» »

najemodajalci in njihove ideje

najemodajalci in njihove ideje

««
6 / 6
»
»»

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Zakonodaja omogoča, zato sem pa rekel, da bi bilo treba prepovedati. Popoldanski sp (Matthai tega očitno ne loči od normiranega sp;(() je nelojalna konkurenca običajnim espejem, ker enako delo lahko opravijo ceneje in zaslužijo več, ravno zaradi manjših (fiksnih) prispevkov.

No, tukaj po slovenceljsko predpostavljaš, da so vsi slovenceljni sposobni delati vse in potem je vseeno če vzameš najcenejšega. V mojem primeru me je kontaktirala tuja organizacija za specifično delo v tujini, hoteli pa so sodelovati točno z mano. In delo nima nikakršne veze s tem, kar delam v službi. Sicer sem jim predlagal Invictusa, pa so rekli da je predrag za njih, pa čeprav ima še precej lufta do cenzusa... :))

Aja, pa popoldanski s.p. ne obstaja:

S pogovornim izrazom ” popoldanski s.p. ” označujemo samostojnega podjetnika, ki opravlja dopolnilno dejavnost. Pravno gledano ta termin ne obstaja, zato ga ne najdete v zakonih ali drugih pravnih aktih. Prispevke za socialna zavarovanja ne plačuje sam, ampak je zavarovan iz drugega naslova.


Okapi je izjavil:

Zaposleni v javnem sektorju so dovolj priviligirani zaradi svojega statusa, varnosti, plačila iz državnega denarja, zato ni nobene potrebe, da pod ugodnimi pogoji delajo še "popoldan".

No, če je tako, potem pričakujem, da bom te privilegije tudi imel (varnost, plačila iz državnega denarja). Trenutno jih namreč nimam.

Sicer pa je tole tema o najemodajalcih. In o tem, zakaj lastniki stanovanj ne plačujejo višjih davkov.

Invictus je izjavil:

Sam sem že dostikrat napisal kje delam.

Oh, ti si pisal že raznorazne neumnosti glede svojega dela in tarif, zaradi katerih se iz tebe delajo norca na forumu... >:D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Okapi ::

Ampak eno se imenuje "javni sektor", drugo pa "konkurenčni boj za stranke".
Pojdi med zasebnike, če misliš, da je tam bolje.>:D
Konzorcij, za katerega delam, se je prijavil na tale razpis. 4 leta, 80 milijonov evropskega denarja. Na razpis se je lahko prijavil vsak. Če ne zmagamo, bom moral iskati novo delo.;)

https://etendering.ted.europa.eu/cft/cf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Oh, ti si pisal že raznorazne neumnosti glede svojega dela in tarif, zaradi katerih se iz tebe delajo norca na forumu... >:D

Zate so neumnosti, zame dnevna in mesečna realnost, ki se pozna na mojem tekočem računu.

Cenzus pa redno presegam, tako da razmišljam o off-shore conah...

Ali pa bom na ponovnih volitvah volil janšo, ki ponuja 150k letnega prometa normiranca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

V mojem primeru me je kontaktirala tuja organizacija za specifično delo v tujini, hoteli pa so sodelovati točno z mano.
Lepo. Poštene (v smislu fair do vseh drugih na trgu, in glede plačila davkov) pa bi bile naslednje možnosti:
- Tuja organizacija bi sklenila posel s tvojim delodajalcem, ti bi delo opravil v službenem času;
- Pustil bi službo in delal kot običajen sp za to organizacijo;
- Delo bi opravil po avtorski ali podjemni pogodbi.

VaeVictis ::

Okapi je izjavil:

V mojem primeru me je kontaktirala tuja organizacija za specifično delo v tujini, hoteli pa so sodelovati točno z mano.
Lepo. Poštene (v smislu fair do vseh drugih na trgu, in glede plačila davkov) pa bi bile naslednje možnosti:
- Tuja organizacija bi sklenila posel s tvojim delodajalcem, ti bi delo opravil v službenem času;
- Pustil bi službo in delal kot običajen sp za to organizacijo;
- Delo bi opravil po avtorski ali podjemni pogodbi.


Da, to je vse res.

