» »

Pomivalni Stroj

Pomivalni Stroj

d0rK ::

Zdravo,


po letih pomivanja posode na roke mi je koncno prekipelo tako da kupujem kvaliteten vradni pomivani stroj.
Vgrajen bo v prostor pod sedanjim dvojim koritom, tako da bom eno korito odstranil. Sirina pralnega stroja
naj bo 45cm. Zelim tudi, da bi zadeva zgledalo kakor tako solidno. Pult je ovit v inox, tako da se predvsem
osredotocam na tiste ki imajo sprednjo stranico iz inoxa. Cene tistih, ki sem jih gledal so precej visoke.

ESI46010X VGR.POMIVALNI STROJ ELECTROLUX 599,90 EUR

Predlogi dobrodosli.


Hvala.

fosil ::

Kot prvo, ti verjetno rabiš prostostoječi stroj in ne vgradnega. Pri vgradnem moraš imeti prednjo ploščo od pohištva (ker sklepam da ne kupuješ nove kuhinje je verjetno nimaš).
Tudi prostostoječega pa seveda lahko vgradiš pod pult. Samo odstraniš zgornjo ploščo.
Tako je!

d0rK ::

Ne ne, iscem vgradnega. Zadeva bo vstavljena v prostor kjer je sedaj bila omarica tako, da bo mizarka
po meri naredila nova leva vrata, ter poleg tega se fronto za pomivalni stroj, tako da se bosta ujemala.

JanK ::

Sam imam Boschev SGI45M85EU, oziroma prejsnji model, pa sem zelo zadovoljen. Tudi oce je kupil natanko taksnega. Dober price/performance, tih (ni problema biti v kuhinji, ko pere), precej dobro susi, pa tudi opere BP. Ima pa 5 letno garancijo ze po defaultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

traktor ::

Kar Boscha kupit, mi ga mamo že 20 let, vendar zdej noben ne bo več tolk zdržal.

Kremenčkova ::

Jaz sem pred dvema letoma kupila Beko-tovega in močno odsvetujem. Po parih pranjih je odpovedal.
Šparala sem na napačnem mestu... in ker sem izgubila račun, bi bilo popravilo dražje od novega stroja. Zato je šel med kosovni material, namesto njega pa sem vzela Elekroluxov ESF 66030 X- takrat je imel ob nakupu še 5 let garancije.


Zadevo moram res pohvalit.

Zgodovina sprememb…

Karen ::

Kar se mene tiče če se le da ne bi 45cm nikoi več vgradil. Sam sem ga kupil ker pač 60cm ni šel v teoriji v kuhinjo. 45cm-kega imam Electrolux-ovega z vsemi senzorji (beri cca. 2x dražji od povprečnega 60cm modela). Sicer ok opreme, ampak verjemi da nedeljskega kosila s tremi velikimi posodami (lonec za juho, ponev za pražen krompir in npr. ponev za zrezke, plus krožniki in kozarci) ni šans da opereš v eni rundi. Dokler je za 2 osebi še gre, k so pa otroci pa odpade. Imel 60cm-kega Beko-ta, pa je bil cca. 55% cene tega, pa je opral enako kakovostno, po glasnosti enaka stvar, po količini "žehte" pa neprimerljivo boljša stvar. Tako da če imaš možnost - mogoče tudi ne - res svetujem 60cm-skega. Pa še nekaj: problem 45cm-skih je to da ponavadi delajo v teh dimenzijah le top modele z vso senzoriko, ki jo imho preplačaš 2x. Odkrito rečeno nisem opazil razlike v kakovosti pranja med 45cm in 60cm pol cenejšim Bekotom. Mogoče še slabše 45cm-ski, ker žena nabuta vse povprek pa se potem vetrnica ne vrti in posledično sploh ne opere, da ne govorim da je to umor za pomivalca. Ampak dopovej ti ženi da naj preden štarta preveri ali je vse ok naloženo in če se vetrnici vrtita - to je Don Kihotovsko delo, samo jaz nisem tako vztrajen beri že obupal.

djordjevic ::

S punco mama sicer 60-cm candy 5015 in sma doslej silno zadovoljna. Noter spraviš vse živo (15 pogrinjkov), je izredno tih, ma kopico programov. Skratka, zaenkrat lahko samo svetujem. Mimogrede, pred tem sva prala na enem cirka 15 let starem boschu in bi najbrž tudi zdaj šla na boscha, a je zmanjkalo penezi. :) V vsakem primeru pa nakupa niti približno ne obžalujeva.

d0rK ::

Evo, veliko vode je preteklo od zdnjega posta (predvsem preko mojih rok ;) ampak zdej sem koncno dovolj nasparal za nov pomivalni stroj.

Nasel sem enega ki mi je IZJEMNO vsec ampak..Cena. Bosch SRS46T02EU. Poleg tega pa se enega cenejsega Ariston LL 42 EU.
Bosch mi je zelo vsec ampak drazji od njega so samo se Mieleti. Kaksen poseben razlog za tako visoko ceno? Pa Ariston, ima kdo
kaksne izkusnje s to firmo? Kako se primerja z Boschem?

