» »

MIUI v slovenskem jeziku

MIUI v slovenskem jeziku

«
1
2 3
...
5

Boštjan2016 ::

Pozdrav vsem ki uporabljate Miui.
Odločil sem se da odprem novo temo namenjeno slovenskemu prevodu Miui-ja, za kar sem največ odgovoren jaz.
PROSIM:
tukaj NE postavljajte vprašanj o tem, kako flešati slo rom!
Stvar se razlikuje od naprave do naprave, zato poiščite pomoč na forumih, ki jih je na to temo kar nekaj.
In ne razpravljajte o različnih napravah- kako se katera obnese, kaj je novega, CM romih itd itd
Tukaj prosim za info o pomanjkljivostih v slo jeziku oz. nedelovanju nekaterih aplikacij. Določene stvari se da popraviti, določene pa ne oz. jih ne znam (o). Jaz nisem developer za android oz.Miui fone (zato tudi nimam potrebnih tehničnih znanj na tem področju) ampak sem samo prevedel Miui v slo.
Napake bom poskusil s pomočjo kolegov prevajalcev odpraviti ali popraviti ali pa najti kako premostitev težave.

Boštjan2016 ::

Od aprila je Miui preveden tudi v slo jezik.
Gre za različico China dev roma (tedenski in stable) ki ga ponuja Xiaomi EU.
Link:
https://xiaomi.eu/community/
Tu lahko najdete tudi odgovore na vprašanja glede težav (bugov)- tudi za posamezne naprave, vprašanja in odgovori......
V podsekciji
MIUI Weekly ROM Releases
najdete večino podatkov o "naših" romih- novice, seznam naprav, nekaj osnov za flešanje in pa tudi linke za prenos romov.

Boštjan2016 ::

Poteka tudi prevajanje Miui-ja v slo za global rome.
Prevod je končan (so pa vsak dan nove dopolnitve), zdaj me pa še čaka potrditev vsega prevedenega- vrstico za vrstico.
Več lahko vidite na:
https://crowdin.com/project/miui-v6
Ko bom jaz dokončal je pa odvisno od Kitajcev kdaj bodo vključili jezik v rome.

Napaka: koledar ne dela

Koledar popraviš takole:
nastaviš jezik na angleški
settings- installed apps- calendar
tapneš nanj in nato na clear data
isto ponoviš s calendar storage
zapustiš settings
odpreš koledar- dela
ponovno zaženeš telefon
vrneš jezik na slo
in moral bi delati tudi v slo

Zgodovina sprememb…

Boštjan2016 ::

Napaka: kamera ne dela
pojavi se napis:povezava do kamere ni mogoča

ta težava se pojavi če imaš vključeno "dodaj oznako časa na fotografijo".
Pri nekaterih modelih fonov tudi to deluje, največkrat pa ne. Tako da izklopi to funkcijo v nastavitvah kamere in bo slikanje popolnoma normalno delalo. Če pa hočeš datum na sliki pa preklopi za čas slikanja na angleški jezik- tam deluje.
Kje je napaka ne more ugotoviti večina prevajalcev za eu rome ki to raziskuje- enim je pa vseeno...

Boštjan2016 ::

Napake so še, zato če kaj takega opazite poročajte

Zgodovina sprememb…

Boštjan2016 ::

Za Xiaomi Mi2/S (aries) ni slovenskega prevoda.
Razlog: premalo prostora v telefonu- pojasnilo Xiaomi EU
komentar najbrž ni potreben

gregor ::

Hvala za tvoje dobro delo pri prevodu. Vem, da si oz ste porabili veliko časa za prevod zato še enkrat HVALA!

LP

knap ::

Hvala :)

MIUI 8 na redmi 3, slike iz 7.7.16:

http://imgur.com/a/JVPpN

zahvala gre boštjanu in marku, morda še komu...

LP

Boštjan2016 ::

Hmmm
kaj naj rečem?
Hvala za zahvale v imenu vseh prevajalcev in pomočnikov.
Nekaj več o prevajanju lahko preberete tudi na:
http://adria.mobiledevs.net/forums/miui...