Vendar bodimo pošteni in dosledni, vsaka, vsaj približno inteligntna oseba, bo izkoristila vse možnosti, da bo čim manj (legalno) plačala državi in da ji bo čim več ostalo v žepu in tudi čisto človeško je, da oseba, pa naj bo zaposlena v javnem ali privatnem sektorju, pizdi čez državo v vsakem primeru, ko se ji kaj ne zdi pošteno oz. pričakuje, da bo sama čim manj plačevala, ostali "barabini" pa naj več plačujejo.

Imamo celo zelo lep (tuj) izraz, ki vse tole opisuje Nimby.

Sicer je bil primarno mišljen za nepremičnine in spremembe v okolju, samo ga lahko enostavno uporabimo tudi za druge situacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

poweroff ::

Okapi je izjavil:

V mojem primeru me je kontaktirala tuja organizacija za specifično delo v tujini, hoteli pa so sodelovati točno z mano.
Lepo. Poštene (v smislu fair do vseh drugih na trgu, in glede plačila davkov) pa bi bile naslednje možnosti:
- Tuja organizacija bi sklenila posel s tvojim delodajalcem, ti bi delo opravil v službenem času;
- Pustil bi službo in delal kot običajen sp za to organizacijo;
- Delo bi opravil po avtorski ali podjemni pogodbi.

Prva opcija odpade, ker je organizacija hotela skleniti posel z mano osebno. Poleg tega je dalo tako, da ga ni v opisu mojega delovnega mesta, torej to ne bi šlo.

Tretja možnost je zame davčno neugodna in seveda nisem neumen, da bom plačeval višje davke, med tem ko bodo razni Invictusi iskali davčne oaze ali pa "pošteni podjetniki" lažno prikazovali stroške. Ali pa ko najemodajalci ne bodo plačevali davkov od oddaje v najem. V teh primerih govorimo o davčnih utajevalcih, jaz pa davke plačam pošteno po zakonu.

Druga opcija pa: seveda zaradi enkratnega posla 300 EUR ne bom puščal službe. To bi bilo neumno. Če pa bi bil obseg velik, pa vsekakor.

Zdaj, dajmo obrnit tvojo logiko takole... Pošteno v smislu fair do drugih na trgu in plačevanja davkov bi bilo, da ima vsak eno stanovanje v velikosti največ 2x standarda za eno osebo. Ostala stanovanja ali proda, ali plačuje zanje davke ali pa jih legalno oddaja po ne preveč visoki ceni.

Saj veš, da bo zadeva pravična do ostalih udeležencev na trgu (najemojemalcev). ;)

VaeVictis je izjavil:

Vendar bodimo pošteni in dosledni, vsaka, vsaj približno inteligntna oseba, bo izkoristila vse možnosti, da bo čim manj (legalno) plačala državi in da ji bo čim več ostalo v žepu

Je, to pa ne. Okapi je mnenja, da mora gledati na to, da bo za vse pošteno na trgu. Razen seveda če ima v lasti stanovanje. Takrat ga ta oseba ne bo oddajala za do najemnikov pošteno ceno, pač pa - glej no glej - za kar najvišjo možno tržno ceno.

Skratka, Okapiju gredo normiranci v nos, ker so mu konkurenca, hkrati pa kot lastnik stanovanja želi plačati čim manj davkov in oddajati po čim višji ceni. In to je za njega seveda fair in pošteno. >:D

Sem točno vedel, da moram v tej temi omeniti višje davke za nepremičnine To je tema, ob kateri se Slovenceljni vedno strašno razburijo. :)) Če pa zraven omeniš še normirane s.p.je, je pa sploh terna. >:D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Okapi ::

Saj je jasno, da vsak pameten odpre popoldanski sp. Zato pa pravim, da bi morali pravila spremeniti, ker se je to izrodilo.

Ugodnosti popoldanskega espeja so mišljene kot socialni korektiv, za tiste na minimalcu, da ne delajo na črno, ampak svoje popoldansko delo legalizirajo.
Normirani sp je prav tako socialni korektiv, namenjen malim zasebnikom, da se vsaj malo kompenzira dejstvo, da morajo sami sebi plačevati dopust, bolniško, si voditi knjigovodstvo ... Ko olajšaš delo malim zasebnikom, tudi zmanjšuješ brezposelnost.

Dobro plačani javni uslužbenci pa teh socialnih korektivov ne potrebujejo. In popoldanski espeji s svojimi ugodnostmi predstavljajo nelojalno konkurenco pravim espejem (in malim podjetjem), zato je njihovo spodbujanje z davčnimi ugodnostmi za državo slabo.

