» »

Mi Band 3

Mi Band 3

Nataly ::

anketar je izjavil:

morš še resource updajtat na isti način, men je to isto pisal, pol bo delal

https://drive.google.com/file/d/14kClGi...

Telefon ne podpira te datoteke, kateri program potrebujem za to?
Kaj je narobe z resource na istem linku kot firmware, da odpre spet firmware?

jb_j ::

tuki maš vse:
https://geekdoing.com/threads/firmware-...

preko notify&fitness. gadgetbridga nisem sprobal, če dela tut tam.

Nataly je izjavil:

Uro uporabljam ze dlje casa, baterije je se vec kot 50%. Slo verzijo sem posodobila preko mi fit. Sedaj mi je ratalo 100%, ampak na uri se vedno kaze povezi se z aplikacijo za posodobitev. Hm...
Pa se vprasanje glede te posodobitve. Najprej posodobis firmware, potem pa ko kliknes na drugi link za resource isto pise zgoraj firmware in ista verzija za firmware, imas pa na voljo alternativna metoda 1 in alternativna metoda 2, kaj izberes in kaj je razlika?


poveži z aplikacijo za posodobitev (pomeni, da se vreme ni updatal), popravm prevod, ko bom mel čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Nataly ::

jb_j, tocno po zgornjem linku sem ze vceraj vse naredila. Ali je ok, ko odpres datoteko za resource, da vrze isto, ko odpres za firmware (ime drugo, za posodobitev pa ista stran, kjer pise firmware)?
Kaj lahko sedaj naredim, namrec ura mi ne deluje... Kako se vrnem na zadnjo verzijo?

jb_j ::

Nataly je izjavil:

jb_j, tocno po zgornjem linku sem ze vceraj vse naredila. Ali je ok, ko odpres datoteko za resource, da vrze isto, ko odpres za firmware (ime drugo, za posodobitev pa ista stran, kjer pise firmware)?
Kaj lahko sedaj naredim, namrec ura mi ne deluje... Kako se vrnem na zadnjo verzijo?


Isto tam posodobiš resource.

A je ura prižgana, ali ti sploh ne deluje?

How to solve impossible connection between Mi Fit and your Mi Band 3 ?
Spoiler: Procedures
★First, read "How to flash Firmware | Resources ?".

★ Not unpaired from Mi Fit before flash :
⤳ In Mi Fit, go to "Profile", "Mi Band 3", and unpair (At bottom).
⤳ Close Mi Fit.
⤳ Desactivate/re-activate Bluetooth and GPS.
⤳ Open Mi Fit.
⤳ Pair your Mi Band 3 to Mi Fit.

★ Procedure followed but impossible to pair with any application:
⤳ Uninstall GadgetBridge.
⤳ Uninstall Mi Fit.
⤳ Activate GPS.
⤳ Install Fix-it for Mi Band 2.
⤳ Open it and follow the instructions.
⤳ Go in "Phone Settings" -> "Applications" -> "Bluetooth" and delete all data.

https://geekdoing.com/threads/faq-flash...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

jb_j je izjavil:

tuki maš vse:
https://geekdoing.com/threads/firmware-...

preko notify&fitness. gadgetbridga nisem sprobal, če dela tut tam.

Nataly je izjavil:

Uro uporabljam ze dlje casa, baterije je se vec kot 50%. Slo verzijo sem posodobila preko mi fit. Sedaj mi je ratalo 100%, ampak na uri se vedno kaze povezi se z aplikacijo za posodobitev. Hm...
Pa se vprasanje glede te posodobitve. Najprej posodobis firmware, potem pa ko kliknes na drugi link za resource isto pise zgoraj firmware in ista verzija za firmware, imas pa na voljo alternativna metoda 1 in alternativna metoda 2, kaj izberes in kaj je razlika?


poveži z aplikacijo za posodobitev (pomeni, da se vreme ni updatal, če lahko vidiš čas in ostale funkcije), popravm prevod, ko bom mel čas.

aja pa tut v primeru, ko resourci še niso naloženi.
tko, da bom kr pustu isti prevod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Nataly ::