Pa naj se tudi jaz še enkrat zahvalim najprej Marku za ogromno pomoč pri prevajanju pa tudi vsem ostalim ki so pomagali. Hvala !
Posebno zahvalo pa vsi skupaj dolgujemo hrvaškemu kolegu @Masva (prevajalec v hr jezik in moderator na več forumih- tudi Miui Adria)za res vsestransko pomoč pri celem procesu oz. organiziranju prevajanja.
@Masva, TNX!
V devetih mesecih kar se ukvarjamo s tole stvarjo nam je mislim da uspelo narediti zadevo ki se jo da uporabiti za vsakdanjo uporabo.
Trudili se bomo da bo vsaj tako še naprej!:)

Boštjan2016 ::

Popravljena aplikacija Koledar

V zadnji različici Xiaomi EU roma
https://xiaomi.eu/community/threads/6-8...
je (po do zdaj zbranih podatkih) vsaj v nekaterih modelih fonov odpravljena napaka "nedelovanja" koledarja.
Osebno sem se prepričal na Redmi note 2. Flashanje s TWRP, wipe cache, dalvik, data.
Ne vem pa ali omenjeno velja za vse telefone.
Prosim feedback!

knap ::

da obudim temo :)

slike eu roma z slo prevodom

verzija 6.9.1
https://xiaomi.eu/community/threads/6-9...

by

:)

veliko slik pa najdete tukaj:

http://imgur.com/a/WrSWC

LP

kumer ::

Boštjan, kako kaj kaže glede vključitve slo jezika v uraden xiaomi global rom?
Hvala
LP

harmony ::

Imel ze enkrat ROM na svojem Android aparatu. Po namestitvi si lahko na telefonu skoraj jajca spekel, tako ga je grel...no sem ga takoj fliknil stran.

Boštjan2016 ::

Na koncu tunela se vidi luč....

kumer je izjavil:

Boštjan, kako kaj kaže glede vključitve slo jezika v uraden xiaomi global rom?
Hvala
LP

klinker ::

harmony je izjavil:

Imel ze enkrat ROM na svojem Android aparatu. Po namestitvi si lahko na telefonu skoraj jajca spekel, tako ga je grel...no sem ga takoj fliknil stran.


In kaj ima to veze z Miui v slo jeziku?

knap ::

točno tako, nisi povedal kateri rom (global ali eu), kateri telefon itd...
imam eu rom na redmi 3, že 4x opravil nadgradnjo in do sedaj vse BP.

no, glavno da je slo prevod super :)

LP

Boštjan2016 ::

Novice glede "global" prevoda
Slovenski prevod za potrebe Miui global romov je z moje strani končan in preverjen (translated and approved).
Tako da zdaj je pa odvisno od drugih kako bo z vključitvijo jezika v rome. Hrvaški kolega je čakal kar precej časa...
Pustimo se presenetiti

kumer ::

Super, hvala :)

w4nkst4 ::

torej slovenski jezik je vključne samo v rome, ki se nahajajao na strani xiaomi.eu? kateri romi pa vsebujejo slo jezik? samo miui v8 ali tudi v7, v6?
lp d

gregor ::

kateri tel imaš?

pogledaš tukaj:
https://xiaomi.eu/community/forums/miui...

zadnji rom...
https://xiaomi.eu/community/threads/6-1...

vse lepo piše...

