» »

Ali je trenutno tarnanje nekaterih podjetij upraviceno?

Ali je trenutno tarnanje nekaterih podjetij upraviceno?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 12
»»

Invictus ::

looser je izjavil:

poweroff je izjavil:

Še enkrat, ne razumem v čem je problem?

Mislim, v tem primeru se krade, potem imaš pa nekega ITjevca, ki menda na uro dobiva 500 EUR. Zdaj me pa zanima katero znanje je vredno 500 EUR na uro, oziroma zakaj je to moralno, zaslužki dobaviteljev pa ne?

Aja, že vem. Zato, ker 500 (fiktivnih?) EUR na uro dobi Invictus. Zato je njegovo lupljenje držav in zasebnega sektorja moralno. Lupljenje dobaviteljev medicinske opreme pa ne.

Riiight. :))

Ti pa nisi najbolj resen človek, ja, da se izognem izrazu, da si polpismen idiot.
Nihče na forumu nima 500 EUR/h bruto x 150 h, zagotovo pa ne Invictus, ker bi to pomenilo 75k EUR bruto mesečno oz. 900k EUR bruto letno.
Če ti to navajaš in primerjaš in v blagem smislu misliš resno, si pač kreten.
Invictus zasluži, če že, največ 100 EUR / h bruto.
Mislim, pa kaj tu lahko vsakih 5 dag zenfa piše, kar hoče, potem pa še hoče bit kakor pameten?

Seveda je kreten...

Ker sem normiranec, mislim, da sem precej varen...

Namreč, javni sektor normiranca uporablja za pumpanje denarja iz proračuna. Ni zastonj postavka v zakonu, da normirancu ni treba objavljati letne bilance na AJPESu >:D.

Mogoče bo kaka manjša meja, bom pa malo manj delal, kar mi tudi ne bo škodilo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kot kaže marsikaj nimaš razčiščeno. Ampak OK, si podal svoje mnenje, jaz svoje in roko na srce je to to, ker se mi več nada prepričevat, prepričanih, čeprav si v veliki zmoti, glede tega kar pišeš.

Zelo dobro imam razčiščeno, samo malo sem provociral.

looser je izjavil:

Nihče na forumu nima 500 EUR/h bruto x 150 h, zagotovo pa ne Invictus, ker bi to pomenilo 75k EUR bruto mesečno oz. 900k EUR bruto letno.
Če ti to navajaš in primerjaš in v blagem smislu misliš resno, si pač kreten.

Jaz samo navajam kaj je trdil Invictus. Ki je se hkrati ob tem razburjal nad jahtami dobaviteljev. ;)

Invictus je izjavil:

Ni zastonj postavka v zakonu, da normirancu ni treba objavljati letne bilance na AJPESu >:D.

Ja, to je zelo koristno, ker potem ne more nihče preverjati raznih izmišljotin na forumih. :))
sudo poweroff

looser ::

poweroff je izjavil:

Jaz samo navajam kaj je trdil Invictus. Ki je se hkrati ob tem razburjal nad jahtami dobaviteljev.

Ti si primerjal Invictusovih iz tvoje riti potegnjenih 500EUR/h v skupnem znesku 900kEUR/y v primerjavi z maržami pri medicinskem materialu. Glede na to, da si lahko to primerjal, ti morajo biti poznane te posamezne medicinske marže. Če pa ti niso, pa še toliko slabše, da tu nekaj tveziš in karikiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Machete ::

Invictus ima 5000 eur/h, jype pa 8000 bitcoinov. Dajmo ta ugibanja že enkrat zakjlučit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

3p ::

xmetallic je izjavil:

Nihče tudi ne bi imel proti, če bi dobil 200EUR za vsakega otroka. Tudi če so davki približno enaki na koncu Hans dobi od države nazaj veliko več kot Janez. Hans bo za dva otroka dobil 400EUR, Janez pa 55EUR.

Potem pa pridemo še do dohodninskih lestvic in tistega novega obdavčenja, ki se nam obeta. Npr. oddajanje stanovanja, izplačilo dobička. 260 000EUR vs 70 000EUR za 50% obdavčenje.