Je pa imel fosil prav..Potrebujem prostostojecega. In pa sirine 45cm. Vec ne potrebujem niti nimam prostora.

tris ::

Bosch je zakon, med pomivalci, na sploh so eni izmed boljših.

Miele kupi samo če imaš preveč €.
Je pa Miele zakon med pralnimi stroji.

d0rK ::

Ah kje, nimam kesa za Miele. Pa tut nebu blo druzga kot preseravanje met Miele v mojmu stanovanju. Mamo enga doma.


Odlocu sem se da bom, ce ne dobim iz avstrije/nemcije pocen Boscha, vzel Aristona. Boschev stane v Nemciji 440EUR, pri nas pa 630.
Like fucking nateg, klincevi trgovci. 180 EUR je precej kesa in jz ga raje zagonim za kaj drugega kot darilo pohlepnim trgovcem. Tako
da trenutno iscem kksne cheap varjante da mi ga posljejo iz Nemcije ker si res zelim imeti tega Boscha... Bomo vidl. :(

BigWhale ::

Moj Ariston je bil ze dvakrat na servisu. Prvic prakticno takoj po prvem vklopu. Po enem mesecu meckanja in servisiranja in cakanju delov iz italije sem ponorel in zahteval nov stroj, ki so mi ga potem dostavili.

Letos je crknil se tale drug stroj. Popravilo je spet trajalo skoraj tri tedne. Uvoznik za Ariston nima prakticno nobenih rezervnih delov na zalogi in potem zgleda, da rezervne dele prinasa sem Martin Krpan na svoji kobilici. Vsaj tolk casa to traja.

Mogoce sem mel samo jaz nesreco s stroji. :)

d0rK ::

Ah pejd nekam BW. ;)


Celo noc sem upal, da se bo najdel nekdo ki bo prehvalil firmo Ariston in bom koncno lahka zadevo narocil. Zdej sem pa spet nowhere.

BigWhale ::

Jest sem v bistvu zadovoljen, pere in susi cist ok. Tko no price/performance je ok... Samo to, da po rezervne dele pes hodjo je mau nerodn. :)

perci ::

Jst mam gorenje (bosch) cca 2 leti in sem zadovoljen. Je pa ful vazno kaksen prasek uporabljas - SOMAT je podn.

d0rK ::

Gorenje prepakira Boscheve zadeve? Impressive.

Ampak vseeno... Predrag je tist Bosch, izbira prostostojecih 45 centimeterskih pomivanlnih strojev brez strlecih gumbov na fronti pa ni
velika tako da bom vzel Aristona and hope for the best. Doslej smo imeli doma ze vec pomivalnih strojev, tudi kaksnega cenejsega pa
se ne spomnim da bi kdaj imeli kaksne probleme.


Sam da se mal po nemciji poguglam.... ;o)

madmitch ::

Ne, Gorenje zapakira za Bosch. Bosch pomivalni stroji se izdelujejo v Gorenju. Mislim da Electrolux tudi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Gwanaroth ::

Imeli BOSCH in je ~12 let delal brezhibno. Po 12 letih je crknil. Sedaj imamo Electrolux in redno crkuje na 2 leti.
Lights often keep secret hypnosis..

perci ::

madmitch: Ne vem kako je sedaj, ampak moj stroj (slabe 3 leta star, lahko pogledam, kateri model je) je bil narejen v boschu in zapakiran za gorenje.

madmitch ::

Perci, povsem možno. Pomoje se menijo, lih kakor tisti trenutek bolj sede.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pyr0Beast ::

Naš se rad peni vsake kvatre [:D]

Merilnik nivoja vode je treba vsake kvatre spustit in stvar dela dalje (zdaj že cca. 2 leti) brez okvar.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KandazaR ::

Tako kot so ti že rekli če se le da kam probaj vtakniti 60cm (poglej kje v kuhinji bi lahko kako omarico nadomestil z prostostoječim), ker 45cm je podn od podna. Drugače pa vzemi kak cenejši model od boscha (npr. http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...
Ampak še zadnjič resno razmisli o 60cm stroju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

cekr ::

Gorenje sploh ne dela pomivalnih strojev. Tako kot na TV, male gospodinske aparate... samo lepi svoje ime.

So pa zadnje čase vsi Gorenjevi pomivalci narejeni v Boschu.
Verjetno je tu kakšna vezana trgovina, ker je Gorenje prodal MGA Nazarje Boschu.

Iz lastnih izkušenj: izogibaj se raznoraznim italijanskim firmam. Candya sem imel več časa na boku kot pokonci. Stalno je bilo neko sranje. Vrata so bila neojačana (kar še sedaj preverjam ob vsakem obisku trgovine) in so kar plesala. Črpalko sem menjal vsaj 1x na leto.
Sedaj imam Elektroluxa malo višjega cenovnega razreda in zadeva se obnese. Je pa Bosch zakon pri skoraj vseh aparatih. Miele je sicer še nad njim, vendar za kakšno ceno.