Boštjan2016 ::

Miui v slo je zaenkrat na voljo samo na Xiaomi EU. Prva verzija je bila izdana v začetku aprila letos v Miui 7, nato pa tedenske dopolnitve. Spisek podprtih naprav je pa že zgoraj objavil Gregor.

w4nkst4 ::

mi4c, morm še odklent bootloader...malo za ostale mobitele gledam in je uradna in neuradna global developer/beta verzija ista zadnja - 6.10.13...torej je razlika le v več jezikih ali tudi v samem vmesniku?

w4nkst4 ::

trenutno imam na mi4c miui global 8.0 stable 8.0.16.0(LXKCNCI_20151104_SZ), slo prevod je malo pomešan z angleškim, ni popoln prevod, ubistvu te verzije sploh nikjer ne najdem na xiaomi.eu tako da ne vem kdo je naredil ta rom. sedaj pa, dam raje gor zadnji global stable ali bolje global developer/beta ala weekly, sedaj imam na voljo le 10,19 gb od 16gb, je možno da rom tako veliko zavzame, na mi4 in redmi 2 pa mi ostane 13,39gb,..? hvala

in še glede jezikov me zanima, koliko prostora porabijo? če je možno da bi pobrisal vse jezike in gor imel samo slovenski in angleški jezik, ali pa samo slovenski, ostale jezike pa pobrisal ker je škoda prostora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

w4nkst4 ::

za mi4c je baje najboljši rom stable 7.1.6.0, zdaj pa kje naj preverim ali ima slo jezik ali ne?

Boštjan2016 ::

w4nkst4
imaš rom ki ti ga je namestil prodajalec, zato je na pol preveden in ga ne najdeš
za global rome še ni slo jezika!
torej če hočeš slo jezik ti ostane dev verzija- ta ki je na Xiaomi EU
weekly ali stable se pa sam odloči
na strani Xiaomi EU imaš tudi arhiv romov
prvi z slo jezikom je bil
https://xiaomi.eu/community/threads/6-3...
tam lahko pogledaš tudi za stable
glede odstranjevanja jezikov se pa obrni na kakega razvijalca androidnih programov
tole je namenjeno slo prevodu

Kaj_ti_mar ::

Boštjan2016 je izjavil:

Za Xiaomi Mi2/S (aries) ni slovenskega prevoda.
Razlog: premalo prostora v telefonu- pojasnilo Xiaomi EU
komentar najbrž ni potreben


MI2S po prehodu na MIUI 8 nima več omejitve na pribl. 5GB sistemskega pomnilnika. Sedaj ima na voljo celoten pomnilnik, v mojem primeru 32GB. Kolikor vidim, trenutni eu rom (6.10.20) nima slovenščine.

Na MI2S ne bo nikoli slovenščine?

Boštjan2016 ::

@ Kaj_ti_mar
Tja, ne vem kaj naj ti rečem...
Po prvi pritožbi na xi eu sem pač dobil takle odgovor...
ne vem če bo kaj drugače
mogoče poskusi kontaktirati njih za več info

Boštjan2016 ::

Nova zahteva za vstavitev slo v global rom.
http://en.miui.com/thread-399541-1-1.ht...
Prosim za čimvečjo podporo!

gregor ::

sem dodal komentar, upam da zadeva uspe :)

marko71 ::

dodan komentar nick Jezeran

KTr1sk ::

dodal komentar KTr1sk ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Boštjan2016 ::

Velikonočni zajček nam je prinesl slo jezik v eu romih, sv. Martin pa tudi v global verziji! Današnja weekly izdaja roma ima tudi slo, vendar ne v vseh napravah. V katerih je žal ne vem...Boste morali sami ugotoviti. Stable verzija ga seveda še nima. Bo kadar bo...
Verjamemem da je v tej fazi še solidno dosti napak. Porodne težave, pač...
Prosim za testiranje in čimveč feedbacka! Kjer so napake priložite posnetek zaslona!

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

So prevodi volenterski, al kako?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Vanadium ::

Jop vse je dobra volja prevajalcev

kumer ::

Super, hvala za dobro novico.
Sedaj pa upajmo da bo ta prevod čim prej prišel na vse naprave in tudi v stable global verzije.

LP

Tinaamalaa ::

Hvala za prevod Bostjan!

FireSnake ::

Vanadium je izjavil:

Jop vse je dobra volja prevajalcev


Kapo dol! (pa čeprav imam jaz vedno na angleščino nastavljeno)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

ncc2000 ::

Bravo in hvala!