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Druga opcija pa: seveda zaradi enkratnega posla 300 EUR ne bom puščal službe. To bi bilo neumno. Če pa bi bil obseg velik, pa vsekakor.

Posel za 300 EUR? Kaj je to, 30 minut dela plus sestanki in pošiljanje računa?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Skratka, Okapiju gredo normiranci v nos, ker so mu konkurenca
Namenoma si izpustil ključno besedo - nelojalna (konkurenca). Država bi morala z zakoni poskrbeti, da na trgu dela ni nelojalne konkurence.

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


Druga opcija pa: seveda zaradi enkratnega posla 300 EUR ne bom puščal službe. To bi bilo neumno. Če pa bi bil obseg velik, pa vsekakor.

Posel za 300 EUR? Kaj je to, 30 minut dela plus sestanki in pošiljanje računa?

Nekaj si pač izmišljuje.;(( Zaradi enega posla za 300 evrov pač nihče ne odpira popoldanski sp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

LeQuack ::

A ni to tema o najemodajalcih ne o popoldanskih spjih?
Quack !

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Zato pa pravim, da bi morali pravila spremeniti, ker se je to izrodilo.

No, jaz pa pravim, da bi morali pravila glede obdavčitve nepremičnin spremeniti, ker se je trg nepremičnin izrodil.

Z obdavčitvijo praznih stanovanj bi legalizirali in spodbudili oddajanje. Spodbujanje vlaganja v nepremičnine in njihovo kopičenje je za državo slabo.

Se zdaj prav bere, Okapi?

Invictus je izjavil:

Posel za 300 EUR? Kaj je to, 30 minut dela plus sestanki in pošiljanje računa?

15 minutni telefonski pogovor. Drugače pa ja, s.p.ja nisem odprl zaradi tega posla, pravim samo, da se mi ne splača registrirati kot DDV zavezanec zaradi 300 EUR. Če bi bilo pa teh poslov več, bi pa tudi službo pustil.
sudo poweroff

St235 ::

poweroff je izjavil:




Še enkrat si preberi vprašanje.

So prispevki za ZZZS za normirane s.p.je fiksni ali ne?

Možni odgovori:
- DA
- NE


Odgovor vsakega, ki ima 5 procentov mozganov je, da to ali si normiranec ali ne vpliva nacin obracuna prispevkov zzzs.

Pravo vprasanje je torej ali je Mattai preneumen da bi locil med normiranim s.p. in "popoldanskim" sp (torej dodatno dejavnostjo ob rednem delu)?

A. Absolutno
B. Vsekakor
C. Seveda, kar ni cudno glede na to da je zaposlen v javni upravi (dodaj poljuben rant o slovenijastanu, komunistih, jansi...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

poweroff ::

St235 je izjavil:

Odgovor vsakega, ki ima 5 procentov mozganov je, da to ali si normiranec ali ne vpliva nacin obracuna prispevkov zzzs.

Torej - DA.

To sem namreč mislil, ko sem napisal, da so prispevki fiksni, ampak sem napisal neumno/pomankljivo, kar sem potem tudi skušal obrazložiti.

Zdaj pa še ti odgovori v kateri kategoriji od štirih naštetih zaposlitve si.
sudo poweroff

St235 ::

Se enkrat to, da ti placujes fiksne prispevke za zzzs nima NICESAR s tem, da si normiranec. Tudi ce ne bi bil in bi imel s.p. (ter bi vodil klasicno racunovodstvo) odprt poleg redne zaposlitve bi imel popolnom enake fiksne stroske za ZZZS.

A si res preneumen da bi to razumel?

To ali placujes fisne stroske zzzs ali % je odvisno od tega ali je s.p. tvoja primarna dejavnost ali pa je sekundarna in imas zraven se redno zaposlitev. Kako obracunavas stroske je povsem irelavantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

poweroff ::

St235 je izjavil:

Se enkrat to, da ti placujes fiksne prispevke za zzzs nima NICESAR s tem, da si normiranec. Tudi ce ne bi bil in bi imel s.p. (ter bi vodil klasicno racunovodstvo) odprt poleg redne zaposlitve bi imel popolnom enake fiksne stroske za ZZZS.

Uau, si ravnokar rekel fiksni stroški?

Resno? Fiksni? Hočeš reči, da nimaš pojma o davkih, ali...?