McHusch je izjavil:


Če bi ti videl, koliko davkov plačujejo v Skandinaviji, bi te šele kap :)

Predvidevam, da imajo zastonj vrtce, prehrano v šolah, in še kaj.


Seveda. Je pa pošteno tu upoštevati še to, da bo Hans tudi več plačal za varstvo otroka. Da bo imel Janez pri vrstcu za N-tega otroka dodatni popust. (Ne morem, da ne bi omenil še balkanske prakse, ki jo država očitno tiho tolerira, namreč navideznega ločenega življenja dobre tretjine parov z otroki). Da bo Hans z nekaj večjim razpoložljivim prihodkom lahko kupil manj storitev (ker so dražje), seveda pa si bo lahko kupil večjega BMWja in daljši dopust v Španiji.

looser ::

Machete je izjavil:

Invictus ima 5000 eur/h, jype pa 8000 bitcoinov. Dajmo ta ugibanja že enkrat zakjlučit.

Jaz nič ne ugibam, jaz samo trdim, da Invictus NI plačan 500EUR/h, kot je navedel Matthai.
Očitno so tu vmes neka negativna čistva.

Za jypetovih 8000 BTC sicer se mi sploh ne zdi zelo tako nemogoče, kot Invictusovih, pazi to, 500EUR/h!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Utk ::

Machete je izjavil:

Invictus ima 5000 eur/h, jype pa 8000 bitcoinov. Dajmo ta ugibanja že enkrat zakjlučit.

Jaz zaslužim par jurjev na dan. Na žalost samo enkrat na mesec.

looser ::

Utk je izjavil:

Machete je izjavil:

Invictus ima 5000 eur/h, jype pa 8000 bitcoinov. Dajmo ta ugibanja že enkrat zakjlučit.

Jaz zaslužim par jurjev na dan. Na žalost samo enkrat na mesec.

Narobe, ti dobiš izplačilo par jurjev samo en dan, služiš jih pa cel mesec.
Pa kaj se tu zna sploh kdo normalno in premišljeno izražat ali ne?

Invictus ::

looser je izjavil:


Jaz nič ne ugibam, jaz samo trdim, da Invictus NI plačan 500EUR/h, kot je navedel Matthai.
Očitno so tu vmes neka negativna čistva.

Mattaiu, pa še marsikomu tukaj ni jasno kake so tarife na storitvenem IT trgu. Sploh na nemškem trgu. Angleški je malo cenejši...

Da ne govorimo o zblojenem slovenskem videnju freelancerstva. Ker to je kao ful veliko kratkih projektov, ne pa da 3 leta delaš za 1 stranko...

looser je izjavil:


Pa kaj se tu zna sploh kdo normalno in premišljeno izražat ali ne?

Ti si pa res optimist :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

poweroff ::

looser je izjavil:

Jaz nič ne ugibam, jaz samo trdim, da Invictus NI plačan 500EUR/h, kot je navedel Matthai.

Tega nisem jaz navedel. To Invictus trdi. Če verjamete... Bilance pa - kako prikladno - niso javne. :))
sudo poweroff

Utk ::

looser je izjavil:

Utk je izjavil:

Machete je izjavil:

Invictus ima 5000 eur/h, jype pa 8000 bitcoinov. Dajmo ta ugibanja že enkrat zakjlučit.

Jaz zaslužim par jurjev na dan. Na žalost samo enkrat na mesec.

Narobe, ti dobiš izplačilo par jurjev samo en dan, služiš jih pa cel mesec.
Pa kaj se tu zna sploh kdo normalno in premišljeno izražat ali ne?

To vprašaj tiste, ki zaslužijo 500 eurov na uro, 15 jurjev na mesec in 99 jurjev na leto.

looser ::

poweroff je izjavil:

looser je izjavil:

Jaz nič ne ugibam, jaz samo trdim, da Invictus NI plačan 500EUR/h, kot je navedel Matthai.