Ura je prizgana, prikazuje samo povezi se z aplikacijo. S tem, da danes iz zgornje povezave ne posodablja vec, firmware sploh ni vec mozno prenesti? Ker sem zelela postopek ponoviti se enkrat. Tudi po zgornjih navodil, ko naredim unpair ni nic boljse. Ali lahko sam preveris, ce tebi deluje download na povezavi?

jb_j ::

Nataly je izjavil:

Ura je prizgana, prikazuje samo povezi se z aplikacijo. S tem, da danes iz zgornje povezave ne posodablja vec, firmware sploh ni vec mozno prenesti? Ker sem zelela postopek ponoviti se enkrat. Tudi po zgornjih navodil, ko naredim unpair ni nic boljse. Ali lahko sam preveris, ce tebi deluje download na povezavi?


evo dela zdj.

Nataly ::

Ampak ne morem vec prenasati, samo na 0% stoji in se ne premakne.

jb_j ::

ko se poveže z mifit.
probi v notifyu ponovno seznant band.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Nataly ::

Sem v notifyu ponovno seznanila in mi je potem zacelo se enkrat prenasati, tako da sedaj deluje. Edino pri datumu kaze 13/12 in ne 13.12, kakor naj bi bilo v zadnji verziji.

jb_j ::

ok. datum bo od zdj pravilen.

Nataly ::

Ok, sedaj je ok. Hvala.

Tomaz0 ::

Nataly je izjavil:

anketar je izjavil:

morš še resource updajtat na isti način, men je to isto pisal, pol bo delal

https://drive.google.com/file/d/14kClGi...

Telefon ne podpira te datoteke, kateri program potrebujem za to?
Kaj je narobe z resource na istem linku kot firmware, da odpre spet firmware?


S to datoteko na zg. linku se je nekaj zgodilo, ker kaže v prazno. A ima kdo kak delujoč link?
Hvala

Tomaz0 ::

Očitno sem klikal napačno podčrtano besedilo.
Urejeno.
https://geekdoing.com/threads/firmware-...

Nataly ::

Dam feedback na slovenski prevod. Datum bi raje imela v obliki 01.01.Tor (brez presledka, ce ni prostora za dodaten znak). Pisava je pa manj berljiva od originala, smsa ne morem prebrati, verjetno je krivo tudi to, da mislim, da izpusti sumnike. Pri vremenu me niti ne moti, da ni popolnoma slovenskega prevoda. Drugace se zahvaljujem za trud za prevod pa sem za izboljsanje predlaganega, ko bo se kaksna druga uradna posodobitev.

Tomson ::

Če komu prav pride:
Xiaomi Mi Band 3 International s kodo: JLTTW45BDL iz 23€ na 20€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brainstorm ::

Poštena cena za international verzijo.
Včeraj se mi je updejtala na nov firmware, ki sedaj pravilno prikazuje datum 17/12 Mon in ne več prvo mesec in potem dan.

grumpyanže ::

mi band 3 je nekaj najbolšega za 20€. enjoy!

DarwiN ::

Naložil slo fw, ampak moraš Mi Fit uninstalirat, sicer ti avtomatsko povozi FW.

Zdaj pa imam problem s tem "My Fitness" programom, kjer ne deluje funkcija za samodejno aktivacijo displaya ob dvigu roke... A vam deluje?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Aja, lol, sem pozabil, da ta funkcija po defaultu deluje le med 7:00 in 22:00... Nevermind, vse štima. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mat xxl ::

Tomson je izjavil:

Če komu prav pride:
Xiaomi Mi Band 3 International s kodo: JLTTW45BDL iz 23€ na 20€


Koda ne dela več....

