» »

Vgradnji pomivalni stroj

Vgradnji pomivalni stroj

Ashrack ::

Pozdravljeni.

Obstoječ pomivalec mi je sel k vragu. Zdaj se zanimam za novega. Funkcij posebnih ne rabim, rabim samo da opere dobro.

Serviser mi je predlagal Candy CDI3615.

Kaj vi priporočate?
....

toro69 ::

Invictus ::

Enega s 5 letno garancijo ;).

Sam imam Bosch. Se modeli prehitro menjajo da bi vedel kateri je aktualen. Opere dobro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Pomembna je garancija, rostfrei korito, 30 min program(če rabiš), tiho delovanje.
Mi mamo Boscha in je OK.

kingsix ::

Tudi dam iščem nov stroj. Mislim nabavit čez cca 3 mesece..
Sicer je teta ravno menjala enega strega s novim Bosch, nek višji rank za 1k€. Pravi, da ne opazi popolnoma nobene razlike.. Pač ima razne fancy programe, ampak opere pa bojda isto. Sem zdaj malo v zagati če bi dal malo več za stroj ali ne.

floyd1 ::

Stvar osebnih preferenc in denarnice. Naš vgradni Bosch je bil (po spominu) okrog 500 EUR. Moja ga ne more prehvalit. Hiter program (1 ura), resnično tih, dobro opere. Motilo me je edino to, da zraven ne dobiš lijaka za dodajanje soli (nepotrebno šparanje). Pred tem smo imeli Electroluxa, tudi neki srednji razred, 9 let brez enega problema.

MostWanted ::

to je isto kot dat 35k za bmw 3 če pa lahko kupiš kio ceed za 15k z vso opremo!

enga bekota ali gorenje do 400€ pa si zmagal. ne vem kaj eni rabite druge da vam povejo ka kupte. pejt na merkurjevo stran, harveynormanovo.pa primerjak, cene, kaj določeni modeli ponujajo in to je to. pa 5 let garancije da mata beko in gorenje. bosch je precenjen.

joze67 ::

cekr ::

MostWanted je izjavil:

to je isto kot dat 35k za bmw 3 če pa lahko kupiš kio ceed za 15k z vso opremo!

enga bekota ali gorenje do 400EUR pa si zmagal. ne vem kaj eni rabite druge da vam povejo ka kupte. pejt na merkurjevo stran, harveynormanovo.pa primerjak, cene, kaj določeni modeli ponujajo in to je to. pa 5 let garancije da mata beko in gorenje. bosch je precenjen.



Primerjat bmw in kio je čisto mimo. Že sam občutek, ko se vsedeš notri je čisto drugačen.

Pomivalni stroj se gleda nad 500EUR. Če vzameš Electrolux ali pa Bosch nimaš kaj zgrešit.
Mogoče ti bo fajn, pri dražjih aparatih imaš na vrhu tudi predal za jedilni pribor. Tako ni več košare, pa še več prostora je.


Še to:
če ti ni pomembna prva planka, vzameš kar samostoječ aparat. Potem pa dol vržeš pokrov in spodnji/talni pokrov.
Ti aparati so običajno precej cenejši pa še več izbire je.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

facepalm ::

ne vem, kaj pridobis, ce vzames stroj za 500eur+ napram kaksnemu za ene 350 - 400eur.

sicer nimam pojma koliko smo mi porabili za pomivalca (mislim, da 400eur) ampak res ne vem, kaj bi lahko bilo boljse kot na temu.
programov ima malo morje a uporabljamo le 2.
posoda pride iz stroja cista in suha.
med pranjem ga slisim, ni pa glasen oz motec.
trenutno deluje 2 leti, ko bo crknil, ga bo nadomestil najcenejsi s 30min programom.

jero_no1 ::

A mi lahko en pove, zakaj tako nujno mora bit 30 min program?
Sam skoraj vse perem na cca 2 urnem programu (70°C) - seveda poln stroj, ker je v stroju vedno mešana posoda in želim, da je dobro oprana.

facepalm ::

sam ga rabim parkrat na leto, kadar pride vec gostov na kosilo in se hitro nabere posode za 2 stroja.
vrzes lonce prat na 30min program in imas cel stroj fraj za kroznike itd, po kosilu.
drugace naceloma laufa stroj nekje 3x tedensko na 1.5h programu, na pamet ne vem koliko stopinj.

sandmat ::

Ashrack je izjavil:

Pozdravljeni.