Tega nisem jaz navedel. To Invictus trdi. Če verjamete... Bilance pa - kako prikladno - niso javne. :))

Če to Invictus trdi, če pa ste pač še bolj hecni, ker verjamete, kar vam kdo servira, še posebej, če gre za kakšne izredne dogodke, kjer ima posebej domenjeno... Nikakor pa nima postavke, da si lahko vsako leto kupi dve hiši v Portorožu :-)

Utk je izjavil:


To vprašaj tiste, ki zaslužijo 500 eurov na uro, 15 jurjev na mesec in 99 jurjev na leto.

Mimogrede, 15 jurjev na mesec in 99 jurjev na leto (če govorimo v EUR) niso nemogoče številke, se opravičujem, sploh, če se navaja bruto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Utk ::

Mimogrede, 15 jurjev na mesec in 99 jurjev na leto (če govorimo v EUR) niso nemogoče številke, se opravičujem, sploh, če se navaja bruto.

Niso nemogoče, ampak če zaslužiš 100 jurjev na leto, po 500 na uro, je to 200 delovnih ur. V glavnem se tu nekateri radi kurčijo s par urami na leto, ki jih res dobijo morda po 500, ampak povprečje, niti za njih, ni glih takšno. Sigurno se tudi meni vserje par ur na leto ko jih "zaslužim" toliko, naredim nekaj v par urah za kar je nekdo mislil, da bo trajalo cel teden. Ali pa če ima kdo nek seminar in dobi par sto evrov za pol ure ali uro predavanja. Ne moreš pa temu rečt toliko "na uro".
Mimogrede, 500 eurov na dan tudi pri nas pokasira marsikater vodovodar. Ne vsak dan, včasih pa. V Švici in še kje, pa verjetno res vsak dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

poweroff je izjavil:

looser je izjavil:

Jaz nič ne ugibam, jaz samo trdim, da Invictus NI plačan 500EUR/h, kot je navedel Matthai.

Tega nisem jaz navedel. To Invictus trdi. Če verjamete... Bilance pa - kako prikladno - niso javne. :))

To vi sanjate... Sicer ne bi imel nič proti 500/uro, da se razumemo ;).

Moja tarifa je bila tukaj točno objavljena.

Lahko bi jo poiskali, če bi search delal >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Seminarje se obračuna po udeležencih, ne po urah.

looser ::

Utk je izjavil:

Mimogrede, 500 eurov na dan tudi pri nas pokasira marsikater vodovodar. Ne vsak dan, včasih pa. V Švici in še kje, pa verjetno res vsak dan.

500 EUR/dan ni enako kot 500 EUR/ura...
Plačilo računa navadno ni samo za delo, ampak tudi za orodje in material.
Bi pa 500 EUR/dan lahko bil kar velik motivator za vse fizične delavce, da se prekvalificirajo v vodovodarje...
Ali pa programerji v vodovodarje :-)
Pa še marsikdo drug...

looser ::

Očitno učinkovitost države ni odvisna od višine davkov, ampak predvsme od zgodovinsko pogojene korupcije, če že zanemarimo rentnost države preko davkov zaradi naravnih virov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

zavajon ::

xmetallic je izjavil:

50% obdavčitev v Sloveniji pri 70 000EUR, 50% obdavčitev v Nemčiji pri 250 000EUR. Če bi Slovenija imela nemško dohodninsko lestvico ne bi država pobrala nič davkov. Ampak nekateri zelo radi poudarjate, da imajo tudi druge države visoke davke, pozabite pa povedat da povprečen Hanz nikoli ni 50% obdavčen, saj so višji dohodninski razredi postavljeni dovolj visoko.

Nikakor mi ni jasno, kako nekateri preimerjajo dohodninske lestvice v Sloveniji in nemčiji, hkrati pa govorijo o povprečnem Hansu in povprečnem Janezu. To isto je zadnjič na TV počel Ivan Simič, ki sem ga do zdaj imel za relevantnega človeka. Kot da bi dejstvo, da ima povprečen Hans 2x višje prihodke od povprečnega Janeza, ne imelo nobene vloge. Če bi imeli mi Nemško dohodninsko lestvico, bi zelo malo ljudi sploh plačevalo dohodnino.