St235 je izjavil:

To ali placujes fisne stroske zzzs ali % je odvisno od tega ali je s.p. tvoja primarna dejavnost ali pa je sekundarna in imas zraven se redno zaposlitev. Kako obracunavas stroske je povsem irelavantno.

To vem. In ravno to hočem povedati. Preko zaposlitve plačam (OK,moj delodajalec, ampak jaz imam zato nižjo plačo) procentualne stroške, potem pa preko s.p.ja še dodatno (fiksne). In potem dobim pogodbo in od nje odvedem prispevke še tretjič.

Torej:

St235 je izjavil:

A si res preneumen da bi to razumel?
sudo poweroff

St235 ::

No si le dojel kak idiotizem si izjavil ko si govoril o tem da imajo normiranci fiksne stroske ZZZS?

Zdaj pa glej da bos hitro zaprosil za povecan obseg ko si se tako namatral.

Mavrik ::

Resno ste offtopic tule s tem.
The truth is rarely pure and never simple.

Magic1 ::

Hehe, Matthai je malo zašteknil. Se upira znanju poslovanja, kot hudič križa in mu posledično ne gre v glavo.:))
Magic

VaeVictis ::

Si bom malo tole temo sposodil in postavil vprašanje.

V primeru, da se oddajajo sobe (to je sedaj bolj popularno kakor cela stanovanja), kaj lahko najemodajalec po uradni poti naredi, v primeru, da je eden izmed sobo-najemnikov nevzdržen oz. se ostali sobo-najemniki s to eno osebo nerazumejo (primer, en dela hrup, ostali 3-ji so mirni, en ne pospravlja, ostali 3-ji redno pospravljajo itd.), do te meje, da hočejo prekiniti pogodbo in da noben pogovor/dogovor ne zaleže oz. se ga ta ena oseba ne drži.

Na podlagi česa lahko tega enega vržeš ven?

Še podvprašanje kaj pe, če ta oseba ni mentalno zdrava, kaj lahko v takem primeru narediš oz. koga moraš klicati, da ga odpelje oz. odstrani?

LeQuack ::

VaeVictis je izjavil:

Si bom malo tole temo sposodil in postavil vprašanje.

V primeru, da se oddajajo sobe (to je sedaj bolj popularno kakor cela stanovanja), kaj lahko najemodajalec po uradni poti naredi, v primeru, da je eden izmed sobo-najemnikov nevzdržen oz. se ostali sobo-najemniki s to eno osebo nerazumejo (primer, en dela hrup, ostali 3-ji so mirni, en ne pospravlja, ostali 3-ji redno pospravljajo itd.), do te meje, da hočejo prekiniti pogodbo in da noben pogovor/dogovor ne zaleže oz. se ga ta ena oseba ne drži.

Na podlagi česa lahko tega enega vržeš ven?

Še podvprašanje kaj pe, če ta oseba ni mentalno zdrava, kaj lahko v takem primeru narediš oz. koga moraš klicati, da ga odpelje oz. odstrani?


Po moje najbolje da se ostali zorganizirate in najamete drugo stanovanje skupaj. Oziroma še prej soočite lastnika, da nameravate to narediti. Najbrž mu je ceneje poiskati enega novega najemnika kot pa več teh. Vse ostalo so komplikacije.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Magic1 ::

Razdret je treba pogodbo z njim iz krivdnih razlogov (da krši nekaj zakonskega in ste ga že opozorili). Potem pa še upaš, da se sam odeli. Jeba.
Magic

Mato989 ::

Javni uslužbenec sploh ne bi smel odpreti s.p....


Resno me zanima argumente zakaj ne? Torej če dela nekdo na okencu na Upravni enoti in izdaja pasuše in osebne itd... ne bi smel odpret spja popoldan in programirat spletne strani ali popravljat PCjev ali prodajat doma pridelanega sadja?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Lahko, seveda - po avtorski ali podjemni pogodbi. Ne pa pod ugodnejšimi davčnimi pogoji od tistega, ki samo od tega živi, kot običajen sp.

Ker sicer uradnik z varno službo in ugodnejšimi davčnimi pogoji predstavlja nelojalno konkurenco. A je to tako težko razumeti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mat xxl ::

Okapi, dinozavri so izumrli, ker se niso prilagodili, odpri d.o.o. + še normiran s.p. , ne pa, da jokaš tu, kaka krivica , pač opcije izkoristiš ali pa ne , jamranje pa res ne pomaga, pa čeprav imaš delno prav, samo pomaga pa to ne.

