodo zastonj opravljali storitve zate? Predlagam, da uporabiš drugega špediterja, ker si tako prekleto pameten in se potem čudi koliko boš plačal, pokvarjenec in lopov.


Izbire dostavne službe nisem imel, pošljejo kot pač pošljejo, to da je pa naša pošta pokvarjena pa mislim da se kar vsi strinjamo!


Ne se ne, nikakor se ne strinjam z brezzveznim posploševanjem funkcionalno nepismenih ljudi, ki ne ločijo med storitvijo dostave in storitvijo carinskega posredovanja. In če si ti preglup, da bi zamenjal špediterja (in ga bistveno dražje plačal) to ni naš problem, s čimer se kar vsi strinjamo.



ok, poba pomiri se. Zgleda delaš na pošti, pa še vseeno jih zagovarjaš, čeprav vemo kako slabo ravnajo z zaposlenimi

Ne ne delam na pošti. Torej si se zmotil. Posledično si neumen. In se vsi strinjamo, da to pomeni, da je celo tvoje bližnje in daljne sorodstvo neumno. Tako nekako gre tvoja logika.

Heisenberg je izjavil:

Daliborg je izjavil:

@Heisenberg
Kot si ugotovil carine na prenosnike ni je pa 22% ddv in ostale storitve . Če pobrskaš malce po tem forumu dobiš vse odgovore kako se izračunajo dajatve-je vse že odgovorjeno.
Cene so odvisne od podjetja in servisa. Povsod pa bodo dodatni lokalni stroški ki če se nisi pozanimal vnaprej te bodo "presenetili". Za cenik se pozanimaj pri podjetju kateri bodo delali uvoz.
lp


Hvala za odogovor.
Izbral sem pošiljanje z DHL expidited + zavarovanje

Bom še malce pobrskal, da ne bo kak presenečenje


To boš šele jokal, ko boš videl stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Heisenberg ::

Še eno vprašanje.

Gre se za Gearbest. Na izbiro imajo DHL kitajski in DHL EU, pri čemer je EU za 15€ dražji. Zakaj in kaj se s tem pridobi pa nisem zasledil. ???




p.s.

prosim moderatorja da se tale "debata" med mano in Lakotnik29 briše! Hvala.

buttcrack ::

naj ti bo...

poleg cene izdelka, ti bodo davek nabili še na poštnino in zavarovanje. se pravi (220+P+Z)×22%, zraven pa prištej še nekaj manipulativnih stroškov, ki jih ima pošta zaradi dela s tvojo pošiljko (nekje okol 20€, ne me za besedo). Vse ostalo prej ti po zakonu zaračunava mati država.

St235 ::

Gre se za Gearbest. Na izbiro imajo DHL kitajski in DHL EU, pri čemer je EU za 15€ dražji. Zakaj in kaj se s tem pridobi pa nisem zasledil. ???


Če DHL EU pomeni, da ti bodo poštnino zaračunali znotraj EU potem bo davek že del te cene in se ne bo dodatno plačal ob uvozu (za poštnino).

Heisenberg ::

St235 je izjavil:

Gre se za Gearbest. Na izbiro imajo DHL kitajski in DHL EU, pri čemer je EU za 15€ dražji. Zakaj in kaj se s tem pridobi pa nisem zasledil. ???


Če DHL EU pomeni, da ti bodo poštnino zaračunali znotraj EU potem bo davek že del te cene in se ne bo dodatno plačal ob uvozu (za poštnino).


No hvala za par ur prepozen odgovor 😀😀😀, pac vem za naslednjič.

St235 ::

Pa ne se čudit, kot ti bo DHL za razliko od oderuške tarife Pošte Slovenije zaračunal prijaznih 30€ za carinsko posredovanje.

Heisenberg ::

St235 je izjavil:

Pa ne se čudit, kot ti bo DHL za razliko od oderuške tarife Pošte Slovenije zaračunal prijaznih 30€ za carinsko posredovanje.

Ja, hvala lakotnik 😁

JamesBond ::

Meni so zaračunali 5€ za robo, ki je stala 21.5€ s poštnino vred. Kriminal. Lahko kaj naredim?

Samael ::

JamesBond je izjavil:

Meni so zaračunali 5€ za robo, ki je stala 21.5€ s poštnino vred. Kriminal. Lahko kaj naredim?

Kdo, kje, kaj, zakaj?
Carinska pošta? Davek? Postopek?
Samael != Samuel

JamesBond ::

Carinski sem moral poslat dokazilo o vrednosti, po moje torej njim. Obvestilo na katerem piše, da bom moral plačati 5€ je pa drugače od pošte.

JamesBond ::

Super, tak info sem rabil. Bom poizkusil. Hvala!

MarkoMan ::

Živ!

Mi lahko prosim kdo pove, koliko bi me koštal čistilec zraka http://www.gearbest.com/home-smart-impr...

Torej je 115eu + 3eu poštnine = 118+22% davka+5eu postopek = 149eu?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

hotlips ::

Živjo, iz gearbesta sem naročil en pocen telefon, ki pa je jasno dražji kot 22€.
Zdej carinska pošta mi je poslala standardni zahtevek o plačilu/ceni izdelka.
Možnost imam poslat screenshot iz GB ki zgleda pomanjkliv, a s pravo ceno (kjer mi bodo sigurno težili še za ceno poštnine, ker nikjer eksaktno ne piše da je shipping free).
Al naj jim pošljem uraden gearbest invoice, kjer je vse eksaktno napisano vendar cena ne štima čist (sicer čez 22€ - zarad gb zavarovanja - sam je nižja kot v resnici)?

Kakšne so kej izkušnje?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519862 (9264) BorutK-73
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27256265 (38655) AndrejO
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318902 (13321) Ales

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839864 (35645) Tilen

Več podobnih tem