Mislim pa, da bi se dalo ta problem rešiti z dogovorom med vlado in gospodarstveniki.
Za vsak % zmanjšanja razlike povprečne plače do nemške povprečne plače bi vlada zmanjšala % razlike do nemške dohodninske lestvice. Ko bi torej bila povprečna plača enaka nemški, bi bile tudi dohodninske lestvice enake.

Truga ::

ne ne, ti ne razumes, ce nebi noben placeval dohodnine bi meli vsi visoke place, boljse sole, infrastrukturo boljso kot japonska, in nasploh vse bi bilo bolje kot v svici.

zavajon ::

Imaš prav, tega res ne razumem :8)

McHusch ::

zavajon je izjavil:


Nikakor mi ni jasno, kako nekateri preimerjajo dohodninske lestvice v Sloveniji in nemčiji, hkrati pa govorijo o povprečnem Hansu in povprečnem Janezu. To isto je zadnjič na TV počel Ivan Simič, ki sem ga do zdaj imel za relevantnega človeka. Kot da bi dejstvo, da ima povprečen Hans 2x višje prihodke od povprečnega Janeza, ne imelo nobene vloge. Če bi imeli mi Nemško dohodninsko lestvico, bi zelo malo ljudi sploh plačevalo dohodnino.

Mislim pa, da bi se dalo ta problem rešiti z dogovorom med vlado in gospodarstveniki.
Za vsak % zmanjšanja razlike povprečne plače do nemške povprečne plače bi vlada zmanjšala % razlike do nemške dohodninske lestvice. Ko bi torej bila povprečna plača enaka nemški, bi bile tudi dohodninske lestvice enake.


Pa saj to že skoraj imamo. Iz brutobruto dobi običajen par s primerljivima plačama ali samski človek v Nemčiji praktično enako kot v Sloveniji (in to velja od 900 bruto do 6000 bruto). Razlike je cca 20 evrov enkrat v eno, drugič v drugo smer.

Invictus ::

No, boš to malo dokazal brez nakladanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Timurlenk ::

Ne pozabit - podjetja, ki vam ukradejo vrednost, ki jo za njih ustvarite, vas hočejo zapreti v dobesedne kletke


Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Furbo ::

Ja, tko kot so avti kletke, pa si jih kar sami kupujemo in rinemo vanje. Pa hiše.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Timurlenk ::

Furbo, for one, happily greets his new caged workplace.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

xmetallic ::

3p je izjavil:

Seveda. Je pa pošteno tu upoštevati še to, da bo Hans tudi več plačal za varstvo otroka. Da bo imel Janez pri vrstcu za N-tega otroka dodatni popust. (Ne morem, da ne bi omenil še balkanske prakse, ki jo država očitno tiho tolerira, namreč navideznega ločenega življenja dobre tretjine parov z otroki). Da bo Hans z nekaj večjim razpoložljivim prihodkom lahko kupil manj storitev (ker so dražje), seveda pa si bo lahko kupil večjega BMWja in daljši dopust v Španiji.

Cenejši vrtec za tretjega otroka temelji na prostovoljni odločitvi vrtcev. Izjema so vrtci v lasti občin, kjer so finančni odpustki dostopni zgolj tistim z nizkimi prihodki.

Hans ne bo kupil manj storitev, ker niso dražje. V Nemčiji je draga zgolj delovna sila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Timurlenk ::

V Nemčiji se plače že 15 let ne dvigujejo.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

tikitoki ::

Truga je izjavil:

lol za otroka bi moral placat kazen ne pa dobit nadomestilo. ustvarjas ljudi, ki bojo cez 30 let stradali zaradi problemov s klimatskimi spremembami in manjkom umetnih gnojil, ti bi pa da se se bolj namnozijo da bojo problemi se toliko hujsi?

sami norci, jfc


A ne veš da je Slovencev premalo

jype ::

Če je Slovencev premalo, je treba subvencionirati slovenstvo, ne pa otrok.

RTV, javne založbe, kulturni program po vsem svetu... Tako kot to počno Francozi in Britanci, trenutno.

Horejšio ::

Navdušeno hodite po muzejih in ploskate arhitektekturnim presežkom. Če bi bila podobna ideja pred 200 leti, bi mel v centru LJ pločevinaste kante z imenom BTC.