Boštjan2016 ::

Zaenkrat ugotovljeno:
Nima slo: Redmi 1s
Ima slo: MI 5, MI 4i
(Še) ni roma: Redmi note 2
Ker imam RN2 tudi sam še ne morem praktično poskusiti kako zadeva izgleda

Joze_K ::

Ok,
kaj zdaj to pomeni,... če naročimo pri TopOne... napišemo da hočemo Global ROM in je potem notri tudi SLO - ali kako ?
hvala, J

Spock83 ::

Upam, da je tudi za Redmi 3S.

svecka ::

Hvala Boštjan, ti si car!

Fif55 ::

Super, bravo fantje!

Boštjan2016 ::

Predvidevam da imajo na zalogi še kak telefon ki bo imel še prejšnje verzije romov. A če ima starejšo verzijo roma ga z lahkoto posodobiš na tale današnji rom brez odklepanja bootloaderja- samo z aplikacijo Updater.

Joze_K je izjavil:

Ok,
kaj zdaj to pomeni,... če naročimo pri TopOne... napišemo da hočemo Global ROM in je potem notri tudi SLO - ali kako ?
hvala, J

mailer ::

Boštjan2016 je izjavil:

Velikonočni zajček nam je prinesl slo jezik v eu romih, sv. Martin pa tudi v global verziji! Današnja weekly izdaja roma ima tudi slo, vendar ne v vseh napravah. V katerih je žal ne vem...Boste morali sami ugotoviti. Stable verzija ga seveda še nima. Bo kadar bo...
Verjamemem da je v tej fazi še solidno dosti napak. Porodne težave, pač...
Prosim za testiranje in čimveč feedbacka! Kjer so napake priložite posnetek zaslona!


Torej, zdaj nas večino zanima katero verzijo naročiti. EU rom ali global rom? Kolikor sem razbral bo kmalu vseeno, ker bomo lahko jezik prenesli kot posodobitev preko aplikacije v telefonu?
No bomo videli kakšne bodo izkušnje in kdaj naj bi stari telefoni pošli, ko tega še niso imeli implementirano. Mogoče bo čez 14 dni že na voljo v black friday razprodajah. Za trud pa bi v primeru nakupa in posodobitev nakazal par € prevajalski ekipi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Tinaamalaa ::

Jaz bi raje narocila EU rom, sicer pa vedno lahko menjas...

Boštjan2016 ::

Jaz osebmo bom ostal pri EU romu. Zdi se mi boljši od globala. Global sem šel prevajat zaradi tega ker sem lahko kar precej uporabil bazo podatkov za EU rom in da ljudem olajšam delo glede odklepanja bootloaderja in podobnih nevšečnosti.
A vsak naj presodi po svoje.

Boštjan2016 ::

OPOZORILO!
Pravkar sem flešal rom na hčerin Mi4i
in
KATASTROFA!!!!
3/4 roma je v angleščini!
Kot kaže niso dodali vsega prevoda ;(

Je še kdo poskusil kako je pri njem?
Prosim feedback!

Zgodovina sprememb…

Boštjan2016 ::

Dobil sem potrditev da je tudi na MI5 3/4 neprevedeno!
Kitajci se zajebavajo z nami;(

primozzzz ::

Boštjan2016 je izjavil:

Velikonočni zajček nam je prinesl slo jezik v eu romih, sv. Martin pa tudi v global verziji! Današnja weekly izdaja roma ima tudi slo, vendar ne v vseh napravah. V katerih je žal ne vem...Boste morali sami ugotoviti. Stable verzija ga seveda še nima. Bo kadar bo...
Verjamemem da je v tej fazi še solidno dosti napak. Porodne težave, pač...
Prosim za testiranje in čimveč feedbacka! Kjer so napake priložite posnetek zaslona!


Super si.. Sem nastavil na SLO jezik . Na Mi5 je vse prevedeno.. Jaz nisem zasledil nic v angleščini...
NI PODPISA
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170928 (1001) Skyfall
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699562 (15978) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19827985 (10694) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899161582 (70819) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419045 (5461) FireSnake

Več podobnih tem