Buddah ::

Mi band 3 cn verzijo se da spremenit v "global" samo s flashanjem firmware-a? Slo. prevod se mi zdi super ideja. V kolikor je potrebna pomoč pri samem prevajanju sem pripravljen pomagati.

misso ::

Samo v vednost, proizvajalec je popravil datum, tako da kažen (dan, mesec....) uro sem pa včeraj posodobljal.

finkec ::

Sem naročil za kolega in zase mi band 3, če kdo potrebuje, sam ga ne mislim uporabljati, je še zapakiran na zs.

bmatko ::

Ali še koga moti, da je minimalen srčni utrip omejen na 47u/m? Pozna kdo kak workaround za celoten razpon utripa?

buttcrack ::

sploh nikoli nisem bil pozoren na to :) Vsak dan imam min 47 :)

hurikhan ::

Je kakšna akcija trenutno blizu 20 eur?

jb_j ::

bmatko je izjavil:

Ali še koga moti, da je minimalen srčni utrip omejen na 47u/m? Pozna kdo kak workaround za celoten razpon utripa?


mogoče je omejitev v mi fit aplikaciji,
v notifyu kaže tut manj.

bmatko ::

jb_j je izjavil:

bmatko je izjavil:

Ali še koga moti, da je minimalen srčni utrip omejen na 47u/m? Pozna kdo kak workaround za celoten razpon utripa?


mogoče je omejitev v mi fit aplikaciji,
v notifyu kaže tut manj.


Pri meni obe aplikaciji kažeta min. 47u/m. Nevem ali F&N povzema podatke iz mi fit aplikacije. Kakšne nastavitve za merjenje utripa v N&F imaš nastavljene, da ti kaže tudi manjše vrednosti?

buttcrack ::

sem se malo poglobil v zgodovino in mi je do okoli božiča še kazalo tudi samo 40... potem pa se ni več spustilo pod 47.

jb_j ::

bmatko je izjavil:

jb_j je izjavil:

bmatko je izjavil:

Ali še koga moti, da je minimalen srčni utrip omejen na 47u/m? Pozna kdo kak workaround za celoten razpon utripa?


mogoče je omejitev v mi fit aplikaciji,
v notifyu kaže tut manj.


Pri meni obe aplikaciji kažeta min. 47u/m. Nevem ali F&N povzema podatke iz mi fit aplikacije. Kakšne nastavitve za merjenje utripa v N&F imaš nastavljene, da ti kaže tudi manjše vrednosti?


nobenih posebnih nastavitev, uporabljam pa le aplikacijo N&F

okica11 ::

Ima kdo kakšna priporočila glede pasa za MIB3? Vsak teden, ko dam uro polnit imam občutek da bom odtrgal "plastiko" iz gume (MIB2 je šla ven bistveno lažje in bistveno redkeje).

buttcrack ::

Sem imel isti problem v štartu ko ni in ni šla ven, potem pa dobiš grif pa skor pade ven. Probi tako prepognit, da ti guma na dolgem robu malo odstopi, potem pa zasuči.

Killermode ::

A ma še kdo problem, da mu v Sloveniji vreme ne kaže in vedno kaže naj poveže z aplikacijo. V tujini pa vedno deluje ni važno kje?

buttcrack ::

men po včerajšnjem updateu kaže vreme normalno (v angleščini) in končno tudi pulz pod 47 :)

Shkorc ::

Odkar sta mi po enem letu odpovedala displaya na dveh Mi Band 2 zapestnicah (eden malo malo sveti, drugi popolnoma mrtev), od njih ne kupim več teh igrač. Na netu ogromno pritožb, od proizvajalca nobenega odgovora.

buttcrack ::

tudi meni je en mb2 "crknil". samo še v pitch black se vidi na display :)
ampak če dam na vsako leto, leto in pol 20€, me ne bo konec.
je precej luštn gadget

Nataly ::

Dva dni nazaj sem posodobila aplikacijo Mi fit in ze drugo jutro me zjutraj ni zbudila budilka. Normalno pise vibriraj cez npr. 8 ur, vibrira pa potem ne. Kaksen predlog?

AgiZ ::

Jaz sem kupil nekaj Mi Band 2 za familijo. Od treh, ki smo jih pred kratkim primerjali je ena kot nova, drugi dve pa sta izgubili na svetilnosti (se vidi na ekran, ampak opazno slabše). Baterija je pri vseh še vedno super (15+ dni z enim polnjenjem, moja 20+ dni).

Nataly je izjavil:

Dva dni nazaj sem posodobila aplikacijo Mi fit in ze drugo jutro me zjutraj ni zbudila budilka. Normalno pise vibriraj cez npr. 8 ur, vibrira pa potem ne. Kaksen predlog?