Invictus ::

Timurlenk je izjavil:

V Nemčiji se plače že 15 let ne dvigujejo.

Javnemu sektorju. Pa še temu se dvigujejo zadnje čase.

En, niti ne najboljši stručko, hitro dobi 100k.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Markus386 ::

jype je izjavil:

Če je Slovencev premalo, je treba subvencionirati slovenstvo, ne pa otrok.

RTV, javne založbe, kulturni program po vsem svetu... Tako kot to počno Francozi in Britanci, trenutno.



Problem pri otrocih je, da se jih splača imet samo revnim. Namesto da prepričujemo bogate, da imajo več otrok (z olajšavami, ipd.), torej tiste, ki si jih lahko privoščijo, to počnemo z revnimi. Kakor od minimalca služiš več, se ti sorazmerno vse draži, pa vse manj dodatnega dobiš... dražji vrtec, nižje doklade, itd.

Kar se rtvja tiče, če je moj prispevek in moje gledanje reklam plačalo neko vsebino, naj bo ta vsebina prosto javno dostopna za vse plačnike. Pa ni važno, a gre za dnevnik (ki je dostopen že zdaj) ali pa za serijo, film, ipd. Če je film bil posnet z državnim denarjem, naj bo objavljen na (recimo) strani rtv. Oddaja, serija ipd. isto.

...ali pa naj šifrirajo oddajo, pa naj plačujejo rtv prispevek samo tisti, ki hočejo gledat rtv in filme na televiziji.

kuall ::

otroke imajo cajt imet samo brezposelni. pol pa imaš evolucijo v rikverc. ko človeka fuknejo iz službe je njegov plan B imeti otroke, ker ima več časa.

D3m ::

???
|HP EliteBook|R5 6650U|

ginekk ::

Markus386 je izjavil:



Problem pri otrocih je, da se jih splača imet samo revnim. Namesto da prepričujemo bogate, da imajo več otrok (z olajšavami, ipd.), torej tiste, ki si jih lahko privoščijo, to počnemo z revnimi. Kakor od minimalca služiš več, se ti sorazmerno vse draži, pa vse manj dodatnega dobiš... dražji vrtec, nižje doklade, itd.


Tudi če na imetje otrok gledaš strogo utilitarno - kaj se izplača in kje imaš korist - ni čisto tako. Približno isto se "izplača". Za štiri otroke je kar bogat davčni odpustek pri dohodnini, tistemu ki ima minimalca se nikjer pozna, dočim nekdo s 5000 EUR bruto lahko dobi 1500 EUR več na račun dohodninske olajšave. Seveda teh 1500 EUR tudi porabi za otroke, ker po drugi strani ni nobenih popustov pri vrtcih in sociali.

Po mojem mnenju pa tako in tako nihče ki more delat za preživetje - pa magari ima 10000 EUR - ni ravno bogat. Bogat je tisti, ki lahko s svojim časom počne kar mu je volja in ga ne skrbijo sredstva za preživetje.

ginekk ::

kuall je izjavil:

otroke imajo cajt imet samo brezposelni. pol pa imaš evolucijo v rikverc. ko človeka fuknejo iz službe je njegov plan B imeti otroke, ker ima več časa.


Bere se kot slaba tolažba. Od vseh staršev ki jih poznam (sorodstvo, iz šole/vrtca mojih otrok, sodelavci itak) jih večina hodi v službo, oba. Samo eno družino poznam, kjer imajo osem otrok, žena je doma, nikoli hodila v službo. So pa hardcore katoliki in desničarji..

jype ::

D3m je izjavil:

???
kuall ima zagotovo veliko otrok, ko se tako spozna na to.

ginekk je izjavil:

Bogat je tisti, ki lahko s svojim časom počne kar mu je volja in ga ne skrbijo sredstva za preživetje.
Če se odpoveš materialnim dobrinam, katerih namen je izkazovanje družbenega statusa, se lahko upokojiš pri štiridesetih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

D3m ::

jype je izjavil:

D3m je izjavil:

???
kuall ima zagotovo veliko otrok, ko se tako spozna na to.

ginekk je izjavil:

Bogat je tisti, ki lahko s svojim časom počne kar mu je volja in ga ne skrbijo sredstva za preživetje.
Če se odpoveš materialnim dobrinam, katerih namen je izkazovanje družbenega statusa, se lahko upokojiš pri štiridesetih.