Okapi ::

Kot prvo, opozarjanje na nepravilnost ni nobeno jokanje. Jaz svoj sp že imam in pri tem, kar zadnja leta počnem, vsaj za zdaj nelojalne konkurence nimam.

Opozarjam pa na nelojalno konkurenco, ki jo, med drugimi, čuti marsikateri prevajalec. Ker poznam kar nekaj javnih uslužbencev, ki v "prostem času" prevajajo - in kar lahko to počno za nižji honorar, odžirajo kruh pravim prevajalcem. In prevajalci še zdaleč niso edini, ki občutijo to nelojalno konkurenco, posledico napačne davčne politike.

Bilo bi napačno, če bi bil tiho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Bilo bi napačno, če bi bil tiho.

Večina ljudi je tiho, ker gleda svoje parcialne interese.

Sam sem mnenja, da tako "popoldanec" kot normiranec res predstavljata nekaj nelojalne konmkurence.

Popoldanec s fiksnim deležem prispevkov, normiranec pa res z nizkim davkom (4%).

Ampak očitno v vladi in njihovi kliki to ustreza, saj bi drugače to že zdavnaj spremenili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Lahko, seveda - po avtorski ali podjemni pogodbi. Ne pa pod ugodnejšimi davčnimi pogoji od tistega, ki samo od tega živi, kot običajen sp.

Ker sicer uradnik z varno službo in ugodnejšimi davčnimi pogoji predstavlja nelojalno konkurenco. A je to tako težko razumeti?


A zaposlen v fabriki pa z popoldanskim spjem ne predstavlja nelojalne konkurence? A niso prispevki enaki za uradnika in zaposlenega v privat sektorju?

Lahko pa se tudi ta oseba zaposli v fabriki in vzame popoldanski sp, ljudi primanjkuje ki bi delali v fabrikah in s popoldancem bo tudi ona na istem =)

Sam sem mnenja, da tako "popoldanec" kot normiranec res predstavljata nekaj nelojalne konmkurence.

Popoldanec s fiksnim deležem prispevkov, normiranec pa res z nizkim davkom (4%).


To se strinjam, ampak Okapi govori da samo Javno Sektoraši ne bi smeli imet popoldanskega spja, drugi pa verjetno ja? To se mi pa ne zdi logično.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

poweroff ::

Moj sosed je zaposlen v javnem podjetju, doma pa ima še kmetijo. Sicer ne veliko, ampak ravno dovolj, da si pridela zelenjavo in vzredi eno kravo, prasec. S tem dela nelojalno konkurenco kmetom, ki so full time kmetje. Namesto da bi pri njih kupoval zelenjavo, si jo pridela sam, pa še meso prodaja. In to vse lepo v popoldanskem času, ko pride iz službe. 8-)


Pa še en resničen primer: sodelavec iz državne uprave (!) ima doma set mizarskih strojev in izdeluje pohištvo. Ne samo, da si je pohištvo izdelal zase in s tem oškodoval poštene mizarje (so ob zaslužek), pohištvo občasno izdela še za koga.

:))
sudo poweroff

Mato989 ::

No jaz se strinjam, da bi popoldanski sp moral bit flat rate 25% davek ob dohodek, ampak nič fiksnih prispevkov, tako bi bilo bolj fer, tudi normiranca pri popoldancih ukinit...

Btw, ali deluje tako, da si zaposlen in oddajaš 2 flata preko popoldanskega spja? Če imaš normiranca je torej to 4% davka in to je to?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Ker sicer uradnik z varno službo in ugodnejšimi davčnimi pogoji predstavlja nelojalno konkurenco. A je to tako težko razumeti?

Ne, "varna služba" tukaj nima nobene veze. V resnici gre pri tem razmišljanju za nemaren socializem in negativno selekcijo o kateri govori Mazzini.

(Če že, potem je "varna služba" problem tudi v zasebnem sektorju. Ampak tega Okapi ne omenja.)

In pa če že razmišljamo v to smer, potem bi bilo treba udariti po vseh, ki že imajo uspešen posel. Ker podjetje, ki ima vso opremo, in že nekaj časa stabilen in uspešen posel, je seveda v prednosti pred podjetjem, ki ravnokar začenja.