Poskusi Notify&Fitness. Jaz uporabljam samo to za moj Mi Band 2. Samo še vibriranje ure me budi zadnje leto, ne več telefon. Deluje super.

Bi vzel Mi Band 3, a kaj, ko ne podpira merjenja aktivnosti v vodi. Sedaj testiram Huawei Honor Band 4, ki zna meriti dolžino bazenov, pa mi nikakor ni všeč kaj vse delajo s podatki v njihovem originalnem appu (vse se pošilja k njim za nadaljno obdelavo in trženje, podobno kot dela Xiaomijev Mi Fit... yuck, tudi zato mi je Notify&Fitness tako všeč). Alternativnega appa pa nisem našel. Baterija je prav tako zelo boga. Skratka, iščem naprej.

Nataly ::

Sem resetirala telefon in budilka vseeno ne deluje :( Mi fit aplikacija mi najbolj ustreza.

Nataly ::

Ugotovila sem, da mi budilka sicer deluje, ampak ura ne vibrira. Kaj bi lahko bilo narobe, da ne oddaja vibracij? Vkljucila sem tudi moznost, vibriraj ob vklopu alarma pa isto. Kje najdem alarm v Notify&Fitness?

jb_j ::

pred kratkim sem naročil BT slušalko z mikrofonom,

in me sedaj zanima sledeče:
Če me nekdo kliče, in vidim, kdo je ta oseba na mi bandu,
in se javim na klic preko mibanda, ali se lahko pogovarjam preko takšne BT slušalke z mikrofonom?

ker je problem, ker bosta miband in slušalka uporabljala le BT povezavo,
in BT ima baje možno le eno povezavo na enkrat.
BT 5.1 pa zaenkrat nima niti omenjene mesh povezave, in me zanima, če jo mogoče ima od prej.

slušalka in telefon sta namreč le 4.1 BT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

jb_j je izjavil:

pred kratkim sem naročil BT slušalko z mikrofonom,

in me sedaj zanima sledeče:
Če me nekdo kliče, in vidim, kdo je ta oseba na mi bandu,
in se javim na klic preko mibanda, ali se lahko pogovarjam preko takšne BT slušalke z mikrofonom?

ker je problem, ker bosta miband in slušalka uporabljala le BT povezavo,
in BT ima baje možno le eno povezavo na enkrat.
BT 5.1 pa zaenkrat nima niti omenjene mesh povezave, in me zanima, če jo mogoče ima od prej.

slušalka in telefon sta namreč le 4.1 BT


Super, dela lahko sta dve napravi povezani hkrati s telefonom.

flameir ::

Kater telefon pa imaš? Me prav zanima, a bi z iPhonom to šlo. :/

AgiZ ::

Jaz nisem imel težav z povezanima dvema urama (Mi band 2 in Huawei Honor band 4)+ BT slušalko. Huawei je vibriral, javil sem se na BT slušalki.

jb_j ::

flameir je izjavil:

Kater telefon pa imaš? Me prav zanima, a bi z iPhonom to šlo. :/


Xiaomi A2 Lite, če ima BT 2.1 ali višji, bo šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Opazil sem, da custom firmwari, ki jih prevajam in omogočajo šumnike v naslovih,

pri daljših sporočilih na band3, porežejo del teksta (in je včasih težko razumeti kaj piše)
ali bi vam bilo ok, da prevedem zadnji firmware, da bi bili naslovi brez šumnikov in bi dobivali celotna sporočila, a bi bila pisana z czs namesto čžš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

anketar ::

ja

jb_j ::

anketar je izjavil:

ja


sem že prevedel, samo čakam, da mi moderator tistega foruma odobri objavo.

komur se pa ne da čakat:
https://ufile.io/l16ku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

anketar ::

thx x1000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441855 (2625) GupeM
»

Mi Band 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11819375 (5684) OK.d
»

Fitness tracker zapetnica (in app) - kateri je najmanjše zlo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
252494 (1556) Kvinta
»

Mi Band 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35973708 (31927) DarwiN
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335245 (18297) BOCo.

Več podobnih tem