Yeaaah. Figures...I quess.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zavajon ::

kuall je izjavil:

otroke imajo cajt imet samo brezposelni. pol pa imaš evolucijo v rikverc. ko človeka fuknejo iz službe je njegov plan B imeti otroke, ker ima več časa.

Ja, o tem govori film Idiocracy. Kaj se bo zgodilo, ker imajo neumni več otrok. Se ga splača pogledat, je zabaven.

Truga ::

idiocracy je reklama za eugenics, in ga nebi jemal prevec resno.

pegasus ::

Horejšio je izjavil:

"Po podatkih ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo je podjetje Pipistrel od leta 2001 do 2014 prejelo za dobrih pet milijonov evrov državnih in evropskih nepovratnih sredstev.
Ja, mnogo premalo, glede na to, kaj delajo in kako dobri so pri tem. Če bi bila država pametna, bi vanje vlagala še več in iz tega še kaj iztržila.

ginekk ::

jype je izjavil:

]Če se odpoveš materialnim dobrinam, katerih namen je izkazovanje družbenega statusa, se lahko upokojiš pri štiridesetih.


Mah, po moje bi moral kar v gozd ali na barko živet daleč stran od civilizacije, da se lahko povsem izklopiš.
Tako pa si takoj na položnicah, tudi če ni najemnine so elektrika, voda obvezno, možno da še kanalizacija in recimo da se bi odpovedal modernim komunikacijskim kanalom (internet/mobi). Zdravstveno zavarovanje je tudi priporočljivo imet. Brez avta se da, oblek ne rabiš veliko. Potem pa če imaš otroke, se še razna šolanja in zdravstveno za njih (sicer ne vem kdo to plača, če nisi v službi). To je zame minimum, če res nočeš da te država in navsezadnje družba izobči.

Invictus ::

Horejšio je izjavil:

"Po podatkih ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo je podjetje Pipistrel od leta 2001 do 2014 prejelo za dobrih pet milijonov evrov državnih in evropskih nepovratnih sredstev. !

https://www.dnevnik.si/1042678214

Saj bi bila firma res neumna, če ne bi izkoristila zastonj denarja od države...

A so oni krivi, da je država naredila razpis?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Horejšio je izjavil:

"Po podatkih ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo je podjetje Pipistrel od leta 2001 do 2014 prejelo za dobrih pet milijonov evrov državnih in evropskih nepovratnih sredstev. !

https://www.dnevnik.si/1042678214

Saj bi bila firma res neumna, če ne bi izkoristila zastonj denarja od države...

A so oni krivi, da je država naredila razpis?


Nihce jim ni favs, samo malo je mimo, da podjetja, ki placujejo nizke davke in dobiji dosti benifitov potem bentijo, ko se bolj obdavci izplacilo dobicka, ces da jih dela nekonkurencne ter kako smotana je drzava. Realno, pa so jih delala sredstva drzave bolj konkurencne, kakor bi jih naredilo tudi bolj konkurencne, ce dobicka ne bi izplacevali ampak bi ga investirali naprej.

Je pa bilo prediskutirano, kako je mozno sleparit, ce lahko denar dobis poceni iz podjetja.

jernejl ::

samo malo je mimo, da podjetja, ki placujejo nizke davke in dobiji dosti benifitov potem bentijo, ko se bolj obdavci

Torej, če nekomu daš nepovratna sredstva, se potem ne sme pritoževati, če mu to potem vzameš nazaj?