Če imaš možnost vgradnje 60cm stroja daj raje tega. Ta ozki imajo običajno isto ceno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krho ::

Hm Mi smo imeli Candya 14let. Trenutno imamo Boscha višjega razreda s 42dB je praktično neslišen, komande pa ima zgoraj na vratih, tako, da so skrite.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

solatko ::

Zaradi servisa in rezervnih delov (slabe izkušnje z italjanskim kombiniranim hladilnikom) imam vso belo tehniko od gorenja. Servis pred vrati, rezervne dele v skoraj vsaki trgovini s kruhom, pa tud niso tako nekvalitetni, kot je bilo to pred 20 in več leti. Pet let imam gorenje vgradni 45 cm pomivalni stroj in do sedaj nisem imel še nobenih problemov, bil je pa skoraj pol cenejši, kot bosh. Res pa je, da ko pride sin z ženo in smo štirje, je treba oprat dve rundi ali pol na roke, drugače pa je za dva zakon (še tko se zgodi, da peremo na dva dni). Sin je pred dvema letoma kupil Beko-ta, pa je tudi kar zadovoljen.

fosil ::

Kakor vem je tako, da gorenje dela za bosch pralne stroje, bosch pa za gorenje pomivalne stroje. Vsaj včasih je bilo tako.
Pa tudi sicer mislim da ja gorenje specializiran predvsem za pralne stroje in hladilnike, ki jih dela tudi še za nekatere druge proizvajalce.
Tako da so razne razprave o tem kateri proizvajalec je boljši podobne tistim o tem katera branjevka ima boljšo solato, u bistvu jo pa vse kupujejo na veletržnici.
Ob tem pa ne pozabit da ima gorenje za svoje aparate 5 let garancije, pa še s servisom ni problem.
Tako je!

cekr ::

@fosil: si že kdaj videl skupaj Gorenjev in Boschev pralni stroj?

To je kot noč in dan. V Gorenju ne znajo spackati skupaj še enenga pravega nosilca za vrata.
Ni vse v podatku koliko obratov ima stroj. Pri nas smo imeli Gorenjevega, ki je imel 1500 obratov. Od začetka je super. Čez kakšno leto si pa samo želiš, da bi imel pol manj obratov. Zadeva ropota in skače. Zamenjava ležajev in amortizerjev mogoče reši zadeveo za kakšen mesec potem pa smo ponovno na začetku.
Aja še to: Boschev stroj je precej lažji od Gorenjevega.

Ni šans, da bi Gorenje delalo pralne stroje za Boscha.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

flashroyal ::

Bosch=Gorenje=Siemens, nekateri modeli razen oznake popolnoma enaki, nekateri različni. Sicer pa imelč Candy pomivalca skoraj 20 let bp, glasen je bil pa ko avion, sedaj Bosch SGV57T13 zaenkrat le 3 leta (hotel točno takega, pa ga ni pod blagobno znamko Goreje ali Siemens), nobenih problemov, je pa kar malo pretih, ker je neslišen, na srečo LEDica sveti v tla, dokler dela:)
Menim pa, da je temeljito za premisliti zakaj vreči denar stran za 45cm pomivalni stroj - Če ni namenjen samo pomivanju kozarcev od pijače=>neuporabno.

solatko ::

Nimajo vsi velikih kuhenj, da bi lahko montirali 60cm stroj. Za dva ali tri ljudi je popolnoma dovolj, za štiričlansko familijo, pa je včasih potrebno prati 2x ali pa nekaj stvari oprati na roke (blazno huda zadeva).

flashroyal ::

Imaš popolnoma prav. Vendar seštej čas, ki ga porabiš za pomivanje posode v enem tednu, ravno tako pa operi en teden cunje na roke (tudi posteljnino, kakšne delovne cote opd) in seštej tudi ta čas. Presenečen boš nad rezultatom. Ne, nič pomivanja na roke, razen tisto česar pomivalni stroj ne zmore.

solatko ::

Vendar so še vedno nekatri omejeni s prostorom, tako da jim 60cm pomivalni stroj ne pride v poštev - to je dejstvo, ne glede na zgubljeni čas.

zantic ::

Lep pozdrav. Mogoče je kdo imel problem sa pomivalnim ugradnim strojem Gorenje. Namreč stroj je star 8 let in naenkrat so se začele težave s pranjem, oziroma bolj rečeno z ispiranjem. Po končanem pranju, posode ostanejo vse bele od soli. V posodi je dosta soli, dosta je sredstava za ispiranje. Če mi kdo lahko pomaga, bil bih mu zahvalan.

cekr ::

Belo ostane od praška.

Slabo izpiranje, zamašen filter....
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BigWhale ::

Sam update mojega posta.

Ariston je crknil kaka dva meseca nazaj. Zabrisal sem ga v smeti (ko sem klical serviserja je nekaj jamral, da nima cajta in sem kar pozabil na idejo o popravljanju) in kupil Bosch pomivalni stroj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155437 (3689) IL_DIAVOLO
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322916 (11817) starfotr
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128034 (16264) Hanzi77
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064800 (49664) brinas
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346893 (6366) BigWhale

Več podobnih tem