V bistvu kar pravi Okapi je, da si lahko nekdo, ki že ima službo, lažje privošči neuspeh ali nižje cene. Pozablja pa, da si tudi podjetje, ki je uspešno, lažje privošči neuspeh ali nižje cene. Zato tudi uspešno podjetje predstavlja "nelojalno konkurenco".

Kar se tiče ugodnejših davčnih pogojev je pa kriterij tudi jasen - cenzus. Če si pod njim, imaš ugodnejše pogoje, če si nad njim, pa manj ugodne.

Najbolj smešno je pa, da o pravičnosti poslušamo od Invictusov, ki iščejo davčne oaze. Ampak tisto pa seveda ni nelojalna konkurenca...
sudo poweroff

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


To se strinjam, ampak Okapi govori da samo Javno Sektoraši ne bi smeli imet popoldanskega spja, drugi pa verjetno ja? To se mi pa ne zdi logično.

Saj sam sem istega mnenja.

Poleg tega dostikrat izvajajo storitve s.p. med službami javnega sektorja, ker niso dovolj brihtni, da bi jih privat sektor najel...

Ojej, Matthai spet bluzi...

Javnosektoraši res nimajo pojma o krutem kapitalističnem svetu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

poweroff je izjavil:


V bistvu kar pravi Okapi je, da si lahko nekdo, ki že ima službo, lažje privošči neuspeh ali nižje cene. Pozablja pa, da si tudi podjetje, ki je uspešno, lažje privošči neuspeh ali nižje cene. Zato tudi uspešno podjetje predstavlja "nelojalno konkurenco".

Kar se tiče ugodnejših davčnih pogojev je pa kriterij tudi jasen - cenzus. Če si pod njim, imaš ugodnejše pogoje, če si nad njim, pa manj ugodne.
Ne vem, zakaj se moraš delati neumnega;((

Ja, uspešna in velika podjetja imajo prednost. In točno zato so v vsaki urejeni državi prepovedane dumpinške cene, monopoli in kartelno povezovanje. Prepovedana je tudi nelojalna konkurenca na splošno.

63.a člen
(pojem nelojalne konkurence)
(1) Prepovedana so dejanja nelojalne konkurence.
(2) Nelojalna konkurenca je dejanje podjetja pri nastopanju na trgu, ki je v nasprotju z dobrimi poslovnimi običaji in s katerim se povzroči ali utegne povzročiti škoda drugim podjetjem.


Normirani sp je socialni korektiv, za majhne in manj uspešne podjetnike, ki ne pridelajo več kot 50k evrov na mesec. Popoldanski sp je socialni korektiv za slabo plačane delavce. Za delavca v železarni, da si z malo kmetijo dopolni prihodke, za delavko za tekočim trakom, da popoldan s šivanjem popravi družinski proračun. Dobro plačan profesor na univerzi ne potrebuje ugodnosti socialnih korektivov. Delati popoldan mu pa nihče ne brani - za to obstajajo avtorske in podjemne pogodbe.

Za popoldanski sp ni nobenega cenzusa! A ti res še zdaj ne ločiš "normiranca" od "popoldanca"???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

buttcrack ::

še vedno pa je naslov teme najemodajalci in njihove ideje

Pika na i ::

Okapi je izjavil:



Normirani sp je socialni korektiv, za majhne in manj uspešne podjetnike, ki ne pridelajo več kot 50k evrov na mesec. Popoldanski sp je socialni korektiv za slabo plačane delavce. Za delavca v železarni, da si z malo kmetijo dopolni prihodke, za delavko za tekočim trakom, da popoldan s šivanjem popravi družinski proračun. Dobro plačan profesor na univerzi ne potrebuje ugodnost socialnih korektivov. Delati popoldan mu pa nihče ne brani - za to obstajajo avtorske in podjemne pogodbe.

Za popoldanski sp ni nobenega cenzusa! A ti res še zdaj ne ločiš "normiranca" od "popoldanca"???

Ti nis čist gladek.

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Za popoldanski sp ni nobenega cenzusa! A ti res še zdaj ne ločiš "normiranca" od "popoldanca"???

"Popoldanski s.p." pravno ne obstaja.
sudo poweroff

Okapi ::

In se še kar naprej neumnega dela;((

Invictus ::

Saj pravno res ne obstaja, ampak terminologija je pa še vedno tu. kar pokliči na FURS ;).