Realno, pa so jih delala sredstva drzave bolj konkurencne

Ja, ker so davki privzeto previsoki, zato pa morajo obstajati razne subvencije in odpustki, sicer bi bilo podjetij in delovnih mest še bistveno manj kot jih je, plače pa nižje.
Če bodo davke povišali, bodo morali podeliti še več subvencij, da bodo podjetja ostala ali prišla še kakšna nova.

kakor bi jih naredilo tudi bolj konkurencne, ce dobicka ne bi izplacevali ampak bi ga investirali naprej

A bi ti ustanovil podjetje, kamor bi vložil svoje prihranke (in morda še leta svojega časa), v zameno pa bi dobil podjetje, ki je sicer konkurenčno, vendar od njega ni nobenega dobička?
Zakaj točno bi investitorji vlagali v taka podjetja?

Invictus ::

Dejstvo je, da praktično do sedaj nismo imeli zasebnih podjetij, ki bi imela res velike dobičke. Se pravi, v milijonskih zneskih. Pozabimo tukaj na stare mastodonte v na pol državni lasti, ki imajo absolutno visoke dobičke, dodana vrednost glede na promet je pa nizka... Ampak raja tega ne ve ;((.

Zato izplačilo dobička ni bil nikoli problem, ker so vedno lahko nabili dovolj stroškov, da so dobiček zmanjšali.

Kar je seveda dvorezen meč...

Sicer plačaš malo davka, ampak ko kandidiraš na tujih projektih, se preveri tudi boniteta podjetja. Če imaš non-stop pozitivno ničlo, je boniteta podjetja zelo nizka.

Slovenska podjetja imajo v tujini kar velike probleme zaradi tega.

Sedaj se je parim podjetjem odprlo, pa bi si lastniki radi izplačali zaslužen denar. Milijone. 25% še nekako preživiš. Ampak 50% pa težje... In ko imaš 1x milijone, ti ni problem plačati dragega davčnega svetovalca, ki namesto tebe prestavi podjetje, intelektualno lastnino in kapital v davčno bolj ugodno državo.

Že sosedje (Hrvati) so davčno bolj ugodni (12%). Kupiš si vikend na Hrvaškem, se tam prijaviš, in hodiš vsak dan v službo v Slovenijo... Če si pa izplačaš dobiček z namenom upokojitve, te pa še to ne moti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

The Player ::

Sedaj je uradno.

Po akrapoviču seli proizvodnjo še boskarol.

Pravi, da ne bo čakal, da se situacija kaj spemeni, še manj pa, da ga bo država nacionalizirala. Češnja na torti pa je, da se ne bo več pojavljal v medijih #HvalaBogu

'Ne nameravam čakati, da me nacionalizirajo'

Selitev proizvodnje je bila drugače samo še vprašanje časa, saj jo boskarol planira že 8 let, izgleda pa, da je izbral/čakal na pravi trenutek za njo.

Pomnimo, da je imel vedno nek izgovor zakaj bi selil proizvodnjo, od davkov, vse do pomanjkanja el. energije, a njen pravi razlog naj bi bil zaradi prodretja na ameriški trg.

Pipistrel bo gradil v Italiji

No, največja ironija je, da so davki v italiji višji kot v Sloveniji, poleg tega so jim pa še tamkajšnji prebivalci mu zaželeli toplo dobrodošlico, ko so na silo vdrli v njegove hale in mu razdejali celotno proizvodnjo ;(

Pipistrel že tretjič tarča vandalov

On pa še zmerm tja rine >:D

TL.DR: boskarol bi selil proizvodnjo neglede na višino davkov, samo potreboval je nek dober izgovor, da lahko opraviči svoje dejanje.

gendale2018 ::

eh boskarola je itak eno samo jamranje.. upam da se res ne bo več pojavljal v medijih
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

xmetallic ::

The Player je izjavil:

No, največja ironija je, da so davki v italiji višji kot v Sloveniji

Boš izračunal nove davke ko vlada uvede napovedane spremembe. Potem ti bo morda jasno zakaj podjetja zapuščajo Slovenijo.

Truga ::

Zato ker slovenija ne bo vec davcna oaza? Good riddance.
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Sloveniji zaradi visokih davkov težje doseči finančno neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714518 (10666) gruntfürmich
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422160 (19111) NikolormousB
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823162165 (126985) jype
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528212 (22193) St235
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619341 (16878) wind

Več podobnih tem