Obstoječ pomivalec mi je sel k vragu. Zdaj se zanimam za novega. Funkcij posebnih ne rabim, rabim samo da opere dobro.

Serviser mi je predlagal Candy CDI3615.

Kaj vi priporočate?

imam tega. Tak kot vsi ostali je, uporabljam itak samo 3 programe, navadnega (prvi - 2 uri in 70˙C) in nočnega (4 ure, skorajda neslišen).

kot edini minus vidim, da so krožniki postavljeni proti vratom in ne pravokotno, kar me moti zaradi nalaganja.

laguna1 ::

Samo v pomislek in v previdnost.

Tudi mi smo cca 6 let uporabljali kratki program in tablete za pranje. In kaj se je zgodilo po 6 letih. Odtočna cev oz. odtok okrog hiše se je tako "nabil" da so se cevi zamašile,... verjemi te mi, da nočete sami odmaševati takih cevi... trdo ko beton, ko sem prebil so ven šli kosi zbitega nekega belega "praha"...

Tako da od tistega časa naprej uporabljamo bio program mislim da 120 minut.

Če uporabljate gel za pranje in perete na 30 minutnem programu verjetno do zamašitve ne more priti.

Sem samo napisal izkušnje z 30 minutnim pranjem in uporabo tablet za pranje.

LP

facepalm ::

torej se v 30min programu tablete ne raztopijo?
vzamem na znanje:)

kixs ::

Tablete so itak sranje. (to sicer niso moje besede)

Mare2 ::

facepalm je izjavil:

torej se v 30min programu tablete ne raztopijo?
vzamem na znanje:)


Tudi sicer nasplošno bi moali imeti vsi pomivalci funkcijo dodatnega izpiranja.

kixs ::

Js bi verjetno vzel Beko z neko UV svetlobo (al kaj je ze) in se potem na zasmradi tako hitro, ce ne umivas dnevno.

Npr.:
https://www.bigbang.si/pomivalni-stroji...

facepalm ::

jaz imam odtok pomivalca speljan kar na odtok kuhinjskega korita, zato verjamem (upam), da mi tablete ne uspejo naredit obloge v cevi:)

Invictus ::

Taka upanja so bolj slaba, ko se ti res zamaši ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

strumf666 ::

Še zmeraj imaš cev od pomivalca do korita, kjer se lahko naredijo. Ni pa nujno, da se bodo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

@laguna1: ste pa kar dolgo rabili, da ste ugotovil, da nekaj ni OK s tabletami in kratkim programom :) Saj vem, da za delne zamašitve odtočnih cevi ne moreš vedeti.
Mi je kolegica ne dolgo nazaj razlagala, da je po nekaj mesecih ugotovila, da se na kratkem programu tablete slabo raztopijo in občasno ji je kak del celo ostal na dnu stroja in je potem hitro šla na tekoči prašek.

slotič ::

Sam perem na 27minut program, tablete lomim na 1/2, Electrolux mislim da, opere v redu, posuši slabo, zdaj ima že 10 let in medtem enkrat servis.

Torej ob omenjenem pranju uporabim zgolj pol tablete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slotič ()

zmaugy ::

Čim daljša garancija. Po možnosti 5 let.

Mare2 ::

slotič je izjavil:

Sam perem na 27minut program, tablete lomim na 1/2, Electrolux mislim da, opere v redu, posuši slabo, zdaj ima že 10 let in medtem enkrat servis.

Torej ob omenjenem pranju uporabim zgolj pol tablete.


Najbolje je, da v pomivalni stroj daš že pomito posodo, ki si jo predhodno splaknil (pomil) na roke. Hvala lepa. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15740093 (1648) MrStein
»

Katere tablete za pomivanje posode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8416064 (1544) c3p0
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155549 (3801) IL_DIAVOLO
»

Pomivalni Stroj

Oddelek: Kaj kupiti
339452 (6548) BigWhale
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346899 (6372) BigWhale

Več podobnih tem