Popoldance bi preprosto zjebali s tem, da jim gre dohodek v obračun prispevkov. Potem se nihče več tega ne bi šel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Inventorista ::

Avstrijec ne bo delal za 1200 €, ker dobi socialne 1000 €. Me prav zanima, koliko ljudi bi pri nas delalo za 1500 bruto, če bi socialne pomoči lahko dobil 1000 neto?

LeQuack ::

buttcrack je izjavil:

še vedno pa je naslov teme najemodajalci in njihove ideje


Se strinjam, potrebno je branchati temo.
Quack !

nekikr ::

Moj sosed je zaposlen v javnem podjetju, doma pa ima še kmetijo.

Problem tule ni kmetija, ker med časom, ki ga preživi v JU, ne more kmetovati. Bolj je problem, da je zaradi kronične neučinkovitosti javnega sektorja veliko takih, ki med delovnim časom v JU opravljajo še kakšna druga dela. Saj veš, nekateri napišejo cele knjige med službenim časom ;) Je pa absolutno res, da to ni problem posameznika, ki to izkorišča, ker bi bil neumen, če ne bi, ampak je sistemski problem. V zasebnem sektorju (se pravi čisto zasebnem, ne kakšen Elektro/Telekom itd.) ni veliko takih, ki bi med delovnim časom spisali cele knjige.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Saj pravno res ne obstaja, ampak terminologija je pa še vedno tu. kar pokliči na FURS ;).

Popoldance bi preprosto zjebali s tem, da jim gre dohodek v obračun prispevkov. Potem se nihče več tega ne bi šel ...


Jaz menim da bi za popoldance bilo najbolj fer, da se popoldanski SP enači z kapitalskim dobičkom in mislim da je avtorska/podjemna tudi 25% ali se motim? ali pa flat rate davek 20% pa je...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Webmojster ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj pravno res ne obstaja, ampak terminologija je pa še vedno tu. kar pokliči na FURS ;).

Popoldance bi preprosto zjebali s tem, da jim gre dohodek v obračun prispevkov. Potem se nihče več tega ne bi šel ...


Jaz menim da bi za popoldance bilo najbolj fer, da se popoldanski SP enači z kapitalskim dobičkom in mislim da je avtorska/podjemna tudi 25% ali se motim? ali pa flat rate davek 20% pa je...


Saj pa si lahko tudi normirani popoldanc in imaš 20% davka na dobiček.

poweroff ::

nekikr je izjavil:

V zasebnem sektorju (se pravi čisto zasebnem, ne kakšen Elektro/Telekom itd.) ni veliko takih, ki bi med delovnim časom spisali cele knjige.

Seveda so. Imaš zasebni sektor, kjer je delovna obveznost pisanje člankov in knjig.

Seveda tega kmečko-obrtniška slovenceljska logika ne razume. Za njih delo ni intelektualno delo. Pisanje knjig, pisanje člankov, pisanje research reportov zanje ni delo.
sudo poweroff

Mavrik ::

Tole pa že lep čas nima veze z najemodajalci.
The truth is rarely pure and never simple.

KAVINSKY ::

gruntfürmich je izjavil:

Morda zato ker so to tipično po koruptivno socialistično stanovanja, namesto sobice, javne kuhinje in cote iz karitasa, ki je več kot dovolj za dostojno življenje.


Tudi stanovanja bi bila v redu, v kakor bi služila namenu - da prebrodiš težke čase. Potem pa ven.

Ni pa to way of life, kot si ga zamišljajo določeni (prekopirano iz medover):

SPOŠTOVANI, PROSIM VAS, DA MI DASTE ODGOVOR,,KAKO NAJ PRIDEM DO SOCIJALNEGA STANOVANJA NA PODLAGI SINA, KI JE SLOVENSKI DRŽAVLJAN, JAZ PA SEM TUJKA S STALNIM BIVANJEM? SEM MATI SAMOHRANILKA DVEH OTROK IN KMALU BOM OSTALA NA CESTI.SEM V MATERINSKEM DOMU SKORAJ 3 LETA IN ME ZANIMA KDO JE DOLŽAN PRIDOBITI MENI IN OTROKOMA DRUGO NAMESTITEV, RAZEN SELITVE OD DOMA V DOM PO SLOVENIJI?
HVALA ZA ODGOVOR
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211322 (740) St235
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124996 (13676) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22431991 (25245) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717655 (7423) St235
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058678 (40211) Mato989

Več podobnih tem